Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#2201) fatal1ty1984 válasza akoska07 (#2200) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

(#2202) akoska07 válasza fatal1ty1984 (#2201) üzenetére


akoska07
nagyúr

Ezen minden gyári csak a BCLK és a vcore nem.

Ennyi lenne ?
BCLK-t feltolod , feszt megemeled ?

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#2203) fatal1ty1984 válasza akoska07 (#2202) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

kb.+ a memoriákat ,hogy 2000-en menjenek kézzel bekell állitani+a vtt ha jolemlékszem high-ra állitottam. ennyi. és windows alol 44-es szorzoig lehet állitani ahol ha birod hüteni meg birja a proci akkor 5.5ghz 125-s blck-val 4mag 8 szálon. én most nemlövöm rá mert nem a spot van a procin száraz jéggel.vizzel nállam 5.38 valid a max,5.284 mhz volt amit még tudtam hüteni értelmesen és nemfagyott ki a gép

(#2204) Asbee


Asbee
veterán

Nem tudjátok véletlenül a Giga x79 UP4 meg UD3 lapok alap biossal kezelik az ivy-e procikat? A hivatalos oldal szerint ki van téve, hogy UP4-nél f14 ud3-nál f16 bios kell, csak nem tudom ezzel jönnek-e alapban. Aprón megvenném N-vidi-A lapját, csak félek nem ezzel a biossal van és nincs proci amivel updatelni lehetne. Bocs hogy itt teszem fel, csak a lap topikja elég kihalt. Egyébként elfogadhatóak ezek a giga lapok?

[ Szerkesztve ]

(#2205) fatal1ty1984 válasza Asbee (#2204) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

ö nemtudja felteni a legujabbat?

(#2206) Asbee válasza fatal1ty1984 (#2205) üzenetére


Asbee
veterán

Sajnos csak a lap maradt neki semmi más. Már vinném is kb csak ez így lutri kicsit. De ahogy nézem az olcsóbb lapok közül amik vannak és nézem őket: ( GIGABYTE GA-X79-UP4, ASROCK X79 Extreme4, GIGABYTE GA-X79-UD3, MSI X79A-GD45 Plus, ASUS P9X79) mind bios update kell. :(

(#2207) fatal1ty1984 válasza Asbee (#2206) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

még az ujabbaknál is megesik,max ugycsinálsz mint jmedve és elpostázod nekem akkor gyorsba megcsiálom és aznap megy is vissza

(#2208) Asbee válasza fatal1ty1984 (#2207) üzenetére


Asbee
veterán

Privi

(#2209) helkis válasza fatal1ty1984 (#2207) üzenetére


helkis
addikt

hát le a kalappal, ezennel megszavazlak az "ph-unofficial x79 support" atyjának! :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2210) fatal1ty1984 válasza helkis (#2209) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

kb 5 percembe telik megcsinálni,annyit kibirok :D 2 honapon belül már a 3. lap lesz

[ Szerkesztve ]

(#2211) 04ahgy válasza Asbee (#2204) üzenetére


04ahgy
nagyúr

N-Vidi-A fórumtárs lapjában személyesen is tudok BIOS-t frissíteni, mert gyakran találkozunk.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2212) Asbee válasza 04ahgy (#2211) üzenetére


Asbee
veterán

Ha ezt valahogy meg tudnánk oldani, akkor az lenne a legegyszerűbb, mert akkor nem kell +posta. Többit privátban megbeszéljük. :R

(#2213) fatal1ty1984 válasza Asbee (#2212) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

másik segitökész forumtárs :)

(#2214) 04ahgy válasza fatal1ty1984 (#2213) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Csak nem engedhettem meg, hogy egy X79-es GIGABYTE lap a kezed közé kerüljön... :D

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2215) fatal1ty1984 válasza 04ahgy (#2214) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

:DDD nemfogom lecserélni a rampage iv -et

[ Szerkesztve ]

(#2216) akoska07


akoska07
nagyúr

Kicsit szórakoztam a procival.
1.33V 4.5GHz

1.36V 4.6GHz behányt a Linx.

Ti mivel tesztelitek ezeket a procikat ?

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#2217) fatal1ty1984 válasza akoska07 (#2216) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

játékkal vagy amire épp használom.van ,hogy nekemis behal a linx meg a többi és gond nélkül bf4-ezek vagy bármit órákon át mig megnem unom :) ez a linx is olyan mint a vga-nál a ungine heaven meg valley,lefut szépen aztán game alatt meg elhasal 3perc alatt sokszor egy beállítás

(#2218) akoska07 válasza fatal1ty1984 (#2217) üzenetére


akoska07
nagyúr

Most nem annyira játszom ezért próbálkoztam stabilitás teszt progival.

Én is ugy gondolom ugy "stabil" a proci,ha minden alkalmazásban hibátlanul fut amit a gépen használok. Az ilyen "játszós stabilitás" progik nem zavarnak.
Csak most szerettem volna megnézni kb mit tudhat.
Semmit sem állitgattam,csak amit leirtál.
Sztem biztos lehetne 4.6-on is stabilizálni.
Kb ott lehet vége a procinak azon a feszen,sokkal jobban nem is kinoznám a procit,mert 4.6GHz mindenre elég kellene legyen,de vmiért én a 4.8GHz-et jobban szeretem(-ném). :)
Egyébként azt vettem észre nagyon hisztis a proci a ram szorzókra.
Nagyobb órajelnél befagy a gép teljesen már boot-nál ami sztem memória probléma.
Emelve a BCLK-t magasabb lesz a ram órajel is.

Végülis ideiglenesen ez is elég jó kis proci. :))

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#2219) fatal1ty1984 válasza akoska07 (#2218) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

blck-t emeld 125-re,ramot ha nemengedi az alapon járatni akkor egyel alatta,cpu feszt ha vizzel hütöd adjál neki 1.45-t azt még egy h100 is kibirja+az a vtt-t állitsd high-ra ,hogy ne essen visza a cpu fesz.nekem is nyüglödött a ramokkal és aztán mikor elkeztem windowsba figyelni a monitorozást akkor láttam,hogy 1.65 gyári feszt hiába álitom random beesik 1.58ig,megemeltem 1.66-ra és láss csodát hibátlanul megy.amugy volt nállam kb 4-5db 3820 és mindegyik ment legalább 5ghz-et 1.5v fesz alatt

(#2220) 04ahgy válasza Asbee (#2212) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Most frissül a lapod. F4 ---> F5. Imádom ezt a lapot, annyira kezes kis jószág, biztos nagy elégedettséggel fogod használni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2221) Asbee válasza 04ahgy (#2220) üzenetére


Asbee
veterán

Király, köszi. :R :R Akkor rev 1.1 ha minden igaz. Proci is már úton van. :)

[ Szerkesztve ]

(#2222) Csavez™ válasza akoska07 (#2216) üzenetére


Csavez™
veterán

Az örökzöld prime95 ! :)

EK-Quantum Lumen 7˝LCD eladó ~ 33e.

(#2223) 04ahgy válasza Asbee (#2221) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Igen, Rev.1.1. Megcsinálhatnád, hogy rendben kifizeted, a lapot meg rámhagyod. :)

Miért döntöttél végül X79-es platform, és mindamellett GIGABYTE lap pártján?

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2224) Asbee válasza 04ahgy (#2223) üzenetére


Asbee
veterán

Már rendeződtek a az anyagiak, úgyhogy bűnözhetsz. :D

Kíváncsiság, később mehet bele erősebb proci, 1155-ből most úgy elég volt. 2 dolog között gondolkodtam, hogy a kupakolt 3770k-t használom tovább kupak nélkül vagy x79. Utóbbi lett. Egyenlőre 4820k marad aztán nyáron lehet feljebb lépek.

Eredetileg 60k-ig kerestem lapot és amúgy ud3-at néztem ki meg az MSI GD45-öt, amikor ezt megtaláltam aprón. Asrockot nem akartam. Gigával mindig is elégedett voltam.

(#2225) laca000


laca000
őstag

Ha van köztetek valaki, akinek ilyen[link] lapja van, és 3930k-t hajt benne, megírhatná meddig tudta húzni benne, nálam Phanteks 14-es fogja hűteni.
Köszi.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#2226) WaterWawe válasza laca000 (#2225) üzenetére


WaterWawe
őstag

Üdv!
Én vagyok a te embered.

Nekem van ilyen alaplapom, korábban egy 3930k ment benne az alábbiak voltak a konklúziók:
4.5GHz ~ 1.32V
4.6GHz ~ 1.35V
4.7GHz ~ 1.39V

4.6GHz-en használtam 24/7-ben, nem volt gond.

(#2227) laca000 válasza WaterWawe (#2226) üzenetére


laca000
őstag

Köszi :R

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#2228) 04ahgy válasza WaterWawe (#2226) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Neki meg majd jól egy tök más példánya lesz.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2229) WaterWawe válasza 04ahgy (#2228) üzenetére


WaterWawe
őstag

Senki nem garantál tuningot, de a kolléga alapvetően az alaplap felől érdeklődött. Ezzel azt próbáltam érzékeltetni hogy az alaplap tudja a dolgát ha tuningról van szó, nem azt mondtam hogy az övé is ilyen lesz. Lehet jobb, lehet rosszabb. :))

(#2230) 04ahgy válasza WaterWawe (#2229) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem azt kérdezte:

"Figyeljetek, jól megküldenék 1,5-1,55V-tal egy magas szivárgású, amúgy is melegedős 3930K-t, aggódom, hogy a lap rendben bírja-e, nyugtassatok meg, hogy bírni fogja és nem lesz gond."

Hanem ezt:

"Akinek ilyen lapja van, és 3930k-t hajt benne, megírhatná meddig tudta húzni benne."

A megjegyzésem az, hogy az 5400MHz-es 3930K-m 5400-at ment X79MA-GD45-ben, X79-UP7-ben, Rampage IV Extreme, Rampage IV Formula és Xpower2-ben. Kis eltérésekkel. Az 5100-as meg 5,1GHz felett akármelyik lapban sem ment. A 4800-as meg afelett.

Az i7-3930K tuningja tehát nem alaplapfüggő, főleg nem léggel, ez a konklúzió.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2231) WaterWawe válasza 04ahgy (#2230) üzenetére


WaterWawe
őstag

Mikor meglett a 3930k az első alaplapom egy Asrock X79 Extreme 4-es lap volt. A processzort 4.4GHz-en sem tudtam stabillá tenni. Ezután a Rampage IV Extreme-ben 4.6GHz atomstabil volt 1.35V-on. Az én tapasztalatom: X79-es processzorok esetén igen is fontos hogy jó alaplap legyen alatta.

Kolléga megkérte hogy akinek van ilyen alaplap és proci kombója az írja le hogy mennyire tudta tuningolni, én ezt osztottam meg. Ez nem garancia arra hogy az övé is így fog menni, gondolom ezt ő is tudja.

(#2232) 04ahgy válasza WaterWawe (#2231) üzenetére


04ahgy
nagyúr

"az első alaplapom egy Asrock X79 Extreme 4-es lap volt. A processzort 4.4GHz-en sem tudtam stabillá tenni."

Kizártnak tartom, hogy az X79MA-GD45-höz képest jobb VRM-mel rendelkező lapban ennyire ne menjen a CPU. Valami beállítást nem szeretett. Persze nem a te hibád, csak valami nem volt egyértelmű a BIOS-ban, valamire nem gondoltál, amire kellett volna.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2233) helkis válasza WaterWawe (#2231) üzenetére


helkis
addikt

[link] 2napja pont csináltam egy szép eredményt egy kis víz, 3930k és egy asrock ex6 társaságában..
én úgy fogalmaznék, hogy egy beginer, vagy egy advanced usernek bőven jó egy asrock lap, aki hardcoreOC-vel foglalkozik annak kell az ahhoz való még jobb lap (ott talán kijön a különbség) +egyetértek 04ahgy-vel, főleg a proci határozza meg a tuningot..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2234) tom_tol


tom_tol
addikt

Ha már lapokról van szó.
Létezik olyan lap amin 4 db Intel 6Gb sata port van ?
Komoly gondjaim vannak az Asmedia portokkal bár nem tudom hogy azért mert kuka vagy azért mert pcie csatolón van rajta. (Kölcsönzés esetén folyamatosan behal ha kicsit komolyabb adatforgalom van, intel porton nincs ilyen gond)

(#2235) helkis válasza tom_tol (#2234) üzenetére


helkis
addikt

szvsz nincs, mivel az x79-ben csak 2db ilyen lett tervezve..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2236) tom_tol válasza helkis (#2235) üzenetére


tom_tol
addikt

Igaz, megnézhettem volna.
Köszi.

Vélemény a problémáról ? Asmedia vagy pcie miatt lehet ?
Van Marvell vezérlős az talán jobb ?

[ Szerkesztve ]

(#2237) Syz


Syz
senior tag

BCLK-t nem piszkáljuk :DDD A rammal kapcsolatban viszont igazatok volt,tényleg alig észrevehető a különbség 8 és 16 Gb között,meg Mhz terén is hasonló a tapasztalatom.4x2-be maradnak a ramok ahogy Hgyu írta,a másik 4x2-őt meg megpróbálom elpasszolni.Egyébként emlékszem régen mindig mondogatták hogy az Intel procik kényesek a ramokra és a feszültségeikre,ez még most is így van?Vagy mindegy nekik hogy 1,5 V vagy 1,65 V?

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#2238) helkis válasza tom_tol (#2236) üzenetére


helkis
addikt

szvsz simán az Asm-miatt, az inteles is a pcie sínre kapcsolódik..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2239) Asbee


Asbee
veterán

Félig már tag vagyok proci előbb jött. :) Itt nincsenek ilyen nagy batch szám statisztikák/találgatások mint 1155-nél? ;]

[ Szerkesztve ]

(#2240) akoska07 válasza Asbee (#2239) üzenetére


akoska07
nagyúr

Itt is meg vannak az FPO-k ami iránymutató lehet.
A 3930K mindenképp.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#2241) Asbee válasza akoska07 (#2240) üzenetére


Asbee
veterán

Értem, mondjuk 4820k-ról nem nagyon találni, nem is baj.

Más:
Lehet hülye kérdés de, gyártásnál mit csinálnak a procival, hogy így néz ki:

Látszik, hogy le volt fogatva szélein sarkain, meg középen hogy már volt rajta valami. :) (csak kíváncsiság, új intel procimon még nem láttam ilyet)

(#2242) fatal1ty1984 válasza Asbee (#2241) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

honnan veted? ennek nemigy kellene kinézni,lehet valami tesztelt példányt kaptál api cak pár kör oc-t futott valahol és visszacsomagolták.

(#2243) helkis válasza Asbee (#2241) üzenetére


helkis
addikt

dobozos volt vagy oem? új dobozoson még én sem láttam ilyet..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2244) Asbee


Asbee
veterán

Új dobozos, én vágtam fel az intel lezáró matricát. Batch egyezik doboz és procin is.

Megpucoltam így már szép tiszta, de az látszik lefogatva valamiben már volt.

[ Szerkesztve ]

(#2245) fatal1ty1984 válasza Asbee (#2244) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

érdekes a dolog,mert ezek makulátlanok szoktak lenni és annak is kell lenniük

(#2246) Asbee


Asbee
veterán

Néztem unbox videókat ugyanolyan "nyomok" vannak rajtuk mint az enyémen csak nem koszos. :)

(#2247) 04ahgy válasza tom_tol (#2236) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Semmiben nem szenvedsz hátrányt, ha az intel SATA2-t használod. Az stabil.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2248) akoska07 válasza Asbee (#2241) üzenetére


akoska07
nagyúr

Én még sosem láttam procit igy a dobozában bontatlanul. :U
Ennek nem így kell kinéznie.

Lefogató nyom sem volt egyik procimon sem.
Csak a legutóbbiak:
3820
4770k
3770k
3570k

Érdekes,hogy le is volt ragasztva.
Gyári Intel matricával volt leragasztva ?

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#2249) fatal1ty1984 válasza akoska07 (#2248) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

éppen lehet gyárótól visszakapott proci is,amit garban cseréltetni akrtak és hibátlan volt igy ujracsomagolták tesztelés után,azért látszik használtnak.

(#2250) Asbee válasza akoska07 (#2248) üzenetére


Asbee
veterán

Néztem ugyanerről a prociról unbox videókat és mindegyik ugyanilyen volt. Pontosan ugyanott középen a mag részen, meg széleken kopások csak nem dzsuvás.

[link] fhd-ban jól látni.

Igen intel gyári átlátszó lezáró matrica és sehol máshol sem volt bontva. (mindenhol lenne nyoma). 100%, hogy új bontatlan, Nagy ügyet nem akarok ám belőle csinálni, csak én sem találkoztam még ilyennel. :)

(#2249) fatal1ty1984:

Csak a kosz ami furcsa. Neten keresve 4820k-ról nagyfelbontású képet vagy videót pontosan ugyanott vannak rajta az ilyen kis fémes kopások. Valami szerintem gyártás során van attól. Valamiért koszos maradt aztán kész. Nagyon nem izgat. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.