Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#2351) fatal1ty1984 válasza daveoff (#2345) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

azért egy 4770k-t nehasonlitsunk egy 3820-al.a 3820-at legalább lehet hüteni garvesztés nélkül nemugy mint azt a fost.nincs az az isten,hogy ilyen hülyeségért pénzt adjak,aztán kapásbol bukjam a gart mert anélkül egy kalap sz.rt se ér az épitett vizem.

(#2352) keIdor válasza fatal1ty1984 (#2351) üzenetére


keIdor
titán

Itt most nem a te igényeid a kérdés, hanem hogy Tűzkígyó mit vegyen.
Azért ne tegyen már egy modern lapba egy 3 éves CPU-t van jobb is. 4K-s monitorokat is nézegetett múltkor, nem az ár a döntő, 4930K vagy 4820K a legjobb választás neki.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2353) daveoff válasza fatal1ty1984 (#2351) üzenetére


daveoff
veterán

Oké, értelek! Csak aki 150k-ért vesz alaplapot, meg 500k-ért VGA-t, annak szerintem nem egy 3820-at kéne ajánlani, mert nem anyagi megfontolásból fog választani. Egy ilyen konfig mellé alap a 4930K, ha hosszabb távra tervez, ha nem akkor is! :K :R

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#2354) MiklosSaS válasza keIdor (#2352) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

+1

Ha kell a 6 mag/12 szal akkor : 4930K
Ha eleg a 4 mag/8 szal akkor 4820K

En 4770K-rol valtottam azert mert kihasznalom rendesen a 12 szalat, de bevalom hogy mintha a 4770K picivel porgosebb lett volna. Ha nincs kihasznalva a 12 szal akkor felesleges penzkidobas a 4930K.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#2355) Geza60 válasza akoska07 (#2349) üzenetére


Geza60
tag

Igen, Xeon és szorzózár mentes :))

Jelenleg a gyári hűtése van rajta (3 hőcsöves kis tornyocska), de eléggé pörgetem a levegőt körülötte. Jobb lenne, ha rámenne a Mugen 2 hűtöm, de H80-H100 páros közül az egyikre vadászom emberi áron és onnantól semmi akadály.

Geza60

(#2356) akoska07 válasza MiklosSaS (#2354) üzenetére


akoska07
nagyúr

Egy vmit kihagytunk.
Mégpedig a bestbuy 3930K.
Néha el lehet kapni 80k-ért is.
És azok még mennek 5GHz-en 24/7 (a jófajta).
Az órajellel visszahozhatja amit esetleg bukna a 4930K tudásán.

#2355 Geza60 : Mennyiért sikerült beszerzni ?
Meddig lehet tolni a szorzóját ?

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#2357) keIdor válasza MiklosSaS (#2354) üzenetére


keIdor
titán

Persze, AVX2 is van már a Haswell-ben, meg az egy új architektúra, az a leggyorsabb.
Majd a Haswell-E lesz hasonló LGA2011-ben.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2358) joshua7 válasza keIdor (#2357) üzenetére


joshua7
veterán

Kár, h a H-E új chipset meg ram. :)

Semper Fi

(#2359) Geza60 válasza akoska07 (#2356) üzenetére


Geza60
tag

60-ig mutatja a biosban a max szorzót.

Lenne egy kérdésem, lehet hülyeség, vagy csak az én agyamból pattant ki, de érdekel.
Ha egy sokmagos rendszert visszabutítunk 1-2-3-4 magra, akkor előre meg van határozva, hogy fizikailag hanyas számú magok fognak menni, vagy lefuttat valami előzetes tesztet és kiválasztja, hogy melyik magok terhelhetőbbek, stb? Mert nyilván nem teljesen ugyan olyan minőségű és tűrésű egy-egy mag és pl ha valaki 1 magosra butítja, mert egy validot akar vele, de az első mag a leggyengébb, akkor hiába akar nagyot villantani, ha a legrosszabbul sikerült mag lesz csak aktív, lehet még rosszabb eredmények születnek, mint 2-4 aktív mag esetén.
Hülyeség? :B

Geza60

(#2360) Tűzkígyó


Tűzkígyó
tag

Mindenkinek köszönöm a válaszokat és a véleményét! :R

4930k lesz, valóban kell ehhez a laphoz ez a proci :D Viszont 4960X-et tuti nem veszek, mert az már nekem is durván lehúzásnak tűnik ár-érték arányban, pedig én azért nem nagyon sajnálom a pénzt a PC építésre. Azt csak tényleg akkor, ha nyerek a lottón. :DDD

4770k-n és hozzá egy ASUS Formula-n is gondolkoztam, de azt olvastam tesztekben, hogy nagyon melegszenek, mivel pasztás megoldás (fűrészelni pedig nem akarok) és a feszültség-szabályzót is a proci tartalmazza. Mivel 4x8 GB-os RAM-jaim vannak, így tele lenne az összes mem. slot és a nagyobb memory controller terhelés miatt még jobban melegedne a 4770k.

A 2011-en a Megahalems-re push-pull-ban tudok ventit tenni a Formulán nem férne el csak pull a RAM-ok miatt. Egyelőre ugyanis levegő lesz, vízre csak tavasz környékén lesz budget, inkább monitorra, SSD-re és procira költök addig, na meg az E-ATX-es laphoz egy új ház is kell.

Mivel SLI-m van így nagyobb is a hely a két kari között a 2011-en, mint az 1150-en és jobban szellőznek. Szóval ezek is szempontok voltak.

(#2352) Keldor papa
Nézegettem a 4k monitorokat, igen, de mégis lemondtam róluk egyelőre, mivel a DELL UP3214Q (ez tetszett a legjobban) PWM-es és ráadásul igen alacsony frekvenciát használ erre: 240 Hz-et. Valamint szerintem már rövid távon is memória szűkében lennék a 3GB-os 780 Ti-kal. Szóval egyelőre veszek egy Dell U3014-et (ez is PWM-es de a cycling freq. az 2500 Hz, ami meggyőzően magas, valamint input lagja is kiváló) és ha jönnek a 3840x1600-es 24:10-es felbontások (ez ugye nem UHD 8,3m pixellel, hanem csak 6,1m pixel, szóval talán a 3GB memória elég lesz neki) kb. egy év múlva akkor csapok hozzá egy olyat. A Dell U3415w (3440x1440) egyébként mindjárt itt van, esetleg még az is lehet az lesz ha jók lesznek róla a tesztek, de inkább a z első megoldásra hajlok.

Minél bölcsebb az ember, annál egyszerűbb dolgokra vágyik.

(#2361) akoska07 válasza Geza60 (#2359) üzenetére


akoska07
nagyúr

Azt gondolom Xeon proci esetében nem kell aggódni melyik mag hogyan birja a terhelést,mert ezek válogatott procik. A legjobb asztali példányok lesznek a Xeon procik. Ha jól tudom,ez a 3930K megfelelője.
Elvileg még vmi tuningbetyárba is belefuthatsz. ;]
Egyébként meg könnyen utána lehet nézni a processzor felépítésének,illetve a magok ki-be kapcsolgatása után hogyan alakulnak a magok. Melyik mit kapcsol ki magával stb... Én ezt régen megtettem,de azóta már másképp épülnek fel a procik.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#2362) Geza60 válasza akoska07 (#2361) üzenetére


Geza60
tag

Hwboton néztem, ott még ki sem adja procik között :DDD

Ezzel a hűtéssel nagyon nem merem kínozni, de azért egyszer megnézném mit tud a kicsike :)

Geza60

(#2363) akoska07 válasza Geza60 (#2362) üzenetére


akoska07
nagyúr

A V2-vel vannak fent eredmények,asszem 4.5GHz volt a max amit láttam,de cpu frequency opcióba egy sincs.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#2364) Geza60 válasza akoska07 (#2363) üzenetére


Geza60
tag

A V2-es az már 22nm.
4,5GHz-et lazán viszi vid alatt jóval, de nincs még normális hűtésem rá, így nem is merem kínozni.

A Scythe Mugen 2 már kevés ezekhez a procikhoz, jól gondolom? Mert van ahhoz veszek egy csavar szettet, ami 5-6 ezer pénzbe kerül, vagy beruházok egy H80i-H100i szintű vízre, ami szerintem jobban megéri hosszabb távon. :)

Geza60

(#2365) WaterWawe válasza joshua7 (#2358) üzenetére


WaterWawe
őstag

Ha ez a teljesítmény javára van, akkor nem olyan nagy kár ;)

Jó a 3820-as nagyon, ha a 4820k biztosan menne annyit mint a 3820-asok szoktak akkor az is jó lenne. Én személy szerint azért javasoltam ezt mert a toronyhűtés amit tűzkígyó említett nem biztos hogy megbírkózik egy 3930k-val, viszont ha rossz a proci hőleadása akkor meg mindegy.

Én is tervezek a későbbiekben váltani Haswell-E-re, feltéve ha megfelelő teljesítménynövekedést hoz a mostani 3820-asomhoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#2366) lotTóni válasza WaterWawe (#2365) üzenetére


lotTóni
tag

Azért nem kell félteni a toronyhűtést 3930k esetében.A noctua simán megbirkózik a vele.Persze emberi feszültségen.

(#2364) Geza60
Nem vagyok teljesen biztos benne,hogy jobban jársz egy H100i-vel,mint egy bitang léggel.Bár a bitang lég erős árban,ha a H100i-t bestbuy árban csíped el,nem szóltam semmit.

[ Szerkesztve ]

....two beer or not to be....

(#2367) WaterWawe válasza lotTóni (#2366) üzenetére


WaterWawe
őstag

1.35V-ig nekem a H100i-vel még tűrhető volt 3930k de nagyon kellett pörgetni a ventiket. Szerintem ha nem feltétlen szükséges (tehát ha játékra kell) akkor inkàbb 3820-4820k mert jobban tuningolható a kevesebb hőtermelésnek köszönhetően.

(#2368) lotTóni válasza WaterWawe (#2367) üzenetére


lotTóni
tag

1.31v load 60C 20 fokos szobában,nekem ez elegendő.Többet nem várok el egy légtől.Ha most lépnék be a 2011-es táborba valszeg Én is 3820/4820K párosból választanék.

....two beer or not to be....

(#2369) joshua7 válasza WaterWawe (#2367) üzenetére


joshua7
veterán

De a 4820k pont nem tuningolható jól, nem?

Semper Fi

(#2370) WaterWawe válasza joshua7 (#2369) üzenetére


WaterWawe
őstag

Van amelyik nem, de van amelyik igen, itt ez nagyon lutri mivel eléggé melegednek. Viszont azonos órajeleken a 4820k-nak van egy 10% architektúrás előnye.

(#2371) Tűzkígyó válasza WaterWawe (#2370) üzenetére


Tűzkígyó
tag

Ezt a 10% előnyt kicsit bővebben kifejtenéd légy szíves?

Kösz.

Minél bölcsebb az ember, annál egyszerűbb dolgokra vágyik.

(#2372) kovsol válasza Tűzkígyó (#2371) üzenetére


kovsol
titán

Ivy Bridge-E vs Sandy Bridge-E
Az ivy gyorsabb azonos órajelen.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#2373) joshua7 válasza Tűzkígyó (#2371) üzenetére


joshua7
veterán

Architekturális előny. Már ahol tényleg kijön.

Semper Fi

(#2374) MiklosSaS válasza WaterWawe (#2370) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Peldaul az enyem szepen megy tuningban de rohadtul melegszik. Egy szlovak haveromnak joval tobb feszt ker a CPU azonos orajelen (4.6 - 4.7 Ghz) de neki huvosebb , peldaul nalam a 4.6 megy 1.215 V-al, neki meg kell 1.3 v csakhat tesztekben nalam a 74 fokot is eleri az ove pedig alig megy 65 fole.
Ez ellentmond a fizikanak, mivel logikusan ha nagyobb a fesz akkor jobban kellene melegednie. Az osszes beallitasok egyformak (nekem Extreme lap neki pedig Formula) es meg a hutonk is (H100i) .

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#2375) Asbee válasza MiklosSaS (#2374) üzenetére


Asbee
veterán

Nem mond ellent semminek. A tied nagy szivárgású az övé kicsi.

(#2376) MiklosSaS válasza Asbee (#2375) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

De nem a nagyszivargasuak tobb feszt kernek ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#2377) WaterWawe válasza MiklosSaS (#2374) üzenetére


WaterWawe
őstag

3770k-nál is voltak ilyenek. Persze lehet ő jobban pörgeti a ventiket a radin, vagy jobban szellőzik a háza, esetleg a pasztázás jobb. De igen, nagyobb a valószínűsége hogy nagyobb szivárgású. Egyébként videókártyáknál is van ilyen.

(#2378) Asbee válasza MiklosSaS (#2376) üzenetére


Asbee
veterán

Nem. De ezt neked tudni kéne nem? Azt írtad máshol nitróztál procikat, ott azért nagyobb jelentőssége van ennek. Már ha szép eredményt akar elérni az ember.

(#2379) MiklosSaS válasza Asbee (#2378) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Altalaban a nagyszivargasu processzorok tobb feszt kertek.

Lehet nalam xarabul van az IHS raforrasztva ....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#2380) Asbee válasza MiklosSaS (#2379) üzenetére


Asbee
veterán

Akkor az nem volt nagy szivárgású. Persze mihez képest is.

[ Szerkesztve ]

(#2381) helkis válasza MiklosSaS (#2374) üzenetére


helkis
addikt

mivel jobban melegszik, valszeg többet is fogyaszt, mivel kevesebb a fesz, ezért marad a magas szivárgási áram.. P=U x I

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2382) Geza60


Geza60
tag

Hwboton nincsen E5 1650-nek hely feltölteni eredményeket és a V2 verzió már 22nm. Holnap jön rá a vizecske, ha véletlenül sikerülne bármi eredmény, akkor az i7 3930K eredményeihez beteszem.

Geza60

(#2383) Geza60


Geza60
tag

Tudna valaki írni egy 4,5GHz körüli 24/7-es feszültségeket i7 3930K-ra? Főleg az ilyenek érdekelnek, hogy CPU IO, CPU PLL, PCH 1,1 meg PCH 1,5 voltage.
Köszönöm előre is :R

Geza60

(#2384) akoska07 válasza Geza60 (#2383) üzenetére


akoska07
nagyúr

[link]
11:10 körül van egy voltage monitor.

Hátha segít.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#2385) Geza60 válasza akoska07 (#2384) üzenetére


Geza60
tag

Köszi! :)

Megvan a vizecske is, elég szépen megy ez a Xeon. Egyenlőre 4,5GHz-et szeretnék, 1,24V-on vagyok jelenleg.

Geza60

(#2386) Geza60


Geza60
tag

Nem tudjátok miért van az, hogy az MSI X79A GD45 lapomon az llc akármilyen állásban is van 0-tól 7-ig van mindig (sokkal) több feszt ad a procinak, mint amit én beállítok? Mindegy melyiken van, most pl 1,24 van beállítva level3-as llc-vel és 1,256-ot kap :F

Geza60

(#2387) akoska07 válasza Geza60 (#2386) üzenetére


akoska07
nagyúr

Vdrop ?

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#2388) Geza60 válasza akoska07 (#2387) üzenetére


Geza60
tag

De a Vdrop az nem negatív? Tehát nem kevesebbet kap valós feszben, mint a biosban beállított?
Mert nekem az a bajom, hogy mindig többet kap :)

Geza60

(#2389) helkis válasza Geza60 (#2388) üzenetére


helkis
addikt

terhelve vagy terheletlenül több?

egyébként ez a lényeg:

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#2390) akoska07 válasza Geza60 (#2388) üzenetére


akoska07
nagyúr

dupla.... :F

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#2391) akoska07 válasza Geza60 (#2388) üzenetére


akoska07
nagyúr

Az én lapom is felfelé drop-ol,keveset,de mégis.

Ez nem a S775.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#2392) Geza60 válasza helkis (#2389) üzenetére


Geza60
tag

Köszi a kis ábrát :)

Igazából ezzel a level 3-as llc-vel mintha terhelés alatt is teljesen ugyan annyi lenne, mint idle.
1,24-et állítok be és 1,256V cpu-z szerint.

Geza60

(#2393) 04ahgy válasza Geza60 (#2392) üzenetére


04ahgy
nagyúr

"mindig (sokkal) több feszt ad a procinak"

1,240V helyett 1,256V messze van a sokkal többtől, de még a mérési hibahatár szélétől is (már ha a szoftveres kiolvasást mérésnek lehet nevezni). 1% körüli az eltérés.

Multiméterrel illik mérni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#2394) Geza60 válasza 04ahgy (#2393) üzenetére


Geza60
tag

775-höz képest volt nekem fura ez a felfelé mászó llc, 1155-ben nem tuningoltam, így hirtelen váltás volt ez. De ha itt így működik, akkor gond egy szál sem:)

Geza60

(#2395) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Letezik olyan hogy ami win7-nel atom stabil, soha fagyas vagy kekhalal az win8.1-nel vaccakol?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#2396) WaterWawe válasza MiklosSaS (#2395) üzenetére


WaterWawe
őstag

Többen panaszkodtak ilyen problémákra mikor jött a Win 8.1. Nálam nem jelentkezett, talán a 3xxx és 4xxxx szériás prociknál jelent nagyobb gondot ahogy én észrevételeztem.

(#2397) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Sziasztok, az alabbi hibauzenetre tudtok valami magyarazatott adni ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#2398) TrnokT


TrnokT
csendes tag

Sziasztok!

Sikerült beszereznem egy i7-3960X-et, el is kezdtem nézegetni mit tudhat (csak léggel) 4,5 Ghz körül jártam, volt egy két instabil momentum 1x ki is kellett vennem az elemet az alaplapból, hogy magához térjen. Aztán elkezdett a Windows boot-olás után amikor bejön a kék képernyő egy pillanatra kimerevedni és elfeketedni és ebben az állapotban marad kb. 1percig aztán előjön az asztal. Valamit szétküldhettem? :U

„Ahogy fent, úgy lent, ahogy kint, úgy bent.” Smaragdtábla

(#2399) fatal1ty1984 válasza TrnokT (#2398) üzenetére


fatal1ty1984
őstag

bios reset volt?

(#2400) TrnokT válasza fatal1ty1984 (#2399) üzenetére


TrnokT
csendes tag

Igen volt. Beállítottam 125-re a BCLK-t és nem indult el csak post-olt a végtelenségig. Amíg ki nem vettem az elemt a reset jumperra sem reagált (modjuk simán lehet béna vgyok). Lehet, hogy adtam egyet a VGA-mnak? :W

[ Szerkesztve ]

„Ahogy fent, úgy lent, ahogy kint, úgy bent.” Smaragdtábla

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.