Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32451) KAMELOT válasza Csavez™ (#32448) üzenetére


KAMELOT
titán

+1 meg az, hogy nem minőségi tápot vesznek. Néha utána kéne olvasni, hogy a táp mit is tud.
Amúgy ja ki lehet fogni jó dolgokat. Lényeg, hogy van rá bolti gari!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#32452) Csavez™ válasza Garsza (#32450) üzenetére


Csavez™
veterán

Milyen cpu megy bele, milyen rammal?
Az encore biztos hogy időtállóbb, és eladni is könnyebb.

(#32453) Garsza válasza Csavez™ (#32452) üzenetére


Garsza
veterán

14700kf relidelve. Apacer ramok A-die. Elméletileg tudniuk kell a 8200+ -t.

(#32454) Csavez™ válasza Garsza (#32453) üzenetére


Csavez™
veterán

és a H lapban mit mennek?

(#32455) misfine válasza Ubi82 (#32447) üzenetére

Elképesztő hogy x54 pcore és x42 ecore mellett 40.000-es score. Én x58 és x45 mellett (igaz már 92-94C körül) csinálok 40.500-at... 54-55 körül jó ha ad egy 36.000-es scoret. És az enyém az 14900KS...

never say never

(#32456) Ubi82 válasza misfine (#32455) üzenetére


Ubi82
őstag

Egy lenyitott Hwinfo sokat segíteni, találsz minta képeket, ez nem egy out box bios, túrni kell a biost rendesen, állítgatni és tesztelni, a 14900KS-ed kevesebb villannyal megcsinálja ugyan ezt, hidd el, HWinfo-ból tudsz másolni feszültségeket, segítünk ;)
A hőfok custok EK loop miatt ilyen, nálad nem tudom mi a hűtés :U

[ Szerkesztve ]

(#32457) Ubi82 válasza misfine (#32455) üzenetére


Ubi82
őstag

Lemaradt ha még gyári a procid akkor Pioneer Mester kolléga csodákat tud művelni, delid/redelid, kupak síkra hozás, kb -10fok, mindkét procim járt nála, meg még egy pár proci a topikból :K

[ Szerkesztve ]

(#32458) Garsza válasza Csavez™ (#32454) üzenetére


Garsza
veterán

A 7200c32 megfogja az én lapomban.

(#32459) misfine válasza Ubi82 (#32456) üzenetére

Custom csoda hűti(SFF ITX build, asus z790-i gaming wifi, Heatkiller, Black Ice Nemesis GTX 240 54mm-es rad, bequiet BE QUIET! Silent Wings Pro 4 rad ventikkel, és természetesen Pio delidelte)

Tibcsivel már dumáltuk, hogy valamiért 350W körül már 96C-t mérek, stockon removed limittel kb elindítom a cb r23at és minden 100c. Beállítottam már remove limit, LLC4, DC_LL 1.02, AC_LL 0.38 (0.3-n már elhasal a cb), P-CORE by core 2c x62, 6c x60, 8c x58, E-CORE All-core x45. XMP 2, Corsair Dominator ramok , 6800MHZ C32. Minden mást auton hagytam, mert nem emlékszem már, hogy innentől hova tovább, szóval minden más auto. Kb másfél éve csináltam egy stabil OC-t a 13900K-mnak, de már nem emlékszem hogy hogy.
Próbálkoztam V/F curve finomhangolással, VRM vid adaptive csökkentéssel, global svid adaptive alulfeszeléssel, de mindig instabil lesz / nem változik a hőfok.
Nincs flowmeterem és szenzorom esztétikai okokból, szóval a pumpákat nem tudom ellenőrizni de fizikailag érintésre meg lehet állapítani hogy a sebességet tudom növelni, azzal nincs gond. A CPU blokk már az új, előtte Z790-I gaming monoblokk volt, tibcsivel úgy gondoltuk valószínűleg nem ül normálisan a procira a cold plate, de 2C különbség van csak a két blokk között.
Alaplapból 2 ugyan ilyen van, mind2vel ez a helyzet, de gyanús nekem hogy foshulladék a VRM design ezen a lapon és azért lesz a melegedés, mert ezzel a loopal legalább 8-10C-vel kevesebb kellene legyen. Alapból már ha full stockon indítok CB-t, beállitom hogy enforce all limit, akkor max x50re engedi a pcoret defaulton.

Proci szempontjából elmondani nem tudom, hogy mennyire hiányolom a jó kis Z790 Apex + 13900 kombót, mert azzal sokkal jobb eredményeim voltak.
Alapvetően most a célom egy stabil 2 core x62 + all core x58, ecore x45 kombó lenne.

never say never

(#32460) misfine válasza misfine (#32459) üzenetére

Teljesen stock.

never say never

(#32462) DroiDMester válasza misfine (#32459) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Üveg kalickába zárt virsli radiátorral csodákat ne várj!

Vegyél NORMÁLIS házat és NORMÁLIS radikat bele!

De az a kirakat bábú ennyit tud! :C

(#32463) vrob válasza misfine (#32459) üzenetére


vrob
aktív tag

Szerintem is túl sok lett feláldozva a design oltárán.
Vagy rosszul látom hogy alul az a három ventillátoros egyszerűen ráfúj az asztallapra? Szinte le van zárva. Ott semmi áramlás nincs az biztos, csak keveri a meleg levegőt.

(#32464) DroiDMester válasza misfine (#32459) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Amúgy meg 5800/4500/4800.on

Ennyit kell hoznia mint nálam

itt meg ugyan ezzel a beállítással 10.perc CB23 a CPU gyári állapot NINCS DELID!

azt meg már most felejtsd el hogy azzal az 1 virsli 240.es radival te lehűtesz 320W ot :N

[ Szerkesztve ]

(#32465) misfine válasza DroiDMester (#32462) üzenetére

és vrob.

Ehh, nagyon rosszul jöttek át a képek nektek sajnos, meg amit írtam is. Alapvetően teljesen nyitott a gépház, nincs oldallap. Az elő és hátlap csak distroplate, de teljesen nyitott az egész. Alul is van 3cm rés az asztal és a rad között (több mint elég levegő megy 4 oldalra, egy gram visszaáramló levegő nem érződik). Ez dual loop, 2 külön szivattyúval.

Az alsó radiátor a GPU rad, a vertikális a CPU. A GPU radiátor valóban "virsli" 30mm-es, viszont nem egy teszt mutatta, hogy megeszi akármelyik más márka 48mm-es rad-ját a HardwareLabs 240 GTS. De lényegtelen, mert a problmám nem is GPU-val van, azt még load alatt is megfogom 60C alatt.
A CPU rad egy 240-es 54mm-es Black Ice Nemesis GTX ami teljesítményben megegyezik az EK 360-as radjával. Valóban lehetne 360-as, de biztosan nem itt van a kb 10C különbség oka. De lehet beszerelek addig egy watertemp mérőt amíg beállítom az OC-t, legalább legyen infóm, mert ha valóban kevés a radiátor, akkor a víz hőm magas kell legyen, ha viszont megfelelő a víz hőm. akkor nem a rad-al lesz a gond.

A gépház egyedileg lett tervezve, CNC-vel vágva minden plexiből, airflow szempontjából is bőven jobb mint akármelyik általad említett "normális" SFF gépház. Ahogy mondtam, teljesen nyitott az egész, nem tud a hő megragadni és bőven van helye távozni.

Sajnos teljesen elfelejtettem a normális OC lépéseket, próbáltam követni az alábbi leírást, el is jutottam a korábban írt beállításokig, de finomhangolni már nem tudom, valamint nem akarok TVB-t. Alapból már az nehézséget okoz, hogy mivel nem die sense a lap, így csak tippelni tudom a DC_LL-t. Elvileg ASUS lapnál a LLC4 0.98mhom ezért 1.02-1.03 jó lehet. De korábban a 13900K-mat LLC6-al csináltam. Sok az infó, eszembejutnak elejtve a dolgok, de nem tiszta így nem bírok megindulni egy "jó" úton.
Amúgy még le is nyelném ezt a 93-95C-t, mivel amikkel játszom, egyik sem viszi fel 60C felé a CPU-t, de stabil OC-t szeretnék beállítani mert stockon nagyon visszavesz ezzel az x50-el. :R

[ Szerkesztve ]

never say never

(#32466) misfine válasza DroiDMester (#32464) üzenetére

De látod, nálad megelégszik 1.225V-al , valamint egy Apex Encore-d van, nem ITX-es gaming wifi-d 10+1+1 VRM design-al:D Nekem bekapja az 1.35-t. Valószínűleg szarul csinálom az OC-t és ezért, vagy szimplán egy forrófejű mocskot fogtam ki, szar SP-vel.

Ha röviden letudnád írni a BIOS beállításokat, hogy miket állítottál, akár V értékek nélkül, amit majd kitapasztalok, az már jó kiinduló pont lehetne. :R

[ Szerkesztve ]

never say never

(#32467) DroiDMester válasza misfine (#32466) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

DIE sense az a 1,225V

Bios-ba 1,36V van beállítva nálam is, és LLC6 a CPU-nak

Nálad az a gond hogy alap 225W al is már majd 100fokon vagy! mi lenne ha nálad is 320-330W lenne a cpu mint nálam! És ugye nálam nincs delid sem, és még így se vagyok csak ~85.fok körül, delid-el ez még 75.se lenne! Ha meg még korlátoznám is 225W-ra mint nálad, akkor 60.fok körül lenne, szóval borzasztó rossz nálad valami!

[ Szerkesztve ]

(#32468) misfine válasza DroiDMester (#32467) üzenetére

235W-nál 65C, azért messze az a 100C még :D

De amúgy ez történik 375W-nál:

[ Szerkesztve ]

never say never

(#32469) misfine válasza misfine (#32468) üzenetére

Ezekkel a beállításokkal. Ennél tovább még nem jutottam.

never say never

(#32470) Csavez™ válasza misfine (#32469) üzenetére


Csavez™
veterán

Szinte minden auton van és túlfeszeli a cpu-t, azért a 100 °C, ha valamihez hozzá nyúlsz akkor érdemes a többihez is, mert a lap rosszul értelmezi mit akarsz.

(#32471) misfine válasza Csavez™ (#32470) üzenetére

Mikhez nyúljak hozzá milyen értékkel? Nincs valamilyen könnyebben követhető leírás? Amit eddig követtem a TVB miatt nem folytatható, valamint az értékek nagy része nála is auto. Itt a dc_ll auto nalam de asus lapnal elvileg auton jol beallitja, amit teszteltem 1.02-es ertekkel es valoban nrm volt valtozas. Ezen kivul gondolom még v/f curve amihez nyúlhatnék, valamint by core magoknak megadni hogy melyik mennyi legyen max, pl 2 favourite core x62 a tobbi x58. Tanács esetleg?
Múltkor küldtél CMO-t de ugye már nem az Apex lapom van. Printscreent esetleg nem tudsz küldeni a beállításaidról amit ha nem is 1:1be másolok de tudjam, mihez nyúljak, milyen logikát követtél?

[ Szerkesztve ]

never say never

(#32472) Csavez™ válasza misfine (#32469) üzenetére


Csavez™
veterán

A ramban nem tudok segíteni, ehhez az sa/tx/mc is hozzátartozik.

Először kapcsold ki a ht-t (késöbb viszakapcsolhatod, de nem látom értelmét).

aztán kapcsold ki a speed step/shift , cpu c state (de ahogy érzed)

Remove all limits, svid trained, sync all core p60 e45
digi: cll level6
ac/dc, pptw:448

tvb oc enabled

8core active enabled, temp a 45, user spec. ratio 1, temp b 60 user spec. ratio 1

Global core svid voltage adaptive offset -0.03 (kezdésnek), cpu L2 manual 1.18

Kezdésnek lödd be ezeket az értékeket, és nyomj egy cbr23-at.

[ Szerkesztve ]

(#32473) Angie™ válasza misfine (#32459) üzenetére


Angie™
addikt

Biztos vagyok benne, hogy probléma az hogy fent és oldalt-hátul egyetlen egy venti sincs ami húzná ki a meleg levegőt. Ha az én házamba lekapcsolom az oldalsó ventit az alapnál akkor 10C-al rosszabb minden hőmérsékletem, pedig marad még fent hat venti.
Az pedig hogy nincs a háznak oldallapja szintén probléma, nincs normális- optimális légáramlás, emiatt is biztos vagyok benne, hogy rosszabbat mérsz mint kellene..

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#32474) misfine válasza Angie™ (#32473) üzenetére

Ne vicceljünk már hogy egy lényegében teszt padon ahol minden irányból nyitott, és a szobahőmérsékletű levegőt tolja át a radiátoron rosszabb a hőmérséklet mint egy zárt házban ahol jobb esetben 3x 3.5 cm2-en tolja be a levegőt a venti. Még ha így lenne sem lenne 10C a különbség. Az OC-hoz nem értek, de nem az első buildem, bőven optimális a légáramlás.

Főleg hogy a korábbi buildem amiről cserléltem egy szar Lian Li O11 Dynamic Evoban volt ami teljesen zárt , nem volt pozitiv légáramlás csak 2x 3 venti tolta fent és lent a levegőt a radon keresztül és ott a 13900K-t 5.9 all core-t lehűtöttem 85C-re. :C
Szimplán arról van szó hogy elképesztően béna vagyok az új procik húzásában és nem tudom megoldani hogy ne akarjon már pcore x58 és ecore x43-on 1.36V-ot bekajálni amikor mindenki másnak maximum 1.3-at eszik de jobb esetben 1.23 körül.
Nézd meg Csaveznak mit prediktel a BIOS szükséges fesznek és mit kalkulál nekem. Lényeges a különbség, hogy neki x60-ra kalkulál 1.225-1.45 körül mikor nekem már x58-ra is 1.27-1.5V-ot. :W

Nálad pedig pont azért van 10C különbség mert egy zárt házban a szaunában ha elkezdesz keringtetni akkor ennyit jelent, de teljesen nyitottnál máshogy működik az airflow, ezekről mind vannak nagyon jó yt videók. :R

[ Szerkesztve ]

never say never

(#32475) vrob válasza misfine (#32465) üzenetére


vrob
aktív tag

Jah, bocsi, nem jött át, de így mindjárt más a leányzó fekvése.
Azt láttam, hogy az elején rés van, csak az nem esett le hogy teljesen nyitott az egész.
Én inkább előnyben részesítem amikor teljesen zárt a ház, és egy hatékony átfújás/átszellőzés alakul ki. Ilyen esetben lett volna érdekes a jó elhelyezés.

A másik dolog, hogy 375 Wattot próbálsz elvezetni egy LGA1700-es die-ról. Egy mindennapos használatra szánt hűtési megoldás nem kevés ehhez? Nem akarok beleszólni, de másról se szólnak a hírek mostanában, csak hogy az Intel is azt javasolja, hogy 320 Watt az már a nagyon max.
Én a helyeben beállítanék 320 Watt, de inkább kisebb TDP limitet, hogy ne lépje túl extrém tesztek alatt sem.
Attól még keresheted a stabil offsetelés értékeket a V/F görbére. Nyilván, a TDP limit miatt, kezdetben valamivel kisebb órajelig.

[ Szerkesztve ]

(#32476) csakdzsó


csakdzsó
tag

Üdv!

Egy vevő az Iponon írta:

"Végre működik...
Ez volt a 3.dik rendelt alaplapom, az előzőeket nem az Iponnál rendeltem, az elődje az Asus Rog Strix Z690 Gaming-E hibás volt és az utána ugyanilyen következő generációs rendelt Asus Rog Strix Z790 Gaming-E is hibás volt (folyamatos kék halál, memóriahiba). Fél évet vesztettem az Asus hibás termékei miatt, hibakeresés, próbálgatás, ide-oda vinni, (1,5 hónap procedúra az Asus szervíz) mire össze tudtam rakni az új munkagépem. Ehhez vettem egy i9-13900KF procit, ezenkívül rajtam maradt egy i9-12900KF proci amit még a Z690-hez vettem amit el kell adjak, azért vettem a 13. generációsat, mert itt már 5600 az alap tuning nélküli ram sebesség és az előző Z690 lapnál XMP ram problémáim is voltak.
Az Iponnál szakszerűek és kedvesek voltak, átvétel előtt volt lehetőség kipróbálni és végre működött a 3-dik alaplap. Vittem procit, ramot, ssd-t, videókártyát amivel megnéztük, amiket előzőleg már bevizsgáltak és azok nem voltak hibásak."

A 12.gen intelek nem bírják a ddr5 ramok sebességét?

köztudottan ugyebár a nácik árja atlantisziak, tehát valójában magyarok is nyilván és persze gyíkok is... Mé? Nem tuttad? :D

(#32477) misfine válasza Csavez™ (#32472) üzenetére

Király vagy Csavez, ez így elsőre stabil volt többszöri tesztre, jók a hőfokok ezen az órajelen, viszont a hőfok miatt visszavesz 2 lépcsőt a TVB, és elég karcsú eredményt mértem CB R23-ban.

never say never

(#32478) KAMELOT válasza misfine (#32474) üzenetére


KAMELOT
titán

Jól írod, mert nekem is nyitott az oldala a háznak. Felteszem az oldallapot +10C!!!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#32479) TechN7ne válasza csakdzsó (#32476) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

:DDD

(#32480) misfine válasza misfine (#32477) üzenetére

Közbe realizáltam, hogy nem a TVB miatt, hanem mert kikapcsoltam a Hyperthreadinget :D Elfelejtettem... Visszakapcsoltam csak a hyperthreading-et rögtön 40K pont viszont már nem fut le a CB R23. :U

[ Szerkesztve ]

never say never

(#32481) Angie™ válasza misfine (#32474) üzenetére


Angie™
addikt

Csináltam egy gyors C23-at, levettem az oldallapot, és lejjebb tekertem a hátsó ventit. A két mérés között max hőmérsékletben volt 2C különbség és pontra hajszál pontosan ugyanannyit kaptam mindkét mérés esetén.

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#32482) misfine válasza Angie™ (#32481) üzenetére

Látod látod, nem dob annyit rá az a plusz airflow.

Valószínűleg tényleg nem elég ez az 1db 240-es radiátor nálam, még ha közel 6cm-es akkor sem, valamint az sem segít, hogy még így Csavez segítségével is maximum 1.27-re tudtam levinni a CPU svid-et hwinfoban load alatt, vagyis ez egyszerűen egy melegedősebb figura. Igazából ha ezt most sikerül stabilan finomhangolnom, akkor megmaradok ezen az all core x58-on hyperthreading enable-vel meg aktív TVB-vel. Jelenleg a két favouirte core-t belőttem x62-re, valamint az összes többit x60-ra, és TVB-ben maradtam a Csavez által ajánlott lépcsőkön. E-core all_core felraktam x46-ra és korlátoztam 350W-ra a fogyasztást (tudom 320W kéne..), viszont AC_LL-t növelnem kellett 0.08-ra hogy stabil maradjon.
Így sikerült megfognom max 90C-n (amiket játszok úgy sem viszik 60C felé sem...) és 40.500 pontot generálni CB R23-ban.

never say never

(#32483) zebra_hun válasza misfine (#32459) üzenetére


zebra_hun
addikt

Érdekes ez a 253W limit, de nem gond. Bele lehet férni a keretbe egy "gagyi" cpu-val is.
A ks +200MHz-et is képes megtartani 253W alatt. Ez nem ks, hanem egy ritka gyenge mezei k.
42500 pontot hozok Intel speci alapján a 10 perces loop-on. Következő BIOS még visszaveszi.
Megnéztem most, hogy mi fér bele egy átlagos 14900k-val.

Cinebench R23 10 perces teszt:
Frissítettem az új HWINFO-ra a plusz adatok végett.
Igen, a másik 1.14-en 57x, de ez nem az. Az megy a DDR4 gépbe.

(#32484) DroiDMester válasza zebra_hun (#32483) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Azért én ránéznék az ASUS EC.re is, :R nem mindha kételkednék benned! :U

(#32485) Csavez™ válasza misfine (#32477) üzenetére


Csavez™
veterán

Az a lényege a tvb-nek, hogy visszavesz! :D Valahol el kell kezdeni a beállítást, nem a monitorod elött ülök.

(#32486) Csavez™ válasza misfine (#32482) üzenetére


Csavez™
veterán

Lehet lejjebb is vinni a svidet, csak több dologhoz kell nyúlni, de hogy az ac-t visszaraktad 0.08ra megint felpumpáltad a hőt, és a feszt.

(#32487) zebra_hun válasza DroiDMester (#32484) üzenetére


zebra_hun
addikt

Ott van az, csak összevontam. Jobban áttekinthető. Elcsesztem, mert a VRM Vcore és a VR VCC-t fell kell cserélni. Úgy helyes az útvonal nagyság szerint.
Amit nem értek, hogy miért akkora "kilengéssel" dolgozik a VR VCC Voltage.
Nálad is így megy? 0.009V-os lépcsőkkel dolgozik a HWINFO, de ez a mező 3 lépcsőben ficereg.
Sokat nem bénáztam vele, elég új még nekem. Tegnap frissítettem fel.

(#32488) zebra_hun válasza zebra_hun (#32487) üzenetére


zebra_hun
addikt

Nem szóltam, most normálisan megy.
Igaz, most a Vcore néz ki bénán, a 22°C víz helyett 18°C, így letolja 1.14V-ra. Az 1.15V normál vízzel.

# 500ms mintavételre átlöktem a HWINFO-t,
# 1.10V-1.18V közé raktam a mérési tartományt, hogy jobban lehessen látni.

Nem tudom mit néztem tegnap, de nem ficereg. Vcore meg pont határon van. Kár hogy 0.008V-os lépcsőkben mér, lehetne jobb mintavételezése.
Ez most itt pont az 1.14-1.15V-os határon van.

Kép:

Bocsi, gyorsan meg is cáfoltam a hülyeségemet.

(#32489) Ubi82 válasza misfine (#32459) üzenetére


Ubi82
őstag

Gratula, nagyon szép custom build, tetszik, kiállításon is megállja a helyét, mehet épített vizes topikba is :R
Viszont többen leírták már és nem megbántani szeretnélek, hogy a két kis radi nem alkalmas erre a feladatra, szerintem a gpu 60 fok is sok víz létére, mennyi lehet akkor a HS, a cpu hővel sem tud mit kezdeni az egy kis radi, annak ellenére hogy Pio delid :U

(#32490) misfine válasza Ubi82 (#32489) üzenetére

Hát, először én is ezt gondoltam, hogy 1x 240 rad, legyen az 58mm nem elég egy 14900KS OC lehűtésre, aztán kaptam olyan infót, hogy ezzel a hűtéssel talán többet kéne tudjon, de sajnos be kell látnom, hogy annak ellenére, hogy persze béna vagyok OC-ban, egy ITX build soha nem fog úgy teljesíteni mint egy dual 360 rados setup.

[ Szerkesztve ]

never say never

(#32491) misfine válasza Csavez™ (#32486) üzenetére

Azt hittem az AC-t kell piszkálnom ha ennyire instabil. Upsz. :) De azt hiszem előtte direkt kirpóbáltam, hogy 0.030-ról levittem egészen 0.01-ig a global SVID-et és úgy is hibára futott a CB R23 ilyen 5-6 perc után.

never say never

(#32492) Ubi82 válasza misfine (#32490) üzenetére


Ubi82
őstag

Tripla 360-ról váltottam MO-RA 420Pro-ra, O11D XL-ből költöztem ki, ég és föld a hőfok különbség, de a többiről épített vízben ;)
Próbálj ki egy P54/E43/R47-et CB23-ban :K

(#32493) Csavez™ válasza tibcsi0407 (#32414) üzenetére


Csavez™
veterán

Átformáztam a te beállításadra alapozva a 8533 cl34-et, a latency az így is ku.va jó, és az L3 copy az szintén brutál, az sa/tx/imc/vddq így azért baráti. :)

Nekimegyek a 8600 cl34-nek.

(#32494) tibcsi0407 válasza Csavez™ (#32493) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ez igencsak baráti! Szép

https://utdetailing.hu/

(#32495) Csavez™ válasza tibcsi0407 (#32494) üzenetére


Csavez™
veterán

Na csak meg van a 8600 cl34, de annyira nem tetszik, viszont tény hogy a legjobb latencyt ezzel értem el, de még nincs vége.

(#32496) Csavez™ válasza Csavez™ (#32495) üzenetére


Csavez™
veterán

Na ez már szívem szottya! :D

[ Szerkesztve ]

(#32497) kezdőjátékos


kezdőjátékos
újonc

Sziasztok!
Már hosszabb ideje olvasom a fórumot, hogy megpróbáljam a saját rendszeremet beállítani.
Próbálok a luxx fórumáról is elcsípni hasznos információkat. Láttam, hogy az itt lévők közül is jelen vannak ott néhányan.
A következőben kérném a segítségeteket.
Ezt írta Veii:
"
Egyszerű alulfeszültség, használja a Loadline exploitot. IA ~ AC
Annál jobb, ha csak a terhelési vonal lógósabb, az alaplap és a CPU ennek megfelelően szabályoz (az Ask & Response módosítása)
Akkor nem kell hozzányúlni a DC-hez.
A legegyszerűbb"
Olvassa le a görbét (Peter) ASUS eszközével az aktuális ME és jelenlegi SVID előbeállításon (nem számít, melyik)
CEP kikapcsolva, hogy a CPU ne ellensúlyozza a feszültség hiányát és egyszerűen összeomlik.
És akkor a szerszámában a görbe legmagasabb pontjától -1 (azaz P10 helyett P11)
42mV esés
Mivel a görbe logaritmikus, kiszámítja a fennmaradó alsó pontok elhajlását.
Ezután fényképet készít erről az eredményről (cél, javasolt görbe).
Írd be a biosba és teszteld. "

Ott akadtam el, hogy hová kell beírni a 42mV-ot.

Kérlek segítsetek.
Köszönöm.

(#32498) zebra_hun válasza kezdőjátékos (#32497) üzenetére


zebra_hun
addikt

Pont ezzel a verzióval akarsz kezdeni?
Ha tanácsolhatok vmit, akkor egyszerűbb megoldásokkal ismerkedj.
A V/F görbe hamisítása, AC Load Line tologatása valóban a legjobb megoldás, de kezdésnek, kiismerésre elég bonyolult.
Pikk pakk bele lehet jönni, de a saját dolgodat egyszerűsíted, ha először kiismered a cpu-dat.
Tudd meg, hogy mennyi a Vmin jópár frekin. Ez fontos, később jól jön.
Értsd meg mi az LLC, hogyan viselkedik többféle fokozaton.
Erre a leggyorsabb, legegyszerűbb verzió a fix fesz/freki.
Semmiképp nem ajánlom hogy így használd, de ismerkedni jó.
Így könnyen megtalálod a sokféle freki minimum értékeit.
Utána ha ajánlhatok tovább, ismerd ki az adaptív, dinamikus szabályozást negatív offset-tel.
Ez a leggyakoribb mód. Itt az Intel "beégetett" VID görbét tologatod, offset-eled.
Egyben mozgatod.
Ha ezekkel tisztában vagy, ezután állj neki görbét hamisítani.
Csodát attól sem kell várni, szépen cpu-ra szabható.
Optimalizációra ajánlott, nem agyatlan overclock-ra.
Arra a fix fesz/freki szinkronban, semmi energiatakarékos móddal.
Ez csak tanács, eldöntöd melyiket csinálod. Érdemes mindet kiismerni.
A Curve Editor lehet csak Asus lapokon megy, fogalmam sincs.
Milyen lap és proci? Nagyon nem érdemes túlbonyolítani, hacsak nem érdekel a dolog mélyebben.

(#32499) kezdőjátékos válasza zebra_hun (#32498) üzenetére


kezdőjátékos
újonc

Köszönöm.
Apex encore, 14900ks a lap és a proci. A többi talán nem is annyira lényeges.
Akkor azzal a célszerű kezdeni, hogy a fix vf pontoknál lévő frekvenciákon kitapasztalni a min feszültséget? A bios melyik pontján adjam meg a fix frekit: actual vrm core vagy global core svid.

[ Szerkesztve ]

(#32500) KAMELOT válasza kezdőjátékos (#32499) üzenetére


KAMELOT
titán

Delid van, hűtés milyen? Ezek fontosak!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.