Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17901) Milka 78 válasza Atom_Anti (#17892) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ez egy érdekes jövevény. A +200 mhz nagyjából átjön, de a inkább a nagyobb l3 miatt érdekes számomra a dolog, bár az a +2 mb nem tudom hogy számít e.

(#17902) tibcsi0407 válasza Csavez™ (#17900) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Igen, lehet Jedec szerint kellene belőni pár helyen. Főleg a Tras trükkös. Eredetileg az Trcd+trtp kellene legyen, csak az imc engedi lentebb is.
Geekbench 5 lefut Neked hiba nélkül 3x egymás után?

https://utdetailing.hu/

(#17903) Csavez™ válasza tibcsi0407 (#17902) üzenetére


Csavez™
veterán

Nem használtam még, végigmegy egy csík és feljön egy pontszámos webes oldal valid felirattal! Ennyi? Mert akkor lefut 3x.

EK 0.6nm nyomaték csavarhúzó eladó

(#17904) tibcsi0407 válasza Csavez™ (#17903) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Akkor működik! Nekem nem ment végig. Ha végig is ment, akkor Whea volt.
Most be van kapcsolva a HT?

https://utdetailing.hu/

(#17905) Csavez™ válasza tibcsi0407 (#17904) üzenetére


Csavez™
veterán

Ht off, szép is lenne ht-val! :)

EK 0.6nm nyomaték csavarhúzó eladó

(#17906) tibcsi0407 válasza Csavez™ (#17905) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Azért így is szép eredmény! HT-val az lenne Neked is a max, ami nekem, ugyanaz a két proci.

https://utdetailing.hu/

(#17907) zebra_hun


zebra_hun
addikt

Ha már oc és Geekbench, még mindig nem taszított le senki ;)

[HWBOT Geekbench]

(#17908) Csavez™ válasza tibcsi0407 (#17904) üzenetére


Csavez™
veterán

Én nálam a stabil 60+2 htoff, most cbr23 alatt 360w -ot fogyaszt, ezért nem lehet belőni ht-val stabilra, az kb. 450-500w között lenne, és ott már a dd is nagyon kevés.

#17907zebra_hun
Az igen! :C

[ Szerkesztve ]

EK 0.6nm nyomaték csavarhúzó eladó

(#17909) zebra_hun válasza Csavez™ (#17908) üzenetére


zebra_hun
addikt

Kössz.
Kategóriát tudni kell választani :))
Igazából totál egyedül vagyok, mert az oc emberek 900-at vettek, a kevés 700-asokból meg 99%-ban ddr5-ön vannak.
Így jól kizártam magam egy külön kategóriának. :DDD
Szinte senkivel nem tudok hasonlítgatni.
Figyelem másokét ;)

(#17910) tibcsi0407 válasza Csavez™ (#17908) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Cb már 400 watt körül stabil volt. De az is sok.

https://utdetailing.hu/

(#17911) Laraxior válasza KRoy19 (#17896) üzenetére


Laraxior
titán

Erre en is kivancsi vónék, mert nem igazan vilagos, hogyan is mukodik ez a CPU tenylegesen. :U

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#17912) fudi2002 válasza Laraxior (#17911) üzenetére


fudi2002
veterán

Az effective clock egyetlen esetben mérvadó, ha az adott szálat 100%ra terheled. Ezen eseten kívül garantáltan kevesebbet fogsz látni. Sztem egy eléggé fölös mutató, a tesztek alapján a pontszámokból hamar kiszúrható ha nem klappol a teljesítmény.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#17913) Csavez™ válasza tibcsi0407 (#17910) üzenetére


Csavez™
veterán

Jedi:survivor is bekéri a 165-170w átlagos cpu fogyasztást, jó kis teszter, de ahogy nézem az új címeket, mindnél ez van.

EK 0.6nm nyomaték csavarhúzó eladó

(#17914) Apollo_21 válasza Csavez™ (#17893) üzenetére


Apollo_21
addikt

+ Kérdés, a Core VIDs és a Vcore csak úgy lesz összhangban ha a Vrm feszt is manuál teszem, úgy egész kellemes az érték, ha csak a Vcore-t nyomom akkor ugyan a beállitott értéket mutatja elméletileg annyit is ad neki, gyakorlatban a Core VID akkor nekem elmegy felfele és picsa meleg is lesz, ellenben nem lesz se jobb se rosszabb a bench és játék élmény.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#17915) Csavez™ válasza Apollo_21 (#17914) üzenetére


Csavez™
veterán

Akkor ne az actual vrm core voltage-t szabályozd, hagyd auton, és a global core svidet rakd adaptive offsetbe és állíts be kezdésnek -0.025-öt. Acdc-vel szoktuk egyben csinálni, de próbálj rá, ha magas még akkor növeld a negatív offsetet, elvileg a core voltaget meg auton pont kicsit fölé állítja, de terhelve nézd a beállításokat pl. cbr23.

EK 0.6nm nyomaték csavarhúzó eladó

(#17916) tibcsi0407 válasza Csavez™ (#17913) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ideje már, hogy ki legyen használva játékokban a CPU is.

https://utdetailing.hu/

(#17917) Csavez™ válasza tibcsi0407 (#17916) üzenetére


Csavez™
veterán

Last of us shader telepítés 320w/250a! :D

Igen, egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek rá.

EK 0.6nm nyomaték csavarhúzó eladó

(#17918) snecy20 válasza tibcsi0407 (#17916) üzenetére


snecy20
veterán

Az a baj, hogy újabban nem azért pörgetik szét a CPU-t a játékok, mert effektíven ki is használnák... :D

Vagy a nemtörődömség / rossz optimalizáció, vagy a szándékos avultatás, vagy mindkettő egyszerre...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#17919) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Konzolportok, ott is sok mag van.
Nekem az E-core-ok továbbra is elforrnak fpu alatt, úgyhogy holnap harmadjára is újra ültetem a procit a foglalatba.
Lehet valamelyik pin nem jól érintkezik, nehogy megsüljön. :Y
Kizárólag az FPU, semmi más nem fűti.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#17920) Csavez™ válasza snecy20 (#17918) üzenetére


Csavez™
veterán

A comet is 200w fölött evett bf alatt! ;) Volt is fps-em.

EK 0.6nm nyomaték csavarhúzó eladó

(#17921) snecy20 válasza Csavez™ (#17920) üzenetére


snecy20
veterán

Battlefield az más ilyen téren, multiplayer cím sok-sok játékossal, ott teljesen rendben van és megalapozott hogy meg van mozgatva az összes mag / szál. A gáz akkor van, amikor single player kalandjátékok még 4K ultrás GPU-limites környezetben is fossá terhelik a processzort, indokolatlanul. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#17922) KRoy19 válasza fudi2002 (#17912) üzenetére


KRoy19
őstag

Pont ez a lényeg, hogy az effective clock max. oszlopban látszik, hogy csak kb. 6ghz-ig ment el a proci terhelés alatt, nem pedig 6.2ghz-ig.

Nálam is ez van, ha túlságosan alulfeszelem, a 13600K-t akkor az effective clock max.elkezd csökkenni, ezért visszanövelten a feszt annyira, hogy az effective clock max. is 5.1ghz legyen minden P magnál.

[ Szerkesztve ]

(#17923) fudi2002 válasza KRoy19 (#17922) üzenetére


fudi2002
veterán

Mert nem volt terhelve az adott mag 100%ra. Pont ezt írtam. Igaziból ez cb allcore tesztre okés, de egy vagy kevésszálas életszerű tesztelésre nem. Ritkán látok olyat, hogy pl 3 magot 100%on használ bármi progi.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#17924) KRoy19 válasza fudi2002 (#17923) üzenetére


KRoy19
őstag

Cb R23 teszt alatt lőtte az első képet, ami minden magot 100%-ra terhel és egyik mag effective clock max.-ja sem ment el 6.2ghz-ig.

[ Szerkesztve ]

(#17925) fudi2002 válasza KRoy19 (#17924) üzenetére


fudi2002
veterán

Gondolom 60x + 2 tvbvel tolja. Allcore terhelés viszont magasabb hő miatt ilyenkor 60ra esik vissza. Játék alatt viszont kisebb terhelés és hő miatt 62x.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#17926) hackeeeee válasza KRoy19 (#17922) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én ezért hajtom allcore OC-val az i5-t, 56/44, aztán hadmennyen.

Véleményem szubjektív...

(#17927) turho válasza hackeeeee (#17926) üzenetére


turho
őstag

Jó nektek, én már nem igazodom el, mi a jobb beállítás és használat. Lassabb E-core, egyforma mind, E-core letiltva, magok külön órajelezve, Allcore OC, HT letiltva....ezt mind itt olvastam az elmúlt pár napban, és össze vagyok zavarodva, mi a legjobb használati mód.
Pl. főként játék célokra használva.
( A HT kikapcsolást se értem, mikor jó, mikor nem. Se a magonkénti órajelezést :F )
Én most -100 mV alulfeszelve járatom 56x P-core, 45x E-core szorzóval. A Cinebench R23 nem tud igazán 5 Ghz fölé menni. Változó pontszámokat kapok. 21300-23600 pont közt bármi.

Eladó dolgaim XBOX, PC és Hifi témakörben (MINIDSP, HAangdoboz) a nevem alatt.

(#17928) keIdor válasza turho (#17927) üzenetére


keIdor
titán

Meg fognak oszlani a tapasztalatok, mindenki mást fog írni.
Én azt aláírom, hogy az E-mag jó dolgozni, ahol tényleg sok szál használva van, mert olyan a szoftver, azt is elhiszem, hogy TLoU shadert hamarabb megcsinálja 32 szállal, de játék alá, játszani nem kell.
Eleve ritka az, ami 8 szálnál többet használ.
Én semmi különbséget nem érzek on/off között ott meg azzal, ami nekem fel van telepítve. CPU fogyasztás viszont magasabb, mert 5%-on is fogyasztanak azért a kicsik is, és sok is van belőlük.

Én egyébként amire vágynék, az P-core only verzió, tehát ki se kelljen fizetni, ha egyszerűen az embernek nincs rá szüksége. Mi van most? Kell egy 8 magos CPU, akkor fizethetsz még ki 8-16 kis magot, amit senki se kért, senki se vágyott rá, egyszerűen az Intel ebbe az irányba mozdult el. :(
HEDT vonalat meg elengedték.

Lesz, aki meg inkább a HT offot fogja javasolni. Olyan is lesz, aki azt mondja majd, ne kapcsolj ki semmit.

Magadnak nézd meg a variációkat, és a saját szemeddel látottak alapján döntsd el.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#17929) D55 válasza keIdor (#17928) üzenetére


D55
aktív tag

Most így sem nagyon fizeted ki, inkább ajándékba kapod. Egy 13600KF épp picit olcsóbb, mint egy Ryzen 7 5800X3D. Viszont az i5 6db P core-ja kb. már önmagában pont akkora teljesítményt hoz, mint a 8db core összesen a Ryzenben. Ebből kiindulva a többi 8db e core tényleg ajándékba van, ráadásul a színeknek megfelelően itt általában a kedélyek is kevésbé szoktak tüzesek lenni, ha érted mire gondolok az aktuális történések fényében ;)

(#17930) zebra_hun válasza turho (#17927) üzenetére


zebra_hun
addikt

Ki kell próbálnod. Igazából csak cpu fps-ben kapsz különbséget, tehát ha gpu nélkül méred. Ez viszont egy részeredmény, nem mindenki használ csúcs videokártyát, az pedig limitálni fogja.
Még a jelenlegi csúcs kártyák is elhasalnak natívban, 16x-os élsimításnál.
Nekem csak egy vacak rtx3080-am van, 1440-ben ragaszkodom a kimaxolt grafikához, így csinálhat a cpu millió fps-t, a gpu-n elcsúszik.
Felvettem a Forza Benchmarkot egy rendes elemzővel, teljesen jól látni a különbségeket. 2-3 tized fps mérhető.
HT on-off, E magok ki-be, Rebar vagy nélküle.
Én csak azért használom alapon, tehát HT és E magokkal, mert nem izgat a fogyasztás és a hőmérséklet sem. 40°C körül van, ezt elfogadom.
Forza 5 jelenleg egy nagyon erős grafika, 140-160 fps-t tud a jelenlegi csúcs. Ráadásul a gyári legerősebb preset is "ronda", mert ott nincs is élsimítás, illetve egy halom dolog még rádobható.
Nyert 0.2 fps-sel a HT/E off, Watt is kevesebb, de számomra lényegtelen, engem nem különösebben érdekel az fps.
Persze jó ha van, de a 0.1 és 0.2% jobban érdekel.

[Végeredmény]

Igen, ahogy a való életben is, gpu limit. Ezért nem izgat nagyon a cpu oc, hiszen a RPL mindenféle erőlködés nélkül is cefet gyors.
720-ban is lemértem, ~400-500 fps van, de a gpu nem tud mit kezdeni vele. Nálam kompromisszum nincs, ultrák ultráján játszom, maxi élsimítással, dlss és hasonló undorító dolgok meg nem kellenek. Hibákat találtam több száz méterre lévő fák levelein, néhány villamos felsővezetéken, tehát a dlss sz@r.

Ez a teszt segít eldönteni, hogy melyik szitu milyen.
Természetesen, ha a gpu erős, nem limitál (nem kimaxolt grafikán játszol), akkor már más a helyzet.
Vannak játékok ahol az ember nem maxol ki mindent, mert egyszerűen hátrányba is kerül, no nemcsak a kevesebb fps miatt, hanem a zavaró effektek miatt.
Forzában mehet a maxi grafika totál gpu limitig.

[ Szerkesztve ]

(#17931) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Ezen még dolgozni kell kicsit.

https://utdetailing.hu/

(#17932) Csavez™ válasza tibcsi0407 (#17931) üzenetére


Csavez™
veterán

Bekapcsolod te a digi+ vrm alatt az ac/dc szinkronizálását a vrm ll-al? Default a disable.

EK 0.6nm nyomaték csavarhúzó eladó

(#17933) rumkola


rumkola
veterán

Üdv!
ASUS TUF GAMING B660M-PLUS WIFI D4 -el tudok tuningolni nem K-s CPU-t valahogy (13500,13700) vagy felejtsem el, és legyen 13600k alapon benne? :R

(#17934) ScomComputer válasza rumkola (#17933) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nem...vegyél "Z" lapot "K" procit ha ilyen álmaid vannak... :)
pölö... [link] :K

[ Szerkesztve ]

(#17935) jokeph válasza ScomComputer (#17934) üzenetére


jokeph
nagyúr

;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#17936) rumkola válasza ScomComputer (#17934) üzenetére


rumkola
veterán

Dehogy veszek. :DDD Marad alapon a K azt kész. :D

(#17937) ScomComputer válasza rumkola (#17936) üzenetére


ScomComputer
veterán

Az úgy jó... :K
DE...ne felejts el bios-t + ME FW-t frissíteni a lapon majd először gyorsba(B660-on),még a 12gen prociddal,mert fura meglepetés érhet ha bedobod a 13600K-t... :P

[ Szerkesztve ]

(#17938) tibcsi0407 válasza Csavez™ (#17932) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem, igazából azt sem tudom az mire jó. :)) Van az input load line, ahhoz sem nyúlok, de láttam a koreaiak mind kimaxolják.
Az segítene a stabilitáson?
Tovább csökkentettem a Vcore-t 1.305V a terheléses feszültség P59-en.
Reggel egyébként kiszedtem a procit megint, már nem forrnak el az E-core-ok Fpu alatt, de 90 fölé mennek. Tuti azok vannak felül, lehet egy picit lefolyik a conductonaut.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#17939) Milka 78 válasza rumkola (#17933) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nem. Csak tdp limitet tudsz állítani és offsettelni.
Memória tuning meg a szorzózáras proci miatt korlátozott. Csak ram feszt tudsz állítani, SA feszt nem ami miatt Gear1 -ben jó ha a 3600mhz megvan, de olcsóbb szettekkel inkább alatta (én ezt nem tudtam és be is szívtam).
Tehát proci oc meg 4000-es ram órajel K-s proci és Z-s lap.
Amúgy halál jó kis budget lap, én pl 12400f-el használom, 3600c14-en, de a lap Samu b-die szettekkel érzi igazán jól magát. Olcsóbb szettekkel 3400-3500 jött csak össze.

(#17940) rumkola válasza Milka 78 (#17939) üzenetére


rumkola
veterán

TDP limit 241W, de nem értem minek, a mostani 12600k sem megy soha 110w fölé.
Köszi a válaszokat, marad minden alapon. Ahogy nézem ez a tuning nem az a tuning amit a conroe időkben csináltunk. Ilyen 10%-ok nevetségesek az akkori 100%-hoz képest. Ráadásuil itt már frigóval kell hűteni manapság. :D

(#17941) tibcsi0407 válasza tibcsi0407 (#17931) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Kicsit átszabtam az IMC feszeket, nem járhatok olyan messze. :)

https://utdetailing.hu/

(#17942) - = Zk = - válasza rumkola (#17940) üzenetére


- = Zk = -
félisten

igen, azok az idők kissé átformálódtak... :DDD
elég csak megnézni, régen kikkel futottál össze egy adott topikban napi szinten... cizoe, moonman, mikulás stb...
:C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#17943) turho válasza zebra_hun (#17930) üzenetére


turho
őstag

Köszi a korrekt válaszokat, neked is, meg aki még hozzászólt :R nem mondom, hogy mindent full értek más, de majd még rányomozok. Én enyhe tuningot vagy alapot szeretnék, minél kisebb fogyasztással, és játékra kihegyezve. (Főleg COD és túlélőhorror vonal, 4k max. szépség). Az LFII 420 eddig jól dolgozik a procin.

A REBAR nekem új volt, most próbáltam utánanézni. Nem tűnik hatalmas változásnak...ritkán előfordul, hogy nem is pozitív :F amúgy ha már REBAR, akkor Forced, vagy biosban megkeresős? :) Függ a vga-tól, mit kell csinálni? (Z690 lap, iz-13600kf, és Zotac 4080)

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim XBOX, PC és Hifi témakörben (MINIDSP, HAangdoboz) a nevem alatt.

(#17944) zebra_hun válasza turho (#17943) üzenetére


zebra_hun
addikt

Játékfüggő, hogy ad e pluszt. A tesztelt FH5-ben ~10 fps-t ad 1440-ben. Van ahol semmit, sőt, van olyan játék állítólag, ahol ront.
BIOS-ban kell aktíválni, de alapból be van kapcsolva.
GPUZ ki is írja Windows alatt. HWINFO is.
Én használom, vagyis be van kapcsolva, ahogy minden más is.

A gépet tesztelni pedig úgy kell, hogy a min fps-ek is rendben legyenek.
Az a jó, ha a 0.1/0.2% fps is közel van az avg fps-hez.
Ha az beesik 50-re, vagy még alá, az mikrolaggos.

[Részlet az egyikből]
[Hozzá a bench]

Nagyon nem tér el, de van 2db kiesés, ami nem túl jó.
Az lehet bármi, egy háttérben indult antivir, lámpa felkapcsolás, stb.
Ezeket a mikro dolgokat is lehet mérni. Az energiatakarékos módban fordulnak elő jobban.

[ Szerkesztve ]

(#17945) turho válasza zebra_hun (#17944) üzenetére


turho
őstag

Köszi ismét :R a tesztprogram nevét megkérdezhetem még, pláne az aldó képen láthatót :)
Kipróbálom, ill. megnézem. Lehet, hogy aktív. Új Asrock z690 lap.

Eladó dolgaim XBOX, PC és Hifi témakörben (MINIDSP, HAangdoboz) a nevem alatt.

(#17946) zebra_hun válasza turho (#17945) üzenetére


zebra_hun
addikt

Az elemzést a CapframeX készíti (ingyenes), a Bench pedig egy a sok játék közül, Forza Horizon 5.
Bármely más Benchmark megteszi, lényegében mindegy.
Shadow of the Tomb Raider az "Etalon", abból van a neten rengeteg. Forza nem annyira közkedvelt, de nekem az a kedvenc, így ahhoz igazítom a gépem.
Bármivel lehet tesztelni, akár egy sima játékot is, csak akkor nem lehet hasonlítani másokéval.
Erre valók a Benchmarkok. Mindig ugyanaz a feldolgozni való.

[ Szerkesztve ]

(#17947) keIdor válasza D55 (#17929) üzenetére


keIdor
titán

i7-ről i9-re a fellépésnél viszont fizethetsz a +8-ért (is). :)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#17948) tibcsi0407 válasza keIdor (#17947) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Meg a válogatott magokért.

https://utdetailing.hu/

(#17949) Csavez™ válasza rumkola (#17940) üzenetére


Csavez™
veterán

Marad minden alapon, pont hogy ezzel csinálod a magas hőt, egy kis opimalizáció nem árt neki.
Régi idők...., elvárja az ember hogy minden jobb legyen, de már ha kicsit bonyolultabb, akkor jön a : régi időkben bezzeg.... :D
Régen volt egy szorzó emelés és hozzá manualba egy fesz, ennyiből állt az oc.

[ Szerkesztve ]

EK 0.6nm nyomaték csavarhúzó eladó

(#17950) rumkola válasza Csavez™ (#17949) üzenetére


rumkola
veterán

Akkor 13700k lesz, hogy még melegebb legyen! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.