Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21601) Joshi válasza AMD_ok (#21599) üzenetére


Joshi
titán

Írtam is hogy első körben azt kellene megnézni hogy a hűtő megfelelő nyomással érintkezik a procival, ha nincs meg az erős kontakt akkor nincs miről beszélni. Egyébként ez nagyon jól látható a paszta lenyomatáról is.
Az én gépem nem összehasonlítható egy léghűtéses rendszerrel, léghűtésnél az én 12 C°-os különbségem több lett volna.

(#21600) bombibmw ezt már sokszor ígérted ;] , de ne hogy ez miatt legyen lelkiismeret furdalásod. Az a lényeg hogy mi ketten tudjuk hogy nagyon jó procink van. :K

[ Szerkesztve ]

(#21602) Olympos válasza troll81 (#21594) üzenetére


Olympos
aktív tag

Itt vannak az adatok, 4300Mhz-en ment a stressz tesz.

mit állítsak rajta?

- 4400Mhz-en már kifagyott a gép... :S
- furcsállom, hogy a 2. és 3. mag mindig sokkal melegebb
.

[ Szerkesztve ]

(#21603) bombibmw válasza Joshi (#21601) üzenetére


bombibmw
veterán

Pedig van egy kicsi. :D
Már én is kíváncsi vagyok rá,csak mostanában a VGA-kat nyüstölöm.
A 4,9GHz az sima ügy lesz. :)

(#21602) Olympos:
Default-on állítsd be a Core Ratio-t 44-re és adj neki egy manual 1,18-19V-ot!
Processor Cache Ratiot vedd le 38-ra és annak a feszültsége legyen mondjuk 1,12V!
Aztán nézz valami tesztet!
Bocs a sok felkiáltójelért,de ilyen az a magyar nyelv. :)

[ Szerkesztve ]

(#21604) bombibmw válasza bombibmw (#21603) üzenetére


bombibmw
veterán

Valószínűleg a magas Cache a gond.
Instabilitáshoz vezethet.

[ Szerkesztve ]

(#21605) Joshi válasza bombibmw (#21604) üzenetére


Joshi
titán

Nálam az volt a gond ha a Cache-hez nyúltam, egyedül 5Ghz-es tesztemnél állítottam be 1.150V-ot de akkor is 4400Mhz-en ment az NB freki de lefutott. Érdekes dolgok ezek, ha kíváncsi vagy az értékekre akkor a nevemre rákereséssel megtalálod.

[ Szerkesztve ]

(#21606) bombibmw válasza Joshi (#21605) üzenetére


bombibmw
veterán

dupla :W

[ Szerkesztve ]

(#21607) bombibmw válasza Joshi (#21605) üzenetére


bombibmw
veterán

Ezt igazából a kollégának írtam,mivel 4,3GHz-hez 4,3GHz a Cache és az úgy nagyon nem jó. :)
Persze azért rákeresek több beállításra is,mert szeretnék már egy procis napot tartani. :D

Még az a HSZ! :DDD

(#21608) Joshi válasza bombibmw (#21606) üzenetére


Joshi
titán

Mások is megjegyezték hogy az NB miért 4400Mhz holott a 4000Mhz az általános. Ha én lejjebb veszem akkor kifagyok, de a feszt se nagyon állíthatom mert akkor is kakukk van. Nálam ha minden auton van és csak a feszt állítom meg az órajelet, akkor hozza a szép eredményt. :D

Még az a HSZ! :DDD :D
Ekkor még tapasztalatlan és szerény voltam. :D Viszont nekem volt Abit VP6-os alaplapom 2db Intel PIII 1Ghz-es procival is, sőt előtte 2db Cerka 600Mhz-es procit is életre tudtam kelteni bizonyos lábak össze drótozásával. Az öregek még emlékezhetnek ilyen és hasonló dolgokra. :K

[ Szerkesztve ]

(#21609) Olympos válasza bombibmw (#21603) üzenetére


Olympos
aktív tag

Megtettem.

Az általad megadott Mhz és fesz. értékekkel nem volt fagyás és alacsonyabb volt a hőmérséklet is.
- a 4400Mhz core és 3800Mhz cache nagyobb teljesítményt nyújt, mint a 4300Mhz core és 4300Mhz case?

Teszteljek még valamit?

[ Szerkesztve ]

(#21610) bombibmw válasza Joshi (#21608) üzenetére


bombibmw
veterán

Én csakis offset-tel tuningolok.
Amikor lement az 5GHz-es Cinebench,akkor manual-lal toltam,de a Cache csak 4GHz volt.
Valahogyan nálam ez jó volt így eddig.
Most 4,6GHz-en megy a proci,ehhez 3,8GHz Cache-t állítottam be és meglepetésemre egy bombabiztos tuning szállt el.
Emeltem 4GHz-re és azóta semmi gond.
Lehet,hogy az öthöz már magasabb kell.

(#21609) Olympos:
Akkor jó.
Minél magasabb az órajel,annál nagyobb a teljesítmény.
Gondolom ezzel nem írok újat. :)
Viszont 4,3GHz,vagy 4,4GHz között szinte semmi különbség nincs.
Csak azért írtam a 4,4GHz-et,mert annyi a proci gyári turbo órajele és nehogy már alcsonyabban járjon. :D
Ha majd megpróbálkozol egy 4,6GHz-el,akkor emeld hozzá a Cache-t 4GHz-re,de akár maradhat a 3,8 is,ezt majd tesztelgetni kell.
A 4,3GHz-hez egyébként azért nem jó a 4,3GHz-es cache,mert instabilitást okoz(a magas cache).
Gyárilag elvileg 4GHz a cache és ajánlatos ezen is hagyni.

[ Szerkesztve ]

(#21611) Joshi válasza Olympos (#21609) üzenetére


Joshi
titán

Figyelj, nem tudnád használni a sokak által preferált HWinfo progit? Indítsd el tesztelés előtt és jól láthatóak lesznek a max értékek.

(#21610) bombibmw Én csakis offset-tel tuningolok.
Miért is? A Cache órajel és feszültségének csökkentésének mi értelme van? Azt értem hogy ha kívánja a rendszer akkor csökkentsük, de egyébként mi értelme? Nálam eddig csak hátrány volt mint előny.

(#21612) Olympos válasza Joshi (#21611) üzenetére


Olympos
aktív tag

De, rakok fel reggel HWInfo kepeket.

Akkor most a cachel mi legyen? :)

(#21613) Joshi válasza Olympos (#21612) üzenetére


Joshi
titán

Akkor most a cachel mi legyen?
Egyenlőre hagyd alapon. ;)

(#21614) bombibmw válasza Joshi (#21611) üzenetére


bombibmw
veterán

Lehet csökkenteni,mert befolyásolja a hőfokokat,mint ahogyan a kolléga is írta fentebb.
Tuningnál a gyári 4GHz elég egy 4,8GHz-ig,legalábbis az én tapasztalataim szerint.
Magasabb órajelnél már emelhető talán,de ebben nem vagyok szaki.

(#21612) Olympos:
Hagyd alapon! :K

[ Szerkesztve ]

(#21615) Joshi válasza bombibmw (#21614) üzenetére


Joshi
titán

Nálam az a gond a Cache-el, hogy az alaplapom nem tudja mérni a feszültségét. Oké hogy 4Ghz de mennyi fesszel? Amikor a CPU 5ghz-en ment, akkor a Cache-nek adtam 4.4Ghz-en 1.150V-ot és működött. Nálad a 4Ghz mennyi fesszel megy?

ui.: gyári 4Ghz??? :Y Nálam a gyári 4.4Ghz. :DD LINK

[ Szerkesztve ]

(#21616) bombibmw válasza Joshi (#21615) üzenetére


bombibmw
veterán

Ha 4,4GHz-es cache-nek adtál 1,15V-ot,akkor láttad mennyit adtál neki.
Vagy én értek félre valamit.
Én 1,125V-ot adok neki 4GHz-en.

ui.:
Nálam 4GHz az alap.

[ Szerkesztve ]

(#21617) Joshi válasza bombibmw (#21616) üzenetére


Joshi
titán

Hát ez az! :K Nekem az alap nem 4Ghz hanem 4.4Ghz, csak azt nem tudom hogy mennyi az alapfesz. Nálad mennyi a 4Ghz NB alapfeszültsége amihez nem nyúltál? :F

[ Szerkesztve ]

(#21618) bombibmw válasza Joshi (#21617) üzenetére


bombibmw
veterán

Holnap megnézem,mert már kikapcsoltam a gépet és átváltottam mobil üzemre.
Engem az idegesít,hogy hiába kapcsolom ki a spread spectrum-ot,így is van,hogy a bclk felmegy 102,5MHz-re,ami elvileg még nem káros,de idegesítő.
Ilyenkor majdnem 4,7GHz-en megy a proci 1,2V-on,ami jó is lenne,de azért idegesítő.
Na majd holnap. :)

(#21619) Apollo_21 válasza Olympos (#21586) üzenetére


Apollo_21
addikt

Ha a fesz autón van hagyva akkor valszeg 1,2V-t ad neki vagy egy kicsit többet...+ a TX3 neméppen az a kategória ami itt már elis bírja a dolgokat...én azt a hűtőt nemajánlom, vetekszik a gyárival hangban és tudásban is.
Végszóként pedig lehet h épp olyan rossz példányt sikerült kifogni aminél annyira elsikerült qrni a kupak alatti hőátadást h ez csak delid-el tér normális útra.
De mielőtt bármit is teszel, hűtő újrafelhelyezése..és újrapasztázás..aztán ha nemválik be mehet a gondolkodás:)

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#21620) bombibmw válasza Apollo_21 (#21619) üzenetére


bombibmw
veterán

Azért a TX3 sokkal jobb hűtő,mint a gyári.
Sajnos,aki ezeknél a prociknál alacsony hőfokokat szeretne látni,annak le kell szedni a kupakot,nincs mese.

(#21621) laychi válasza Apollo_21 (#21619) üzenetére


laychi
veterán

"De mielőtt bármit is teszel, hűtő újrafelhelyezése..és újrapasztázás..aztán ha nemválik be mehet a gondolkodás:)"

Új valamire való hűtő felhelyezése :)

(#21620) bombibmw Majd talán, ha tavasszal hazajön Akoska07 elviszi hozzá :)
(Ő közelebb van neki,mint én :) )

(#21622) bombibmw


bombibmw
veterán

És akkor a 4,9GHz-es IBT.
Offset-tel húztam a procit,ezért a lap szépen ráfeszelt.
Amúgy 1,344V-on ment szinte végig a teszt és normális alkalmazásoknál,játékoknál is ennyit kap a proci.
Még nem állítottam be teljesen ezt az órajelet.
Majd megpróbálom manual-lal is,de tovább nem akartam kínozni szegényt.
Ki kell raknom az ablakba. :D

[ Szerkesztve ]

(#21623) Joshi válasza bombibmw (#21622) üzenetére


Joshi
titán

Ha meglenne a jó kis vizes géped nem lennének ilyen magas hőfokaid. ;] A memóriákat milyen beállítással hajtod?

(#21624) bombibmw válasza Joshi (#21623) üzenetére


bombibmw
veterán

Igen,de az Sli jobban bejön és hasznosabb is. :D
Alapon 1600-asak a RAM-ok,de 2133MHz 1,5V-on mennek.

Jaa,a fogyasztás 287W volt a teszt közben. :)

[ Szerkesztve ]

(#21625) Joshi válasza bombibmw (#21624) üzenetére


Joshi
titán

Ahhoz viszont elég alacsony a pontszámod, nekem 4.9Ghz és 1600Mhz-es memória órajelnél hozott annyit mint nálad.

(#21626) bombibmw válasza Joshi (#21625) üzenetére


bombibmw
veterán

Mindjárt megnézem 1600-as ramokkal is,hogy úgy mennyit dob.

(#21627) bombibmw válasza Joshi (#21625) üzenetére


bombibmw
veterán

Minden auton,ramok 1600-on,manual 1,33V.
Lehet,hogy ez a fesz még kevés neki és többel jobb gflops-ot adna,de hagyom már szegényt. :)

[ Szerkesztve ]

(#21628) Joshi válasza bombibmw (#21627) üzenetére


Joshi
titán

Én is lefuttattam 2133Mhz-en a 4.9Ghz-es procival. A memória 1.575V-ot kap és így is használom.

(#21629) bombibmw válasza Joshi (#21628) üzenetére


bombibmw
veterán

Mivel kb. tök ugyanolyan a procink,így gondolom ilyen feszen nekem is annyit adna,mint neked.
Valószínűleg keveset adtam neki,ezért az alacsonyabb pont,de már tényleg nem bántom tovább.
Megy vissza 4,6GHz-re. :R

(#21630) Joshi válasza bombibmw (#21629) üzenetére


Joshi
titán

Vagy a memóriának adtál kevés feszt. Kipróbálhatod 4.6Ghz-en is hogy a memóriának kevés-e a fesz.

(#21631) Apollo_21 válasza bombibmw (#21620) üzenetére


Apollo_21
addikt

Jobb valamivel..volt hozzá szerencsém, de 2ventivel is éppenh elvan.
Inkább a fesz ami nála sok..nekem is 1.2körül volt a "gyári" a 4690K-hoz, letudtam vinni majdnem 1V-ra...most 1,2-vel simán megy 4,5ön..igaz belekostól a 60-65fokba de így még télvíz idején belefér.
Ami viszont zavar..a lap auton-n a BIOS szerint a memóknak 1,58V-ot ad...a memória hivatalos 1600as frekijéhez, pedig 1.5ös modul...aggódjak rajta vagy nemkell?
Most 1,56ot állítottam be saját magam 2133-hoz:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#21632) Joshi válasza Joshi (#21630) üzenetére


Joshi
titán

Lefuttattam 4.6Ghz-en is, a memória ugyan azon a beállításon van. Kíváncsi vagyok hogy ilyen körülmények között neked mennyi pontot ad.

(#21633) Olympos válasza Apollo_21 (#21619) üzenetére


Olympos
aktív tag

Értem.
Le is kell vennem, mert amint 4400Mhz-re kattintok, azonnal kifagy. Szerintem a fesz. értékkel van a baj, mert gondolom fél másodperc alatt nem ugrik fel 70 fokról fagyás állapotba...
Most Vcore értékek:
CPU: 1.180V (4000mhz)
Cache: 1.120V (4000mhz)
DDR: 1.600V (2666mhz)

Tesztelni akarom játék közben is.
Tudtok ajánlani vmi programot, amely kiíratja a legfontosabb hw adatokat? (CPU, GPU, clock, ezek feszültségei, hőmérséklet...)
Régebben ismertem ezeket.... :((

Egyébként L4-es széria, de gondolom ott is delidelni kellene.
ákos07 hol lakik? :)
(néztem a videóját, pofon egyszerűnek néz ki, de inkább rá bíznám...:) ...de előtte egy új hűtő kelleni fog.)

[ Szerkesztve ]

(#21634) Joshi válasza Olympos (#21633) üzenetére


Joshi
titán

Pont most linkeltem be két tesztet is, az egyik legjobb a HWinfo progi de jó az Aida64 is.
Akoska07 Angliában él és elég ritkán jön haza, ha jól tudom akkor ózdi. Az én delidelésemet is ő csinálta.

[ Szerkesztve ]

(#21635) Olympos válasza Joshi (#21634) üzenetére


Olympos
aktív tag

Ezek a progik játék közben (full screen módban) ki tudják íratni a képernyőre a számomra fontos adatokat?
(HWinfo-t nem tudtam úgy beállítani.)

(#21636) Olympos


Olympos
aktív tag

Kicsi a házam, ezért a Corsair H90 ill., hasonló társai férnének bele.
4790K-hoz nem kicsi?

(#21637) bombibmw válasza Joshi (#21632) üzenetére


bombibmw
veterán

Lassan elfogy a tárhelyem,úgyhogy nem lövöm be a tesztet. :D
Lehetséges,hogy a ramnak kevés az 1,5V a 2133MHz-hez és azért kapok kevesebbet?
Ezzel egyáltalán nem foglalkoztam.
127GFlops-okat kaptam stabilan.
Adjak nekik 1,55V-ot?

(#21638) laychi válasza bombibmw (#21637) üzenetére


laychi
veterán

teszteld ki linx 0.6.5-tel,hogy stabil e a ram. ha kevés a fesz,akkor erro-ral leáll.(természetesen alacsonyabb fesz/órajel mellett is kijön a hiba,azért nem kell 1,28V-tal égetni :)

(#21636) Olympos Kevés H110 javasolt vagy épített víz.
H100i is felejtős,sok hiba van vele.

Akoska07 angliában lakik,amúgy Ózdon,szokott hirdetni,ha jön haza.Postával tudod megoldani,vagy személyesen kell elvinned hozzá(mikor itthon van)

HWinfo64 a neked és mindenkinek kellő monitorozó program.

[ Szerkesztve ]

(#21639) Joshi válasza bombibmw (#21637) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem a memóriának a 2133Mhz-hez kevés az 1.500V, adj neki kezdésnek 1.550V-ot és próbáld meg úgy tesztelni. Ha magasabb pontszámot kapsz akkor ez volt a baj, de még ott van az időzítés is azzal is el lehet játszadozni.

(#21640) AMD_ok


AMD_ok
őstag

Segitsetek legyszi. Adataim alairasomban. Szeretnem kicsit tesztelni, mit bir a proci, ezrt emelnek a feszultsegen kicsit. Viszont 2 fele mod van megadva, hogy milyen Volt erteket hasznaljon a lap: Adaptive Mode es Overrride Mode. Melyiket kell hasznaljam, illetve es milyen erteken? olyan 1,2 voltot megprobalnek, csak nem tudom melyik modban kell megadni neki
Jelenleg 4,2 GHz-en megy, fesz allitas nelkul ezt viszi, a 4,3-al mar fagy

Itt van a kep arrol, hogy milyen lehetosegek vannak AsRock lap alatt

Koszi

[ Szerkesztve ]

(#21641) bombibmw válasza Joshi (#21639) üzenetére


bombibmw
veterán

Nem állt le 10 kör után a linx 6.5 .
Végig 171 GFlops-okat adott,a maximum maghő 74 fok volt.
A bus frekvenciát sajnos feldobja mindig a lap 101,2-re.
A Speread Spectrum kikapcsolása mellett mit kéne még állítanom,hogy 100 legyen végig?
Adok majd több feszt a ramoknak és nézek úgy is egy IBT-t.

[ Szerkesztve ]

(#21642) Olympos válasza laychi (#21638) üzenetére


Olympos
aktív tag

Sajnos nem fér bele a 2x120-as dupla ventis vízhűtő, de beletenném, hidd el.
Ha vhogy át lehetne alakítani, hogy a hűtőegységet a CD/DVD slotok helyére tegyem, akkor azt is megtenném. (Lehetséges?)

Házra nem költenék, mert akkor el fog szaladni alólam a ló és marha sokat fogok költeni olyan dolgokra, amit annyira ki sem használok; de persze szeretném, hogy megbízható hűtésem és alacsony hőfokom legyen legalább 4.5-4.6Ghz-en, de ha házat vennék, akkor már hűtő+ház és akkor már új táp is....hát :) lenne vagy 100K megint. (Asszony kivágna a francba....)

Szóval ezért írtam a Corsair H90-et :)
Nem tudom, hogy egy Noctua léghűtés nem e jobb hatásfok lenne, vízhűtésem még sose volt, ezért vagyok kíváncsi rá.
Lényeg: csendes legyen és 70°C alatt maradjon 4.5Ghz-en...és lehetőleg vízhűtés, mert tényleg kíváncsi vagyok rá.

[ Szerkesztve ]

(#21643) laychi válasza Olympos (#21642) üzenetére


laychi
veterán

Az én volt 4790K-m így ment noctua alatt:

Természetesen játék és egyéb más progi alatt kisebb volt a hőfok 15-20 fokkal.

[ Szerkesztve ]

(#21644) Apollo_21 válasza AMD_ok (#21640) üzenetére


Apollo_21
addikt

Pazar! Először is szia alaplaptárs:D Másodszor..a win-es cuccával nem tuningolnék!:D
A harmadik Overdrive-ban használom één.:) Nálam 1,2-n viszi a 4,5et...CoolerMaster V10-el hűti.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#21645) AMD_ok válasza Apollo_21 (#21644) üzenetére


AMD_ok
őstag

Hali :)

Kiprobaltam magam, 1,17 volton viszi a 4,4-et, de feljebb nem mereszkedtem, mert Linx alatt 90 fokig hatolt a homerseklet mar igy is :D 1,2-n biztos vinne a 4,5-ot, de mar nem huti le a hutom. Igy marad 4,2, alapfeszen, az a 200 MHz mar nem sokat oszt-szoroz

(#21646) Mankó


Mankó
veterán

Srácok! Mennnyi lehet az i3-4330 alapfeszültsége? A DeepCool Lucifert nem zavargatnám a procin ha nem feltétlenül szükséges, kicsit alul akarom feszelni a procit, mert biosban mindem auton van.

(#21647) laychi válasza Mankó (#21646) üzenetére


laychi
veterán

Hát ezt bizony neked kellene kideríteni.
Stresszeld le,nézd meg,hogy mennyi a mostani fesz,aztán ahhoz képest adj -100 mV-t
Tehát ha mondjuk 1,024V-ot kap terhelés alatt a proci,akkor adj neki 0,920-at.
Tesztelj megint,hogy stabil e,ha igen,akkor 40mV-os lépésekkel haladj lefelé,ha valahol már nem stabil,akkor adj neki +20-at.

Ilyen alacsony feszültség mellett nagy nyereségre ne számolj hőfokilag.

(#21648) Rica válasza Olympos (#21642) üzenetére


Rica
senior tag

Csak a szemelyes tapasztalat miatt kotyogok bele lamakent. Ket honapja raktam ossze az uj gepemet, aminek a lelke ugyanugy egy 4790K. Ugyanugy egy TX3-at tettem ra a polcrol. Az elso prime teszt ugy kuldte 100 fokra a magokat alapon, hogy a tapkapcsoloval leptem ki. Alulfeszelessel le tudtam menni 85 fokig (szinten alap 4,0-an). En elvittem delidelni Akoshoz. Elotte meg azt kellett latnom, hogy a huto zebra nyomot hagyott a kupakon. Amugy is egy gagyin erintkezo direkt hocsoves darab, de az E8400-on nem tapasztaltam ilyet. Aztan Akosnal kiderult, hogy kb. versenyt nyertem a legkakibb gyari pasztazas futamaban. Tettem ra egy Scythe Ashurat. Ugy latom, hogy a massziv lefogatasnak is komoly szerepe van. A ket muvelet -31 fokot hozott. Sztem egy jol atgondolt leggel ugyanazt el lehet erni, mint egy kompakt vizzel. A garancia vesztesrol meg annyit, hogy nem sokan vannak itt szerintem, akiknek mukodo procija meg adta volna magat egy-ket even belul, ha nem volt szenne huzva.

[ Szerkesztve ]

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#21649) Mankó válasza laychi (#21647) üzenetére


Mankó
veterán

Utoljára 775-ös korszakban tuningoltam, feszelgettem prime95-el. Mehet itt is a Blend teszt, vagy valami más programmal toljátok?
Nem is a hőfok érdekel, így is 22-30 fok között van, inkább az Auto beállítás szúrja a szemem az uefiben. Másrészt lehet fogyasztásban se mindegy. A memóriákat is finomhangolni akarom még. Az is jó Prime85-el vagy inkább Lynx-xel? Na de melyik verzióval?

Köszi

(#21650) mufi


mufi
senior tag

Most tervezgettem 1150 proci vasarlasat, erre nezem, hogy pl a 4790K 4Ghz-en fut alapon, es hogy az emberek mit leszenvednek hogy elerjek a stabil 5Ghz-et, ha egyaltalan el tudjak azt erni...a jo oreg sandy naponak mar vege? :(

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.