Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22251) Joshi válasza MPowerPH (#22250) üzenetére


Joshi
titán

LN2-es benchelők szerinted milyen feszültségen tesztelnek? ;] Bírja ez, van akinek 1.2V-on megfő a procija. :D

(#22252) MPowerPH válasza Joshi (#22251) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azt ne hasonlitsad ehhez.... Csak minusz 120 fok kulonbseg van a magok homersekleteben, es LN2 alatt meg sem fordul senkinek a fejeben sem, hogy IBT-t inditson.
Ez nem a megfo vagy nem fo meg. Degradalodni a nelkul is tud, hogy megfone. LN2 alatt is megteszi, hiaba van subzeroban.

Don't Tread On Me

(#22253) blu79 válasza Joshi (#22249) üzenetére


blu79
addikt

- ez igen ! ez szép :C , na de ekkora fesz kell 5.1 Ghz-hez ez igen, én is gondolkodom a deliden , kell vennem egy jó pasztát a kupak alá, és satuval megcsinálom itt Győrben :DDD , ez lesz az első de remélem megéri, és tovább lépek a tuningban, jelenleg stabilan 4.7 Ghz-n megy 1.219v -vel 24/7 -ben

- szerintem a Vietnámi procikban semmi különleges nincs szerintem nem mennek jobban mint bármelyik más, ott is ki kell fogni, az enyém Malay

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#22254) woros válasza MPowerPH (#22246) üzenetére


woros
őstag

megválaszolva közben

[ Szerkesztve ]

(#22255) NFree válasza MPowerPH (#22250) üzenetére


NFree
addikt

Igazad van , de nehéz kifogni egy nem átlagos darabot , s nem lessz egyszerű akinek van az bolod lessz tőlle megszabadulni, vagy már megvan a gazdája . Szóval nehéz . Célom lenne a 3tré markok futtatása 5ghz+ on a tied eddig rá a leg esélyesebb a többit már szét kell feszelni, nem akarok 1,45v nál többet adni neki de azt is csak akkor ha be tudom hűteni a vizet legalább -10 fokra akor szerintem már meg lehetne csípni az 5,2ghz et jó lenne. De ehhez nagyon jó chip kell.
Na mind1 majd lessz vhogy , úgy is ahogy kinéz csak jövő télen lesznek már tuning kisérletek , ha addig rám nem szakad az ég.
A vietnámiak asszem eddig többen mennek jól mint az átlag ha érted amit mondok. legalább is franc se tudja mert még igazi tesztet nem nagyon láttunk 1-től sem. De majd jönnek szerintem az eredmények lassan.

(#22247) Gaberking
Hát akkor ez sem itt van magyarba frankó :( A multkor is irtam egy másik srácnak az is németbe vette :W
Mind1 kiváncsian várjuk mit hozol ki belőlle.

Más
Visszatérve itt a hőfokokra , tényleg ne kisérletezzetek a nagy fesszel már 1,35v is tud degradálni normális hűtés nélkül. (szetm)

[ Szerkesztve ]

vga

(#22256) laychi válasza blu79 (#22253) üzenetére


laychi
veterán

Sok sikert hozzá,ha bevállalod!
Jó darab,csak ügyesen :)

(#22255) NFree Pracli88 itthon vette,mint írtam.

[ Szerkesztve ]

(#22257) blu79 válasza laychi (#22256) üzenetére


blu79
addikt

- nagyon gondolkodtam az utobbi időkben és néztem pár videót, szerintem bevállalom, megmerem csinálni, aztán remélem összejön, szeretném megcsinálni, max ha nem jön össze jöhet az új Broadwell :DDD , de csak tavasszal , nyár elején állok neki :D , jelenleg nagyon tetszik ahogy működik

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#22258) Joshi válasza MPowerPH (#22252) üzenetére


Joshi
titán

Tudom hogy a magas fesztől hullanak el a procik, de eddig kétszer mentem 1.4V fölé és nem sok ideig. Az 5.1Ghz már egy olyan érték amit nem sokan tudnak(mernek ;] ) meglépni. Én megtettem de ezt korábban írtam is, addig úgy se nyugodtam volna. :DD

(#22253) blu79 Adyváros hideg levegőjének köszönhetően születtek az eredmények. :DD Első körben 1.420V-al próbáltam, de kevés volt neki, aztán felemeltem 1.440V-ra. Az alaplapom túlfeszeli a kérdést, lehet hogy ezért mennek csak le a tesztek. :F

(#22259) blu79 válasza Joshi (#22258) üzenetére


blu79
addikt

:C :R

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#22260) turorudi


turorudi
aktív tag

Akinek van kedve, nyomna egy gflops mérést qwikmark-kal is?

(#22261) Pracli88


Pracli88
csendes tag

Viccesek ezek a tesztek számomra. Neve alapján ugyanaz a cpu... viszont Mindegyik más eredményt produkál... ahány chip annyi eredmény, azért lehetne egy picit egységesebb nem? Ezek a gflopsok is... szerintem nem lehet mérni hozzá semmit. Lehet inkább valami más teszten kéne összemérni ezeket a chippeket...

Jó lenne, ha megbírnám fogni a fokokat kívámcsi lennék mit tud az enyém. Csak ne fájna ennyire... xd

(#22262) Pracli88 válasza turorudi (#22260) üzenetére


Pracli88
csendes tag

Holnap mindenképpen :-)

(#22263) Joshi válasza NFree (#22255) üzenetére


Joshi
titán

Az 5.1GHz@1.440V-os tesztemnél csak az erkélyajtóban volt a gép, a vízhőfokom legalacsonyabb értéke 2.5 C° volt. Simán lehetne durvább tesztet is készíteni de ahhoz jobban fel kell öltözni. :DDD

(#22261) Pracli88 számítási teljesítmény miért lenne vicces, ha egy adott órajelen (mem+proci) két különböző eredmény születik akkor annak oka van. Ez nem Benchmark, hanem egy valós teljesítmény értéke. Ha túl alacsony az érték akkor ott valami gubanc van, ez lehet a memória órajel/fesz/időzítés és ugyan ez a proci oldaláról is. Az a lényeg hogy a proci teljesítménye nagyban függ a memória teljesítményétől. Ez a lényeg. A kettő együtt jó v rossz.

[ Szerkesztve ]

(#22264) woros válasza turorudi (#22260) üzenetére


woros
őstag

Kerek 100 GFlops 4.7Ghz-en. Ugyanez LinX 0.6.5 alatt 183 HT-ON.

(#22265) woros


woros
őstag

Ha megfő a proci mondjuk 1.4V-on, arra érvényes a gari ? (elméleti kérdés)

Bocs a nem-szerkesztésért.

[ Szerkesztve ]

(#22266) MPowerPH válasza woros (#22265) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ha nincs kulserelmi nyom, akkor igen.

Don't Tread On Me

(#22267) laychi válasza turorudi (#22260) üzenetére


laychi
veterán

4690K@4,7GHz-1,285V in BIOS / 2x4GB TeamGroup Zeus X.M.P 1600MHz@2400MHz 11-12-11-20-1

@Linx 0.6.5:

[ Szerkesztve ]

(#22268) Gaberking válasza Pracli88 (#22199) üzenetére


Gaberking
senior tag

Köszi szépen! :R

(#22269) turorudi válasza laychi (#22267) üzenetére


turorudi
aktív tag

Köszi a méréseket. Ez azt jelenti, hogy gflops és gflops között különbség van?

(#22270) NFree válasza Joshi (#22263) üzenetére


NFree
addikt

Nekem ne mond , valameik nap 2-3 órát fagyoskodtam odakint nem sok eredménnyel 1-3 fokos vízzel. De azért vigyázz rá a 4770k-m nál is 1,44v volt a max 5ghz hez. de ha bevittem a melegben már nem indult .

vga

(#22271) woros válasza turorudi (#22269) üzenetére


woros
őstag

Bocs a 100 GFLOPS 4.6Ghz-en volt.

(#22272) turorudi válasza woros (#22271) üzenetére


turorudi
aktív tag

4,6-on nekem is ekörül mér (101-102 között váltakozik). Szóval az volna akkor a kérdés, hogy a Linx miért mér mást? Még adott processzortípusok között is különbséget mér.

(#22273) Joshi válasza NFree (#22270) üzenetére


Joshi
titán

Nem szabad egyből melegre vinni. :Y Fokozatosan kell felmelegíteni a rendszert, én most ki se raktam az erkélyre a gépet mert ahhoz már túl hideg van. Az ajtóban volt és miután lementek a tesztek becsuktam az ajtót, de néha kinyitottam néhány másodpercre hogy ne a meleg levegőt fújja a konfigra. Nagyjából fél óra kellett mire visszamelegítettem szobahőmérsékletre. ;)

(#22272) turorudi ezt a kérdést én is feltettem laychi-nak. Szerintem az nem mind1, hogy mit számol az adott progi, hiába Gflops értéket kapunk attól még számolhatnak különböző módon.

[ Szerkesztve ]

(#22274) woros


woros
őstag

Intel Speedstep-et érdemes bekapcsolva hagyni ? Játékokban össze-vissza ugrálnak az órajelek, ráadásul ahány mag annyi különböző órajel kb. AMD procinál fixen tartotta az xy órajelet, majd a játék végezetével visszaállt 1400mhz-re idle a "Cool n Quite" miatt.

[ Szerkesztve ]

(#22275) Amacs


Amacs
aktív tag

Korábban olvastam itt, hogy bizonyos programok fagyasztják a rendszert.
Nálam például a nem telepítős cpu-z amivel ha próbálkozok, akkor az egér ugyan mozog, de a windows használhatatlanná válik. Ha pl start ikon, jobbgomb, leállítás-ra megyek, akkor nem történik semmi, a feladatkezelőben a grafikonok megállnak, és hasonlók. Másnál is előfordul ilyen, esetleg van rá valami megoldás?

(#22276) Joshi válasza Amacs (#22275) üzenetére


Joshi
titán

Nekem a telepítős verzió van fent, de soha semmi gondom nem volt vele. Töltsd le a CPU-Z oldaláról a progit és telepítsd, nem lesz vele probléma.

(#22277) Amacs válasza Joshi (#22276) üzenetére


Amacs
aktív tag

Ezt a zip-es változatot is onnan töltöttem, de holnap este megpróbálom és beszámolok róla.

(#22278) NFree válasza Joshi (#22273) üzenetére


NFree
addikt

Nem akarok offolni , a lényeg behoztam , ált egy órát és , úgy lett elindítva mikor már vissza volt minden melegedve ,egyszerüen a chip , már nem indult 5 ghz en melegbe csak ha jól megvolt hűtve ;) Utánna kint a hidegbe megint ment , bent a szobába 4,8 on tudtam csak elindítani.

vga

(#22279) woros válasza laychi (#22248) üzenetére


woros
őstag

Most 1.250V adaptive-ban 4.7Ghz és ezt most nem tolja el. Ha alacsonyabb a fesz+órajel akkor igen, eltolja.

(#22280) laychi válasza woros (#22279) üzenetére


laychi
veterán

Linx 0.6.5?

(#22281) woros válasza laychi (#22280) üzenetére


woros
őstag

Ott felmegy 1.330V-ra viszont játékokban stabilan 1.250V.

[ Szerkesztve ]

(#22282) laychi válasza woros (#22281) üzenetére


laychi
veterán

Ez azért van,mert avx2-es progiknál feszel rá(de lehet egy sima avx-es linx,ibt vagy prime is.
Ha egy x264 hd kódolást elindítasz(vagy egy rog realbenchet,mert az is tartalmaz hd kódolást szimulációként),annál sem fog felmenni a fesz(pedig elméletileg avx-et is használ)
De az AVX2 tuti megküldi.
Joshinak tudja még tudtommal a 4790k-ja azt,amit az én procim.Vagy valaki írta a fórumban,nem biztos,hogy Ő,de rá emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#22284) bombibmw válasza Joshi (#22249) üzenetére


bombibmw
veterán

Háhá! :C
Adj neki,ne sajnáld! :D
144Gflops és 1k fölötti Cinebench eredmény.
Azt hiszem,ezt egyedül Lalaboy csinálta meg,de én biztosan nem fogom.
Ha degradálódik is a procid,akkor sem lesz baj,maximum "csak" 5GHz-et fog menni,de nem fog egy-két teszttől.
Grat! :)

[ Szerkesztve ]

(#22285) woros válasza laychi (#22282) üzenetére


woros
őstag

Lement a Realbench 4.7Ghz-nél, viszont csak manuális feszen 1.250, adaptiveban felülfeszelt 2 magot 1.33-ig és az utolsó tesztnél dobott egy kéket.

Kérdés: Napi használathoz hagyhatom adaptiveban (játékoknál csak 1.250-ig megy fel) vagy inkább fixen 1.250V ? Változtat-e ez bármit is a proci élettartalmán ?

[ Szerkesztve ]

(#22286) ÁdiBá válasza MPowerPH (#22250) üzenetére


ÁdiBá
addikt

A feszültség teljesen mindegy ha a keletkezett hő nem tesz kárt a processzorban.

ÁdiBá

(#22287) MPowerPH válasza ÁdiBá (#22286) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ezt nagyon rosszul tudod, szoval ne nagyon hireszteld, mert majd masok keszpenznek veszik, es megprobaljak. Semmi koze az egyiknek a masikhoz. Erre fol adhatnal neki 1.7v-ot is leggel vagy vizzel, idle nem lenne semmi baja. De lefogadom, ha megprobalod, mar legjobb esetben is csak degradalodik a procid, egy sima Windows boottol, rossz esetben kukazhatod. 1.44v-on egy IBT mar eleg gyilkos, ha nem subzeroban vannak a magok.
Nekem a regi 4770K-m pl. degradalodott, pedig LN2-vel volt hutve, igaz -70 fokig tudtam engedni, folotte CB-je volt. Elso maganyos LN2-es tesztelesem egyik kudarca(a masik, hogy a szigeteles nem sikerult jol), pedig csak 1.78V-ot kapott. Es nem IBT-vel jatszottam, hanem szerintem a WPrime nyirta ki... A teszt utan a benchek sem akartak futni 4.4GHz-nel magasabb orajelen 1.42v alatt. Elotte ugyan ezen a feszen 4.6GHz-ig jutottam vele. Szoval koszonom, nem kell bemutatni.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#22288) bombibmw válasza MPowerPH (#22287) üzenetére


bombibmw
veterán

Valójában 1,47V-ot kapott a proci Joshi tesztjénél. ;]
Azért az a 71 fok maximum nem rossz,ilyen feszültség/órajel mellett.
Lehet,hogy építek megint egy vizet,csak a procira. :)

(#22289) BMW001:
Persze,nem az a normális,hogy IBT-zik az ember 1,4V fölött. :)
Ezt egy normális felhasználó nem csinálja. :D

[ Szerkesztve ]

(#22289) MPowerPH válasza bombibmw (#22288) üzenetére


MPowerPH
félisten

Annal inkabb... Jatszon a tuzzel, aki akar. Es akkor meg a tuskekrol nem is beszeltunk, amik ilyenkor a gondot tudjak okozni terheles valtaskor.
Ezeket csak azert irom, nehogy masnak problemaja legyen belole. Egy VALID erejeig rendben van az 1.47v, megfelelo hutessel, es huvos kornyezetben. Na de ilyen szinten leterhelni... :N

ÁdiBá: Pontosabban van koze az egyinek a masikhoz, de azt TE meg hideg vizzel sem tudod kompenzalni.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#22290) Krisz1441


Krisz1441
tag

Üdv!

Egy i3 4160 mekkora előrelépésnek számít a kb 4-5 éves i3 370m- hez képest? Asztali PC-re váltanék.

Köszi a választ előre is!

(#22291) Gaberking válasza Krisz1441 (#22290) üzenetére


Gaberking
senior tag

Szia!

Ennyire. :)

(#22292) MK VII válasza Krisz1441 (#22290) üzenetére


MK VII
veterán

Érezhető lesz a különbség ebben biztos vagyok! ;)
Viszont! Annyit had tegyek hozzá,hogy én mostani i3-as processzort semmiképp nem vennék! Ár érték arányban nagyon rosszak.. Egy G3258-as processzor ami 20eft körül mozog,a húzva van akkor bőven hozza az i3 szintjéét.. Sőt... Itt egyik ph-s kolléga cserélte le az i3 4130-as prociját egy G3258-ra és azt mondja sokkal jobb és,hogy nem bánta meg a cserét... Nem csak azért írom ezeket,mert nekem is G3258-am van hanem,mert ezek tények.. Szerintem nem éri meg i3-at venni... Akkor már inkább egy kicsit tovább gyűjtögetsz és i5.. ;)

(#22293) ÁdiBá válasza MPowerPH (#22289) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Arra akartam következtetni hogy egy átlag felhasználó számára 1,25V futtatott LINX ami eléri a 100°C komolyabban tökre vágja a processzort mint egy 1,32V-1,35V futtatott 70-75°C Linx teszt.
Itt nem a 2V illetve az 1,7V a lényeg mert aki annyira felrak egy CPU az meg is érdemli hogy kukázza.
Véleményem szerint ezeket a processzorokat nem szívesen használnám 1,2V felett, ugyan is én is találkoztam csináltam degradálódott processzort a magas feszültséggel. 1,38V 7/24-ben i7 3770K folyamatosan kevesebb órajelet tudott ugyan azon feszültség mellett míg vissza nem szedtem alapórajelre.
Miért tettem tönkre?
Mert nem játékra használtam hanem nap mint nap buzultam LinXre meg Prime meg az ilyen szarokra.
Az tette tönkre.
Főleg azért amilyen erő van már bennük gyárilag...tökhülyeség.
Akinek kevés miért nem vesz egy 8 magos i7 est?
Ja hogy azt se használná ki egy átlagfelhasználó, csak ha szarásig van pénzel megteheti...
Vicc azért az ember...viccesek vagyunk mi felhasználók...
Tehát én azt mondom, hogy tartsuk szem előtt mire is használjuk a gépet.
Péniszverésen kívül másra nem jó az 5GHz, max hogy szépen mutat a CPU-Z-ben.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#22294) halhatatlan


halhatatlan
aktív tag

lehet, hogy nem ide tartozik, de azért megkérdezem, hogy ez mennyire számít jó eredménynek?

Gyárilag 2400mhz! Geil Evo Potenza!

(#22295) halhatatlan


halhatatlan
aktív tag

(#22296) ÁdiBá válasza halhatatlan (#22294) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Azt a bitang.
Stabil is?

ÁdiBá

(#22297) Krisz1441 válasza MK VII (#22292) üzenetére


Krisz1441
tag

Köszi! Tehát akkor mondjuk G3258 egy Z97 lapban? Majd a későbbiekben fejlesztek i5-re, ez így elfogadható?

(#22298) halhatatlan válasza ÁdiBá (#22296) üzenetére


halhatatlan
aktív tag

igen! stabil! már 2 napja hiba nélkül megy! Tesztek megvoltak!

(#22299) halhatatlan


halhatatlan
aktív tag


nem túl jó a kép, de 41.3 az ns

(#22300) bombibmw válasza ÁdiBá (#22293) üzenetére


bombibmw
veterán

Már én sem linxelgetek,csak belőttem 4,6GHz-re 1,84V-al(linx 1,2V),aztán használom.
Ez elég az Sli kihajtásához.
Azért,mióta Sli van,egy kicsit több feszt kér a proci.
Kezdetben 1,16V-al ment stabilan 4,6GHz-en a proci,de az Sli,meg a lapváltás óta többet kér.
Az is igaz,hogy nem sokat foglalkozok a finomhangolással,csak belőttem a procit és használom.
Még Asus-AR-el.

(#22294) halhatatlan:
Az szép! :C
Milyen ramok ezek?

(#22301) halhatatlan:
Na jah.
Azok általában bírják a kiképzést. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.