Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22901) Victor91 válasza MPowerPH (#22900) üzenetére


Victor91
tag

Ezeket találtam a napokban fórumozás közben:

[link]

[link]

A 2. fpo-ja csak 1 számmal tér el az enyémtől. Az enyém 929-es végű az övé meg 928. Azt írja, hogy 5ghz megy így de minden más fölötte csak hatalmas fesz emeléssel. Nálam ugyanez 4.8Ghz 1.23v de magasabb órajelre nem tudom stabilizálni.

A biztonsági öv nem akadályoz annyira a mozgásban mint a tolószék...

(#22902) Joshi válasza Victor91 (#22901) üzenetére


Joshi
titán

Menne az csak sokkal magasabb fesszel, mondjuk 1.350V vagy több. Nálam az 5.1Ghz-hez 1.47V kellett, de ha megfelelően lehűtöttem akkor még az IBT is lefutott gond nélkül.
A Prime95 nem jó tesztprogi, inkább IBT de méginkább Linx 0.6.5 ami megmutatja hogy stabil-e a proci vagy sem. ;) Az AVX-es tesztprogikhoz komoly hűtés kell főleg magas feszültség mellett. :K

[ Szerkesztve ]

(#22903) cOxeR válasza Joshi (#22902) üzenetére


cOxeR
Ármester

Milyen alkalmazás használja amúgy ki az avx utasításkészletet?

(#22904) ÁdiBá válasza ffodi (#22897) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Én már 1,24V nem tudom hűteni 4,6Ghz Linx alatt 95-99 fok is felmegy. De végig futott. 193-195 GFlops értékkel.

Csak azt nem tudom melyik program használj AVX2 illetve melyik program terheli ennyire a processzort.

Van olyan videószerkesztő vágó ami elkér ekkora számítási teljesítményt?

ÁdiBá

(#22905) Krisz1441


Krisz1441
tag

Sziasztok!

Tegnap össze szereltem az új gépem!

G3258 egy Gigabyte GA Z97P D3 lapban lett végül is. Easy Tune applikáció segítségével próbáltam órajelet emelni. Light Medium, Extrem módok vannak + egy Auto tuning. Light-ot próbáltam ami 4GHZ lenne, de nem indult el a Win8. Mire figyeljek? Próbáljam inkább manuálisan lefixált cpu fesszel és szorzó állítással?

Köszi előre is!

(#22906) Victor91 válasza Joshi (#22902) üzenetére


Victor91
tag

Rápróbáltam 1.32v-ig bezárólag a 4.9Ghz-re. Tök instabil még úgyis és ez már bőven magasabb az ajánlott fesznél. Hőfokok is már 80+ Realbench alatt, úgyhogy nem erőltetem tovább. 4.8Ghz-et szépen viszi 24/7-re.

A biztonsági öv nem akadályoz annyira a mozgásban mint a tolószék...

(#22907) tom_tol


tom_tol
addikt

Sziasztok!
Miért csak ennyi az eredmény ?
4,4 -en ment a cpu

[ Szerkesztve ]

(#22908) bombibmw válasza tom_tol (#22907) üzenetére


bombibmw
veterán

A HT miatt ad kevesebbet.

(#22909) tom_tol válasza bombibmw (#22908) üzenetére


tom_tol
addikt

ez is HT mégis 190

(#22910) bombibmw válasza tom_tol (#22909) üzenetére


bombibmw
veterán

Hát jah.
Kerestem a kakukktojást acsi90 tesztjénél,de nem találtam.
Mindenesetre nem az a reális,azt hiszem.
Csináltam most egyet 4,6GHz-en és nekem 160párat dobált.
Ha azt nézzük,hogy Joshinál is ennyit dobott 4,7GHz-en,akkor a Tiéd a reális.

[ Szerkesztve ]

(#22911) MK VII válasza Krisz1441 (#22905) üzenetére


MK VII
veterán

Mindig BIOS-ból tuningolj... Ne programokkal!!!!
NFree leírását használva tökéletesen megy 4.3ghz-en,de mennek ezek többet is csak foglalkozni kell még vele picit.. :)
Hajrá! ;)

(#22912) I3u11it


I3u11it
csendes tag

Hello, most keszulok uj konfigot osszeallitani, egy i5 4690k lenne a processzor, a kerdes az, hogy az integralt vga elbirna-e egy full hd tv-t addig, amig nem veszek egy videokartyat is bele (kb 1 honap)? Kizarolag az alapveto funkciokat kellene ellatnia, filmnezes, netezes, stb. Valaszokat elore is koszi.

(#22913) Krisz1441 válasza MK VII (#22911) üzenetére


Krisz1441
tag

Thanks :)

(#22914) MK VII válasza I3u11it (#22912) üzenetére


MK VII
veterán

A válasz egyszerű. Igen. Természetesen minden gond nélkül kiszolgál egy fullHD tv-t az IGP! Sőt még játszani is tudsz vele pár éves játékokkal.

(#22913) Krisz1441
Szívesen ;)

[ Szerkesztve ]

(#22915) Krisz1441 válasza MK VII (#22911) üzenetére


Krisz1441
tag

Még 1 kérdés! Az XMP profilt nem tudom enabled-re állítani a memóriánál, minden más oké :)

[ Szerkesztve ]

(#22916) MK VII válasza Krisz1441 (#22915) üzenetére


MK VII
veterán

Az XMP profilt nem enabledre kell állítani hanem "Profile#1"-re! Elvileg másra nem is tudod. Két lehetőség van. Disabled és Profile 1.

[ Szerkesztve ]

(#22917) Krisz1441 válasza MK VII (#22916) üzenetére


Krisz1441
tag

Thanks ismét :)

(#22918) ittakary


ittakary
nagyúr

Az létezik hogy a 4690k-m 4,5GHz @1,25V kifagyott? Sima böngészés (PHzás közben)

Volt már ennél rosszabb chip itt a topikban?

[ Szerkesztve ]

(#22919) Ano válasza ittakary (#22918) üzenetére


Ano
őstag

Enyém 4.2-n mrgy 1.15V-on ... Tovább nem néztem mert nem tudom hűteni!

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#22920) Joshi válasza cOxeR (#22903) üzenetére


Joshi
titán

(#22904) ÁdiBá, (#22903) cOxeR
IntelBurnTest, Linx 0.6.5 és a Prime95 v28.5, de az Aida64 Rendszer Stabilitás teszt FPU-ja is megdolgoztatja a procit.

(#22906) Victor91 nekem a 4.9GHz-hez ~1.370V kell tehát nem meglepő hogy instabil. :D
4.8Ghz-et szépen viszi 24/7-re.
Szerintem felesleges a 4.8Ghz 24/7-re, bőven elég a 4.6Ghz is kevesebb fesszel, majd akkor emeld ilyen magas értékre ha szükséged lesz rá, addig ne kínozd a procit ha nem muszáj. ;)

(#22918) ittakary 1.25V mellett milyenek a hőfokok? A legérzékenyebb tesztprogi a Linx 0.6.5 de az nagyon melegíti a procit, a 0.6.4-et eddig csak egyszer próbáltam de szerintem az nem annyira érzékeny.

[ Szerkesztve ]

(#22921) bombibmw válasza tom_tol (#22909) üzenetére


bombibmw
veterán

Talán ki volt kapcsolva a HT,de a CPU-Z bugosan mutatta.
Itt van JanR kolléga tesztje,ahol szintén 4,5GHz-en járt a proci(nincs HT) és szintén 190GFlopsokat dobált a Linx.
Ha Acsi90 kolléga jelentkezne,hogy megbeszéljük a dolgot,az sokat segítene,addig csak sötétben tapogatózás van.

[ Szerkesztve ]

(#22922) ffodi válasza bombibmw (#22921) üzenetére


ffodi
veterán

Szerintem az egyik LinX sima AVX-es, a másik AVX2-es. :)

Saját eredmény.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#22923) duc


duc
aktív tag

Sziasztok, core voltage témakörben kellene kis help.
A lapomon minden auto, így alapból 1,2V-ot ad magfeszültségnek. Állandóan. Ez nem változik semmit terhelés és órajelváltozás esetén. Itt 4,4GHz gyári turbó minden magon egyszerre stabil, minden OK, linx lemegy max 80-85 fokkal.
Nade. Mondom legyen adaptive, mert ha nem játszok, vegye le szépen a feszt. Beállítom adaptive-re, itt le is megy a feszültség 0,765V-ig amikor a proci 800-on ketyeg. Cserébe terhelés esetén felmegy a feszültség 1,279V-ig, ami azért sok tekintve hogy 1,2V-on is stabil.
A biosban van egy olyan beállítás, hogy Vcore Adaptive Voltage, átállítottam auto-ról 1,2V-ra, nem változik semmit.
Szóval itt most meg vagyok lőve. Csak annyit szeretnék, hogy vegye le a fesz amikor nem dolgozik, terhelésnél maximum 1,2V-ot adjon... Ha valakinek ötlete/tapasztalata van azt örömmel venném. Köszönöm!

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

(#22924) bombibmw válasza ffodi (#22922) üzenetére


bombibmw
veterán

Igen,közben rájöttem én is. :R

(#22925) akoska07 válasza Victor91 (#22906) üzenetére


akoska07
nagyúr

1.25V-al próbálkozz 48*102 beállításával.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#22926) Victor91 válasza Joshi (#22920) üzenetére


Victor91
tag

Persze értem, csak azt mondom, hogy hatalmas az ugrás. 4.8Ghz-t 1.23v-vel simán viszi. Játék alatt a hőfokok ilyen 60 fok körül megállnak. Ilyen 0.04-0.05-ös lépcsőkben emelkedik a fesz igény és 4.8Ghz után meg 0.1 plusz feszültség sem elég neki.

(#22925) akoska07: Köszi kipróbálom!

A biztonsági öv nem akadályoz annyira a mozgásban mint a tolószék...

(#22927) Joshi válasza Victor91 (#22926) üzenetére


Joshi
titán

Az köztudott hogy 4,8Ghz-től nagyon sok fesz kell minden 100Mhz-hez, pont ezért ritkák az 5Ghz feletti eredmények.

(#22928) tom_tol válasza bombibmw (#22921) üzenetére


tom_tol
addikt

Köszi. Azt hiszem megtaláltam azt a verziót, amivel a többiek teszteltek.
Az előző 0.6.5 (11.2.1) volt, ennek nem találtam "alszámot"

(#22929) ÁdiBá válasza tom_tol (#22928) üzenetére


ÁdiBá
addikt

1.150 körül nem viszi a 4,4 Ghz - ezt AVX2-vel?!
Nálam 4,5Ghz 1,185V kell. AVX2 el együtt, nélküle 1,150V

ÁdiBá

(#22930) laychi válasza ittakary (#22918) üzenetére


laychi
veterán

Emeld a vccint 1,9-1,95V körülire és próbáld újra.

duc sajnos avx érzékeny a procid,mint az többnyire előfordul haswelleknél,ezért feszel rá adaptív módban a beállított feszre.

Vagy tdp limitet szabva kellene kontrollálni a procit vagy lehet nem tudom nálad van e olyan opció,mint nálam az msi-nél,hogy amperszabályzással vissza lehet fogni a feszt,ezáltal viszont mondjuk,ha kevesli a feszt xy terhelés mellett az adott órajelhez a proci,lefelé throttlingolja az órajelet,viszont tuti nem engedi átlépni a feszt.
A megfelelő beállítás megtalálásához javaslom a rog realbench stresstest részét annyi memóriát beállítva,amennyi a konfigodban van.
addig menj felfelé értelemszerűen,amég el nem éred azt a pontot,ahol nincs leszabályzás.

[ Szerkesztve ]

(#22931) tom_tol válasza ÁdiBá (#22929) üzenetére


tom_tol
addikt

Még nem néztem mit tud. Ez alapon, a lap auto beállításaival.
Régen tuningoltam, utána kell néznem, mi mennyi.

(#22932) Ghoula válasza duc (#22923) üzenetére


Ghoula
senior tag

Milyen lapod van?

Nálam Asus lappal adaptive/auto módban 1.29V-ot ad neki alap órajelen, holott sokkal kevesebbel is beérné annyin. 4.0-án a VID 1,056 és 1,232V normál/1.248V AVX-es terheléssel megy 4.6-on.
Adjál neki negatív offszet-et, mondjuk elsőnek -50mV, csak arra figyelj, hogy az az idle feszültségből is lejön.
Ja és ha Asus lapod van,a Vring feszt is állítsd adaptive-ra, mert full auto-n 1.28at állít be annak is, és 1,192V az alap, amin 4,3at megy.

(#22933) laychi válasza Ghoula (#22932) üzenetére


laychi
veterán

adaptívból ne offseteljen,ha linxre tesztel,mert ugyan linx alatt a stabilitás határát megtalálhatja így,de az általános(abb) dolgok alatt meg elfogy a kraft és BSOD lesz a vége.Idle nem feltétlenül,de az is esélyes.
Ha ilyen a proci,akkor el kell így fogadni,vagy fix fesszel kell használni,vagy leszabályozni,ahogy korábban írtam, esetleg mellőzni az avx-es alkalmazásokat.

(#22934) Ghoula válasza laychi (#22933) üzenetére


Ghoula
senior tag

Miért ne lehetne adaptive-al használni? Nyilván többet kell tesztelni, idle, normál, és avx feszt is.
Vegyük az én esetemet, ha 1,248V az AVX, és azon stabil, akkor miért ne lehetne 1,232V-al stabil normál módban? Ha a normál és az AVX között 16mV-nál sokkal nagyobb a különbség, akkor talán előfordulhat, de kétlem.
(Lehet régi haswelleknél így volt, de ahogy olvasgatom más fórumokon, DC-nél az AVX fesz +16mV)
Ha meg nem stabil valamiért, akkor emelsz, nyilván ekkor az AVX feszed is emelkedik.

Inkább itt az jelenthet problémát, hogy ha az AVX-es feszhez állítod be, akkor emiatt a normál terheléshez valamennyire túlfeszeled, mert normál terhelésen tudsz lejjebb is menni, de ennyi plusz belefér, hogy minden körülmény között elég legyen a fesz.

(#22935) laychi válasza Ghoula (#22934) üzenetére


laychi
veterán

Mert neki a beállítotthoz képest 80mV-tal túlfeszel a procija avx alatt,ahogy azt írta,így ha leviszi azt mondjuk 50mV-tal,hogy linx stabil legyen1,23V-tal,akkor a mostani játék,egyéb dolgokra stabil beállítása 1,2V-os beállítása is 50mV-tal fog csökkenni,tehát 1,2V helyett 1,15V-ot kap mondjuk,ami kevés lesz és kéhalál hegyei lesznek...
Csak ezért,semmi másért.

Nem fog akkora feszt felvenni a procija játék alatt,mint egy túlfeszelt linx alatt. ahhoz képest mindig meglesz a 80mV különbözet.

DC-nél is megvan az avx-es túlfeszelés,csak kisebb mértékben,és DC-k közt is van szar proci,járt nálam olyan 4690k,ami csak 1,33V-tal volt ibt stabil 4,5Ghz-en...

[ Szerkesztve ]

(#22936) Ghoula válasza laychi (#22935) üzenetére


Ghoula
senior tag

Miért lenne 80mV az AVX offszet?

Azért kap annyit, mert neki, mint nekem, is a gyári turbó feszültség 1,28V.

Gondolom erről már te is olvastál kismilliószor....
katt

Ennél jobban én sem tudnám leírni. Asus lapban ezen felül van olyan, hogy normál offszet, és a turbo frekvenciákra is tudsz ofszetet adni, ami pedig lehet pozitív is, így a "zöld" grafikonod lesz alap szorzókra, turbóra meg visszakapod a gyári görbét, már ha annyit offszetelsz pluszba ott, mint normálban minuszban.

Ha a gyári 1.28 helyett 1.2V-ot adsz meg adaptive override-nak, akkor azt nem fogja csökkenteni, ezért írta is duc, hogy attól függetlenül maradt 1,28V a fesz.
Ne keverd az adaptive override-ot a sima override-al. Utóbbi a fix fesz, ott valóban lemegy a gyári feszek alá is.

Igen, az offszet az egész szorzótartományra érvényes, ezért hívják offszetnek, de az offszetnek, és az AVX ráfeszelésnek nincs köze egymáshoz( bár technikailag az is offszet).

Szívesen olvasnék mástól is tapasztalatokat, hogy normál és AVX terhelés között mennyi a különbség.

Mindegyiknél megvan ez, a laptopomban is pont ennyi, pedig az nem DC.
Amelyik proci meg gyári órajelen nem bírja az AVX-et azt vissza kell vinni gariba.

Szerk: Duc, ha egy kicsit több infót adnál, azon kívül, hogy fagy? :D
Mit állítottál a biosban, mennyi volt az offszet és így a kapott fesz, stb...?

[ Szerkesztve ]

(#22937) duc válasza laychi (#22935) üzenetére


duc
aktív tag

Laychi, Ghoula, köszi a tanácsokat most már értem. Asrock Z87 extreme 4 lapom van.
Negatív offszetet próbáltam, fagy. Marad szerintem a fix 1,2V, ezzel minden rendben és mivel idle nem melegszik szerintem így hagyom.
4,6Ghz-en így is lemegy a linx, csak a hőmérsékletek nem tetszenek (95fok)

Ghoula: kékhalállal beáll mint a gerely. Nem tudom mennyit állítottam negatívnak, elindult, még linx is ment, de Chrome alatt netezéskor kékhalál.

[ Szerkesztve ]

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

(#22938) Ghoula válasza duc (#22937) üzenetére


Ghoula
senior tag

Ennél bővebben? :D
(Ha neked jó a fix fesz, akkor én nem szeretném rád erőltetni az adaptive-ot.... )

(#22939) duc válasza Ghoula (#22938) üzenetére


duc
aktív tag

Erőt gyűjtök és küzdök majd az adaptívval, az lesz a végső megoldás de egyelőre marad a fix, sz.ptam mára már eleget. Az amd tuning se volt egyszerű ott is kellett idő mire kitapasztaltam, ezt se adom fel :)

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

(#22940) laychi válasza Ghoula (#22936) üzenetére


laychi
veterán

Ezt írta:

"A lapomon minden auto, így alapból 1,2V-ot ad magfeszültségnek. Állandóan. Ez nem változik semmit terhelés és órajelváltozás esetén. Itt 4,4GHz gyári turbó minden magon egyszerre stabil, minden OK, linx lemegy max 80-85 fokkal.
Nade. Mondom legyen adaptive, mert ha nem játszok, vegye le szépen a feszt. Beállítom adaptive-re, itt le is megy a feszültség 0,765V-ig amikor a proci 800-on ketyeg. Cserébe terhelés esetén felmegy a feszültség 1,279V-ig"

Vagyis 1,2V normál alkalmazás mellett és ~80mV-t(79-et) ráfeszel linx avx-re,ha lecsökkenti avx stabilra az offsetet,akkor lecsökken a normál feszültsége is.
Nyilván alul lehet feszelni egy procit,ehhez nem kell offset,be kell írni a feszültséget és kész,de ha a 80mV-ot túlfeszel a proci linxhez és ahhoz lövi be a prociját,hogy linx stabil legyen,akkor nagy pofáraesés lesz mondjuk egy rog bench alatt,ami közelebb áll a valós felhasználáshoz,vagy videókódolás,játék alatt.

Hidd el,volt néhány haswell a kezem közt,4670k-m 2 db volt,volt 4790k-m,most van ez a 4690k-m,ami képzeld el,hogy adaptív módban nem feszel rá a procira,ugyan annyit ad a procinak linx terhelés alatt,mint overridenál.(eljöhetsz,megnézheted :) )
Alaplapom override és adaptív módban is leterheléstől függően 8-16mV-ot tesz rá a beállított feszre,de ez a lap "hibája",nem a procié.1,25V felett,már avx linx esetén 24mV is lehetséges,de azt mindkét módban,vagy akár autón is ugyan azon a feszen hozza.

Járt nálam jó pár proci kupaktalanítani,le lettek tesztelve,láttam olyat ami kevésbé (40-50mV) feszelt rá,volt ami 100-120mV-ot,mint a régi 4670k-m.Meg olyan is volt,amit csak megnézésre/tesztelésre hoztak.

"Ha a gyári 1.28 helyett 1.2V-ot adsz meg adaptive override-nak"

adaptív override mód? Ilyenről sem hallottam még...

van:
auto
adaptive(manuális feszbeállítás energiatakarékos opcióval)
override(manuális fix feszültsége)

De mi az az adaptív override? :)

Szerk.:

Na itt is van az eredmény,amit írtam,a garantált kékhalál normál felhasználásnál,mert linxhez lőtte be a procit.... ha ilyen mértékű AVX túlfeszelés van,akkor normál felhasználáshoz ROG realbench a kulcs,és akkor nem fáj az ember feje...

[ Szerkesztve ]

(#22941) Ghoula válasza duc (#22939) üzenetére


Ghoula
senior tag

Nem kell feladni, tény, hogy így nehezebb kitesztelni. Addig is használhatsz nagyobb "C state"-eket, így idle-ban is tudod csökkenteni a feszt.
katt

(#22942) ittakary válasza laychi (#22930) üzenetére


ittakary
nagyúr

1,95V-on is ugyanaz...

Vagy én vagyok nagyon balfasz (ez valamennyire igaz) vagy a lapom szar, vagy maga a CPU egy nagyon gyenge példány, de valami itt nagyon nem akarja az igazat :D

(#22943) Ghoula válasza laychi (#22940) üzenetére


Ghoula
senior tag

Ha tudnánk milyen lapja van, az esetleg segítene.
A full auto az azt jelenti az intel specifikációk szerint, legalábbis normál esetben.
A mindenhol, mindig 1,2V az az override.

Az adaptív 0 offszettel, az az intel spec, így 1,28V fesz, és ennek még mindig semmi köze nincs az avx-hez. Az erre jön rá.

Az, hogy a lapon beállított fesz és a mért fesz különbözik, az megint egy más téma, más is a nevük, VID és Vcore.
Ugyanabban a lapban nézted azokat a procikat, ugyanazzal a biossal? És néztél azoknál alap, gyári VID-el nem avx-es terhelést?

katt
Igen, van olyan, csak intel szerint az interpolation, az alaplap gyártók szerint az pedig egy fix fesz, ami csak a turbó órajelekre vonatkozik. ( Ha ez kevesebb mint a gyári fesz, akkor nem írja felül).

:D Úgy tudtam, hogy erre rá fogsz ugrani. "Valamit állítottam a biosban, de nem tudom mennyit... és fagy", ez érv bármi mellett/ellen? :U

(#22944) Victor91 válasza akoska07 (#22925) üzenetére


Victor91
tag

Kipróbáltam sajnos még a windows-ig sem jut el :(

A biztonsági öv nem akadályoz annyira a mozgásban mint a tolószék...

(#22945) akoska07 válasza Victor91 (#22944) üzenetére


akoska07
nagyúr

Természetesen fesszel is meg kell támogatni az fsb emelést,valamint az nb freq-t is.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#22946) duc válasza Ghoula (#22943) üzenetére


duc
aktív tag

Hali, mint már írtam Asrock z87 extreme 4 lapom van. Egy tonna beállítás van a biosban a feszültségértékekre, egyszerűen adaptive-ot akartam a fix helyett ennyi. De túlfeszeli ezért kezdtem el buherálni, mivel ez egyelőre nem vált be a tudatlanságom miatt, marad a fix. Később még küzdök vele, egyelőre ez a menet pontozással pc vs. duc 1:0 :) Megyek vissza a sarokba, következő menetre összeszedni magam :)
Köszönöm a segítséget!

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

(#22947) laychi válasza Ghoula (#22943) üzenetére


laychi
veterán

"Az, hogy a lapon beállított fesz és a mért fesz különbözik, az megint egy más téma, más is a nevük, VID és Vcore.
Ugyanabban a lapban nézted azokat a procikat, ugyanazzal a biossal? És néztél azoknál alap, gyári VID-el nem avx-es terhelést?"

A lapon beállított fesz nem a VID.
Beállítok pl 1,28V-ot biosban,1,272V a VID-em,a cpu-z fesz pedig 1,304V linx alatt.
Igen,ugyan az a lap,ez van,mióta haswellem van,bios 4790K óta ez van fent,azóta járt nálam pár proci.
Alapfeszt nem néztem mindnél,de adaptívív módot kipróbáltam az override-hoz képest,hogy mennyit feszel avx alatt.

adaptív mód van,override(fix fesz) van,de olyan nincs,hogy adaptív override egyben,kettő üti egymást,override-nak a lényege a folyamatos feszültség speedsteptől függetlenül.
Adaptívank pedig,hogy terheletlenül,alacsonyabb terhelésnél csökkentse a feszültséget a maximumhoz képest.

":D Úgy tudtam, hogy erre rá fogsz ugrani. "Valamit állítottam a biosban, de nem tudom mennyit... és fagy", ez érv bármi mellett/ellen? :U"

Persze,írta,hogy negatívba offsetelt és el kezdett fagyni...

Hogy megértsd miről beszélek:

Teszteld ki a procidat rog realbench strestesttel a stabilitás határáig,amiből,ha 5mV-ot elveszel,már hibára leáll a progi,vagy esetleg kékhalál lesz a vége...mindezt adaptív módban.
Eressz rá egy linx 0.6.5-öt,szintén adaptív módban,nézd meg mennyit feszel rá a rogbenchez képest.
Kezd el lefelé vinni addig a feszültséghatárig,ahol még stabil a linx.
Tartsd meg ezt a beállításod,indíts egy rog realbenchet,látni fogod,hogy nem annyi feszt kap,mint előtte,hanem annyival kevesebbet,mint amivel csökkentetted előzőleg a linxhez.
Az is lehet,hogy már nem látod,mert amint elindítod a programot,kapsz egy kéket.
Vagy egyéb dolgot,is kipróbálhatsz,pl játékot elindítassz és random restart/BSOD szintén.

És utána érteni fogod.
Hidd el,nekem is volt olyan 4670k-m,ami avx-hez +100mV-ot tolt rá adaptívban a beállított feszhez,viszont a linx alacsonyabb fesszel is stabilan elment,de akkor már felejtős volt,ami előtte tudott futni...
Na de mindegy,még meg nem tapasztalod addig fújni fogod az igazad,mert "katt"-okat osztogatsz,meg kapcsolatban állsz 1db procival:)

(#22948) trancemusic válasza duc (#22946) üzenetére


trancemusic
senior tag

Szia!

Egyforma lapunk van,megosztanám veled tapasztalataimat.

1: Fix fesszel mégy a legtöbbre,a legegyszerűbben,és a legrövidebb idő alatt.

Majd otthonról fojtatom,uton vagyok,s esik a fránya eső.
Meghüjül a képernyőm a víztől!!!
Sorry! :(

[ Szerkesztve ]

(#22949) trancemusic válasza duc (#22946) üzenetére


trancemusic
senior tag

Tehát:

1: Fix fesszel mégy a legtöbbre,a legegyszerűbben,és a legrövidebb idő alatt lehet kitesztelni.

2: Offset módban szvsz azért fagytál bele a Chrome-ba,mert nemcsak a maximum változik,hanem ha megy az energiagazdasági funkció,akkor a minimum fesz is.
Pl: 1,100v a Vid,terhelésnél +0,080v azaz 1,180v,a minimum 800 mhz-en nálam 0,715v.
Ezt offsetteled -0,110volttal pl. akkor mindegyik érték ennyivel csökken.
Tehát:800 mhz-en 0,605volt lesz,amibe én is belefagytam,pedig c1 nélkül,fix feszen ugyanennyi fesz csökkentés után stabil a gép.

3: Adaptív módban azért feszeli túl,mert amit beírsz,arra még rátol terhelésnél 0,080voltot.
Pl: azt szeretnéd hogy 1,200volt legyen maximum 4,4 ghz-en,akkor 1,120voltot kell beírnod adaptív módban.
Nálam 0,063volttal feszeli túl terhelésnél a beállítotthoz képest,valószínűleg ez procifüggő.

Ha bizonytalan a procid egy adott értéken,akkor érdemes a cache voltage-n emelni.
Vagy offsettel rátolsz0,050voltot.

Szvsz fix fesszel teszteld ki,és ha találsz egy számodra megfelelő beállítást,akkor utána próbáld átültetni adaptív módba azokat az értékeket.Minden Haswell más egy kicsit. ;)
Nem kell megijedni a fix fesztől. :N
Fogyasztás sem több idle állapotban fix feszen,ezt olvastam itt,páran a fórumozók közül mérték már ki.
Plusz nem is melegszik jobban a proci,idle-ben 2-3 celsius fok semmi sz'tem.
(Fix 1,200voltos 4,4ghz-es c1 enabled gépről írok neked:látod nem izzad?
25 celsius van a helységben.Nem delidelt 4670k.

(#22950) JanR válasza trancemusic (#22949) üzenetére


JanR
addikt

Nekem offset-l képes elmenni 55 fokig is a CPU idle-be. Valami nagyon nem jó nálam, pedig a hűtő jól van fent :( Igen jó példányom van, remélem nem ennyire szar a kupakja :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.