Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21351) subaruwrc válasza MPowerPH (#21350) üzenetére


subaruwrc
félisten

nem ajánlatosak nitro alá.
gelid gc extreme a legjobb.

(#21352) baboss


baboss
őstag

Valaki linkelne nekem egy oldalt ahól AMD vs INTEL CPU-kat összelehet hasonlítani,volt egy,de nem találom ahol különbözik tesztek és grafikonok is voltak.Ki lehetett választani a CPU párosításokat. :R

[ Szerkesztve ]

(#21353) subaruwrc válasza baboss (#21352) üzenetére


subaruwrc
félisten

cpu boss.

(#21354) baboss válasza subaruwrc (#21353) üzenetére


baboss
őstag

Köszönöm,erre gondoltam. :R

(#21355) laychi válasza baboss (#21354) üzenetére


laychi
veterán

Vagy anandtech oldalán a benchre kattintva is össze lehet hasonlítani cpu-kat(alapórajelen egymáshoz viszonyítva)

(#21356) MPowerPH válasza subaruwrc (#21351) üzenetére


MPowerPH
félisten

Probaltatok? :B

Ez esetben nekem majd ujra le kell bontani a kupakot rola, es arra az idore Gelid-el megkenni. :o

Don't Tread On Me

(#21357) subaruwrc válasza MPowerPH (#21356) üzenetére


subaruwrc
félisten

mi nem de volt aki igen ( hwbot/xs forum ) és nem jó.
gelid a jó nitro alá.

(#21358) MPowerPH válasza subaruwrc (#21357) üzenetére


MPowerPH
félisten

Copy that! :R

Don't Tread On Me

(#21359) subaruwrc válasza MPowerPH (#21358) üzenetére


subaruwrc
félisten

nem vészesen szar de a legjobb a gelid.
próbáltam kupak nélküli ln2-t az -200mhz a gyári állapothoz képest,a gelid meg +200.
a clu kb -50 -100mhz a gelidhez képest.

(#21360) MPowerPH válasza subaruwrc (#21359) üzenetére


MPowerPH
félisten

De ugye minden MHz szamit... Tulajdonkeppen atkenni is csak ido, nem tul nagy macera.

Egyebkent ugyis gyorsan kiderul, hogy szereti e, vagy nem szereti az LN2-ot. Hetfon elkezdek keresgelni, kivel/mivel tudnam kihozatni a Dewaromat. Ugye nagy is, nehez is, de egy uj egy vagyon lenne.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#21361) MPowerPH


MPowerPH
félisten

CPU-Z altal kiiert ertekre ne alapozzatok. Abszolut hibas, foleg LLC 8-as szinten. 0.02v-ot is teved minden tovabbi nelkul. Amit a core temp ir VID alatt(meg a HW info), majdnem hajszal pontosan megegyezik azzal, amit muszerrel kimerek. LLC8-on ellenben a beallitotthoz kepest felulfeszel, nalam kb. 0.003v -al.

Don't Tread On Me

(#21362) bombibmw válasza subaruwrc (#21351) üzenetére


bombibmw
veterán

Nekem is van itthon Gelid GC Extreme-em,de nagyon nem szeretem,mert iszonyat masszás az állaga.
Aki nem elég tapasztalt hűtő leszedés terén,az akár ki is szakíthatja a cpu-t a foglalatból,annyira ragaszkodik a Gelid miatt a hűtő hozzá.

Szóval akkor ajánlod a polírozást?
Mivel úgysincs gari a procimon már,lehet,hogy megcsinálnám. :)

Mankó:
Ne vegyél S-es procit,mert csökkentett órajelű!

[ Szerkesztve ]

(#21363) Mankó válasza bombibmw (#21362) üzenetére


Mankó
veterán

Tudom, viszont cserébe kevesebbet is fogyaszt.
2-300 mhz-el kisebb alapon, de a turbo ugyanaddig megy fel.
Jatek, tuning nem lesz és a belső vga lesz használva, max a memóriával szórakozok majd keveset.

[ Szerkesztve ]

(#21364) dewil666 válasza laychi (#21328) üzenetére


dewil666
őstag

"Mert nonK procid van. Szvsz a többieknél is ugyan ez van,csak erős a hitük "

Kis hitetlen ;]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#21365) laychi válasza dewil666 (#21364) üzenetére


laychi
veterán

Akkor most stresszeld le és lesz belőle 3,7Ghz... ;]

És kapcsold ki a spread spectrumot,legyen már kerek az órajel :)

[ Szerkesztve ]

(#21366) subaruwrc válasza bombibmw (#21362) üzenetére


subaruwrc
félisten

jó lehet a kupakod akkor ha így össze cuppan.kicsit csavaró mozdulattal szoktam leszedni bár nálam sose tapad így össze.felkenni valóban rémálom egy mx-4-hez képest pl.

(#21367) dewil666 válasza laychi (#21365) üzenetére


dewil666
őstag

Azt hol kell kikapcsolni?
Úgy gondolod hogy stressz tesztnél 3,7 lesz? Játéknál miért ennyi?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#21368) Joshi válasza dewil666 (#21367) üzenetére


Joshi
titán

A Spread Spectrum nálam a feszültséges oldalon van legalul. A képen láthatod is. Indítsd el egy pillanatra az IBT-t és meglátod. ;)

[ Szerkesztve ]

(#21369) Hikvision válasza Joshi (#21368) üzenetére


Hikvision
senior tag

Nálam kikapcsolt spread spectrum-nál több fesz. kelett a procinak, h ne legyen kékhalál realbench alatt.

20 éve a PH-n.

(#21370) laychi válasza Hikvision (#21369) üzenetére


laychi
veterán

Mert ha be van kapcsolva,akkor magonként ~25Mhz-el alacsonyabb az órajel,ha ennyit rápakolsz,azzal,hogy kikapcsolod,akkor 5-10mV-tal lehet,hogy meg kell emelni,de többet nem igen kérhet.
Nálam az gyári Biosban még benne volt,aztán ki is szedte a gyártó.

[ Szerkesztve ]

(#21371) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Tegnapi nap, kicsit tokeletesitettem mindent. Szobaban hideg volt, kb. 12 fok, igaz csak a vegere, mikor a VGA-t neztem. Feszek merve lettek muszerrel, LLC8-on majdnem egyezik a ket ertek. 5GHz-nel elusztak a feszek, ezert nem is akartam IBT-vel szenvedni, annak csak 24/7-es beallitason van ertelme. 1.375v fole nem mentem, sajnos ott meg nem akart bootolni 5.2GHz-n. 5.1GHz -s benchekre lehetne gyurni, de mar faradt voltam azzal tokolni. Legkozelebb az jon.

IBT 4.6GHz@1.0927v

IBT 4.8GHz@1.1724v

IBT 4.9GHz@1.2266v

Cinebench 5.0GHz@1.328v

SPi32M_5.1GHz@1.328v

Don't Tread On Me

(#21372) subaruwrc válasza MPowerPH (#21371) üzenetére


subaruwrc
félisten

az igen :C

(#21373) laychi válasza MPowerPH (#21371) üzenetére


laychi
veterán

Szép eredmények,grat!

(#21374) MPowerPH válasza subaruwrc (#21372) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem tom fagyasztva is ilyen jol menne e, ez ugye lutri. 24/7 -re viszont 4.9GHz-ig okes, a biztonsagi plusz fesszel pont 1.25v korul mehet, kenyelmesen.

Don't Tread On Me

(#21375) Mankó


Mankó
veterán

Azt olvastam, hogy az újabb 4590-ek már kevésbé melegszenek, mint a 4570-esek. Igaz ez szerintetek?
Ha így van, akkor új gép vásárlása esetén már érdemesebb lenne azt venni 1-2 ezressel drágábban,.

Még mindig az S-es verziók tetszenek. Annyit számít az a 300 mhz, hogy mindenki azt javasolja?
300 Mhz (84W) vs 65W (-300 W).

Melyiket válasszam?

(#21376) qad válasza MPowerPH (#21371) üzenetére


qad
senior tag

Grat, nagyon jó procid van, Egyből a delidelés jutott az eszembe.... Viszem is jövő héten amint szabin leszek.

Lala hol vagy? Nem látod mi folyik itt? Döntögetik a topic recordodat.

(#21377) laychi válasza Mankó (#21375) üzenetére


laychi
veterán

Vegyél "S"-t !

Többen többször mondtuk,hogy felejtsd el,de te úgy is ahhoz ragaszkodsz,mert rá van írva egy szám :)

Ha akarod egy sima haswell órajelét és tdp-jét is le tudod csökkenteni és ugyan azt hozza,mint az S,viszont az "S" soha nem fogja tudni azt,amit a sima.

Idle fogyasztásuk meg ugyan az.

Nézd meg az adatlapomon szereplő konfigomat. idle 45-50W-ot eszik a teljes gép+25W-ot a monitorom.

(#21378) Mankó válasza laychi (#21377) üzenetére


Mankó
veterán

Ha alapon ugyan annyit eszik a sima is, akkor egyértelműen marad a sima. Ez az információ hiányzott a választáshoz, köszi.

A H97-es lap jó lesz hozzá? Mit takar a Dynamic Storage Acceleration funkció a gyakorlatban, mert azt nem támogatja a lap?

[ Szerkesztve ]

(#21379) Joshi válasza MPowerPH (#21371) üzenetére


Joshi
titán

Ez brutál jó proci, de nálad is látszik hogy a 4.9Ghz-hez képest az 5Ghz-hez már 0.1V-al több kell hogy stabil legyen.

(#21380) subaruwrc válasza MPowerPH (#21374) üzenetére


subaruwrc
félisten

az ott lutri de elég szép esély van rá.
az én 4770k-mnak 1.24 kell a 4500 xtuhoz :(((

(#21381) laychi válasza Mankó (#21378) üzenetére


laychi
veterán

Mivel az enhanced speedstep az összes haswellt 800mhz-es idle órajelre viszi le,ez elég egyértelmű :)
Jó lesz az a lap.

Multicore processzoroknál használatos featue,amit az intel hozott létre.
Lényegében 1 magos terhelés alatt megnöveli az egy mag működési frekvenciáját,még a másik magok idle-ben vannak,ezáltal az egy szálat használó alkalmazásoknál nagyobb teljesítmény érhető el.
4 magos processzorok esetében ha minden igaz 2 magra érvényesül.
)wiki-n ezt találtam róla)

[ Szerkesztve ]

(#21382) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok sajnos le vagyok maradva Haswell Refresh procik ügyében,segítséget szeretnék kérni.Adott egy i5 4570 -es jelenlegi procim.Mivel az intel frissítette a haswel érdeklődnék hogy igaz e hogy az újabb procik hűvösebbek már.Pl érdemes lenne e lecserélnem a jelenlegi i5 4570-et,egy i5 4590-re?és a jelenlegi lapom ami egy Asrock Z87 Pro 4,megfelelne e a 4590-hez,vagy érdemesebb lenne váltanom Z97 chipsetre.van annak valami gyakorlati előnye a Z87-hez képest?előre is köszi. :R

(#21383) Joshi válasza kromatika (#21382) üzenetére


Joshi
titán

Elnézve az adatlapodat elég jó hűtőd van tehát azzal nem lehet gond, a proci pasztázása még megoldhatja a melegedést viszont egy proci csere nem biztos. Sajnos a legújabb Haswell procik is melegszenek, ezen csak egy kupak alatti újrapasztázás segíthetne. Ettől függetlenül lehet hogy szerencséd lenne, és az új proci jobb lesz de erre nincs semmi garancia.
Z87-ről nincs értelme Z97-re váltani. :(

(#21384) hambi80


hambi80
tag

az i3 4330 am mellé mi a max videokártya amit még jól kihajt amd-be?

(#21385) Speed® válasza hambi80 (#21384) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A jelenlegi 270edet sem tekeri meg rendesen ott, ahol elkél a procierő. i5re váltva érezhetően stabilabb minFPS értékeid lennének. Nagyobb VGA felesleges.

(#21386) Mankó


Mankó
veterán

Ismerős is gépet akar cserélni és azt kérdezte mire elég a 2.8 ghz-es Celeron G1840-as proci és a benne lévő beépített vga?
Neki csak alapfeladatokra, net, office, zene, töltögetésre kell. 1-2 internetes flash játék, full hd filmek lejátszása.
Mondtam neki, hogy a jelenlegi i3-ason ezek lazán mennek, de ő új gépet szeretne inkább venni.
Kérdés hogy a celeron belső vga-ja hogy viszonyul az i3-2105-hez képest?

(#21387) mcs válasza Mankó (#21386) üzenetére


mcs
veterán

Beszéld le a cseréről, mert nem csak procierőben, de igp-ben is jobb az i3-asa.

(#21388) Mankó


Mankó
veterán

Az i3 az en jelenlegi procim, arra mondtam, hogy inkabb azt vegye meg, de o uj gepet akar.
Akkor neki is legalabb egy i3-at, vagy egy i5-t ajanlasz?

(#21389) kecsawi válasza Mankó (#21388) üzenetére


kecsawi
senior tag

Alapfeladatokra elég a G3220, de ha pénzt akar költeni, akkor i5-ben gondolkodjon.

(#21390) kromatika válasza Joshi (#21383) üzenetére


kromatika
veterán

köszi a választ .nem melegszik a mostani procim sem.Nincs is vele semmi gond.Csak gondoltam ha esetleg majd K-s verzióra váltok az újakkból,azoknál már van e valami változás.

(#21391) Joshi válasza kromatika (#21390) üzenetére


Joshi
titán

A váltás mindig legyen érezhető, egy i5-4690k 4.6Ghz-re húzva mondjuk 2400Mhz-es jobb fajta memóval már értelmes váltás lenne. A gond az hogy ez pénzbe kerül és nem biztos hogy ki is használnád. Ezt csak te tudhatod. A jelenlegi vga kártyáddal kötve hiszem.

(#21392) Ano válasza Joshi (#21391) üzenetére


Ano
őstag

Csak egy naiv kérdés ... van értelme űber brutál memóriákat betenni egy mai gépbe?
Pl.: 1600 MHz helyett 2400MHz-eset ... mondjuk tuningolt CPU mellé (hogy legyen valódi értelme)

ez a memória csere valóban annyira érezhető akár játék, akár munka során, hogy érdemes rákölteni azt a rakás extra pénzt? Vagy csak a teszteken jön ki több%os különbség és az ember verheti a nyálát, hogy mennyire király gépe van, de közben meg semmit nem vesz észre belőle a valós életben!?

A kérdésem elsősorban normális halandó által építendő gépek esetére szól és nem a tuning és teszt toplistás királyok szűk szeletre.

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#21393) bombibmw válasza Ano (#21392) üzenetére


bombibmw
veterán

Játékra nincs értelme,csak tesztekre.
Az 1600-ast is fel lehet húzni,ha szerencséd van.

(#21394) #Morcosmedve válasza bombibmw (#21393) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ezzel nem értek 100%-ig egyet. iGPU/APU-nál jól jön, de, amiért beleszólok, hogy szerintem gyorsabb a rendszer, sokkal jobbnak éreztem még 1866-ról is a válaszidőt, olyan pikk-pakkabb volt a Win.

© asszongya'hogy

(#21395) Rica válasza bombibmw (#21393) üzenetére


Rica
senior tag

Egy par honapja valaki konkret eredmeny javulast mert Crysis 3 alatt (talan epp ebben a topikban) memo freki emelessel. Meg gyorsan vegig tolom a kettest, aztan meg merem magam is. Ez asszem egy orok vita, a freki emeles vs szuk idozitesek megtartasaval egyutt.

hpter10: 1600-rol 1866-ra huzott Crucial 2*4 GB 8-8-8-24-1T kozel 20 % gyorsulast eredmenyezett Aida szerint iras/olvasas/masolasban, kesleltetes pedid 44ns alatt.

[ Szerkesztve ]

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#21396) Mankó válasza #Morcosmedve (#21394) üzenetére


Mankó
veterán

A platform csak 1600-ig támogatja a memóriákat, de csak memória tuninggal elérhető az 1866? Abban az esetben ha gyári 1866-ot vennék, akkor betudom állítani 1866-ra , vagy mindenképpen tuningolni kell hozzá a procit?
Mindenképpen tudnom kellene, hogy mi az igazság, mert akkor azonos áron 1866-ot is vehetek 1600 helyett.

(#21397) RECSKA válasza Mankó (#21396) üzenetére


RECSKA
veterán

Ha azonos aron van, miert ne vennel jobbat???

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#21398) Ano válasza Rica (#21395) üzenetére


Ano
őstag

Tesztek szerinti gyorsulás nem érdekel ... mint írtam az csak nyálverés ...

a Crysis 3 az már más tészta ... bár nekem jelenleg alapon megy minden és úgyis VGA limites lennék, így nálam pl ez megint csak nem jönne elő a javulás ...

(#21397) RECSKA
Ha ugyanannyiba kerül, akkor persze, miért ne ... de a minőség is fontos, így ha ugyanolyan gyártó ugyanolyan tulajdonnságokkal rendelkező memóriáját vesszük alapul, ahol csak a MHz magasabb, ott kétlem, hogy ugyanannyiba kerülne :U

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#21399) Mankó válasza Ano (#21398) üzenetére


Mankó
veterán

Én is ezen a véleményen vagyok, de volt aki lebeszélt volna róla.
A Kingston HyperX Savage ramjairól van szó. Azonos áron tudnék venni 1.5V-os CL9-es modulokat 1600-ast, 1866-ost, 2133-ast CL-11-es és szintén 1.5V-os modulokat. Sőt 2400-ast is néhány 100 Ft-tal drágábban

Én az 1866-os fele húzok [link], azok nagy valószínűséggel mennének 2100 fölött is.

Melyiket vegyem szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#21400) RECSKA válasza Mankó (#21399) üzenetére


RECSKA
veterán

1866.

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.