Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-01-23 09:15:11

LOGOUT.hu

Huawei P9-P9 Lite OFF topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4351) sebijani1982


sebijani1982
senior tag

Szép napot, Sziasztok!

Dunaújvárosban éjfél tájban sikerült lőni fényfestéssel, automatán hagyva a beállításokat, kb. 3 perc alatt.
Gyári B386-os romon.

[ Szerkesztve ]

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

(#4352) csocsoszán válasza Cunaja (#4349) üzenetére


csocsoszán
őstag

A szomszéd kis csajt! :B Csak nehogy lebukj! :P

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#4353) Cunaja válasza csocsoszán (#4352) üzenetére


Cunaja
addikt

Igen, de a 10km-re lévő szomszéd kis csajt. ;]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#4354) bubus66


bubus66
nagyúr

MK VII

[link]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4355) Cunaja


Cunaja
addikt

Jó reggelt Mindenkinek!
Bubus: MK VII azért nincs itt, mert keresi a csajszit a vízparton. ;]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#4356) bubus66 válasza Cunaja (#4355) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szia Cunaja Jó reggelt szép napot kívánok!

Az lehetséges, hogy az órásmester a csajokat keresi a parton.

Sziasztok Jó reggelt szép napot mindenkinek

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4358) bubus66 válasza aprokaroka87 (#4357) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szia és egy cég hogyan tette VH alá Én olyan per varrnák a cég nyakába hogy ott rohadna meg...

Kertész József, a Szegedi Ügyvédi Kamara elnöke azt mondta: a már elindult végrehajtással kapcsolatban semmit nem lehet tenni, legfeljebb annyit, hogy az adós megpróbál valahogy megegyezni a céggel, és a tartozás egy részét elengedik.

Ez az ügyvéd is nagyon tisztában van a jogszabályokkal semmilyen cég, behajtó cég törvényesen nem kezdeményezhet VH.. Max megkérheti a közjegyzőt egy FHM kiküldésre amit alapból megkel támadni és a cég benyalhat magas ívben....

Ez biztos, hogy így van mert most nyertem a Factory ellen..

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4359) szemesi69 válasza bubus66 (#4358) üzenetére


szemesi69
addikt

A VH.-t is meg lehet állítani, jó ügyvéd kell. A cikkből nem derül ki, hogy jutott végrehajtásra, csak egyet tudok elképzelni, kapott a néni FMH-t, csak nem mondott ellent, így indulhatott végrehajtás ellene, viszont a megindított végrehajtást is meg lehet állítani, fel függesztetni, vagy akár meg is szüntetni. A többi úgy van ahogy írtad. Ellenem is indult végrehajtás egy balfasz ügyvéd miatt, egy másik jó ügyvéd viszont meg állította az egészet, most már csak múlt. De még várok 3 FMH-t, aztán majd m pereskedünk :) Valamelyik nap ide jött egy behajtó, nem volt szerencséje, majdhogynem futva távozott, mert kissé bepöccentem a stílusán :)

Xiaomi redmi note 12 pro

(#4360) bubus66 válasza szemesi69 (#4359) üzenetére


bubus66
nagyúr

Igen tudom csak nem akartam ennyire részletesen leírni.

De azt is tudod, hogy FHM-t is csak a bank kérhet se behajtó cég se cég(ek) nem kérhetnek mert akkor a KJ bűncselekményt követ el ha a kettő közül valamelyiknek is kiállít, behajtónak meg annyi joga van mint neked (magyarul semmi).

Igen sajnos a néni szerintem kapott FHM-t csak nem volt felvilágosítva, és nem mondott ellent.. De a VH így sem léphetett volna érvénybe mert nem bank kérte...

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4361) szemesi69 válasza bubus66 (#4360) üzenetére


szemesi69
addikt

FMH-t bárki kérhet, nem csak a bank, például a behajtó cég, faktoring, bármilyen követeléskezelő, akár én is, ezt most kivételesen nem jól tudod [link], [link]

Ez a facebokon terjedő félrevezetés, az adatok kiadásáról harmadik félnek bűncselekmény, ezt el kell felejteni, mert ki adhatják. FMH-t bárki kérhet törvényesen, nem csak a bank. Eléggé otthon vagyok a témában sajnos, mert belekényszerültem.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#4362) bubus66 válasza szemesi69 (#4361) üzenetére


bubus66
nagyúr

Bocs igazad van FHM kérhet csak végrehajtást nem De ellent kell mondani aztán oldja meg onnan ahogy akarja, úgy sem fog bele menni még egy buktába..

Én is benne vagyok ebben de ezt most egy kicsit benéztem...

Akkor azt is tudod, hogy a FHM-t kiállító közjegyző perelhető...

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4363) szemesi69 válasza bubus66 (#4362) üzenetére


szemesi69
addikt

Mire gondolsz? Akkor azt is tudod, hogy a FHM-t kiállító közjegyző perelhető... Ha törvénytelenséget művel, akkor egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#4364) bubus66 válasza szemesi69 (#4363) üzenetére


bubus66
nagyúr

Igen törvénytelenséget művel...

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4365) bubus66


bubus66
nagyúr

Igen az a megemlékezés..

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4366) MK VII


MK VII
veterán

Sziasztok. Szép estét.

Gondolom észrevettétek, hogy nem voltam mostanában...
Bubus, köszi a pecás csajszit. :)

Na szóval.
Kikapcsolták a netünket elmaradás miatt. Telefonom nincs egyáltalán amin tudtam volna netezni, bár akkor sem tudtam volna, ha lenne, mert a telefon előfizum is letiltották.
Bankom rámszállt 120 ezer forint miatt és végrehajtásra küldte a dolgot szóval hamarosan számítógépem sem lesz amiről írjak mivel csak annyi az összes értékem amit el tud vinni. Ha az nem elég nekik akkor irány a kóter, mert nem tudok fizetni nekik. Aztán jön a Telekom is majd az igénnyel, szóval pár hónapot lehúzok a rácsok mögött hacsak nem nyerek a lottón...

Kurvára ránk jár a rúd. Holnap kéne a lakáshitelt is fizetni ami havi 160 ezer és van belőle 50.
Lehet, hogy nemsokára ház sem lesz amiből írhatnék.. :D
Hát ezen már tényleg csak röhögni tudok... Sírni már elfelejtettem...

Ez van skacok...
Ameddig tudok itt leszek aztán, ha sokáig nem jelentkeznék akkor tudjátok, hogy hol vagyok.

Ahoi. ;)

Szerk.:

(#4365) bubus66
Most veszem észre, hogy sajnos megint tragédia történt... Nagyon sajnálom.
Megható a videó..
És én panaszkodok. Örülhetek, hogy ezen a világon vagyok...
Egy szavam nem lehet. :(

[ Szerkesztve ]

(#4367) bubus66 válasza MK VII (#4366) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szia pont erről beszélgettünk a fórumtárassal a VH is meg lehet akasztani, úgy hogy a végrehajtó és a bank is rosszul jön ki belőle.

Főleg akkor ha a bank nem is értesített a szerződés felmondásról..

VH vagy FHM.t kaptál? Mert nem mindegy általában 120 000 FT nem nagyon tudnak VH a Telekom meg csak FHM-t tud küldeni.. Amit azonnal megkel támadni, és akkor már nem tud semmit sem csinálni..

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4368) Cunaja válasza MK VII (#4366) üzenetére


Cunaja
addikt

Szia!
1.Banki és szolgáltatói szerződés tartozása miatt, soha a büdös életben nem fogsz sittre menni.
2. A PC-re meg csak annyi, illetve az összes vagyon tárgyra, hogy nem a tiéd csak használatra van nálad, így mindjárt nem vihetik el.
Kaptad valamelyik rokontól használatra. A VH nem tehet semmit.
Sajnos a ház( lakás) az már más téma. Mivel jelzálog van bejegyezve, így a bank bármikor ráteheti a kezét, de ez a legutolsó lépés amit megtehet, illetve esetleg hitel kiváltó hitelt is adhat, illetve futamidő növelést, amivel csökkenek a részletek.
Kocsi és folyószámla ne legyen a neveden amire fizetést kapsz esetleg.
A munkabéred 50%-a terhelhető egy ügyben csak 33%.
Viszont ettől is van rosszabb, ha a fizetésed kirívóan magas.
Ilyenkor a öregségi nyugdij minimum 5 szeresét kézbe kell kapjad és azon felüli részt korlátlanul viheti. :W
Így jártam én is, volt amikor 386.000-ret vont le a fizetésemből a VH. Kaptam belőle 185.000-ret. :W

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#4369) MK VII válasza bubus66 (#4367) üzenetére


MK VII
veterán

Tyűha...
Most olvastam vissza.
Kínai nekem amiket írtatok.. Mi az az FHM???
A VH az még talán megy.. Végrehajtás.. :)

Amúgy kicsit előreszaladtam. Jelenleg még nem küldött végrehajtásról papírt a bankom.
Az a helyzet, hogy anno 2 éve mikor még pesten laktam és költöztem akkor kellett 120 ezer forint, hogy el tudjak költözni egy másik albérletbe. Akkori folyószámlámra pont felajánlották, hogy meg tudják csinálni, hogy mínusz 120 ezerig minden hónapban lemehetek és a kamat a számlazáráskori mínusz xy összegre jön rá.. Tehát, ha mínusz 120 ezren vagyok akkor a maximum, ha csak 50 ezren akkor sokkal kevesebb.. A lényeg, hogy 2 éve mínusz 120 ezerben van a bankszámlám, azóta egyáltalán nem is használom. Azóta csak épphogy mindig fizetgetek pár ezret, hogy ne menjen nagyon 120 ezer fölé az összeg. Most 12 ezer forint amit be kellett volna fizetnem, hogy ne menjen tovább az ügy. Nem tudtam befizetni és a 8 nap az szerintem pont ma járt le. Ergo a héten valószínűleg megkapom a behajtási szerelmeslevelet a banktól.
Igazából itt tartok.
A telekomnál meg bent voltam kb 2 hete, hogy mit lehet csinálni a tartozásommal. Azt mondták ,hogy kérhetek részletfizetést, de annak az a feltétele, hogy az esedékes számlákat rendben befizetem határidőre, különben azonnal felmondják a részletfizetést. Hát mondom akkor a szarnak egy pofon, mert nem véletlenül vagyok elmaradva. Szóval zsákutca lett az is.

(#4368) Cunaja
A lakáson levő hitel amit kb 9 éve vettünk fel az akkori 15 millióból mára 23 millió lett úgy, hogy azóta fizettük.
Volt már árfolyamgát meg mindent kihasználtunk amit lehetett. 21 millióra tudták csökkenteni az összeget, ennyit tudtunk elérni. Az a hitel az a szüleim nevén van.

Fizetésre visszatérve. Nincs fizetésem gyakorlatilag 2 éve egyáltalán. Mivel a családi órás üzletben dolgoztam azután mióta hazaköltöztem pestről, ezért csak épp annyit vettem ki amennyit tudtam. Ez általában havi 30-40-60 ezer körül volt. Jelenleg már hivatalosan alkalmazásban sem vagyok sehol, mert apu kijelentett, hogy a havi 24 ezret is meg tudjuk spórolni, bár azt sem fizette, mert nem tudta és most megint van egy 350 ezres NAV tartozása úgy, hogy tavaly ősszel fizettünk ki a NAV-nak egy 1 millió 150 ezres tartozását persze azt is baráti kölcsönökből.

Szóval azt mondjátok, hogy a tartozásaim miatt nem tudnak behajtani rajtam semmit? Illetve, ha a bank vagy a Telekom bíróságra viszi az ügyet és ítéletet hoznak akkor sem vihetnek börtönbe?

[ Szerkesztve ]

(#4370) bubus66 válasza MK VII (#4369) üzenetére


bubus66
nagyúr

FHM Bocs ezt rosszul írta, FMH a helyes..

Az FMH Fizetési Meghagyás

Amit a bank vagy a szolgálta vagy a behajtó cég kérésére közjegyző állít ki és te meg a MOKK-os levélként kapod meg, aminek 15 napon belül (annak a KJ címezve aki kiállította az FMH-t) ellent mondani tértivevényes levélben..

Innentől kezdve a fentieknek kell bizonyítani, hogy valós az amit ők kiáltattak. 15 napjuk van, beadjak, amennyiben nem (nem fogja perre vinnie mert még egy buktaváriba nem megy bele) úgy a bíróság megszünteti és innentől kezdve nyerő vagy...

Max próbálkozhat még egy FMH-val a fennálló tartózás 3% de úgysem fogja meg tenni a második pofonért..

Ez a lényege az FMH-nak

Ha a kötelezett a jogosult követelését nem ismeri el, azaz annak kellő időben (akár részben) ellentmond, az eljárás az ellentmondással érintett részben perré alakul. Ekkor az eljárás kikerül a közjegyző hatásköréből, s mint peres eljárás, a bíróságon folyik tovább. Az ellentmondást az eljáró közjegyzőhöz kell megküldeni a fizetési meghagyás kézhezvételét követő tizenöt napon belül.

Itt a leírás..

Köszi szemesi69

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4371) MK VII válasza bubus66 (#4370) üzenetére


MK VII
veterán

Húha...
Na majd ezt kifejthetnétek nekem pontosan, mert még mindig kínai.
Egyenlőre még nem tartunk ott, de, ha kell majd megkérdem, hogy pontosan, hogy is van ez az egész.
Köszi. :)

(#4372) bubus66 válasza MK VII (#4371) üzenetére


bubus66
nagyúr

Ez a Lakásra nem jó mert ott jelzálog van és VH fognak indítani, de amíg lehet perre kell vinni, és kérni az érvénytelenséget..

A Telekom nem mehet bíróságra csak KJ-hez az FMH-ért mást nem tehet... Vagy átadja behajtó cégnek azokkal meg nem szabad foglalkozni semmihez nincs joguk.. Max zaklatnak telefonon, le kell tenni és kész.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4373) MK VII válasza bubus66 (#4372) üzenetére


MK VII
veterán

A lakással most ne foglalkozzunk... Azt valahogy mindig megoldottuk, hogy legyen fedél a fejünk felett, mert, ha vinnék a házat akkor 7 ember kerülne utcára... Szóval azt valahogy baráti kölcsönökből mindig megoldjuk...

Engem igazából a saját dolgom a bankkal és a Telekom ami érdekel, hogy mit tudnak tenni..
Telekommal már úgy vagyok, hogy leszarom a fejüket. Amennyit 4 év alatt fizettem nekik abból nyalják ki a seggem...

(#4374) Cunaja válasza MK VII (#4369) üzenetére


Cunaja
addikt

Börtönbe csak köztartozás és rendvédelmi bírság miatt mehetsz.
Köztartozáson azt értem, hogy megbüntet a rendőrbácsi és te nem fizeted be.
Egy sima 10.000 forintos szabálysértési bírság 30 nap után büntető bírsággá alakul, vagyis ültethető.
Ha valahol rendvédelmi bírságot kapsz, mondjuk valótlant állítasz egy bíróságon és rájönnek, egyből kaphatsz 500.000 forintos bírságot. Na ezt már ülheted, ha nem fizeted ki 6 hónapon belül.
Megismétlem Banki és szolgáltatói legyen ez bármi, víz, villany, gáz, telefon, nem mehetsz sittre, semmi ilyen törvény nincs. Nincs adósok börtöne amitől esetleg félsz.
A VH ( Végrehajtó )ellen egy dolog van, hogy soha semmi ne legyen a neveden, de még egy folyószámla se.
Ha inkasszót rak a folyószámládra, bármekkora összeg megy rá, azt elviheti az egészet a tartozás erejéig.
Ez igen necces dolog, mert innentől hivatalos munkabér sem lehet.
Egyre viszont figyelj, hogy az egészségügyi szolgáltatási járulék havonta legyen fizetve, mert piros lámpás leszel, és ha netán valami egészségügyi problémával orvoshoz kell menned, csak akkor leszel zöld lámpás, ha a teljes elmaradásod kifizeted, nem elég az adott hónapot befizetni.
A NAV nem viccel és az OEP felé jelzi, hogy tartozásod van több mint 45 napja nincs TB fizetve és piros lámpára pakol az OEP. Jelenleg havi 7110 forint és a NAV-tól kérhetsz csekket.
Röviden ennyi.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#4375) MK VII válasza Cunaja (#4374) üzenetére


MK VII
veterán

10 ezres szabálysértési bírság miatt tavaly már majdnem pakolhattam a pizsimet... Pesten a Népligetnél két rendőr épp elkapott, hogy a két korty sörömet megittam... Aztán miután kiküldték a bírságot elfelejtettem befizetni és utolsó nap került elő a csekk.. :)

A NAV-tól épp 1-2 hete kaptam egy kimutatást miszerint 17 ezer forint túlfizetésem van. Bár nem tudom, hogy mire föl...
Amúgy egy autó van a nevemen amit apu használ, mert ő nem vehette meg anno a tartozásai miatt.. illetve nem fizethette be rá a regisztrációs adót így az én nevemre került.

A TB-től nem félek.. Sosem tudjuk fizetni havonta az összeget. Se anyu se apu sem nekem nincs fizetve sosem. A NAV értesít, hogy van elmaradás xy százezer aztán valahogy kifizetjük. Olyan még nem volt, hogy piros lámpásak voltunk pedig biztos, hogy fél-egy évig sem volt fizetve pl nekem sem a TB, aztán befizettük.

Bocsi a szófosásért skacok.. Egy hete nem neteztem... Már kivoltam. Most meg megindult a kezem. :)

[ Szerkesztve ]

(#4376) Cunaja válasza MK VII (#4375) üzenetére


Cunaja
addikt

Azonnal kerüljön le a nevedről, mert egyből leszedeti a rendszámodat a VH.
Vigyázz, ha megindul ellened a végrehajtás, onnan már fedezetelvonó jellege van a dolognak és akkor már a pizsidet is előveheted ha elítélnek miatta.
Gyorsan írasd valakire és nyögd ki az átíratási illetéket. Persze legyen rendes adás-vételi.
Ha kérdezik miért adtad el, azt kell mondani, hogy a bank miatt nagyon megszorultál.
Mivel a VH még nem indított eljárást, ezért jelen pillanatban nem is tudja, hogy a neveden van.
Felvetődik a kérdés, hogy mit keres az autó mindig a ház előtt? Te vezetheted attól, hogy nem a tiéd, mert akár üzembentartója is lehetsz, csak nincs a neveden. Ettől a perctől kezdve nincs behajtható autó.
Az autónknak én is csak üzembentartója vagyok.
Ismétlem, ami nagyon fontos! Egy napod sincs, egyből cselekedni kell. Azután már ne izgulj, mert az adásvételi kész és az átírásra törvényesen 15 nap van. Azaz, hogy értsed. Szerdán papíron eladod és csütörtökön megindul a VH eljárás. Nem tehet semmit, mert a 15 napos átírási korlátban benne vagy és jogszerű adás-vétel történt, vagyis csak az okmányirodában vagy tulaj, amúgy meg már más a tulajdonos.
Remélem érthető.
Az autó ugye nem hitelre van, de lehet nem olvastam el rendesen.
4-kor ébredtem, kicsit folyik már a szemem.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#4377) MK VII válasza Cunaja (#4376) üzenetére


MK VII
veterán

Az autó nem hitelre van... Külföldről lett behozva.. Bátyám autókkal foglalkozik és úgy hoztuk be, csak anno volt az apunak egy olyan 3 kilónyi sara a NAV-nál és nem fizethette be rá az illetéket ezért kerül akkor az én nevemre.. Az üzembentartó az édesanyám.

Valamit kitalálok.
"Kiállok a sarokra" és összeszedem a rávalót a kifizetni valókra.

Egyik haver tud kölcsönadni 12 ezret, hogy a bank befogja a száját. Telekomot meg valahogy megoldom...
Köszi skacok, hogy kiokosítottatok ez ügyben.

(#4378) Cunaja válasza MK VII (#4377) üzenetére


Cunaja
addikt

Mai nap a jogról és a VH-ról szólt sajnos. :W
Beszélhettünk volna a csajokról.
Ma kaptam egy [ilyet], holnap meglesem vele az akkumat.
Október 16-ig garanciális, gyorsan kell cselekedni, de nem szeretném ha hülyének néznének, és azt mondanák egy rossz akkura, hogy jó.
Majd ez leteszteli.
Amúgy meg a lényeg, hogy szép estét Mindenkinek!

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#4379) MK VII válasza Cunaja (#4378) üzenetére


MK VII
veterán

Ez ilyen.. :)
Bizony beszélhettünk volna a csajokról is inkább. :)

Szép estét neked is. ;)

(#4380) bubus66 válasza Cunaja (#4378) üzenetére


bubus66
nagyúr

Hát igen beszélhetünk volna a csajokról is , ilyenről is kell beszélni..

MK VII az autóval úgy csinálj, ahogy a Cunaja javasolta, a lakásra meg az a tanácsom, hogy menjetek neki a banknak, (mert különben kicsinál bennetek,inkább ti csináljátok ki) ha kell ajánlok egy szakjogász..

Szia Cunaja Jó éjszakát.

MK VII Jó Éjszakát.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4381) MK VII válasza bubus66 (#4380) üzenetére


MK VII
veterán

Köszi bubus.
Bankkal mit lehet kezdeni? Mert ez nem állapot, hogy 10 éve fizetjük a hitelünket, havi 150-190 ezer törlesztővel és 7-8 millióval több lett. Kész katasztrófa.
Teljesen kilátástalan a helyzetünk...

[ Szerkesztve ]

(#4382) bubus66 válasza MK VII (#4381) üzenetére


bubus66
nagyúr

Mint mondtam neki kell menni más képen nem tudtok már innen kijönni..

Nekem is be van adva a per, de közben meg lehet, hogy a fent lévő hitel 40% kiveszi egy bank és én nekik fogok fizetni.. Itt a Havi törlesztő 1 000 000 Ft-ként 8000 Ft/hó

Ja próbáljátok meg az Eszközkezelőt A Bankotoknál kell kezdeményezni, és amíg nincs vizsgálati eredmény addig nincs Vh-se.

Ha elutasítják addigra már meg kell lenni 100-150 000 Ft-nak (ügyvédi költség), hogy pere lehessen vinni vagy amit leírtam a 40%-ok, az is hasonló mint az eszközkezelő.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4383) MK VII válasza bubus66 (#4382) üzenetére


MK VII
veterán

De, hogy nekimenni? Ezt nem értem... Mit tudunk tenni?
Egyébként sok jogász próbálkozott már a hitelünkkel kapcsolatban elérni valamit.. Mint írtam fentebb, 2 milliót tudtak lecsippenteni az összegből.. Ezt tudták elérni.

(#4384) bubus66 válasza MK VII (#4383) üzenetére


bubus66
nagyúr

Már bocs de akkor elég gyenge jogászok voltak. Már réges-régen érvényteleníti lehet volna stb, ha hozzáértő jogászok vannak. Persze ingyen senki nem csinál semmit.

Az enyém deviza volt ezért lehet a bakot megfektetni nagyon sokféle képen.

Mint írtam Eszközkezelő, és addig össze kell raknia a 150 000 Ft és onnantól már rendeznek a jogászok, és az ügyvédek mindent. Ezt lehet részletbe is fizetni..

Nekem is (150 000 Ft-ba) került szarul álltunk mi akkor anyagilag, (ez motivált "Gyáva népnek nincs hazája") de megoldottam most ott tartok, hogy van egy érvénytelen szerződésem, és adunk egy árajánlatot a banknak, ha nem fogadja el akkor bíróságra visszük, és egy kanyiló vasat sem fog látni...

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4385) MK VII válasza bubus66 (#4384) üzenetére


MK VII
veterán

Biztos vannak jobb jogászok is, de azokat jól meg is kell fizetni ami nekünk elég nehezen menne úgy, hogy 3-4 hónapokkal vagyunk elmaradva kb minden közüzemi számlával és lassan minden nap felszólításokat kapunk innen onnan... Ilyen helyzetben még egy jó jogászt is megfizetni képtelenség...
Ez ilyen ördögi kör. Ha lent vagy lent is maradsz...
Különben, ha jól emlékszek nekünk azért nem volt egyszerű a dolog, mert szabad felhasználású deviza hitelünk van.

[ Szerkesztve ]

(#4386) szemesi69 válasza MK VII (#4385) üzenetére


szemesi69
addikt

Mi inkább a közüzemi számlákat fizettük, és kajára költöttünk, a hitelt meg nem fizettük, mert annyira megemelték a törlesztőt, így választhattunk eszünk és a közüzemi rendbe van, vagy törlesztünk a banknak ergo nem eszünk és előbb utóbb kikapcsolják a villanyt és a gázt. Nekem is szabad felhasználású deviza alapú hitelem van, volt, semmi jelentősége nincs. Egy hitel felmondása és végrehajtásra adása több év, 2012-ben felmondták, végrahajtóhoz 2014-ben került balfasz ügyvéd miatt, közben volt 15 napom új ügyvédet keresni, ami sikerült, simán megállította a végrehajtást, amíg a per jogerősen be nem fejeződik. Aztán 2014-ben a pereket felfüggesztették, az idén év elején indúlt újra. most újra függesztik fel a pereket, mert megint az unióhoz fordultak állásfoglalás miatt, ami akár a hiteleseknek is kedvező lehet. A lényeg év elején kezdeményeztem az eszközkezelőt a bank felé, amit elfogadtak, most várom a szerződés kötést, onnan lesz 6 évem, hogy vissza vásároljam. Én a helyedben ne vedd készpénznek, csak teszek egy javaslatot :) Szóval, nem fizetném tovább a hitelt, viszont rendezném a közüzemi díjakat, ha marad egy kicsi pénz, azt kezdeném félre tenni az ügyvédi költségekre. Keresni kell közben jó hozzá értő ügyvédet, aki ilyen perekre van szakosodva és már bizonyított. Én is hasonló szar helyzetbe kerültem mint te, de mindenből ki lehet mászni, nem szabad feladni. Más, az ügyvéddel is lehet egyezkedni, részlet fizetésre, de azt kőkeményen be is kell tartani. Úgy látom eddig szar ügyvédetek volt, tessék keresni másikat :) Itt egy lista, itt olyan ügyvédek vannak, akik már bizonyítottak, viszont nehéz lesz hozzájuk bekerülni, mert normális ügyvéd egy bizonyos ügyszám felett nem vállal ügyet. Ne lakhely szerint válassz, az internet és fax, fénymásoló világában tök mindegy hol lakik az ügyvéd, szóval hivogasd őket, én is itt találtam jó ügyvédet [link]. Továbbá nyertes perekről is olvashatsz, hogy felkészülj [link]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#4387) MK VII válasza szemesi69 (#4386) üzenetére


MK VII
veterán

Köszönöm szépen a választ..
Jó ilyeneket olvasni..
Beszélek édesapámmal és valamit kitalálunk, mert ez így tényleg nem állapot, hogy két generáció élete van tönkretéve egy hitel miatt ami a havi törlesztő részletek nagysága alapján már rég vissza lett fizetve, de még mindig van belőle 21 millió... Ráadásul az ingatlan ahol élünk már 56 éve a család tulajdonában van és 45 milliót ér, és jogtalan 21 millió miatt el is vehetik tőlünk. Kész vicc na...

Annyi lehet a baj, hogy édesapám annyira lelkiismeretes és fél attól, hogy elveszítjük a házunkat, hogy lehet, hogy inkább belenyugszik ebbe az egészbe minthogy lépjen...
Ha az enyém lenne a hitel engem nem érdekelne és már rég fejjel mentem volna a banknak.

Köszönöm mindenkinek a segítséget.. Jobban utána járok és felvázolom édesapámnak a dolgot...

(#4388) bubus66 válasza MK VII (#4387) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szia Nagyon is igaza van a szemes69 fórumtársának a bankok a VH 2-4 év alatt indítják el de ha közben van egy próbálkozás (mint nekem volt az eszközkezelő az is majd nem 1 év volt még válaszra méltattak a 90 nap helyett ez nekem egy adu ász a kezem esetleges per esetén) akkor annak az elutasításának a dátumától indul a fent említett 2-4 év..

Meg kell győznöd az édesapádat, hogy márpedig ez az egyetlen megoldás.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4389) MK VII válasza bubus66 (#4388) üzenetére


MK VII
veterán

Beszéltem ma apuval.. Hajlik a dologra, meggyőzhető.
Neki is tele tudata a bankkal.
Igazából jó lenne tudni, hogy kb mennyibe fájhat egy ügyvéd aki éveken keresztül dolgozik nekünk.
Mert megkapta az apu az utolsó határidőt amíg elfogy a hitel.. 2025-re törlesztené le gyakorlatilag a maradékot.
Szóval az oké, hogy elindítjuk a folyamatot, de, ha tovább tart a dolog mint 2025 és nem sokkal kerülne kevesebbe akkor a szarnak egy pofon ez az művelet.
Nem tudom mennyibe kerülhet egy olyan ügyvéd aki el is ér valamit ez ügyben, de valószínűleg nem két fillér és, ha mondjuk attól függetlenül, hogy kifizetjük az ügyvédet és annyit tud tenni, hogy marad még mondjuk 20 helyett 10 millió kifizetni való akkor tényleg semmi értelme kb... Max annyit érnénk el, hogy pár évig nem fizetjük..
Mert, ha tudnánk, hogy egy jó ügyvéd akinek mondjuk kifizetünk 5-6 milliót és elintézi, hogy eltöröljék a fennmaradó részt, akkor 5-6 millióból megúsztuk. De, ha az ügyvédnek kifizetünk 5-6 milliót meg még mondjuk maradna kifizetni való a banknak 10 millió akkor megéri egyáltalán ez a hercehurca?
De ez csak az én eszmefuttatásom.

[ Szerkesztve ]

(#4390) szemesi69 válasza MK VII (#4389) üzenetére


szemesi69
addikt

Az ügyvéd a kereset elkészítéséért kér pénzt átlag 10 ezer oldalanként, tárgyalásra 20-30 ezer , hogy elmegy, szóval nem lesz az annyi mint amit írtál :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#4391) bubus66 válasza MK VII (#4389) üzenetére


bubus66
nagyúr

Ha perre viszed akkor nem számít a futamidő. Nem számít a futam idő vége mivel valószínű, hogy érvénytelen vagy semmis lesz a szerződés.

Kell igényelni a permentességet is..

Nekem caklipakli 150 000 Ft-ba került minden..

Én ezeket tudnám ajánlani érdemes időpontot kérni tőlük, ha feltudod szkenelni a szerződést át kell küldeni skypen is elérhetők és ők meg mondják majd az árt és mit lehet csinálni majd..

A Forintosítást elfogadtátok?

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4392) MK VII válasza bubus66 (#4391) üzenetére


MK VII
veterán

Nincs forintosítva a hitelünk.. Árfolyamgát van jelenleg rajta.

(#4393) bubus66 válasza MK VII (#4392) üzenetére


bubus66
nagyúr

Akkor vegyétek fel a kapcsolatot egy ügyvéddel.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4394) Cunaja


Cunaja
addikt

Szép estét Mindenkinek!
MK VII: Kitartást és sok sikert.
Mostanában ritkában leszek, mert van egy határidős munkám, utána meg a digitális fényképezés összes rejtelmét tanulnom kell.
Amíg 3200-as ISO-val nem csinálok tökéletes képet, illetve full 120x zoommal( 60x optikai, a többi digitális), addig nem lesz új Cunaja rom. Ha ez fél év, akkor fél évig.
Kicsit visszavonulok a romolgatástól.
Természetesen itt leszek, csak nem romolgatok addig.
Nekem tökéletes a mostani rom, csak ez számít.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#4395) MK VII válasza Cunaja (#4394) üzenetére


MK VII
veterán

Köszi Cunaja.. Remélem ennek a rémálomnak hamarosan vége lesz.. Majd írom a fejleményeket, ha megindult az ügy.

Nekem nem hiányzik új rom.. Tökéletes amiket eddig csináltál. Ha valakinek meg jobb kell akkor megcsinálja magának. :)

Lassacskán majd a biztosítóval is beszélek aztán lebiztosítózom a P9-cem... Remélem elfogadják.

(#4396) petya220 válasza Cunaja (#4394) üzenetére


petya220
senior tag

Azzal Te nem igen fogsz tökéletes képet csinálni
1. Magas ISO!
2. 60x-os DIGITÁLIS zoom?? Hány megapixeles a készülék? ha esetleg valami nagyon magas szám (120? xD ) akkor talán nem veszed észre, de mivel digitális zoom, így a képminőség nagyon zuhan..
Inkább csinálj 60x-os optikai zoommal egy képet, aztán levágod, sokat javít szerintem

MK VII
- Diák hitel
- Deviza
- Merkantil
- OTP
- MNB

Na minket ők keresnek folyton... :D Szóval nem vagy egyedül pajti! Kitartás!

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#4397) MK VII válasza petya220 (#4396) üzenetére


MK VII
veterán

Soha nem volt hitel a nevemen és nem is lesz...
Szüleim hitele... :(
Köszi.. Kitartás az megvan már 10 éve... Remélem hamar a végére járunk most már a dolognak.

[ Szerkesztve ]

(#4398) Cunaja válasza petya220 (#4396) üzenetére


Cunaja
addikt

Nem 120x zoommal akarok 3200-on fényképezni.
Tisztában vagyok, hogy a digitális szétroncsolja a képet, de azért itt is van megoldás.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#4399) petya220 válasza MK VII (#4397) üzenetére


petya220
senior tag

Nálunk Apáé :O
Nekem nincs, bankkártyám sincs még... de lassan kellene így 19 évesen.. :DD

Cunaja
jaa

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#4400) Septum15 válasza Cunaja (#4394) üzenetére


Septum15
aktív tag

Teljesen megértelek Cunaja, de hogy ha a Huawei lenne oly kedves, hogy ki adja a szeptember 12-ei biztonsági frissítést, akkor azt esetleg bele tudnád rakni a Bluetoothos exploit miatt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.