Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26493) Osi222


Osi222
tag

No hát hosszú kínszevedések árán, de végre-valahára elkészült az én gépem is. Még csak rev.1 verzió, mint látszik a videókártya hiánycikk belőle.
Összeszerelés terén megadtam a cuccosnak az időt és tiszteletet, hogy belülről olyan kulturáltan nézzen ki, ahogy őkelmét megilleti, és ne legyen egy halom kábelsaláta szétszórva. Hála az óriási belterületnek és a micro atx alaplapnak köszönhetően ez szerencsére egy baráti feladat volt.
Habár Fractal márka magyar földön talán annyira nem ismert, mindenkinek csak melegen ajánlani tudom! A CM, Lian Li, Antec és társaival abszolúte pariban van, ha netán még nem is jobb;) Annyi biztos, hogy a kiváló szigetelésének és korrekt gyári ventijeiknek köszönhetően plusz a jól megválasztott alkatrészeknek köszönhetően megfelelően csendes rendszert sikerült összedobni, mindenféle kompromisszum nélkül. Habár mint fentebb említettem, videókari téren még nincs döntés, remélem sikerül megtalálnom a megfelelő alanyt, ami méltóan halk a géphez, és teljesítményben sincs szégyellnivalója.

Alább az összetevők láthatóak:

Ház: Fractal Define R2
Táp: Corsair HX520
Alaplap: Asus M4A78-HTPC/RC
Proci: AMD Athlon II X4 635
Procihűtő: AC Freezer 64 PRO
Ram: Corsair Dominator PC2-8500 C5 (2*2GB)
Rendszervinyó: Kingston SNV425-S2BD/64GB
HDD: Hitachi HDP725050GLA360/500GB & Western Digital Green WD5000AACS-00G8B1/500GB
ODD: Asus DRW-24B1LT
Kártyaolvasó: HKC Internal Card Reader
Billenytűzet: Logitech K300
Egér: Logitech RX1000

Első bekapcsolás után öröm volt azt a minimális kis duruzsolást hallgatni, ami a két nagyobb hdd felől jött. Különben a házventiknek van még egy hangyafingnyi kis kattogó hangja, és a procihűtő pwm-es vezérlésével akad az asus standard szoftverénél még egy kis gond. Ezt leszámítva tényleg minden elvárásomat felülmúlja hang területén az egész cuccos. Hőmérsékletek terén sincs mit szégyenkezni: Idle 40 fok körül a proci és 36 fok az alaplap. Másfél óra everest terhelés után a proci 55fokig kúszik fel, az alaplap pedig 40-re. Mindezt úgy, hogy még így is alig hallani valamit. Az ssd-vel pedig egy más világ 64-es win7 alatt dolgozni. Már az maga totálisan elkápráztató, hogy ca. 20 perc alatt sikerült feldobni az egész rendszert! A régi core2-es rendszeremnél raid 0-ban két 7200-as hitachi vinyóval ez jócskán egy óra felett volt…

No de jöjjenek a képek (elnézést a maszatos házért, de szinte a legkisebb hozzáérésre már gyűjti a foltokat):

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.