Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26601) albert8 válasza Laraxior (#26594) üzenetére


albert8
addikt

Az nem gyenge
és még szép is de mennyire :R

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#26602) Recon666 válasza proci985 (#26598) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Alá kell póckolni, keres valami fa oszlopot :DDD

(#26603) aero. válasza proci985 (#26598) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Vannak ilyen huzalok, amiket bele lehet akasztani a ház tetejébe, ha jól tudom scythe féle gyártmány, de ennyit bőven kibírnak a PCB-k, nem kell aggódni, az enyém is hajlik a gyári hűtővel.

[ Szerkesztve ]

(#26604) Gardo válasza sebo (#26586) üzenetére


Gardo
tag

Grat. a géphez, frankón néz ki... :C

Annyi vagy, amennyit a szavad ér.

(#26605) KAMELOT válasza pincehely (#26577) üzenetére


KAMELOT
titán

jó is néz ki ez az EVGA alaplap....nekem az MSI-k tetszenek.....mármint ha feketéről beszélünk......EVGA minőségben nagyon jó :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#26606) KAMELOT válasza proci985 (#26580) üzenetére


KAMELOT
titán

a hútés a procin meg a kártyán nagyon állat :C :C :C

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#26607) EgyGábor


EgyGábor
tag

Sziasztok Nekem A Fekete Kék Öszhang teccik Hamarosan én is jelentkezem képekkel egy teljese egyedi házzam amit én épitek

(#26608) KAMELOT válasza EgyGábor (#26607) üzenetére


KAMELOT
titán

na végre valaki aki egyedi házat épít....nagyon várjuk a képeket :)
kiváncsi vagyok mit eszkábálsz össze!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#26609) GabN73 válasza sebo (#26586) üzenetére


GabN73
addikt

fuhh,nagyon szép! :Y Kíváncsi vagyok a végső állapotára!

Inkább offba teszem kérdésem:
Moddingolt házat mennyire könnyű eladni?:)

(#26610) TESCO-Zsömle válasza GabN73 (#26609) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az attól függ, mennyit akarsz érte. Ha tényleg el akarod adni (és nem csak hirdetni), akkor jó esetben az alapanyagár 70%-át kapod vissza! Rosszabb esetben még annyit se.

Ha egy ilyen Jones-kaliberü kuckót akarsz eladni, azt inkább külföldön érdemes egy velős -szintén külföldi- blog után...

Egy példa. A kiírt ár nagyjából = a képen látható cucc előállítására fordított teljes összeggel. HW, Plexi, összeszerelés, gravír. 45k-ért kelt el.

Ezért a házért kompletten erősítővel, az összes 5,25-ös és egyéb előlapi cuccal (csak a gép fő részeit -alaplap, ram, proci, hűtés, vinyók, táp- kivéve) 35k volt a legmagasabb ajánlat. Ennyit adtak volna érte maximum. És ez még a világválság elöt volt, valamikor 2007 vége, 2008 eleje körül...

Ebből vondd le a következtetést.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26611) EgyGábor válasza KAMELOT (#26608) üzenetére


EgyGábor
tag

Hát Kb leghamarabb november és december környékén lesznek képek

(#26612) GabN73 válasza TESCO-Zsömle (#26610) üzenetére


GabN73
addikt

köszi az infot! :R
Akkor még gyakorolgatom a vágást,reszelést,stb stb...addig még van időm tervezni is legalább :K Esetleg itt PH!-n kitől lehetne venni jó áron színezett/sima plexit? Esetleg jaja1981 fórumtársnál? Illetve kellene nekem egy gravírozni tudó ember is :B

(#26613) TESCO-Zsömle válasza GabN73 (#26612) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Jó árban a plexistől lehet venni. De! Csak víztisztát adnak "méretben", a színeseket és egyéb ritkábban rendelt változatokat csak táblában adják mindenhol. Persze, ha nincs szükséged a maradékra, ott lehet hagyni, találnak neki helyet (miután kifizetted)*...

* - Ez volt az a felajánlás, minek utána az arcába röhögtem az iparosnak. :B Tudom, illetlen, de szerintem Ő se gondolta komolyan...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26614) proci985 válasza aero. (#26603) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

aggódni nem aggódok, csak nem annyira szép:) madzagon gondolkodtam, de az is eléggé necces a ház és a procihűtő miatt.

Recon666: ha hiszed, ha nem alápolcoláson gondolkodtam, de a hangkártya miatt nem megoldható:(

KAMELOT: amikor vettem őket (2007q1-q2) ezek voltak a piacon lévő legnagyobb (és kb legjobb*) hűtők.

*a legjobb címért a gpuhűtő verseny volt az Accelero Extremevel, a prochűtőknél pedig a TRU/TRUE (és azóta még a Mega és a többi highend lég) ventilátorok és terhelés függvényében nyer, egyébként olyan 1-3 fokra vannak egymástól gép függvényében.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#26615) Laraxior


Laraxior
titán

gyorsba pár kép. még nem vagyok készen,csak, hogy üzembe tudjam helyezni a masinát.
sajnos az egyik blokk alatt a hővezető lapocskák nem érintkeznek úgy mint kellene,20 fokkal melegebb a felső mint az alsó VGA,így szét kell szednem :DDD
egy-két jó ötletet elfogadnék hogy mit lehetne kezdeni a PCI-E tápkábelekkel. nagyon merevek,nehéz hajtogatni őket.
Még van papírtörlőkendő is a szivárgás miatt,tehát tényleg csak félkész :B

[link] [link] [link]

Cthulhu Dawn egyelőre az csak ott volt :D

zH.: ha marad annyi pénzem akkor cserélem fekete csőre. Jelenleg így marad ahogy a fagyálló megszínezte a csövet :B

Stirbi: egyáltalán nem megy ki a víz. hálistennek minden elfért a házban :DDD

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#26616) Recon666 válasza Laraxior (#26615) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Szépen rendezett, jól néz ki, jók azok a gumis kábel elvezetők :)

(#26617) UdVi86 válasza TESCO-Zsömle (#26613) üzenetére


UdVi86
aktív tag

Nekem füstös szürke plexit adtak, amennyit kértem, 2db 17*30cm-t és még le is vágta méretre. Bár igaz hogy nem teljes táblából vágta, hanem maradékból. Kb. 1k volt.

(#26618) AndrewTdi válasza Laraxior (#26615) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Nini, egy háztestvér!
Hát igen, jobb a víz ebbe a házba. Szerintem a PCI-e kábelek hajtogatására az egyenkénti harisnyázás megoldás lehet. Most ahogy látom egybe vannak harisnyázva. Szálankénti harisnyázásnál viszonylag jobban lehet hajtogatni. És az összképen is sokat javít. ;)

(#26619) TESCO-Zsömle válasza UdVi86 (#26617) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha van maradék, akkor persze, abból levágják, de ha nincs, akkor csak egész táblát rendelnek. Van aki otthagyja, mert nem tud mit kezdeni vele. Így keletkezik a maradék.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26620) python1 válasza UdVi86 (#26617) üzenetére


python1
veterán

Hali!Furni tudod majd repedés mentesen?Nekem elég sok problémám volt már némelyik plexivel nem tom,hogy melyiket lehet normálisan furni,hogy ne repedjen be.Valami jelölésük van ezeknek?

(#26621) Tothgera30 válasza python1 (#26620) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A fúrás közben keletkezett hő miatt reped meg, vízzel vagy olajjal kell hűteni :K .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#26622) python1 válasza Tothgera30 (#26621) üzenetére


python1
veterán

Köszi! :R

Egyébként nagyon szép a géped,ház meg belső! :R Gondolkodok én is ilyenbe HTPc-nek csak egy kicsit nagyobb kellene,ATX deszkának.

(#26623) Tothgera30 válasza python1 (#26622) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Köszönöm szépen :R . Bár még közel sincs kész, illetve a képek készülése óta már változott ez-az :U . Valószínűleg December-Január felé már eléri végleges állapotát :K .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#26624) Tothgera30 válasza python1 (#26622) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Köszönöm szépen :R . Bár még közel sincs kész, illetve a képek készülése óta már változott ez-az :U . Valószínűleg December-Január felé már eléri végleges állapotát :K .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#26625) python1 válasza Tothgera30 (#26624) üzenetére


python1
veterán

Ezen még lehet?Hu.Várom a képeket!

Most olvasom az alsó részt.Gondolkodtató :U

(#26626) Tothgera30 válasza python1 (#26625) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Hoppá, most látom ez kétszer ment, tehát kérném törölni.

Igen, lehet. Az alsó rész még nem végleges, szóval eddig úgy néz ki hogy 90% esélye van hogy marad, de egyik döntés sem lenne rossz.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#26627) jaddz


jaddz
csendes tag

Már legózom össze, képek VERY SOON:
- CoolerMaster Gladiator 600
- Corsair CX400W
- MSI H55M-E33
- Intel Core i5-760 (+ArcticCooling Freezer Pro Rev.2)
- Sapphire HD5770 Vapor-X
- Corsair XMS3 2x2 KIT
- Samsung SpinPoint F3
- NEC ODD
- Coolink házhűtők
- valami porvédő oldalmodding még kitalálom

(#26628) jaddz válasza jaddz (#26627) üzenetére


jaddz
csendes tag

Nos kész. A fényképezőgép sajnos ilyen tré szemcsés képeket csinál, talán sok volt rá a fény is, de nem értek hozzá. A lényeg látszik. Ami lemaradt, mert működés közbeni képeket nem csináltam, de nem nehéz hozzáképzelni: A front 14cm-es légkavarót nem variáltam, az alap szolid kék fénnyel élő cooler van benne amit a házhoz ad a CM (a fentit mint látszik kicseréltem, hátul csak a helye volt, oda is tettem), nagyjából tényleg olyan mint a képeken, illetve szintén gyér/sejtelmes (de szerintem ettől tetszetős) kék fény szűrődik ki a videokártya oldalán lévő Sapphire logó mögül, nagyon patent. Az utolsó két képen látszik az átmeneti porszűrő barkácsmegoldás, tudom be sem fedi a rácsot teljesen, de egyelőre megteszi. Az alaplap dobozából a szivacsot, és pár gyorskötözőt használtam fel hozzá. A képek a Picasaweb-en láthatóak, ERRE tessék. Remélem nem csak nekem tetszik. ;)

(#26629) #97544192 válasza jaddz (#26628) üzenetére


#97544192
törölt tag

szép lett! a ház eleje szépen gyűjtheti a fingerprinteket :) az egyetlen baj az, hogy még a 24pin-esnek sem használtad a kábel elvezető lyukat. próbáltad és nem fért fel az oldallap vagy csak egyszerűen nem akartad jobban elrendezni? megértem mindkettőt, de sokkal szebb lenne, úgy még egy plexit is eltudnék képzelni az oldallapon. :)

(#26630) python1 válasza jaddz (#26628) üzenetére


python1
veterán

Faszályos kis gép! :K

Egy kábel menedszment azért ráférne. Jó a karid!Ilyet szeretnék én is venni.

(#26631) jaddz válasza #97544192 (#26629) üzenetére


jaddz
csendes tag

Köszi! Igen, a fényes betét az elején szépen "elmenti" a próbálkozásaimat ahogy keresem a bekapcsoló gombot, de azért nem vészes. A 24pin-es kábelvezetője azért maradt kihasználatlanul, mert elég közel van a lap széléhez a lyuk, az egész köteg egy harisnyában van és elég merev, még a lyukhoz fel tudom kanyarítani, de mögötte nagyon feszíti az oldallapot, egy idő után szerintem kihajlítaná, nem lehet nagy szögben megtörni, túl vastag hozzá. Apró szépséghiba, tudom a kábelek elvezetése nem profi, de plexit nem szeretnék rá, nem tetszik, így pedig minden funkcionális jelentősége csupán annyi, hogy a légáramlást nagy mértékben ne akadályozza a kábelhalmaz. Majd ha kitaláltam valami kiforrottabb technikát az oldallapi porszűrésre, lehet átrendezem. Örülök, hogy a 4pin-es pont elért a helyére, a VGA nyák jobb széle alatt, a procihűtő oldalánál, 15-ös képen jól látszik. Be kell szerezzek pár 90°-os SATA kábelt is. :)

[ Szerkesztve ]

(#26632) total90


total90
veterán

Hello!

Végre kész lett a házam festése: [link], az utolsó 8 kép a friss. Egy haver autós műhelyében csináltuk és egész jó lett, eddig nem pattogott le sehol :DDD
Az első réteg egy Hammerite alapozó volt, majd aztán 4 réteg Way fém festék. Azt mondta az autókat is ezzel szokta befújni.
Már haladok a végkifejlet felé. Még lesz egy egyedi festés majd a ház több pontján, harisnyázni akarom a kábeleket és kb. kész is lesz :))

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#26633) Recon666 válasza total90 (#26632) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Tetszik ez a fehér-fekete összeállítás, jól néz ki, már csak a kábeleket kell jól elrendezned. :C

(#26634) jones965 válasza total90 (#26632) üzenetére


jones965
Modder

Nagyon jó lett, gratulálok. A festés tökéletes.
Viszont nekem nagyon rontja az a terelő lemez az összképet. Azt valahogy másképpen kellett volna megoldani, amennyiben valamilyen funkciót tölt be.
Összeségében: :C

(#26635) total90 válasza Recon666 (#26633) üzenetére


total90
veterán

Köszi. A kábelek jobb elrendezése majd a harisnyázás után...

(#26634) jones965

Köszi. A terelő lemez a kábelek elfedésére van, de szerintem ki fog kerülni a gépből a harisnyázás után.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#26636) albert8 válasza jaddz (#26631) üzenetére


albert8
addikt

Nekem is tetszik de van mit rajta rendezni :R

(#26632) total90
Szerintem szebb igy fehéren feketén
már közel jársz a végéhez hajrá :K

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#26637) #97544192 válasza total90 (#26632) üzenetére


#97544192
törölt tag

már eléggé adja most is, szép lesz nagyon! várom a végleges képeket :R

(#26638) Recon666 válasza jaddz (#26628) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Jól néz ki, a kábel elrendezés is tűrhető, különösen a zöld-fekete ventik tetszenek, azok feldobják. :)

[ Szerkesztve ]

(#26639) pincehely válasza total90 (#26635) üzenetére


pincehely
addikt

Nagyon tetszik, valami ilyesmiben gondolkodom én is.
Lennének kérdéseim:

1. Lemarattátok-e az eredeti festéket, és ha igen, akkor mivel, és hogyan?
2. Pontosan milyen festékekkel, és hány rétegben dolgoztatok?
3. Mivel fújtátok le?
4. A különböző rétegek között felcsiszoltátok-e a festéket?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#26640) python1


python1
veterán

Nekem is tetszik! :R

Engem is érdekelnek pincehely kérdései.

Viszont a csavarok lehetnének inbuszok is.

(#26641) total90 válasza albert8 (#26636) üzenetére


total90
veterán

Kösz :R Valóban nem sok van hátra...

(#26637) BR4D

Ha minden igaz, akkor jövőhéten megjön a harisnya és ha felrakom, utána már lassan jönnek a képek :K

(#26639) pincehely

1. Igen, de nem tudom mivel. Majd megkérdezem a havert, én csak a festéket vettem (vagy is csak odaadtam a pénzt rá) meg az alapozót, a többit ő csinálta.
2. Way a festék neve, többet nem tudok róla. Megnézhetem pontosan ha érdekel.
3. Festék pisztollyal, amivel az autókat is szokták fújni.
4. Nem. Amikor egy réteg rá lett fújva, akkor csak vártuk míg megszáradt és utána vittük fel a másik réteget.

(#26640) python1

Melyik csavarokra gondolsz?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#26642) python1 válasza total90 (#26641) üzenetére


python1
veterán

Amik az oldalrácsot tartják.

Nem nagy probléma igazából. :DDD

(#26643) pincehely válasza total90 (#26641) üzenetére


pincehely
addikt

Akkor kérlek nézd meg nekem, hogy pontosan milyen alapozót, és milyen festéket használtatok.
Jöhet Privátban is, ne szemeteljük jobban a topicot, ha nem muszáj.
Mondjuk sokaknak érdekes lehetne ez az információ!

http://kefetemap.deviantart.com/

(#26644) total90 válasza python1 (#26642) üzenetére


total90
veterán

Ja... Hát ekkora méretben ilyen volt csak az üzletben, amikor vettem.

(#26643) pincehely

OK, holnap vagy kedden megtudom és megírom.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#26645) pincehely válasza total90 (#26644) üzenetére


pincehely
addikt

Várom, mert addig szeretném megcsinálni amíg még festésre/száradásra alkalmas az időjárás.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#26646) GabN73 válasza pincehely (#26645) üzenetére


GabN73
addikt

Kromofág Veszel mellé egy ecsetet,egy kis helyen óvatosan megkedzed a festést,ecsettel ráhordod (ajánlatos megkedzeni körökben a kis "festékhibától" ) Vársz egy kicsit és gyönyörűen le lehet szedni a festéket.Ha van ellenésged,vegyél egy üveggel,vágd a kocsijához,majd mánsap nézzd meg a hatását.Arra figyelj hogy valami védőkesztyűt,esetleg szemüveget biztosnság kedvéért hordj,halálosan csíp ez a valami :K

(#26647) pincehely válasza GabN73 (#26646) üzenetére


pincehely
addikt

Ismerem a kromofágot, csak gondoltam hátha létezik valami barátságosabb anyag is.
Mert az aztán visz mindent. :DD

http://kefetemap.deviantart.com/

(#26649) DiamondBack


DiamondBack
senior tag

Elötte:

Utána:

(#26650) zuchy válasza DiamondBack (#26649) üzenetére


zuchy
őstag

Nekem tettszik, jó lett, de azt a fénycsövet lent máshogy helyezném el.

PC-STYLE.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.