Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26451) Stirbi válasza FoBCRaistlin (#26449) üzenetére


Stirbi
addikt

mondjuk igen akkor ha megforditod a szellőzés irányát,hogy nem elölről hátra fele áramoljon a levegő hanem hátulrol előre, esetleg ugy meglehet oldani.

jones965-ugy érted, ahogy leirtam az imént? :)

(#26452) jones965


jones965
Modder

Hát nem is tudom, érdekes a koncepció az MDPC-n.

Én úgy látom, ide azok kerülnek fel, akik mindenféle kacatot tőlük vesznek.

[ Szerkesztve ]

(#26453) #97544192 válasza jones965 (#26452) üzenetére


#97544192
törölt tag

na végre valami újdonság. ez kell a népnek. az a mora ventirács igencsak odabasz! :C
nekem tetszik, de igazad van egyébként... nagyon nagy előny, ha mdpc-x harisnya van, meg mittudomén.

(#26454) Probber válasza jones965 (#26452) üzenetére


Probber
őstag

Komoly az a vértasakból kialakított tartály. Van benne fantázia.

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#26455) GabN73 válasza jones965 (#26452) üzenetére


GabN73
addikt

Azta....Mondjuk kábeleket jobban elrendezhette volna,nekem kicsit dzsungelnek tűnik.

másik:ilyen vékony kis biszb*asz csövekhez minek neki 2 pumpa? :U

(#26456) jones965 válasza GabN73 (#26455) üzenetére


jones965
Modder

"-másik:ilyen vékony kis biszb*asz csövekhez minek neki 2 pumpa?-"

Pontosan a vékony csövek miatt.

(#26457) #97544192


#97544192
törölt tag

egyébként a képeken a kapcsolónál nagyon szar az a paint-tel varázsolt karika... nem tudom minek kellett az oda. :U

[ Szerkesztve ]

(#26458) FoBCRaistlin válasza jones965 (#26452) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

nekem nagyon nem jön be :P
nyommer ez a vékony csövezés, összevissza csak kábelek, csövek... :(

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#26459) jones965 válasza FoBCRaistlin (#26458) üzenetére


jones965
Modder

Azért is írtam irónikusan, mivel nekem sem tetszik. :(

(#26460) albert8 válasza jones965 (#26452) üzenetére


albert8
addikt

Fantázia van, de elég extreme és a kábeldzsungel....az a másik :(

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#26461) Cthulhu Dawn válasza jones965 (#26452) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Hát hol van ehhez képest janik (az előzőleg kikerült gép készítője) gépe. Nekem amúgy nagyon tetszik, csak a kábelezést megcsinálhatta volna jobban, mert ezzel semmivel nem néz ki szebben.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#26462) #97544192 válasza albert8 (#26460) üzenetére


#97544192
törölt tag

azért szeretnéd ha így nézne ki a dzsungel a gépedben :D
hol láttok dzsungelt? szükséges kábelek + vékony csövek... nem értem, hol a dzsungel? :)

(#26463) FoBCRaistlin válasza #97544192 (#26462) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

ez ugye csak ironikus akart lenni? :U nem értem az okát, hogy ilyen csöveket használt.
ami esetleg tetszik, az a kifolyó vér/folyadék effekt, de ennyi.

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#26464) for3l válasza FoBCRaistlin (#26463) üzenetére


for3l
senior tag

bár nem értek a vízhűtéshez, de nyilván nem praktikumból használta a vékony csöveket, hanem design miatt. avagy, hogy jobban passzoljon ehhez az egész koncepcióhoz; vékony csövek, mint egy élő testben a vékony erek.

sztem iszonyat kreatív, az más kérdés, hogy nálam még a top5-be sincs benne az mdpc gépei közül.

(#26465) W. válasza jones965 (#26452) üzenetére


W.
tag

Ötletes, látszik, hogy van benne munka, és igényesen van megoldva, minden esetre jobban örülnék egy Lukács Attila féle moddolt gépnek mint egy ilyennek. De ötlet és megvalósítás szempontjából 10/10 szerintem.

(#26466) albert8 válasza for3l (#26464) üzenetére


albert8
addikt

Pontosan csak design

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#26467) CsiguszMaxim válasza for3l (#26464) üzenetére


CsiguszMaxim
senior tag

Kövezzetek meg de nekem nagyon bejön. Persze nem minimal szemmel kell nézni de maga az elgondolás és az érhálózat megvalósítása nagyon jó lett. Sokkal jobb, hogy kesze-kuszaság van a kábelek csövek terén mintha katonás rendben lennének mert így sokkal jobban érezhető mire is akart utalni a készítő.

szerk: nem válasz akart lenni

[ Szerkesztve ]

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#26468) viktor82


viktor82
őstag

Közben készülőben a gépem

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#26469) FireKeeper válasza viktor82 (#26468) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

jó lesz ez :K bár lehet kicsit megszívattad magad azzal, hogy az alaplapot azelőtt szerelted be, hogy ráraktad volna a procihűtőt, de majd maximum kikapod addig :)

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#26470) viktor82 válasza FireKeeper (#26469) üzenetére


viktor82
őstag

Hátul egy nagy lyuk van ,simán betudom rakni a hűtőt! :K
Ha nem csak két csavarral fogattam meg a lapot!

[ Szerkesztve ]

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#26471) ffodi válasza viktor82 (#26468) üzenetére


ffodi
veterán

Jó ez a Haf X, fasza lesz, ha kész lesz. Látom itt már van porszűrő a táp alatt. Multkor én is csináltam szúnyoghálóból a 922-be. :D

Lőttem gyorsan én is pár képet a mostani állapotról, semmi beállítás, csak ahogy jött. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#26472) FireKeeper válasza viktor82 (#26470) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

Tudom, hogy van kivágva egy lyuk az alaplaptálcából, de azért a méretesebb hűtőket sokkal kényelmesebb szabad téren szerelni.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#26473) viktor82 válasza FireKeeper (#26472) üzenetére


viktor82
őstag

Egy Thermalright venomous x black jön rá !

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#26474) viktor82 válasza ffodi (#26471) üzenetére


viktor82
őstag

Nagyon szép ,majd nem 922-et vásároltam,de jó árban megkaptam az X-et nem tudtam ellenállni! :R

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#26475) Stirbi válasza viktor82 (#26468) üzenetére


Stirbi
addikt

nagyon jo lesz :K , dvd iro olvaso alatt az ott mi :)?

(#26474) viktor82-azt is én mutattam :DD (haf x-et) :C

ffodi- pofás ;)

[ Szerkesztve ]

(#26476) viktor82 válasza Stirbi (#26475) üzenetére


viktor82
őstag

Az alsó 2 foglalat hdd mennek! :K

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#26477) Cthulhu Dawn válasza ffodi (#26471) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Az összképet nagyon eltaláltad, ezekkel a ventikkel meg a D14 gyönyörű szép. Csak az a figura rettenetes :DDD .

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#26478) albert8 válasza viktor82 (#26468) üzenetére


albert8
addikt

Nekem nagyon nagy lenne ez az X
DE szép lessz :K

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#26479) zH. válasza ffodi (#26471) üzenetére


zH.
senior tag

Nagyon fasza. :R :C Jól tele van tömve. :D Bár én a kék ventiket favorizálom ,ez nagyon tetszik.

just be

(#26480) ffodi válasza Cthulhu Dawn (#26477) üzenetére


ffodi
veterán

Köszi! Bár van még vele munka(mint mindig :D )
Látom a figura még mindig irritál, de a kazánhőmérő már tetszik így piros leddel? ;] :DDD

A külső mellett hangsúlyt fektetek még a zaj/rezgéselnyelésre is. Vinyó alatt hangelnyelő szivacs+ két vinyó között kitámsztásnak vastag szivacs. Úgy elnyeli ez kombó a vinyó álal keltett rezgéseket mint a csuda. :D

Idleben 1 méterről ~33,7dBA. Alig hallani brutálisan halk. A vga ventijét 10%-on kell pörgetnem, mert azt az egyet hallani, mióta kicseréltem a gyári ADDA ventit a tápban a noctua gyári 12-es ventijére. Pedig alapjáraton elég halk az 5870 gyári hűtője. A prociventik is ~600-on pörögnek......

/Köszi mindenkinek!/

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#26481) Gerisz válasza ffodi (#26471) üzenetére


Gerisz
addikt

Jól mutat Rambó!
Szerintem a katona is jól mutat a tápnál ki ne vedd!

(#26482) ffodi válasza Gerisz (#26481) üzenetére


ffodi
veterán

Alap eset, hogy nem veszem ki, szerintem is fasza, főleg mióta leszedtem róla a zöld UV festéket, és így full krómos. :)

Amúgy Pusztító, és nem Rambó! :((( ;]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#26483) Gerisz válasza ffodi (#26482) üzenetére


Gerisz
addikt

úúúúú
bocs John Spartan ezt benéztem :)

A VGA-ra meg vágj rá egy T-rad2-t és mindjárt csend lesz.

[ Szerkesztve ]

(#26484) pincehely válasza ffodi (#26482) üzenetére


pincehely
addikt

Kaphatnék egy kis leírást arról, hogy hogyan oldottad meg a dvd tálca elrejtését?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#26485) ffodi válasza pincehely (#26484) üzenetére


ffodi
veterán

Ment PÜ!

Azt elfelejtettem odaírni, hogy Vigyázat, ez garivesztéssel jár. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#26486) Krisinto válasza pincehely (#26484) üzenetére


Krisinto
őstag

Ez engem is érdekelne, mert elég csúnya így a Scout...
Járt ma nálam egy TT Soprano, srácok ilyen házat ne vegyetek!
Nem lehet benne elférni még egy 4870-el sem. Nagyon nagy kábeldzsungel van benne. Az én Asusomban sokkal jobb a kábelmenedzsment mint ebbe a házba.

(#26487) aero. válasza Krisinto (#26486) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Kicsit faragni kell belőle, aztán ráragasztani a dvd előlapjára.

total90 is megcsinálta a scouttal.

(#26488) ffodi válasza aero. (#26487) üzenetére


ffodi
veterán

Nagyvonalakban ennyi, csak itt azért a nyitáshoz ki kell tölteni a rést, illetve a kicsit domború felület miatt nem olyan egyszerű a dolog. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#26489) Krisinto válasza aero. (#26487) üzenetére


Krisinto
őstag

Csak a kinyitása és a betolása kicsit nehéz.
Annyit meg nem enged ez a lemez, hogy meg tudjam nyomni a gombot.

(#26490) aero. válasza Krisinto (#26489) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Odaragasztasz valamit. Amúgy windowsból is nyitható.

(#26491) jericho69 válasza Krisinto (#26489) üzenetére


jericho69
tag

Én is sajátgépből nyitom, ha pedig már kint van a tálca, könnyedén eléred a gombot becsukáshoz.

Ha már itt vagyok, akkor egy esti kép
és itt az én spéci megoldásom :))

(#26492) albert8 válasza jericho69 (#26491) üzenetére


albert8
addikt

Sztem nagyon jol sikerült
nekem tettszik :R

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#26493) Osi222


Osi222
tag

No hát hosszú kínszevedések árán, de végre-valahára elkészült az én gépem is. Még csak rev.1 verzió, mint látszik a videókártya hiánycikk belőle.
Összeszerelés terén megadtam a cuccosnak az időt és tiszteletet, hogy belülről olyan kulturáltan nézzen ki, ahogy őkelmét megilleti, és ne legyen egy halom kábelsaláta szétszórva. Hála az óriási belterületnek és a micro atx alaplapnak köszönhetően ez szerencsére egy baráti feladat volt.
Habár Fractal márka magyar földön talán annyira nem ismert, mindenkinek csak melegen ajánlani tudom! A CM, Lian Li, Antec és társaival abszolúte pariban van, ha netán még nem is jobb;) Annyi biztos, hogy a kiváló szigetelésének és korrekt gyári ventijeiknek köszönhetően plusz a jól megválasztott alkatrészeknek köszönhetően megfelelően csendes rendszert sikerült összedobni, mindenféle kompromisszum nélkül. Habár mint fentebb említettem, videókari téren még nincs döntés, remélem sikerül megtalálnom a megfelelő alanyt, ami méltóan halk a géphez, és teljesítményben sincs szégyellnivalója.

Alább az összetevők láthatóak:

Ház: Fractal Define R2
Táp: Corsair HX520
Alaplap: Asus M4A78-HTPC/RC
Proci: AMD Athlon II X4 635
Procihűtő: AC Freezer 64 PRO
Ram: Corsair Dominator PC2-8500 C5 (2*2GB)
Rendszervinyó: Kingston SNV425-S2BD/64GB
HDD: Hitachi HDP725050GLA360/500GB & Western Digital Green WD5000AACS-00G8B1/500GB
ODD: Asus DRW-24B1LT
Kártyaolvasó: HKC Internal Card Reader
Billenytűzet: Logitech K300
Egér: Logitech RX1000

Első bekapcsolás után öröm volt azt a minimális kis duruzsolást hallgatni, ami a két nagyobb hdd felől jött. Különben a házventiknek van még egy hangyafingnyi kis kattogó hangja, és a procihűtő pwm-es vezérlésével akad az asus standard szoftverénél még egy kis gond. Ezt leszámítva tényleg minden elvárásomat felülmúlja hang területén az egész cuccos. Hőmérsékletek terén sincs mit szégyenkezni: Idle 40 fok körül a proci és 36 fok az alaplap. Másfél óra everest terhelés után a proci 55fokig kúszik fel, az alaplap pedig 40-re. Mindezt úgy, hogy még így is alig hallani valamit. Az ssd-vel pedig egy más világ 64-es win7 alatt dolgozni. Már az maga totálisan elkápráztató, hogy ca. 20 perc alatt sikerült feldobni az egész rendszert! A régi core2-es rendszeremnél raid 0-ban két 7200-as hitachi vinyóval ez jócskán egy óra felett volt…

No de jöjjenek a képek (elnézést a maszatos házért, de szinte a legkisebb hozzáérésre már gyűjti a foltokat):

[ Szerkesztve ]

(#26494) Cthulhu Dawn válasza Osi222 (#26493) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Régóta vártam már, hogy valaki linkeljen egy saját gépet Fractalban, lenne még mit rendezgetni ott, de bőven a határon belül van :R .

Linekelek én, mert nekde úgy látom nem sikerült ;] [link]

[ Szerkesztve ]

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#26495) Osi222 válasza Cthulhu Dawn (#26494) üzenetére


Osi222
tag

Köszi, az Istennek sem sikerül:D

Más képmegosztóknál ilyen pogrémák nincsenek...

(#26496) Probber válasza Osi222 (#26493) üzenetére


Probber
őstag

Olvastam itt a PH!-n a Define R3-ról, már akkor megtetszett ez a ház.
Nagyon szép a te R2-d is. :K

[ Szerkesztve ]

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#26497) Osi222 válasza Cthulhu Dawn (#26494) üzenetére


Osi222
tag

Na azért sem adom fel, imageshack-en keresztül mennie kell:

[ Szerkesztve ]

(#26498) Osi222 válasza Osi222 (#26497) üzenetére


Osi222
tag

Na jó, nem szemetelem tovább a fórumot. Akárhogy is próbálom, nem engedi embeddelni a képeket. Aki tudja megoldást, az árulja már el a titkot ;]

(#26499) Osi222


Osi222
tag

Na Probber kolégának köszönhetően felvilágosultam, úgyhogy végre képekkel is szolgálhatok:

Nagyobb felbontásokat, és többit pedig itt találjátok: Picasa

(#26500) #97544192 válasza Osi222 (#26499) üzenetére


#97544192
törölt tag

nem kellett volna a harmadik hozzászólás, bőven elég volt a dupla is. cthulhu dawn kolléga (még mindig utálom a nevét, de a búráját csípem) elöbb berakta a linket.

szép kis házikó, lehet én is cserélném a haf932-t, hogyha beférne az elejébe a ventilátorszabályzó... :( a kábeleket még rendezgesd, sokkal szebb lesz!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.