Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26701) pincehely válasza python1 (#26695) üzenetére


pincehely
addikt

Akkor elgondolkodom a beszerzésükön. Már csak a pénzalap hiányzik.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#26702) csuki00 válasza DavideX (#26677) üzenetére


csuki00
tag

Huh az a fehér sata nagyon tetszik. Te csináltad vagy vetted valahol?

(#26703) DavideX válasza albert8 (#26700) üzenetére


DavideX
aktív tag

Köszi :R Nekem is a Silverstone a favorit, meg a Lian Li. Mást nem nagyon vennék.. :)

csuki00: Én csináltam :) [link]

(#26704) pincehely válasza DavideX (#26703) üzenetére


pincehely
addikt

Én a képről azt hittem, hogy csak egyszerű fehér színű kábelek.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#26705) DavideX válasza pincehely (#26704) üzenetére


DavideX
aktív tag

Itt egy közeli kép

(#26706) pincehely válasza DavideX (#26705) üzenetére


pincehely
addikt

ÓÓ, így mindjárt más a leányzó fekvése.
Nagyon szép, gratulálok.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#26707) D1Rect


D1Rect
félisten

Black&White by D1Rect project 0.1 BETA

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#26708) Cthulhu Dawn válasza D1Rect (#26707) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

A vga-d nem volt bevizezve?

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#26709) spuros


spuros
őstag

Frissítettem NZXT képtáram.. Tekintsétek meg. :)

(#26710) zH. válasza D1Rect (#26707) üzenetére


zH.
senior tag

A kép borzalmas ,de a gép nagyon szép. :K :D Nem szeretem a fehér csöveket ,de szerintem ebben a fekete házban szépek.

just be

(#26711) Gerisz válasza D1Rect (#26707) üzenetére


Gerisz
addikt

Mivel van befogatva a winyó? Home-made?

Harisnyázással hogy állsz?

[ Szerkesztve ]

(#26712) D1Rect válasza Cthulhu Dawn (#26708) üzenetére


D1Rect
félisten

Soha, de van full cover blokkom, hamarosan veszek hozzá VGA-t.

(#26710) zH.: Köszi, alig bírtam szülni annyi fényt, hogy látszódjon vmi :D

(#26711) Gerisz: Tömörített polifoam lapból van kivágva pontosan. ;)
Harisnyázás: A fehér zsugorcső könnyen megég öngyújtótól. :U

[ Szerkesztve ]

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#26713) #97544192 válasza D1Rect (#26712) üzenetére


#97544192
törölt tag

használj hajszárítót! :) lehet kicsit tovább tart, de teljesen megfelelő.

(#26714) albert8 válasza D1Rect (#26712) üzenetére


albert8
addikt

Kedvenc házam ami ebbe van az minden szép és jó :C

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#26715) D1Rect válasza #97544192 (#26713) üzenetére


D1Rect
félisten

Már itt van 1 mellettem, de amikor ráérek ilyesmivel foglalkozni akkor nem alkalmas hajszárítózni órákat. :)

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#26716) Recon666 válasza jones965 (#26653) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Nagyon jól néz ki :C

(#26717) Gerisz válasza D1Rect (#26712) üzenetére


Gerisz
addikt

Én azt hittem, hogy azért intézted a harisnyát az MDPC-től, hogy valami projektre készülsz.

(#26718) D1Rect válasza Gerisz (#26717) üzenetére


D1Rect
félisten

Bevallom, nem értelek. :B
Project van folyamatban, most is a ház kábeleit harisnyázom, csak lassan haladok, de úgysem sürgős, mert még kell:
- VGA 20/30K
- Dual Radi 12K
- CPU blokk 12K
- Ventik 5K
Szóval ha megvan a ~40-50K akkor lesz igazából kész.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#26719) DavideX válasza pincehely (#26706) üzenetére


DavideX
aktív tag

Köszi :R

D1Rect: Harisnyázással kapcsolatban: Hajszárítóval kezdtem én is, de aztán hamar rájöttem hogy ott kéne állnom vagy 20 percig mire jó lesz..
Öngyujtó nekem bevált, persze kis lángon és messzire kell tartani. :K

(#26720) #97544192 válasza DavideX (#26719) üzenetére


#97544192
törölt tag

nem tudom milyen zsugorcsövet használtok, de nekem ~20 másodperc után már nem lehet tovább zsugorítani.

(#26721) Gerisz válasza D1Rect (#26718) üzenetére


Gerisz
addikt

Nekem nem is szabad már késő este fórumozni.
Azt várom, hogy lássam a harisnyázás végét, mert nagyon rá vagyok kattanva, de addig nem veszem meg míg "normálisan" meg nem csinálom a házat (erre meg nincs időm).

(#26722) aero. válasza DavideX (#26719) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nekem a gyertya vált be a legjobban. Max. 5 másodperc alatt megvan.

(#26723) D1Rect


D1Rect
félisten

Thx all! :R

Két bajom van még :
- A 24 pines csati egyszerűen nem hajlandó szétjönni
- Az ház USB csatiját se bírom szétszedni...

Sajna szét kell szednem a vizet ahhoz, hogy lehúzzam a 8 pines alaplapi csatit. :U

Lehet kevés lesz a fehér zsugorcső. :D

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#26724) aero. válasza D1Rect (#26723) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nocsak, nocsak. Egy cipőben ... :DDD

(#26725) #97544192 válasza D1Rect (#26723) üzenetére


#97544192
törölt tag

akkor ez már 4 baj :D

(#26726) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ma elkészült hugom gépe. szóval ha valaha elgondolkodtatok azon, hogy egy Codegenből mit lehetne kihozni szellőzés terén...

gyakorlatilag arról volt szó, hogy volt a (módosítgatott) régi sulinetes konfigom egy Codegen házban, és lehetőleg minimális pénzbefektetésből (tehát általában az itthon lévő maradék cuccokból) kellett ebből a maximumot kihozni. pl 5-6ezrem nem volt kör alakú ide kábelekre (nem Magyarországon élek, tehát a fillérekért az apróból sajnos már nem játszik).

valamint az is kérdés volt, hogy mégis mi az a maximális hűtés, ami belefér a Codegenbe (hugom WoWozik, ami ennek a gépnek felér egy fur+prime kombóval). szóval a művet így nézzétek, ez anno elég volt egy húzott q6600 és egy 3870hez.

szóval: olcsóság mint főszempont, utánna pedig minden alkatrész megfelelő hűtése. alapvetően tudom, hogy ide sokkal szebb gépeket szoktak linkelni, viszont ez inkább egy olyan "it can be done". szóval kéretik nem annyira komolyan venni. nevetni ellenben szabad, tisztában vagyok pár megoldás "szépségével".

oldalról

Hátul két 80as venti van, ház meg lett emiatt vágva. a ventik egy 2000res kolink és egy 1600as Papst. a procihűtő egy AC4, sajnos socket478ra mást már mostanában nem lehet kapni, de legalább drága volt. egyébként egy katasztrófa, valszeg meg fogom polírozni. a táp egy CX400, ő a kakukktojás:). a vidkari gyári ventije csapágyas lett, szóval csere helyett (ventit fene tudja honnan tudtam volna pótolni, AC S1 meg 4-5k) inkább lekaptam a borítást és ráapplikáltam egy 120as CM ventit (1200rpm, Cosmosból). a vinyókat alapból nem hűtötte semmi, ami engem zavart, szóval a vinyók helyét felköltöztettem 3x5.25ös helyre. igazából itt vehettem volna egy 2in3 vagy 3in4 eszközt a CMtől vagy a LianLitól, de annyiból már lassan kijött volna egy Elite331 is... maradt ez a megoldás. cserébe kb 40 centis videokártya is befér a házba:DDD. elöl egy PWMes Scythe Kaze van (hozzáadott 2pinről hajtva, lapon nincs pwm), elöl felül pedig egy Swif2 1200. a kábelek végig vannak kötegelve (és rögzítve az oldallaphoz) a lap mellett, a nem kellő kábeleket felkötöttem a ház tetejére, ott állnak a legkevésbé a levegő útjába alapon.

elölről
felül szépen látszik a Swif2 (ami ha fentvan az előlap akkor rendesen beáll vízszintbe), alul pedig nem látszik a Scythe. a szigetelő amiatt kellett, mert csak egy helyen lehetett volna rögzíteni a ventit és a porszűrőt, szóval ez ilyen kevésbé szép ámde hatékony megerősítés.

elölről
a lyukas fekete 5.25ös takarók a Cosmosból vannak, a szürke gyári. 5.25ös lyuggatott takarót tudnék venni, de ~1500 forintot nem ér meg nekem (LianLit lehet csak kapni).

szerintem igazi kis sleeper lett, mellesleg egész jól szellőzik, nem hangos és a portól is védve van.
szerintetek?

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#26727) jaddz válasza proci985 (#26726) üzenetére


jaddz
csendes tag

Én imádom az ilyen home-made-barkács gépeket, részemről bejön. Vinyók nem rezonálnak így? Csakmert ahogy látom levágtad az egész hdd keretet és beraktad az 5.25-ös helyre. Mivel van rögzítve? Az előtte kavargó Swif-nek miért csak két helyen megy a levegő? Ha a két rácsos közül kivennéd azt a fehér pattintót és inkább valami szivaccsal helyettesítenéd, rengeteget segítene neki.

*szerk.: Hugod iwiw-je? :)

[ Szerkesztve ]

(#26728) #97544192 válasza jaddz (#26727) üzenetére


#97544192
törölt tag

nekem van 2 nővérem, eladóak. wowozni nem tudnak, de megtaníthatóak rá.

vazze, ne szórakozzunk már.

(#26729) albert8 válasza #97544192 (#26728) üzenetére


albert8
addikt

Van egy ugyanilyen házam itthol lehet megvágdosom kicsit meg minden
kiváncsi vagyok mit lehet kihozni belöle ;] :)

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#26730) Erdei88 válasza D1Rect (#26723) üzenetére


Erdei88
veterán

Nekem sem ment, ameddig el nem törtem a szerszámot amivel lehet csinálni, onnantól kezdve sokkal egyszerűbb volt. 2 kis letölt véget beillesztette kicsit "belekalapáltam" és sorra jöttek ki. 5k-mba került, de gyorsabban haladtam :D

Én is a napokban rendelek harisnyát és hozzá csatlakozót, pineket stb...
Magam készítek PciE hosszabbítót, mert ha valamikor eladtom a tápom, nem szeretném több napi munkám is eladni, amit senki nem fog megfizetni.

(#26731) jaddz válasza #97544192 (#26728) üzenetére


jaddz
csendes tag

Nem voltam egyértelmű, elnézésedet kérem. Nem WoW-ozok, nem is izgat, hozzáfűzésem némi szarkazmussal szerette volna kifigurázni a "Ne már!! Lány vagy és wowozol?!" - féle kisfiúkat. A lényeg úgyis amit fölötte írtam.

(#26732) #97544192 válasza jaddz (#26731) üzenetére


#97544192
törölt tag

jaja, jogos.
én meg csak azért akadok ki az ilyeneken, mert herótot kapok a közösségi oldalaktól :)

erdei88: harisnyázáson kívül mit tervezel még? a múltkor linkelt képeid tetszettek, várom már annak is a folytatását :D

[ Szerkesztve ]

(#26733) #19617792 válasza D1Rect (#26707) üzenetére


#19617792
törölt tag

De szíííp! :C De jó lenne, ha én is valami szépet összedobhatnék, csak nem vagyok eleresztve...

(#26709) spuros: Nekem tetszik, egész pofás lett a gép. A ház eleje kicsit fura, de szerintem nem rossz, inkább érdekes. :K Valami hasonló Tesco-gazdaságos full-fekete, alsó-tápos kuckót el tudnék képzelni, vagy ez, vagy a Sharkoon Rebel 9 Pro Ecoja.

[ Szerkesztve ]

(#26734) proci985 válasza jaddz (#26727) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

vinyók nem rezonálnak, alapvetően mindkettő kultúrált fajta. HDDkereteket elég volt lecsavarni, bármikor vissza lehetne őket rakni a helyükre. rögzítés pedig széles önkioldós gyorskötegelővel történt:).

a Swif2nek elég a levegő két helyen, hőfokokat nem zavarja (CM 4in3jai is ilyenek). szivaccsal kókányolni nem akartam (namost ez így lehet furán hangzik, de kívülről fent akartam tartani a kultúrált látszatot).

albert8: ;]:) egyébként meglepődnél, CM690hez képest egyszerűbb átszellőztetni, mert sokkal kisebb (volt olyanom is), a Cosmoshoz képest meg főleg. kihívásnak se utolsó: megfelelő pénzmagból lényegesen könnyebb jót építeni:)

más: harisnyákból melyik gyártók ajánlottak? úgy néz ki itt a környéken eléggé mások az alkatrész-elérhetőségi viszonyok, és a bogár még mindig benne van a fülembe (tehát, meglehet, hogy itt simán a nagykerből is tudnak hozni). árban mire lehet számítani? egyéb eszközök beszerzése mennyire macerás?(pl bemegy az ember az első elektronikai boltba, vagy az is problémás)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#26735) WolfheartGR válasza proci985 (#26734) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Én csont nélkül betekertem villanyszerelős bandázsszalaggal.
Teljesn korrekt, nem olyan szép mint a harisnya, viszont nem is akkora macera az elkészítése. :)

Low budget gépnek fullosra sikerült. Igaz a táp jelentősen sokat dob az értékén.
Ami sokat dobna rajta, ha át lenne fújva feketére. Akár sima matt spray-el. Jobban mutatna. :)

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#26736) Krisinto válasza proci985 (#26726) üzenetére


Krisinto
őstag

Jó lett az biztos, mert szellőzés van benne:)
Hasonlóan néz ki a kis gépem is, csak abban mindig venti csere folyik :DDD .

(#26737) proci985 válasza WolfheartGR (#26735) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

bandázsszalag:DDD alapvetően az MDPC az én gépembe lenne, és annál nem vagyok annyira árérzékeny.

táp egyébként tényleg szép, gondolkodtam is cserélem a sajátommal, aztán végül elvetettem az ötletet.

fújáson egyébként gondolkoztam/tunk, viszont itt a fórumon eléggé negatívak a tapasztalatok. az olcsó festék ronda vagy lepattog, drága festék többszörös alapozással pedig nem játszik.

más:
apropó, találtam ilyeneket:
zsugorcső
kábelharisnya

áraik se vészesek (30 a váltó), MDPC-Xnél lényegesen olcsóbbak. kérdés, hogy mennyire jók (és posta mennyire veszélyes), de még gyűjtöm az adatokat.

Krisinto: köszi:) venticsere itt is folyamatos, a 120asok azok a ventik, amik tesztelés után a sajátomból megmaradtak. viszont jó a szellőzés(prime/fur és prime+fur között gyakorlatilag nincs különbség), megfelelően halk is, szóval már nagyon szerintem nem fogom megbolygatni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#26738) spuros


spuros
őstag

Még nem értékeltétek az én gépmadaram. Esős időben nehéz megfelelő fényviszonyokat találni csili-vili műterem híjján.. ;)

[ Szerkesztve ]

(#26739) proci985 válasza spuros (#26738) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nagyon szép, letisztult darab. ügyesen megcsináltad.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#26740) Krisinto válasza spuros (#26738) üzenetére


Krisinto
őstag

Szép, és egyszerű, bár ezt az "egyszerű" kifejezést a gép belsejére mondom, hisz kívülről ilyet mondani egy NZXT házra szinte lehetetlen :)) .

(#26741) D1Rect válasza Erdei88 (#26730) üzenetére


D1Rect
félisten

Miért nem rendelsz engusztól előre harisnyázott hosszabítót és húzod át mint én is?
Ezek könnyen szétjönnek. :D

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#26742) Erdei88 válasza #97544192 (#26732) üzenetére


Erdei88
veterán

Videokártya csere lesz, és lehet házat is cserélek.

D1Rect: Melyikre gondolsz pontosan?

(#26743) D1Rect válasza Erdei88 (#26742) üzenetére


D1Rect
félisten

Pl ez: [link]

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#26744) Erdei88 válasza D1Rect (#26743) üzenetére


Erdei88
veterán

:(
Kevesebb mint 6kból meglesz harisnyával együtt, és 40 centis 6+2eseket fogok csinálni. Igaz időigényesebb és nehezebb, de ráérek :)

(#26745) Lord Takeda


Lord Takeda
csendes tag

Sziasztok!

Két másik topikban már feltettem az alábbi kérdést, végül ide irányítottak, hátha itt tud valaki segíteni.

Egy itx alapú gépet tervezek építeni, amivel azért tudnék játszani is néha. A következő házat néztem ki.
http://www.lian-li.com/v2/en/product/product06.php?pr_index=319&cl_index=1&sc_index=25&ss_index=63&g=spec
Tudom, hogy a 208 mm vga szempontból erősen korlátozó tényező, de azért vannak olyan kártyák, amiknek megfelelő számomra a teljesítménye és beférnek. Gazdaságossági okoból viszont megtartanám még egy darabig a mostani Asus 7900 GT kártyámat. A probléma az vele, hogy 20 cm hosszú a kártya, és a hátulján található a kiegészítő pci expressz tápcsatlakozó. Ez önmaga 1 cm valamint még vagy fél centi a kábelrengeteg ami kijön a csatlakozóból, tehát nem fér be így a házba. Tudtok olyan tápcsatlakozóról/hosszabítóról, ami csak 8 mm hosszú és mondjuk derékszögű? Ezzel még éppen beférne a kártyám. A segítségeteket előre is köszönöm.

(#26746) #19617792 válasza Lord Takeda (#26745) üzenetére


#19617792
törölt tag

Mit szólsz a Silverstone Sugo SG05B-hez? Ebbe ~bármilyen 2 slotos VGA belefér, gyárilag jár hozzá 300W-os FSP SFX formátumú, 80 Plus tápegység (ha kell, "könnyű" cserélni), procihűtőből is lehet normálisabb darabot belerakni, jól is szellőzik, stb. A Lian Li Q07 szép, de pár sebből vérzik sajnos. Bár hátránya a SilverStonenak, hogy notis ODD kell bele. SilverStone Sugo SG05B

(#26747) Lord Takeda válasza #19617792 (#26746) üzenetére


Lord Takeda
csendes tag

Igen, a többi topikban is felvetődött, hogy más házzal lenne érdemes próbálkoznom. Fontos a kompatk méret (szállítás miatt is), illetve nagyon megtetszett ez a lian li házikó. Lehet megvárom a nagyobb verziót belőle. (http://www.lian-li.com/v2/en/product/product06.php?pr_index=545&cl_index=1&sc_index=25&ss_index=64&g=spec)

(#26748) #19617792 válasza Lord Takeda (#26747) üzenetére


#19617792
törölt tag

Azért a SG05B sem nagy darab. ;)

(#26749) Qru


Qru
MODERÁTOR

Az enyémben nincs olyan katonás rend, de azért kicsit javult a helyzet a korábbihoz képest: Galéria

Igen eljött az idő, mikor kinőttem a világítós ventikből... :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#26750) #19617792 válasza Qru (#26749) üzenetére


#19617792
törölt tag

Ez a Zalman MFC2 panel tiszta olyan, mint egy autórádió. :DDD Amúgy jól néz ki a gép. :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.