Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26501) zH. válasza Osi222 (#26499) üzenetére


zH.
senior tag

Rohadt szép gép lett. :) Grat! :R

just be

(#26502) aero. válasza Osi222 (#26493) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Lassan egy éve várok egy Fractal-ra. Végre. Már vett vagy 3-4 ember, de egyik se méltatott arra, hogy megmutassa.

Van még mit alakítani rajta, de a meglepetés miatt ezt most elnézem. :D

(#26503) Osi222 válasza #97544192 (#26500) üzenetére


Osi222
tag

Ha lenne előnézet opció, akkor ez nem fordult volna elő. De elnézést a szemetelésért, nem fog többet előfordulni :B

Kábelek elrendezésével legalább másfél órát pecseltem,sajnos amíg a vidkari nincs meg, ki fog lógni tápcsatija, ezzel sajna nem lehet mit kezdeni (max kiszedni addig, de azt sem szertném most). A többit szerrintem sikerült a ház adottságaihoz képest jól elrendezni, de ha bárkinek van építőjellegű ötlete, szívesen várom!

(#26504) #97544192 válasza Osi222 (#26503) üzenetére


#97544192
törölt tag

jó, nyilván nem azt akarom hogy mérnöki pontossággal rendezd el a kuckót. jó lesz ez így, csak hogyha bent lesz a vga, akkor azért a pcie kábelt rendezd el legalább úgy, mint a 24pinest, és akkor jóban leszünk... :P

(#26505) Osi222 válasza #97544192 (#26504) üzenetére


Osi222
tag

Ez csak természetes, csak hát még vga-nál tanácstalan vagyok, mi kerüljön be...

De ha meglesz ígérem katonásan fog állni :D

(#26506) albert8 válasza Osi222 (#26505) üzenetére


albert8
addikt

Tényleg jó, de még lehet rajta mit csinálni

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#26507) python1 válasza albert8 (#26506) üzenetére


python1
veterán

Nagyon jó lett! :R
HTPC lenne?Akkor viszont nem lenne rossz bele egy 4550 HD Ati kari passzív-ba,tudja kezelni a full hd-t ami tehermentesíti a procit és minimális a fogyasztása.Én ilyet használok már 1 éve meg vagyok elégedve vele HTPC-be.Játékra nem nagyon ajánlom mondjuk.

[ Szerkesztve ]

(#26508) kpal válasza ffodi (#26471) üzenetére


kpal
veterán

Ez nagyon bejön szép lett ;) . És a sárga tábla is nagyon ott van. :)

(#26509) oPalRx7


oPalRx7
tag

Kicseréltem bilincseket, folyadékot, most épp az órás leak-teszt utáni full pumpafordulatos kiegészítő légtelenítés zajlik.

ez a hangja az eset közben :)
oPal gépe

(#26510) python1 válasza oPalRx7 (#26509) üzenetére


python1
veterán

Nagyon ütős lett!Szép nagy tartályod van,tényleg nagyon halk. :R

Nekem is ilyen lapom meg procim van,csak nekem léghűtéses.Húzni tudod rendesen?

(#26511) oPalRx7 válasza python1 (#26510) üzenetére


oPalRx7
tag

Köszi :)

Annyira nem járatom keményen. 3.7et hozok ki a cpu-ból, 855 a vga-kból. igy még benne vagyok a TDP keretbe amit le tud hűteni a rendszerem :)

3.6 -3.8 körül (ami még megy alapfeszültségen) addig egész jól hűthetőek. nekem sajnos a 3. mag kicsit hibázik, és kell neki az 1.45V ehhez.

[ Szerkesztve ]

(#26512) urbanjozsi


urbanjozsi
senior tag

Gondoltam csinálok egy "ventillátor-táp-elosztó-csatlakozó"-t a lassan elkészülő szabályzóhoz.
Még béta állapot, a nyák és a plexi is fekete lesz.
Íme:

(#26513) UdVi86 válasza urbanjozsi (#26512) üzenetére


UdVi86
aktív tag

Szép.

Erről jut eszembe, nekem is kellene valami "venti csatlakozó elosztó", mert egy sys fan van a lapon, de 3 venti lesz a gépben. Hol tudok ilyen elosztót venni vagy hogy lehet ilyet gyártani? Priviben megírnád te hogy csináltad? Köszi.

(#26514) Laraxior


Laraxior
titán

Valaki aki tud használható képeket gyártani,nem debreceni véletlenül? :DDD 35képből kb egy használható. :DDD a tuning az megy,de a képkészítés.... :(

mi ez a mi legyen a topik sorsa? :Y

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#26515) Recon666 válasza Osi222 (#26499) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

szép, rendezett. :)

(#26516) LLKobe válasza UdVi86 (#26513) üzenetére


LLKobe
veterán

Boltban simán lehet venni pár száz forintért molex-3 pin átalakítót.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#26517) pincehely


pincehely
addikt

Újabb képekkel készültem kedves, hogy is néznek ki gépeink, modding fórum lakói:

Picasa Galéria

Egy kis ízelítő

http://kefetemap.deviantart.com/

(#26518) zH. válasza pincehely (#26517) üzenetére


zH.
senior tag

Szép az a ventiszabályzó és ami felette van .
Nevet kérhetnék mind kettőről?

*Szerk : Látszik a képen. Megvan.
Fu vaze nem olcsó. :Y

Egyébként szépek a képen lévő lábak. ;]

[ Szerkesztve ]

just be

(#26519) pincehely válasza zH. (#26518) üzenetére


pincehely
addikt

Egész jutásnyos áron sikerült anno hozzájutnom az Antec Media Station kiljezős, távirányítós csodához, használtan, és teljesen gyári állapotban.

A lábakat teljesen ingyen szereztem, de az is jó választásnak bizonyult. Ellenben a lábak ellenkeznek a közszereplés ellen. :B

Mindenkinek ajánlom, hogy ha tud szerezzen be valamit, amivel távirányítható a pc, hiszen mindent lehet vele ágyból kezelni, nem kell elalváskor felpattanni az ágyból, vagy meglehet nézni 8 filmet egymás után. :D

http://kefetemap.deviantart.com/

(#26520) albert8 válasza pincehely (#26517) üzenetére


albert8
addikt

Szép kis gép :R

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#26521) pincehely válasza albert8 (#26520) üzenetére


pincehely
addikt

Köszi szépen.

Még tervben van szép ledes ventik beszerzése.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#26522) python1 válasza pincehely (#26517) üzenetére


python1
veterán

Jó a géped nagyon! :R

A hűtőt nem kellett a ramok miatt módosítanod?Nekem kellett mondjuk nem ilyen hűtőm van de a kettő legalsó lamellából vágnom kellett egy kicsit.A távirányithatóság az szuper dolog :DDD

(#26523) Toninho13


Toninho13
aktív tag

Énis csináltam pár képet a gépről.
Le kéne fujatnom a belsejét feketére, meg szereznem előre, a 2 feket 5,25-ös takarót.

(#26524) pincehely válasza python1 (#26522) üzenetére


pincehely
addikt

Nem kellett hozzányúlni a hűtőhöz, olyat kerestem, ami nem takar ki 1 ramslotnál többet.
A Corator pedig pontosan ilyen.
X58-hoz híven az első ramot úgyis a második slotba kell tenni.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#26525) LLKobe


LLKobe
veterán

Este lövök fel képeket, bekerült egy codálatosz ventiszabályzó a gépembe. Igen jutányos áron jutottam hozzá, frankón néz ki, és 4 ventit tud 0 és 12v között szabályozni :K

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#26526) albert8


albert8
addikt

Én is jelentkezek nemsokára egy asus p7p55d pro val egy i5 760 assal egy cm v6 gt vel és egy giga gtx 460 an nameg a dominatorokkal
és a kék fekette harisnyákkal

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#26527) pincehely válasza albert8 (#26526) üzenetére


pincehely
addikt

ll-kobe: Képek? :D
albert8: Képek?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#26528) albert8 válasza pincehely (#26527) üzenetére


albert8
addikt

Amint megjön lesznek
tegnap rendeltem :C

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#26529) LLKobe válasza pincehely (#26527) üzenetére


LLKobe
veterán

Parancsoljatok, a képek:

A ventiszabályzó működése: 0 és 12v között állíthatók a ventik feszültségei, tehát teljesen le is lehet kapcsolni őket. Minden poti mellett van egy LED, ami 12 és 7v között kéken világít, 7v alatt pirosan, ha pedig le van kapcsolva a venti, akkor a LED sem világít.

Minden venti OFF:

Minden venti alacsony fordulaton:

Minden venti maxon:

A másik újdonság: a ház oldalán lévő ventit szilikonos cuccal rögzítettem. Most elég hülyén fest, de jönni fog oda 2 porszűrő, és akkor nem fog látszani:

Ennyi látszik a szabályzó fényeiből ha be van csukva az ajtó:

Végül egy minimum fordulatszámos (CPU hűtő ventijén kívül mind OFF), és egy fullra tekert verzió:

Remélem tetszeni fog mindenkinek :) Ja, és a ventiszabályzó + szilikon rögzítők összköltsége: 2k.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#26530) aero. válasza LLKobe (#26529) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

2k :Y Ennyiért még a világítást is elviselném.

Gondolom több nincs belőle.

(#26531) LLKobe válasza aero. (#26530) üzenetére


LLKobe
veterán

1,5k, a szilikonrögzítők még 0,5k :D A szabályzót a hardveraprón találtam, annyi hibája volt hogy a tápcsati le volt törve róla, így egy 5 percet forrasztanom kellett:)

A fény engem is zavarna, de mint a képen látszik pont az ajtó mögött van, így semmi sem látszik a világításából este.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#26532) pincehely válasza LLKobe (#26531) üzenetére


pincehely
addikt

Ehhez a ventivezérlőhöz ideális volt az ajtós kivitelű Chieftech ház, mert a tápcsati rendberakása után a ledeket forrasztottam volna ki. :DD

http://kefetemap.deviantart.com/

(#26533) #97544192 válasza LLKobe (#26529) üzenetére


#97544192
törölt tag

1500 forintért tényleg nagyon jó üzlet volt ez a szabályzó, de ez a parasztvakító fény nem tudom melyik elmeborultnak volt az ötlete, nekem az alaplapomon a fény is idegesít... :U
utálom az ilyen erős ledeket.

a gépházban elég komoly világítást csinálnak a ventilátorok, az viszont tetszik a ventilátorszabályzó fényével ellentétben :) még pont a határon van. annak ellenére, hogy én "szidtam" ezt a gépházat, örülök neki, hogy te elégedett vagy vele! :R

[ Szerkesztve ]

(#26534) Tothgera30 válasza LLKobe (#26529) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A sok fény nem igazán jön be, de a többi okés, a ventiszabályzód pedig baromira tetszetős.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#26535) pincehely válasza #97544192 (#26533) üzenetére


pincehely
addikt

Ne is mond, az UD5-ön úgy világítanak a ledek, mint a karácsonyfa.
Ugye a terhelés mértékéhez képest változik zöld-kék-lila-vörös színben és kombinációban.
Sajnos így nem tudom beilleszteni a gép színvilágába.
Azon amúgy is ügyködnöm kell még, ellenben vannak terveim már. :DDD

http://kefetemap.deviantart.com/

(#26536) #97544192 válasza pincehely (#26535) üzenetére


#97544192
törölt tag

nekem 5led folyton kéken világít, legszívesebben kidobnám a lapot... :DDD sokkal jobb lenne asus, csak kb. hülyének néz mindenki hogy azért akarok asust, mert szebb (ugyebár nem kék, hanem fekete nyák), meg mert nem égeti ki a szemgolyómat.

(#26537) LLKobe


LLKobe
veterán

(#26532) pincehely: Ja, télleg marha erősek, vakítanak rendesen, de pont jó mert: sötétben mikor állítok a potin, a LED-ek fénye ahogy visszaverődik a kezemről látom hogy hova tekerem:D Amúgy meg csukott ajtóval mintha ott sem lennének.

(#26533) BR4D: Még egy jó pont, hogy ha elkezdem lefele tekerni a fordulatszámokat, a ventiken a LED-ek előbb kialszanak minthogy megállnának a lapátok :D Szóval estére belőhető a minimális fordulatszám, fény nélkül.(A képen látható hogy a power Led-et is leragasztottam, na az a LED méretre még kisebb volt mint a ventiszabályzón, de 2x olyan erős... Becsukott ajtóval is bevilágította a szobát. De így már teljes a csend és a sötétség este :DDD ) Amúgy ja, nagyon bejött ez a ház, sose cserélem le:D

(#26534) Tothgera30: Köszi:) Amúgy én sem vagyok a világítós cuccok híve, de ezek voltak a házhoz, meg a procihűtőn is világítós van alapból. De mint az előbb írtam jó, mert le tudom kapcsolni a ventilátorok világítását, annélkül hogy azok megállnának.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#26539) beteg válasza pincehely (#26517) üzenetére


beteg
őstag

:C

Csak futni kell!

(#26540) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Uraim, hölgyeim, topiclakók!

Nem is olyan rég, volt egy javaslatom, amit szerettem volna itt vitára bocsájtani.

A rend kedvéért a lényeget ide is beidézném, és ezúttal külön megkérem az érintetteket, véleményezzék azt. Ha sokaknak tetszik, akkor linkelem a modkerbe, és talán valami történhet végre.

Id:
Szerintem szét kéne szedni a "Modding és elektronikai kérdések" topicot "Modding"-ra, és "Elektronikai kérdések"-re. A moddingba átvinni ebből a topicból az életet, mert itt kb arról folyik a diskurzus, ezt a topicot pedig meghagyni pusztán galériának. Ide csak a feltöltött képek és linkelt galériák kerülnének, míg a másik topicba mehetne a többi, szerelős kép, valamint az itteni HSZ-ek linkje. Ott ki lehetne tárgyalni a véleményeket, javallatokat, lehetne segítséget kérni, stb...

Ha figyelembevesszük, hogy a "M&E" topic 6 év alatt szedett össze 10k hozzászólást, míg ez a topic 4 év alatt 26k-t, akkor egyértelmű, hogy van létjogosultsága az átcsoportosításnak!

Előre is köszönöm!

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26541) TomiLi válasza TESCO-Zsömle (#26540) üzenetére


TomiLi
addikt

Ha szabad: nekem nagyon tetszik ez az ötlet, mert anno szívesen írogattam be (ha nem is sokszor) ebbe a topikba az aktuális kisebb átalakításaimról, linkeltem képet róla, de most inkább kerülöm ezt, mert nem igazán tudom, mit és hova szabad, melyik topikba milyen téma illik bele...
Legutóbb inkább az off topikba linkeltem a képeim, nehogy itt probléma legyen belőle...
Az off topik pl, nem is tetszik, mert egy öszvér megoldás! A te ötleted sokkal jobb, átláthatóbbak a szabályok, mit hova illik írni!

Bogyorisz

(#26542) Gerisz válasza TESCO-Zsömle (#26540) üzenetére


Gerisz
addikt

Ez jó lenne!

(#26543) UdVi86 válasza TESCO-Zsömle (#26540) üzenetére


UdVi86
aktív tag

Hello!

Jó ötlet hogy lépjünk valamit, de én máshogy oldanám meg. Ha ez galéria lesz csupán, akkor az eddigi hozzászólások elég furán néznének ki benne, törölni pedig kár lenne. Én javaslom egy teljesen új, tiszta garléria topik létrehozását. Valamint a két szóban forgó topik átnevezését. Tehát:

Hogyan néznek ki a gépeink? -> Modding (munkafolyamatok, tippek és trükkök)
Modding és elektronikai kérdések -> Elektronikai kérdések
+új topik -> Hogyan néznek ki gépeink (galéria) v. G(k)épgaléria :)

A végeredmény ugyanaz, csak a galériának mindenképp nyitnék új topikot, hogy tiszta legyen.

[ Szerkesztve ]

(#26544) motorhead


motorhead
aktív tag

Előre is bocs mindenkitől, de én totál nem értem mi folyik itt. Bár mostanában keveset írok ide, azért benézegetek ki mibe mesterkedik, esetleg vannak e új elkészült gépek.
Miért is kell megbolygatni ezt a működést?

Nagyjából értem, hogy itt igen sok műszaki jellegű kérdés merül fel, sokszor elkanyarodnak egyesek a valódi témáktól,nem feltétlen olyan dolgokról beszélnek aminek itt a helye. Sőt itt már nem csak a gépeink bemutatása folyik, hanem eszmecsere az azzal kapcsolatos mindennemű dologról. De ez miért is baj?

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#26545) TESCO-Zsömle válasza motorhead (#26544) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azért, mert itt nincs "téma". Ebbe a topicba csak képeket lehetne rakni, semmi mást. Miden egyéb kérdés, de még a képekhez tartozó leírások/vélemények is lényegében off-topicok.

A kérdésre, miszerint "Hogy is néznek ki a gépeink?", csak egy válasz van:
Így: és itt jönnek a képek. Aki ennél többet ír, az már OFF.

Nekem 200-asával vannak a hozzászólások listázva, és oldalanként ~10-20 képes hsz van, amiből kb 8-10 az, ami tényleg mutat valamit, a többi az modding. Az ezek közti 190 meg OFF.

Ezért kapott a topic ultimátumot, hogy találjunk ki valamit, mert ez így nem maradhat.

sz: A mostani "friss" blokkban van majd 150hsz és 5-be vannak a topicba illő képek.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26546) Razermazer


Razermazer
őstag

Hát akkor így néz ki a gépem: [link] egyenlőre ennyi később még jönnek jobb fotók.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#26547) aero. válasza Razermazer (#26546) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nem rossz. Esetleg más színű csöveket nem tervezel beszerezni? A fehér nagyon jól mutatna.

(#26548) Cthulhu Dawn válasza Razermazer (#26546) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

A ház jól néz ki, de azok a tody féle alaplapi blokkok valami iszonyatosan rondák. Nem gyaláznám meg ilyenekkel az egyébként szép Maximus II-t :N .

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#26549) albert8 válasza Razermazer (#26546) üzenetére


albert8
addikt

A ház nekem is tetszik de a csövek...
pl piros vagy fehér szebb lenne

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#26550) LW


LW
őstag

Hey-ho!
Egész szép számmal gyűltek össze galériák, aki szeretné még beküldheti a vasát, 'szt elküldöm az illetékeseknek. :DDD
Itt dolgoztam mostanság, kevesebbet böngésztem a csatornát. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.