Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-19 20:22:02

LOGOUT.hu

Tartalomjegyzék:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8851) SunMount3r válasza Bodor (#8850) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Sok dolog miatt lehet. Pl. túl töredezett a winyó, vagy már csak nagyon kevés hely van rajta, akkor is csinálhat ilyet. Ha a forrása ugyan az a két anyagnak, akkor lehet a kódolásban is valami, amit nem komál a lejátszó.

Az extrém magas bitráta miatti akadásra már volt példa és megoldás is. De ez egyrészt kényelmetlen, másrészt nem "hivatalos" és azért van benne némi rizikó faktor. Így ezt én is csak saját felelősségre ajánlom, ha mindenképp muszáj.

Még azt próbálhatnád meg, hogy, ha lenne egy USB-s külső winyód, akkor arról próbálnád meg lejátszani őket. Hogy ki lehessen szűrni a belső HDD problémát.

Illetve a file-ok is lehetnek korruptak, ha valami félre sikerült a letöltésüknél, ezért egy Force Recheck-et eresztenék rájuk a kliensben.

Ezeken lehetne végigmenni.

Szerk.: +1 megoldás képen: MKVToolnix-al (PC-n) muxold ki a Remux változatból a felesleges hang és felirat sávokat, ezzel jelentősen le lehet csökkenteni a bitrátát. Csak pár kattintás és némi idő persze.

[ Szerkesztve ]

(#8852) lautnermark


lautnermark
aktív tag

.

(#8853) Bodor válasza SunMount3r (#8851) üzenetére


Bodor
veterán

Valami a kódolással lehet elcseszve, mert a kisebbik 60 Mbps csak mkv fájl is akadozik, de nem annyira mint a 90 GB-os 4K BD.
Nem én vagyok az egyetlen, akinek gondja volt ezzel a filmmel, az oldalon a hozzászólásokban más is jelezte, hogy Q10Pro-val akad.
Nem csinálok belőle problémát, mivel csak ezzel az egy filmmel van gond, túlélem, hogy "csak" 1080p blue-ray formátumban lesz meg. :)
Merevlemez egyébként 70%-ban van tele, megcsináltam a töredezettségmentesítést ( 10%-os volt, több óráig csinálta ), de sajnos az sem segített. Force Recheck is megvolt, nem korruptak a fájlok. Másik, külső merevlemezről is szaggatott.

Érdekes, hogy számítógépen nem akadozik a kép, tehát csak a Q10Pro nem kedveli ennek a filmnek a kódolását, mert más, hasonlóan magas bitrátájú filmeknél nincs gondja.
( Aquaman.2018.UHD.BluRay.2160p.HEVC.TrueHD.Atmos.7.1-BeyondHD is szépen fut, persze nem hálózatról játszom le. )

Ennek az oldalnak az alján található 3-400 Mbps bitrátájú videóknál meg sem röccent a kép, szóval szerintem a lejátszó bírja. ( Hozzá teszem, hogy letöltöttem 100 és 400 Mbps között mindet, de én nem láttam sok különbséget közöttük)

Köszönöm a tippeket és a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#8854) aprokaroka87 válasza Bodor (#8853) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nem lehet hogy a 10bit megfekszi a gyomrát?

(#8855) SunMount3r válasza aprokaroka87 (#8854) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Mindegyik UHD / HDR-es anyag 10bit-es, tehát nem ez a gond.

(#8856) oszy


oszy
veterán

17.0 kodi van a q10 pro-n. Ezt most kell frissíteni vagy sem? Ha igen, hogyan? Annyit olvastam, hogy az áruházban lévőre nem szabad lecserélni.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#8857) Sziszifeca válasza oszy (#8856) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Én lecseréltem a Play áruházasra, nincs vele semmi gond..
Persze android 7 2.1.1 verzió

[ Szerkesztve ]

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#8858) SunMount3r válasza oszy (#8856) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Nyugodtan frissítheted az áruházasra, sőt.

[ Szerkesztve ]

(#8859) super dríve válasza SunMount3r (#8802) üzenetére


super dríve
csendes tag

Szia! Magából a torrent applikációból is kilehet törölni a vinyóról file- kat. De úgyis szoktam hogy mivel a torrentfile elérési útját a Chrom- ba teszi a torrent progi a belső meghajtóra a filmet meg az általam kijelölt mappába a külsőházas saját tápos vinyóra így azokat a total commanderből is simán tudom törölni valósan is.Magában a bittorent progiban is kilehet jelölni hogy csak a gilmez vagy pedig at elérési utat is törölje a progi.

(#8860) SunMount3r válasza super dríve (#8859) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Hanyas FW-en vagy? Csak azért furcsa, mert eddig úgy tudtuk, hogy a Box-ról nem megy igazából a törlés, mert csak a file-ok tűnek el, de az általuk lefoglalt hely megmarad a winyón és ez minden applikációra érvényes. Ezt lecsekkoltad?

(#8861) oszy


oszy
veterán

Neki kezdtem ennek. https://logout.hu/bejegyzes/zsigus/xbmc_kezdoknek.html
Már az elején elakadok!
"Ahhoz, hogy megfelelően kezelni tudjuk Kodival a filmjeinket, szükség van egy egységes Film mappára, majd ebben ajánlott, hogy minden film külön mappában legyen. És a film fájlneve/mappája a film magyar címét tartalmazza!" Kész!

Itt akadok el:
"Ha megfelelően elrendeztük a fenti példa alapján a filmjeinket, nekiláthatunk a médiatárba való felvételükhöz. Menjünk be a Videók -> Fájlok menüpontba, majd válasszuk a Videó Hozzáadása opciót, és tallózzuk ki a Filmek mappát, aztán kattintsunk az OK gombra."

Hdd-n vannak a filmek NEM hálózaton!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#8862) oszy


oszy
veterán

Találtam egy videót, ami tök jól bemutatja a dolgot, csak épp ő is hálózatról tallózza a tartalmat! :W

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#8863) SunMount3r válasza oszy (#8862) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

/mnt/media_rw/

(#8864) SunMount3r


SunMount3r
Topikgazda

Van egy VC-1 Remux, amit néha nagyon akadozva játszik le a Q10 Pro. Csináltam belőle egy sample-t, aki teheti töltse le és nézze már meg, hogy neki is így akadozik e. Főleg a fel/le,jobbra/balra lassú svenk-elésknél ugrál, akad erősen. Lehet a lejátszó nem annyira komálja a VC-1 kódolást, amit jó lenne biztosra tudni.

Köszi!

(#8865) aprokaroka87 válasza SunMount3r (#8864) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mx playerben is akadozik sw decoding-al?

(#8866) SunMount3r válasza aprokaroka87 (#8865) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Azzal még jobban, mintha diavetítés lenne. Archos-al dettó.

[ Szerkesztve ]

(#8867) hjtz4t3wrseg válasza SunMount3r (#8864) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Szépen megy, semmi akadás (Q5 pro)
melyik film ez ?

(#8868) SunMount3r válasza hjtz4t3wrseg (#8867) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Planet Earth 2006 Special Edition, tehát a 25fps-es újra kiadás. Nem tudom akkor mi lehet, nekem meg-meg "ugrik" a kép a svenkeknél, mindig ugyan ott. Biztos, hogy nem láttál ilyet?

Lehet akkor megint elégtelen hálózati dolog, de akkor nem így akadna és nem mindig ugyan ott.

Melyik FW-en vagy?

(#8869) oszy válasza SunMount3r (#8864) üzenetére


oszy
veterán

Este megnézem.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#8870) SunMount3r válasza SunMount3r (#8868) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Kipróbáltam külső winyóról is és ugyan úgy akad, tehát nem hálózat gond. Akkor viszont nem értem.

(#8871) hjtz4t3wrseg válasza SunMount3r (#8868) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

gyönyörűen pásztáz a sziklás résznél is ! semmi röccenés !

régit használok azt-hiszem ezt:

HMD-2.0.6 2017-10-25.152025
Android 7.0
Kernel version: 3.18.24

(#8872) coreska válasza SunMount3r (#8868) üzenetére


coreska
aktív tag

Nálam belső tárhelyről lejátszva érzékelhető némelykor, hogy megugrik, főleg a sziklás részeknél vettem észre.
A firmware 2.1.4 custom.

(#8873) Shokkolo


Shokkolo
addikt

Urak,
Többen írták, hogy érdemes a Kodit frissíteni.
Ezt simán csak a play-ben elérhető verzióval vágjam fejbe?
(Q5 pro)

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#8874) SunMount3r válasza Shokkolo (#8873) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Igen, de ha bejelentkezel a Play-be, szerintem úgyis frissíti majd magától.

(#8872) coreska: És a végén a hosszú vízeséses résznél? Mert akkor gyanítom ez FW függő. Ez az első eset, hogy ilyet tapasztaltam. A 23.976fps-es régebbi változata (az is VC-1-es) nem csinálja, csak ez.

[ Szerkesztve ]

(#8875) coreska válasza SunMount3r (#8874) üzenetére


coreska
aktív tag

Igen a vízesésnél is tapasztalható.

(#8876) oszy válasza SunMount3r (#8864) üzenetére


oszy
veterán

USB 3.0 külső HDD

Nekem onnan van egy egész pici akadozás, mikor közelít és utána megjeleníti a vízesést!

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#8877) SunMount3r válasza oszy (#8876) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Hanyas FW?

A KODI HDD betallózást amúgy sikerült megoldani?

(#8878) oszy válasza SunMount3r (#8877) üzenetére


oszy
veterán

Amit ajánlottál! ;) 2.1.1

Köszi sikerül, de raktam egy másik hdd-t rá és az előző adatai is ott vannak :(
És mit kell csinálni, ha nem jól olvasta be az adatokat?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#8879) SunMount3r válasza oszy (#8878) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

nem jól olvasta be az adatokat?-> Pontosat mit nem olvas be pontosan?

(#8880) oszy válasza SunMount3r (#8879) üzenetére


oszy
veterán

1-1 film adatait. Pl. a die hard összes része benne van egy mappában. A részek külön elnevezve évszámmal. És mindegyik az elsőnek van beolvasva/megjelenítve.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#8881) SunMount3r válasza oszy (#8880) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Nyomj mindegyikre egy Menü->Scan for new Content-et.

De biztos van egyszerűbb módja, nekem nincsenek így, a "Change Content" menü alatt kell legyen erre beállítás, hogy a mappa egy film szettet tartalmaz.

(#8882) Shokkolo válasza SunMount3r (#8874) üzenetére


Shokkolo
addikt

Köszi :)
Sajnos nem, mert nem mutatta, mint telepített alkalmazást.
Viszont rákeresve frissítéskor írta, hogy "telepítve". Akkor már engedte manuálisan frissíteni.
:R

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#8883) SunMount3r válasza Shokkolo (#8882) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Nekem párszori KODI indítás után mindig frissítette eddig magától. Majd ezután is így lesz, ha jön új verzió, akkor indításkor fogja frissíteni, nem kell a Play-ben babrálni.

(#8884) szaszapi


szaszapi
őstag

Menüben a Play Settingsnél azt hiszem a HDR mellett most ott a Dolby is. ez a Dolby Visionra vonatkozhat, de kétlem hogy megkapná a licenset már a lejátszónk...

(#8885) SunMount3r válasza szaszapi (#8884) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Elég fura, én is NAGYON kétlem. De azért egy próbát megérne. :D

(#8886) oszy válasza SunMount3r (#8881) üzenetére


oszy
veterán

Töröltem a médiatárat, de pl. az eredeti magnum p.i.-t úgy ismerte fel, mint majmok bolygója :O Ott egy csomó borító. A jurassic park mindhárom részét az elsőnek ismeri fel. :(

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#8887) SunMount3r válasza oszy (#8886) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Mondom én ezt a ficsőrt nem használom, de valami ilyesmit kell keresni a beállításokban és ezt bekapcsolni. A scrap-elésnél pedig manuálisan is beviheted a film/sorozat címeket, ehhez nézd meg, hogy van a IMDB-n, vagy a TVDB-n megadva. Csak a cím és utána az évszám. Pl.: Magnum, p.i. 1980.

Ja, és a filmekhez az IMDB-t, a sorozatokhoz a TVDB-t állítsd be.

De ez már itt kicsit OFF is, de van két KODI-s Topic is, abban tedd fel, amelyik most jobban pörög.

[ Szerkesztve ]

(#8888) szaszapi


szaszapi
őstag

Futekon a főoldalon most látom csak az új Himedia Q100 specifikációját... Imprex 2.0 kb ennyi, semmi dolby vision nincs feltűntetve, ez nekem csak egy ráncfelvarrásnak tűnik csak. Mit gondoltok?

(#8889) emre33 válasza szaszapi (#8888) üzenetére


emre33
addikt

Imprex müködni fog HDR filmek esetén is.

GPU gyengébb, kb sok értelme nincs. ÉN Imprex-t eddig se használtam.

Jó CPU 2.0Ghz, majd kiderül, Q10pro esetén is 1.6Ghz hirdetik, aztán csak 1.2Ghz fut,

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#8890) SunMount3r válasza emre33 (#8889) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Az N-es Wi-Fi és az USB 2 only miatt egy költséglevágott Q10 Pro-nak tűnik.

(#8891) szaszapi válasza emre33 (#8889) üzenetére


szaszapi
őstag

Imprex nem megy nálam sem, nem engedem hogy belenyúljon a képminőségbe. Szarabb anyagnál lehet jól jön valakinek, de én rendes érintetlen anyagokat nézek csak rajta, vagy remuxot. Ez egy nagy semmi lett, Dolby Vision lett volna jó, erősebb hardverrel. 8K támogatás sem lett, mert előszőr úgy volt, hogy képes lesz majd arra is. :)

(#8892) SunMount3r válasza szaszapi (#8891) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Állítólag a 8K-s is készül, az egy másik lejátszó lesz majd. Ezen a DV témán meg szerintem kár lovagolni ennyit, mert az okok és szitu ismert, sokszor le lett írva itt is, hogy minimális az esély, hogy éveken belül lesz majd akármilyen lejátszó ami támogatja.

(#8894) powerup2


powerup2
addikt

Lett egy synology nasom DS218 tipus és szeretném beállitani hogy a q5 pro lássa a tartalmát de nem látja azt irja new server error valaki leirná hogyan lehet lanon beállitani vagy nfs-en mert már lassan ki... az ablakon a cuccot .

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#8895) Gijon válasza powerup2 (#8894) üzenetére


Gijon
senior tag

Nas-on belépsz a vezérlőpultba => Megosztott mappa => NFS engedélyek => Létrehozás... Kitöltöd a felugró ablakot (q5 pro ip cím kelleni fog), mented.

(#8896) powerup2 válasza Gijon (#8895) üzenetére


powerup2
addikt

köszi a lanos megvan sikerült fix ip-ét is osztani már csak a kodi maradt ott is sikerült felismertetni a nast már csak az a gond hogy a filmek borítója nem jelenik meg és a hang csak 2.0 és nem vált át a himedia belső lejátszójára :(

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#8897) SunMount3r válasza powerup2 (#8896) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Mi az, hogy nem vált át? "Video Problem", vagy mit ír ki, vagy a KODI lejátszója indul? A Wrapper-t próbáltad újra aktiválni (összefoglaló)? Ezt és ezt és ezt próbáld még meg, ha nem megy. Ja, és ezt is, ha az előzőek nem vállnak be.-> A link a playercorefactory-hoz már nem él az utolsó belinkelt poszt-ban, az innen töltsd le, de az instrukciók u.a.

[ Szerkesztve ]

(#8898) cudarz


cudarz
tag

Sziasztok! Q10/Q5 Pro vásárlása előtt állok. A kérdésem az lenne, hogy mennyire jó ötlet használtat venni? Változott e valamit a hardver egy mondjuk 2 éves kiadás óta, vagy egy az egyben ugyanaz van benne? Jobb e bármiben, ha egy új készüléket veszek? Köszi!

(#8899) SunMount3r válasza cudarz (#8898) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Ha nincs valami baja a lejátszónak, akkor teljesen mindegy, u.a.

(#8900) Shokkolo válasza cudarz (#8898) üzenetére


Shokkolo
addikt

Ha nem verték szét, szinte elpusztíthatatlan :)
HW újítás legjobb tudomásom szerint nem volt, ergó konkrétan 0 hátrány ér.
Én sacc/kb 4. éve nyúzom a Q5 promat, perfekt.

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.