Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-19 20:22:02

LOGOUT.hu

Tartalomjegyzék:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8151) SunMount3r válasza powerup2 (#8149) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

A HiMedia elég kiszámíthatatlan ebben, szóval többet én sem tudok mondani. De maga a "hiba" nem tűnik túlságosan nehezen javíthatónak (hacsak nem valamilyen számunkra ismeretlen okból nem szándékosan van így).

(#8150) 2014htctest: A TV vagy AVR info-ja mit mutat ilyenkor a Hz-re/p-re? Elvileg ugyan úgy kadenciahelyes minden ilyenkor is. Lehet csak a szemed téveszt meg.

(#8152) #80977664 válasza SunMount3r (#8151) üzenetére


#80977664
törölt tag

A nyamvadt LG oled semmit nem ír ki... se felbontás se Hz.

(#8153) #80977664 válasza #80977664 (#8152) üzenetére


#80977664
törölt tag

Na, csak rá kellett kattintanom a HDMI1 feliratra:
16:9, 2160p, HDR, BT.2020, PCM

Hertz továbbra sincs de mivel 24p be van kapcsolva gondolom 24Hz. Van egy egreat 1080p lejátszóm a Samu tévémen és ott 24Hz beállításánál 24Hz-et ír a tévé.

(#8154) attilav2


attilav2
őstag

Arról tudtok valamit hogy a gyári MediaCenter kezeli e az SMBv1-nél újabb Samba protokollokat? Csak mert ha a win10-re nincs feltelepítve az SMBv1 protokoll akkor a lejátszó (Q30) nem látja a megosztást, nem tud kapcsolódni. Rá lehet venni valahogy a media centert hogy az SMBv2/3 protokollt felismerje? Valakinek van ezzel tapasztalata? Csak mert az SMBv1 állítólag már nem biztonságos.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#8155) SunMount3r válasza #80977664 (#8153) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Biztos hülyének néztek, de mintha szebbek lennének a színek picit ezzel...-> Az bizony lehet nem véletlen. Erről szólna az optimális színtér és bitmélység beállítás. A színtért talán kevésbé, de a bitmélység olykor igencsak képminőség befolyásoló tényező lehet (főleg ugye HDR / 10bit-es videók esetén).

Fura, hogy egy OLED kategóriás TV-nél nem ír ki ilyen alapvető adatokat, mint a bemeneti frekvencia. Ezt is tudod tesztelni: Ez az info tool kibővített változata, ennél legfelül fogja mutatni az aktuális felbontást és frekvenciát. Ha 23.976, akkor elvileg jó.

(#8154) attilav2: Á legutóbbi FW changelog-jában szó esik a Win10 SMB kompatibilitás javításáról, de hogy konkrétan ezt jelentheti e azt nem tudom. Ki kell próbálni. Ha nem megy, akkor pedig nincs más, csak vissza kell kapcsolni az SMB1-et a Windows-ban. (Vagy pedig áttérni NFS-re).

[ Szerkesztve ]

(#8156) #80977664 válasza attilav2 (#8154) üzenetére


#80977664
törölt tag

Használj HanewinNFS server-t, ncore fent van, serial jó a legújabb verzióhoz is.

https://www.hanewin.net/nfs-e.htm

(#8157) #80977664 válasza SunMount3r (#8155) üzenetére


#80977664
törölt tag

Formt/DispMode :3840*2160_23_976/2D
WorkMode :HDR Path
PlayMode :HDR10 Out
HdrCfg->Mode :DRV_HISI_HDR10_IN_HDR10_OUT
TMDSMode : HDMI2.0
DeepColorMode : 30 SpdInfoEnable : NO
OutColorSpace : YCbCr444 MpegInfoEnable : NO
ColorSpaceAdapt: NO DeepColorAdapt : NO
File size: 50391844988 bytes
Duration: 1:58:26
bps: 56728807 bits/s
fps: 23.976
w * h: 3840 * 2160
Codec ID : HEVC(0x24)
FrameRate(vdec) :23.976
Aspect(User/Decode) : 0:0/0:2
------------------------------------------------------------------------
----------------------Hisilicon AVPLAY0 Out Info-------------------
Stream Type :ES |DmxId :INVALID
CurStatus :PLAY |OverflowProc :RESET
Sync ID :sync00 |ThreadID :16394
AudThreadScheTimeOut :0 |AudThreadExeTimeOut :3
VidThreadScheTimeOut :0 |VidThreadExeTimeOut :3
CpuFreqScheTimeCnt :0
------------------------------VID CHANNEL--------------------------
Vid Enable :TRUE |Vdec Type :HEVC
VidOverflowNum :0 |Vdec Mode :NORMAL
VidPid :0x1fff |FrcEnable :TRUE
FrcInRate :23.97 |FrcOutRate :23.97
TplaySpeed :1.0 |LowDelayEnable :FALSE
TvpEnable :FALSE |Vdec ID :vdec00
FrameChanID :vpss_port0000->win0100(master)
AcquireFrame(Try/OK) :4596/1147
SendFrame(Try/OK) :1147/1147(master)
------------------------------------------------------------------------
HDMI Status :UserSetMode(PCM) DataFormat(PCM)
SPDIF Status :UserSetMode(RAW) DataFormat(DD)
DAC0: Status(start), Mute(off), Vol(70), TrackMode(STEREO), AefBypass(off), DelayComps(0ms)

(#8158) SunMount3r válasza #80977664 (#8156) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Nem kell semmi ilyesmi, elég ezt elvégezni. Aztán a HiMedia Media Center-ben (vagy a KODI-ban) a sajátját és kész.

[ Szerkesztve ]

(#8159) #80977664 válasza SunMount3r (#8158) üzenetére


#80977664
törölt tag

Ezt írtam én is, csak a program shareware.... 30 nap aztán vége a dalnak.

(#8160) embe válasza #80977664 (#8156) üzenetére


embe
nagyúr

Ilyet meg nem illő írni ide.... :N

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#8161) szasanyi


szasanyi
félisten

Megérkezett a Q10 Pro, geekbuying webshopból (Lengyel raktár) 2 nap alatt ideért (szállítási költség nélkül) ami több, mint korrekt. Original és hibátlan lejátszót kaptam aminek a FW update-jét már elvégeztem (OTA) és kipróbáltam a működést (benne 2,5" Seagate 2TB HDD). És most nekikezdek a beállítások optimalizálásának.

(#8162) szasanyi válasza szasanyi (#8161) üzenetére


szasanyi
félisten

->Megoldás: A 2160p-s felbontáshoz állítsuk 30Hz-re a GUI-t és a színtért/bitmélység kombinációra válasszuk a 444 / 10bit beállítást. - gondolom az RGB444 10Bit lesz az ugye? Csak mert van YCbCr444 10Bit is.

Nem használom a KODI-t, és Mediacenter-ből a BD lemezre ráOKézok simán indul mint egy MKV videó, nincs menü és/vagy beállítási lehetőség. Be lehet ezt hozni onnan valahogy?

(#8163) #80977664 válasza szasanyi (#8162) üzenetére


#80977664
törölt tag

YCbCr444 10Bit

(#8164) szasanyi válasza #80977664 (#8163) üzenetére


szasanyi
félisten

Frankó, pont nem találtam el... :U Mondjuk az összefoglaló is lehetne pontosabb. Köszi!

(#8165) SunMount3r válasza szasanyi (#8162) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Van egy BD menü patch, ha mindenképpen az kell. De nem ajánlott, mert ha ebből indítod a filmet, akkor nem lesz kadenciahelyes (azon marad a frekvencia, amin a GUI van). Max arra jó, hogy megnézd a menüt, ha nagyon kíváncsi vagy rá, de a lejátszást nem érdemes ez alól indítani.

A beállításokhoz meg ott a távirányító "Audio" és Subtitle" gombja, azokkal tudsz váltogatni a hangsávok és a feliratok között. Vagy a Menu gomb megnyomásával a lejátszó menüjében.

(#8166) szasanyi válasza SunMount3r (#8165) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem mindenáron, de mivel a Zidoo tudta kezelni gondoltam itt is megy valahogy. Akkor marad az a két opció a beállításokhoz, viszont így fölösleges BD formátumot használni mert semmivel sem több mint egy kisebb MKV.

(#8167) #80977664 válasza szasanyi (#8166) üzenetére


#80977664
törölt tag

Én amúgy sem értem kinek/minek kell BD iso vagy az 526 fájlt tartalmazó BD struktúra m2ts fájlokkal 2019-ben????? Frankón nem vágom.... ki a halál ír ki bármit lemezre vagy ezer éve?

(#8168) SunMount3r válasza szasanyi (#8166) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

[link]

De amúgy le van írva az összefoglalóban is.

(#8169) hjtz4t3wrseg válasza #80977664 (#8167) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Nem vágod ?
Elég silány a fantáziád ! Gratulálok :C

(#8170) embe


embe
nagyúr

Az összefoglalóban van: "Video Color & HDMI Deep Color: FHD kijelző esetén a YCbCr444 10bit beállítás javasolt"
Nekem nem engedi arra állítani. Erősítőn keresztül van egy fhd LG tévére kötve.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#8171) SunMount3r válasza embe (#8170) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Ez lehet az erősítő miatt is (pl. valami beállítás), vagy a TV beállításai miatt is. Érdemes lecsekkolni, hogy a megfelelő (BD és média lejátszóknak való) HDMI portba van e dugva a TV-n és a HDMI forrás címke és mód beállításait is (pl. Blu-Ray, Mozi, Cinema, Film, stb.. mód).

Persze az is lehet, hogy vagy az erősítő, vagy a TV alapból nem tud 10bit-es jelet fogadni, vagy csak nem ezzel a színtérrel. Ha a fentiekből egyik sem válik be, akkor: 422 / 10bit, 420 / 10bit->Ezeket próbálnám először. Ha így sem engedi, akkor a 444 / 8bit-től kezdve.

És a szokásos: a HDMI auto adaptation és a HDCP 2.2 legyen KIKAPCSOLVA a Box-on.

Most mire van állítva?

(#8172) embe válasza SunMount3r (#8171) üzenetére


embe
nagyúr

Ki vannak kapcsolva a boxon az említett opciók.
Az erősítő: Denon AVR-X2200W
Tévé: LG 42LB650V

Az erősítőn a videó kimentenél ez van beállítva:

A szürke feliratok nem aktívak, mert a videó coversion ki van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#8173) SunMount3r válasza embe (#8172) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Mármint a Box mire van most beállítva?

Az erősítő és a TV további lehetséges beállításairól és, hogy mi okozhatja ezt, inkább azok Topic-jában érdeklődj. De ha már beraktad, akkor a Video mode-ra pl. mit lehet még választani?

(#8174) embe válasza SunMount3r (#8173) üzenetére


embe
nagyúr

Nem vagyok otthon, de a kezelésije a laposon van. Auto/Game/Movie
Korábban a Movie-ra volt állítva. De vissza is fogom venni, mert nem használom konzollal.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#8175) #80977664 válasza hjtz4t3wrseg (#8169) üzenetére


#80977664
törölt tag

Homályosítsál fel kérlek miszüksége lehet bárkinek 2019-ben BD iso formátumra vagy akár az említet 3845fájlt tartalmazó BD ripre? Lemezírásra meg aztán főleg nem vágom. Nem ma kezdtem de elképzelésem sincs róla...

(#8176) szasanyi


szasanyi
félisten

Letöltöttem az ajánlott HibyMusic zenelejátszót a SACD ISO-hoz, de a program nem működik. Elindul, de csak az széthúzott, alacsony felbontású kezdőképig jut ahol megáll. Mintha lefagyott volna, kilépni vagy bármit csinálni nem lehet. Home gombbal tudok visszalépni a kezdőoldalra.

Az Onlyo HF Player elindul, működik de ezt meg a távvezérlő nem működteti csak egér módban - ami nehézkes mert lassú, ill. kikapcsolt kijelzővel nem megy (mert zenehallgatáshoz minek lenne bekapcsolva).

Van-e ezek helyett jól működő alternatíva DSD, DSF és SACD ISO lejátszásához?

Aztán az hogyan lehet ellenőrizni, hogy milyen programok futnak a háttérben ill. azokat hogyan tudom bezárni? Mert mindenből csak a visszalépés gombbal tudok kilépni de szvsz azzal nem zárul be a program.

(#8177) embe válasza SunMount3r (#8171) üzenetére


embe
nagyúr

8 bites a tévém mint kiderült. Ezért nem lehet arra állítani.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#8178) SunMount3r válasza szasanyi (#8176) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

A Hiby-ben a kezdő képernyőket oldalra kel húzni, mert ez eredetileg egy mobil-okra optimalizált app (ahogy a legtöbb Android-os app is). Tehát a gyári táv helyett: A Box-ot távvezérlő HiControl app a telódra (összefoglaló), vagy rádugsz egy egeret, tapipados bill.-zetet, vagy veszel hozzá egy légegeret (összefoglaló).

A HiControl esetén ugye a TV-t is kikapcsolhatod.

Az Android memóriagazdálkodása egész más, mint a Windows-nak, ezért általában nem szokott gondot okozni, ha sok app van megnyitva. Ha a "Back" gombot használod a kilépéshez, akkor azért általában be szoktak záródni. Amúgy pl. a távvezérlő app-al alulról felhúzhatod a navigációs sávot és onnan ki tudod "X"-elni őket. Vagy ha biztosra akarsz menni, akkor a Settings->More menüben az Apps almenüt kell megkeresni és ott is lelehet őket állítani. Vagy egy full memóriatörléshez csak nyomj rá a seprű ikonra.

(#8175) 2014htctest : Pl. az extrák csak a full BD verzióban vannak benne, ha valamelyik film nagyon érdekelne. Mondjuk nálam ez elég ritka, meg ugye külön ki is lehet ezeket a videókat szedni a BD-ből. A Lite menüvel meg ugye ezeket is le lehet játszani, de nyilván jobb lenne a full BD menüből, ahol látod is mit indítasz el. De ha már kimásoltad külön őket, akkor csak rendesen el kell nevezni a videókat és kész. Viszont a sima filmnézéshez tényleg nincs sok értelme.

(#8177) embe Ezt valamelyik TV-s Topic-ban írták? Mert pl. az enyém is csak 8bit-es, de tud 10bit-es jelet fogadni és feldogozni (átkonvertálni 8bit-re). Persze ettől még a tied lehet, hogy nem.

[ Szerkesztve ]

(#8179) #80977664 válasza SunMount3r (#8178) üzenetére


#80977664
törölt tag

Azt vágom amit írtál, de az extrákat is le lehet menteni mkv formátumba más kérdés hogy nem szokták mert nagyjából a kutyát sem érdekli. Cserébe az iso-val lehet kínlódni szinte mindenhol...

(#8180) I'am Dony válasza szasanyi (#8176) üzenetére


I'am Dony
őstag

Összességében mi a véleményed a boxról? Csak filmek és HD hangok szempontjából kérdezem.

(#8181) SunMount3r válasza #80977664 (#8179) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Legtöbbször elég csak kimásolni őket a BD-ről akár .m2ts-ben, vagy max átnevezni őket .mkv-ra.
Cserébe az iso-val lehet kínlódni szinte mindenhol... -> Hát azért nem mindenhol, ha van rendes BD menü támogatás, akkor nincs is semmi kínlódás. De ha csak a film érdekli az embert, akkor tényleg felesleges és ugyan úgy jó a Remux is, ami még helytakarékosabb is.

(#8182) szasanyi válasza I'am Dony (#8180) üzenetére


szasanyi
félisten

45k-s új áráért összességében elégedett vok, eddig semmi probléma nem jelentkezett (és remélem ez így is marad). :)
A feliratoknál alapból nem kezelte minden esetben jól az ékezetes betűket, de az a Közép-európai betűtípust kiválasztva megoldódott.
Ami viszont nem annyira jó (sőt) a kicsit fapados a rendszer,ahol nincs gyors és jól működő médiatár (mint ami pölö a Zidoo-kon van ami alapból automatikusan, kifogástalanul működik) - persze lehet pótolni a KODI-val, de az amolyan szükségmegoldás, és nem próbáltam mennyire működik jól. Ott szintén hibátlan a BD ISO esetében a BD menü kezelése, itt ez sem megy. Távja jobb mint a Zidoo-é volt, de a beállításokban részenként kevesebb érhető el. Képminőség jó (igazából nem látom se jobbnak, se rosszabbnak mint a Zidoo-nál volt), 4K HDR sem okoz problémát (Dolby Vision meg egyik lejátszónál sincs) a hangsávokat is szépen kezeli (tévén és AVR használatakor egyaránt).
Röviden aki most vesz médialejátszót és van ~60k egy Zidoo Z9S-re - amennyiben fontos a belső tárhely, akkor Z10 bár az ~90k - akkor inkább azt kell venni. Viszont ezen az áron én nem találtam jobb alternatívát.

SunMount3r: köszi!

[ Szerkesztve ]

(#8183) I'am Dony válasza szasanyi (#8182) üzenetére


I'am Dony
őstag

Köszönöm, hogy leírtad!

(#8184) SunMount3r válasza szasanyi (#8182) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Ha a megfelelő verziót teszed fel a KODI-ból és utána olvasol kicsit a beállításainak (itt is van róla írás a PH!-n), akkor egy teljesen jól működő, testre szabható, "látványos" médiatárat kapsz. A Wrapper-el pedig a lejátszás is tökéletes marad. Nem olyan nagy ördöngősség.

(#8185) embe válasza SunMount3r (#8184) üzenetére


embe
nagyúr

Évekig használt szasanyi Raspberry Pi-t....... állítgatta eleget a Kodi-t. Szerintem már szabadulna tőle ;]

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#8186) szasanyi válasza SunMount3r (#8184) üzenetére


szasanyi
félisten

Én csak azt mondtam, hogy van ahol ennek hibátlan és gyors működése alap, nem kell semmit állítgani, mókolni csak használni Sőt, a Zidoo esetében ez annyira jó, hogy ha új film / sorozat lett másolva a tárhelyre, egyből lecsekkolja és tölti hozzá a borítót (3 méretben lehetséges) az összes infót magyar nyelven (vagy amire állítod)..
De mint mondtam ez nekem annyira nem fontos (ha ez lett volna, akkor kiköhögök +15k-t egy korszerűbb lejátszóért ahol ez meg van).
És ahogy az előttem szóló írta: semmi kedvem vacakolni vele. Tulajdonképpen azt kaptam amit vártam: jó minőségű, belső tárhelyes médialejátszó ami alkalmas remek minőségben megjeleníteni 4K HDR filmeket (relatíve kedvező áron). ;) Egyébként meg egyik sem tökéletes, csak a tökéletlenség nem mindegyik ugyanott van.

(#8187) #80977664 válasza szasanyi (#8186) üzenetére


#80977664
törölt tag

Először én is a Q10 Pro-ra szavaztam, de nekem hangos volt a ventilátora (háló) és a merevlemez is hallatszott kicsit lejátszáskor de az kevésbé. Viszont amikor írt (torrent) akkor veszettül kerregett.... Szóval Q5 Pro-ra váltottam. Te nem érzékelted ezeket a dolgokat?

(#8188) szasanyi válasza #80977664 (#8187) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem, és nekem 2,5 HDD van benne ami hangtalan és nem is torrentezek vele.

Más: Advanced menüben vagyunk:0 3 5 1 ->majd lépjünk ki és lépjünk újra be az Advanced menübe - ez nálam nem működik. Miért, ill. mennyire fontos ez?

(#8189) SunMount3r válasza szasanyi (#8188) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Most hanyas FW van rajta?

Pedig így kellene működjön, próbáld akkor úgy, hogy még kijjebb lépkedsz a menükből és utána vissza.

A színtér és bitmélység bug korrigálása miatt kellene, de még az sem biztos 100%-ra, hogy erre szükség lenne egyáltalán (mert ezt még nem teszteltük). Rakd 30Hz-re a GUI-t, játssz le egy UHD / HDR-es videót és közben csekkold ezzel az értékeket. Vagy ha az AVR-ed, TV-d kiírja ezeket az infókat akkor azokkal.

(#8190) szasanyi válasza SunMount3r (#8189) üzenetére


szasanyi
félisten

A legújabbat tettem fel a "fogpiszkálós" módszerrel. Próbálta úgy is, többször is de sehogy sem jelenik meg az a menü. Sajnos nem, ugyanaz a helyzet amit korábban írtak az LG OLED tévéről (ua. WebOS rendszer és ua. az Alpha7 processzor van ebben is).

A leírás nekem nem világos, lévén sosem csináltam és nem is láttam ilyet működés közben.
- kicsomagolod egy mappába - a HiMediára? Gondolom, de HDD-re vagy SD-re vhova?
- Futtatod a Colorspace and Bitdepth Info-t - ezt hogyan indítom el?
- beírod a Box ip címét - hova, ill. azt hol lelem meg?

(#8191) SunMount3r válasza szasanyi (#8190) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Akkor ezek szerint a 2.1.1-es?

A kódot meg próbálgasd tovább, egyszer csak beadja, többen írták ,hogy nekik sem ment elsőre. Pl. lehet, hogy bevitel után még várni kell egy kicsit.

A tesztprogit pedig Win-es PC-re kell kitömöríteni és onnan is futtatni. Gondolom azért csak van egy Win-es gép a háznál? A Box ip címét a router-edben is megnézhetted, vagy a Box-on pedig a Settings-ben a Network csempében.

[ Szerkesztve ]

(#8192) szasanyi válasza SunMount3r (#8191) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen. Rendben, megnézem majd újra, de előtte ezzel a módszerrel megpróbálom lecsekkolni mit mutat. Az esetleg nem tudod, hogy vezetékes hálózaton keresztül (PC > ASUS RT-AC66UB1 router > HiMedia 2TB HDD) miért borzalmasan lassú a másolás? Erre a HDD-re egy külső házban, USB 3.0 porton keresztül 85000-105000 kbyte/sec sebességgel írt ami most 1000-28000 között mozog. :U

[ Szerkesztve ]

(#8193) embe válasza szasanyi (#8192) üzenetére


embe
nagyúr

Van egy samba pathc, van akinél használt - gyorsabb lett a másolás.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#8194) szasanyi válasza embe (#8193) üzenetére


szasanyi
félisten

Köszi. Megnézem mit mutat WiFi-n, hátha... bár vezetéken jobbnak kell(ene) lennie.

(#8195) #80977664 válasza szasanyi (#8194) üzenetére


#80977664
törölt tag

A wifit felejtsd el, hacsak nem AC-s. Nálam ~50MB/s körül ment az írás gigabit LAN-on, olvasás mégtöbb.

(#8196) szasanyi válasza #80977664 (#8195) üzenetére


szasanyi
félisten

AC-s. Semmit sem vesztek ha kipróbálom, aztán ha nem jobb ugyanott vok mint most.

(#8197) szasanyi


szasanyi
félisten

Ezt a YCbCr444 10bit beállítást hogy a fenébe tudom aktiválni? Akárhányszor próbálom az Advanced menüben a 0351 kódot nem jelenik meg. :U

(#8198) #80977664 válasza szasanyi (#8197) üzenetére


#80977664
törölt tag

Pedig sima ügy.
1. Belépsz az advanced menübe, tt vanb egy sor (TV HDR Mode - Auto)
2. Beütöd a távirányítón hogy 0351
3. Vissza gombal visszalépsz
4. Újra belépsz az Advanced menűbe és voala, ott a az új menüelem: "Video Color Space & HDR"

[link]

(#8199) szasanyi válasza #80977664 (#8198) üzenetére


szasanyi
félisten

Jaja, értem én nem vagyok retardált és kábé 50x megcsináltam már. Semmi, nem jelenik meg. DE! És most figyelj és mondd ha ezt érted, mert nem nem: felraktam ua. a FW-t ua. pendriveról szintén "fogpiszkálós" módszerrel (kvázi nem lehet más, csak pont ugyanolyan).
Ezután elsőre sikerült, és jött a menü. :U Mivel enélkül a tesztprogram csak 8Bit -et írt ki, vmit ki kellett találnom és más nem jutott eszembe. Ha egyedül maradok sem értem ez hogyan / miért lehetséges, hiszen szó szerint ugyanaz a FW mert rá. :F
És most kezdek mindent elölről, remélem utoljára...

[ Szerkesztve ]

(#8200) SunMount3r


SunMount3r
Topikgazda

A belső PGS feliratokkal nem észlelt senki sem problémát? Általában csak külső PGS-t használok, azokkal nincs baj, de most volt, hogy egy filmnél a belsőt akartam és folyamatosan kihagyott, ill. a sorok néha "odafagytak" a képre. PC-n MPCHC-val meg teljesen rendben volt. Remélem nem egy újabb felirat bug már megint, mikor már azt hittük, hogy ezt végre kb. sikerült rendbe rakniuk...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.