Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-19 20:22:02

LOGOUT.hu

Tartalomjegyzék:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9351) super dríve válasza coreska (#9350) üzenetére


super dríve
csendes tag

Szia! Természetesen a videoplayer alkalmazást társítom vele, ami végül is a Mediacenter lenne. Az a furcsa hogy régebben működött csont nélkül. Tehát dupla kattintás a file-rá aztán elindult a film. Hát mosr nem megy!
Neked a Chrome alkalmazással nincs problémád ( már ha használod persze)?

(#9352) coreska válasza super dríve (#9351) üzenetére


coreska
aktív tag

A Chrome-al nincs bajom, mert nincs frissítve.
Ami fent van, a 80.0.3987.117 verzió.

Úgy veszem észre, hogy azokat az mkv-kat nem lehet lejátszani, ami ékezetes betüket tartalmaz.

[ Szerkesztve ]

(#9353) attilav2


attilav2
őstag

Berezeltem hogy eseleg egy jövőbeni frissítéssel eltűnik a Google Play a himediáról a Trump tiltás miatt, mert a procija ugyebár huawei eredetű, már olvastam egy két esetet hogy play nélkül kapták kézhez akik mostanában vettek. Ezért beszereztem egy Mi Box S-t vésztartaléknak, ez a legolcsóbb hivatalos androidtv lejátszó. Kodiban a megfelelő beállítások bekapcsolása után simán megy a 24P lejátszás, már több filmet is végignéztem és simán ment a 24P a tv jelezte, akadás nem volt, fullhd-t próbáltam 5ghz wifin. Sokkal kisebb vagy szinte egyáltalán nincs képremegés, kicsit jobb szerintem a MiBox képminősége a himediánál. Android 8-al kaptam de a bekapcsolás után lehetett android9-re frissíteni. A himedia meg csak 7-esnél tart. Viszont vannak korlátai, az androidtv-s playben nincsenek böngészők, chrome firefox stb, viszont ott a chromecast amivel át lehet küldeni asztali chromeból a desktopot a MiBox-ra.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#9354) SunMount3r válasza attilav2 (#9353) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Hát azért itt írnak bőven a hiányosságokról is, pl. nincs HD audio passthrough, gondok a VC-1 és az MPEG2-es videókkal és a deinterlacing-el... Bár az új Android 9-es FW-re még azt írják, hogy tesztelés alatt. De az azért tényleg fura, hogy szerinted jobb a képminősége, mint a HiMedia-nak...

Amúgy a "sideload" megoldással szerintem bármilyen nem Android TV-s app is rátehető.

(#9355) coreska válasza attilav2 (#9353) üzenetére


coreska
aktív tag

Frissítés miatt nem kellett volna berezelned, mivel már nemigen várható. :)
Használd egészséggel az új boxot, bár amit írtál, arra a Himedia is bőven megfelel.
Még egyenlőre az android 9 hiányát sem érzem. :)

(#9356) SunMount3r válasza attilav2 (#9353) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Ja és igen, ahogy írták előttem már nem lesz több FW frissítés, így ha valami App megszűnne működni, annak csak az Android 7 "lejárata" lehetne az oka. Attól meg még messze vagyunk.

(#9357) embe válasza coreska (#9355) üzenetére


embe
nagyúr

Ez most, mármint hogy frissítés nem várható, olyan biztatás megnyugtatásféle akart lenni? :DDD

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9358) coreska válasza embe (#9357) üzenetére


coreska
aktív tag

Ez attól függ, hogy kire milyen hatással van. :DD

(#9359) szasanyi válasza coreska (#9358) üzenetére


szasanyi
félisten

Mert van akinek ez pozitív? :N

(#9360) coreska válasza szasanyi (#9359) üzenetére


coreska
aktív tag

Elolvastad az előzményt, hogy a kolléga mitől rezelt be? :F

(#9361) szasanyi válasza coreska (#9360) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, de annak semmi esélyét nem látom... pontosabban látnám, ha lenne újabb FW. Bár szvsz jobban járnánnk (talán még ő is( ha inkább az hiányozna mint a további termék támogatás.

(#9362) embe


embe
nagyúr

A Play-t letojom....inkább a lejátszó működjön rendesen. De ez ugye az én személyes preferenciám.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9363) attilav2


attilav2
őstag

Egy előnye azért van a MiBox-nak és a hivatalos androidtv-nek, hogy van és működik a chromecast.
Egy Vontar X96-on gondolkodom még:


Az aliexpress újabban regisztrációt kér hogy meg lehessen nyitni a linket, ezért a raktam képeket. https://www.aliexpress.com/item/4000218231701.html

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#9364) hjtz4t3wrseg válasza embe (#9357) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Minek állandóan az a sok-sok frissítés ?
Ha jól működik valami (pl nekem egy régi firmware-vel is tökéletesen működik a Himedia, még ha 10 évig is jönne rá frissítés, sem tenném fel rá ! )
Nem mindig kell orrba-szájba frissítgetni ! :N

pl [link] ;]

(#9365) SunMount3r válasza attilav2 (#9363) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Bár nem teljesen ugyan az, mint a Chromecast, de a Miracast a HiMedia-an is működik.
Az az X96 gondolom CE-vel lenne használva? Az Android-os része ezeknek az olcsó kínai Box-oknak általában elég gyengus.

(#9364) hjtz4t3wrseg: Sok mindent lehetett (kellett) volna még javítaniuk, pl. amiket a konkurens Zidoo már régóta rendbe rakott, az hogy nálad ezek nem jönnek elő, mert nem nézel olyan videókat, amiknél ezek létfontosságúak, vagy csak nem tűnik fel, az már más kérdés. Kezdve annál az alap problémánál, hogy 4K TV tulajoknak trükközni kell a képfrissítéssel, hogy a legjobb színtér beállítás kapják lejátszás közben. Ez például egy ordas nagy bug-nak számít azok körében, akik komolyabban veszik ezt a média lejátszósdit. Jó a HiMedia is, persze, de csak ilyen kompromisszumokkal és vannak akiknél ezek már alapból kizáró okok. Na ezek nem lettek javítva és hogy a HM fejlesztői gyak. le se tojták ezeket és így félbe hagyták, na ez már elfogadhatatlan.

(#9366) attilav2 válasza SunMount3r (#9365) üzenetére


attilav2
őstag

A miracast az csak Wifi direkten keresztül működik, ami nem épp biztonságos, ha bekapcsoltam a tv-n a miracast "hallgatózást" (webos-es tv) akkor volt hogy a szomszéd telefonja akarta ráküldeni a képet. A pc-mben nincs wifi stick így a pc képét nem is tudnám a tv-re küldeni. Telefon képét ki tudom így rakni a tv-re, de Himedia-nál sajnos ez sem működik, valamiért nem megy a miracast része. Én pont a 9-es android miatt gondoltam az X96-ot, egész pofás felülete van neki a tesztvideók szerint, sima android - androidtv keverékének tűnik, hátha nem olyan rossz ez a box android alatt használva, CE-vel nem akarok mókolni.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#9367) SunMount3r válasza attilav2 (#9366) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Hát, nekem az 5.1.1-es Tablet-emről simán ment a képernyőtükrözés a Box-ra Miracast-al. Hogy be volt e épp kapcsolva a Wi-Fi akkor azt már nem tudom, de majd megnézem. Szerintem nem kell hozzá.

Amúgy: [link] ->érdemes szem előtt tartani, hogy ezeken az ultra olcsó Box-oknak általában annyi support-juk sincs (ahogy ott is írják), mint a HiMedia-nak és hogy Android alatt videó lejátszásra erősen kompromisszumosak. (Ezért ajánlott rájuk a CE).

[ Szerkesztve ]

(#9368) szasanyi válasza hjtz4t3wrseg (#9364) üzenetére


szasanyi
félisten

Te vagy az ideális HiMedia vásárló. :O

(#9369) hjtz4t3wrseg válasza szasanyi (#9368) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

:K

(#9370) hjtz4t3wrseg válasza SunMount3r (#9365) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

"mert nem nézel olyan videókat" :F
milyeneket ?

(#9371) SunMount3r válasza hjtz4t3wrseg (#9370) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

25 és 29.97fps-es interlaced videókat, de elég hozzá csak az , hogy 25, vagy 29.97fps-es legyen. Mivel nem vált ilyenkor automatikusan a dupla frekvenciára a lejátszó, erős veszteség keletkezik a mozgásfelbontásban. De azt hiszem erről minden le van írva részletesen az összefoglalóban. Nekem pedig 23.976fps-es VC-1-es kódolású videókkal is volt már bajom, mert akadtak mint az őrült.
A 4:3 képarányú videókat pedig kissé összenyomja jeleníti meg, ez főleg a régebbi, eredetileg TV-re készült anyagoknál probléma. Ha érdekel a többi is, olvasd el az összefoglalóban.

[ Szerkesztve ]

(#9372) hjtz4t3wrseg válasza SunMount3r (#9371) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Kösz !
Ennyi bőven elég !
Mint ahogy bőven elég az általam nézett 60-70 GB-os UHD filmekhez a lejátszó "nem a legfrissebb,naprakész" verziója is ! :K
Sokan össze-vissza frissítgetik, mókolják.gányolják fogpisszkálóval szúrkálják aztán meg sírnak hogy így nem jó a készülék,meg úgy nem működik a lejátszás stb...stb...
De hát tiszteletben kell tartani az ő törekvéseiket is ! ;]

:R

(#9373) coreska


coreska
aktív tag

Nekem pl. ezek a hiányosságai, amit nem javítottak. CEC, dőlt betűs felírat, mk3d 3d lejátszása.
Ezeket már kiküszöböltem, így már nekem sem fog hiányozni ha nem jön frissítés. :)

(#9374) SunMount3r válasza hjtz4t3wrseg (#9372) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Sokan össze-vissza frissítgetik...stb...-> Ezt ugye nem rám értetted? Ha valaki aki kerüli az ilyesmit itt, át az pont most írja itt ezeket. Még a CFW-ktől is távol tartom magam, pedig sokan áradoznak róluk, de kösz, nem vagyok tengerimalac és megvolt a tanulópénzem is ezzel kapcsolatban. És valószínű, azok kevesek közé tartozom (itt is), aki még mindig nem váltott 2.1.1-ről 2.1.4-re, mert alapfontosságú dolog tűnt el belőle az én (jól tudatosított) felhasználási szokásaimhoz mérten. Na jó, ez mind 1 is, csak ha ironizálsz, máskor ne legyen ilyen félreérthető, mert még valaki hülyéneknézésnek veszi...

(#9373) coreska: No de miért kell ezekhez magadnak kifürkészned a kerülő utat és azzal szenvedni pluszban? Egyáltalán nem "magától értetődő". Emlékeztek még, hogy mennyiért vettétek anno a lejátszót? No szerintem ez már nem az a kategória, ahol ez elnézhető lenne.

(#9375) hjtz4t3wrseg válasza SunMount3r (#9374) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Természetesen nem rád gondoltam !
De tartok tőle ismered a közmondást ! "Akinek nem inge, ne vegye magára " ;]

(#9376) embe


embe
nagyúr

Én frissítés fetisiszta vagyok. :DDD

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9377) coreska válasza SunMount3r (#9374) üzenetére


coreska
aktív tag

": No de miért kell ezekhez magadnak kifürkészned a kerülő utat és azzal szenvedni pluszban? "

Mit is kellene akkor csinálnom? Talán lecserélni a készüléket?
Mivel javítani nem igen fogják, mert már rég megtehették volna.

(#9378) captainnemo válasza SunMount3r (#9374) üzenetére


captainnemo
aktív tag

Amikor megvettem a készüléket, én direkt kivártam azt, amire "kiforrja" magát, azaz akkor vettem meg amikor az általam fontosnak tartott, összes problémát javították. A meglepetés az volt, hogy a későbbi javítások, korábbi jó működéseket elrontottak, amire én nagyon nem láttam példát még.

(#9379) SunMount3r válasza captainnemo (#9378) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Én még a legelején vettem, rögtön amint rendelhető lett a Futeko-n. Akkor még nem nagyon tudtam, hogy ilyen fontosak lehetnek az update-ek egy média lejátszónál. Kb. úgy képzeltem, mint a legtöbb kütyü esetén, hogy egyből plug-and-play és már minden eléggé kiforrott alapból rajta. (Mint kb. amikor az ember egy márkásabb lemezes BD lejátszót venne). És akkoriban itt a Fórum-on szinte mindenki ezt ajánlotta, áradoztak róla, hogy hű de milyen jó lejátszó lesz. Mondjuk akkor épp még nem is nagyon volt konkurense a piacon, ami -papíron- ennyit tudott (ígért) volna.

A meglepetés az volt, hogy a későbbi javítások, korábbi jó működéseket elrontottak->Hát igen, épp ezért voltam az a kivárós típus inkább és csak hetekkel később raktam fel az új FW-eket, amikor már volt elég infó róluk. De ugye volt olyan is, amit ezek miatt full kihagytam. Pl. most is azért vagyok még a 2.1.1-esen, mert a legújabban számomra használhatatlanul eldugták a 24Hz mód kapcsolót. Egyszerűen nem is értem az ilyeneket, hogy miért csinálták ezt egyáltalán, pl. a másik ilyen meg a színtér és bitmélység elrejtése, ami megint totál értelmetlen. Olyan, mintha direkt szórakozásból tennének keresztbe az user-eknek. Vagy csak tényleg ennyire noob-ok? Amúgy az utóbbi pár FW-nél már nagyon fontos dolgokat azért nem sikerült nekik elrontani.

(#9380) captainnemo válasza SunMount3r (#9379) üzenetére


captainnemo
aktív tag

Nekem három zavaró tényező maradt, amiből egy lehet nem kifejezetten firmware gond. Igaz az én megjelenítőm csak full hd így azok a zavaró dolgok amik 4K-nál, vannak nálam nem okoznak problémát.

1. imprex villog. ez azért is idegesítő, mert ez egy olyan hiba ami hol előjön hol eltűnik. a firmware kiadások során. amikor javították gondoltam ok megoldódott nem jön elő újra. nincs nagy jelentősége, de minimálisan azért javít a képen, és idegesítő, hogy szoftver hiba miatt nem használható.

2. 3D nem kadencia helyes. én csak half-ou filmeket nézek, és ott ugye elvileg nincs, sőt alig nézek 3D-t. ezért nem érdekel.

3. időnként resetel, ami lehet táp gond, de amióta felraktam a legújabb firmwaret nem jön elő, továbbá rendeltem egy tápot amivel elvileg nem lesz ez. na ez a hiba igazi deal-break ha fennmarad megválok a készüléktől. amíg nem volt külső vinyó nem jelentkezett amúgy.

(#9381) SunMount3r válasza captainnemo (#9380) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Szerintem nem volt olyan FW, amiben full javították volna az Imprex-et. Lehet volt olyan, amiben kevésbé jött elő, de szerintem konkrétan teljesen sose volt jó. Amúgy az Imprex-et sokan félre értik (főleg a marketing-je miatt). A "tökéletes", tejesen natív képhez éppen hogy full ki kell kapcsolni az Imprex-et. Az hogy "javít" a képen így egy félre értés, ill. relatív ízlés kérdése is. A tény, hogy belenyúl az eredeti, "nyers" képbe, de persze ez sokaknak tűnhet úgy hogy "javít" rajta, ha nekik épp úgy tetszik valamiért jobban.

A reset-elgetés a plusz winyóval együtt pedig eléggé táp probléma szagú, de persze lehet, hogy csak valami FW gubanc miatt volt, de ez mondjuk nem annyira tipikus. Mondjuk alap dolog, hogyha bármi komolyabb és hosszan tartó problémát észlelünk, akkor először egy full FW reinstall-t kell megpróbálni.

(#9382) captainnemo válasza SunMount3r (#9381) üzenetére


captainnemo
aktív tag

emlékszem csináltam fogpiszkálós resetet is. Sőt rémlik olyan is volt olyan media tartalom ami kiváltotta, de ebben bizonytalan vagyok.

(#9383) embe válasza SunMount3r (#9381) üzenetére


embe
nagyúr

Nem emlékszem, a 2.11-ben rendesen működik a felirat letöltés?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9384) szaszapi válasza SunMount3r (#9381) üzenetére


szaszapi
őstag

Imprex azoknak jó, akik a régi DVD minőséget vagy rosszabb minőségű releaseket néznek, és általa valamicskét javul a helyzet. BD és UHD anyagoknál csak ront, ott egyértelműen ki kell kapcsolni ahogy a sok képjavító szart is a tévén!

(#9385) sixer66


sixer66
senior tag

Sziasztok. Mivel érdemesebb a hangot az erősítőbe küldeni Himedia Q10 Pro-ról, koax vagy optika? HDMI-n nem szeretném, mivel ha egyből a tévébe megy a HDMI, akkor sokkal szebb a képe. A tv egy LG OLED C9, az erősítő pedig egy Pioneer LX73

(#9386) hjtz4t3wrseg válasza sixer66 (#9385) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Nálam az erősítő megy a tv-be, és az erősítőbe megy( HDMI-n) a Himedia és a PS4pro is.
És gyönyörű a képe mindkettőnek.
Valamint vannak HD hangok /Dolby Atmos ,DTS-X 7.1 stb...stb
Próbáld ki.

(#9387) SunMount3r válasza sixer66 (#9385) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Az az erősítő, ha jól látom csak HDMI 1.4-es és így nem tudja a 4K / 60HZ és a HDR jelet sem átengedni. Gondolom neked kellenének ezek is, mert ilyen videókat is néznél. Ekkor nem marad más, mint az SPDIF használata: Optikai vagy Coax, de hogy a kettő közül melyik lenne a jobb (ha egyáltalán lenne bármi különbség) az sosem teljesen egyértelmű. Én azt mondanám, hogy az optikai-t próbáld meg először, valami normális minőségű kábellel. De SPDIF-en csak "SD" azaz max DD, Dolby Digital EX 6.1, DTS 5.1, DTS-ES Discrete 6.1 többcsatornás és PCM 2.0-ás hangot lehet átvinni. A HD hangokhoz már HDMI kellene.

A másik megoldás egy HDMI Splitter használata. Ebből két fajta van: Az amelyik totál leválasztja a hangot a képről és az egyik kimenetén csak a hangot (HDMI 1.4-es jelként), a másikon csak a képet küldi tovább. Ez a biztosabb, mert ez az összes régebbi erősítőnek jó.
Csak pár ilyen fajta van és általában elég drágák.

A másik fajta pedig az összes kimenetén a képet és hangot is változatlanul tovább küldi. Ez csak sokkal ritkább esetben jó az olyan régebbi erősítőknek, amiken csak HDMI 1.4 van, de előfordulhat, hogy mégis működik (tehát lesz hang). Sokkal olcsóbbak, sok fajta van, még itthonról is kaphatóak. (Tipp: Rendelsz egy ilyet magyar webshop-ból, kipróbálod, teszteled és ha nem jön össze a dolog, akkor 14 napon belül vissza küldheted).

(Amúgy alapból az, hogy az erősítőd ront a képminőségen (gondlom max FHD videók esetén) az eléggé furán hangzik. Ott valami más gubanc lehet. Csekkold le az erősítő beállításait és kapcsolj ki minden felesleges képmódosító és skálázó beállítást).

(#9388) sixer66 válasza hjtz4t3wrseg (#9386) üzenetére


sixer66
senior tag

@hjtz4t3wrseg:
Eddig én is mindig így használtam értelemszerűen, hogy HDMI erősítőbe médialejátszóból, onnan meg tovább a tv-be, csak miután az új OLED tv-n kipróbáltam a filmeket így is úgy is, a HDMI 1.4 miatt ahogy SunMount3r kolléga is mondta, nincs HDR. A 4K nem érdekel, viszont azért ha megnézel egy 2160p-s HDR filmet ezen a tévén, hát ott merül fel a kérdés, persze számomra, hogy akkor most mi legyen. Van most itthon másik erősítő, ami már képes rá, viszont hangban kicsit visszább van, de ez már másik topik témája. HD hangok egyelőre nem relevánsak, de a jövőben még az lehet, úgyhogy maximum a kép rovására megy a jobb hang.

@SunMount3r:
Köszönöm a részletes információkat és igen, ahogy az imént is írtam, a HDR hiánya, ami kicsit izgat. Több helyen az optikait hozták ki győztesen koax-al szemben, viszont ezek között is van 3000-50.000 ft között, és ugye akkor már inkább egy koax-ra költ ez ember, mert optika és optika között vajon mi különbség van. Mindegy, azért még informálódom és köszönöm még egyszer. :R

[ Szerkesztve ]

(#9389) embe válasza sixer66 (#9388) üzenetére


embe
nagyúr

Akkor most nagy dilemmában vagy: a képet vagy a hangot részesítsd előnyben.... :U
A másik hangja annyival gyengébb az LX73-hoz képest hogy inkább ezt bevállalod?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9390) sixer66 válasza embe (#9389) üzenetére


sixer66
senior tag

Az a baj, vagyis a tény inkább, hogy nem értek hozzá, ellentétben sok más fórumos kollégával ,ezért most kettő hétig az egyiket, aztán a másikat fogom hallgatni kb azonos tartalommal, azonos hangerőn. De ezt a topicot nem akarom ezzel a témával feltartani, lehet majd felteszek néhány kérdést az erősítőkkel kapcsolatos topicban is. :R

(#9391) embe válasza sixer66 (#9390) üzenetére


embe
nagyúr

Kis kompromisszum nem fér bele? A másik tudja ezeket az új ficsöröket. Hang és kép terén is.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9392) SunMount3r válasza sixer66 (#9390) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Nem akarok nagyon ráhatónak tűnni, de ha a TV-d már ilyen szintű (és ugye UHD / HDR-es), akkor a képminőséget (FHD / SDR kontra UHD / HDR) én semmiképp sem áldoznám be egy kicsit jobb hangért. Persze ezt neked kell tudni, ahogy azt is, hogy mekkora lesz a hangminőségbeli különbség. De ha mégis akkora lenne a különbség, akkor már mindig inkább az SPDIF-es megoldás a régi erősítővel, minthogy full lemondj a fentiekről, persze ekkor bukod a HD hangokat. (És netán lehet, hogy még az a HDMI Splitter-es megoldás is működne nálad, ha szerencséd van).

(#9393) sixer66 válasza SunMount3r (#9392) üzenetére


sixer66
senior tag

Igen, ugye azért is ruháztam be egy ilyen tévére, mert élvezni szeretném a tudását, vagyis inkább a képminőségét, továbbá még az erősítőket, hangfalakat cserélgeti az ember, azért a tévét 2-3 évig legalább nem szeretném lecserélni. a HDMI splitter-es megoldást pedig észben tartom, köszönöm. :R

(#9394) hjtz4t3wrseg válasza sixer66 (#9393) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

A " HDMI splitter-es megoldás " szerintem hosszútávra felejtős !
Én is próbálkoztam sok mindennel (miután megjött a Bravia ZF9) a vége pedig erősítőcsere lett ! :K
Nem bántam meg, pedig sok sok "sastojást" költöttem el addig ilyen splitterekre meg különböző átalakítókra sb...stb...de egysem hozta az elvárt minőséget.
Beidegesedtem :W valahogy így ! ,és eladtam a régi Sony AVR-t és vettem egy Denont + egy Himediát és azóta nincs hiszti :DDD nincs kábel dugdosás össze vissza ilyen-olyan szerkezetek beiktatása stb...
Csak maradt a filmek és a játékok élvezete (uhd-hdr- DolbyAtmos -DTS- X )

[ Szerkesztve ]

(#9395) sixer66 válasza hjtz4t3wrseg (#9394) üzenetére


sixer66
senior tag

Hosszútávon mindenképp ez lesz a megoldás, valószínű majd németből egy jó akció keretében berendelek nyáron egy komolyabb erősítőt, de addig is marad az optika és a HD hangok mellőzése, ami jelenleg kevésbé izgat. Azt lehet tudni milyen Denon mellett döntöttél, aztán utána ne rontsuk itt a levegőt az off rohammal, mert a végén kívágnak :DDD :DDD :DDD

(#9396) XZoli


XZoli
aktív tag

szükségem lenne a Himedia Q5 pro 2.1.1 firmware-re nem találom sehol mindenhol csak halott linkek vannak :((

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#9397) XZoli


XZoli
aktív tag

Ez amit találtam nem jó nem indul el a frissítés [link]

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#9398) SunMount3r válasza XZoli (#9397) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Pedig ennek kell lennie. Melyik FW-re akarod most felrakni és kicsomagoltad belőle az update.zip-et?

(#9399) captainnemo válasza hjtz4t3wrseg (#9394) üzenetére


captainnemo
aktív tag

Mi a baj a "HDMI splitter-es megoldás"-al? Én magam sem tervezem lecserélni az erősítőm, ha 4K megjelenítőt vásárolok majd valamikor.

(#9400) SunMount3r válasza captainnemo (#9399) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Mi a baj a "HDMI splitter-es megoldás"-al? ->[link]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.