Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-19 20:22:02

LOGOUT.hu

Tartalomjegyzék:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9251) Nagy Tibor66 válasza SunMount3r (#9250) üzenetére


Nagy Tibor66
csendes tag

Így néz ki sorrendben bekapcsolás után.

(#9252) Csigaciusz


Csigaciusz
csendes tag

Köszönöm a segítséget SunMount3r.
Sajnos erre a válaszra számítottam, a vetítő jelfeldolgozása miatt kellene késleltetni a hangot.
Más megjelenítővel nincs ilyen gond. Próbáltam más média lejátszót is(Med8er MED600) azzal is kellett csúsztatni a hangot.

[ Szerkesztve ]

(#9253) SunMount3r válasza Nagy Tibor66 (#9251) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Ja, hogy indítás után mindig felugrik ez az ablak?

Akkor Meny a Kiegészítőkbe->Saját kiegészítők-->itt keresd meg az Argus TV Client add-on-t és uninstalláld.
Vagy a Kiegészítőkben a Kereséssel keresd meg és úgy.

(#9252) Csigaciusz : Gondolom akkor a projektornak nincs saját SPDIF kimenete? Mert akkor nem lehet mit tenni. Esetleg, hogy megnézed milyen plusz képfeldolgozó opciók vannak bekapcsolva rajta, amik ezt a késleltetést okozhatják és megpróbálod kikapcsolni őket. Normális "házi-mozis" projektornál, normál beállítások mellett nem kellene ilyen problémának se lennie.

(#9254) Nagy Tibor66 válasza SunMount3r (#9253) üzenetére


Nagy Tibor66
csendes tag

Köszi, úgy néz ki megoldódott, bár mielőtt a film elindul, még olyan, mintha bevillanna ez a kép, a másodperc töredékére.

(#9255) Csigaciusz válasza SunMount3r (#9253) üzenetére


Csigaciusz
csendes tag

A vetítőn van SPDIF de az csak sztereó hangot továbbít HDMI-ről. A vetítő pedig Optoma HD51 ami "házi-mozis" felhasználásra való. Szerintem elengedem ezt a dolgot, használok KODI-t vagy valami mást.

(#9256) SunMount3r válasza Nagy Tibor66 (#9254) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Az unistallálást megcsináltad és újraindítottad már a KODI-t azóta?

(#9257) szasanyi


szasanyi
félisten

Aki 4K-ban használja az eszközt (Q10 Pro) nem talál még megoldást arra, hogy a felbontást ne állítsa át újra meg újra 1080p-re? Már bosszant a dolog, de akár mit állítottam mindig ez van.

(#9258) Shokkolo válasza szasanyi (#9257) üzenetére


Shokkolo
addikt

Sajnos én még nem találtam (Q5 Pro, de ugyan az...).
Annyi a szerencsere, hogy nem kell a menüben túrkálni, hanem a távirányítón ha elindult a film simán állítható.
Ezzel megtanultam együtt élni

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#9259) Golyo69 válasza Shokkolo (#9258) üzenetére


Golyo69
senior tag

Nemrég vettem egy Q5 Pro-t, nekem még szokni kell hogy mindig át állítom de összesegeben nem rossz ez :)

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#9260) szasanyi válasza Shokkolo (#9258) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem értem, hogy a sokadik fw-ben miért nem javítotték már ki ez a - valószínüöleg egyszerű - de bosszantó hibát. Egyetlen dolog miatt nem fogom sajnálni ha lecserélem, ez pedid a sz@r support akik az életciklus végére sem voltak képesen rendes, hibamentes fw-t kiadni.

(#9261) kezo0 válasza szasanyi (#9257) üzenetére


kezo0
addikt

Nálam nem állítja át.
2.1.1-es fw, és alapból 2160p@30Hz-re van állítva az UI. Így bármilyen felbontású és képfrissítésű film elindításakor működik az automatikus frekiváltás (a HiMedia saját lejátszójával, wrapperrel indítva a Kodiból, ami nálam csak jukebox szerepet tölt be), és a lejátszás befejezésekor visszaáll a 4K@30Hz-es felület.
Korábban már volt szó erről, és rájöttünk, hogy így működik. És abból, hogy az UI csak 30Hz-cel frissül, lényegében semmilyen hátrány nem származik, hiszen az egy statikus felület.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#9262) szasanyi válasza kezo0 (#9261) üzenetére


szasanyi
félisten

Nálam nincs KODI (semmire sem használom) és 2160p@30Hz az UI beállítása, de mégis folyton átállítja.

(#9263) kezo0 válasza szasanyi (#9262) üzenetére


kezo0
addikt

Hát akkor nem tudom. Nálam egy Onkyo AVR-en keresztül megy a jel, és egy Panasonic OLED a megjelenítő.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#9264) szasanyi válasza kezo0 (#9263) üzenetére


szasanyi
félisten

Nálam egy DENON-on de ez irreleván ebből a szempontból. Lehet lassan nézegetnem kell utódot...

(#9265) embe válasza szasanyi (#9264) üzenetére


embe
nagyúr

Nézegesd!
Majd hívj ha megtaláltad! ;)

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9266) szasanyi válasza embe (#9265) üzenetére


szasanyi
félisten

Lebuktam. :DDD De azért segíthetsz, ha látsz vmi jót alternatívaként. ;)

(#9267) szaszapi válasza szasanyi (#9266) üzenetére


szaszapi
őstag

Talán majd nyáron a Zidoo X, bár nem értem a piacon lévő DV képes léejátszók is miért nem támogatják mind az SL vagy DL DV anyagokat. Sokan így kínlódnak a belső médialejátszóval, de piros vagy zöldes képet kapnak sok esetben. Jelenleg nincs a piacon olyan DV lejátszó ami mindegyiket rendesen vinné......vicc már ez formátumháború!

(#9268) kezo0 válasza szasanyi (#9264) üzenetére


kezo0
addikt

Márpedig igenis számíthat, hogy milyen lánc van a lejátszó után. Korábban felmerült már itt, hogy pl. simán lehet, hogy a tévéből származó EDID infó miatt vált le alacsonyabb felbontásra a lejátszó. Ilyenkor vagy a tévé firmware-je tárolja 1. helytelenül vagy 2. nem szabványosan vagy 3. helyesen, de a lejátszó által valamiért hibásan értelmezve az EDID információt, vagy pusztán egy nem tökéletes HDMI-kábel miatt is mehet vissza a lejátszó felé hibásan ez az információ, ami a megjelenítő képességeit hivatott mutatni a rácsatlakoztatott eszközök számára. (A mi esetünkben pedig ugye még egy AVR is van a tévé és a lejátszó között, ami ki tudja, belekavar-e a lejátszónak visszaküldött EDID infóba, akár még akkor is, ha egyébként „odafelé” passthrough-ban megy a jel a tévének.)
Amíg a korábbi, szintén 4K-s tévém volt a lánc végén, nekem is rendszeresen leváltott 1080p-re a Q10 Pro kimenete, és tényleg bosszantó volt, hogy állandóan vissza kell állítani 2160p-re, még ha csak két gombnyomásba is kerül. Amióta garanciában kaptam egy újabb tévét (egy javíthatatlannak bizonyult hiba miatt), megszűnt ez a jelenség.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#9269) szasanyi válasza szaszapi (#9267) üzenetére


szasanyi
félisten

Na, ez az. Ráadásul az ár is számít, mert nekem nem ér meg túl sokat tehát én 50k körüli árban gondolkodok.

kezo0: ennyire amatőrnek tűntem? Nem. Ha erről lenne szó tudnám, de a DENON AVR-1300W már elég korszerű hozzá és megfelelően be is van állítva, illetve az 1,5,m Audioquest Cinnamon HDMI (AVR > TV) és az 1m Audioquest Forest HDMI (Q10 Pro > AVR) kábelek sem okozhatnak problémát.

(#9270) SunMount3r válasza szasanyi (#9269) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Nem arról van szó és nem is attól függ. Az összefoglalóban is le van írva a jelenségről ez, olvasd el.

(#9271) szasanyi válasza SunMount3r (#9270) üzenetére


szasanyi
félisten

Én tddom - ezért mondtam alig ha az hiba oka -, ezért nem nekem kellett volna ezt írnod hanem kezo0-nek. Nem gondolod? :U

(#9272) SunMount3r válasza szasanyi (#9271) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Nem, ha elolvastad az összefoglalóban lévőt, abból kiderül miért. A lényeg: teljesen kiszámíthatatlan hogy kinél jelentkezik ez a hiba és milyen gyakran, de nagyon úgy tűnik függhet attól milyen típusú eszközök (AVR, megjelenítő) vannak utána kötve. Ezért van, hogy van akimnél gyakrabban, van akinél ritkábban és van akinél egyáltalán nem jön elő a dolog. Ezt már nagyon régen, a kezdetek idején megfigyelték a különböző user visszajelzések alapján. De ez nem jelenti azt, hogy az eszközök korától, vagy "modernségétől", vagy árbéli kategóriájától függene.

(#9273) kezo0 válasza szasanyi (#9269) üzenetére


kezo0
addikt

Jaj, ne kapd fel a vizet, nem tűntél sem amatőrnek, sem profinak, sem semmilyennek, csak informálni akartalak, hogy mi lehet a jelenség oka. Szerintem leginkább a megjelenítőd, aminek az EDID infójából valamiért azt veszi le a lejátszó, hogy vissza kell váltania 1080p-be. De akár beleszólhat az erősítő és a kábel is ebbe, legyenek azok bármilyen korszerűek és/vagy drágák. Nekem pl. a tiedénél kb. 4x drágább, szintén korszerűnek mondható, szintén „megfelelően” beállított erősítőm van (jelentsen ez bármit), de amíg az előző, szintén méregdrága és korszerű 4K-s tévém volt a lánc végén, addig fennált ez a hiba nálam is, aztán a tévé cseréje után egy csapásra megszűnt. Na most akkor a lejátszóval vagy a tévével volt a baj?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#9274) sebgutkopf válasza kezo0 (#9261) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Teszek én is egy licitet, szintén 2.1.1-el nálam 2160p@50Hz-re van állítva és mindig helyes frissítést küld ki a tv-nek, illetve minden felbontású anyagot felkonvertál 2160p-re.
Most fogok egy olyat tesztelni, amikor a forrás anyag 4k 60fps, eddigiek alapján annak is gond nélkül kéne váltania.

(#9275) SunMount3r válasza sebgutkopf (#9274) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

A képfrissítés váltással eddig se volt semmi gond, itt most a felbontásról volt szó csak, hogy 2160p-ről visszavált időnként 1080p-re és jellemzően akkor sem épp lejátszás során, hanem leginkább újbóli indítás/bekapcsolás, vagy bizonyos idejű tétlenség után.

[ Szerkesztve ]

(#9276) Nagy Tibor66 válasza SunMount3r (#9256) üzenetére


Nagy Tibor66
csendes tag

Igen. Már nem jön fel indításkor mint eddig, csak bevillan, mikor a filmeket indítom, de mint írtam, tizedmásodpercre, ami nem zavaró.

(#9277) Nagy Tibor66 válasza kezo0 (#9261) üzenetére


Nagy Tibor66
csendes tag

Nekem is 2.1.1 verzió van fent, egy Onkyo 1100-as van utána, és nem állítja vissza a felbontást.

(#9278) kezo0 válasza Nagy Tibor66 (#9277) üzenetére


kezo0
addikt

Nálam egy Onkyo RZ900-as az AVR, és amíg egy Pana 58AX800-as volt a tévé, addig rendszeresen leváltott a Q10 Pro 1080p-re, de amióta cserélték a tévét egy 55EZ950-re, azóta soha.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#9279) SunMount3r válasza Nagy Tibor66 (#9276) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Lépj ki a KODI-ból teljesen (Exit) és nézd meg nem e fut e még az also navigációs sávval, ha igen, akkor X-eld ki. Majd futtass egy Memóriatörlést (seprű ikon).

Ha még ezután is bevillan és tényleg teljesen unistalláltad már, akkor nem tudom miért ragadt be.

(#9278) kezo0 + (#9277) Nagy Tibor66 : Hasonló mint az Imprex villogás, vagy a CEC-es kavarás esetén. Van akinél állandó és van akinél soha nem jött elő. keo0: Neked van ugye egy olyan CEC-less adapter is befogva, nem lehet, hogy esetleg az is semlegesíti? (Csak spekulálok).

[ Szerkesztve ]

(#9280) kezo0 válasza SunMount3r (#9279) üzenetére


kezo0
addikt

Használok egy olyan adaptert, de annak biztos nincs ilyen szerepe, mert az már az előző tévénél is megvolt, és akkor ugye leváltott a box, most meg nem szokta csinálni. A jelenség egész biztosan a tévé cseréjével szűnt meg.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#9281) Golyo69 válasza Golyo69 (#9259) üzenetére


Golyo69
senior tag

Első indítás után nekem is visszaallt.
Most már vagy 5 napja nem állitotta vissza a felbontast.
Egy Hdmi kábelt cseréltem azóta mert azt vmiert nem szerette az erősítom.
Azóta nincs ez a hiba.
Denon X1400h és sk7900 es LG van rákötve.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#9282) doki1212


doki1212
újonc

sziasztok,
segítséget kérnék a következőben:
Himedia Q10pro-t vásároltam a geekbuing-en.
A menuben hiánzik a Playstore icon, úgyszintén a Youtube. Kodi sem működött, factory reset utám az működik, de a többi nem. Az app-ok közt nincsenek, tehát nincsen ezek szerint feltelepítve.
A firmware a legújabb - 2.1.4 (2019/09/10)
Előre is köszi a segítséget

(#9283) csabi63 válasza doki1212 (#9282) üzenetére


csabi63
senior tag

Talán kínai a tiéd, nem EU fw. Abból hiányoznak Google cuccok, és a Youtube. Csak tipp.

(#9284) SunMount3r válasza doki1212 (#9282) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Furcsa nekem az a FW dátum, biztos jól írtad be?
A hivatalos 2.1.4-nek 2019-05-31.-ei dátumosnak kellene lennie.

A factory reset nem arra való ezeken, hogy mindent vissza állítson, inkább csak töröl egy csomó mindent (olyat is, amit nem kellene), csak akkor kell max használni, ha nagyon össze gabalyodtak a dolgok, de utána mindig fel kell rakni rendesen a teljes FW-t.

Szerk: Ja igen, ez nem tűnt fel, tényleg lehet kínai, akkor az megmagyarázza a FW dátumot is. A kínai verziós Box-okra csak a kínai FW-ek a jók, az EU/Inter-es FW-eket (amik itt linkelve vannak) nem szabad feltenni rájuk!

[ Szerkesztve ]

(#9285) SunMount3r válasza SunMount3r (#9284) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Na furcsa, mert a kínai 2.1.4-es FW dátuma sem stimmelne elvileg.

Nézd meg mindenek előtt a Device info-ban, hogy mekkora a belső tárhely mérete, ha 16GB-os, akkor EU/Inter verzió, ha csak 8GB-os, akkor kínai.

[ Szerkesztve ]

(#9286) szaszapi válasza SunMount3r (#9285) üzenetére


szaszapi
őstag

Kínai firmware 2.1.5 verziónál tart!

HMD-2.1.5 2019-12-10.113757

(#9287) blackalex


blackalex
csendes tag

Sziasztok, egy ideje Q30-at használok legtöbbször 4K filmek lejátszására és a kérdésem,hogy lehet e azzal valamit csinálni,hogy pár percenként ugrik a kép egy picit?

(#9288) SunMount3r válasza szaszapi (#9286) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Ezt tudom, de ez most mit változtat a helyzeten?

Előbb azt kell kiderítenie biztosra, hogy EU-s, vagy kínai hardveres e a Box-ja.

(#9287) blackalex: Csak 4K filmek esetén tapasztaltad ezt, vagy FHD esetén is? Milyen bitrátások ezek a 4K videók és milyen jellegű akadások ezek? Melyik Firmware verzió van fent jelenleg? És az is lehet, hogy csak a 24Hz mód (Framerate adaptation / Auto freki váltás) van kikapcsolva a menüben (be kell kapcsolni).

[ Szerkesztve ]

(#9289) blackalex válasza SunMount3r (#9288) üzenetére


blackalex
csendes tag

2.1.4 van rajta és a 18.5 Kodit használom és minden gyári beállításon van kivéve a 2160/30. Nem csak 4K-nál csinálja hanem fhd-nál is. Az ugrás meg olyan mintha pár percenként nem lenne folyamatos a kép,hanem ugrik egy kicsit ami nem annyira feltűnő,de egy idő után zavaró.

(#9290) SunMount3r válasza blackalex (#9289) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

1. A gyári lejátszót használd, ne a KODI saját lejátszóját. (Erről és a Wrapper-ezésről az összefoglalóban olvashatsz).

2. A gyári lejátszóban, lejátszás közben a menü-t előhívva keresd meg és kapcsold be a Framerate adaptation-t.

Ha ez mind megvan de még mindig ugrik a kép, akkor írj és mehetünk tovább.

(#9291) blackalex válasza SunMount3r (#9290) üzenetére


blackalex
csendes tag

Köszönöm, kipróbálom

(#9292) blackalex válasza SunMount3r (#9290) üzenetére


blackalex
csendes tag

Megnéztem és nem a Kodi, hanem wrapper player volt ki pipálva és ha jól értelmezem akkor így most a kodi alatt is a gyári lejátszó futott. Most viszont bekapcsoltam a frame rate adaptiont és kiváncsi leszek,hogy lesz e változás ha filmet nézek.

(#9293) doki1212 válasza SunMount3r (#9285) üzenetére


doki1212
újonc

sziasztok,
köszi a gyors válaszokat.
FW dátumát nem tévesztetem el. És igen, amit lehúztam, az pedig májusi, nekem is feltűnt. De nem mertem felrakni.
A tárhely pedig 16GB - ebből biztos hogy akkor EUs?
Innen rendeltem, van ott egy magyar rewiews is tavalyról, azt írja, semmi gondja nem volt...

https://www.geekbuying.com/item/Himedia-Q10-Hi3798CV200-2G-16G-TV-BOX-411162.html?utm_medium=sysedm&utm_source=PaypalPaidCounpon

(#9294) SunMount3r válasza doki1212 (#9293) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Akkor az alapján biztosnak kellene lennie, hogy EU/Inter hardveres a Box. Még arra tudok gondolni, hogy ez valami Custom FW lehet fent neked, de ahogy néztem őket azoknak a dátumai sem ezt mutatnák (bár attól még lehet valami másik fajta is, ami itt nem szerepel).

Legrosszabb esetben a boltban felflash-elték rá valamelyik kínai FW-t, lehet az is épp Custom, kitudja. Ez esetben nem tudnék semmi biztosat/100%-ig biztonságosat ajánlani.

Viszont: akinél itt akár hivatalos, akár Custom 2.1.4-es FW van fent, az megnézhetné, hogy neki mit ír ki a Box a dátumra. Lehet alapból csak el van írva? (Nekem 2.1.1 van fent, így nem tudom megnézni). Ez lenne a legjobb eset, szerintem várjuk meg ezt.

[ Szerkesztve ]

(#9295) blackalex válasza SunMount3r (#9294) üzenetére


blackalex
csendes tag

2019-05-31

(#9296) SunMount3r válasza blackalex (#9295) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Gondolom ez a hivatalos 2.1.4-es. Még a CFW-es közül kellene egy páran írjanak (sima és ATV-sek is), ott lehet többféle 2.1.4-es is.

(#9297) SunMount3r válasza doki1212 (#9293) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Na amíg várunk az ittenikre, addig megkérdezem a Futeko-n is, hogy mi lehet ez a kavarodás a FW dátumával, hátha.

Csak pont azért nem írom még, hogy bátran ted fel a hivatalos EU/Inter 2.1.4-et, mert ha -esetleg- tényleg egy kínai FW van most fent a Box-odon, az akár brick-elheti is.

[ Szerkesztve ]

(#9298) coreska válasza doki1212 (#9282) üzenetére


coreska
aktív tag

Volt már ilyen eset, hogy hiányzott a Playstore frissen vásárolt készülékről.
Itt volt róla szó [link]

(#9299) doki1212 válasza SunMount3r (#9297) üzenetére


doki1212
újonc

A futeko-n találtam - HMD-2.1.4 2019-07-15.155346 - CFW
https://www.futeko.com/newforum/index.php?topic=812.1260

Még egy dololog amiről még nem írtam, a beálításokban a fiók hozzáadása sem működik- ha rákattintok, kiírja, hogy az alkalmazás megált, ismételjem meg a megnyitást.
Az én FW-m mégegyszer:
2.1.4 2019-09-10.-150132

(#9300) SunMount3r válasza doki1212 (#9299) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Igen, a dátum miatt gyanakszom, hogy jobbik esetben ez egy CFW lehet nálad, ami a hivatalos EU/inter-es verzión alapszik, rosszabbik esetben ez egy valamilyen kínai FW.

Hogyan néz ki a Launcher nálad?
Ezek mind CFW-s Launcher-ek: Egy, Kettő, Három
Ez pedig ahogy a hivatalos launcher kinéz: [link]

A kínai hivatalos launcher-ről nem találtam képet.

(Bár teljesen máshogy is kinézhet a tiéd, mert a Launcher-t gyak. bármire meglehet könnyen változtatni, de hátha betalálna az egyik).

Amúgy nincsen gyanúsan sok kínai karakterrel írt nevű app a MyApps-ban?

Elvileg ez a hivatalos kínai 2.1.4 sem lehetne nálad, mert, ha bár közelebb van, de annak a dátuma sem stimmel a tiéddel: A Q10 Fourth Gen-t kell nézni. (De ezt még véletlenül se próbáld felrakni!!!)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.