Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-19 20:22:02

LOGOUT.hu

Tartalomjegyzék:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9151) embe válasza szrobert (#9144) üzenetére


embe
nagyúr

Én kitenném 47-48-ba, ha dobozos szép. És elmenne szerintem 45-ért.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9152) Swenk


Swenk
tag

Hogyan lehet a Média Centerből a parancsikonokat törölni? Változtatások miatt már nemlétező helyekre mutatnak. Köszönöm ha segít valaki.

[ Szerkesztve ]

(#9153) SunMount3r válasza Swenk (#9152) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Én még nem próbáltam, de nyomsz rajta egy Menu gombot akkor nem jön fel a Delete opció?

(#9154) Swenk válasza SunMount3r (#9153) üzenetére


Swenk
tag

Igen, így van. A menü gomb a megoldás. Na, ezt nem tudtam. Nagyon szépen kösz.

(#9155) Shokkolo


Shokkolo
addikt

Üdv urak,

Ha esetleg valaki beleszalad amibe én, mondjuk NAS-t cserél, és törölni szeretné az előzőleg felcsatolt SMB forrást kodiban rájöttem :)

Rá kell állni a mappanévre, és az OK gombot hosszan nyomva feljön a menü, amiben törölhető. 2 hetem ment el rá, de siker :DDD

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#9156) Swenk


Swenk
tag

Ha valakit érdekel, eladóvá vált a Dlink DNS320 NAS-om, váltás miatt. Jól látják egymást a Q10pro-val. Hibátlan, sértetlen. A napokban felteszem a Jófogásra, de hátha kell itt egy fórumtársnak.....

(#9157) Swenk


Swenk
tag

Elkelt!

(#9158) super dríve


super dríve
csendes tag

Sziasztok! Mivel már lerágott csont és nem akarok sokadjára is oldalakat írni róla, ezért csak egy rövid kérdésem lenne...
Van e olyan emberke itt a fórumon, akinek működik a felirat letöltés a Mediacenteren?
Ha van, akkor kérem írja le, hogy melyik firmware verziót használja és melyik kodit! Ha van rá lehetőség megkeresném "privátba"! :W
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#9159) SunMount3r válasza super dríve (#9158) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Media Center-ben nem működik és már nem is fog, ennyi. KODI-alól ugyan úgy működik, mint bármi más, ha jól van beállítva. Megoldás: film indítása KODI-val (felirat letöltődik), Stop, majd film indítása megint a gyári lejátszóval (Wrapper-el). Menü gomb->Play using. Persze csak akkor működik, ha a felirat file neve ugyan az, mint a videó file neve. (És nem kell idegeskedni)...

(#9160) embe válasza super dríve (#9158) üzenetére


embe
nagyúr

Valamelyik réggebi fw-el működött nekem, a legfrissebbel nem.
Én is azt javaslom amit SunMount3r is javasolt, vagyis kodi alól töltöd le.
Vagy külön ámítógéppel, és odamásolod.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9161) super dríve válasza SunMount3r (#9159) üzenetére


super dríve
csendes tag

Szia! Természetesen én is úgy használom ahogy te is leírtad, és úgy tökéletesen működik is.Csak k.rvára bosszant hogy nem működik úgy, hogy csak simán a Mediacenter töltse le a feliratot. Annál is inkább, mert nálam is működött hiba nélkül pl. a 2.1.1 firmware és a 17.6 Krypton, majd a 18.0 Leia mellett is! Még képket is csináltam februárban a képenyőről hogy nálam minden oké megy a felirat letöltés.Aztán anélkül hogy bármit telepítettem vagy változtattam volna a készüléken egyszer csak nem működött tovább...!
Aztán persze kezdődik a macera, cserélgetem a firmware-ket meg a kodkat és még sem lesz jó...Rohadtul idegesít mert tudom hogy működött frankón és csak úgy elbas.ódik minden előzmény nélkül....

[ Szerkesztve ]

(#9162) #80977664


#80977664
törölt tag

Valakinél megy a HD hangok átkódolása hogy sima tévén is megszólaljanak az Atmos hangsávok? Hiába állítom a Audio degrade alatt 5.1-re meg sem szólal se a tv, se az 5.1-es soundbar...

(#9163) SunMount3r válasza #80977664 (#9162) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

A HD hangokat nem tudja átkódolni. De miért is lenne annak értelme? Ott a sima DD (+Atmos) és a DTS, ezeket át tudja kódolni. Ha mega TV-ből megy Soundbar-ba, akkor ott meg attól is függ, mit tud a TV továbbküldeni, a Sony-k, Samsungok a DTS-t pl. nem szokták újabban. Szóval válts inkább hangsávot sima DD-re (AC3), vagy DTS-re.

(#9164) #80977664 válasza SunMount3r (#9163) üzenetére


#80977664
törölt tag

Azért mert vannak olyan filmek amiben csak Atmos angol hang van... Nem tudom miért nem rakják mellé a DD vagy DTS mikor azok mennek simán. Na mindegy, ennyi pénzért ez van. Nem tragédia, de jó lett volna.

(#9165) SunMount3r válasza #80977664 (#9164) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

True-HD Atmos-ra gondolsz? Abból a videóból akkor direkt kivették a sima DD sávot. A kiadásoknál alap, hogy a HD hangok mellett ott vannak az SD hangsávok is. Keress olyan release-t amiben benne van. A sima DD+Atmos-t szerintem rendesen át tudja küldeni a TV-nek. Ha nem, akkor állítsd PCM-re.

(#9166) magicbox


magicbox
senior tag

Eladósorba került a hibátlan állapotú Q5 Pro-m HTPC-s projekt miatt. Amennyiben érdekel valakit, keressen nyugodtan.

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#9167) kezo0 válasza magicbox (#9166) üzenetére


kezo0
addikt

Szia, tedd fel a hardverapróra, mert a fórumban tilos hirdetni!

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#9168) magicbox válasza kezo0 (#9167) üzenetére


magicbox
senior tag

Onnan linkeltem be... Szóval hardveraprón hirdetem. :K Ha gáz, akkor a topikgazda törölje pls.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#9169) embe válasza magicbox (#9168) üzenetére


embe
nagyúr

Nem gáz .. csak tilos.
Írd be az aláírásodba! ;)

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9170) redingitell


redingitell
senior tag

Üdv!
Droidos medialejátszón (HIMEDIA Q10) tudom frissíteni a Kodit? Ha ige hogyan? Ujjabban minden marhasággal meglep....
Esetleg valami más a Kodi helyett ami médiatárként is müködik?
Ja, meg a másik! Teljes pc csere volt, a hálózaton látom a playert, playeren elérem a pc megosztott dogait, viszont a pc-n nem látom a playerben levő HDD-t. Korábban a régi pc-vel müködött minden....

[ Szerkesztve ]

(#9171) embe válasza redingitell (#9170) üzenetére


embe
nagyúr

Szia!

SMB be van kapcsolva?

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9172) Shokkolo válasza redingitell (#9170) üzenetére


Shokkolo
addikt

Lépj be google playbe, onnan simán le tudod frissítani a legújabbra :)
A file elérés pedig SMB-t igényel, ahogy @embe is írta, kapcsold be az SMB 1.0 -t is :K

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#9173) redingitell


redingitell
senior tag

Köszönöm! Az SMB 1.0 nem volt bekapcsolva, most már látom a hdd-t a gépről.
Viszont a frissítéssel bajban vagyok :W A boxon tallózok a play áruházban, Síma mezei kodit nem találok. Millió xx kodi, vagy kodi xx bármelyikre kattintok telepít, nem frissít....

(#9174) kezo0 válasza redingitell (#9173) üzenetére


kezo0
addikt

Ez érdekes, mert ha a Play-en beírom a keresőbe, hogy Kodi, az első találat, amit feldob, az a hivatalos Kodi Leia 18.5 verzió.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#9175) SunMount3r válasza redingitell (#9173) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Nem tudom milyen millió Kodi-t látsz, ez az egy van ami a hivatalos: [link]
Az előzőt(vagy előzőket) meg unistalláld előtte! (Ha szükséges neked, használd előtte a Backup add-on-t, hogy átmenthesd a médiatárad és a beállításokat.)

[ Szerkesztve ]

(#9176) redingitell válasza kezo0 (#9174) üzenetére


redingitell
senior tag

Ha a pc-n keresem nekem is bejön. A box kezelő felületéről nem érem el.
Konkrétan így kezdődik a keresés eredménye:

[ Szerkesztve ]

(#9177) kezo0 válasza redingitell (#9176) üzenetére


kezo0
addikt

A Kodi topikban írtam másik megoldást is, ha így nem megy.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#9178) redingitell válasza kezo0 (#9177) üzenetére


redingitell
senior tag

kb hol keressem? (időrendileg)

(#9179) SunMount3r válasza redingitell (#9178) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

A Box-ról a PlayStore app-ból nézed vagy böngészőből? Az app-ból nézd és csak annyit írj be, hogy Kodi. És az XMBC Foundation-ös lesz az.

(#9180) redingitell válasza SunMount3r (#9179) üzenetére


redingitell
senior tag

Hát biztosan hülyének néztek de olyan appom sincs. Se a bőngészőböl belépve se a player appból. Csináltam egy full resetet a boxon, most 1.5-kodi van rajta. Emlékszem mikor kijött az 1.6 lehetett frissíteni, mert az volt rajta eddig. Nem mondok lassan semmit, 4-ik napja cumizok.....

(#9181) kezo0 válasza redingitell (#9180) üzenetére


kezo0
addikt

Szerintem te valamit összekeversz, az 1.5 és 1.6 nem inkább a box firmware-verziói? Mert a Kodi most már a 18.5-nél tart.
A Kodi topikban jelen pillanatban enyém az utolsó hsz, azt is olvasd el!

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#9182) coreska válasza redingitell (#9170) üzenetére


coreska
aktív tag

"Esetleg valami más a Kodi helyett ami médiatárként is müködik?"

Az alábbi linken találsz egy alternatív egyszerű megoldást.
A mediacenter lejátszóval is használható.
[link]

De ahogy írták a legfrissebb Kodi is felrakható, de lehet hogy a firmware is régi nálad.

(#9183) redingitell válasza kezo0 (#9181) üzenetére


redingitell
senior tag

Nem keverek semmit. Pont ezért akarom frissíteni. Eddig 1.6 volt most reseteltem a boxot, visszaállt alapra 1.5.
Annak idején emlékszem együtt vettük a q10-et elég sokat kommunikáltunk hogy összeálljon a kép. Utána nem foglalkoztam a dologgal mivel minden müködött rendesen mostanáig. Azt hiszem amikor megjelent akkor te q10 pro-t vettél.

(#9184) kossza válasza redingitell (#9180) üzenetére


kossza
tag

Milyen lejátszód van, Q10 Pro vagy Q10 4K3D? Ha 4K3D akkor nem tudod a legújabb Kodira frissíteni.

Have a Nice Day

(#9185) SunMount3r válasza redingitell (#9180) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Szerk.: (#9184) kossza-nak lehet igaza van. Nézd meg mit ír ki a Settings - About - Device Info alatt és írd be azt ide, mielőtt bármit csinálnál. Lehet neked egy régebbi típusú Box-od van, amikre nem érvényesek az összefoglalóban leírtak!

Ha factory reset-et csináltál az később még gond lehet (ez csak speciális esetekben ajánlott és HiMedia-n nem arra való amire gondolnál). Most már inkább telepítsd újra a FW-t, vagy frissíts egy újabbra az összefoglalóban leírtak szerint. De előtte csekkold a jelenlegi verziót a Settings - About - Device Info - Build number alatt, mert nem mindegy melyiket melyikre rakod fel. Gyanítom, hogy neked valami ősi FW lehet még fent. Utána visszatérhetünk a Kodi-ra.

[ Szerkesztve ]

(#9186) redingitell válasza kossza (#9184) üzenetére


redingitell
senior tag

Bocs mindenkitől, mivel nem pro van ezért írtam csak q10-et,. Viszont tuti lehetett frissíteni mert 1.6 frissült valamikor.

(#9187) coreska válasza redingitell (#9186) üzenetére


coreska
aktív tag

Valamit akkor sem jól írsz, szerintem neked most 15.* van és 16.* kellene, amit már nem tudsz a play store- ból frissíteni. 16.* verziót
csak letöltve tudod már felrakni, a play store-ból nem.

(#9188) kossza válasza redingitell (#9186) üzenetére


kossza
tag

Lehet frissíteni, de nem a legújabbra. Le kell töltened a legutolsó Kodi telepítőt ami még telepíthető rá.

Have a Nice Day

(#9189) SunMount3r válasza redingitell (#9186) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Valóban ez nem fog menni már, mert a te Box-od max Android 4.x.x-es és a 17+-os Kodi-khoz már Android 5 a minimum. Ez esetben innen töltsd le és telepítsd a legfrissebb még neked is működő verziót, a kodi-16.1-Jarvis-armeabi-v7a.apk-t. Ennél frissebb azon a Box-on hivatalosan nem lesz.

Itt van egy trükközés amivel elvileg a 17-es KOID is felmenne Android 4-re, de hogy működne e neked azt nem tudom.

(#9190) kossza válasza SunMount3r (#9189) üzenetére


kossza
tag

Működik az a 17-es , én is azt használtam.

Have a Nice Day

(#9191) redingitell válasza SunMount3r (#9189) üzenetére


redingitell
senior tag

Köszi szépen. Az útmutató alapján sikerült feltennem a 17-est, müködik rendben!
Köszi mindenkinek mégegyszer! :R

(#9192) redingitell


redingitell
senior tag

Illetve még egy kérdés. A 17-es kodinak jó a lejátszója, vagy ennél is ajánlott a wrapper telepítése és a box saját lejátszójának használata?

(#9193) redingitell válasza kossza (#9190) üzenetére


redingitell
senior tag

Ááááá nincs 5.1-em....

[ Szerkesztve ]

(#9194) SunMount3r válasza redingitell (#9192) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

A Kodi nagyon kevés Android-os lejátszóra van optimalizálva alapból, a HiMedia sincs köztük és ez a mai napig változatlan, ezért a Wrapper-es megoldás a legjobb.

(#9195) redingitell válasza SunMount3r (#9194) üzenetére


redingitell
senior tag

Próbálkozom, de nem tudom müködésre bírní a wrappert. A beépített kodinál működik, de a telepített 17-es esetében sajnos nem. Biztosan bénázok megint .... :W

(#9196) Swenk


Swenk
tag

A TIDAL-t el lehet indítani a q10pro-n? Letöltés után elindul, be kellene jelentkezni, de üzenetet ír ki, az érvényes jelszó beírása után: "valami rossz, próbáljam meg később" A többi eszközön ezzel a jelszóval ok. Van erre valami tapasztalata másnak?

(#9197) SunMount3r válasza redingitell (#9195) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Nem sok biztatót találtam erről, de elvileg ugye ez a menete a Wrapper installálásának a te Box-odon. Ezt járd végig (ha nem így tetted volna), de közben mindig lépj ki teljesen (zárd be) a Kodi-t. Illetve ez a Fórum, ahol keresgélhetsz még megoldások után (bár én a 17-es Kodi-ra konkrétan nem találtam sokat). És azért olvasd el a korábbi áthúzott hsz.-em tartalmát a factory reset-ről, mert attól az még érvényes lehet. Azon a Fórumon megtalálod a Firmware-eket és hogy hogyan kell felrakni őket.

[ Szerkesztve ]

(#9198) redingitell válasza SunMount3r (#9197) üzenetére


redingitell
senior tag

Igen ott olvasgatom én is. Sajnos nem akarja az igazságot... Köszönöm , valószínű marad a kodi nélküli lejátszás.
Korábban használtam mizuu-t de azt megszüntették. Esetleg valami média táras lejátszót tudsz ajánlani?
Én még el vagyok nélküle, de az asszony ha odaül a tv elé akkor neki kell a tartalom, boritókép stb mert ezek nélkül nem tudja eldönteni hogy nézie vagy nem :D

(#9199) SunMount3r válasza redingitell (#9198) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Ha felrakod azt a hivatalos 16.1-es KODI-t amit linkeltem azzal sem megy a Wrapper? (Előtte unistalláld a mostanit). Mert azzal még biztos mennie kellene. Ha nem akkor ott más gond is lehet, erre ajánlottam a firmware újra rakást, vagy a frissítést, mert lehet az a factory reset eltúrta neked a dolgokat.

Vannak más ilyen médiatáras opciók is, de lejátszó szinten azok sem lesznek jobbak (sőt), tehát neked mindenképp Wrapper-ezni kellene és az Kodi alatt megoldott egyedül. Esetleg próbálhatod az Archos Player-t médiatár+lejátszóként, de olyan jó biztos nem lesz, mint a HiMedia saját lejátszója.

[ Szerkesztve ]

(#9200) redingitell válasza SunMount3r (#9199) üzenetére


redingitell
senior tag

De, azzal megy rendben. Marad fennt amíg valami okosság nem lesz....
Köszi mindent :R

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.