Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-19 20:22:02

LOGOUT.hu

Tartalomjegyzék:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9101) coreska válasza #80977664 (#9099) üzenetére


coreska
aktív tag

Custom firmware-ben javítva. Én ezt használom [link]

(#9102) #80977664 válasza SunMount3r (#9100) üzenetére


#80977664
törölt tag

Igen, de emlékeim szerint smb-vel sem megy.
Tudom, ha beírom kézzel "mnt/nfsShare/nfs_share0" akkor látja, de azért már akkor is... ha így megy nem hiszem hogy ördöngösség lenne normálisan megcsinálni.

(#9103) SunMount3r válasza #80977664 (#9102) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Ez tudtommal csak Syno-nas-okat érint és csak NFS-el. Poszt-oltak rá más megoldást is (itt és itt), de lehet ez már nem működik, de azért egy próbát megér. Ha mégsem, akkor az maradt amit írtál, de azt elég 1x megcsinálni.

Ez is egy alternatíva, de semmit nem olvastam még róla, hogy esetleg ezzel jól működne e, csak belinkelem, hogy ilyen is van.

A 2.1.4-es FW óra nem volt frissítés és lehet már nem is nagyon lesz. De erre még rákérdezek a Futeko-n.

[ Szerkesztve ]

(#9104) #80977664 válasza SunMount3r (#9103) üzenetére


#80977664
törölt tag

Akkor megnézem most smb-vel is, de korábban az se ment.

(#9105) SunMount3r válasza embe (#9098) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Volt már róla szó korábban és kibeszéltük, amit eddig lehet tudni (sejteni) róla. Új HiSilcion chip-re épül majd (természetesen), ami elvileg hardveresen képes a DV-re, de ebből a licenc miatt lehet ismét csak nem lesz semmi (és nem is hirdeti egyelőre így a HiMedia). A másik, hogy "8K-s lejátszóként" hirdetik, de ha lehet hinni a chipset specifikációnak, akkor ez csak max 8K /30Hz-et fog jelenteni, mert csak HDMI 2.0 kimenete lesz.

Részemről nem túl nagy az érdeklődés, mivel ez a 8K mizéria legföljebb csak profi mozikban lehet érdekes, a FW support-jukat ismerve pedig nem hiszem, hogy az alapból bármiben jobb lejátszó lenne valaha is a mostaniaknál.

(#9106) Norbee8510


Norbee8510
újonc

Sziasztok!

Pár napja olvasgatom a fórumot már, de még nem találkoztam az alábbi problémával:
Kodi alatt SMB keresztül Wrapperrel indítom a lejátszást, és ha bluetoothos fejhallgatóval (többet is próbáltam) akarom nézni akadozik a lejátszás, ha az erősítőn keresztül megy a hang akkor nem jelentkezik ez a probléma. A meghajtón van még pár 100Gb hely (korábban volt hogy szinte betelt, ami miatt egyébként is akadtak a filmek).

Holnap lehet hogy felrakok egy Custom Fw 2.1.4 et [link]
Kinek milyen tapasztalata van ezzel?

Köszönöm!

Q5 Pro Official Fw 2.1.1, Kodi 18.4

(#9107) SunMount3r válasza Norbee8510 (#9106) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Nekem csak egy régebbi CFW-vel van tapasztalatom, azok nem túl jók, több problémát hozott, mint amit megoldott, de egy próbát megérhet.

Akkor csak KODI+Wrapper-el jelentkezik ez és simán a Media Center-ből indítva nem akadozik?
A seprű ikonnal szoktál memóriát takarítani lejátszás előtt? Mert esetleg érdemes lenne. És az alsó navigációs sávból is bezárni a felesleges alkalmazásokat.
Ill. KODI-val milyen Skin-t használsz? Ha valami erőforrás igényesebbet, az lehet sok a Box-nak ilyenkor.

(És még van egy módolós hack, amivel a CPU sebességét lehet feltornázni egy kicsit, ez pl. sokaknak a nagy bitrátás filmek akadását oldotta meg, de nem tudom a te esetedben segítene e. Nem hivatalos beavatkozás, így ezt mindenki CSAK A SAJÁT FELELŐSSÉGÉRE PRÓBÁLGASSA!)

De legelőbb azokat próbáld amiket fentebb írtam.

(#9108) Norbee8510 válasza SunMount3r (#9107) üzenetére


Norbee8510
újonc

Köszönöm a válaszod.

Soha nem használtam még a média centert :N, de most beállítottam a tartalomjegyzék alapján, sajnos így is akad. (nagyon lassan tölt be a mediacenter 2-3 perc kb. 3,5Tb filmnél, ez normális?)
Az alsó navigációs menüben lekapcsoltam ami nem kell, a YouTube is ment a háttérben (nem is tudtam h van osztott képernyő mód :)).
Lehet h ez segített, első ránézésre, de még nem volt idő hosszabban tesztelni.
Ezt az alsó menüt egyébként h tudom kikapcsolni?
Seprű ikon, PC, router, box reboot kombo többször próbálva.

(#9109) SunMount3r válasza Norbee8510 (#9108) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

nagyon lassan tölt be a mediacenter 2-3 perc kb. 3,5Tb filmnél, ez normális?)-> Nem, ott valami más gond is van akkor. De ez lehet attól független is, pl. valami a hálózatoddal.
Az alsó menüt egérre/légegérrel click+lefele húzással tüntetheted el. (vagy használ hozzá a HiControl app-ot telóról).

(#9110) Norbee8510 válasza SunMount3r (#9109) üzenetére


Norbee8510
újonc

Mivel tudnám a hálózati sebességet tesztelni, ill. mennyinek kéne lennie?
Ma már nem lesz időm fw frissítésre, a hétvégén megcsinálom, lehet h az majd megoldja a hálózati problémát.
Play áruházban nem találom az appot a távirányításhoz.
CetusPlay v a kodihoz való is jó lehet?

[ Szerkesztve ]

(#9111) SunMount3r válasza Norbee8510 (#9110) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Közvetlen USB winyóról próbáltad ugyanazokat a filmeket? Mert ha a közben is csinálja, akkor nem hálózati probléma és ajánlom, hogy teszteld le. (Én amúgy sem hiszem, hogy az lenne, ha egyszer az EVR-el meg nem szaggat).

Van egy pár metódus a hálózat tesztelésére, de előbb a fentin legyél túl.

A HiControl app linkjét az összefoglalóban találod.

(#9112) SunMount3r válasza SunMount3r (#9111) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Sorry, szóval a fejhallgatós hang szaggatás és a Media Center-es lassú megnyitás lehet két különböző probléma miatt van.

Amúgy ha KODI+Wrapper-el kezded a lejátszást, akkor hamarabb elindul? Max pár másodperc a normális.

(#9113) Norbee8510 válasza SunMount3r (#9112) üzenetére


Norbee8510
újonc

Külső meghajtóval megszűnik a hiba.
Lejátszás elindítása változó h mennyi időt vesz igénybe (volt h 3Ds BD iso-nál 5percig is tarthatott), ha a kiszolgálót is ébreszti még tovább tart.

(#9114) Shokkolo


Shokkolo
addikt

Urak,

Egy kis Kodi segítségre lenne szükségem.
NAS-t cseréltem, és a felcsatolt NFS megosztasok ugyebár megvaltoztak.
Az új felcsatolasa pipa, de a régi, már nem letezoket hogy tudom eltavolitani? Sehogysem bírtam rá jönni :F

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#9115) LEON_01


LEON_01
tag

Hali!

Vettem egy T3-as légegeret. Valaki használ ilyet, mert mi nem tudjuk feltanítani az IR részét a leírás ellenére sem. Lehet, hogy a Himedia gyári távjáról nem lehet feltanítani? A bluetooth (légegér) része működik, bár bekapcsolni így sem lehet az eszközt, de legalább az irányítás megy vele.

(#9116) SunMount3r válasza LEON_01 (#9115) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Linkelni tudod ahonnan vetted? Itt is van egy leírás hozzá.
Elvileg mennie kellene, az én GT1-emet simán be tudtam tanítani a HiMedia Power gombjára.

(#9117) szepi0808


szepi0808
senior tag

Az új fw-ben miért nem vált autómatikusan képfrekvenciát? Nem is találok rá opciót.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#9118) LEON_01 válasza SunMount3r (#9116) üzenetére


LEON_01
tag

Ez van hozzá nekem is. A 4-es pont szerint én nem tudom betanítani. Ali-ról vettem.

[T3]

[ Szerkesztve ]

(#9119) embe válasza szepi0808 (#9117) üzenetére


embe
nagyúr

Milyen új fw? A májusira gondolsz?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9120) SunMount3r válasza szepi0808 (#9117) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Ha a 2.1.4-esre gondolsz, abban el lett dugva a lejátszás közben előhívható menü-ben, ott megtalálod. De valószínűleg alapból be van kapcsolva.

(#9118) LEON_01: Biztos, hogy ez színes gombos és nem az MX3MB verzió?
Mert akkor mennie kellene. Próbálj elemet cserélni a HiMedia távban frissre, nekem is volt, hogy már gyenge elemmel nem működött a betanítás.
Több gombbal is próbáld ki. Ha esetleg le kellene fordítani az utasításokat, akkor írd azt és lefordítom.

(#9121) LEON_01 válasza SunMount3r (#9120) üzenetére


LEON_01
tag

Azért azt felismerném ha nem színes gombos. Köszi, majd kitalálok valamit.

(#9122) XZoli válasza Shokkolo (#9114) üzenetére


XZoli
aktív tag

de távszabályzóval ráállsz menü gomb megnyom és delete

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#9123) szepi0808 válasza SunMount3r (#9120) üzenetére


szepi0808
senior tag

Igen, 2,1,4 nem vált át, így nem hiszem, hogy be van kapcsolva, de megkeresem, köszi.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#9124) Shokkolo válasza XZoli (#9122) üzenetére


Shokkolo
addikt

köszönöm, de az valamiért nem akar működni :(((
ezért is kérdeztem, van-e valami alternatíva.
Max marad a kodi reset :)

Ps.:
Most rápróbáltam gyorsan mégegyszer, törlés helyett visszalép 1 menüvel :W

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#9125) szepi0808


szepi0808
senior tag

Meg van köszönöm. Alapból kikapcsolva van.

[ Szerkesztve ]

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#9126) SunMount3r


SunMount3r
Topikgazda

Új HiMedia játékos a láthatáron: [link]

Ami miatt érdekes lehet az az ATV OS, 4K Netflix (legalábbis ezt ígérik) és az ára. Ami miatt nem annyira: csak 100-as LAN csati van rajta.

(#9127) SunMount3r


SunMount3r
Topikgazda

Úgy tűnik (szinte biztos), hogy a HiMedia nem fog (nem akar) több FW frissítést kiadni a jelenlegi a Q10 Pro /Q5 Pro lejátszókhoz és valószínűleg a Q30-hoz sem. A részletek ebben a Topic-ban olvashatók. A hivatalosnak mondható levélben legalábbis ez áll.
HACSAK: a végén azt írja, hogy a felhasználók visszajelzései/javaslatai alapján esetleg folytatni fogják. Bár én erre sem látok túl nagy esélyt, de ez alapján kezdeményeztem a Topic-ban egy kis "akciót" az user-ek részéről, hogy mindenki, akit még érdekel az küldjön nekik egy ezt szorgalmazó e-mail-t és lehetőleg javaslatokat a javítandó dolgok kapcsán. Itt is erre tennék felhívást, mert minél többen csináljuk, annál több esélyt jelenthet rá. Persze lehet, hogy csak üres hitegetés a részükről, de a próbát azért megérné.

(#9128) WaterWave válasza SunMount3r (#9127) üzenetére


WaterWave
veterán

Ez már el van döntve szerintem:)

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#9129) SunMount3r válasza WaterWave (#9128) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Lehet, de mondtam: egy próbát megér. Én minden estere beküldöm az enyémet, aztán lesz, ami lesz. Arra is kíváncsi lennék mit válaszolnak rá (ha egyáltalán).

Kár lenne ha így érne véget a support, ilyen banális hibákkal/hülyeségekkel, pl. én mai napig azért ragadtam a 2.1.1-en, mert a legújabban eldugták a 24 Hz mód kapcsolót a lejátszó menüjébe.

(#9130) WaterWave válasza SunMount3r (#9129) üzenetére


WaterWave
veterán

Értelek.... És mi lesz helyette?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#9131) SunMount3r válasza WaterWave (#9130) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Mi helyett?

(#9132) WaterWave válasza SunMount3r (#9131) üzenetére


WaterWave
veterán

hát a széria helyett.. mert mikor megvonnak egy támogatást egy terméktől az fokozatosan annak bukásához vezet... nem minden esetben de az idő mulásával nem lesz előnyére.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#9133) SunMount3r válasza WaterWave (#9132) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Bukás? Nem lesz előnye?-> Ne haragudj, de ha már egy egy ilyen Fórum-ra írsz, akkor törődhetnél többet is az értelmezhető megfogalmazással.

Amúgy: HiMedia 8K. Többször volt már itt is róla szó, olvass vissza. Sokkal jobbat/többet ettől sem vár senki, aki ismeri a HiMedia-t és realista. Gyak. egy újabb "rókabőr", hogy új eladásokat generáljanak, más és sok értelme nincsen. A 8K kb. a kutyának se kell/előnyös jelenleg, csak a szokásos trendi marketing vagon.
-----
Őszintén: ami miatt továbbra is kitartok a Q10 Pro mellett, az a verhetetlen képminőség (HTPC-vel persze, kb. dupla áron lehetne jobbat is és akkor már nem csak a képminőség tekintetében). Egyelőre marad.

(#9134) WaterWave válasza SunMount3r (#9133) üzenetére


WaterWave
veterán

meglátjuk.. remélem ezt érted :D

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#9135) SunMount3r válasza WaterWave (#9134) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Uhh, hát nehéz a Topic gazdák élete, vagy csak én vagyok ilyen szerencsétlen?

Kb. értem én azt amit írtál korábban e nélkül is, csakhogy attól még a megfogalmazásod elég slendrián és nemtörődöm.

Ha én veszem ezt a fáradtságot ehhez, hogy mindenkinek értelmezhetően válaszoljak, akkor kb. ezt a szintet lehetne azért vissza várni is. Meg ettől függetlenül is: ez mégis csak a Prohardver Fóruma lenne, ami azért megkövetelne egy normálisan minimum szintet. IMO.

[ Szerkesztve ]

(#9136) WaterWave válasza SunMount3r (#9135) üzenetére


WaterWave
veterán

Sztem nálad nem megy valami, de engedjük el...
Majd figyelni fogok, mert látom, hogy egyeseknek a fekete-fehér sem kerek...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#9137) SunMount3r válasza WaterWave (#9136) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Hát az minden volt csak épp nem fekete-fehér és kerek (magyarul: jól érthető) . Épp az ellenkezője. De mind1, legfeljebb a nagyon katyvaszos kérdésekre legközelebb nem válaszolok. Semmi értelme nincs plusz energiát ölni az ilyen hsz.-ek dekódolásba. Kommunikálni kellene rendesen megtanulni, vagy vissza szokni rá (tudom új generációs betegség is sajnos...), ez egy ilyen Fórum-on meg különösen alap dolog lenne. (Nem kioktatni akarok senkit, csak az igénytelenség néha már néha tényleg a határokat feszegeti...)

(#9138) coreska


coreska
aktív tag

Az hogy te a 2.1.1-nél maradtál, csak rajtad múlik. Mivel az általad említett banális hiba ( 24Hz kapcsoló) nincs eldugva a 2.1.4 cfw-ben.
A dőlt betűs srt felirat pedig a kezdetektől rossz, miért javítanák meg most?
De ez is kiküszöbölhető más formátum használatával.
Attól, hogy nem lesz újabb fw, még nem kell leírni a készüléket, mivel nincs olyan opció, ami miatt váltani kellene. Pl nincs új H26* kodek a láthatáron. A youtube megszűnése sem fenyeget, mivel ez egy számítógép, nem kimondottan médialejátszó csak.
De ez csak az én véleményem. :)

(#9139) aprokaroka87 válasza coreska (#9138) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Hát a h266 már készülőben van, és nagy esély van rá hogy végül a 8k tartalmak esetében az lesz majd a standard:)

Meg ugye ott lesz az av1 is, ami meg elvileg majd a youtube, netflix és hasonlok álltal lesz majd használva...

(#9140) SunMount3r válasza coreska (#9138) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Mivel az általad említett banális hiba ( 24Hz kapcsoló) nincs eldugva a 2.1.4 cfw-ben.-> Nincs? A lejátszás közbeni menüből lehet csak előkotorni. És mivel én gyakran kapcsolgatom (mert sok interlaced és 25p-s videót is nézek) ez nekem rossz megoldás. Ha ugye az interlaced freki váltás is javítva lenne, persze nem lenne erre sem szükség. De ettől is függetlenül, teljesen hülyeség volt kivenni a fő Settings menüből.

A dőlt betűs srt felirat pedig a kezdetektől rossz, miért javítanák meg most?-> Csak mert. Rossz és ki kell javítani. Vagy te nem szeretnéd?

Attól, hogy nem lesz újabb fw, még nem kell leírni a készüléket, mivel nincs olyan opció, ami miatt váltani kellene.-> Én nem írtam le semmit, írtam, hogy kompromisszumokkal, de ez is megfelel. A Zidoo sokkal bug mentesebb lejátszókat csinál már régen, és egy Amlogic-os CE Box is sokkal hibátlanabb, egyedül a képminőségük marad el némileg a HiMedia-tól.
Mondanám, hogy váltanék Zidoo-ra, de inkább a még tökéletesebb irányba fordulok és megcélzom a HTPC-t, addig pedig a HiMedia is megteszi.

(#9141) coreska válasza aprokaroka87 (#9139) üzenetére


coreska
aktív tag

Az meglehet, de az még nem holnap lesz, és nem hiszem, hogy már sokan igényt tartanának 8k-ra. :)

(#9142) coreska válasza SunMount3r (#9140) üzenetére


coreska
aktív tag

A gyári fw-ben van eldugva, cfw-ben nincs.

(#9143) SunMount3r válasza coreska (#9142) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

CFW-vel nem kísérletezek, sokszor leírtam már, hogy miért.

(#9144) szrobert


szrobert
tag

Sziasztok!

Gondolkodom a Q10 Pro eladásán, mit lehet érte kérni,
mennyiért lehet eladni?
Szerintetek?
Esetleg itt érdekelne valakit?

Köszi!

(#9145) WaterWave válasza szrobert (#9144) üzenetére


WaterWave
veterán

Szerintem 35.000-40.000

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#9146) sinci01


sinci01
aktív tag

Üdv. Jelenleg a Q5 Pro-n 2.0.6-os fw van, a korábbi felirat bug miatt. HA most felrakom a 2.1.1-es fw-t, itt már jó a felirat, nem hagy ki sorokat? Valamint csinálta már valaki 2.0.6-ról az új frissítést OTA-n keresztül? Jelentkezett valami hiba? Én a jelenlegit OTA-n keresztül raktam fel, de semmi akadást nem vettem észre eddig.

[ Szerkesztve ]

(#9147) szrobert válasza WaterWave (#9145) üzenetére


szrobert
tag

Köszi!

(#9148) SunMount3r válasza sinci01 (#9146) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

2.1.1-es fw-t, itt már jó a felirat, nem hagy ki sorokat?-> Jól, nem hagy ki.

(#9149) sinci01 válasza SunMount3r (#9148) üzenetére


sinci01
aktív tag

Ok, köszi, ránézek OTA látja e, és frissítek.

(#9150) szepi0808 válasza WaterWave (#9145) üzenetére


szepi0808
senior tag

35ért vettem egyik havernak, de kellene egy másiknak is. Írj rám légyszi, ha eladó.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.