Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-19 20:22:02

LOGOUT.hu

Tartalomjegyzék:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9401) captainnemo válasza SunMount3r (#9400) üzenetére


captainnemo
aktív tag

ha jól értem az igazi gond az drága

(#9402) hjtz4t3wrseg válasza captainnemo (#9399) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Pedig lefogod !
kipróbáltam már több tucat "splittert ,átalakítót,elosztót, toldót stb...stb....
pl: innen mindent [link]

A Conrad-ba úgy jártam be, mintha hazajárnék .
Megvettem a terméket ,hazavittem összedugtam-kipróbáltam-visszavittem .
Meguntam !!!
Erősítőcsere + 3 db hdmi [link] , és érdekes működik minden :K

(#9403) SunMount3r válasza captainnemo (#9401) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Igen, ebből két fajta biztosan jó ami ismert: az Egreat H10 és a Fury AVR Key. Az előbbi alapból nem volt valami olcsó 30K körül volt itthonról és már nem kapni sehol újan, ha nagy szerencséd lenne, esetleg valahonnan használtan maximum. A Fury meg még ennél is drágább.

Van egy Marmitek gyártmányú is, ami szintén nem túl olcsó és elég minőséginek tűnik, de erre egy másik Topic-ban már panaszkodott valaki, hogy késleltetést okozott nála a hangban, így azt nem tudom 100% garanciával ajánlani.

És az összes többi, ami nem csinál audio leválasztást (extractor) az elég nagy lutri. De a lejátszós Topic-ban már volt rá példa, hogy valakinek működött egy ilyennel is, ez már ami az erősítőtől függ és nem lehet előre megmondani.

[ Szerkesztve ]

(#9404) captainnemo válasza SunMount3r (#9403) üzenetére


captainnemo
aktív tag

koszi

(#9405) captainnemo válasza SunMount3r (#9403) üzenetére


captainnemo
aktív tag

Az Egreat elfogadható árban, csak sehol nem lehet kapni, de az a másik csoda 76e körül van. :F

(#9406) SunMount3r válasza captainnemo (#9405) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Hátigen, ez van. A Fury nagyon minőségi cuccokat gyárt, de nagyon túl is árazza őket.

Az a Marmitek azt hiszem hogy kapható itthonról is és így ott van a 14 napos elállás, ha nálad is gondot okozna, de te tudod melyik utat választod.

(#9407) captainnemo válasza SunMount3r (#9406) üzenetére


captainnemo
aktív tag

Nem mostanában lesz az 4K tv vásárlásra adom a fejem majd meg kell fontolnom mit tegyek, de egy av vásárlás nagy kiadás lenne még a legdrágább megoldáshoz képest is.

(#9408) XZoli válasza SunMount3r (#9398) üzenetére


XZoli
aktív tag

köszi közben megoldottam, szégyelltem is magam rendesen :DDD

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#9409) sixer66 válasza Swenk (#9196) üzenetére


sixer66
senior tag

Nem mostani kérdés-válasz, viszont most telepítettem a TIDAL nevű alkalmazást, és amíg Windows-ban be tudok jelentkezni, addig Androidon nem, és ugye ez lenne a lényeg, mivel a Q10 Pro androidos és erről szeretném lejátszani a zenéket. Esetleg másnak is felmerült bejelentkezési probléma? Próbáltam csak simán, mint alkalmazást feltelepíteni rá és próbáltam KODI-n belül is, egyik sem jelentkezik be. Természetesen előfizettem. :F

(#9410) SunMount3r válasza sixer66 (#9409) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Kereső. Ezek alapján több dolgot is meg lehet próbálni:
1. Jelentkezz ki minden más eszközről a Tidal-ból és csak a Box-on próbálj bejelentkezni.
2. Tölts le és telepíts egy régebbi verziójú Tidal app-ot pl. valami 2017.07 környékén készültet.
3. A KODI alatt próbálkozz konkrétan ezzel a Tidal plug-in-nal.

Ahogy a fentiekben is olvasható volt olyan FW (elég régen), amin jól működött a hivatalos Tidal app, szóval ez függhet a jelenlegi FW-től is.

(#9411) sixer66 válasza SunMount3r (#9410) üzenetére


sixer66
senior tag

Köszönöm, használtam a keresőt, de sajnos nem alaposan olvastam át a kérdéseket és az azokra adott válaszokat.

Viszont akadt 3gy másik problémám, amihez ugyan csak használtam a keresőt, beallitottam mindent, de mégse jártam sikerrel. Miután el...ztam vele 3 órát, így gondoltam inkább kérdezek.
A lényeg annyi, hogy beletettem egy másfél terrás winchestert a Himedia Q10 Pro-ba, amit a lejátszó lát rendesen, viszont a lényeg az lenne, hogy a laptopon lévő fájlokat szeretném WiFi-n keresztül átmásolni a lejátszóban lévő winchesterre. Bekapcsoltam a samba-t a lejátszón, a gépen be van kapcsolva az smb1.0 is, totál commander, windows intéző nem látja, úgyhogy feladadtam.

(#9412) embe válasza sixer66 (#9411) üzenetére


embe
nagyúr

Próbáltad hálózati helyként felvenni?

Itt addig a szintig mész el, ameddig akarsz, majd felveszed hálózati helyként, és elnevezed. Nekem a benne lévő 3TB-os vinyót nyitja meg, és én a Himedia nevet adtam neki. :D

Ha felvetted akkor a TC is látja, de ott a meghajtóknál a legördülő menüben, a "számítógép áttekintése" fül alatt.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9413) SunMount3r válasza sixer66 (#9411) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Akkor nézzük sorban:
Itt biztos minden SMB 1.0 rész be van pipálva?
Be van kapcsolva a Win-es gépen a "hálózati felderítés"?
Ki van osztva a router-edben fix ip cím a PC-nek és a HiMedia-nak is? He nem lenne még tedd meg.
A Win-es géped tűzfala nem blokkolja a lejátszót? Engedélyezd minden protokoll-on ki és be is ip cím, vagy mac cím alapján.

Ha sehogy se megy az ebben leírtakat lehetne még megpróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#9414) sixer66 válasza SunMount3r (#9413) üzenetére


sixer66
senior tag

Itt biztos minden SMB 1.0 rész be van pipálva? - IGEN
Be van kapcsolva a Win-es gépen a "hálózati felderítés"? - IGEN
Ki van osztva a router-edben fix ip cím a PC-nek és a HiMedia-nak is? He nem lenne még tedd meg. - IGEN és IGEN
A Win-es géped tűzfala nem blokkolja a lejátszót? Engedélyezd minden protokoll-on ki és be is ip cím, vagy mac cím alapján. - NINCS BLOKKOLVA

Akkor valószínű a lejátszóban nem állítottam be jól valamit, úgyhogy reggel újra nekiállok. :R

@embe: valamiért nem engedi hozzáadni hálózati helyként, így ahogy előbb is írtam, valószínű a lejátszóban lesz valami rosszul beállítva.

[ Szerkesztve ]

(#9415) SunMount3r válasza sixer66 (#9414) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Tehát a Box saját, belső tárhelyét sem látja? Vagy nem látszik egyáltalán a hálózaton a Box sem?
A Box SAMBA-jánál nem sok mindent tudsz állítani, legföljebb azt próbáld meg, hogy beírsz egy Admin/Jelszó párost hozzá, lehet a Win 10 anélkül nem is lenne hajlandó felismerni...?
A másik, hogy ha Wi-Fi be van állítva a Box-on, akkor töröld azt a kapcsolatot és kapcsold ki a Wi-Fi-t, hogy ne is tudjon csatlakozni, lehet az kavar be valamit...

Amúgy fordítva működik a dolog, tehát a lejátszó (a Media Center-ből) látja a Win-es PC-d SMB megosztásait?

[ Szerkesztve ]

(#9416) sixer66 válasza SunMount3r (#9415) üzenetére


sixer66
senior tag

Mint média server meg tudom osztani a belső memóriát, azt látom is a hálózaton. A Wifi-t nem szeretném kikapcsolni, mert azon küldeném át az adatokat, vagy az is jó, ha egy LAN kábellel összekötöm a laptopot és a Himedia-t? Elnézést a hülye kérdésekért, hálózatos témával eddig nem foglalkoztam. :B
A Media Center-ből látom a laptopon megosztott fájlokat, le is tudom őket játszani, viszont fordítva már nem.

[ Szerkesztve ]

(#9417) SunMount3r válasza sixer66 (#9416) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Mit értesz azon, hogy média szerverként? UpNP vagy DLNA megosztás és amikor rákattintasz, akkor a Windows Média kezelője nyílik meg és ott csak a média file-okat tudod tallózni? Volt nekem is ilyen, ott tűzfal beállítás probléma volt. Milyen tűzfalad van?

A Wi-Fi is bekavarhat, ki tudja miért, lehet tűzfal, vagy router beállítás miatt is. Most akkor a noti-d is Wi-Fi-vel csatlakozik a hálózatra? Azonos Wi-Fi id-s hálózaton vannak? A Box-ot meg a router-eddel kellene összekötni kábellel és nem a PC-vel.

Illetve addig is: nézd meg Android-os telóról egy file kezelővel (pl. ES Explorer vagy Solid Explorer), hogy ott be tudod e tallózni a Box-ot (és akkor már azonos Wi-Fi hálózaton legyen a Box-al).

(#9418) sixer66 válasza SunMount3r (#9417) üzenetére


sixer66
senior tag

Látom a fájlokat már gépen, ennyi sikerült elérni, viszont másolni még mindig nem tudok a mappába. NOD32 tűzfalam van, de ameddig próbálkozom, addig ki van kapcsolva, hogy még véletlenül se zavarjon be. Igen, meg tudom nyitni úgy, mint "Music Library" "Video Library'", el is tudok lépegetni a szükséges mappáig, viszont másolni nem tudok a mappába. Tuti, hogy valami apró baki miatt nem tudom megoldani, de már lassan inkább feladom, pedig nem jellemző rám, de most tartok tegnap óta összesen 7 órás folyamatos ide oda kattintgatásnál.

Kábellel nem tudom összekötni a lejátszót és a routert, mert 10 méter van köztük és ha vennék is ilyen hosszú UTP kábelt, nem tudnám hol elvezetni, tehát ez kilőve, csak wifin tudom megoldani. Tudom lassú lesz, de máshogy nem tudom. Viszont ha a laptopot és a lejátszót UTP kábellel kötöm össze, az nem elég? Úgy elvileg gyors lenne a másolási idő, nem?

(#9419) SunMount3r válasza sixer66 (#9418) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Ha ott legfelül a TV Box-ra klikkelsz mi történik? Amúgy így biztos nem jó, ha csak média eszközként látja ez nem rendes SAMBA kapcsolat, hanem valami DLNA-s vagy UPnP-s megosztás, ami elég korlátozott és csak stream-elésre való (arra se valami jó).
Ha van rendes SAMBA elérés, akkor akár Total Commander->Network Neighborhood alól is simán be lehetne tallóznod az egész megosztott tartalmat, még a winyót is és nem csak a videó, meg a hang file-okat látnád, hanem az egész könyvtár szerkezetet.

A NOD32 az csak Antivírus. Nem ESET Internet Security, vagy Firewall? Lehet neked csak a Win 10 saját tűzfala van?

Megnézted amit mondtam az Android-os Telóról/Tablet-ről? Mert ha azzal meg eléred a Box SAMBA-ját, akkor tuti, hogy a Win 10 beállításaiban / tűzfalában nem stimmel valami.

Ezt is olvasd át (a KODI-s részt már nem fontos) és próbáld így beállítgatni.

[ Szerkesztve ]

(#9420) sixer66 válasza SunMount3r (#9419) üzenetére


sixer66
senior tag

Köszönöm a segítséget és a türelmet. Igen, telefonról elérem, szóval akkor a lejátszó beállításai jók lesznek. Átolvasom, amit küldtél és majd kiderül. :R
Igen, ha a TV Box-ra kattintok, semmi sem történik, csak kiírja a tulajdonságait.

[ Szerkesztve ]

(#9421) SunMount3r válasza sixer66 (#9420) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

És azt se feledd amit már jóval ezelőtt írtam, hogy lehet meg kell adnod egy Admin/Jelszó páros a Box SAMBA-jánál, mert a Win 10 lehet csak úgy szereti.

(#9422) sixer66 válasza SunMount3r (#9421) üzenetére


sixer66
senior tag

Megadtam ezt is, csak nem mondtam. Továbbá átolvastam, amit küldtél, és minden úgy van beállítva. A windows tűzfalat kikapcsoltam, úgyhogy itt ördögűzésre lesz szükség. :DDD

(#9423) SunMount3r válasza sixer66 (#9422) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Akkor konkrétan milyen védelmi termék van fent a gépen a NOD32 vírusirtó és slussz?

(#9424) coreska válasza sixer66 (#9422) üzenetére


coreska
aktív tag

A hálózati hely hozzáadásánál manuálisan próbáltad már? Attól hogy nem látod lehet hogy feltudod venni.
Így: \\ip_cim\share
Az ip_cim természetesen a himedia fix ip-je.

(#9425) sixer66 válasza SunMount3r (#9423) üzenetére


sixer66
senior tag

Igen egyelőre ennyi, mert most raktam újra az egyik laptopom azzal a céllal, hogy azt majd használom letöltésre és a fájlok másolására. Majd felteszek rá extra védelmet, de szerintem most ez nem releváns :N

(#9426) coreska válasza sixer66 (#9425) üzenetére


coreska
aktív tag

admin+jelszót állítottál be a himedian? Mert arra nincs szükség.

(#9427) sixer66 válasza coreska (#9426) üzenetére


sixer66
senior tag

Sajnos ugyan az az eredmény jelszóval és jelszó nélkül is. :W
Van egy olyan gyanúm, hogy a hiper szuper router fog valamit itt visszafogni. Asus AC65P

[ Szerkesztve ]

(#9428) coreska válasza sixer66 (#9427) üzenetére


coreska
aktív tag

Akkor a win-nél valami nincs jól beállítva, mert működni kellene, én is látom a sajátomat.

(#9429) sixer66 válasza coreska (#9428) üzenetére


sixer66
senior tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget, de feladtam, mert rá fogok ugrani a lejátszóra, úgyhogy inkább használom továbbra is a külső winchestert. :R

(#9430) SunMount3r válasza sixer66 (#9429) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Munkacsoportban van a Win-es gép és mind 2 eszközön WORKGROUP a neve?

(#9431) sixer66 válasza SunMount3r (#9430) üzenetére


sixer66
senior tag

Igen

(#9432) kezo0 válasza sixer66 (#9418) üzenetére


kezo0
addikt

Bekapcsolt SMB-nél nálam itt és így jelenik meg a Q10 Pro a Win10-es PC-n. Erre kattintva a share/media_rw/sda2 útvonal vezet a lejátszó belső HDD-jéhez. (Ami a "Médiaeszközök" szekcióban megjelenik, az mind csak DLNA megosztás.)
Szóval egy ilyen állapotot kéne valahogy elővarázsolnod.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#9433) sixer66 válasza kezo0 (#9432) üzenetére


sixer66
senior tag

alt="" title=""

Elvileg nekem is látja, de miután rákattintok, ezt írja ki. Most direkt a másik laptoppal is próbáltam, amivel dolgozom, hátha ezzel más lesz, de nem sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#9434) SunMount3r válasza sixer66 (#9433) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Hmm, nekem is Asus router-em van, de nem emlékszem, hogy a fix ip címeken kívül bármit is mókolnom kellett volna vele ehhez. Persze én kábellel használok mindent, de nem tudom hogy a Wi-Fi miért kavarna bele ebbe. Ha ugyan arra az id-re csatlakoznak és mindkettőnek van Intranet hozzáférése, akkor működnie kellene. Én továbbra is tűzfal blokkra gondolok, vagy hogy az SMB v1 még sincs teljesen engedélyezve a Win-es gépeken. A Windows frissítés a legújabb? Total Commander-ből is ugyan ezt írja ki?

(#9435) embe válasza SunMount3r (#9434) üzenetére


embe
nagyúr

Nekem Asus RT-N66U routerem van, de én aztán semmit nem állítottam benne.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9436) sixer66


sixer66
senior tag

2 nap szenvedés után az alábbi képen látható megoldás segített. Most már látom a tartalmát, viszont a másolás 1,0mb/sec, szóval adtam a s..rnak egy pofont. Ha veszek egy a képen látható USB B - USB A 3.0-ás kábelt, azzal megoldható a gyors másolás? A lényeg itt ugye az lenne, hogy gyorsan át tudjam rá húzni, amit a laptopon van.

(#9437) SunMount3r válasza sixer66 (#9436) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Az még Wi-Fi-re is nagyon kevés. 5GHz-en csatlakozik minden eszköz? Speedtest-et mértél a Box-ról és a noti-ról is? A két Win-es gép között is ilyen lassú?
Az USB kábeles megoldás működhet, de attól függ milyen hosszúságra kell.

[ Szerkesztve ]

(#9438) #09045504


#09045504
törölt tag

Sziasztok!

HiMedia Q30-as médialejátszóval, egy LG B7V OLED tv-vel (összekötő HDMI: Inakustik Premium) menni fog a Dolby Vision?

Köszönöm!

(#9439) embe válasza #09045504 (#9438) üzenetére


embe
nagyúr

A lejátszó tudja a Dolby Visiont?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9440) #09045504 válasza embe (#9439) üzenetére


#09045504
törölt tag

Szerintem nem tudja, mivel a Dolby Vision -nek 12 bites színei vannak, ez meg csak 10 bitet tud.

(#9441) embe válasza #09045504 (#9440) üzenetére


embe
nagyúr

Szerintem se, azért kérdezem.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9442) SunMount3r válasza #09045504 (#9438) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Nem, a lejátszó nem tudja a Dolby Vision-t. (embe :D ) Csak a sima HDR-t.

Ha nagyon kellene a DV (lokál videó lejátszáshoz) akkor sincs sok és túl jó lehetőséget: Apple TV 4K, Amazon Fire Stick 4K és a 2019-es Nv Shield TV tudja csak, de ezek is korlátozottan, tehát nem minden DV-s anyagot visznek. Azt az eredeti DV-t, ami pl. az UHD BD lemezeken van, azt nem tudják, csak ha utólag át van konvertálva egy "alacsonyabb szintű" DV-re. Ha mégis tovább érdekelne a dolog, akkor a itt érdeklődj a részletekről.

Szerk.: az egyetlen lejátszó (nem Android-os, vagy bármi okos rendszerű) ami információim szerint tudja a teljes DV skálát az egy kínai Oppo klón, ami eléggé drága.

[ Szerkesztve ]

(#9443) embe válasza sixer66 (#9436) üzenetére


embe
nagyúr

Én ugyanígy szenvedtem, de nekem megvolt a kb 25 mega a másolásnál.
Vettem egy ilyen 2m.-es Ugreen USB3-as kábelt, és kb. 60-70-80 megával másol.
Simán összedugod, és külső vinyóként kezeli a lapos.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9444) sixer66 válasza SunMount3r (#9437) üzenetére


sixer66
senior tag

Valamiért most nem tud csatlakozni az 5GHz-re a box, csak a laptop és a mért sebesség is csak 15 mega (laptopon 300-350- 1 gigás net), úgyhogy kár volt szenvedni, de legalább most már ezt is tudom, hogy milyen buktatók vannak és mi megoldás, köszönöm a sok segítséget!
:R

(#9445) sixer66 válasza embe (#9443) üzenetére


sixer66
senior tag

Most Kínából nem rendelek, de pá ezerért akár edigitalban is kapható, úgyhogy ez marad

(#9446) hjtz4t3wrseg válasza #09045504 (#9438) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

:(

(#9447) sixer66


sixer66
senior tag

Sziasztok. A technikai nem hagyja abba a szórakozást, most beszereztem egy USB 3.0 a-b kábelt, hogy ne a hálózattal kelljen szórakozni, így a másolás működik is 80mb/sec sebességgel, viszont bármit másolok, 10-15% után eldobja a Himedia a csatlakozást és egyből újra csatlakozik, mint amikor megmozgatod az USB kábelt, és nem érintkezik normálisan. Ebből adódóan nem tudok másolni, mert újra és újra megszakad a kapcsolat.

Próbáltam másik USB portba dugni a laptopon, hátha már kicsit kilazult, de nem, mind a három USB porton ugyan ez. A kábel új, próbáltam másik eszközzel, ott folyamatos a kapcsolat. Itt is csak akkor dobja el, amikor másolok rá valamit. Ismétlem, ahogy eldobja, egyből újracsatlakozik, de ugye a másolás így megszakad. Esetleg ötlet? :F

(#9448) SunMount3r válasza sixer66 (#9447) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Milyen hosszú a kábel? Egy bizonyos hosszúság felett már előfordulhat ilyen, hogy az USB 3 esetén ez mennyi, az a kábel minőségétől is függ, de általában max 3 méter. Vannak aktív kábelek amik többet bírnak. Nincs kéznél egy sima nyomtató OTG kábel? Azzal is lecsekkolhatod.

[ Szerkesztve ]

(#9449) embe válasza sixer66 (#9447) üzenetére


embe
nagyúr

Nincs más megoldás....venned kell egy jobb/nagyobb teljesítményű tápot.
Sajna ez van. Havernak Kínából rendeltem egy 12V/4A-es tápot.
Én egy Fujitsu laptoptápot használok, ami 12V/3,6A.

Nálam előtte ugyanez a hibajelenség volt.
De ez a 12V-os táp elég gyakori, könnyen találsz másikat, pl. led szalagokhoz is árulnak ilyet.
A Kínából rendelt, és a Fujitsu táp is olyan dugóval volt szerelve, ami pont jó volt a Himediához.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9450) sixer66 válasza embe (#9449) üzenetére


sixer66
senior tag

Rendben, megprobalom, köszönöm :R

@SunMount3r: 3 méteres a kábel, nem egy minőségi kábel, de nem akartam 20k-s kábelt venni sima adat másoláshoz, de hátha a tápcsere megoldja a problémát.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.