Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-19 20:22:02

LOGOUT.hu

Tartalomjegyzék:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10301) denis1977


denis1977
újonc

fogalmam sincs, nem értek hozzá annyira.
csak elég gáz, utána nézek

(#10302) SunMount3r válasza denis1977 (#10301) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Akkor, hogy könnyebben menjünk előre, idézek az összefoglalóból:

!!!!A lejátszón épp rajta lévő firmware verzióját a Settings - About - Device Info - Build number alatt tudjuk megnézni.!!!

->Fontos infó kezdőknek: A "Wrapper-ezésről": Ez azt jelenti, hogy KODI alól navigálva és onnan indítva egy videót, nem a KODI saját (meglehetősen gyengén operáló) lejátszójával, hanem a sokkal inkább ajánlott "gyári" HiMedia Player-el fog indulni a lejátszás (ennek előnyeiről lást lentebb).
Fontos, hogy ha frissítjük, vagy újra telepítjük a KODI-t, akkor a Wrapper-t a további megszokott működéséhez újra kell aktiválni. Ennek módja: MyApps-> Wrapper-> Megnyitjuk-> KODI Player-re állítjuk-> Kilépünk-> Újra megnyitjuk-> Wrapper Player-re állítjuk-> kilépünk és kész.

(#10303) denis1977 válasza SunMount3r (#10302) üzenetére


denis1977
újonc

ok, megnéztem

HMD 2.1.7 2020-08-18.140128

(#10304) SunMount3r válasza denis1977 (#10303) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Az a legújabb FW. A Wrapper-t beállítottad?

(#10305) denis1977


denis1977
újonc

nem is tudom mi az, utána nézek

(#10306) SunMount3r válasza denis1977 (#10305) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Épp erről írtam fentebb.

(#10307) denis1977 válasza SunMount3r (#10306) üzenetére


denis1977
újonc

szia
felraktam a wrappert, de licence check failed-et ír és nem indul el.
4.1.1. és a 4.0.3.-as verzió is ugyanezt csinálja

(#10308) SunMount3r válasza denis1977 (#10307) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Mi az hogy "felraktad a Wrapper-t", honnan raktad fel és mijet? A Wrapper az gyárilag telepítve kell, hogy legyen a Box-on, a Firmware része alapból, nem kell sehonnan sem telepítgetni. Vagy te most miről beszélsz?

Az applikációk között van és a vigyorgó kék fej ikon az.

[ Szerkesztve ]

(#10309) denis1977


denis1977
újonc

nekem nincs ott, és a beállítások --- alkalmzásokban sincs

(#10310) SunMount3r válasza denis1977 (#10309) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Akkor a legjobb, ha újra rakod a FW-t, mert valami ott akkor nem stimmel vele. Innen tölthető le és utána majd a software package-t is fel kell rakni. Leírom a menetét:

1. Letöltöd a firmware-t.

2. Az update.zip file-t bemásolod egy FAT32-re formázott pendrive gyökérkönyvtárába. (Az update.zip file-ból már nem kell kicsomagolni semmit).

3. Kikapcsolod a lejátszót és bedugod a pendrive-ot az egyik USB-be.

4. Fogsz egy tollat (olyat, ami már nem fog, és a biztonság kedvéért műanyag) vagy egy fogpiszkálót, és a lejátszó hátulján lévő kis lyukba (Upgrade vagy Restore felirat van felette és a tápcsati mellett van) bedugod a hegyét, addig, amíg benyomódik a benti kis gomb.

5. Mialatt folyamatosan benyomva tartod ezt a kis gombot, bekapcsolod a lejátszót.

6. Amikor a tévén megjelenik a színes kör logó, elengedheted a gombot.

7. Ekkor már update-el magától és majd újra is indul – várd meg, beletelhet jó pár percbe.

A Software package-t ugyan így kell majd rátenni, csak előtte át kell nevezni (értelem szerűleg) a file-t update.zip-re.

Ha nem tiszta valami, akkor írj és részletezem.

(#10311) denis1977 válasza SunMount3r (#10310) üzenetére


denis1977
újonc

ok köszi.
én így vettem használtan, nem mókoltam semmit rajta

(#10312) denis1977


denis1977
újonc

Sikerült. ezer hála és köszönet. :R

(#10313) B.F.G.


B.F.G.
senior tag

Szisztok,

Van egy régi Himedia Q10 pro média lejátszóm, de az a baja, hogyha bedugom a tápot akkor villog pirosan a power gomb nem ad képet és nem kapcsol be, mi lehet a baja? Hol érdemes szervizeltetni?

(#10314) SunMount3r válasza B.F.G. (#10313) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Könnyen lehet az is, hogy táp adta fel. A táp típusa: 12V 1.5A+ PSU (4A-ig). A tüskéje pedig: 5.5 x 2.1mm "center pin positive". Egy ilyennel lehetne megpróbálni, ha lenne kéznél.

Amúgy tudod pontosan milyen verziójú FW van/volt eddig rajta? Azzal lehetne még próbálkozni, hogy letöltöd pontosan ugyan azt a FW-t és a "fogpiszkálós" metódussal megpróbálod ráfrissíteni. De nagyon fontos, hogy pont az a FW verzió legyen, ami eddig rajta volt, mással ne próbálkozz! Ha a 2.1.7-es volt rajta ahhoz itt a link.

Én a táp cserét próbálnám meg azért előszőr.

(#10315) attiss66


attiss66
senior tag

Hello! Itt vagyok. :) Még nem jött meg a Himédia Q10pro, a foxpostban várakozik. Az első kérdésem az lenne, hogy a HD és fullHd filmeken teljesen jó a kép és a hang? Valahol azt írták, hogy a 4K-t még csak-csak jól adja, de a HD, fullHd egy Popcorn hoz, vagy egy Dune-hez kezdő szint.

(#10316) SunMount3r válasza attiss66 (#10315) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Én csakis FHD-ra használom, mert egyelőre csak FHD TV-m van és minden tekintetben meg vagyok elégedve a képminőségével. Ezeket mégis hol olvastad róla? Meg amit korábban írtál, az a 720p-s hasonlat is elég nevetségesen hangzik, biztos nem tudta mit csinál, aki tesztelte. 4K / SDR videókat is le tudok így játszani, mert a lejátszó leskálázza FHD-ra és úgy is szuper a képminőség.

[ Szerkesztve ]

(#10317) attiss66 válasza SunMount3r (#10316) üzenetére


attiss66
senior tag

[link] ezen szekálja a csóka a képminőséget[link] [link] [link] [link] Többek közt ezeket a teszteket, magánvéleményeket olvastam. Az öt közül, csak egyen van, amin negatívan nyilatkozik a képminőségről, a többin inkább méltatják.
Elhoztam a foxpost-ból a lejátszót, de még nem lesz próba, mert nem ott vagyok, ahol a házimoziban lesz. Denon3802/se optikai se HDMI/ HM erősítő, Hitachi Illumina PJ-TX300 HD Ready projektor és a Himedia Q10pro médialejátszó. Átalakított, brutál módon csillapított Wharfedale Valdus 400 hangfalak és egy bandpass sub. ami rengeti a falakat :) . Kizárólag filmnézésre lesz használva szerintem, esetleg egy kis zene.

[ Szerkesztve ]

(#10318) attiss66 válasza SunMount3r (#10316) üzenetére


attiss66
senior tag

az utolsó két link ugyanaz, ez akart volna lenni [link]

[ Szerkesztve ]

(#10319) hatala válasza attiss66 (#10318) üzenetére


hatala
tag

Hi!
5 éve a lejátszó használójaként írok, még a Futekóról vettem újként.
Én FHD-ra és 4K-ra használom szinte mindig, de néztem rajta sorozatot HD-SD-ben is.
DoVi-t nem, de hát nem bánom ezt.
Ezen kívül tökéletesen visz mindent, Atmos-t, stb.. egy Denon AVR-X 6000-re van csatlakoztatva 11.2-ben.
Gondolkoztam nemrég hogy eladom és veszek egy Zidoo ZT20Pro-t, de még szerencsére kaptam előtte kölcsön egy Z10-et és nyilvánvalóvá vált, hogy nincs előrelépés 3x annyiért sem képminőségben, annyira jó lejátszó ez a Q10Pro.
Igaz, én ezt csak filmre használom, zenére mást.
Van benne egy 6Tb vinyó, valamint egyszerre még rákötve 2 db 3 Tb-s vinyó usb, nem akad, gyorsan tudok keresni rajtuk.

(#10320) hatala válasza hatala (#10319) üzenetére


hatala
tag

Egy hiba volt rajta valamelyik verziónál, - bár én nem szoktam frissítgetni, - hogy mivel én csak az alapértelmezett lila színű Media Center lejátszó appot használom rajta, filmnézés után, ha ki akartam kapcsolni, sokszor nem kacsolódott ki sehogy.
Így azt csináltam, hogy átléptettem kikapcsolás előtt bármelyik másik ikonra és akkor gond nélkül kikapcsolt mindig. nem tudom hogy ez a hiba van-e még, lehet hogy már javították.
Szerintem ár-érték arányban kiváló lejátszó ez ma is.

(#10321) Shokkolo válasza hatala (#10319) üzenetére


Shokkolo
addikt

Q5 prot hazsnálok én is sok sok éve... a képre abszolut nem lehet panaszom,
a hangra annál inkább sok esetben, de az meg nem a lejátszó hibája, hanem a pocsék hangsávok az anyagokban :W

nagyon-nagyon ritkán futok bele olyan 4k tartalomba ahol nincs kép, csak hang... de gyanúsan az valami olyan kódolás amit nem tud egyszerűen a lejátszó.
Szerintem marad addig amíg ki nem leheli a lelkét, mert egyszerűen jó kés kész

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#10322) attiss66 válasza hatala (#10319) üzenetére


attiss66
senior tag

Hi! Hát ez nagyszerű, már alig várom, hogy kipróbáljam a rendszerben.

(#10323) attiss66 válasza hatala (#10320) üzenetére


attiss66
senior tag

"...ki akartam kapcsolni, sokszor nem kacsolódott ki sehogy..." nem is kell kikapcsolni, nézni kell tovább, amig a szemed akkora nem lesz, mint egy görögdinnye :DDD

(#10324) SunMount3r válasza hatala (#10320) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Ez valószínűleg még egy régebbi FW hibája lehetett, de én ezt soha nem tapasztaltam.

(#10325) attiss66


attiss66
senior tag

Szerintem én elégedett leszek a Himedia Q10pro val és már nemsokára beillesztem a rendszerbe. :)

[ Szerkesztve ]

(#10326) pali923 válasza hatala (#10320) üzenetére


pali923
tag

Szerintem ár-érték arányban kiváló lejátszó ez ma is.

Én nem is értem, miért csak 20.000 Ft-ért adják/veszik a használt piacon.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#10327) attiss66 válasza pali923 (#10326) üzenetére


attiss66
senior tag

Gondolom azért, mert újkorában is csak közel 60e-be került. :)

(#10328) attiss66 válasza SunMount3r (#10324) üzenetére


attiss66
senior tag

Beüzemeltem a Himedia Q10 pro-t. Rögtön feltűnt egy jó tulajdonsága, hogy visz mindent képpel hanggal, ami a pendrive-okon van/amiket a A-210 nem vitt, vagy a hangot vagy a képet/. :) A hang és a kép első bekapcsoláskor nem győzött meg. A Popcorn A-210 és a Denon3910 meg főleg agyonvágta képben is és hangban is. Megnéztem rajta vagy 3 filmet, utána áram alatt maradt vagy 10 órát és láss csodát. képben az első helyre ment/hangban azért nem/.Placebo hatás lett volna?! Most járatom teszthangokkal/rózsaszín fehér, barnazaj stb vagy 3 órát. Az előző tulaj, akitől vettem resetelte. Akkor ez most gyári beállításban van? Új beállításokkal, stb lehet e ennél jobb hangot és képet elérni? Médiacenter lejátszó van csak rajta, ezen nézem a filmeket.

[ Szerkesztve ]

(#10329) SunMount3r válasza attiss66 (#10328) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Az hogy "reset-elte" sok mindent jelenthet, rossz dolgot is. Ezeket a lejátszókat nem szabad ugyanis a "factory reset" eljártással reset-elni, ha mégis így történne akkor sincs baj, csak fel kell újra rakni rá a FW-t.

Milyen verziójú FW van most fent?
!!!!A lejátszón épp rajta lévő firmware verzióját a Settings - About - Device Info - Build number alatt tudjuk megnézni.!!!

Hangban meg elvileg nem lehet semmi eltérés, ha ugyan úgy passthrough (RAW) módban engedi ki a hangot, mint bármelyik másik lejátszó. Ezt a bejáratós dolgot sem nagyon látom szükségesnek, de ha úgy gondolod, hát csináld. (Az viszont lehet, hogy téged súlyosan "palceobóztak" az előző lejátszóid).

A képhez pedig, mint írtam már neked az Imprex Engine-t kell full kikapcsolni, amit lejátszás alatt a lejátszó menüben találsz.

Valamin a színtérre vonatkozóan is vannak beállítások, amiket a szintén előlehet csalni. De ez mind le van írva már az összefoglalóban.

[ Szerkesztve ]

(#10330) attiss66 válasza SunMount3r (#10329) üzenetére


attiss66
senior tag

"Reseteltem a lejátszót.
Benne van a készülékben, ha kiveszed ugy is rá rakhatod a filmeket, NTFS partició van rajta, a készülékkel én nem formáztam. USB meghajtóként kezeli.
Én USB röl másoltam rá. A cuccodhoz minden beállítást át kell nézned hogy akarod használni . :R" ezt írta az előző tulaj

build number: HMD-2.1.7 2020.08.18.
kernel versio: 3.18.24.

kodi és wrapper nincs rajta

[ Szerkesztve ]

(#10331) SunMount3r válasza attiss66 (#10330) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

kodi és wrapper nincs rajta-> Akkor elég valószínű, hogy factory reset-elte. Azt ajánlom, hogy rakd fel újra, tisztán a 2.1.7-es FW-t, innen letőltheted. Annyi még, hogy ha PlayStore-t és egyéb app-okat is akarsz, akkor utána még az oldalon található "Software packagage-t" is rá kell majd raknod. Ez ugyan úgy megy, a "fogpiszkálós módszerrel", mint a FW felrakás.

A frissítés menete:

1. Letöltöd a firmware-t.

2. Az update.zip file-t bemásolod egy FAT32-re formázott pendrive gyökérkönyvtárába. (Az update.zip file-ból már nem kell kicsomagolni semmit).

3. Kikapcsolod a lejátszót és bedugod a pendrive-ot az egyik USB-be.

4. Fogsz egy tollat (olyat, ami már nem fog, és a biztonság kedvéért műanyag) vagy egy fogpiszkálót, és a lejátszó hátulján lévő kis lyukba (Upgrade vagy Restore felirat van felette és a tápcsati mellett van) bedugod a hegyét, addig, amíg benyomódik a benti kis gomb.

5. Mialatt folyamatosan benyomva tartod ezt a kis gombot, bekapcsolod a lejátszót.

6. Amikor a tévén megjelenik a színes kör logó, elengedheted a gombot.

7. Ekkor már update-el magától és majd újra is indul – várd meg, beletelhet jó pár percbe.

A Software package-t ugyan így kell majd rátenni, csak előtte át kell nevezni (értelem szerűleg) a file-t update.zip-re.

Ha nem tiszta valami, akkor írj és részletezem.

(#10332) attiss66 válasza SunMount3r (#10331) üzenetére


attiss66
senior tag

És ez mit fog jelenteni a minőségen, hang és képjavulás/ új 2.1.7. fw , kodi és wrapper/?

(#10333) SunMount3r válasza attiss66 (#10332) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Arról van szó, amit írtam, ha valóban factory reset-elve lett, akkor egy csomó dolog a rendszerből szintén törölve lett. Ha nem akarsz később váratlan hibákba belefutni, akkor felrakod újra a FW-t. Kodi és Wrapper is lesz, igen. A Kodi-t amúgy majd nem árt törölni (unistallálni) és a PlaySotre-ból újra felrakni. Mert eleve egy régit rak fel, ami nem biztos, hogy frissül magától (már ha egyáltalán használni akarod).

[ Szerkesztve ]

(#10334) sinci01


sinci01
aktív tag

Üdv, NAS-Q5 beállítás problémám van. A KODI megfelelően lárja a NAS-t, minden mappát, filmet, megcsinálja az index képeket is, de amikor elindítok egyfilmet csak fekete háttér és felül egy szürke csíkban "Video Player" felirat jelenik meg és más semmi. A saját media playere lejátsza a filmeket, de a KODI nem. Wrapper beállítva. Mit tudok még beállítani ami felett esetleg elsiklottam?

(#10335) SunMount3r válasza sinci01 (#10334) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Ez működött neked korábban? Hanyas verziójú a FW a Box-on?
A NAS-ban be van állítva, hogy az SMB verziója az 1.0-át is kezelje?

Amúgy próbáld meg újra aktiválni a Wrapper-t:
Ennek módja: MyApps-> Wrapper-> Megnyitjuk-> KODI Player-re állítjuk-> Kilépünk-> Újra megnyitjuk-> Wrapper Player-re állítjuk-> kilépünk és kész.

[ Szerkesztve ]

(#10336) sinci01 válasza SunMount3r (#10335) üzenetére


sinci01
aktív tag

Valami nagyon régi FW van rajta, 2.0.6 talán, mert sokáig nem volt használva a lejátszó. Korábban működött ha PC-ről osztottam meg. Most hogy van NAS, csak a Media PLayer működik, a KODI nem. Estére megpróbálom a Wrappert újra aktiválni.

(#10337) SunMount3r válasza sinci01 (#10336) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Csak, hogy tisztázzuk a Q5 Pro típusú Box-ról van szó, nem pedig a sima Q5-ről, ugye?
Mert akkor ez a FW már nagyon régi, ráférne hogy felfrissíts a legújabbra.
A 2.0.6-ra már csak a 2.1.4-et, majd utána a 2.1.7-et kell felrakni.

A telepítés menete pár hsz.-el feljebb is le van írva.

(#10338) attiss66 válasza SunMount3r (#10333) üzenetére


attiss66
senior tag

A gyári beállítások visszaállítása van a Q10-en, azt írta az előző tulaj. Ez a factory resetelés? Most nem vagyok ott a Q10pro-nál, majd szólok, ha ott leszek és akkor lehet megnéznénk azt a szoftvertelepítést stb. Addig is olvasgatom az összefoglalót.

(#10339) attiss66 válasza SunMount3r (#10337) üzenetére


attiss66
senior tag

lenne egy offos kérdésem. szerinted a Denon3910 dvd lejátszóra lehet még találni szoftverfrissítést a net-en? bármikorit. lehet az a gondja, mert a részek átváltásánál is megáll imitt-amott

(#10340) SunMount3r válasza attiss66 (#10338) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Igen, ez a factory reset, de ennél többet csinál, töröl egy csomó fontos rendszer file-t és app-ot is. És az egész firmware-t rakd fel újból, hogy helyre állítódjon a rendszer, a Software package-t csak utána, pont úgy ahogy már leírtam.

Ez a DVD lejátszós kérdés itt nagyon off, én nem tudom hol kellene keresned a neten, ha a hivatalos weboldal már nem működik, de a Google-ben talán magad is rá tudsz keresni. Esetleg az itteni DVD, vagy BluRay lejéátszós Topic-okban érdeklődj.

[ Szerkesztve ]

(#10341) attiss66 válasza SunMount3r (#10340) üzenetére


attiss66
senior tag

Kössz az off választ. Ha elrontom a firmware feltöltést, azt le lehet törölni és újra lehet kezdeni, vagy el lehet rontani a médialejátszót? Azt olvastam valahol, hogy a 2.1.7. előtt fel kell tenni a 2.1.4.-et, ez igaz?

(#10342) SunMount3r válasza attiss66 (#10341) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Amikor kérdeztem melyik FW van fent, akkor ezt írtad rá:
build number: HMD-2.1.7 2020.08.18.

Tehát erre mehet egyből nyugodtam a 2.1.7-es, amit linkeltem.

Ha mindent pontosan a leírásom szerint csinálsz, akkor semmi gond nem lehet. Csak figyelj oda, hogy pontosan tartsd be a lépéseket.

(#10343) attiss66 válasza SunMount3r (#10331) üzenetére


attiss66
senior tag

A Software package-t honnan lehet letölteni?

(#10344) SunMount3r válasza attiss66 (#10343) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Ott van a linkje a weboldalon, amit már eddig is linkeltem a FW-ek alatt: [link] "Software package", látod?

(#10345) attiss66 válasza SunMount3r (#10344) üzenetére


attiss66
senior tag

a software letöltést nem látom, csak a médiafire-t a Q10-hez

ja, a software a 223mb-os?
a firmware meg az 525mb-os

[ Szerkesztve ]

(#10346) SunMount3r válasza attiss66 (#10345) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Milyen "Software letöltést" nem látsz? Ott vannak a linkek konkrétan a FW-hez és a Software package-hez is. Igen, a Media fire-ről lehet letölteni őket, ennél egyértelműbb már is nem lehetne. Mit nem értesz még? Ne félj már tőle ennyire, csak csinádl és azért figyelj oda, hogy a Q10 Pro-nak megfelelő file-okat szedd le. (Ez a weboldal a Himedia EU-s hivatalos forgalmazója és support-ja is volt egykor, mind innen szereztük be az aktuális frissítéseket anno).

[ Szerkesztve ]

(#10347) sinci01 válasza SunMount3r (#10337) üzenetére


sinci01
aktív tag

Igen, ez a Pro verzió. Kikapcsoltam a Wrappert, így indult a KODI, de ha visszakapcsolom akkor megint csak a video player felirat. A media player működik rendesen. Majd használom azt. 😁

(#10348) attiss66 válasza SunMount3r (#10346) üzenetére


attiss66
senior tag

Már látom, le van töltve a fireware és a software package is. Letöltök majd egy 30-40gb-os filmet és kiváncsi vagyok, hogy hogy viszi e a Q10, visszakonvertálja e a házimozirendszeremhez, 5.1 és HDready. Eddig egy 4K-s és Atmoszos filmet visszakonvertált, hiba nélkül vitte hangot képet, és a kép szerintem fullHD minőség volt, vagy valami olyasmi, de HD-nál biztos jobb.

[ Szerkesztve ]

(#10349) SunMount3r válasza attiss66 (#10348) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Akkor te most egy HD Ready TV-hez fogod használni? Amúgy a leskálázása nagyon jó minőségű a HiMedia-nak, én is szoktam vele 4K / SDR videókat nézni a FHD TV-men. A HDR az már más tészta, mert a HDR->SDR konverzió mindig egy lutri, mert nincs is rá szabvány, ezért a képminőség kétséges lehet, ezért a legjobb hanyagolni. De eleve 4K / SDR videókkal nincs ilyen gond.

(#10350) attiss66 válasza SunMount3r (#10349) üzenetére


attiss66
senior tag

Projektorhoz, Hitachi Illumina PJ-TX300-hoz. [link]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.