Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-19 20:22:02

LOGOUT.hu

Tartalomjegyzék:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10051) jeni


jeni
félisten

Mégis van újabb a Q10 Pro-nál?
Q20
SOC szerint azonos a Q30-al és rendszernek a 2.16.t használja

[ Szerkesztve ]

(#10052) SunMount3r válasza jeni (#10051) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Ezek szerint van, de csoda, hogy van belőle International verzió (firmware), már ha hivatalos. Én nem szórakoznék vele, a spec.-ek szerint ugyan azt tudja, mint a Q10 Pro, vagy lehet még annyit se (olyan jól). Csak a Vietnámi termékoldalon van hivatalosan feltüntetve, hogy létezik egyáltalán. Jó lenne róla több infó (pl. hogy van e rá hivatalkos International FW), de nagyon kevés róla az infó, ami azért sokat sejtet. Ha a Q10 Pro utódját keresed, keresgélj más gyártóknál. Itt kérdhetsz ajánlásokat, igény és árkeret szerint. Én pl. egy Ugoos AM6B+-t fogok majd venni.

(#10053) coreska válasza jeni (#10051) üzenetére


coreska
aktív tag

Tudásban nem több a Q10Pro -nál, még kinézetre is hasonló. Ez csak egy átalakított Q10Pro így , más névvel :)

(#10054) jeni válasza SunMount3r (#10052) üzenetére


jeni
félisten

Igen
Nekem is tetszett a Q10 Pro ,minden ami kellett oda benne van.
Csak...
A támogatások köré beszükült vagy már nincs semmi se. Kezelhető volt nagyon kényelmes is. KÜLEME elsőrangú volt. Saját bővíthető belső tároló is szuper volt. A Disney + részleges használata és a Netflix nem támogatása ami fájó volt ebben a típusban.
Ez az amit kinézetél?
[link]
Ezt is be lehet itthon szerezni. Nem olcsó.
Végül az alábbit valasztottam,remélem jó lesz arra a célra amire kell. Negatívumot abban írnám le azon,hogy nincs saját tárolja.
TT TV Box X96 X4 4Gb/64Gb, amit az aprón vettem 40 ropiért ami saját fejlesztésű szoft van a srác részéről.
Ezen működnek az új dolgok.
Az analóg része 3,5 jack/3,5 jack része nem működik a TCL tv-re csatlakoztatva,összetöri a képet.,de a 3,5 jack és-3 RCA kábel páros ez így jó a régi tv-k re is átmeneti időre is.

(#10055) SunMount3r válasza jeni (#10054) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

A Q5 pro/ Q10 Pro, ha megfelelően van beállítva még ma is az egyik legjobb képminőségű lejátszó. Csak ugye mókolni kell ahhoz is, sokaknak ez már nem fér bele és meg is értem. Mások meg csak a Dolby Vision miatt váltanának.

TT TV Box X96 X4 4Gb/64Gb-> Ezt honnan vetted, abból a shop-ból, teszt van róla, vagy mi alapján választottad? Nem akarom elkiabálni, de ez elég "noname" kínai Box és hacsak nem CoreElec-el használod, akkor én eléggé kételkedem, hogy jobb lenne, akár a Q10 Pro-nál is...

(#10056) jeni válasza SunMount3r (#10055) üzenetére


jeni
félisten

Nálam nem az audio formátum hiánya tett be hanem a Q10 Pro appok korlátozása vagy nem működése.
Ennek ellenére az eddigi legjobb médialejátszója volt nekem.

(#10057) SunMount3r válasza jeni (#10056) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

A Q10 Pro semmilyen fontosabb audio formátum hiánnyal nem küzd. Ha a Dolby Vision-re gondoltál, akkor a nevében is benne van, hogy "vision" tehát ez a képi megjelenítésre vonatkozik. Gyak. egy HDR formátum, csak "fejlettebb" a sima HDR-nél.

(#10058) Nagy Tibor66


Nagy Tibor66
csendes tag

Valaki meg tudná mondani, hogyan kell kikapcsolni a Q10-et, mert az utóbbi időben nem áll le kikapcsolásnál. Mi a helyes kikapcsolási sorrend ha filmet nézek, és le szeretném állítani.

(#10059) SunMount3r válasza Nagy Tibor66 (#10058) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Minek a sorrendje? Filmből kilépsz (back gomb 2x), utána simán kikapcsolod. Meg mi az hogy nem áll le? Ha segítséget szeretnétek valami kapcsán, akkor a kérdéseket is részletesen kellene kifejteni.

(#10060) Nagy Tibor66 válasza SunMount3r (#10059) üzenetére


Nagy Tibor66
csendes tag

Kiépek a flmből 2X back gomb, simán kikapcsolom, de a számláló megy tovább, és nem vált a kijelző piros kis pöttyre, hanem fehérem világít, és hiába nyomom a kikapcs gombot, hallom, hogy még megy a gép.

(#10061) SunMount3r válasza Nagy Tibor66 (#10060) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Kihúzod a tápot és kész. Nekem is csinált régebben ilyet, mondjuk a mostani legújabb FW-el már nem, ill. nem filmezés után, hanem, ha pl. valami játék közben lefagy, akkor csak így lehet kikapcsolni. Régebbi FW esetén javaslom, hogy tedd fel újra a FW-t (a fogpiszkálós módszerrel), az sokszor megoldotta. Vagy akkor már frissíthetsz is a legújabbra (de akkor írd meg pontosan melyik verzió van most fent, mert akkor van egy procedúra amit be kell tartani, különben nagy galiba lehet).

(#10062) hatala válasza Nagy Tibor66 (#10060) üzenetére


hatala
tag

Szia!

Ezt hogy nem áll le, nekem is csinálta már sokszor és elég idegesítő. :(((
Régebben én is kihúztam a tápot ilyenkor, bár egy szekrénybe van és nyúlkáljak be mögé, de ez milyen megoldás már....
Nekem az elmúlt kb. 10 alkalommal az vált be, hogy kilépek a filmekből, fájlokból teljesen a fő menüre, és a YouTube ikonon hagyom a kurzort, így eddig mindig leállt rendben.
Próbáld ki, hátha..
Nekem az utolsó előtti FW van fent, én nem akarom ezt kézzel frissítgetni..

(#10063) pali923 válasza Nagy Tibor66 (#10058) üzenetére


pali923
tag

Nekem akkor csinál ilyet, amikor valamilyen fájlt játszottam le a hálózatból, és még él a kapcsolat egy hálózati meghajtóval. De akkor is megkérdezi, hogy megszakíthatja-e a kapcsolatot, és addig nem megy tovább, amíg nem okéztam le. Utána viszont simán lekapcsol. Szerintem ez akár firmware-függő is lehet, és/vagy valamilyen külső kapcsolódást nem akar lezárni.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#10064) SunMount3r válasza pali923 (#10063) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Erősen FW függő is lehet. Van amelyiknél többet csinálja, van amelyiknél alig.

(#10066) SunMount3r válasza Sallai2022 (#10065) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Még nem frissítette magát? Elvileg ez a legújabb, próbáld meg ezzel is. Előfordulhat, hogy néha "elromlik" valami benne, de elég gyakran frissítik, így hamar jöhet rá javítás is. Vagy írhatsz panaszt a Github-ra a fejlesztőnek. Én sajnos tesztelni nem tudom, mert nem HDR-es a TV-m.

Lokál lejátszott videóknál amúgy rendben van a HDR? Még annyit kipróbálhatsz, hogy kikapcsolod a lejátszón a Beállítások->Haladó menüben a HDMI auto adaptation-t és a HDCP-t.

(#10068) SunMount3r válasza Sallai2022 (#10067) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Hanyas verzió van fent a FW-ből most neked amúgy? Ha már elég régi, akkor lehet FW frissítéssel is próbálkozni.

(#10070) Warlordkill válasza Nagy Tibor66 (#10058) üzenetére


Warlordkill
csendes tag

Nekem nem szerette a külső WD winyót ,azt lecserélte megszűnt a probléma.

Ami használt, az ne legyen drágább mint az új :) Vagy ha új , akkor miért tőled vegyem ugyanannyiért :)

(#10071) Fefe66


Fefe66
tag

Segítség kellene
Laptopra feltettem win 10-et azóta nem tudok másolni a Q5 prora .előtte win 7 volt ott minden okés volt működött a samba megosztás . A windows fájlkezelője és a Tc is látja hálózaton a Q5 prot de a hozzárakott merevlemezt nem .Neten talált ötleteket kipróbáltam de nekem egyik se jött be .
Valaki tud rá megoldást előre is köszi

Xiaomi Mi 8 ,HiMedia Q5 Pro,Sony STR-DR1060,EPSON_EH-TW5210

(#10072) SunMount3r válasza Fefe66 (#10071) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

1. Ossz ki fix ip címet a lejátszónak és a Windows-os PC-nek is (amúgy minden eszköznek ajánlott) a router-edben.
2. Kapcsold be az SMB v1 megosztást Windows-on.
3. Kapcsold be (he nem lenne) a SAMBA megosztást a Q5 Pro-n. A Settings->Advanced menüben van.
4. Ha így se megy, a Windows tűzfalban adj engedély minden kimenő és bemenő forgalomnak a lejátszó ip címére.
5. Windows-on kapcsold be a Hálózati felderítést.

[ Szerkesztve ]

(#10073) Fefe66 válasza SunMount3r (#10072) üzenetére


Fefe66
tag

Köszi
A fix ip címeket még nem próbáltam a többi megvolt , kipróbálom

Xiaomi Mi 8 ,HiMedia Q5 Pro,Sony STR-DR1060,EPSON_EH-TW5210

(#10074) sivi


sivi
csendes tag

Üdv! Olvasgatom egy ideje a témát de nem jutok előre abban hogy melyik verziót rakjam fel a q10 pro-ra. Igazából csak hálózatról 4k hdr tartalmak lejátszása a fő szempont. De az a lehető legjobb legyen. Valamit nem bánnám ha meg lehetne egy kicsit újítani a felületet. Előre is köszönöm a segítséget. :)

(#10075) SunMount3r válasza sivi (#10074) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Részemről a 2.1.7-es verzió ajánlott (ez a legújabb). Ott az első hsz.-ben le is van írva, hogy mely FW-eket kell még előtte felrakni. Jelenleg hanyas FW verzión vagy?

[ Szerkesztve ]

(#10076) sivi válasza SunMount3r (#10075) üzenetére


sivi
csendes tag

2.1.6, van valamilyen lehetőség a kinézet módosítására?

(#10077) Shokkolo válasza sivi (#10076) üzenetére


Shokkolo
addikt

minek a kinézetére?
Kodi? Mert abban úgy állítod ahogy akarod...
Én pl gakorlatilag 0. lépésként töltöm le a régi, bevált "confluence" skint :DDD

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#10078) sivi válasza Shokkolo (#10077) üzenetére


sivi
csendes tag

Nem. Maga a lejátszó főmenüjére.

(#10079) SunMount3r válasza sivi (#10078) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

A Launcher-e gondolsz? Van, de nem lesz annyira egyszerű, abd shell-es bűvészkedés kell hozzá. Mondjuk nehéznek sem nehéz, én már megírtam hozzá a a batch file-okat, ha akarod közzéteszem és elmagyarázom. Azért kell, mert hibába telepítesz új launcher-t, az boot-kor mindig visszaáll a gyárira.

Ja a lejátszó saját menüi attól még ugyanazok maradnak, hiszen azok tk. külön app-ok, amik úgy vannak megírva. De a launcher-t le lehet cserélni.

(#10081) SunMount3r


SunMount3r
Topikgazda

Gymbeam: ilyeneket dirketben nem linkelünk, ezért töröltem a hsz.-ed (szerkeszteni sajnos nem tudom, csak törölni). Ha akarod, rakd fel újra kérdést linkelés nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#10083) super dríve


super dríve
csendes tag

Sziasztok! Himedia Q10 pro lejátszót használok évek óta többé-kevésbé megelégedéssel...Firmware: 2.1.7. Vagyis a legutolsó a kiegészítő szoftver csomaggal megtoldva.
Most mégis segítséget kérnék!
Melyik az a Kodi verzió amelyik átengedi a digitális hangsávokat házimozi erősítőn keresztül? Dts, dolby, tru-hd, atmos stb....
Illetve melyik verzióval tudnék iso.kiterjesztésű filmeket megnézni?
Ha tudtok pontos verziót mondani a Kodiból, akkor mondjátok már meg azt is ha esetleg plugint vagy kiegészítőt is le kell e tölteni hozzá....!
Előre is köszönöm a tanácsokat!

(#10084) SunMount3r válasza super dríve (#10083) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Ez bonyolult ügy. Ahogy én tudom a "shitty-build" Kodi-val is csak a DD és a DTS 5.1 megy, a HD hangok nem és nincs képfrekvencia váltás. Innen elvileg "shitty-build"-es verzió kellene, de látom, hogy már nincs a listán. Ez esetben nem tudom melyik felelne meg a célra a listáról.
Amúgy az eredeti Koid 16-os verziójában még volt 5.1-es DD és DTS hang passtrough a HiMedai Box-okon is.

Pcristi CFW-jével már van frekvenciaváltás is Kodi alól, de ezt én csak akkor ajánlom, ha nagyon kell az a Kodi. Nekem nincsenek valami túl jó tapasztalataim a CFW-kkel. Miért nem jó a gyári lejátszó a Wrapper-ezéssel Kodi alól?

Amúgy az iso-kat a gyári HiMedia Player-nek le kell tudnia játszani, tán nálad nem teszi?

[ Szerkesztve ]

(#10085) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.
Hozzám került egy himedia q10 pro, jelenleg 2.1.1 fw van rajta .
A 2.1.7 fw-t fel lehet erre tenni ? Ha igen , hogyan ? Illetve mire figyeljek még ? Van még valami ajánlás ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#10086) kezo0 válasza rostiron (#10085) üzenetére


kezo0
addikt

Szia, ajánlott elolvasni a témaösszefoglalót!

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#10087) rostiron válasza kezo0 (#10086) üzenetére


rostiron
őstag

Átfutottam rajta, de a 2.1.7 -ről nem találok infót.
Feltehető közvetlenül a 2.1.1 -re a fogpiszkálós módszerrel ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#10088) SunMount3r válasza rostiron (#10087) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Itt találod a 2.1.7-es FW-t és telepítési sorrendet is. Tehát neked még előbb a 2.1.4-et is fel kell rakni. Ha ez után már a 2.1.7 is fent van, akkor ott van az is a Post-ban, hogy a Software package-t is ajánlott utána telepíteni hozzá, amihez szintén ott a link és a leírás.

És igen, a "fogpiszkálós" módszer ajánlott ebben az esetben is, a menete gyak. ezen esetekben is ugyanaz.

(Majd beírom az összefoglalóba is, ha lesz egy kis időm rá.)

[ Szerkesztve ]

(#10089) kezo0 válasza rostiron (#10087) üzenetére


kezo0
addikt

Upsz, úgy látom, ez tényleg nincs benne. Akkor majd remélhetőleg SunMount3r kolléga tud ebben segíteni neked.

szerk.: na, már meg is előzött. :)

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#10090) rostiron válasza SunMount3r (#10088) üzenetére


rostiron
őstag

köszi, holnap nekiugrok

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#10092) SunMount3r válasza Gymbeam (#10091) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Elméletileg semmi akadálya, hogy az legyen.

(#10094) SunMount3r válasza Gymbeam (#10093) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Lejátszás szempontjából mindegy, a 2.0 is elég bármilyen videóhoz. Esetleg file másoláshoz/letöltéshez gyorsabb lehet a 3.0. Amúgy még annyi, hogy néha érdemes lehet rádugni az SSD-t egy PC-re (pl. Windows-ra), hogy végezze el a néha szükséges Trim-elését.

(#10096) SunMount3r válasza Gymbeam (#10095) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

1. Bőven.
2. Nem tudom, hogy a Windows megcsinálja e magától, ha csak úgy rádugod egy ideig. A keresőbe beírod, hogy defrag, ott lesz a lemezoptimalizáló, ez kiírja az SSD állapotát és azt is, hogy kell e Trim-melni, ha igen, akkor rányomsz az "Optimalizálás"-ra. (Hangsúlyozom azért, hogy NEM defragmentálásról van szó, defragmentálni egy SSD-t sose szabad, a Trim az megint más!)

[ Szerkesztve ]

(#10097) SunMount3r válasza SunMount3r (#10096) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

TRIM. Amúgy lehet majd előbb "analizáltatni" kell a fenti programban az SSD-t, hogy kiolvassa a Trim állapotát, mivel nincs állandóan a PC-re dugva.

[ Szerkesztve ]

(#10099) m3ss


m3ss
veterán

sziasztok,
vmi nem kerek a q10prommal. megcsinalom a vegpontozast a megjelnitomon mondjuk laptoprol vagy mas medialejatszorol a black clipping videoval, ahol ugye beallitom, hogy 16alatt ne lassak villogni semmilyen erteket.
ugyanezekkel a beallitasokkal ha elinditom uezt a black clip videot himedian, akkor 9ill11-ig latom villogni az oszlopokat (attol fuggoen h full / limited rgb-t allitok be a megjeleniton) pedig ilyen beallitasok mellett nem ennek kellene tortennie.
masnak nem volt ilyen gondja? esetleg meg tudja nezni vki, hogy neki a black clip videok (akar youtubeon is, nekem ott is uezt csinalja) uazt mutatjak a himedian mint mas medialejatszokon?
gyari medialejatszot hasznalom, yuv kimeneti beallitasok, de probaltam minden mast is, brightness, contrast minden alapon himedia menuben. mas beallitast nem talaltam, ami erre hatassal lehetne.

kernel: 3.18.24_hi3798cv2x
build: HMD-2.1.7 2020-08-18 140128

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#10100) SunMount3r válasza m3ss (#10099) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Most néztem meg és nekem teljesen jó a Black level is és a White level is. Contrast/Brightness stb. minden alapon (középen) a HiMedia-n. De amúgy FHD TV-n néztem, 4K kimenet esetén nem tudom mi lenne a helyzet (lásd alább).

Az Imprex engine full ki van kapcsolva a lejátszó menüjében? Mert azt javasolt teljesen kikapcsolni, mert nyilván az bekavarhat.

És Settings->Advanced menüben próbáltál valamit állítani a YUV beállításokon?
4K TV (és kimenet) esetén kicsit bonyolult a helyzet, ehhez olvasd el az összefoglaló "2. Bug-ok, hiányosságok és lehetséges megoldások a Q10 Pro/Q5 Pro lejátszókkal kapcsolatban:" részének legelső bejegyzését. Már amennyiben bármi köze is lehet ennek a színtér beállításokhoz, de szerintem nem nagyon (azért ártani nem fog, ha tudsz róla).

Amúgy meg egyszerű: amúgy is minden eszközhöz külön kell bekalibrálni a megjelenítőt (szokták mondani). Tehát ahhoz a HDMI bemenethez (és ha már a szokásos "Mozi/Film" módokat is beállítottad rá), amin a HiMedia lóg kalibráld be úgy a TV-t, hogy azzal is jó legyen.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.