Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rovtiv

    tag

    Üdvözlet a tettestársaknak!
    Remélem, én is beleférek legalább a 'gány' kategóriába az alábbiakkal.
    Röviden, az egész azzal kezdődött, hogy vettem egy Giga GTX-460 vidkarit, ami ugye fűt rendesen, ráadásul szétszórja a hőt a házban. Miután felső tápos (Chieftec) házam van, a processzor és a táp kapott is belőle szépen. A táp őrjöngött is, mint egy hajszárító, amikor játszani kezdtem, a procihűtő is pörgött rendesen. Nyilvánvaló volt, hogy csinálni kell valamit.
    Szóval elsőként a tápot fordítottam meg, hogy felülről szívja a hideget, de ehhez ki kellett vágnom a ház tetejét. Akkora ablakot vágtam, hogy beférjen mellé egy 14 centis venti is. Ekkor viszont az elszívott levegő mennyisége bizonyult kevésnek, ezért a tápot kb 4 centivel beljebb kellett ültetnem a hátlap síkjától, hogy a procihűtő által kidobott levegő távozni tudjon a házból. Ezért közvetlenül a vidkari fölé egy PCI slot helyére betettem még egy 'trombitás' slothűtőt is. Továbbá a ház előlapjára feltettem három kétállású kapcsolót, amelyből kettővel a 14 centis venti fordulatát lehet négy fokozatban vezérelni, eggyel pedig a slothűtőét felezem le.
    Kb ennyi. (A képek minőségért elnézést kérek, telefonnal csináltam őket.)

    Elsőként a tápot fordítottam meg
    elsőként a tápot fordítottam meg

    a tápot kb 4 centivel beljebb kellett ültetnem
    a tápot kb 4 centivel beljebb kellett ültetnem

    betettem még egy slothűtőt is
    betettem még egy slothűtőt is

    feltettem három kétállású kapcsolót
    feltettem három kétállású kapcsolót

    Figyelmeteket köszönöm! :B

    [ Szerkesztve ]

    ...már bocsánat...

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés