Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30369) zsigee


zsigee
tag

Sziasztok.
Olvasom a hozzászólásokat, és ámulok. Hová fejlődik a technika?
Egy kérdésem lenne, a hanggal kapcsolatban, mert sokáig én is csak sztereó párti voltam.
Ha van egy jóféle filmem, 5.1 hanggal, pcről lejátszva, hiszen G@ben is ezt teszi, az hogyan fog szépen szólni sztereóban? Nekem ez sosem sikerült :U :N
Ha tv-vel játszatod le, pen drive-ról, vagy hdd-ről, akkor a tv konvertálhat, de HDMI-n beküldött jelet nem igazán. Biztos vagyok benne, hogy az újabb tv-k már kezelnek mkv-t is, így annak a hangját is képesek kezelni, az enyém még nem ilyen.
Fejhallgató kimenet jele pedig a tv-ken minősítést sem érdemel. Ezeken már van SPDIF, (optikai vagy koaxiális), ami azért normálisabb jelet produkál. (Eleve digitális jelem van, miért használjak filmnél analógot?)
Röviden és tömören, a zene sztereó (egy két kivétel azért van...), a filmeket pedig érdemes 5.1-ben hallgatni.( A beszéd legtöbbször a center sávján szólal meg. Ha ezt a frontokra küldöm, akkor egy káosz és folyamatosan elhalkuló valamit kapok...)
Részemről ennyi, nincs több hozzáfűzni valóm, és csak a személyes véleményemet és tapasztalatomat írtam. Nem értek hozzá.
Üdv.

Nem a mennyiség, és a minőség a fontos, hanem hogy sok legyen és jó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.