Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26751) Jhony5


Jhony5
csendes tag

Üdv dell 1525 ös laptophoz nincs valakinek eladó töltöje töltő
Köszi!

(#26752) Dorien


Dorien
veterán

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#26753) BalooTM


BalooTM
tag

Ha valaki keresne jó kis 17"-os masinát, akkor íme!

Letiltott telefonszámot nem veszek fel!

(#26754) Balinov


Balinov
félisten

Toyota-s kollegak. Jobb oldalon a refi es az index kivetelevel kiment a helyzetjelzo meg a tompitott izzom.Ket kerdesem lenne:

1. Gugliztam, bonyolult-e kicserelni az izzokat, van ahol azt mondjak, igen, van aki meg azt mondja nem. 2007-es a sarkany, de valszeg 2006 evvegi gyartas.

2. h7 55w a tompitott, ez megvan, de mi a tipusa a helyzetjelzonek? W5W 501? Rakhatok bele ilyen LED-es verziot?

2.5... :B Erdemes ha cserelek egy adott tipusu izzot mindket oldalon kicserelni, meg akkor is ha csak az 1ik oldal ment tonkre?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#26755) Jazzos válasza Balinov (#26754) üzenetére


Jazzos
tag

1 sztem nem nehéz, bár ha nagy a kezed lehet anyázod közben a japókat néha :D
2 vedd ki nézd meg, úgysem jó, mindegy benne van-e. ledesről phingom sincs
3. én nem szoktam cserélni feleslegesen, csak a rosszat.

(#26756) Balinov válasza Jazzos (#26755) üzenetére


Balinov
félisten

jaja, egyik forumon irtak, hogy kb egy 2eves japan gyerek keze kell hozza,hogy valamelyik izzot ki lehessen cserelni kesobbi evjaratuk totyaknal

kocce!

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#26757) Lacpac


Lacpac
őstag

Még mindig keresek i5 2500K-t!
Át is tudnám venni még ma Győrben, vagy a környékén.

(#26758) Jazzos válasza Balinov (#26756) üzenetére


Jazzos
tag

Nem tudom, szerintem azért meg lehet oldani :D Fotót nyomatsz? :D

(#26759) atos19881101 válasza Balinov (#26754) üzenetére


atos19881101
senior tag

2. Ne rakj bele, hacsak nem akarsz büntetést ...
3. Érdemes mindkét oldalt egyszerre cserélni, mert a régebbi izó eltérhet mind színben mind erősségben.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#26760) Jazzos válasza atos19881101 (#26759) üzenetére


Jazzos
tag

3. na én ezt sokszor nézegettem pont erre gondolva, de sosem tapasztaltam különbséget.

vagy vak vagyok. ez is benne van :D

[ Szerkesztve ]

(#26761) Balinov válasza atos19881101 (#26759) üzenetére


Balinov
félisten

mamint W5W 501-t ne? itt legalis

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#26762) mm00 válasza Balinov (#26761) üzenetére


mm00
aktív tag

Led-re gondolt a kollega, hogy azt ne.

Egyik ismerősömnek ledek vannak berakva Opelbe, ott neki folyamatosan jelez a komputer, hogy rossz az égő, de őt nem zavarja :)

(#26763) okiDoki válasza Balinov (#26761) üzenetére


okiDoki
tag

Tegyél bele WD40-et, azzal nem foghatsz mellé! ;)

0,0

(#26764) Kis Joe válasza Balinov (#26756) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Most vettem az audi helyett egy fiesta-t. Ebbe a helyzetjelzőt csak úgy tudod kicserélni ha leszeded a lámpabúrát. A kézi könyv szerint is :W
Én azért szerettem a ledeset, mert lassabban szívja le az akkut ha ott hagyod az út szélén.
Ajánlani tudom, pláne ha ott nem illegális.

Valaki találkozott már olyannal ami legális E számos ledes?

Szerk.: Ha standard H7-et (vagy H4-et) cserélsz szintén normál típusra akkor mindegy. Én most növelt fényerejű és fehér fényűt vettem, azt párban kell cserélni ha nem ugyan olyan típust raknék bele. A helyzetjelzőnél szerintem mindegy, ha a másikba nem ledes van és most is nem ledeset raksz bele.

[ Szerkesztve ]

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#26765) atos19881101 válasza Balinov (#26761) üzenetére


atos19881101
senior tag

Ha legális is, én akkor sem raknék be. Tény, hogy kevesebbet fogyaszt (de gondolom nem hagyod égve mikor leparkolsz így nem is értem) viszont a vetítési képük általában elég gyatra a rendes izzókéhoz képest (lásd).

(#26760) Jazzos
Én emelt fényerejűt használok így azt párban cserélem. Általában egyszerre is pukkannak el sokszor ... Azok az égők amikben már több száz óra benne van szerintem veszítenek a tulajdonságaikból ellenben mint az újak.

(#26762) mm00
A CAN-BUS miatt jelez neki. Be kellene kötnie egy ellenállást és akkor nem jelezne.

[ Szerkesztve ]

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#26766) Balinov válasza atos19881101 (#26765) üzenetére


Balinov
félisten

Helyzetjelzo a led, marha fasza, végre látok, igaz, másfél oramba tellett kicserelni, a pár tompított h7essel (azok GE Markajuak)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#26767) sagesz93


sagesz93
addikt

Van nálam egy toshiba satellite l-505 13d laptop, ami bekapcsol, felpörögnek a dolgok, de képet nem ad, se hdmi, se dsub se a saját kijelzője. DVD drive is megy, meg ilyenek.
Bill kombinációk, bekapcs gomb sokáig nyomva tartása sem segít, valakinek valami ötlete? Még nem szedtem szét.

(#26768) BalooTM válasza sagesz93 (#26767) üzenetére


BalooTM
tag

Chipes lesz az, reball kell neki.

Letiltott telefonszámot nem veszek fel!

(#26769) Kis Joe válasza atos19881101 (#26765) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Helyzetjelzőnek nincs akkora fényereje hogy bármit számítson abban, hogy mit látsz.
Ennél fogva mindegy szerintem milyen vetítési képe van. Bár az vitathatatlan hogy tényleg más.
Annyi hogy némelyik típus zavaró lehet az említett vetítési kép miatt a szembe közlekedőnek lakott területen kívül, mert elvakítja amint közelebb ér.

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#26770) bundilolo


bundilolo
tag

Valakinek nincs véletlenül műszaki könyve eladó? Mechatronika, hajtástechnika, elektronika, szervo hajtások, pneumatika, hidraulika érdekelne elsősorban.

(#26771) ftc


ftc
nagyúr

Gyerekek

egy kis kérdés:

Ez miylen szin magyarul? vmilyen tölgy de pontosabba?

[ Szerkesztve ]

(#26772) sladka_pani válasza ftc (#26771) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Ez amerikai mocsártölgy.

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#26773) ftc válasza sladka_pani (#26772) üzenetére


ftc
nagyúr

Köszönöm :R

(#26774) vlcsko82 válasza sladka_pani (#26772) üzenetére


vlcsko82
aktív tag

A kép alapján szerintem csak utánzat :U (makk-fa :DDD )

"...és isten mondá a 8-ik napon: -Oké Murphy, te győztél!"

(#26775) Dryman válasza Balinov (#26756) üzenetére


Dryman
aktív tag

youtubozzál rá az égőcserére...én is meglepődtem hogy csavarhúzó meg 10-es dugókulcs kell a kia első fényszórók izzócseréihez, aztán hamar kiderült hogy oldalanként 3-3 csavar és az oldalsó csuklópánton kifordítható a fényszóró teljesen...onnantól meg gyerekjáték volt cserélni....

(#26776) Kis Joe


Kis Joe
aktív tag

Valakit érdekel egy használt Apple Magic mouse? :))

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#26777) Balinov válasza Dryman (#26775) üzenetére


Balinov
félisten

az a resze megvolt, Laci, az a 3-4 relevans talalat mind arrol szolt, hogy A) hogy bontsuk meg az elejet,hogy hozzaferjunk az izzofoglalatokhoz, vagy a mar kibontott lampatestet muhelyasztalra teve hogy kell kicserelni (az a resze mar morickas!)

Vegulis megoldottam, ropke masfel ora alatt, csillagfeju, laposfeju csavarhuzo, 10-eskulcs, kis WD40 (az akksihoz, hogy picit arreb tudjam toszogatni). par kurvaanyazas, karcolas, meg 2 cigi...viszont fasza let, vegre latok! a LED-es helyzetjelzo meg brutal fasza!

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#26778) G@ben válasza Dryman (#26775) üzenetére


G@ben
addikt

Érdekes, régi autóknál még egész jól meg tudták oldani. Nekem kábel lehúz, kis körbeszorítós rugó kézzel levesz, maradék cucc negyed fordulat asszem balra, hátrafelé kihúz, izzó cserél, majd ez vissza. Kis rutinnal 2-3 perc. Szintén Kia. :)
Viszont van egy Yamaha Majesty-nk is, annál még csak nézegettem a hátsó izzó cseréjet, de valahol a küszöbnél kell kezdeni. :D

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#26779) Jazzos válasza Balinov (#26777) üzenetére


Jazzos
tag

Azt hittem a kezedet fújtad be WD40-nel. :D

(#26780) Balinov válasza Jazzos (#26779) üzenetére


Balinov
félisten

vazelin,hogy jobban csusszon :)

utasoldali kulonosen szivatos volt az ablakmoso tartaly,meg a vekony femcsovek miatt....

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#26781) Dryman válasza Balinov (#26780) üzenetére


Dryman
aktív tag

Nekem is sikerült tegnap délután az izzócsere..
..
eddig ez a qvadrága Osram Night Breaker Plus (+90%) típusú izzót használtam....
most ez új nevet kapott és Osram Night Breaker Unlimited (+110%) lett a neve...a duo pakk a legolcsóbb webáruházban is 5ezerpárszázba kerül, győri boltba meg 6500....Tudom hogy van Philips (GE) 10ezerért is, de gondoltam szétnézek a piacon...
Az Osram Night Breaker Plus valóban klasszisokkal jobb mint egy sima H7-es, de a nagyobb fénynek bizony borsos ára van, kb évenként cserélni kell és ráadásul párban....

Bementem hát az autószerelőmhöz tanácsért, Hella mezei H7-est nem ajánlotta, kb azt is évente cserélni kell, és Romániába van a gyártás...meggyőzött....Aztán mondott egy érdekeset, van a Valeo H7-es izzója, amiből létezik az +50%-os típusjelzésű, 1260pénz/db, és a dobozán 750 üzemóra van.
Nosza vettem belőle egy párat és nekiálltam....
Tapasztalatom szerint semmivel sem rosszabb mint az eddigi osram-ok, kíváncsi leszek meddig bírja majd....

jut eszembe...szeretném a fényszoró műanyag búráit polírozni, vagy políroztatni, érdemes megvenni a Philips repair kit-jét, és a videón látható módon megcsinálni magamnak, vagy inkább szakemberre bizzam?
ha szakember akkor kit ajánlotok Győrben???

[ Szerkesztve ]

(#26782) Coyot válasza Dryman (#26781) üzenetére


Coyot
őstag

NBU van nekem is nagyon jó izzók, nálam most több mint 1 éve mennek és marha sokat megyek, jólbírják. Amugy a legnagyobb ellenségük az indítózva bekapcsolva hagyás meg a leállítás után kikapcsolás.

Polírt szakemberre bízd. Lámpánként kb 3-5 ezer pénz. 2 hete políroztattam én is őket igen jók lettek. De neked fiatal autód van nem? hogyhogy máris bemattultak?

Má' nem

(#26783) Jazzos válasza Coyot (#26782) üzenetére


Jazzos
tag

Hol csinálják Győrben? Engem is érdekelne asszem.

(#26784) Coyot válasza Jazzos (#26783) üzenetére


Coyot
őstag

Én kedvenc szülővárosomban csináltattam itt győrben sajnos nem ismerek senkit, ajánlottam volna ha van kit :)

Má' nem

(#26785) Dryman válasza Coyot (#26784) üzenetére


Dryman
aktív tag

Az előző tulaj...taxibt...gyakran mosatta hogy puncimágnes legyen...így a gyakori gépi mosó által tekerentyűzőtt kefék mondhatni szabályos vízszintes vonalakat karcoltak a műanyagba....szóval karcos a lámpám nem pedig bemattult....
Spár parkolójában csinálja a srác 5000-ért a kettőt, de nem volt meggyőző a munkája látván kollégám verdáját....meg le is kell valami uv szűrő genyával kezelni, különben ismét jön az idő vas foga.....

(#26786) Jazzos válasza Coyot (#26784) üzenetére


Jazzos
tag

?

:D

(#26787) Dryman válasza Jazzos (#26786) üzenetére


Dryman
aktív tag

:Y nabammeg :Y leesett....

(#26788) Coyot válasza Dryman (#26785) üzenetére


Coyot
őstag

Ne UV fóliázz mert az meg szétmegy kavicstól jégtől és az lesz csak ronda. Valamint nekem azt mondták hogy sokáig évekig megmarad a jó polír aztán max újra megcsináltatod. Pont ma kérdeztem VW topicban :DD

Igazából nem egy nagy kalandaz egész: 800-as papír aztán 1200-es vízben csiszolva, utána meg ipari polírgéppel 2 féle pasztálva csinálták nekem. Ha érdekel utána kérdezek milyen paszta volt konkrétan.

Jazzos

:))

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#26789) MR_Joe válasza Coyot (#26788) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Polírhoz cuccok

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#26790) golya32


golya32
aktív tag

Van 2db CANON PG-50 fekete tintapatronom csak kibontva volt, téves rendelés 1000ft/db áron adnám.
Esetleg keresek hozzá nyomtatót..

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#26791) BalooTM válasza Jazzos (#26783) üzenetére


BalooTM
tag

pl itt

Letiltott telefonszámot nem veszek fel!

(#26792) Dryman válasza BalooTM (#26791) üzenetére


Dryman
aktív tag

Műanyag autolámpa-búra felujító készlet!
egész meggyőző a kisvideó a link alján...
[link]

(#26793) Coyot válasza Dryman (#26792) üzenetére


Coyot
őstag

Ismerve a polír lényegét, még mindig a szakembert javaslom, egy polírgéppel rendesen meg tudják csinálni, de kézzel nagyon nagyon kétlem hogy akár a közelébe érő eredményt el tudnál érni.
Még ha kitartóan is polírozol egy polírgép nagyobb felületen egyenletesebb sebességgel és nyomással tud dolgozni. Szerintem :D

Ha kipróbálod előtte utána fotót el ne felejtsd! :K

Má' nem

(#26794) bendeguz76


bendeguz76
aktív tag

Győrben keresnék olyan szakembert aki ért sztereó erősítő javítás,takarítás,átnézéshez.

bendeguz_HUN

(#26795) Bobrooney válasza bendeguz76 (#26794) üzenetére


Bobrooney
senior tag

+1

(#26796) Dryman válasza bendeguz76 (#26794) üzenetére


Dryman
aktív tag

Nem akarlak elkeseríteni, de az ilyen jellegű elektronikai műszerész tevékenység addig volt anyagilag is "meghálálva", amíg nem jött a kínai kacat.
Csináltam egy darabig, aztán feladtam...egy meghibásodott berendezésnél az ügyfél inkább vett újat, mint hogy kiadjon egy STK integrált áramkörért 25-30ezret.....eltűntek azok a tranzisztoros/fet-es stereo erősítők amik a 80-as 90-es évek slágertermékei voltak, és helyettük bejöttek a japán és közel keleten gyártott erősítők integrált végfok IC-kkel....a jó munkásember mit sem törődve a cuccal meg jól túlhajtotta és a tönkrement mélynyomó magával rántotta az STK IC-t is....szóval olyan költségeket vetett fel a javításuk hogy a nem éri meg kategóriába került ez a termékcsalád...sőt helyette már ott volt a modernebb térhangzást is tudó kínai kacat...
A műszerész meg ne kérjen el 5000Ft-ot a javításért mert az túl drága, pedig lehet 2-3 órán át csak azt kereste mi lehet a hiba, aztán meg intézte az alkatrészbeszerzést, beépítést stb....
Másodsorban azért sem éri meg ezzel foglalatoskodni mert olcsó Jánosunk megveszi a lomin a németből behurcolt levetett vackot, kis szerencsével még működik is, aztán olcsó Jánosunk keres hozzá szakembert mert azért már csak nem minden funkció olyan amilyennek lennie kell, brummos, recseg a potméter stb....aztán azt gondolja hogy annyiért amennyiért vette, meg is lesz javítva a cucc.....hát nem!
KB ennyi amiért nehezen fogsz találni szakembert, ha találsz, lásd elektronikai műszerész a Zrinyi utca sarkánál a Szigethy-n, ő meg elkéri az árát rendesen egy ilyen melónak, ez meg neked nem fog tetszeni.... :)

(#26797) bendeguz76 válasza Dryman (#26796) üzenetére


bendeguz76
aktív tag

Köszi az infót.megkeresem az uriembert ahol irtad.egy rotel 960 bx erősítőröl van szó,nálam van vagy 15 éve nagyon szeretem a hangját ezért akarom kicsit rendbehozni.

bendeguz_HUN

(#26798) Dryman válasza bendeguz76 (#26797) üzenetére


Dryman
aktív tag

A fenti írásom általánosítás, ne vedd magadra....vannak még emberek akik akik a régi holmijukat is megbecsülik....rotel 960 gratula hozzá....volt már dolgom ilyennel.
a városi rendőrkapitányságnál találod a Zrinyi utca és a Nagy Imre utca közötti szakaszon a Szigethyről nyílik a garázsból kialakított műhely....van azon a soron, egy söröző meg egy munkaruházati bolt is...köv sarok meg már a yard.

ez is már integrált cuccos.....jut eszembe a WD40 mindenre jó, de erősítő potmétereit TILOS ezzel befújni....szigorúan csak elektronikai tisztítóspray, vagy csere....sajnos alig kapható már az itt is használt logaritmikus 47 és 100Kohm-os tekerentyű....

[ Szerkesztve ]

(#26799) bendeguz76 válasza Dryman (#26798) üzenetére


bendeguz76
aktív tag

Meghallgattam pár hm erősítőt de fasorban sincs a hangjuk vele szemben.sok csilli villi alkalmazás meg még mittudom én mik de arra amire gyártották őket ehhez képestalkalmatlanok,szerintem.nagyon pénztárcába kellene nyúlni,hogy hasonlo hangminőséget kapjak.csatorna váltója,plusz néha elhakul egyik oldal.

[ Szerkesztve ]

bendeguz_HUN

(#26800) Bobrooney válasza bendeguz76 (#26799) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Nekem egy Music Hall a25.2-m van és imádom is. A gond nekem is hogy elhalkul v berecseg random valamelyik hangszóró (ki bekapcs után "megjavul", vagy ha lenémítom meg vissza).
Ha megbízható az illető akkor vinni fogom hozzá én is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.