Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Skylukos


Skylukos
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, pár napja vásároltam asus z170-k lapot és g4400 procit, most ezt hivatalosan tudom húzni vagy nem? Mert ugye a proci nem "K"-s.

Amatőr próbálkozással 3385Hz-ig sikerült csak.
A RAM-ot 2133-ról 2325-re.

(#652) Milka 78 válasza Skylukos (#651) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Hivatalosan nem,de vannak még régebbi béta biosok amivel igen,csak le kell vadászni.Javaslom olvass utána az egész sztorinak,hogy képben legyél.

(#653) Skylukos válasza Milka 78 (#652) üzenetére


Skylukos
tag

OK!
Ezt már többé kevésbé megtettem, csak sajnos még jobban összekavarodtam!
Arra tudnál válaszolni, hogy ez az OC. amit csináltam ez most akkor mi?
Olvastam valami olyasmit hogy, a non K procit is meglehet húzni 2-3%-ot de az nem OC.
Ezek szerint ennél többet a processzor zár miatt nem tudok húzni akár mit állítok?
Én azt gondolnám hogy egy lezárt nem K-s processzor, ami gyárilag 3300Hz-en megy semmit nem lehet húzni!
És akkor még itt van amit te is írtál, hogy most az én biosom verzióm, és proci mikrókódom milyen, erre sem találtam választ sehol, ez most az intel balhé előtti, vagy utáni verzió?
Ezekre ha tudnád hol találok választ megköszönném.
És köszönöm a válaszod!

(#654) Milka 78 válasza Skylukos (#653) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Asusban nem tudom,hogy és a te lapodnak egyáltalán volt e béta bios-a és a reviziókkal sem vagyok tisztában.Az Asrock lapokban a te procid 4.5-4.6-ot is tudott,így az a +80egynéhány mhz amit belőttél az nem ez a kategória.Az alap biosokkal a bclk jó esetben sem volt több 103-104mhz (rosszabb esetben szétfagyott,mert mesterségesen van visszafogva) ,míg a modbios 130-140-es bclk-t is tudott.
Pl az Asrock z170 Fatal1ty k4/k6-ban jelen pillanatban is megy az fsb tuning (nem hivatalosan,régről mentett béta biossal),de ez bármelyik pillanatban elvágható,erre már nem építenék.

(#655) Skylukos válasza Milka 78 (#654) üzenetére


Skylukos
tag

Ezt találtam, de sajnos én angol tudás hiánya miatt, csak a fordítóra hagyatkozhatok, ott meg pont a lényeg veszik el.

http://www.tweaktown.com/guides/7481/tweaktowns-ultimate-intel-skylake-overclocking-guide/index3.html

(#656) Walter_White


Walter_White
senior tag

:D 2016 és Windows 10-nél nincs net friss telepítés után... :D Maximus VIII Hero :) nem is hinnétek mekkorát néztem, kimeredtem 5 percre ... :Y

(#657) #Morcosmedve válasza Walter_White (#656) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Miért kötelező, hogy legyen? Egyébként nekem volt LAN...

© asszongya'hogy

(#658) Walter_White válasza #Morcosmedve (#657) üzenetére


Walter_White
senior tag

Furcsa, legalábbis azért mert meg sem jelent mint Gigabit vezérlő az eszközkezelőben, és DVD olvasó nélkül nehézkes volt a Lan drivert feltenni, a mellékelt lemezről, és egyszerüen nem is értettem hogy mi volt a gondja a Win10 Pro x64-nek vele... mikor az Asrock 990FX Ex9-es lapnál alapból felismerte...

(#659) #Morcosmedve válasza Walter_White (#658) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ezért kell letölteni előre, nem törvényszerű, hogy feltegye a Win...

© asszongya'hogy

(#660) -Gabesz-


-Gabesz-
senior tag

Asus és asrock lapokat nézegetek. Vajon a számozásuk mire utalhat? pl asrocknál: extreme 3, extreme4, extreme6, extreme7. Csak kűlcsínben és csatlakozók számában térnek el, vagy mondjuk a proci áramellátása (vmr) is komolyodik felfelé?

Hétköznapi tuninghoz gondolom elég lehet egy extreme4 vagy asus z170-a szint, esetleg alatta is van valami ajánlott?

(#661) Májkii válasza -Gabesz- (#660) üzenetére


Májkii
senior tag

Hétköznapi tuninghoz bőven elég egy Extreme 4 is.

(#662) bombibmw


bombibmw
veterán

Asrock Extreme 4 lapomban nem működött a kompakt víz pumpája.
Visszavittem és működött rendesen náluk.
Hazahoztam rádugtam a Cpu fan 1-re biosban és működött.
Na mondom, végre megy, ahogy kell.
Felraktam a hűtőt a Cpu-ra, rádugtam a csatira és elindítottam a gépet.
Megint nem megy a pumpa. :W
Elvileg mennie kéne, mert a csati nem csak PWM alapon szabályoz, hanem fesz alapon is.
Nem értem.
Mi lehet a gond?

(#663) Fr3eWar válasza bombibmw (#662) üzenetére


Fr3eWar
őstag

A lapon nincs dedikált vízhűtős csatlakozó? Nálam a GENE-n van egy ilyen nevű: Water-Pump header
Azt próbáltad, hogy másik sima Case fan-ra rakod?
Ha minden kötél szakad cserélek veled egy Sythe Ashura hűtőre :D

(#664) bombibmw válasza Fr3eWar (#663) üzenetére


bombibmw
veterán

Máshol volt a gond.
Már megy rendesen és a lappal nincs semmi gond.
A pumpa egy bizonyos nyomáson(csavarokat tekergetve) megáll.

(#665) Dzsolo


Dzsolo
senior tag

Sziasztok!

Vásároltam egy MSI H170 GAMING M3 alaplapot (is), Az a gondom, hogy összeraktam az új konfigurációt, de nekem a ház (Antek 3000) power csatlakozója 3 tűs és nem kettő mint az alaplap könyvében az ábra ábrázolja. Szóval nagy nehezen sikerült életet lehelni bele azaz a power gomb elindítja de itt vége is minden visszajelzésnek ugyanis a 3-5 ös csatlakozóra dugva indul és emiatt nem is tudom rádugni a reset, power,és a 3 HDD visszajelzőmet sem. Igazából ha tudnátok segíteni vagy egy videóval vagy egy cikkel vagy egy emberkével akihez este vagy hétvégén el lehet vinni és összedugdossa nekem akkor azt megköszönném.
Van kb. 6-8 kábelem 4 kábel helyére :U

(#666) Fr3eWar válasza Dzsolo (#665) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Képet tudsz csinálni attól a kábelról?
3pin es de 3vezeték is van? Szerintem szikével vágd fel és csak azt a két hüvelyt használd fel ami kell.

(#667) Walter_White válasza Dzsolo (#665) üzenetére


Walter_White
senior tag

nem a Power Led-re gondolsz, ami 3-as? , volt már pár házam, de a Power SW, Reset SW mind 2 tűs volt, 2 vezetékes volt egymás melett. Ami 3 szokott lenni az a Power Led, vagy a Speaker, vagy 1-1 tű +/- vezetékkel

Pl itt ez az 1-1 tű a Plednél, de szokott olyan lenni hogy két szélén vezeték, és középen üres.

[ Szerkesztve ]

(#668) Dzsolo válasza Walter_White (#667) üzenetére


Dzsolo
senior tag

Köszönöm a segítséget!

Igen, igaz a Power LED a 3-as, nekem minden csatlakozóm 2 szálas(tehát nincs 1 szálas csatim). Majd csinálok róla képet, ha kedden hazamegyek, mert most a Power sp a képen látható második power led tűre van dugva, és a vége pedig power sw külső kábelénél van, csak így hajlandó elindulni :). Az az igazság, hogy hajnal 2 re raktam össze (mondjuk későn fogtam hozzá) és azóta nem volt időm foglalkozni vele, de ez már nagy segítség :R

(#669) Laccoss válasza Dzsolo (#668) üzenetére


Laccoss
addikt

Ugye az USB2.0-s csatlakozókat nem oda akarod dugni. Nincs külön vinyóled minden vinyóhoz.

(#670) aok1 válasza Walter_White (#656) üzenetére


aok1
tag

Mert valószínű nem raktad fel az intel lan driverét.Az nem árt ha fennt van. :D Alapból nekem sem ismert fel mindent a windows 10.A lant sem.

(#671) Walter_White válasza aok1 (#670) üzenetére


Walter_White
senior tag

Igen igen, csak eddig amik voltak lapjaim Asrock 890GX, Asus M5A99X Evo rev 2.0, Asrock 990FX Ex9, vagy amit összeállítottam gépet az egyik ismerősömnek asrock h81m HDS-el... Az összesnél feltette a Windows az alap Lan driverét, (Win7-8-8.1-10), Maximus VIII Heronál, ez sajnos elmaradt, és kimeredtem, szóhoz sem jutottam... és hát kicsit szívás volt hogy most hogyan varázsoljak DVD meghajtó nélkül netet a gépemre..., úgyhogy le kellett szaladnom a CopyGuruba, 2 percre van tőlem...:) , hogy hirtelen Pendrivera letöltsem a Drivert... mivel gondoltam ennél a lapnál sincs ez másképp :)

(#672) jacint78 válasza Walter_White (#667) üzenetére


jacint78
addikt

A speaker mindíg 4 raszter távolságra van, a power led szokott 3 raszter távolságra lenni, de a középső akkor is semmi, ha van ott tüske.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#673) HollywoodBoy válasza jacint78 (#672) üzenetére


HollywoodBoy
tag

Szerk.: Bocsi @jacint78, nem válasz akart lenni, de véletlen arra mentem... :DDD

Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni egy normális XMP profilt beállítani amitől nem kapok mindig oveclocking failed-et?
Nem vagyok annyira otthon a témában, így csak simán bekapcsoltam a Z170 Pro Gaming-emen az XMP-t a BIOS-ban, majd hagytam had állítsa át az értékeket magától.
Ezeket állítja át:
Ai Overclock Tuner [Auto]>[XMP]
BCLK Frequency [AUTO]>[100.00]
CPU Core ration [AUTO] >[Sync all cores]
DRAM Frequency [AUTO]>[DDR4-3000mhz]
DRAM Voltage [AUTO]>[1.350]
DRAM CAS# Latency [AUTO]>[15]
DRAM RAS# to CAS# delay [AUTO]>[17]
DRAM RAS# ACT TIME [AUTO] >[35]

Ekkor 10-ből 9x sajnos overclocking failedet kapok indításnál. Most úgy stabil, hogy mindent hagytam ezeken a beállításokon, kivéve a frekvenciát visszavettem 2800 Mhz-re. Van rá mód, hogy 3 Ghz-en menjenek a RAM-ok? A legfrissebb BIOS van fenn...
A RAM-om típusa: CMK16GX4M2B3000C15

Köszi előre is a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#674) Walter_White válasza HollywoodBoy (#673) üzenetére


Walter_White
senior tag

Szia! Próbáld meg, hogy nem XMP profil alapján állítod be, hanem Manuálisan, a Ramra írt értékeket.
Illetve melyik Slotban vannak? Az elsődleges azt hiszem 2db Ram esetén az A2-B2 2-es és a 4-es slot.

[ Szerkesztve ]

(#675) HollywoodBoy válasza Walter_White (#674) üzenetére


HollywoodBoy
tag

Szia!

Köszi a választ! :R
A RAM-ok azokban a slotokban vannak amiket írtál. Ezt kilestem a kézikönyvből. :K

Ami a RAM-ra van írva: 15-17-17-35 - 3000 Mhz - 1.35V
A procim típusa: 6700K

Segítenél abban, hogy miket kell átállítanom pontosan? Csináltam screenshotokat.

Jelenlegi XMP beállítás.
Manual beállítási opciók. Szóval itt miket kéne átállítanom? :F

(#676) Walter_White válasza HollywoodBoy (#675) üzenetére


Walter_White
senior tag

Én személy szerint először mindent Defaultra raknék vissza.
És utána:
Ai: manual
Bclk: 100
Dram Freq : 3000
Dram Volt: 1.35V
majd be a Dram Timing Controllba
Ott:
CAS: 15
RAS to CAS: 17
RAS ACT TIME: 35

Ugyan az mintha XMP-vel állítanád, de hátha Manuálisan kézzel beállított értékeket a Bios jobban elfogadja.

(#677) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Üdv!

i5 6500-hoz kellene egy jó alaplap. Mennyiért érdemes ehhez a CPU-hoz lapot választani, hogy jó is legyen, de ne is legyen feleslegesen drága hozzá? Milyen chipset-et érdemes nézni hozzá?

Ajánlatokat, válaszokat előre is köszönöm! :R

Szerk.: A méret ATX vagy MicroATX. Egy középkategóriás videokártya menne még bele.

[ Szerkesztve ]

(#678) jimmy74


jimmy74
őstag

Sziasztok.
I5 6500 esetleg 6600k tervezek,ez alá szeretnèk z 170-es lapot .
Árban kb35ezrem maradna lapra akár hasznaltan is ennyièrt.ebben az ársávban melyik tipus ajánlott vagy esetleg mitől függ ezen belül a lapválasztás?

[ Szerkesztve ]

WoT:jimmbo

(#679) Májkii válasza jimmy74 (#678) üzenetére


Májkii
senior tag

i5 6660k legyen, lapból pedig az Asrock Z170 Pro4, Z170 K4, Z170 Extreme4 van 35k körül.

CsonkaImo: Ha nincsenek nagy igényeid (M.2, Tuning) akkor egy Asrock B150M Pro4 bőven megteszi.

[ Szerkesztve ]

(#680) jimmy74


jimmy74
őstag

Akkor asrock? :) :R

WoT:jimmbo

(#681) Májkii válasza jimmy74 (#680) üzenetére


Májkii
senior tag

Ebben az árban normális vrm hűtéssel asrock lapok vannak de az Asus mellet ez a másik legmegbízhatóbb márka.

(#682) HollywoodBoy válasza Walter_White (#676) üzenetére


HollywoodBoy
tag

Szia!

Köszi szépen a választ! :R

5-ből 3-szor failed lett az indítás. :F
Nem értem...

(#683) Walter_White válasza HollywoodBoy (#682) üzenetére


Walter_White
senior tag

és 2800-an normálisan megy? - am lehet rá kellene kérdezni a RAM topikban is hátha...
Illetve 3000-en még ráeresztenék egy Memtestet is.

(#684) -Gabesz-


-Gabesz-
senior tag

Asrock Z170 EXTREME4 és Asus Z170-A alaplapra szűkítettem a kört. A kettő között viszont még nem döntöttem. Ami az asrock mellet szól, hogy olcsóbb és ahogy látom 12 körös a VRM_je.

Ami pedig az Asus mellet szól, az talán az hogy ASUS :D A VRM-je 10 körös ha jól látom, de lehet hogy minőségibb?

Az Asrockot kicsit fenntartásokkal kezelem, gondolom azért , mert a régi időkben nem tartoztak az élmezőnybe.

(#685) CsonkaImo válasza -Gabesz- (#684) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Asus mellett az az érv, hogy "mert Asus" már nem sokat ér. Asrock-nak jobb a specifikációja, én azt választanám.

(#686) jacint78 válasza CsonkaImo (#685) üzenetére


jacint78
addikt

Azért nem egészen, anyagminőségben elég masszív különbségek is előfrodulnak, hogy csak egyet említsek.

type your text here..

(#687) HollywoodBoy válasza Walter_White (#683) üzenetére


HollywoodBoy
tag

Hát 2800-on rendesen ment, de tök jó hogy eszembe juttatad a memtestet. Kiderült, hogy alap frekin is a 9-es testnél 1 pass-ban átlag 3-mat hibázik. Úgyhogy RAM csere előtt állok.
Tudom, hogy ez inkább a "Milyen RAM-ot vegyek?" topichoz tartozik de kinéztem egy RAM-ot (Rambazár ajánlotta) ami ugyan az mint ami a Te aláírásodban van. Neked megy rendesen a 3000 Mhz? Azért aggódom, mert nekem Pro Gaming lapom van ugye, és ITT azt mondja egy hozzászóló, hogy neki nem megy még a friss BIOS-al sem...
Viszont ITT azt írja egy másik, hogy neki megy.
Tudom, hogy neked nem Pro Gaming-ed van, de kiváncsi vagyok mit gondolsz.
Köszi előre is! :R

(#688) CsonkaImo válasza jacint78 (#686) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Nem tapasztaltam ilyet, pedig elég sok Asrock lap megfordult nálam. Tudnál egy típust mondani?

(#689) bombibmw válasza jacint78 (#686) üzenetére


bombibmw
veterán

Már nincs különbség.
Nekem az Extreme 4 is eléggé minőséginek tűnik, nemúgy, mint Z77-es elődje.
A bios átlátható és jól beállítható, testreszabható.

[ Szerkesztve ]

(#690) jacint78 válasza bombibmw (#689) üzenetére


jacint78
addikt

Megkérdezhetem, hogy szerinted mi az ami alapján minőséginek tűnik? Csak mert én az alaplapon lévő alkatrészekről beszélek és huzalozásról, amiben erős különbségek is előfordultak az eddigi szériák során, nem hinném, hogy változott volna ez. Félreértés ne essék, nem azt mondom, hogy az Asrock lapok nem jók, de nem is csúcsminőség az biztos.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#691) CsonkaImo válasza jacint78 (#690) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Csúcsminőséget nem is fogsz kapni ebben az árfekvésben, még az Asus-tól sem. A közép és alsó kategóriában mindegyik gyártónál kompromisszumot kell kötni, és ez alól az Asus sem kivétel. Szóval azt a lapot érdemes venni, aminek jobb a felszereltsége ugyan abban az árkategóriában.

(#692) jacint78 válasza CsonkaImo (#691) üzenetére


jacint78
addikt

Szerinted...

type your text here..

(#693) Walter_White válasza HollywoodBoy (#687) üzenetére


Walter_White
senior tag

Szia, Amik vannak neked Corsair LPX Ramok (CMK16GX4M2B3000C15) nagyon sokan ajánlják Asrock\Asus lapokhoz. Lehet hogy egy hibás darabot fogtál ki, ha a Memtest is hibát dob alapon.
Nekem 2.9-en mennek a memók a legközelebbi értéket tudtam csak beállítani a 3000-hez képest, mivel XMP-nél a BCLK-t is állítja a Proci miatt (G4400) - 33x szorzónál... Hamarosan meglesz az i7 és utána mehet a tuning :)

Én Személy szerint memóriát csak és kizárólag Kompatibilitási listából választanék - meglepetések elkerülése végett.
De elméletileg Működnie kell mivel a [G.Skill] honlapján rajta van a QVL listán, hogy melyik lapokhoz ajánlják, és ott benne van a Pro Gaming.

De amúgy, már nem garis a memóriád? a Corsair?

(#694) CsonkaImo válasza jacint78 (#692) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Nem csak szerintem! :N

(#695) HollywoodBoy válasza Walter_White (#693) üzenetére


HollywoodBoy
tag

Szia!

Köszi a választ! :R
Jó ötlet megnézni a RAM-nak a QVL-jét köszi! Én ugyan ezt tettem csak fordítva. A lapnak néztem meg az ajánlott memóriák listáját. Ennek a Corsair-nak (CMK16GX4M2B3000C15) ami nekem volt és hibás, egy 4*4GB-os testvére volt benne a Pro Gaming ajánlott listában. Ezért bátorkodtam megvenni. De amúgy lehet, hogy működött volna 3000-en ha jó alapból a RAM.
Most megnéztem kiváncsiságból ennek a RAM-nak a QVL-jét, és csak két alaplapot írnak Asus-ból. A Deluxe-ot, és a Hero-t.

Úgyhogy szerintem nem kockáztatok meg újra egy ilyen típust, hanem megpróbálom a TridentZ-t. Remélem menni fog 3000-en. Ez az a QVL lista elvileg azt jelenti, hogy tesztelték vele, és XMP profillal is ment szépen?

Amúgy a Corsair-okat egy sráctól vettem itt Ph-n, de visszavette Tőlem, hogy Ő majd intézi a garit vagy eladja kicsit olcsóbban így hogy hibás. Valószínű egyébként nincs nagy baja a RAM-nak, de érthető módon olyat szeretnék ami hibátlan.

[ Szerkesztve ]

(#696) Walter_White válasza HollywoodBoy (#695) üzenetére


Walter_White
senior tag

QVL-ben lévő memóriákkal tesztelték, azokkal nem szabad hogy kompatibilitási probléma legyen.

Viszont: Lehet hogy Kijavítanak majd a többiek,de én úgy tudom, hogy 2133 az alap, és ez van megadva mint órajel a proci imc-nél is. és efelett minden OC-nak számít, ami nem garantált. (tudnia kell\kellene, de nem garantált)

[ Szerkesztve ]

(#697) HollywoodBoy válasza Walter_White (#696) üzenetére


HollywoodBoy
tag

Értem. Köszi! :R
Tehát a kompatibilitás garantált, de az XMP nem... Hát meglátjuk. Más nem ezt is használom alacsonyabb frekin. Az baj, hogy pont ezt szeretném elkerülni, mert ha kiadok több pénzt arra, hogy ez elvileg 'tudja' a magasabb órajelet, akkor már szeretném is kihasználni. De ugyan ebben a bizonytalanságban leszek az összes RAM-al akkor hogy mennek-e a ráírt frekin a lapommal, úgyhogy felesleges egyhelyben toporognom.
Köszi a sok segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#698) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
Most elkezdtem lefrissíteni a drivereket és jönne a bios is, ami elég régi a lapon.
Ráraktam a .rom fájlt pendrive-ra és instant flash-el akartam frissíteni, ami meg is találta a fájlt, de nem frissít.
Át kell nevezni a .rom fájlt .exe-re, vagy mi a gond?
Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#699) CsonkaImo válasza bombibmw (#698) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Ahogy leszedted a gyártó oldaláról, úgy fel kell ismernie. Frissítés idejére rakd vissza defaultra a beállításokat.

(#700) Milka 78 válasza bombibmw (#698) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nem.Felrakod a pendrivera és kész,még csak külön mappába sem kell rakni.,magától kikereste.Életem legegyszerűbb frissítése volt.
Ha nem megy akkor a Win indítós is működik,kipróbáltam.Jegyezd le a beállításaid,mert törli az oc profilokat és a pendrive-os mentés sem használható,nem látja a régi biosos mentést az új bios.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.