Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) rayoliviero


rayoliviero
veterán

HDMI-n nem ad kepet az integralt gpu. Mi lehet az oka? Elobb meg adott legalabb hangot az erosito a HDMI- vel, de most az sem.

Vagy rossz a HDMI az alaplapon, vagy a proci tehet esetleg rola, nem jol erintkezne? Azt a kis muanyag proci behelyezest segito keretet ratettem a procira es ugy helyeztem be. Olvastam, hogy van akinel ez hibat okozott, csak ott talan memoria hibat.

Szerintetek mi lehet a baja?

(#602) Milka 78 válasza rayoliviero (#601) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Vedd ki a keretet.Volt,hogy ez volt a frixi.Nekem nem volt hozzá,de nem is hiányzott.Ha már ott jársz,nézd mmeg az alaplapi tüskéket is,hogy sértetlenek e.

(#603) rayoliviero válasza Milka 78 (#602) üzenetére


rayoliviero
veterán

Kivettem a keretet, de ugyanugy nincs se kep, se hang.

De eddig hang volt hdmi-n

Tuskek sertetlenek. UEFI-t visszatettem alapra, de nem segit.

[ Szerkesztve ]

(#604) rayoliviero válasza rayoliviero (#603) üzenetére


rayoliviero
veterán

Elobb egy pillanatra bejott a HDMI hang, aztan el is ment.

Ez sajnos rossz. Redditen is olvastam, hogy van akinek nem adott kepet a Pro Gaming. De ez mondjuk Dvi- on jo.

Szerk: Ha nem az erositon keresztul csatlakoztatom a tv-re, akkor jo. Hanem kozvetlenul a tv-re dugom, ugy ad kepet.

[ Szerkesztve ]

(#605) rayoliviero válasza rayoliviero (#604) üzenetére


rayoliviero
veterán

Valahogy megjavult. :C Amúgy volt egy nagyon pici szösz a CPU-n.

De a műanyag keretet így fölöslegesen szedtem le, mert nem az volt a baja. Mindegy, amúgy egy hülyeség, több kárt okozhat, mint hasznot...

(#606) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok! :R
[link]

(#607) Barokk válasza bombibmw (#606) üzenetére


Barokk
csendes tag

Szia!

Én az ASRock Fatal1ty z170 Gaming K6-ra szavazok :K

(#608) Fandango válasza Barokk (#607) üzenetére


Fandango
veterán

+1 (támogatom a javaslatot, ezt használom én is)

(#609) bombibmw válasza Barokk (#607) üzenetére


bombibmw
veterán

Kicsit félek az Asrocktól még mindig.
A ventivezérlése még ugyanaz, mint a régebbiekben?
Alaplapi hangkari milyen minőségű?

[ Szerkesztve ]

(#610) Fandango válasza bombibmw (#609) üzenetére


Fandango
veterán

Hangról nem tudok nyilatkozni, nem használom (van dedikált hangkari). A venti vezérlésre nincs panaszom, a beállított profil szerint mennek (nem a biosban lőttem be, hanem az Asrock F-Stream progival windows alatt).
A márkától meg ne félj, ez már nem az mint régen, sokkal jobb.

[ Szerkesztve ]

(#611) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Asus Maximus VIII szériánál nem lehet szabályozni CPU_OPT csatolón levő ventit, vagy csak nálam van ilyen probléma? (GENE)
Illetve BIOS szinten ha nyomok egy automata ventibeállítást, akkor megcsinálja de a végén az OK gombra kattintva befagy a gép a BIOS-ba.

(#612) bombibmw válasza Fandango (#610) üzenetére


bombibmw
veterán

Rendben, akkor ez lesz az egyik a kalapban.
Msi, Asusból valami esetleg?
És köszi a választ! :)

(#613) Milka 78 válasza bombibmw (#612) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Asrock Extreme 4,Gaming 6,Extreme 6.

Asusból a Pro Gaming/Z170A,Z170Pro,Ranger.

Ártól függően,emelkedő sorrendben.

[ Szerkesztve ]

(#614) Szinyák válasza bombibmw (#612) üzenetére


Szinyák
őstag

[link]

Szinyák

(#615) Ombre85


Ombre85
tag

Tegnap jött meg a Z170 Pro Gamerem. Tényleg elég vékony lap, még beszerelve is alig bírtam beletolni a tápcsatlakozót, alulról erősen kellett támasztani. Középtájon pont van benne egy sáv, ahol semmi (IC, csatlakozó, stb) nincs, így ott hajlik a legszívesebben. Vészesnek nem mondanám.
Kicsit szokatlan még az egész, csinál furcsaságokat, de barátkozunk.
Például bekapcsoltam az ErP-t rajta, amire kikapcsolja a villogó designfényeit, amikor leállítom, de onnantól nem lehet visszakapcsolni, csak ha kihúzom a konnektorból egy időre. Ha nincs ErP, akkor meg nem hagyja abba a lélegzést a fény.
Plusz egyszer volt egy Overclocking failed, pedig semmit nem állítottam át, egyedül a RAM-ot tettem XMP-be. Azóta egyébként stabil, de egy órát, ha ment.
M5A97 Evo 2 után kicsit fapadosnak tűnik.

(#616) SaGaIn


SaGaIn
senior tag

Sziasztok !

Segítséget kérnék mert kifogytam az ötletekből, végleges megoldást eddig nem találtam egyik problémára sem. Nem tudom mennyiben függnek össze. Valószínűsítem hogy semennyire. előre is elnézést ha hosszú lesz próbálom pontosan leírni a tapasztaltakat.

A gépem konfigja: Asus Z170-A 1602-es Bios 2x8Gb 2666 MHz (XMP) Kingston, Asus R9 270x 2G TOP, i5 6500k @4,3GHz -manual 1,27V, Cheaftek 600W-os táp, Win10 10586

1.probléma nagy CPU terhelésnél pl új Tomb Raider perceg a hang (ezt nem tudom másképp érzékeltetni mini statikus kisülésnek hangzik nem túl hangos de bosszantó ) sima mp3 hallgatásnál vagy youtube-ozásnál nem jön elő. tuning nélkül is csinálja. (alaplapi hang realtek 892 legújabb realtek driver van most fenn de gyárival is csinálta)

2. probléma későn indul el a Hálókártya (intel1219v) vagy valami ilyesmi. jó ideig azt jelzi még biosban is hogy nincs kábel csatlakoztatva ám egyszer csak valamikor elindul magától. (5-30 perc) szóval nem hardver hiba és van kapcsolat amíg újra nem indítom a gépet. (legújabb 20.7 es intel driver) de volt már rajta a 20.2 és 20.4-is mindegyikkel csinálja.

Ezt azzal hidaltam át hogy van bedugva egy 300as wifi stick addig míg a intel1219v méltóztatik elidulni legyen net.
Tesóm gépéven lévő intel1217v nem csinál semmit. (már mindent próbáltam energi eficient kikapcs, network boot kikapcs. network wake kikapcs semmi eredmény. stb egy dolog működik ha a CSM et kikapcsolom akkor egy kör erjéig elindul rendesen de ujraindítás után után megint nem, szóval nem tudom mi lehet.

előre is köszi a tippeket.

üdv SaGaIn

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#617) Milka 78 válasza SaGaIn (#616) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az 1. pontra talán megoldás a ha a biosban beletúrsz az C State-ekbe.Talán annó az MSI lapoknál volt,hogy ki kellett lőni a C3/C6-ot,mert gerjedt a proci körül a vrm szekció.
A 2. pont full rejtély,de ez bármi lehet,még hardveres hiba is.Bioból kijött a 1702-egy próbát megér.

(#618) Sebestyen01 válasza Milka 78 (#617) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Az elso pontra en is ezt mondanam
A masodikra meg azt hogy masik oprendszerrel is csinalja ezt a halokartya? Erdemes lenne egy 8.1-et vagy egy 7-et feltenni probakeppen! Tudom maceras, de lehetseges hogy a winben van a hiba!

(#619) Walter_White válasza SaGaIn (#616) üzenetére


Walter_White
senior tag

Én kirpróbálnám, teljesen szűz Winnel, alap Win driverekkel.
Az elsőnél tudom mire gondolsz, nekem is volt a jelenlegi konfigomnál egy idő után, elkezdett terhelésnél "percegni" - (Amit másképp csináltam telepítésnél, mint szoktam: GPT Format minden HDD-re, Szoftveres RAID1 2HDD-n, 990fx Chipset Sata Driver...) Nem kisérletezgettem átmentettem mindent egy adat HDD-re, majd ujratelepítettem a Win 10-t, feltette az alap drivereit, és csak a VGA drivert frissítettem le. -illetve MBR-re vissza, és megszünt minden ilyen hangprobléma. A-DATA S102 Pro-ról 6 perc alatt felmegy a Win10. ugyhogy nem csináltam belőle akkora ügyet :)

(#620) SaGaIn válasza Walter_White (#619) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Teljesen újrahúztam a win10-et mikor kicseréltem a konfigot (csak a videókártya meg winyók meg táp maradt) 840evo ssd van rendszer alatt szóval nem az laggol. (a legújabb firmwarrel hasít rendesen) Október vége óta mióta meg van az alaplap mindíg ezt csinálja a hálókártya eddig reménykedtem hogy majd a biosfrissítés megoldja de kezdek kevésbé bízni...

A c-statet megnézem- fura pl hogy most X-COM ot játszok abban jó a hang. úgy látszik csak tényleg komoly terhelésnél jön elő. Filmnél soha meg zenénél sem. (vagy az a játék bugos :D) Majd megnézem egy kis prime95 mellett perceg-e ( előtte X-fi-xtreme music-om volt az sosem csinált ilyet) (azért szedtem ki mert nem fért el a videókártya mellett kényelmesen)

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#621) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
Egy Fatality Z170 Gaming K4-et rendeltem végül 3 év garival.
Jól tettem? :)

(#622) Milka 78 válasza bombibmw (#621) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nekem az van :DDD Nagyon szeretem ezt a deszkát,egyszerű mint a faék,stabil,ahhoz képest,hogy relatív olcsó deszka bírja rendesen a strapát.Annyi az össz "hibája",hogy az Extreme 4 majd ugyan ennyiért tud SLI-t és teljes ATX méretű (keskenyebb 3-4 cm-el) és van rajta debug kijelző.Nekem ezek pont nem hiányoztak ( na jó még egy 980ti nagy móka lett volna) és kifejezetten a design miatt lett ez.
Elég masszív kis lap,egy lusta 6600k-t is elrugdostam 4.6-ig vele és a memória is bírja a tulfeszelést,ergo nem válogatott procikkal is képes stabilan üzemelni.

(#623) Sebestyen01 válasza Milka 78 (#622) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Pofas kis lap, es meg van egy kinezete is! Nekem egyedul a sata csatik elhelyezese nem tetszik rajta! :N Viszonmt van fazis is rajta eleg! Mondjuk az sli nem tudom miert luxus! :F

(#624) bombibmw válasza Milka 78 (#622) üzenetére


bombibmw
veterán

Uppsz!
Ez nem tud Sli-t?
Lehet, hogy ez hátrány lesz nekem a jövőben, valamint a teljes ATX méret se lenne akadály.
Az is lehet, hogy módosítok akkor Extreme4-re.

(#625) bombibmw válasza bombibmw (#624) üzenetére


bombibmw
veterán

Módosiítottam Extreme4-re inkább.
Igazából talán jobban is tetszik és legalább nem lesz megint piros-fekete a gép belseje. :)

(#626) #Morcosmedve válasza bombibmw (#625) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Helyes, jó lesz ez így! :K :)

© asszongya'hogy

(#627) Milka 78 válasza bombibmw (#625) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ezért is írtam.😉
Csak cf megy benne,de az is kamu 16/4.
Ez egy erős,egykártyás design lap.

(#628) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Ha bedobok egy 3.0 x4-es M.2 SSD-t a lapba, az vesz el lane-eket a VGA-tól?
Mondjuk nekem alapból a 8x-ba van a videókártya, mivel túl nagy a hűtő, és kb 1mm maradna a procihűtő, és a VGA között.

(#629) Milka 78 válasza Fr3eWar (#628) üzenetére


Milka 78
nagyúr

20 sávból 4-et visz az M2 a többi marad a vga-nak.

(#630) bombibmw


bombibmw
veterán

Na, most már nem tudom, hogy ezt hova kellett volna írni, de most ide jön a kérdés offban. :D
Melyik Corsair LPX Ramot ajánljátok?
Elég, ha most veszek egy 8GB-os Kit-et és később még nyolcat, vagy inkább egy 16GB-os Kit kellene egyből?
Lenne gond az ugyanolyan, de mégis különböző Kitekből?

(#631) Sebestyen01 válasza bombibmw (#630) üzenetére


Sebestyen01
őstag

16 ost vegyél, én valami 34ert vettem a 2800 as 2x8 as kittet nem pénz érte, és viszi a 3000 pluszt!

(#632) bombibmw válasza Sebestyen01 (#631) üzenetére


bombibmw
veterán

És egy 4X4GB-os Kit is jó lehet, vagy inkább 2X8GB, mert mindegy?

(#633) Sebestyen01 válasza bombibmw (#632) üzenetére


Sebestyen01
őstag

2x8 kevesebb helyet foglal :DDD

(#634) bombibmw válasza Sebestyen01 (#633) üzenetére


bombibmw
veterán

:D
De most komolyan. :)
Van egy 4X4-es Kit, amit szeretnék megvenni.
Van valami hátránya egy 2X8-assal szemben, a helyen kívül? :D

(#635) Sebestyen01 válasza bombibmw (#634) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Nincsen! Csak esetleg a 2x8 mellé később még fér a 4x4 mellé nem.

(#636) Milka 78 válasza bombibmw (#634) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Van.OC terén több a hiba lehetősége.

(#637) Sebestyen01 válasza Milka 78 (#636) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Szerintem elhanyagolhato az a terheles amit 4 modul ad a 2 vel szemben! :R

(#638) Milka 78 válasza Sebestyen01 (#637) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nekem is volt 4 modulos rendszerem,de sok értelme nincs,hisz 2 csatornás a memória vezérlő.Igaz minimálisan,de nagyobb a teher és 4 jó modult nehezebb szerezni mint 2-öt.Talán még drágább is kicsit,de ettől függetlenül menni fog :)

(#639) Sebestyen01 válasza Milka 78 (#638) üzenetére


Sebestyen01
őstag

En is a 2 modulos kiszerelest szeretem!

(#640) rayoliviero válasza Milka 78 (#638) üzenetére


rayoliviero
veterán

Segítenél légyszi a memória tuningban?

Most a 3000-es 3066-on van, 1,3 V-on, XMP, BCLK 100. Ez stabilnak tűnik, bár nem teszteltem le semmilyen programmal. Mivel kell egyáltalán tesztelni a stabilitást?

És ha tuningolni szeretném 3066 felé, akkor mit csináljak? Feszültségben meddig lehet elmenni?

(#641) Sebestyen01 válasza rayoliviero (#640) üzenetére


Sebestyen01
őstag

en adtam az enyemeknek a 3000 hez 1.375v-ot gyarilag 2800-as a kitt! Elvileg ez igy meg jo! :K

(#642) bombibmw


bombibmw
veterán

Milka:
Megy egy pü. :)

[ Szerkesztve ]

(#643) Ombi5


Ombi5
őstag

Asus VIII Hero with Sonic Studio II (ez jar vele), akkor ha elinditom miert irja ezt ki?
-" Sonic Studio does not support the current default audio device. Please switch devices to continue usingSonic Studio" :R :R
Nincs mas hangkartya a gepemben, illetve 1 fules van radugva HyperX CLOUD II,annak van 1 usb cucca,lehet emiatt? DE jelenleg levan huzva a geprol, megis ezt irja ki....

(#644) Sebestyen01 válasza Ombi5 (#643) üzenetére


Sebestyen01
őstag

USB s cucc nélkül jó a cucc?

(#645) Ombi5 válasza Sebestyen01 (#644) üzenetére


Ombi5
őstag

Mint irtam levan huzva,de megis rossz..

(#646) Sebestyen01 válasza Ombi5 (#645) üzenetére


Sebestyen01
őstag

Fura pedig úgy csak sima 3.5 OS fejhallgató :K

(#647) Milka 78 válasza rayoliviero (#640) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nekem az lpx 2666-os,3200 16-16-16-34-1t-n megy.Ehhez adtam neki 1.370v-t,mivel az enyém kicsit lusta (alapon csak 3100-et tud).
Sanszos,hogy a 3000c15-ös szett feszemelés nékül is menni fog az én beállításaimon,de ha jobban nekifekszel simán fog 3200 c14/c15 vagy 3300 c16-on,de ez hasraütés szerű tipp.
Mivel nálad non-k van nem tudom hogy jön ki a memória sebessége,a fesz meg kérdéses.Én saját felelőségre megyek emelt fesszel,de a hivatalos max az 1.350v.Én a jósgömb segítségével emeltem max 1.375v-re,e fölé nem szivesen mennék,de van kollega aki 1.400v-t ad neki.
Én ibt,maximum beállítás, 20 kört szoktam adni neki,az piszkosul megmozgatja a memóriát.

[ Szerkesztve ]

(#648) rayoliviero válasza Milka 78 (#647) üzenetére


rayoliviero
veterán

Köszi szépen. :R

(#649) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Az egyik usb 3-ra rádugtam a monitorom usb 2 kábelét, mert a monitoron van két usb 2 csatlakozó. De monitorba dugva a telefonom, nem csinált semmit. Ha kihúzom a monitorom usb 2 kábelét a gépből majd bedugom, rögtön tölti a telót. És ezt már másodszor játszotta el velem Mi lehet az oka? Rossz lehet az usb az alaplapon?

(#650) rayoliviero válasza rayoliviero (#649) üzenetére


rayoliviero
veterán

Kipróbáltam és az összes usb csatlakozóban ezt csinálja a monitorom usb hubja. Más minden működik rendesen az alaplapi usb csatlakozókon.

Van ötletetek, hogy ez a monitor usb hub miért nem akar működni csak úgy, ha kihúzom az usb kábelét, majd visszadugom. Utána ha bedugva hagyom, kikapcsolom a gépet és áramtalanítom, majd bekapcsolom, akkor már nem működik. Csak megint akkor lehet működésre bírni, ha a hub usb kábelét kihúzom, majd bedugom.

A régi alaplapommal működött rendesen a monitor usb hub.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.