Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) hackeeeee válasza AtHoS (#1000) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Azon már túl vagyok. :)

Csak az Asus oldalát olvasgattam ma, és azt írja, hogy elvileg állítható a szín, plusz a mód. Gondoltam megnézném, de az tuti, h ezért nem teszek fel szoftvert. :)

Véleményem szubjektív...

(#1002) Fr3eWar válasza hackeeeee (#999) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Asus honlap-> alaplap -> letöltések-support-> ASUS Lighting Control -> mosoly

(#1003) hackeeeee válasza Fr3eWar (#1002) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hm, köszi! :R

Véleményem szubjektív...

(#1004) Snx


Snx
csendes tag

Sziasztok!

Pár lapot kinéztem magamnak de nem tudok dönteni.
Elôször is leírom a konfigom:
i5-6500
GTX1070
Hyperx 8gb ddr4 2,6ghz

Mindez egy Fractal Design Define R5 házban,ha számít.

Szóval igazából márkából sem tudok dönteni :S.
De leírom a lapokat amiket kinéztem és akinek volt velük tapasztala nagyon szépen megkérném, hogy írja meg :).

Asus z170a és p
MSI z170a pro és pc mate
Asrock z170 extreme4 és pro4.

A procit tuningolnám egy kicsit 3,5-3,8ghzig és a ramot is 3ghzig ezért csak z170 jöhet szóba(gondolom).
Most egy gyenge asrock lapom van amivl soha nm volt gond,csak szoftveresen.
az asus-t kedvelem a legjobban, és szerintem az a legmegbízhatóbb márka,csakugye nem is olcsó.
msi-vel nem volt dolgom,még.

A z170a tudom h jobb mint a többi(és majd 10ezerrel drágább) ezt csak azért választottam hogyha mégis lesz rá keret.

Szóval valaki elárulná, h mi a külömbség a lapok között, melyik lenne a számomra a legmegfelelôbb választás?
Max 2 kártya lenne a gépben(majd jóval késöbb) és egy pci-es ssd.
Jó tuningpotenciál.
Legalább 4usb(3.0 ha lehet).
Legalább összesen 2 ventillátor hely cpun kívül(szabályozható rpm-es)

Ês ennyi lenne.

Igazából a 2 amibôl nagyon nem tudok dönteni az az asus z170p és msi z170 pc mate.
pl egyiknek 6venti helye van, másiknak 6db 3.1es usb.egyiknek sokkal jobb a biosa,másiknak mg jobb a hangminôsége...stb...
Szóval ez a 2 lap érdekel a leginkábban.

Köszönöm szépen! :)

[ Szerkesztve ]

(#1005) olle válasza Snx (#1004) üzenetére


olle
senior tag

Szia.

Az i5-6500-at nem fogod tudni tuningolni. Viszont az i5-6600K már igen. Én jó szívvel ajánlom az ASRock Z170 Extreme4-es lapot nem nyúlsz vele mellé. De ha tuningolni akarsz akkor az i5 mellé azonnal kell egy jobb hűtés. Gyárilag nem jár hozzájuk. Nekem most 4,3 ghz en ketyeg.

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#1006) Snx válasza olle (#1005) üzenetére


Snx
csendes tag

Úgytudom,h van egy kiskapu, valami bios frissitessél.
CPU hûtô-bôl cm h 212evo meg valami Ice Wind Pro-t néztem ki.
De mindegy csak az a lényeg h lehessen tuningolni ha kell.

Az asrock szoftverérôl tudnál mondani valamit?
Nekem a bios meg a szoftver része(a-tuning,cfos(nagy rakás)) nagyon nem jött be.

Köszi!

(#1007) Hunork válasza jacint78 (#992) üzenetére


Hunork
veterán

Most tényleg: miért van az, hogy hazánkban rendre lenézve vagyon az MSI? Ha külföldi fórumokat, teszteket néz az ember, ott meg hasítanak. A kolléga említette is az egyiket, benne van a best of gaming B150 lapok között az egyik HW oldalon... De még itt a PH-n a gép-összerakós topik is tele van ajánlott MSI lapokkal. :K

Tényleg nem értem, csak szeretném megérteni. Elhiszem, hogy sokat javítottál, vagy küldtél kukába, de kint pl az Asrock az, amelyiket a legaljának tartanak, itthon meg favorizálnak. Bementem kíváncsiságból a Gigabyte topikba, és tele volt kérdésekkel, bajokkal (újraindul a gép, nem ismer fel hdd-t, ssd-t, zörög a hangszóró, nem kapcsol ki...stb)
Szerintem nagyon mázli-függő a dolog. Hallottam, hogy a házban egy arc a harmadik lapot hozta ki a boltból, és az már működött. Asus volt, nem 20k kategória. És van, akinek a 12k lap tíz évig is elmegy. Nekem még lap nem halt meg, pedig volt minden Abit, Mercury, Asrock, Gigabyte. Igaz, nem is tuningolok, meg nem rajzolok csavarhúzóval a lapra HL2 jeleket :D Csak karban tartom, mindent kipucolok, pasztázok időnként, és megy szépen.
Na, mindegy, mindenki szabadon válogat, Vonnegut szerint a szabad akarat a legfőbb kincs! :K :R

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#1008) Májkii válasza Snx (#1006) üzenetére


Májkii
senior tag

Ha az Extreme 4-re visszarakod a (régebbi) Non-K OC BIOS-t, akkor mehet a tuning.

[ Szerkesztve ]

(#1009) Snx válasza Májkii (#1008) üzenetére


Snx
csendes tag

Igen erre gondoltam, köszi :)

(#1010) Májkii válasza Snx (#1009) üzenetére


Májkii
senior tag

Hűtőből tuninghoz én minimum egy Be Quiet Pure Rock-ot vennék, alig drágább, de a 212 kevés lehet oda.

[ Szerkesztve ]

(#1011) Snx válasza Májkii (#1010) üzenetére


Snx
csendes tag

Csak kicsit emelném az órajelet, hogyha megéri stb.
Igazából fontos lenne hogy halk legyen.Mivel sok venti lesz bnne jó áramlással ezért inkább legyen halk mint hatékony.

De elôbb legyen meg az alaplap, még mindig várok véleményeket asus és msi kapcsán :).

(#1012) olle válasza Snx (#1011) üzenetére


olle
senior tag

11K különbség van a sima illetve a K (6500 vs 6600K) szerintem megérné azt a kis pluszt. És nem a BIOSal akrobatikázni. Nekem egy Cooler Master Hyper 212X hűti 4,3 ghz en egész korrektül. Jó nyilván a Thermaltake X9 is rátesz egy lapáttal. MSI illetve ASUS lapom csak másik platform alatt volt. Alapvetően nem volt velük gondom.

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#1013) Snx válasza olle (#1012) üzenetére


Snx
csendes tag

Hát nem tudom h megérné-e a K, a simát is tudom tuningolni, de amúgy is nem számítana.
Játékra bôven elég alapon 1070 mellett(fhd-t használok).
Max egy kis videoszerkesztés meg photoshop(azt gyakrabban használom),de még haswelles i3asomon is teljesen jól ment.

(#1014) olle válasza Snx (#1013) üzenetére


olle
senior tag

Akkor meg kell gondolni hogy egyáltalán szükséged van e Z-s alaplapra.

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#1015) Májkii válasza Snx (#1013) üzenetére


Májkii
senior tag

1070 mellé húznod kell azt a cpu-t min. 4,4-4,5GHz-re, hogy ne hagyjon benne annyit.

[ Szerkesztve ]

(#1016) Snx válasza olle (#1014) üzenetére


Snx
csendes tag

De mégis jobb ha tudok(és mivel van rá keret).Ramot meg úgyis húzom, nem biztos h Z-s kell hozzá, de szerintem csak azok támogatják a 3ghz+ ramot.

#1015
De lehet 6600k lesz belôle 1070 miatt, de úgyis fejlesztek i7 K-ra úgy 1-1,5éven belül, de ha húzom 3,8-4ghz-re csak nem fogja annyira visszahúzni a proci.
Ha 60fps stabilan meg vannak a játékok nekem bôven jó :).

Inkább i5-1070 mint egy i7-1060 kombó.

(#1017) Májkii válasza Snx (#1016) üzenetére


Májkii
senior tag

Ha később váltasz i7K-ra akkor minden ok, csak majd jól rángasd meg a cpu-t és a ramokat, ha Z170 lapod lesz. :)

(#1018) Snx válasza Májkii (#1017) üzenetére


Snx
csendes tag

Igen pontosan ez a terv :).
Láttam hogy ilyen skylake procik húzva meg 1070-80nál már a ram húzza vissza a rendszert és 5-15fps-t is lehet vele kapni(2,4-2,6ról-3,2ghzre). :DD

Csak azt nem tudom eldönteni h asus z170p vagy msi z170 pc mate legyen a lapom.(ha van keret akkor meg asus z170a tutira)

Ha meg nem kapok visszajelzéseket a lapokról még megnézek pár angol fórumot is.

(#1019) jacint78 válasza Snx (#1018) üzenetére


jacint78
addikt

az a baj, hogy ezek nagyon új rendszerek voltak és a korabeli BIOS-okkal lehetnek bugok , tehát nem alapoznék a nem k tuningra. Az MSI lapot amúgy messziről elkerülném.

type your text here..

(#1020) Májkii válasza Snx (#1018) üzenetére


Májkii
senior tag

Az MSI PC Mate, Asus Z170P lapok nagyon gyengék tuningban ha már beruházol egy ilyen rendszerbe ne az alaplapon spórolj hiszen az a gép alapja. Ha teheted Z170-A vagy Z170 Extreme4 szintű lapokat válassz de min. egy Z170 Pro4 ajánlott.

(#1021) Snx válasza jacint78 (#1019) üzenetére


Snx
csendes tag

Ja, hallottam h itt nagyon fikázzák, angol fórumon meg istenitik.
Asus után feltétlenül MSI-t vennék(persze ez csak lapra igaz) :)

(#1022) jacint78 válasza Snx (#1021) üzenetére


jacint78
addikt

Ja, mert cserélik időben akiknek jól megy és nem várják meg amíg megdöglik...

type your text here..

(#1023) Snx válasza Májkii (#1020) üzenetére


Snx
csendes tag

Azta..
A pro4-et néztem ki előszőr de valamiért hanyagoltam, pedig most nézem h egy árkategória meg h sokkal jobban néz ki és van olyan "védő izé" is xD.
Jó, megnéztem elég jó árához képest.
Csak mondjuk nem értem, hogy miért jobb ez a z170p-nél.
https://www.asus.com/hu/Motherboards/Z170-P/
Szerintem van olyan jó mint az asrock, a bios meg a szoftver az szuper.

De igen ha lesz rá keret akkor meg tuti z170a, nagyon jól néz ki és úgy tudom h sokkal jobban lehet húzni a procit benne.

#1022
Én is azt tenném, nem szeretek porosodó alkatrészeket :).

[ Szerkesztve ]

(#1024) Májkii válasza Snx (#1023) üzenetére


Májkii
senior tag

A VRM rész jobb az asrockon és a hűtése is jobb ez sokat számít tuningban/élettartamban.

(#1025) Snx válasza Májkii (#1024) üzenetére


Snx
csendes tag

Értem.
Hát ki akartam próbálni más lapot, de ha tényleg jobb és árban is akkor asrock lesz.
Bár ki nem állhatom a szoftverét.
Amúgy ugyanez a helyzet extreme4 és z170a között?

(#1026) Májkii válasza Snx (#1025) üzenetére


Májkii
senior tag

Az a két lap (Extreme4 Z170-A) kb. egy szinten van, egyikkel sem nyúlsz mellé. Csak az ilyen PC Mate, Z170-P belépő szintű fosokat felejtsd el. :)

(#1027) Snx válasza Májkii (#1026) üzenetére


Snx
csendes tag

pfff... Komoly? 35k-ért vannak szar lapok?
Csak próbálok egy kicsit valahol spórolni 1évnél többet úgyse lesz nálam, mert fejlesztek, ez kb mindenre igaz a konfigomból kivéve a ház meg a vga

(#1028) slick-adam


slick-adam
aktív tag

sziasztok!

csak pusztan a minöseget nezve (superior(?) VRM aramkör...) meger szerintetek 30 euro (ca. 10e ft) felarat a
ASUS Z170 Maximus VIII Ranger
egy
ASUS Z170 Pro Gaming-hez kepest?

tudasban (amit en hasznalnek is) ugyanott vannak.

[ Szerkesztve ]

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#1029) Májkii válasza slick-adam (#1028) üzenetére


Májkii
senior tag

nem

(#1030) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Sziasztok.

Ha minden jól alakul, hamarosan sikerül lecserélni a gépet. A fórumtársak hathatós segítségével lassan körvonalazódik, hogy végül is milyen alaplap, CPU és RAM kerül majd bele. De mielőtt még összeírnám a végleges listát, előbb mindenképp megkérdezlek titeket is, akik között már bizonyára akad pár tulaj, így ismeri a lapot... Szóval, az alábbi összeállítás szerintetek jó lesz-e így hozzá:

Deszka: ASUS Sabertooth Z170 Mark 1

CPU: Intel Core i7-6700

RAM: G.SKILL Ripjaws 4 2x8 GB DDR4 KIT F4-3000C15D-16GRK

Hűtő: ThermalTake Frio CLP0564 (Ez maradna a mostani gépből, állítólag jó lesz hozzá és a memóriák is el fognak férni mellette, de jó lenne, ha ezt ti is megerősítenétek).

A gépet hosszú időre - minimum 4, de inkább 5 évre - tervezem összerakni, már ami az itt felsorolt alkatrészeket illeti. Az adatlapomon le van írva a jelenlegi konfigurációm, elsősorban az érdekelne, hogy egyéb változtatások nélkül minden klappolni fog-e vele, vagy sem. Tuningolni nem szoktam, viszont mindennél fontosabb, hogy a gépem betonbiztos és stabil működésű legyen, ezért néztem ki ezt a robosztus lapot - na meg persze, mert állatira tetszik. :DDD

Szerintetek minden oké lesz vele így? Mindenképp ilyen lapot szeretnék, úgyhogy ehhez kell igazodnom.

Köszi előre is. :)

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1031) olle válasza Vistaboy (#1030) üzenetére


olle
senior tag

Szia.

Butaság ennyiért venni alaplapot. :) 45-50 körül is vannak nagyon korrekt sőt több mint korrekt lapok. Amúgy ha már i7 6700 akkor K így a lapnak se lenne sok értelme.

Lapok:
ASRock Fatal1ty Z170 Gaming K4 42k
MSI Z170A KRAIT GAMING 3X 43k
MSI Z170A KRAIT GAMING R6 SIEGE 47k
ASRock Fatal1ty Z170 Gaming K6 55k
ASUS SABERTOOTH Z170 S 65k

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#1032) Fr3eWar válasza Vistaboy (#1030) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Én is támogatom az előttem szólót.
Inkább picit faragj le a lap árából, és add hozzá a procihoz, hogy legyen 6700K.

A sima 6700 és K verzió között ott indul a dolog, hogy a K-s alapórajele is magasabb mint a simának, és eztán két kattintással hozzáadhatsz még 300Mhz-t, úgy, hogy nem kell feszültséget emelni sem, eddig ami 6700K-t láttam mind ment alapon 4,5ghz-t.

Ha nem k-s procit veszel, akkor a Z170-es chipsetből max a memória 3000-es beállítását tudod kihasználni.
Ami pedig nem túl sokat hoz a konyhára mivel 2133 vs 3000 mhz nem 30%-os gyorsulás hanem kb 5%-os, mivel 2133-on alacsonyabbak a késleltetések/elérési idők mint 3000-nél. És ez az 5%-is csak szintetikus memória író-olvasó tesztben. Játékokban 0,1 és 1 FPS közötti a mérhető különbség.

Egyetlen dolog amiben "többet" nyújt az a Sabertooth pl. egy Maximus 8 Ranger-hez képest, hogy 2 házventicsatlakozóval több van rajta (6db vs 4db) más jelentős különbség nincs, már ha ez jelentős. Viszont 24ezerrel olcsóbb, és még mindig a "prémium" szegmensből választottál.

Esetleg elmehetsz a fórumban sokak által favorizált Asrock irányba is, ott mondjuk egy Z170 Extreme4 (vagy GamingK4) is hozza amit az előbb említett két lap 42K-ért, tehát itt már 38-at foghatsz (bolti árakat nézve). Ezen is megvan legalább 10fázis, M.2, USB3.1 meg minden egyéb ami átlag felhasználónak kellhet.
De ha neked megér annyit a deszka kinézete akkor feel free, csak szerintem sem ér annyit, és nem stabilabb.

Memóriából jelenleg én is Gskill-t használok, hibátlan, viszont én a Ripjaws 5-ös szériát, azt "tervezték" Intel 100 chipset szériára, a Ripjaws4-es még az LGA2011 v3-hoz csinálta a gyártó. (ettől függetlenül elvileg ugyanaz a memória lapul a borda alatt)
Emellett ott van még a TridentZ az is a friss 100-as intel szériához készült, cserélhető felső műanyag dizájnelemmel, én ilyet terveztem venni, de mire odajutottam, pont nem volt boltban belőle így lett RipV.

Szerintem a hűtő jó lesz hozzá.
Én korábban egy Ashura-t használtam, viszont az mATX lap miatt rálógott az első express slotra, azzal Prime alatt is 69 fok volt a legmelegebb mag, jelenleg egy Be Quiet SR slim van a deszkán, ez kisebb hűtő, de teszi a dolgát hangtalanul, 72 fokig engedi melegedni a szerkezetet.

(#1033) slick-adam válasza Fr3eWar (#1032) üzenetére


slick-adam
aktív tag

vagy ott a Z170 Sabertooth S. valszeg ugyanaz a minöseg, mint a Mark I, csak az armor bizbaz nelkul, sokkal olcsobban (Ranger-hez kepest is 4-5e forint felar). különlegesen nez ki es megvan a TUF 5 ev gari is. sporolt penz meg K-s procira.

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#1034) Fr3eWar válasza slick-adam (#1033) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Kollégám a héten vett egy olyat.
Egyelőre működik. Szép meg minden, de bedobta egy P193-as házba, így a szépsége ennyit ért :D
talán majd cserél házat :)

(#1035) Vistaboy válasza Fr3eWar (#1032) üzenetére


Vistaboy
veterán

Rendben, köszi szépen mindkettőtöknek. :R A lapnál mindenképp ASUS kell, mégpedig kimondottan TUF szériás, ezt már rég eldöntöttem. A Sabertooth Z170 S is szóba jöhet még, amit fentebb is ajánlottak, de amennyiben a keretem meg fogja engedni, mindenképp maradok a Mark 1-esnél. Az a Thermal Armor kurva jól néz ki, nekem az is sokat számít, mert plexis a ház oldala, így teljesen látni a lapot működés közben is.

A procin én is gondolkodtam már, és amennyiben tényleg akkora a különbség, ahogy írod, úgy akkor abból meg is fogom venni majd a K kiadást. Ha tuning nélkül is ennyi előnye van, akkor tényleg megéri. Köszi ezt is.

Ami a memóriát illeti, akkor a Z170 és a 6700K mellé melyik típust ajánljátok pontosan? 2x8 GB KIT kellene, ami elfér a hűtő mellett/alatt, és hozza ki a prociból tuning nélkül is a maximumot.

Ezeket találtam, szerintetek melyik lenne a legjobb?

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1036) Milka 78 válasza Vistaboy (#1035) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Gskill-ből csak a Trident vagy ha olcsóbb kell akkor Corsair lpx 3000c15.Röhögve mennek 3200-3333-on csak be kell őket szépen állítgatni.

(#1037) Vistaboy válasza Milka 78 (#1036) üzenetére


Vistaboy
veterán

Én nem tuningolok, nekem egyedül az a fontos, hogy olyan RAM-ok kerüljenek bele, amikkel a processzor teljesítménye teljesen ki van használva, semmi több. Én éppen hogy nem akarok semmit sem állítgatni rajta, nekem valami ilyesmi kell:

- Kicsomagolom,
- Összerakom,
- Stabilan megy.

Ennyi. Minden ki legyen használva, de semmi extrém túlhajtás. A proci és a memória sebessége optimális legyen, ha valami stabilitási gond van, akkor azt ne a hardver körül kelljen keresgélni.

De ha szerinted jobb a Trident, mint a Ripjaws, akkor meghallgatom az érveidet, ám azzal, hogy 3000 helyett mennek 3200-on, vagy 3333-on, én nem sokat érek, mivel tuningolni nem fogok.

A procinál már elmondták, miért jobb a K változat még tuning nélkül is, valami hasonló magyarázat kellene most is, mármint, hogy mennyiben lenne jobb nekem a Trident és miért.

Elnézést, amiért értetlenkedem, de úgy négy évvel ezelőtt, amikor az i7-3770 konfigot állítottam össze, nem volt ekkora kavarás ezen a téren, de most semmi nem tűnik logikusnak és teljesen világosnak. Lehet, hogy öregszem... :B

A lényeg, hogy egy konkrét memóriatípust ajánljatok, ami alapórajelen, mindennemű állítgatás és tuning nélkül a maximumot hozza ki a prociból. Például: G.SKILL Ripjaws V F4-3000C15D-16GVGB.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1038) Fr3eWar válasza Vistaboy (#1037) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Minden DDR4 memó alapórajele 2133mhz és 1,2V feszt kap, amit 3000-esnek vagy 3200-esnek vagy akárminek mondanak, az tuning (még a 2400 is), ezt két módon érheted el, egyik manuálisan beállítod BIOS-ban, hogy azon az órajelen és időzítésen menjenek amit a gyártó javasol Pl amit említettél G.SKILL Ripjaws V F4-3000C15D-16GVGB (nekem is ilyen van-még színre is, csak 4-es pakkban de ezeken az órajeleken és beállításokon) 3000mhz CL15-16-16-35 és 1,35V

A másik egyszerűbb mód (én így használom) hogy a memóriába programozva van egy úgynevezett XMP profil, ami tartalmazza azokat a "tuning" beállításokat amiket az előbb felsoroltam. BIOS szinten a memória tulajdonságnál kiválasztod hogy az XMP (extreme memory profile)-t használja és Asus esetén ilyenkor ki is írja hogy mentéskor miket fog megváltoztatni a BIOS-ban automatikusan (felsorolja, hogy 2133->3000mhz meg hogy 1,2v->1,35v stb stb), és megy az említett órajelen.

Véleményem szerint azt vedd ami jobban tetszik ha Gskill, mert 90% hogy ugyanaz a nyák van mindkét borda alatt, ugyanazokkal a memóriákkal, de valahogy el kell adni a terméket, így kap különböző köntösöket, és jól is van ez így. Van CL14-es Rip is meg Trident is 3000Mhz-s.

Nagyon sok lehetőség van, amit írtál annál pl jobb memória a Ripjaws V F4-3000C14D-16GVR nevű, mert az ugyanazt a frekvenciát CL14-es késleltetés mellett tudja. Árban meg ahogy nézem 2K-val drágább.
De nem szignifikáns a különbség köztük.

El kell döntened mekkora órajelet szeretnél használni, 2133-mat vagy valami "tuning XMP-s" memóriát ami több mint 2133, aztán ha eldöntötted és esetleg több mint 2133 akkor megnézed mennyi pénzt szánsz rá és abból mekkora órajelű jön ki 3000mhz PL 30ezer körül vagy 3200mhz 32-33 körül esetleg 3400mhz 40ezer körül, ha ez megvan akkor meg tudod nézni, hogy adott órajelből mi a legalacsonyabb késleltetésű (CL számú) és az mennyi felárral van, vagy esetleg pont sikerült adott frekvencián a legalacsonyabb késleltetésűt kiválasztanod akkor meg is vagy hogy mit vegyél.

A Gskill honlapon a product-desktop memory fül alatt le írja a szériáit, ott van, hogy a Trident Z az a 6.gen intel core szériához van tervezve és Z170-chipsetre, de ez azonos kb Ripjaws V-el mert ott is az van hogy a 6.gen intelhez tervezve.
Amit előtte néztél Ripjaws 4 az X99-hez volt a honlapjuk szerint is.

(#1039) Milka 78 válasza Vistaboy (#1037) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ripjaws-al volt már frixi Asus,Asrock és Giga lapokban is,nem mentek az alap órajelen míg a Trident mindenkinél ment,de a Corsair LPX 3000c15 meg 1000%,hogy menni fog.Én tuti a Corsairt venném,mert talán annak a legkedvezőbb az ára.
Ráadásul a lap támogatási listájában csak a régebbi Ripjawsok vannak benne,de az általad linkeltekből egy sincs benne,ellenbe az lpx-ek benne vannak.

(#1040) Vistaboy válasza Fr3eWar (#1038) üzenetére


Vistaboy
veterán

Neked és (#1039) Milka 78-nak:

Na, én pont úgy használom a DDR3-as Corsair Vengeance Pro-t is, hogy be van állítva az XMP profil a BIOS-ban, így most 1600 MHz-en járnak. Úgyhogy ez valószínűleg ott is így lesz. :)

Szerintem nekem bőven elég lesz a 3000 MHz is, akkor - az általatok leírtakat követve - a Corsair Vengeance LPX 16 GB CMK16GX4M4B3000C15 lenne a megfelelő választás?

Az alaplap szerintem tutira a Sabertooth Mark 1 lesz, kizárólag abban az esetben veszem az S-t, ha már végképp nem lesz pénz a másikra. Tudom, hülyeség, de nekem az tetszik, és punktum. :D

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1041) Milka 78 válasza Vistaboy (#1040) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az teljesen jó lesz,sokan azt használják Asus/Asrock-ban (én is) és soha nem volt vele gondja senkinek.Van is egy fórumtárs aki Sabert használ majd kikeresem neked :K

Meg is van és szintén LPX-et használ.

[ Szerkesztve ]

(#1042) Vistaboy válasza Milka 78 (#1041) üzenetére


Vistaboy
veterán

Köszi. Akkor nekem ez kell, mivel 2x8-at akarok, ugye:

Corsair Vengeance LPX 16 GB CMK16GX4M2B3000C15

Bocsi, de tényleg nem vagyok otthon DDR4 témában, és mindenképp olyat akarok, ami elsőre működik, gond nélkül. :B

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1043) #35434496 válasza Milka 78 (#1041) üzenetére


#35434496
törölt tag

Én meg giga lapban gskill trident z-t és jó tökéletes meg viszlát is! :DDD

(#1044) Milka 78 válasza Vistaboy (#1042) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ez teljesen jó,de ha elakadsz akkor segítünk :K

players : Retardált kikiki innét! :DDD

(#1045) Vistaboy válasza Milka 78 (#1044) üzenetére


Vistaboy
veterán

Köszi szépen. :R

Tényleg bonyolultabbnak tűnik most a DDR4, mint annak idején a DDR3 volt.

A "Milyen RAM-ot vegyek?" topikban pedig a G.SKILL Trident Z F4-3000C14D-16GTZ típust ajánlották hozzá.

Megnéztem közben a Sabertooth Mark 1-es lap támogatási listáját, és ez a Trident Z sem szerepel benne, pedig a memória szakik ezt ajánlják Z170-es lapokhoz.

Szerintetek? Csak mert 5K-val drágább, ami még bőven belefér, és ha valóban jobb, akkor jobb lenne az. Nem mintha a Corsair nem tetszene, csak érdekel, mitől tartják ők jobbnak ezt hozzá, amikor a Corsair benne van a listában, a Trident Z meg nincs.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1046) Milka 78 válasza Vistaboy (#1045) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A Trident Z jól megy az Asus lapokban,de igazán OC alatt mutatja ki a foga fehérjét.Olyan 3400-ig el szoktak menni kis plusz fesszel,de mint mondtad nem nagyon akarod cibálni,így értelme sok nem lenne.

(#1047) Vistaboy válasza Milka 78 (#1046) üzenetére


Vistaboy
veterán

Így már teljesen világos. Köszönöm. :R Persze, ez a lényeg. De ezt eddig senki nem mondta. Pedig ott is leírtam vagy tucatszor, hogy nem akarok tuningolni.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#1048) slick-adam


slick-adam
aktív tag

megjött az ASUS Z170 Pro Gaming lapom az MSI Z170A Krait Gaming 3X helyett.

ugye az volt az ok a cserere, hogy az MSI-ben az egyik mag joval melegebb volt minden tesztben, mint a többi. ilyen 12-16 fokokrol van szo, 1 db i5 6600K es 2 db i7 6700K-val tesztelve. mindig ugyanaz a mag. szal nem egeszsegesen viselkedett.

na az ASUS-al nincs ilyen gond. bar nem ugy lett "jobb" mint remeltem. tehat nem a nagyon meleg mag lett olyan hüvös, mint a többi, hanem azok mentek fel az ö szintjere. lehet hulye vagyok, de ezzel meg mindig jobban fogok aludni.

NO DE! 2 dolog iszonyat zavar az ASUS-ban, ezekben kernem a segitsegeteket:

1. belövöm a CPU Core Voltage-t 1.24-re (ugy teszteltem korabban is), override / manual modban es rohadtul nem annyin ketyeg. MSI-ben beallitottam ennyire, akkor ennyivel ment. ugy tudom az LLC vagy micsoda szinttel lehet a vdroop-ot elsimitani, na de override modban?! LVL 4-en 1.24 ala megy, LVL 5-ön meg mar fele (Prime95-ben 1.264-en fut konkretan). lehet ez ellen tenni valamit? ez rohadtul nincs rendben szvsz

2. chassis fan-ek nalam DC-ben mennek, de nincs UEFI-ben 100%-ban manualis beallitasi lehetöseg. eleve a minimum 50% (MSI-ben 40% volt) es nem lehet egyenes vonalra belöni, mert proci 70°C környeken 100%-ot eröltet. WTF?

term. a ma elerhetö legfrissebb BIOS-al.

[ Szerkesztve ]

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#1049) -Gabesz- válasza Vistaboy (#1045) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Nálam ezek a 3000c14 ramok 4000-en mennek 24/7-ben és 4133 a végük.
igaz Oc formula lapban....

(#1050) jacint78 válasza slick-adam (#1048) üzenetére


jacint78
addikt

Nem lepődnék meg, ha azért ment volna annyin az MSI-ben, mert nem mérve volt, hanem a beállított feszt mutatta..

type your text here..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.