Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) sarkadifeca


sarkadifeca
tag

Sziasztok!

Következő kérdésem és észrevételem lenne, hátha valaki már találkozott a problémával.

Új gépem Asrock Z170 Extreme 4, i5-6500, G.skill Ripjaws V F4-2400C15D-8GVR 2x4GB DDR4

Tegnap raktam össze a gépet, utána win8.1 telepítés, a szokásos programjaimat még nem raktam fel, reggel frissítettem a Bios-t a 7.00-ra.

észrevételek 1 - a lapom lévő hibajelző(vagy Debug) és a power mellette a reset gomb eddig világított pirosan állandóan. Bios frissítés után a gép bekapcsolása után pár mp-el ezek elalszanak. Nem tudom az okát? (lehet az új bios-ban úgy van beállítva hogy ne égjenek folyamatosan? )

észrevételek 2 - az alaplapra van kötve még 2 db Coolink Swif2 120p venti amiket szépen be is állítottam némán jártak, DE mindig újra be kell állítani a bios-ban mert mintha elfelejtené a lap amit beállítottam neki?

Valaki találkozott már ezekkel a "hibákkal" ?

Válaszokat köszi előre is!

régi rendszer - 5 piros - 0 fekete ; új rendszer - 44 pozitív - 0 negatív; legújabb - 20 pozitív - 0 negatív

(#1402) sarkadifeca


sarkadifeca
tag

Ui: Közben úgy látom led világítás megoldódott. Megtaláltam bios-ban a beállítását.

Egyenlőre csak a ventiprofilokkal van gond, de majd holnap reggel megnézem ha akkor is visszarakja alap állapotra akkor valami nincs rendben vele.

régi rendszer - 5 piros - 0 fekete ; új rendszer - 44 pozitív - 0 negatív; legújabb - 20 pozitív - 0 negatív

(#1403) klepto válasza =HG= (#1400) üzenetére


klepto
addikt

Erre rátaláltam, de akkor is sok kérdés maradt bennem a működésével kapcsolatban :B
1: Ez a megoldás hasonlít egy SSHD megoldáshoz?
2: Az eszközkezelőben külön meghajtóként látszik az SSD, vagy rejtve marad a felhasználó elől? Vagyis a működése teljesen automatikus, és a Win dönti el, hogy mit tesz rá; viszont minden adat amit lementek, az egyből a HDD-re kerül?
3: A Win telepítése után, attól függetlenül is berakható-e a rendszerbe, vagy célszerű a rendszer telepítése előtt már beépíteni a gépbe?
És végül egy kis OFF:
+1: Hasonló megoldást fog-e hozni az új AMD AM4 platform is, vagy ez megmarad Intel privilégiumnak?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#1404) =HG= válasza klepto (#1403) üzenetére


=HG=
addikt

Sajnos én nem tudok benne segíteni, de szerintem a topikjában többet tudnak róla: [link]

(#1405) Create.


Create.
addikt

Sziasztok, asrock z170 pro4s-t lehet downgradelni nonk oc biosra még vagy már letiltották?

(#1406) Milka 78 válasza Create. (#1405) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Szerintem az Asrock deszkáknál lehet,sőt a K4-be becsempészték a non-k-t az újabb biosokba is,így sanszos megpróbálnod neked is pár biost.

[ Szerkesztve ]

(#1407) Create. válasza Milka 78 (#1406) üzenetére


Create.
addikt

mert ha vennék, akkor olyat vennék ami tutira tudja, igazából a márka is mind1 nekem csak árban max 35k lenne a plafon.

(#1408) Milka 78 válasza Create. (#1407) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az eddigi összes Asrockban lehet.

(#1409) Create. válasza Milka 78 (#1408) üzenetére


Create.
addikt

köszönöm :R

(#1410) sebgutkopf válasza Milka 78 (#1394) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Sziasztok!

Látom vannak itt Falat1ty tulajok, akik aktívak.
Tegnap vettem egy Z170 K4-et és némileg szeretnék népbe kerülni.

Első körben óriásit szoptam mire rájöttem, hogyan állítsam be a bios-ban az USB-t, hogy lássa a win a klaviatúrát és az egeret. Baromi bosszantó volt, hogy a bios-t tudtam kezelni, de amint bejött a win semmire sem reagált. Ez nagyon bénán van megoldva a lapon, eléggé felbosszantott, de végül sikerült felülkerekednem.

Másik téma, amivel ma még foglalkoznom kell a RAM. Egyelőre, hogy egyáltalán működjön a rendszer alap 2133-on járatom még a ram-okat, de ugye nem azért vettem 2800-as xmp-seket, hogy 2133-on menjenek. A ram órajel és időzítés beállítás nekem kicsit katyvasznak tűnik, vagy csak én szoktam el ezektől és nem értem a logikáját. Lehet xmp-t választani, de közben tök mást írogat ki a lap mind időzítésre mind órajelre a bios-ban, egyáltalán auto-n kell, hagyni vagy beállítani az xmp szerint?
Ebben kérnék segítséget, hogyan kell a ram-ot beállítani?

+1 A BCLK az azt hiszem 100-on van, ez az ajánlott, vagy a 133?

Bocsi a láma kérdésekért előző i5-ös gépem 5,5 évet szolgált ki, nem vagyok képben az aktuális trendekkel.

[ Szerkesztve ]

(#1411) =HG= válasza sebgutkopf (#1410) üzenetére


=HG=
addikt

BCLK 100 az alap. memóriát XMP-re kell állítani.

(#1412) Milka 78 válasza sebgutkopf (#1410) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Pedig az alaplapos topickban a 1151-alatt van egy szép kis összefoglaló amiben pont egy K4 a delikvens.

(#1413) sebgutkopf válasza Milka 78 (#1412) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ezen végigrágom magam.
Köszi! :R

(#1414) sebgutkopf válasza =HG= (#1411) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Köszi, lassan megpróbálkozom ezzel is.

(#1415) sebgutkopf


sebgutkopf
őstag

Na eddig minden kipipálva a z170-es falal1ty-vel, minden működik rendesen. A ram a profilból megy 2800-on. LOL, de először a tweaker-ben állítgattam aztán csodálkoztam, hogy nem megy aztán megvilágosodtam, hogy a betöltést kell választani. :)
A kiszámíthatatlan billentyű téma is megoldódott. A rádiós billentyűmben kifolyt az elem (pedig energizer és nem volt lejárt) és utána más elemmel se működött konzisztensen. Most vettem egy vezetékes klaviatúrát, minden szép éj jó végre.

Azt láttam még, hogy van egy új 7-es bios, nekem az előtte levő a 3.20-as van fent. Azt írják, hogy intel microcode update van az új biosban, ami alapján meg is érhetné, de van az alapszabály, hogy ami jó azt nem kell megjavítani. Érdemes vajon a 7-es bios-ra updatelni? Észrevett valaki különbséget, aki feltette?

(#1416) AtHoS


AtHoS
nagyúr

MAXIMUS VIII RANGER laphoz kijött a 3007-es BIOS

Improve system stability

De sajnos egyelőre ez van: Oops! We could not find dlcdnet.asus.com :(

Szerk.
Bár lehet emiatt vették le a letöltésből:

"MAXIMUS VIII RANGER DDR4 BACK TO 2133 AFTER BIOS IUPDATE 3007" [link]

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#1417) #Morcosmedve válasza AtHoS (#1416) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Előfordul, hogy nem sikerül egy BIOS, szerencsére ilyenkor leveszik a weblaprol. :)

© asszongya'hogy

(#1418) AtHoS válasza #Morcosmedve (#1417) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Közben ráakadtam egy bővebb infóval bíró HERO topikra, ott listában sincs már a 3007-es BIOS. Chateltek az ügyben ASUS-ékkal, ahol megerősítették, hogy kompatibilitási problémák miatt vonták vissza.

Tanulság ez is, hogy nem kell kapkodni a BIOS frissítéssel :B

read-only mode on the forum

(#1419) #Morcosmedve válasza AtHoS (#1418) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem bizony! :)

© asszongya'hogy

(#1420) #41133696 válasza AtHoS (#1416) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nálam ASUS Z-170A alaplapra felkerült. Nem régen töltöttem le.

(#1421) zolee1984 válasza #41133696 (#1420) üzenetére


zolee1984
senior tag

Üdv
Asrock z170 pro4s deszkám van
A skylake topikban mondta egy fórumtárs, hogy neki egy másik asrock lapban a legújabb biossal megmaradt a nonk oc valakinek ilyen jellegű tapasztalat ilyen lappal mint az enyém?
Köszi a segítséget

üdv Zoli

(#1422) #41133696 válasza zolee1984 (#1421) üzenetére


#41133696
törölt tag

Helló, azt nem tudom, viszont a 3007-es BIOS az én alaplapomhoz továbbra is elérhető.

ASUS Z170-A UEFI BIOS UPDATE (2202-3007) - Intel Core i5-6600K 4.6Ghz - Be quiet! Pure Rock - Youtube

(#1423) #Morcosmedve válasza #41133696 (#1422) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Tök más gyártó és lap...

Ha neked jó a 3007, akkor szerencse, ettől függetlenül én visszatenném az előzőt.

© asszongya'hogy

(#1424) #41133696 válasza #Morcosmedve (#1423) üzenetére


#41133696
törölt tag

Azért is mondtam, hogy nem tudom, mivel nekem nem olyan lapom van.

(#1425) #41133696


#41133696
törölt tag

Egyelőre nálam stabil, és úgy látom, csak a Maximusoknál vonták vissza. Gondolom ha inkompatibilitási gondjai lennének a Z170-A-val is akkor ott is megtették volna ezt.

Az mondjuk sajnálatos, hogy vesz az ember egy jó alaplapot, és akkor stabilitási BIOS frissítéseket kell hozzá kiadni majdnem egy évvel, vagy akár több mint egy évvel a megjelenése után is. Mert az, hogy kap frissítéseket, hogy ismerje a legújabb DDR4 memóriákat is, és a legújabb CPU-kat is az természetes.

(#1426) #Morcosmedve válasza #41133696 (#1425) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Szerintem ez sokkal jobb, mintha nem foglalkoznának vele, főleg a tuning lapoknál fontos a stability. Egyébként durván egy évesek a lapok, szóval nem is kéne leállniuk egyelőre.

© asszongya'hogy

(#1427) ANT


ANT
őstag

Sziasztok.

i3 6100 alá keresek Z170-es, mATX lapot. Mit ajánlanátok?

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1428) Májkii válasza ANT (#1427) üzenetére


Májkii
senior tag

Asrock Z170M Extreme4

(#1429) ANT válasza Májkii (#1428) üzenetére


ANT
őstag

:R

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1430) atis78


atis78
tag

Sziasztok,
egy apro problemaval kapcsolatban kernem a segitsegetek.
Adott egy gigabyte Z170 mini itx Wifi(GA-Z170-WIFI) alaplap es benne egy i3 6300, diszkret VGA nincs a gepben.
Az a gondom hogy nem tudom a monitor felbontast full HD-nel magasabbra allitani pedig a monitor tamogatja a 2560*1440et (Dell U2711). Korabbi gepemben diszkret VGA-val ez nem volt problema.
Probaltam mar DVI es HDMI kabellel ist de semmi valtozas. Driverben es biosban sem talaltam eddig semmi lehetoseget.
Talalkozott mar valaki hasonloval? Van esetleg megoldas vagy ennyire hulladek az intel integralt VGA-ja?
Koszi elöre is.

(#1431) scope2007


scope2007
addikt

üdv!

SABERTOOTH Z170 S
van egy ilyen alaplapom, de mióta megvan nem tudom működésre bírni az ai suitet
igazából csak a Thermal_Radar_2 érdekelne, de semmit nem telepít a csomagból
több helyről is letöltöttem már az egészet, de egyszerűen ha elindítom a setup exet felvillan a telepítés és eltűnik.. szóval nem történik semmi
ilyenre megoldás?
windows10 x64
AISuite3_Win7-81-10_SABERTOOTH_Z170_S_V10130

:O :O

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#1432) #Morcosmedve válasza scope2007 (#1431) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Letoltott zip-en jobb klikk, tulajdonsagok, tiltas feloldas pipa be, irasvedettseg pipa ki, ok.
Ezutan kitomorited es megy. Ha igy sem, a probalkozasokbol maradt szemetet le tudod torolni, ha neten rakeresel az ún. aicleaner-re, amit csokkentett modban addig futtatsz, amig talal valami szemetet, ha már nem, mehet a rendes betoltes es a telepites.

© asszongya'hogy

(#1433) lek54


lek54
újonc

Sziasztok Ennek mi lehet az oka??
Mező Érték
Érzékelő tulajdonságai
Érzékelő típusa ITE IT8716F (ISA 290h)
GPU érzékelő típusa Diode (NV-Diode)
Alaplap neve Gigabyte M56S-S3 / M61P-S3 / M61SME-S2 / M61VME-S2 / M68SM-S2 Series
Burkolatba behatolás történt Nem

Hőmérsékletek
Alaplap 72 °C (162 °F)
CPU 51 °C (124 °F)
MCP 58 °C (136 °F)
Aux 35 °C (95 °F)
GPU dióda 46 °C (115 °F)
SAMSUNG HD252HJ [ TRIAL VERSION ]

Hűtőventilátorok
CPU 3027 RPM

Feszültség értékek
CPU mag 1.488 V
+3.3 V 3.312 V
+5 V 5.564 V
+12 V [ TRIAL VERSION ]
+5 V készenléti 5.564 V
VBAT telep 1.504 V
DIMM 1.888 V
GPU mag [ TRIAL VERSION ]

(#1434) #Morcosmedve válasza lek54 (#1433) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Minek az ezer sorból? :U Alaplap magas hőfokának? Nézd meg kézzel a bordákat, hogy milyen melegek (50-60C közt már kellemetlen/égető) és, hogy rendesen illeszkednek-e. Ezen kívül HWinfo64-el is nézd meg az értékeket.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#1435) AtHoS válasza #Morcosmedve (#1434) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nálam a CPU mag 1.488V tűnik problémásnak, ami okozója lehet a magas hőfoknak

Szerk.

De bakker ez nem is H170/Z170 lap :DDD sőt nem is Intel. Mit keres ez itt?

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#1436) #Morcosmedve válasza AtHoS (#1435) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Passz, majd kiderül, mit szeretett volna...

© asszongya'hogy

(#1437) jeni


jeni
félisten

Hello!

Korábban vettem egy Asus hyper mini 4x NVMe PCIe adaptert amit az Asrock 1151 Extreme6 laphoz szerettem volna használni egy Intel P600 256GB NVMe SSD-vel. A gondom vele az volt,hogy a BIOS-ban hiába állítottam be,hogy mi legyen az elsődleges nem volt hajlandó elindulni és kiírta DOS-ban,hogy az OP. rendszer nem található.
Ha a korábbi Samsung 850 Pro SSD-t rajta hagytam a sata kábelen akkor viszont már el is indult a rendszer az Intelről.
Ezt érti valaki?
Közben vettem egy másik Delock PCIe NVMe-NGFF(?!) adapter amivel simán el is indult és nem is kellett a Samu 850 Pro SSD-t bent hagyni a gépben. Az intel -Delock párossal simán kijelöltem miről bootoljon be.

Amennyiben a Delock adapterbe egy m.2 NGFF SSD-t tettem akkor a gép nem is érzékelte. Pedig a a nyákon rajta van a NGFF jelölés.

Páran mondták,hogy a jelzett adapter csak az Asusban működik hibátlanul vagyis azzal 100% kompatibilis.
Ez igaz ez?
Nem lehet,hogy esetleg még kellett volna állítani a BIOS-ban?
Windows alatt semmi gond nem volt az Asus adapter-Intel 600P párosításával, látta a gépem a hardvert. Egyedül a bootolással volt a gond.

[ Szerkesztve ]

(#1438) Vartanus


Vartanus
őstag

Üdv!

Haver kinéztem magának(én javasoltam, hogy nézzen rá az MSI-kre is, mert nekem anno FM2-es vonalon nagyon bevált) ezt: MSI H170 Gaming M3 -ár/érték arányban jó( ha nem mondjátok hogy szar az MSI)

Kérdés annyi, hogy mennyire ajánlottak a Micro Star International lapok, vannak tapasztalatok? Engem talán a Z170-es teszt esetén előbukkanó MSI-s BIOS hiba aggaszt. Ha van itt MSi Z170 tulaj, nála mennyire van jelen a gond?

Néztem ASUS-t is,de a PCX felszanálói véleményeknél és már ezen topik lapjai közt sem egy olyanról olvastam, hogy hibás RAM slot(nálam is rakoncátlankodott már ASUS lap BIOS-a és a 3.3V eléggé durva kilengéseket tudott a táp ciripelt is rendesen)

Giga és Asrock(nekem még mindig vannak fenntartásaim a márkával szemben okulva saját AM3+/FM2+ nem igen kedvező tapasztalataiból)lapok, hogy szerepelnek?

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#1439) =HG= válasza Vartanus (#1438) üzenetére


=HG=
addikt

Milyen MSI-s BIOS hiba ?

(#1440) Vartanus válasza =HG= (#1439) üzenetére


Vartanus
őstag

"A legújabb MSI alaplap kisebb finomításokat hozott az UEFI területén, de az alapkoncepció nem változott. Sajnos ezen a ponton problémákba ütköztünk, ugyanis az UEFI-ben mászkálva a rendszer többször lefagyott, illetve megjelenítési anomáliákat is tapasztaltunk, ergo ezen a ponton még van mit javítania az MSI-nek."

By Oliverda [link]

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#1441) Májkii válasza Vartanus (#1440) üzenetére


Májkii
senior tag

Ez több mint egy éve volt. De ha biztosra akarsz menni, akkor Asus/Asrock.

[ Szerkesztve ]

(#1442) =HG= válasza Vartanus (#1440) üzenetére


=HG=
addikt

Az én lapomban egy sima 6700-as i7 van, amit 4,45 Ghz-en hajtok NOC biosal minden gond nélkül..Nem tapasztaltam semmi rendellenességet, bár nem tartom a legjobb biosnak....

(#1443) Vartanus válasza =HG= (#1442) üzenetére


Vartanus
őstag

Melyik szerinted akkor a legjobb?

Májki:

Tudom, mondtátok is a "milyen lapot?" topikban. Nézegettem is Asus Gaming Pro lapokat(ismerős költségvetése nem engedi a ROG család deszkáit),de ez a RAM slot gond nem egyedi eset. Pediig az a Ranger hmm(a Hero annyival nem jobb szvsz-mint amennyivel többe kerül).

Az Asrock meg tudom sokan vagytok jó véleménnyel róla, de mégis csak a nagy kvartett legkisebb gyártója(eladás,bevétel>>ezzel párhuzamosan valoszinüleg fejlesztés és minöség terén is). Meg aztán lelkes olvasója voltam igen sokáig az Asrock 9xx topiknak,ott meg asztán volt sok minden). Bár nagyon nem kizárt, hogy az Asrock for Intel más liga, mint az AMD-s.(sajnos :( )

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#1444) Májkii válasza Vartanus (#1443) üzenetére


Májkii
senior tag

A minőséggel nincs gond. Ahogy írod, a Z170 szériájuk teljesen más liga, kicsit olvass bele a Skylake topikba is.

[ Szerkesztve ]

(#1445) Vartanus válasza Májkii (#1444) üzenetére


Vartanus
őstag

Na javaslatodra beleolvastam ~ 1500-2000hsz... na legyek okos :D

Van akik Asus/asrockra esküszik, és giga, msi meszirről kerülné
néhányak nagyon is hisznek az msi-ben és azzal is érvelnek hogy külhoni fórumokban nagyon elismerik
még megint mások a gigát tartják etalonnak.

Már most tényleg nem mernék semmi bizton ismerősnek ajánlani(sem magamnak) :)

:D Megoldás megvenni az összes tetsző z170-es deszkát ami beválik megtartani többi mehet eladásra XDXD.

És én nem mondanám magam kezdőnek egyáltalán(több tucat épített gép után, meg azért a PH!-n is itt vagyok egy kevés ideje) akkor szerencsétlen laikus újonc(aki tényleg az és nem csak státusza maradt meg annak), hogy össze lehet zavarodva. Van aki azt mondja neki jajj csak asust/gigát/msi/asrock ne, míg más már pedig msi/giga/asrock/asus (értelem szerűen minden variáció előfordul). Így a user egymás után kaphat tökre ellentétes véleményt két különböző tagtól(akik számára a szakértelem képei és tök validak).

Így első körben marad akkor az MSI,a mit korábban kinéztünk, ha nagyon nem válik be és szarozik a lan,audio,biosa akkor ugrunk Asrock Faty z170K4-re(esetleg Ext.4), ha az sem jön be jöhet a giga, de ha az sem akkor majd mondom nincs más Z170 Hero/ranger kell. :DDD

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#1446) SPEA


SPEA
aktív tag

Sziasztok!

Valaki találkozott már olyan infomorzsával, hogy pl. Asus z170-A deszkához jön-e Kaby L. bios update vagy a 3007es (ami ha jól emlékszém, decemberi) elviszi őket?

(#1447) =HG= válasza SPEA (#1446) üzenetére


=HG=
addikt

(#1448) SPEA válasza =HG= (#1447) üzenetére


SPEA
aktív tag

F@sza! 😃 köszi szépen!

(#1449) scope2007 válasza #Morcosmedve (#1432) üzenetére


scope2007
addikt

szeva!

sajnos nem jött be :(
AI cleaner 3at meg megtaláltam az asus rog honlapon, de már nem elérhető a file
de amúgy sem lehet ez baja, mert teljesen friss telepítésű win10re ment volna fel a thermal radar
[szóval alaplap cserekor új win került installra]

:O :O azóta sem lehet működésre bírni

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#1450) tkesy


tkesy
őstag

Kaby Lake megjelenésével együtt kiadtak új bios-okat a Z170-es Ultra Durable sorozatba tartozó lapokhoz, amiknél (legalábbis az enyémnél biztosan) a megjelenés óta adósak voltak olyan grafikus felülettel, ami a hasonló árkategóriájú konkurens lapoknál már a megjelenéskor volt.
A verziószámból már lehetett sejteni, hogy valami történt, így felraktam, íme az eredmény:

ilyen volt:

Hát nem tudom ezt ki engedélyezte, de páros lábbal rúgnám ki... :((( (Élőben elég tréül néz ki, használni is nehezebb, mint a régit)
Hihetetlen, hogy cirka mint másfél év alatt képtelenek voltak egy értelmes felületet összehozni... :O

És mindez annak fényében érdekes, hogy anno a ph! egy ilyen felülettel kapta meg a lapot tesztelésre, de a hivatalosan forgalomba került lapokon már nem ez a bios verzió volt fent.

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.