Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Crytek


Crytek
veterán

6600k hoz 4.4Ghz-hez miket kell állítani a biosban?

Next PC Upgrade: 2022

(#202) gk004 válasza Crytek (#201) üzenetére


gk004
tag

Alap OC:

1. mindent alapra.
2. szorzót 44-re
3. CPU feszültséget 1.35-re

Ha megy, jó, lehet tesztelni. Ha stabil, akkor lehet próbálgatni csökkenteni a feszültséget.

Vagy lehet fordítva is, alapfeszről indulva emelgetni, amíg nem lesz stabil.

Ha a CPU stabil, akkor lehet húzni a memóriát is, ott 1.35V-ot hosszú távon nem nagyon érdemes átlépni.

CMDR Blian

(#203) Crytek válasza gk004 (#202) üzenetére


Crytek
veterán

Milyen programmal lehet nézni, hogy stabil-e a proci ? (nagyon nem ismerek ilyet mert eddig nem igen érdekelt a CPU tuning)

A memóriát is muszáj tuningolni? Azt hogy kell ahhoz főleg nem értek :(?

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#204) gk004 válasza Crytek (#203) üzenetére


gk004
tag

[link]
A stress tesing alatt vannak a progik, meg linkek hozzá. Az oldalon az x264-et ajánlják, 15 percig futtatva.

CMDR Blian

(#205) #Morcosmedve válasza Crytek (#203) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Memóriát XMP profilba tedd, mást ne csinálj, az más világ.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#206) Crytek válasza #Morcosmedve (#205) üzenetére


Crytek
veterán

És az mit jelent hogy xmp profile? Alapból ha jól emlékszem disableden van és valami profile1 meg ilyesmit lehet ott megadni az kell átrakni?

Next PC Upgrade: 2022

(#207) #Morcosmedve válasza Crytek (#206) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Igen. Alap BIOS beállítás, majd beállítod a boot sorrended, elmented, belépsz és átrakod Profile1-re, mented, megnézed, windows megy-e, ha jó, akkor lehet próbálkozni a szorzó emeléssel a processzoron.

© asszongya'hogy

(#208) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Na Urak végre beüzemeltem az Asrock Fatal1ty Z170 Gaming 4K-s lapomat.

Mivel MSI z68 gd80-ról váltottam ami az uefi hőskorából származik,lehet nekem ekkora csak a kontraszt,de mérföldeket ver az Asrock bios-a az MSI-ére.Egyszerű mint a faék,kézre áll,simán átlátható felület.
Még csak most ismerkedek vele,oc még a kanyarba sincs,de eddig pozitívak a benyomásaim.Corsair lpx 2660-as 2x4gbs szett simán megy vele (xmp profillal).
Egyenlőre win7 van alatta (régi rendszerem véletlenül túlélte a deszka cserét,majd megy a 10 rá,ha kicsit kiforrottabb).
Teszt róla.

(#209) akoska07 válasza Milka 78 (#208) üzenetére


akoska07
nagyúr

Grat!

Átlagos tuningra biztosan nem lesz panaszod. :R

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#210) h1mpi válasza Milka 78 (#208) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Szép darab, gratula :C

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#211) Milka 78 válasza akoska07 (#209) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A próféta szóljon belőled :R

h1mpi : Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#212) akoska07 válasza Milka 78 (#211) üzenetére


akoska07
nagyúr

Szvsz gyengébb lapban is ott van a 4.5GHz.
Az meg már mindennek elég,ha annyin megy a proci.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#213) Bingo


Bingo
csendes tag

Sziasztok,
GA-Z170-D3H alaplapon frissített már valaki BIOS-t? Nekem még az alap F2 van rajta, de közben már kijött 3 újabb.
Javítottak CPU hibát, mikrokódot és DDR kompatibilitást, nekem talán segítene a RAM javítás.
A háromféle frissítés közül melyiket javasolnátok? Sajnos évekig csak laptopot használtam, és eléggé kiesett nálam ez a frissítési procedúra.

A lehetetlent megoldom, csodákra kicsit várni kell.

(#214) Bingo


Bingo
csendes tag

Közben utánanéztem, a Q-Flasht ajánlják.
Ez lesz, de azért jó lenne, ha valaki már túl lenne rajta! :)

A lehetetlent megoldom, csodákra kicsit várni kell.

(#215) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Még egy kis adalék a lapról ami számomra újdonság.Bios frissítés az MSI-nél pendrivera másolva,hogy csak az legyen rajta és vagy látta vagy nem.
Itt feldobtam egy filmekkel,adatokkal teli pendrivera,majd csak poénból rányomtam a biosban a frissítésre,erre kikereste a a driveról a biost és gond nélkül frissítette.Pofon egyszerű,életem legkönnyebb frissítése volt.

(#216) #Morcosmedve válasza Milka 78 (#215) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Grat! :)
jók már ezek az uj uefi-k! :K

© asszongya'hogy

(#217) gk004 válasza Bingo (#214) üzenetére


gk004
tag

Nekem GA gaming 3 van, a BIOS-ból lehet frissíteni a BIOS-t :D Töltsd le egy pendrive-ra az új BIOS filet, aztán irány a BIOS, jobb felső sarokban van elvileg a q-flash, katt rá, és hajrá. Egyszerű, mint egy pont. Vagy másik opció, hogy az indításkor rögtön a q-flash-t indítod el.
Harmadik lehetőség, hogy letöltöd at @BIOS-t a GB honlapjáról, és Windowsból frissíted a BIOS-t, ezt a régebbi lapommal csináltam, ezzel se volt semmi baj.

CMDR Blian

(#218) jani04


jani04
aktív tag

Nálam Asus Ranger 5x indult újra bios update közben-után.Görcsbe rándult a gyomrom.Volt már pár deszkám és nem egy bios frissítésen vagyok túl de ennyiszer még egy lap sem indult újra közben. :)

(#219) Bingo válasza gk004 (#217) üzenetére


Bingo
csendes tag

Köszi!
Ezt ismerem, már korábban megnéztem. Egy penre lementettem a gyári BIOS-t, és fölraktam rá a legújabbat. Csak mert látni akartam, hogy működik-e. :)
A pen amúgy egy bootolható 16GB, 3.0, Linux van rajta, de a Linux csak 3GB-ot foglal, szal hely bőven. Ezért is néztem meg, hogy elfogadja-e a BIOS, mert a Linux pl. csak a 2.0-s USB slotból bootol. Jó lenne, ha már ez is javítva lenne az újban.

Szóval a Q-Flash látja a pent, és a letöltött file-t is. Mindjárt neki is látok, csak veszek pár friss levegőt meg pár kávét, hogy csillapodjon a remegésem! :)

A lehetetlent megoldom, csodákra kicsit várni kell.

(#220) Bingo


Bingo
csendes tag

Na, ez rendben is van! :)
Ment simán, a Q-Flash látta a teljes pen könyvtárat, közte az up file-t is. Quick és normál update közt választhattam, ezt nem láttam előtte, ezért nem is kérdeztem.
Kis töprengés után a normál mellett döntve, és lesz ami lesz alapon nyomtam egy startot.
Tényleg egyszerű volt, mint egy pont! :)

Köszi gk004!

Csak a végén indult újra, és beléptem ismét BIOS-ba. Nyomtam egy defaultot, mentettem, majd restart és ismét BIOS. Visszaraktam a beállításaimat, és kész.

A lehetetlent megoldom, csodákra kicsit várni kell.

(#221) Bingo válasza Milka 78 (#215) üzenetére


Bingo
csendes tag

Kb. nálam is igy ment, szóval jó ez.
Azért örülök a posztodnak, mert kaptam kérés nélkül is egy megerősítést! :)

Szóval köszi Neked is!

A lehetetlent megoldom, csodákra kicsit várni kell.

(#222) Bingo válasza #Morcosmedve (#216) üzenetére


Bingo
csendes tag

+1! :)

A lehetetlent megoldom, csodákra kicsit várni kell.

(#223) Bingo válasza jani04 (#218) üzenetére


Bingo
csendes tag

A sok újraindulás okát megtudtad végül? Lehet, hogy a BIOS beállításaid okozták? Én defaultra tettem update előtt.

A lehetetlent megoldom, csodákra kicsit várni kell.

(#224) jani04 válasza Bingo (#223) üzenetére


jani04
aktív tag

Összerakás után volt.A turbót kilőttem és aztán raktam fel az új biost.A lap azóta is teljesen stabilan megy.Lehet ez ilyen. :)
Újraindítások között mindig kiírta,hogy ne babráljam a gépet de ettől függetlenül furcsa volt így elsőre.

(#225) Bingo válasza jani04 (#224) üzenetére


Bingo
csendes tag

A lényeg, hogy rendben lefutott!

Most jutott eszembe, hogy a 3.0-s pent a front oldali 2.0-s slotba raktam. Pedig előtte külön figyeltem rá, hogy az alaplapit használjam! :)
Még jó, hogy menet közben nem vettem észre, ki is vert volna a víz! :)

A lehetetlent megoldom, csodákra kicsit várni kell.

(#226) gk004 válasza Bingo (#220) üzenetére


gk004
tag

:C

CMDR Blian

(#227) Locutus válasza akoska07 (#212) üzenetére


Locutus
veterán

Mert a 4.2 minek nem?:)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#228) akoska07 válasza Locutus (#227) üzenetére


akoska07
nagyúr

Te is értetted mire írtam. :)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#229) Bingo


Bingo
csendes tag

Kicsit tuningoltam. Kezdésnek 4.2-re húztam a procit. Csak a szorzót, és feszt emeltem.

Core mlp: 42
Vcore: 1.25

x264 stability teszt ment 11 percig, eddig tartott egy fázis.

Minden venti silent módban.
A két radiátor venti: Enermax Twister Pressure kb. 200-al pörgött többet, alig nőtt a hangjuk (ezeknek a 3 állású fordsz. kapcsolója középső állásban)

CPU hőmérséklet 29°C-ról 47°C-re nőtt,
Ház " 38°C, nem emelkedett.

Eddig nagyon bejött mindaz amit vártam, beleértve a CPU vízhűtését, és a ház hűtését is.

Egy probléma azért van: továbbra sem bootol a Linux az USB 3.0 FAT32-s Penről a 3.0-s porton, csak a 2.0-n.
A 2.0-s USB-t felismeri mindkét fájlrendszerben, a 3.0-t csak NTFS-ben.
Be is tölt a Linux a 2.0 porton a 3.0-s (FAT32) penről, de a 3.0-s porton nem, és itt nem is látja a BIOS.

A lehetetlent megoldom, csodákra kicsit várni kell.

(#230) botibe válasza Bingo (#229) üzenetére


botibe
csendes újonc

A skylake paltformon tapasztalható driver probléma ubuntu alatt?

[ Szerkesztve ]

(#231) Bingo válasza botibe (#230) üzenetére


Bingo
csendes tag

Eddig nem volt gondom. Az USB-s hordozható verziót használom egyenlőre (u14.04), és csak egy gyors alaprendszert raktam össze. Net, videók, meghajtók mennek, de még inkább Win7 alatt tesztelgetem a gépet.

A lehetetlent megoldom, csodákra kicsit várni kell.

(#232) botibe válasza Bingo (#231) üzenetére


botibe
csendes újonc

Köszönöm
Az usb boot problémát hogy kell érteni?
Ha jól gondolom van egy usb 3.0 pened, fat32-re formázva, ha ezt berakod az usb.2.0 portba akkor minden ok, ha viszont átrakod a 3.0 portba, akkor nem bootol és a bios sem látja a pendrivot?
Ha berakod a 2.0-ba akkor az egeret és billentyűt gondolom átrakod az usb3.0-asba? ott működnek?

"A 2.0-s USB-t felismeri mindkét fájlrendszerben, a 3.0-t csak NTFS-ben." Ezt nem igazán értem, ki tudnád egy kicsit részletesebben fejteni?

(#233) Bingo válasza botibe (#232) üzenetére


Bingo
csendes tag

Igen, úgy van ahogy gondolod.
Az egér és a klavi mindkettőben működik. Nem kell átraknom őket, mert a frontpanelről is bútol hiba nélkül.
Sajnos a 3.0-s az alaplapin sem. A frontoldali csatik mind működnek kifogástalanul.
Az autobútos pent laptopon csináltam, de ennek nem lehet jelentősége.

A lehetetlent megoldom, csodákra kicsit várni kell.

(#234) Yllgrim


Yllgrim
őstag

Sziasztok, kollega EVGA z170 FTW laptopjan meghalltak egyik pillanatrol a masikra a PCI-E slotok, eppen netezet amikor elment a kep, IGP megy rendesen.

850 Corsair tap, 390-es VGA es az alaplap aljan a molex is ra van kotve plusz feszko vegett.

Otletek mi lehet a gond, hogy a PCI-E-t meg a BIOS-ban sem lehet elohozni?

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#235) h1mpi válasza Yllgrim (#234) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nem esett bele valami, ami zárlatot okoz?

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#236) Yllgrim válasza h1mpi (#235) üzenetére


Yllgrim
őstag

:U Volt a kozeleben valami Mayhems, de azutan meg hetekig semmi gondja nem volt ;] Holnap megy vissza a lap a boltba, remelejuk sikerul megoldani a cseret, EVGA vegul is rendes ceg :) :C

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#237) fer


fer
őstag

Sziasztok! A Giga lapok szabályozzák a 3 pines ventiket? Konkrétan az Z170-HD3 lapot néztem ki!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#238) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Asrocknál (Faty K4)van egy kis hiba vagy inkább csak kellemetlenség.Elhibázott oc,restart után nagyritkán nem érzékeli az egeret,klavit és ez biosban úgy nyilvánul meg,hogy a kuzor mozog,de nem kattint,majd kimerevedik aztán gondol egyet és 5-10mp után újra éled és okés minden.Lehet az egerem a ludas,nagyon ritkán jön elő de gondoltam megosztom.
Maga a lap faja,nincs boot loop,nincs dupla/tripla start,átlag oc-ra kiadja.Mondjuk tanult kollégám Players első mondata..."csak ennyi féle feszt lehet benne állítani?"...helytálló,mert a procihoz valóban 6-8 fesz opció van.A memória része viszont 2 oldalas,kb az 1/3-át értem. :)
Egyszerű mint a faék,de stabil a kicsike.

(#239) fer válasza Milka 78 (#238) üzenetére


fer
őstag

Z170?

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#240) jani04 válasza Milka 78 (#238) üzenetére


jani04
aktív tag

Havernak asrock fatality z97 killer valamelyik lapja volt.Nem tudom mert van pár alfaja.Neki napi rendszerességgel nem akarta felismerni az usb-re kötött eszközöket illetve le is dobálta őket.Megunta és gariztatva lett ahol felajánlottak neki egy cserét vagy levásárlást.Ő levásárolta egy másik gyártó lapjára.Van akinek meg 0 problémája van az asrock lapokkal.
Nagyon jó felszereltségűek az Asrock lapok de én még nem mertem bevállalni.

[ Szerkesztve ]

(#241) Milka 78 válasza jani04 (#240) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Sokáig Asrockoztam még az amd-s időkben gondom nem volt velük,sőt most a csúcs z170-közt is az Asrockban van a legtöbb oc rekord.Ez az egér mizéria volt x99-ben is.Szerencsére nem egy vészes dolog és menet közben nincs ioyen hiba.
De ez nem boot loop-ol mint a két utolsó MSI-m,eddig elégedett vagyok vele.

fer : :K

[ Szerkesztve ]

(#242) jani04 válasza Milka 78 (#241) üzenetére


jani04
aktív tag

Nézegettem pár lapot tőlük de aztán elég jó áron sikerült hozzájutnom egy rangerhez így maradt az.Az extreme 4+ tetszett leginkább nekem ár/felszereltséget tekintetbe véve. :)

(#243) Milka 78 válasza jani04 (#242) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nekem is az tettszett,főleg a 8/8-as sli miatt.Viszont nem akartam egy fekete lapot egy ilyen környezetbe rakni,holott drágább és több a kompromisszum,viszont piros :D

(#244) jani04 válasza Milka 78 (#243) üzenetére


jani04
aktív tag

:DDD
Sokaknak számít a kinézet.Én ezt megértem.Nekem az a lényeg,hogy jó legyen.A külcsín csak másodlagos. :
Jól néz ki a verda. :)

[ Szerkesztve ]

(#245) Milka 78 válasza jani04 (#244) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Köszönöm! :R
Ez így van én is ezt vallom,sőt ez a normális hozzáálás,de most engedtem a gyerekes énemnek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#246) Armando_19


Armando_19
őstag

Sziasztok. Tud valaki olyan Z170-es lapról, amin megy a 2x16 PCI-E?
Az egyik ismerősömnek építek egy CF-es gépet, de igazából az összesnél 2x8 van feltüntetve dual vga mode-ban.. Van értelme tovább kutakodnom, vagy származik bármi hátrány ebből?
Nem igazán elterjedtek még ezek a rendszerek, de úgy nagy általánosságban van preferált gyártó?
2db 390-est akarnánk bele rakni.
A 2 lap amiben gondolkodok:
GA-Z170X-Gaming 5

MAXIMUS VIII HERO

Bármi ötlet vagy tanács esetleg? A válaszokat előre is köszönöm. :R

(#247) Milka 78 válasza Armando_19 (#246) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Simán elég a 2x8-as kiosztás (pcie3-ban).Sávszélbe az 2x16x(pcie2)nek felel meg.
Ha ettől komolyabbat akar akkor x99-es lap és 5820k.Hozzáteszem alig drágább most az a platform,mert ugye a 6700k ára az egekben van(130-145 vs.116).

[ Szerkesztve ]

(#248) Armando_19 válasza Milka 78 (#247) üzenetére


Armando_19
őstag

És mondá valamit mester! :R Elkezdtem nézegetni ezeket a platformokat. Kicsit utána kell járnom, hogy is vannak ott a tuning megoldások. Egy 2600K-t kell váltania 4év után, a következő rendszer is hasonlóképp hosszú távra lenne, a magoknál történő optimalizációnál pedig az a rendszer még gyorsulni is fog játékoknál.
Köszi még 1x a tippet, megfontolom, hogy cselekedjek.

(#249) Milka 78 válasza Armando_19 (#248) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ráadásul oda a mostani X99-es deszka jó lesz a következő szériához is,de ezt kérdezd meg a topickjukba :K

(#250) fer


fer
őstag

Na én is leadtam a rendelést: Gigabyte GA-Z170-HD3P, i5-6400, Kingston 2X4 2666, csak a házventik szabályozásától tartok egy kicsit, mivel az nálam mind 3pines. Korábban már kérdeztem ezzel kapcsolatban, tudna valaki megnyugtató válasszal szolgálni? Meg jó lenne az újratelepítést is megúszni!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.