Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Gerisz válasza jacint78 (#400) üzenetére


Gerisz
addikt

Inkább eltartotta mint nem, pedig a D14 szorítja a nyakát.
Semmi sorja semmit nem látni rajta, de csak egy darabka műanyag.
De úgy néz ki megoldódott.

(#402) AxBattler válasza AxBattler (#398) üzenetére


AxBattler
félisten

Persze micro ATX lapról van szó, és a nagyobb hűtőbordás/csicsásabb verzió lesz - pontatlanul fogalmaztam. :B

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#403) McW1 válasza Gerisz (#401) üzenetére


McW1
tag

Szia! Én is ilyen lapot nézegetek már jó ideje, nekem bőven megfelelne, de olvastam az eddigi hsz-eket és kérdésem, hogy végül akkor az a műanyag lefogató keret volt a ludas, azóta semmi problémád vele, jól működik a lap?

Üdv.

Azt hiszed, hogy mit gondolsz?

(#404) Gerisz válasza McW1 (#403) üzenetére


Gerisz
addikt

Szia! Eddig úgy néz ki igen.
A razer taipan továbbra se akar működni de a Performance MX az jó, igaz az vezeték nélküli és egy vevőn van a billentyűzettel.
Azt a műanyag nyavaját nem kell használni és úgy néz ki minden rendben.

(#405) gubabela válasza Milka 78 (#397) üzenetére


gubabela
senior tag

Unokaöcsém pont egy asrock b150m pro4et vett magának és hiba nélkül megy crucial ballistix 2400-as ramokkal. (persze 2133on, de nincs vele gond) Nálam a H170 fatality rendetlenkedik, de éppen levelezgetek az asrockal a témában. (2szer indul a win10, de csak amikor először elindítom aznap. Nagyon jó a suppurtjuk egyébként)

[ Szerkesztve ]

(#406) Milka 78 válasza gubabela (#405) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Tudom,rád emlékezetem :K
Ezért is írtam,hogy biztos ami biztos csak támogatott modullal próbálkozzunk (hátha az a hibafaktor).Kicsit olvasgattam,de elég egyed az eseted.

(#407) gubabela válasza Milka 78 (#406) üzenetére


gubabela
senior tag

Egyébként teljesen jó a lap, meg vagyok vele elégedve. Memteszt sem hozott semmi hibát. Egyelőre ott tart a dolog, hogy a win10-ben kikapcsoltam a fastbootot (support javasolta). Lehet, hogy bios szinten van valami elkutyulva, mert 3 asrock lap is van a családban (más típus mind), mind win10-el, és sehol nem fordult elő még a dupla boot, de a support szerint más h170es lapnál is fordult már elő hasonló. Addíg amíg ki nem derítik azt javasolták, hogy kapcsoljam ki ezt (fast boot )a funkciót.

(#408) AxBattler válasza gubabela (#405) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkor megnyugodtam a B150 Pro4-gyel. :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#409) gubabela válasza gubabela (#407) üzenetére


gubabela
senior tag

Úgy néz ki, megoldódott a reggeli 2x indulás azzal, hogy kikapcsoltam a windowsban a fastboot funkciót. Ma reggel már normálisan indult és ahhoz képest, hogy ki lett kapcsolva, nem töltött be kevesebb idő alatt.

(#410) ZrogNV


ZrogNV
tag

Sziasztok!

Nálam Gigabyte GA-H170M-D3H és Geil 2x4GB DDR4 2400MHz Super Luce Blue párosítással nincs gond, itt is csak leszabályozza és problémamentesen fut.

Közben felmerült egy kérdés is a jövőben szeretnék beruházni egy új gépre mihez Z170-es lapokat keresgetek.

Gigabyte GA-Z170X-UD3 - PCX 45 100 Ft

MSI Z170A SLI PLUS - Bluechip 53 700 Ft igaz MBO MSI Z170A SLI Plus néven van feltüntetve és semmilyen adat nincs róla.

Melyiket tudnátok ajánlani a 2 közül?

“Nem győzni jöttünk, hanem pusztítani!”

(#411) ZrogNV válasza ZrogNV (#410) üzenetére


ZrogNV
tag

Sziasztok!

Nálam Gigabyte GA-H170M-D3H és Geil 2x4GB DDR4 2400MHz Super Luce Blue párosítással nincs gond, itt is csak leszabályozza és problémamentesen fut.

Közben felmerült egy kérdés is a jövőben szeretnék beruházni egy új gépre mihez Z170-es lapokat keresgetek.

Gigabyte GA-Z170X-UD3 - PCX 45 100 Ft

MSI Z170A SLI PLUS - Bluechip 53 700 Ft igaz MBO MSI Z170A SLI Plus néven van feltüntetve és semmilyen adat nincs róla.

Melyiket tudnátok ajánlani a 2 közül?

Ami igazán megtetszett az a Gigabyte G1.Sniper Z170, de ezzel a lappal csak a gyártó oldalán találkoztam. Esetleg még meg sem jelent vagy csak hozzánk nem futott még be?
Esetleg a fent említett 2 alaplap mellett mennyire verseny képes?

“Nem győzni jöttünk, hanem pusztítani!”

(#412) jacint78 válasza ZrogNV (#411) üzenetére


jacint78
addikt

Én nem vennék gagyibájtot szeretnek verekedni a ramokkal, olvass csak vissza.

type your text here..

(#413) #Morcosmedve válasza jacint78 (#412) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Igen, en se vagyok meggyozve a velemenyek alapjan a gigakrol, de az MSI-rol sem, aztan lehet, hogy kapnak egy jobb BIOS-t es ne lesz veluk gond, de ez azert kicsit BCLK OC feeling, nem egyszeru es nem biztos.

© asszongya'hogy

(#414) demmer123 válasza jacint78 (#412) üzenetére


demmer123
őstag

És Asrock z170 Extreme 6-ról mi a véleményed?

(#415) fer


fer
őstag

Gigáéknál tegnap jött ki új bios, vagy az is lehet, hogy csak a betát véglegesítették!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#416) Milka 78 válasza ZrogNV (#411) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Asrock vagy Asus hasonló árban.Velük van a legkevesebb gond

demmer123 : Az egy fekete színű Fatal1ty k6,minimális különbséggel.Az Extreme 4,Fatal1ty 4/6 mind jól sikerültek.Meglepne ha az Ext.6 más lenne e téren.

[ Szerkesztve ]

(#417) szabadoslac


szabadoslac
tag

Üdv. mindenki

Azt áruljátok már el nekem, hogy a 1151 es processzorok esetében pl. i5 6600t már tud DDR4 -es ram -ot kezelni de a gyári adatok szerint is max. DDR4-2133 MHz. en.

Az alaplapok meg tudnak DDR4 es 3600 Mhz. es ramokat.

Lehet húzni a procit úgy hogy felismeri a 2133 Mhz. nél gyorsabb ram-ot?
Vagy nem érdemes

Köszi

(#418) Milka 78 válasza szabadoslac (#417) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nem teljesen értem a kérdésed,mert a kettő nem függ össze,de próbálok válaszolni,
Z170-be olyan sebességű memóriát raksz be amit akarsz,kezeli a 2133mhz fölötti memória sebességet,processzortól,tuningtól függetlenül.
A többi B/H-s lapban perpill a proci oc sem megy (és neccesebb is mint a Z-s lapokban) és alapból nem kezelik a 2133mhz fölötti sebességet.

(#419) #Morcosmedve válasza Milka 78 (#418) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Jaja, kezeli, de azért a bármilyen MHz azért nem biztos, hogy olyan sima :D Volt már itt küzdés, mert azért sok már a freki 3k felett. :)

© asszongya'hogy

(#420) Gerisz


Gerisz
addikt

Az Intel Rapid Storage programot kell nekem használni?
Random ledobálja a meghajtókat. A legtöbbet a winyót felébresztéskor és újra indításkor se látom még a Bios-ba se. Van, hogy kikapcsolás után visszajön, de van, hogy újra kell csatlakoztatni a sata-t. Múltkor a rendszer SSD-vel csinálta meg. Azon csak az újra csatlakoztatás segített.*

(#421) #Morcosmedve válasza Gerisz (#420) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem nem kell, de ha BIOS is ledobja, az necces, ha nem alaplap hiba, akkor táp vagy sata kábel ellenorzes/csere kéne, ha ugy se, akkor marad a lap.

© asszongya'hogy

(#422) gubabela


gubabela
senior tag

Azt tudjátok, hogy a 170es asrock lapokhoz ingyen adják az assasin creed syndicate-et és a ghost recon phantoms-ot? [link]

(#423) Gerisz válasza #Morcosmedve (#421) üzenetére


Gerisz
addikt

A tápon mind a három meghajtó egy vezetéken van.
Hogy ellenőrzöm a sata kábelt?
Van még itthon kicserélem. De a winyótól jön a kattanás hang mint mikor felébresztem akkor is ha hozzá se nyúlok. Ráadásul tegnap előtt 0% kondícióval mutatta a winyóm felpörgési hibára hivatkozva, mindent lementettem másnap reggel úgy indult mintha mi se történt volna, 100% tökéletes!

(#424) Milka 78 válasza Gerisz (#420) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nekem bebutult az egész gépem tőle.Lasssan indult,belassult a rendszer,de amióta mellőztem megjavult a gép.

(#425) Fandango válasza Milka 78 (#424) üzenetére


Fandango
veterán

Nekem semmi problémám nincs vele.

(#426) Milka 78 válasza Fandango (#425) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Pedig a lapunk is majd ugyan az...win7x64?

(#427) Fandango válasza Milka 78 (#426) üzenetére


Fandango
veterán

Win 10 Home x64

(#428) Gerisz válasza Fandango (#427) üzenetére


Gerisz
addikt

Nekem Win10 Pro 64bit és mióta letöröltem nem jött a leválasztós "játék".

(#429) Fandango válasza Gerisz (#428) üzenetére


Fandango
veterán

Érdekes jelenségek, szerencsére ilyenekbe nem futottam bele. /kopp kopp

(#430) Ombi5 válasza Maotun (#317) üzenetére


Ombi5
őstag

Neked igy sikerult telepitened?

(#431) edari


edari
őstag

Sziasztok.
Februárban akarok majd ujra visszatérni az asztali gepesek taboraba, de a lap meg kérdéses. A skylake topikban bogarat ultettek a fülembe, miszerint az Asrock most jo lapokat csinalt.
Volt mar Asrock lapom, de az vmi elképesztően benan kezelte a hűtést. Konkretan a procinal be kellett állítani, hogy hany foknal kezdje el növelni a proc hűtő fordulatat. Ugye ez mar nincs igy?

[ Szerkesztve ]

(#432) totya1980 válasza edari (#431) üzenetére


totya1980
tag

Szia.Nagyon jók az asrock alaplapok.Lehet állítani halkra standard-re és full speed-re álítani a ventiket.Meg be lehet állítani hogy mekkora hőfok után növelje a fordulatszámot.Semmi ilyesmi probléma nincs az asrock alaplapokkal.

(#433) edari válasza totya1980 (#432) üzenetére


edari
őstag

"Meg be lehet állítani hogy mekkora hőfok után növelje a fordulatszámot."

Na ez az, amit nagyon nem akarok.

(#434) totya1980 válasza edari (#433) üzenetére


totya1980
tag

Én azt nem is használtam.Mivel vizem van beállítottam maxra azt annyi.Az asus lapomon is ugyanezek a beállítások voltak semmivel se külömbözik az asrock.Ha hangos berakod silent vagy standard-re.Vagy veszel egy ventiszabájzót.nem tudom mi baja lehetett az asrock alaplapodnak de ott tuti hogy valami el volt állítva.

(#435) edari válasza totya1980 (#434) üzenetére


edari
őstag

Nem volt baja, max annyi hogy csak ezt lehetett beállítani :
"be lehet állítani hogy mekkora hőfok után növelje a fordulatszámot"

más opció nem volt.

(#436) totya1980 válasza edari (#435) üzenetére


totya1980
tag

Az a lényeg hogy ezeken az új lapokon már be tudod állítani.Ez az asrock már nem az mint 10éve.Minőségi lapokat gyárt.Legalábbis én meg vagyok elégedve.Úgyhogy nyugodttan megveheted.Se memória se oc gondom nem volt vele.

(#437) huncut07


huncut07
csendes tag

Hali!
Néhány kérdéssel fordulnék hozzátok.Lassan esedékes az új gép vásárlása, igaz 2-4 hónapon belül, de szeretek tájékozott lenni.Nagyon sok hasznos infóval van teli a fórum, csak néhány dolog nem világos.
Tehát, a tervezett gép:
Proci: i5-6500 ez biztos
Alaplap: na itt vagyok gondolkodóban, eddig asus lapjaim voltak, de most szeretném egy kicsit tuningolni a gépet és úgy látom ehhez szükséges a bios (uefi) frissítése, és mivel emiatt halt már meg lap a kezeim közt, inkább a Gigabyte-t vennék (bízva a dual bios védelmében) GA-Z170HD3 vagy inkább -D3H. Mivel olvasva a fórumot, a Fury-k mentek a giga lapokkal (és ezeket néztem már előtte is HyperX Fury 16GB (2x8GB) DDR4 2666MHz ), még egy érv, hogy most gigára mennyek! :)
Ami még lényeges az alaplappal kapcsolatban, hogy legyen Pci-slot, ugyanis van egy jó SB x-fi hangkártyám, és az azt kívánja.
Illetve, -egy kicsit nem ide illő kérdés- de ha ezt a procit max 3,8-4 Ghz-re húznám, elég neki egy ARCTIC Freezer I11, vagy ennél komolyabb kellene?
Válaszokat előre is köszönöm.

(#438) totya1980 válasza huncut07 (#437) üzenetére


totya1980
tag

Szia.Ha non K-s tuningot szeretnél akkor asrock alaplapot vegyél.Ilyen téren azokkal van a legkevesebb gond.És memória gond sincs velük.

(#439) jacint78 válasza huncut07 (#437) üzenetére


jacint78
addikt

Gigabyte-ot ne vegyél, mert nálunk nem ritka a bugos BIOS és a gyakori BIOS frissítés. Ha pedig írás közben leáll a gép, akkor 2-3000Ft-ért írnak rá BIOS-t. Rádásul a memóriakompatibilitási problémák is jellemzőek.

type your text here..

(#440) fer válasza huncut07 (#437) üzenetére


fer
őstag

Én is hasonló cipőben jártam, volt egy x-fi hangkarim amit szerettem volna tovább használni, ezért pci-os lapot kerestem, és sajna alig van választék, ezért én maradtam a gigánál, bár sokan lehúzzák, de nekem bejött, elsőre ment a ram is benne olyan amit te néztél ki (igaz csak 2x4Gb), és a tuning is rendben volt persze a szokásos fenntartásokkal! Én nem akarlak rábeszélni a giga lapra, de nekem bejött!
Ha tuningolni akarsz non-k - s procit akkor sajna vannak fentartások: nincs energiagazdálkodás, és nincs igp sem, tehát kell a vga kártya! A hűtő szerintem rendben lesz az enyém az még gyengébb a tiédnél és így sem melegedett számottevően! Én merem ajánlani a giga lapot csak jó ram kell hozzá pl. a kingston!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#441) huncut07


huncut07
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!Úgy látom egy pro, egy kontra +az én pro-m; 2:1 A Mivel a gigának van egyedül két bios chipje, bátrabban állnék a frissítéshez.
Jól láttam én, hogy más is ezt az alaplap-proci-memória kombót választotta, lehet nálam is marad a 2X4Gb, majd az anyagiak eldöntik.Szóval, lehet leteszem a Volvot (Asus) és beülök egy BMW-be (Giga) :)

(#442) fer válasza huncut07 (#441) üzenetére


fer
őstag

:DD

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#443) Habugi


Habugi
addikt

Alany: Z170A GAMING M7 [link]

Egy haverom megrendelte 6600K mellé, van valakinek tapasztalata ezzel a lappal ?!

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#444) gubabela válasza huncut07 (#441) üzenetére


gubabela
senior tag

Asrock is gyárt dual bios( uefi) lapot.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#445) akoska07 válasza Habugi (#443) üzenetére


akoska07
nagyúr

Kell rá egy új bios azzal kell indítani,ha esetleg nem a legújabb van rajta.

Utána nincs vele gond:
[link]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#446) huncut07 válasza gubabela (#444) üzenetére


huncut07
csendes tag

Nézegettem Asrockot is, de nem is vettem észre hogy ebből is van dual bios-s.Ez sajna már egy kicsit árában túl van a kereten, és kell a sima Pci slot a hangkártyámnak.Mégse jó, de azért köszi! :)

(#447) Maotun válasza Ombi5 (#430) üzenetére


Maotun
őstag

Ööö nem csak ugy eccerüen secure boot mizéria nélkül, azt hittem az M.2 miatt bonyolult lesz az os telepítés de nem az....szóval nem csináltam végig azt a macerát a secure boottal.

(#448) gubabela válasza huncut07 (#446) üzenetére


gubabela
senior tag

Te tudod, de ezeken a lapokon már elèri a hangkártya az sb x-fi minősègèt (alc1150 ), szóval ha csak ez a gond akkor ez ne tartson vissza. Ha jobb hangot szeretnèl akkor meg èrdemes külső hangkártyát/dacot használni szerintem.

(#449) jacint78 válasza gubabela (#448) üzenetére


jacint78
addikt

hangkártya az sb x-fi minősègèt (alc1150 )

:DD :DD :DD

type your text here..

(#450) garfield545


garfield545
tag

Memória ürítési gondok
MSI Z170a Gaming M5
Intel Core i5-6600
Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury Black HX426C15FBK4/16
MSI GTX 970 GAMING 4G
A-Data 256GB SATA3 Premier Pro SP920
FSP AURUM GOLD 500 80+ Gold
szépen össze is raktam nincs velük szerintem semmi baj minden driver program redist ami megfelelő működéshez kell felrakva VISZONT adódott egy iszonyat nagy problémám amire nem találok megoldást amint elkezdek letölteni torrentel vagy steammel netán originnnel vagy csak a böngészővel nagyobb fájlt bizonyos idö után a rendszer memóriám telítődik és összeomlik újraindul ilyen volt pl a GTA V ami 60 giga 2 részletben kellet töltenem mert mind a 16 giga memória megtelt szeretném kérni a nagyérdeműk hozzáértés prohardveres pc-s brigád hozzáértés segítségét mert így elégég selejtes megjegyzésként írnám hogy a rendszer 9x lett újrafelvétele előszór 64 bites Windows utána 32 es utána 64 es frissítsek nélkül és ugyan a variációk win7-8-8.1-10 el mégis fenált a probléma nagyon örülnék a segítségnek totál megvagyok lőve napok óta bújom a netet még semmi használhatót nem találtam
előre is köszönöm a segítséget
UI szimpla filmeknél is fagy a gép mert meg teliik a memo és nem ürít

Mama mindig azt mondta, hogy az embernek csak annyi vagyon kell, amiből megél, a többi csak felvágásra meg fennhéjazásra való.Az embernek előbb maga mögött kell hagynia a múltat, csak akkor mehet tovább.Az élet olyan, mint egy doboz bonbon: az ember nem tudhatja, mit vesz belőle.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.