Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Milka 78 válasza fer (#250) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az újra telepítést ne úszd meg.Nekem egy isteni csoda folytán sikerült egy 2 éves W7x64-es 3570k&MSIz68gd80&290x-es rendszert mentenem a mostani gépre (tehát a 2db vinyó maradt csak meg).Eleve trükkös volt felimádkozni a driverekt úgy hogy az usb portjaim nem működtek,nincs sata odd és net sem (volt viszont tertalék vinyóm és egy másik pc-m).Stabilnak stabil,de pl a benchekben mindenhol kicsivel kevesebbet tud,ami valószínűleg a szerencsétlen op-nek köszönhetek.Arra jó,hogy kicsit ismerkedj a géppel,de a friss rendszer erőssen ajanlott.

(#252) Murty


Murty
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre szorulnék, van olyan Z170 lap mini-atx vagy micro-atx, de inkább micro-atx lap amibe i5 6600K menne, és lehet bátran tuningolni rajta azaz bírja a nagyobb tuningpotenciált is?

[ Szerkesztve ]

(#253) Locutus válasza Murty (#252) üzenetére


Locutus
veterán

Maximus VIII Gene

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#254) fer válasza Milka 78 (#251) üzenetére


fer
őstag

Csak induljon el, onnantól már mennie kell!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#255) Murty válasza Locutus (#253) üzenetére


Murty
csendes tag

MSI Z170M MORTAR is jó?

(#256) Crytek


Crytek
veterán

A Biost hol kell alapra visszaállítani?
(Nem találom :( )
Ilyenkor minden visszaáll full alapra? CPU tuningot akarnám megszüntetni csak fogalmam sincs már mik voltak a default értékek.

Next PC Upgrade: 2022

(#257) Milka 78 válasza Crytek (#256) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Alaplapi manual,bios reset (jumper)vagy kapd ki az elemet belőle pár percre.Valószínűleg a biosban is van erre opció (load default bios,vagy hasonló)

(#258) Bingo válasza Crytek (#256) üzenetére


Bingo
csendes tag

F7: Optimized defaults.

Bemész bios-ba, és nyomsz egy F7-t, majd enter. Gép restart, ezzel visszaállnak a gyári alapértékek.

Előtte nem árt egy reset: Alaplap jobb alsó sarkában, az előlapi csatlakozók fölött 5-10 másodpercre zárd rövidre a "c-mos clear" 2 érintkezős csatlakozót. Teljes áramtalanítás után, egy csipesszel vagy egy rövidzár jumperrel.

[ Szerkesztve ]

A lehetetlent megoldom, csodákra kicsit várni kell.

(#259) ZrogNV


ZrogNV
tag

i 6500-hoz érdemes olyan alaplapot venni ami 2133 MHz memória sebességnél többet támogat?

“Nem győzni jöttünk, hanem pusztítani!”

(#260) fer válasza ZrogNV (#259) üzenetére


fer
őstag

Én a 6400-hez 2666-ost rendeltem, remélem kezeli, most várom!

Amúgy csak a keresőt kell használni! :DD [link]

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#261) fer válasza ZrogNV (#259) üzenetére


fer
őstag

Megjött a cucc, alapból 2666-on mennek a ramok, nem is kellett semmit állítani!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#262) kaszaf


kaszaf
aktív tag

Sziasztok!

GA-Z170X-Gaming 3 + i5-6500-ra váltottam a mai napon. Nagy lépés ez nekem. Nem azért mert az előző konfigom nagyon gyenge volt (Phenom II X4 955), hanem azért mert ez az első Intel konfigom.
Ez azért nagy szó mert eddig csak AMD-s konfigjaim voltak és a legelső még egy AMD K6-2 procira épült. :)

Eddig minden ok a lappal, uefi átlátható, remekül fut a win 10. Hang talán gyengébb mint az előző Xonar DS-em de nekem elég.

(#263) jani04 válasza kaszaf (#262) üzenetére


jani04
aktív tag

Nem hinném,hogy megbánod a cserét. :)

(#264) fer válasza Milka 78 (#251) üzenetére


fer
őstag

Hát megúsztam! Elindult frankó gyors is csak így nem uefi módban fut a win! Tudnál egy leírást a beállításhoz vagy tudnál privátban segíteni, hogy miket állítsak be a telepítés előtt, mert lehet újra rakom valamikor

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#265) Milka 78 válasza fer (#264) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nagyon leírást nem tudok adni,mert nekem a bios alap beállításokkal elindult és teljesen más lapom van mint neked.A lényeg fent le lett írva.
Először felraktam a legfrissebb biost.
Miután a win beindult fogtam egy sata-ás vinyót,arra rámásoltam minden drivert (pedrive,külső hdd nem jó,nálam nem látta az usb3 driver híján) és onnan telepítettem.A régi driverekt/programokat lehetőség szerint kipucoltam.
Ja és persze nem volt egerem a Win7 alatt,de a biosban volt egy opció ami emulálja a ps2-es motyókat.
Új telepítés,meg számomra is kérdőjel,mert Win7-hez az Asrock biztosít egy kis programot,hogy felmenjen (még nem csináltam),de mintha sata-ás odd-ről felmegy simán.
Win 8.1 az életemben nem volt így az nekem homály.
Wint 10 meg annyira új,hogy dettó homály.
Én ACHI-ra állítom a sata portokat,de semmi mást nem állítok.

[ Szerkesztve ]

(#266) fer válasza Milka 78 (#265) üzenetére


fer
őstag

Értem, akkor ezek szerint neked se fut uefi módba! Na mindegy majd keresgélek tovább!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#267) Maotun


Maotun
őstag

Az asus sabertooth z 170 ről vélemények ?
csak marketing a thermal armor ? tuf meg az 5 év gari???
[szerintetek szép?]

(#268) Milka 78 válasza Maotun (#267) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Jól néz ki bár nekem ez a színösszeállítás beilleszthetettlen a mostani vasamba,így a szép az nézőpont kérdése.
Az armor szerintem inkább esztétikai elem lehet.Az én deszkámon nincs ilyen még sem forrósodik,bírja a feszt.
Különben ha ez olyan forradalmian jó dolog a csúcs lapokon miért nincs ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#269) Locutus válasza Maotun (#267) üzenetére


Locutus
veterán

Nem hinném, hogy szar alaplap. Főleg 5 év garral.
Max a műanyag csicsát nem szereled rá :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#270) qantum válasza Maotun (#267) üzenetére


qantum
senior tag

Ìgy szép,de a hàzban nem lesz feltűnő, esetleg nézd meg a Gigabyte gaming lapokat.

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#271) Maotun válasza Locutus (#269) üzenetére


Maotun
őstag

üdv! asus MVIIIGene nagyon elég lenne de [ennek a coolernek] kéne elég hely ...attól tartok rálógna a vga hátlapjára legalábbis súrolná.
sok lapnál nem értem miért kell a ramm slotok végénél már mindjárt egy 16xpcie slotot tenni gondolják mindenki vizezik. Nekem ez a léghűtő nagyon bevált megtartanám .
Milka 78: talán mert a csúcs lapok vásárlói nem 5 évente vásárolnak alaplapot? nem tudom külömben egyre több a műanyag spoiler a giga drága lapjain is.

[ Szerkesztve ]

(#272) Locutus válasza Maotun (#271) üzenetére


Locutus
veterán

Szerintem ez tuti hozzáérne. A Noctua is azért adta ki az új S végű hűtőit, mert azok asszimetrikusak, így távolabb kerültek a VGA-tól.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#273) Milka 78 válasza Maotun (#271) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nem...a csúcs lapok oc-ra termettek és úgy fest a forradalmi áttörés még sem olyan nagy szám ami hű de sokat hozna.Az 5 év gari az vitán felüli,de ez meg nem az armornak köszönhető,szimplán csak mínőségi deszka.
Nem csak a Gigán,hanem minden gyártónál jön a sok műanyag,de egyik sem teli mint a Saber.
Most is tartom,hogy mindez csak marketing,de nincs is ezel baj.Én is piros színű csicsa lapot választottam,holott árában gyártón belül is volt jobb megoldás,de egyszer én is fe akartam a hype vonatra ülni :DDD

(#274) Nwis86


Nwis86
aktív tag

Sziasztok

B150 és H170 közt mi a lényegi különbség? i5-6500 alá keresek valami értelmes és olcsó lapot max 35 000 ért! Néztem Asus, Asrock MSI B150 GAMING lapokat, tetszetősek, de fogalmam nincs mit vesztek a B150 el a H170el szemben. probáltam keresni leírásokat, de jól összefoglalva sehol nincs, csak a H110 -ről találtam hogy az igen csak le van butítva minden téren.

(#275) TyLe


TyLe
csendes tag

Hello!
ASUS Z170-AR-t látott már Magyaroszágon valaki valahol?

(#276) alfiboy válasza Nwis86 (#274) üzenetére


alfiboy
aktív tag

(#277) gk004


gk004
tag

GB Gaming 3 tulajok: mi az anyámkínját állítsak át a BIOS-ban, hogy hajlandó legyen azokat a memória időzítéseket figyelembe venni, amiket kézzel beállítottam? A lapom cl17-et állít be, ha fejre állok, akkor is...

CMDR Blian

(#278) fer válasza gk004 (#277) üzenetére


fer
őstag

Pontosabban milyenek az időzítések?

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#279) gk004 válasza fer (#278) üzenetére


gk004
tag

A modulok Hyperx Fury 2400-asok.
2666-re húztam, 1.2V.
17 17 17 37 59-re állítja magát, pedig 16 15 15 35 57-el próbálkoztam.
Most visszaraktam XMP-re, 15 15 15 35 57-en megy.

[ Szerkesztve ]

CMDR Blian

(#280) mlinus


mlinus
őstag

Sziasztok,

Ma vettem egy asus z170 pro gaming és i7 6700k kombót. Minden rendben van, gyors, szép, stb, ilyen szempontból nincs panaszom. Minden eszközöm is jól megy, egy kivétellel: az USB-s billetnyűzetem. Egy Tesoro durandal g1-ről lenne szó. Egész egyszerűen nem tudom beüzemelni ezzel az alaplappal. A billen található egy usb hub ami működik, viszont magát a billt nem érzékeli se a bios se a windows, csak a hub részét.... már frissítettem biost is, de az se segített. Ötlet?

(#281) Maotun


Maotun
őstag

Tesoro driver? :U

(#282) #Morcosmedve válasza mlinus (#280) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Mindegyik USB-ben? :U

© asszongya'hogy

(#283) Milka 78 válasza mlinus (#280) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nincs neked USB Legacy OS vagy valami hasonló esetleg USB PS2 Emulator szerű sor a biosban?

Urak!Van akinek Asrock deszkát hajt itt vagy még mindig én vagyok az egyke?

(#284) ZrogNV


ZrogNV
tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne van egy Gigabyte GA-H170M-D3H alaplap ami 2133MHz Memória sebességet támogat
és hozzá Geil 2x4GB DDR4 2400MHz Super Luce Blue memória.
Mennyire lenne észrevehető a különbség ha Gigabyte GA-Z170M-D3H alaplap lenne a gépben ami 3466 (O.C.)MHz Memória sebességet támogat?

“Nem győzni jöttünk, hanem pusztítani!”

(#285) Old FatBoy válasza ZrogNV (#284) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Szerintem nem vennél észre számottevő különbséget.
Ez miatt nem érdemes lapot cserélned.
A Super Luce rammok nagyon szépen világítanak csili-vili meg minden de nem egy sebességbajnokok.
1-200 Mhz nem sokat számít olyan 3000-3200Mhz körül már igen.

[ Szerkesztve ]

Audiophile Troll

(#286) Tragger


Tragger
tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy valaki találkozott-e már ilyennel.

Kapcsolós elosztóba van dugva a gép és ha felkapcsolom, azonnal el is indul. Ugyan ez történik, ha a tápot kapcsolom be. Tehát nem csak áram alá kerül, hanem el is indul. Ez valami beállítás lenne a BIOS-ban? A ház kapcsolója is rendesen működik, más kérdés, hogy nem nagyon kell használni a fentik miatt.

Mi lehet a ludas?

(#287) #Morcosmedve válasza Tragger (#286) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ha beallitas, gond, akkor igen, a BIOS-ban van power settings es ott meg lehet adni, hogyha elment az aram, akkor, ha ujra van azonnal indul a gep. Power on after AC loss.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#288) Tragger válasza #Morcosmedve (#287) üzenetére


Tragger
tag

Na ezt a beállítást már próbálgattam, de nem használt.

(#289) ZrogNV válasza Old FatBoy (#285) üzenetére


ZrogNV
tag

Köszönöm a választ, de sajnos még mindig agyalok, hogy mi legyen. :F
A Gigabyte GA-H170M-D3H alaplapot még ki tudom cseréltetni és akkor 5ezer ráfizetéssel kapnék egy Gigabyte GA-Z170M-D3H alaplapot.
Valószínűleg csak azért pörgök rá ennyire a kérdésre mert alapból a Z170 lett volna csak kisebb baki történt és így H170 lett belőle. :W
Ahogy fentebb is írtam a mostani (H170) csak 2133MHz-et támogat míg a másik 3466MHz. Játékoknál most vagy a jövőben lehet ebből "hátrányom"?
Ezen felbuzdulva már a procin is elgondolkodtam i6500 helyett kérek egy 6600-ast az is csak 6 ezerrel több...

“Nem győzni jöttünk, hanem pusztítani!”

(#290) #Morcosmedve válasza ZrogNV (#289) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Meg a proci oke. RAM-nal nem tudom, de a Z s lap jobb szolgaltatasokban is, illetve 3k-t meger. Skylake topikban nezz szet, hogy kinek van ilyen lapja, mert volt, akinek nem ment 2133 felett a memoria.

(#288) Tragger: Ha a BIOS jo, akkor alaplap vagy tap hiba, esetleg a haz power gombja.

0.) Default BIOS (helyes power state beallitas)
1.) kosd ki a haz csatijait, aztan egy csavarhuzoval tudod inditani a gepet, ha osszeirented a PWRON-GND-t.
(nyilvan, ha ekkor nem indult el).
2.) Masik tappal nezd meg.

Ha ezek utan sem jo, akkor alaplap hiba

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#291) Tragger válasza #Morcosmedve (#290) üzenetére


Tragger
tag

BIOS a gond. Betöltöttem a default értékeket és jó lett, majd visszaállítottam a profilt és megint nem jó.
Az AC power loss beállítás mind2 esetben power off volt, szóval az nem állítódott. Nem tudom melyik beállítás csinálhatja.

Lehet txt-be menteni a beállításokat, ha úgy is jó, küldöm hamar. :R

[ Szerkesztve ]

(#292) #Morcosmedve válasza Tragger (#291) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Hm, érdekes. Küld el privátban a profilos BIOS-od összes oldalát PrintScreen-elve és a default-ot, hátha rájövök, valami dropbox-szerű linken ZIP-ben.

© asszongya'hogy

(#293) laca500


laca500
aktív tag

Sziasztok.
Én is intelre váltottam, pedig azt hittem ez sosem fog megtörténni! :D
Vettem egy Gígabyte GA-Z170X-UD3 lapot és egy i5-6600 procit, de lenne egy kis problémám vele. Kellene egy kis segítség.
UEFI-ben Win 10 lett usb-s pendrive-ről telepítve.
Win alatt minden szépen és jól működik.
Ami gondom van vele az az, hogy boot-nál a bios 1 hosszút sípol valami hibát jelez, de végig fut és a win is szépen betölt és a lapon lévő Debug kijelző sem ír ki hibakódot.
Úgy veszem észre, hogy az USB portokba bedugott eszközökkel van valami gondja (vagy nincs). 1 kamera, 1 egér és 1 játék konzol van csatlakoztatva. Ahogy bedugom bármelyiket, indításkor 1 hosszút sípol. És jön a csavar a dologban. Minél többet bedugok annál hosszabb a sípolás ideje. Na és, hogy még egy kicsit bonyolódjon a dolog, ha bedugom azt a pendrive-t amiről telepítve lett, akkor minden ok. lesz. Szóval nincs hosszú sípolás, jön a megszokott 1 pici kis pittyenés, ha viszont megint kihúzom, akkor újra az 1 hosszút sípol.
Valakinek van valami ötlete? A biosban esetleg kellene valamit állítani?

[ Szerkesztve ]

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#294) Maotun


Maotun
őstag

megrendelve az asus sabertooth Z 170 Mark 1. elvileg 3 nap és kiderül mit tud a lap. :U

(#295) #Morcosmedve válasza Maotun (#294) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Miert saber? :U :(

© asszongya'hogy

(#296) Maotun válasza #Morcosmedve (#295) üzenetére


Maotun
őstag

teccik a páncélja :)
meg az fx 9590 mostani cpu alatt is saber van/volt és oc.-t is tudta satabilan és hűvösen,
remélem bejön a skylake alatt is, meg szegény ember léggel hűt :D van 9-10 venti amit tekerni kell meg játszani a profilokkal biosszal.
szóval ezért valakinek legyen ilyen is. még elkaptam 78k-ért most 95k a 78 is qva sok de remélem beválik.

(#297) #Morcosmedve válasza Maotun (#296) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

78k is rengeteg erte. Meg 5 ev ra a gari? Nincs tul jo velemeny a saberekrol, amugy ezert kerdeztem.

© asszongya'hogy

(#298) quasarus


quasarus
tag

Sziasztok kedves fórumtársak.

Tudna valaki adni egy bios rofilt a konfigomhoz? Nem nagyon értek hozzá, és hátha van már egy kiforrott beállítás.
asus Z170m-plus
I5 6600K+H100i víz(4db cooler) 3,9ghz@21c fok 4,4ghz 30c fok
fury hyperx 16Gb ddr4 2133mhz
Az autómata tutning, vmiért csak 4,4ghz-t enged. de a proci csak 30 fokos.

Köszönöm szépen!

(#299) #Morcosmedve válasza quasarus (#298) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Sajnos ez nem igy mukodik. Neked kell kitesztelni. Az alaplap altali tuningot nem ajanlom, ha vigyazni szeretnel a procira.

© asszongya'hogy

(#300) Ombi5


Ombi5
őstag

Vki hasznalt mar m.2 samsung 256 gb 950 pro ssd z170-el!? Konkretan heroval...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.