Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) #Morcosmedve válasza Crytek (#100) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Jaja, ph ra gondoltam en is (bar meg ezek kulfoldi oldalakat is). Haswell CPU topicban rengeteg info van az OC-hoz, ami Skylake re is atultetheto, persze azok is ajanlasok, minden rendszer mas, meg, ha csak picit, de akkor is.

© asszongya'hogy

(#102) Crytek válasza #Morcosmedve (#101) üzenetére


Crytek
veterán

Konkrétan OC kérdést most itt fel se tettem :D Tuning nagyon soha nem érdekelt,egyszer néztem meg a mostani gépemnél is ,csak hogy kipróbáljam hogy is működik az egész dolog.
Szerintem alapon untig elég lesz nekem az i5 6600k.(Bár ha bírni fogja értelmes hőfokon a CM 212+-om akkor állandó 4ghz-en jó lenne használni.)Így is olyan drága a gép,hogy a hajam kihullik sajnálom rá nagyon ,de hát játszani is akarok végre :(

Next PC Upgrade: 2022

(#103) #Morcosmedve válasza Crytek (#102) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Mivel gyarilag 99% hogy az alaplap tulfeszeli a gyari 4GHz-hez is, ezért 4,2-4,4-ig siman el lehet jutni.
Probalkozni kell, de az a huto nem tudom, hogy mire eleg Skylake-en.

© asszongya'hogy

(#104) akoska07 válasza Crytek (#102) üzenetére


akoska07
nagyúr

Sokat ne várj attól a hűtőtől.
Elég szépen korlátozza a tuningot.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#105) Crytek válasza akoska07 (#104) üzenetére


Crytek
veterán

Amit elvárok szerintem hozza alapon lehűtse (ez menni fog neki )és nem kell 30k-ért új coolert vennem.

Next PC Upgrade: 2022

(#106) Locutus


Locutus
veterán

Elméletileg, származik abból bármi hátrány, ha én nem a cpu melleti x16-ba teszem a 980-at, hanem a távolabbiba? (m8g)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#107) #Morcosmedve válasza Locutus (#106) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

1-2% csökkenés. 780 Ti vel próbáltam ki anno 4770k mellett, kb. ennyi lett a különbség x8-ban.

© asszongya'hogy

(#108) Locutus válasza #Morcosmedve (#107) üzenetére


Locutus
veterán

De ettől miért vált x8-ba?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#109) #Morcosmedve válasza Locutus (#108) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Én ebből gondoltam:

x8-at ír az alsóra.

© asszongya'hogy

(#110) Locutus válasza #Morcosmedve (#109) üzenetére


Locutus
veterán

Ez érdekes, mert a manual szerint meg x16/x16 vagy x8+x8.
Utána meg megint mást ír, az irq táblázat is x8-nak írja a második slotot... meh.. bár nem ez ez az első, amiben a manual összevissza baromságokat ír.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#111) #Morcosmedve válasza Locutus (#110) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ezért tedd át, aztán kiderül. Előtte mérd le Fire Strike ban, meg utána is 3-3 szor és az átlagolt eredményből meg fogod látni, hogy mennyivel lassabb így a VGA.

© asszongya'hogy

(#112) Locutus válasza #Morcosmedve (#111) üzenetére


Locutus
veterán

Asszem nem kell áttennem, ez a kép megmagyarázza mi a szitu (forrasztás a slotoknál):

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#113) #Morcosmedve válasza Locutus (#112) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Igy meg plane jol gondoltam, ez van... :/

© asszongya'hogy

(#114) Ombi5


Ombi5
őstag

Szerintetek ez menne Z170be? Igaz 1.35V gyari fesze,de ha joltudom annyit lehet neki tolni?!

"Kingston 8GB DDR4 3000MHz Kit(2x4GB) HyperX Savage Intel XMP Black
8GB, DDR4, 3000MHz, Dual Channel, CL15, XMP, 1,35V
Gyártói cikkszám: HX430C15SBK2/8"

(#115) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Sziasztok.

Pénteken jön az új gépem, MSI H170 GAMING M3 alaplappal. Nagyon kíváncsi leszek rá. Előzetesen tetszik.
Esetleg van valakinek ilyen? Vagy olvastatok róla valamit?
Sok a marketing bla-bla a hivatalon honlapon de egy két dolog kiemelten érdekel:

-Mit várjak attól, hogy Military Class 5 a lap?
-Vajon mennyire jó a hangkártya (Audio Boost 3, powered by Nahimic Sound Technology). Van nekem egy Asus Xonar DX ha hozná azt a szintet akkor szívesen lecserélném. Nem tudom mit várhatok.
-Killer Lan chip vajon segít a valóságban is valamennyit?

Mert ezek erősen marketingszagú dolgoknak tűnnek nekem.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#116) Old FatBoy


Old FatBoy
aktív tag

Sziasztok!
Én ebben gondolkodom:Gigabyte 1151 - Z170X-Gaming 7-EU
Esetleg valakinek van tapasztalata róla?
Gyanús,hogy itt az aprón már árulnak egyet anyagi okokra és késöbbi Matx-re állás címszóval.

Audiophile Troll

(#117) csillagkomp


csillagkomp
tag

Sziasztok.

Alaplap vásárlás előtt állok.
Ti melyiket javasolnátok? Asus z170 deluxe, Msi Xpover, Asrock extreme 7+, netán Evga, Giga.. 6700k lesz a proci, 980ti lesz a gpu (talán lesz SLI) Noctua NH-D15s lesz a hűtő. Asusnál a ROG széria irányába csak a problémás deluxe vélemények miatt mozdulnék.. Megakadtam, kiváncsi vagyok véleményekre pro/kontra.

(#118) #Morcosmedve válasza csillagkomp (#117) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Hero VIII maximalisan eleg lesz es jo valasztas. Deluxe meg mindig nem valo OC-ra.

© asszongya'hogy

(#119) csillagkomp válasza #Morcosmedve (#118) üzenetére


csillagkomp
tag

Nézegettem a lapok képeit/teszteket. Alaplapi CPU fázisok/felszereltség/VRM hűtés szempontjából jobbnak tűnik számomra OC-re is, házon belül a Deluxe vagy akár MSI-től az Xpower Titanium, sőt az MSI-ről kimondottan jó véleménnyel voltak néhány külföldi tesztben is. Ami ASUS ROG/DELUXE kapcsán elbizonytalanít, az a bétás bios és egyéb szívások üzembe helyezés kapcsán. MSI-ről, Xpower szinten felhasználói vélemények nincsenek, Akoska07-nek volt, de nem tudok egyebet.

(#120) h1mpi válasza csillagkomp (#119) üzenetére


h1mpi
nagyúr

A volt az eléggé elmond mindent :)) Asrock most elég komoly lapokkal van jelen, mégha nem is akkora brand, mint a többi. A Giga lapok már évek óta bestbuy kategória.

[ Szerkesztve ]

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#121) akoska07 válasza csillagkomp (#119) üzenetére


akoska07
nagyúr

Az xpower titanium abszolut ajanlott ha van ra keret.
Iszonyat stabil lap.
Fel is van szerelve rendesen.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#122) csillagkomp válasza h1mpi (#120) üzenetére


csillagkomp
tag

G1 Gaming-el szemeztem, de túlzó már az ár, illetve EATX, viszont én ATX lapban gondolkozom. CM HAF XB a ház.

ASRock Extreme7+ tényleg nem tűnik rossznak. Elgondolkodtató. Lehet, hogy túlmisztifikálom, feleslegesen bonyolítva az életem. :)

[ Szerkesztve ]

(#123) #Morcosmedve válasza csillagkomp (#122) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Tök felesleges Z-s lapokbol árban ennyire felmenni, hidd el. Mindegyik lap BiOS-a "béta" asrockot en tovabbra sem ajanlom, asus hero az altalaban jo alternativa mindenkinek, vagy egy hasonlo kategoria gigabol (esetleg egy jo P-s vagy SOC). Msi rol nem alkotok velemenyt, nem rossz gaming 5 szintig, felett picit sokallom az arat. Titanium az erdekes lehet, de megint sok, nem lesz jobb a gep tole, csak a tarca uresebb.

© asszongya'hogy

(#124) csillagkomp


csillagkomp
tag

Köszi a válaszokat!

(#125) JohnnySmith


JohnnySmith
csendes tag

Sziasztok én is csatlakoztam a Z170-es táborhoz. :R
Egy kis érdekesség:
Gigabyte GA170-D3H + Artic Freezer i32 CO + 16GB ram
Milliméter a hely a cpu hűtő és a ram között :C Viszont a proci (i5 6600) 25 fok...

Gigabyte-Z170-D3H, i7 7700K, Corsair VengeanceLPX 16GB, Gigabyte GTX1060 6GB , Zalman Z11 Plus. Cuore Sportivo & The Power of Dreams

(#126) .LnB válasza JohnnySmith (#125) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

A vga meleg levegőjét fújja felfele a cpu hűtő?

Nekem is Ennyi helyem van a AC Xtreme rev 2 és a Ram között. :) de nekem csak 2x4Gb van így arrébb tettem a ramokat.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#127) JohnnySmith válasza .LnB (#126) üzenetére


JohnnySmith
csendes tag

Valahogy lennie kellett de nem vészes :) A ház elég jól forgatja a levegőt.

Dehogy ne offoljam nagyon:
Egyenlőre tökéletes trio
GA-Z170-D3H
i5 6600
Corsair VengeanceLPX 16GB (4x4GB) DDR4 DRAM 2400MHz C14 (CMK16GX4M4A2400C14R)

[ Szerkesztve ]

Gigabyte-Z170-D3H, i7 7700K, Corsair VengeanceLPX 16GB, Gigabyte GTX1060 6GB , Zalman Z11 Plus. Cuore Sportivo & The Power of Dreams

(#128) Crytek


Crytek
veterán

Nekem is végre meglett a gép. (Bár összerakni majd csak ha lesz vag vagy nem tudom)

Win 10 amit talál az alaplaphoz drivereket stb azok jók/elég vagy valamit manuálisan is fel kell majd rá telepíteni?

Next PC Upgrade: 2022

(#129) JohnnySmith válasza Crytek (#128) üzenetére


JohnnySmith
csendes tag

Én Win8.1-et raktam alá, nekem mindent fel kellett pakolnom a lemezről. (főleg mivel nem érzékelte a netkábelt... :((( )
Jelzem ez mind Win 8.1 alatt!!!

Gigabyte-Z170-D3H, i7 7700K, Corsair VengeanceLPX 16GB, Gigabyte GTX1060 6GB , Zalman Z11 Plus. Cuore Sportivo & The Power of Dreams

(#130) Locutus válasza Crytek (#128) üzenetére


Locutus
veterán

Kell a win10-nek is pár driver, nálam pl a hálókártyát fel se ismerte, szóval még jó, hogy előre letöltöttem ami volt az asus oldalán :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#131) #59070464


#59070464
törölt tag

Véleményem szerint ez lesz az ultimate lap a non-K Skylake processzorokhoz: Gigabyte G1.Sniper M7

• B150
• 4x DDR4
• 1x DVI-D + 1x HDMI
• Realtek ALC1150
• TI NE5532 (Gain Boost selector switches)
• Upgradable OP-AMP
• USB DAC-UP
• Intel I219V
• mATX

[ Szerkesztve ]

(#132) .LnB válasza Locutus (#130) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nekem sem ismerte fel a hálókártyámat. Néztem is nagyot. Kb az XP idején találkoztam utoljára ilyennel. Elég bosszantó volt. Ráadásul lemezen a driverek, optikai meghajtóm sose volt bekötve... :/

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#133) #Morcosmedve válasza .LnB (#132) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Az az egy driver, amit a legtobbszor nem ismer fel, es le kell szedni elore, aztan a tobbivel elvileg nincs gond, de leszedhetoek azok is, hogy frissek legyenek.

© asszongya'hogy

(#134) .LnB válasza #Morcosmedve (#133) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Persze már én is letöltöttem winyóra a drivereket. De elsőre nem vártam, hogy nem fog valamit is felismerni a telepítő. :) Nem minden héten veszek új gépet, nem voltam naprakész :D

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#135) #Morcosmedve válasza .LnB (#134) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

:D én is csak félév-évente, de most megnyugodni látszik ez a konfig, a Pascal-t elszámítva és az épített víz befejezését...

© asszongya'hogy

(#136) .LnB válasza #Morcosmedve (#135) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Előző alaplapom kb 7éves volt :) fél év - évente....luxus :D

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#137) #Morcosmedve válasza .LnB (#136) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Asszonyga'hogy így sokkal kisebb a bukó, sőt, szinte alig van, igazából mindig nézni kell a hwaprót, és látni, hogy mikor lehet még értelmesen váltani. :K

© asszongya'hogy

(#138) Crytek


Crytek
veterán

Amíg nincs összeszerelve a gépem ,gondoltam kibontom az alaplap dobozát megnézem miket adtak hozzá.
Ahhoz képest hogy az ezer éves lapomnál voltak legalább csavarok itt semmi nincs keményen 1 db sata kábelt képesek voltak mellékelni :(
Ok nem vártam mellé a steam összes játékát vagy extrákat ,de könyörgöm csavarokat se?

Next PC Upgrade: 2022

(#139) #Morcosmedve válasza Crytek (#138) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ez az árkategória ennyit tud. Csavarokat a házhoz adják, mint a tápkábelt a táphoz.

© asszongya'hogy

(#140) Ombi5 válasza #Morcosmedve (#139) üzenetére


Ombi5
őstag

Sose lattam meg alaplaphoz csavart... :))

(#141) .LnB válasza Crytek (#138) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nekem ez volt a dobozban:

[link]

Mondjuk ez nem drága lap.
Csavar ebben sem volt. :)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#142) Old FatBoy válasza .LnB (#141) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Hát igen az a ne zavarjanak kártya az nagyon fontos kiegésszítő. :)

Audiophile Troll

(#143) .LnB válasza Old FatBoy (#142) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Annak örültem a legjobban!! (nem) :P Visszadobtam a dobozba aztán mehet a szekrény tetejére. :)
Az a kis matrica embléma tetszik, (a képen a procifoglalatnál van). Szeretem pimpelni a gép házamat ilyenekkel. De ezen kívül semmi érdemleges.

Azt szeretném itt leírni mindenki számára, hogy ezzen az alaplapon az alaplapi hangkártya egy fillért sem ér. Mikor összeraktam a gépet, nem tettem be az Asus Xonar-omat, mert a holnapon annyira sztárolták a hülye marketing dumákkal. Gondoltam adok neki esélyt, de rosszul voltam tőle. Borzalom. Pedig én nem vagyok az a "hangzás szakértő".

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#144) pete_21


pete_21
addikt

Sziasztok!
Van köztetek olyan, akinek van Asus H170 Pro Gaming lapja?
A leírásban a lábkiosztás arra utal, hogy nem PWM-esek a házventik szabályozása, de a kiosztás alatt mégis azt írja, hogy tudja PWM alapján szabályozni. Érdekelne, mi is az igazság. :)
Köszi előre is!

(#145) pete_21 válasza pete_21 (#144) üzenetére


pete_21
addikt

Felteszek más kérdés(eke)t, hátha így könnyebben kapok választ. :)
Az alaplapos topikban ezt az alaplapot ajánlották nekem: GIGABYTE GA-Z170-HD3P
Ezzel van valakinek tapasztalata? Mennyire stabil, megbízható? (bár ilyen új alaplapnál erre nehéz válaszolni)
i5-6500 menne bele. A követelményeim: legyen rajta USB 3.1 (hosszú távra szeretnék tervezni, ezért lenne fontos az USB 3.1), legyen rajta PCI csatlakozó, mert egy Audigy 4 kártyát bele szeretnék tenni.
Egy másik topikban viszont azt mondták, hogy inkább az Asus/MSI fele nézelődjek, mert a Gigabyte-tal sok a rossz tapasztalat, és jobbak az Asus gyári programjai. Az a baj, hogy Asus-ból és MSI-ből csak a drágább (40k+) lapokon van USB 3.1, ezt az árat pedig sokallom. Az Asus H170 Pro Gaming-et ajánlották, de ebben nincs PCI. És ahogy többek között itt is olvasom egy kollégától,
az alaplapi hangkártyák még mindig nem tudják megközelíteni a több éves Audigyket sem. Azon az Asuson SupremeFX van, de ha jól tudom, az lényegében egy ALC 1150-nek felel meg. Ezért mindenképp szükségem lenne egy PCI csatlakozóra a hangkártyámhoz
Mit javasoltok? Milyen alaplapok válasszak a tapasztaltaitok alapján?
Köszönök bármilyen segítséget!

(#146) qantum válasza .LnB (#141) üzenetére


qantum
senior tag

Szia! Miért az MSI m3-t választottad és pl. nem a Gigabyte gaming 3-at vagy a MSI kraitot,van különbség a közöttük? üdv.

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#147) .LnB válasza qantum (#146) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Szia,

Leginkább a Milyen alaplapot vegyek? topik összefoglalójából válogattam. Gigabyte-ot nem nagyon néztem. Valahogy nem szerettem volna Gigabyte alaplapot. ASUS, MSI érdekelt elsősorban. ASUS szerintem indokolatlanul drágább mint a többi. Sokan mondták még a ASRock H170 Pro4-et, de ASRock-ról nincs tapasztalatom, tartottam tőle. Aztán a megnéztem az MSI H170 Gaming 3-at és megtetszett, és ez volt a legolcsóbb is. Ráadásul a régi alaplapom is MSI volt. Szó sincs márkahűségről, váltottam volna másra ha jobbat találok, de ez lett. Ja és külsőre is tetszik a lap. :)

MSI Krait árban nekem már sok. Ráadásul ha jól látom az Z170-es, az meg felesleges mert nem tuningolok.

Megnéztem jobban azt a Gigabyte H170 Gaming 3-at. Még mindig az MSI-t választanám, bár érdemi különbség nincs szerintem közöttük. Talán a hangkártya ami jobb a Gigabyte-on. Mert az az MSI-n botrány szerintem, lehet csak az én igényeimnek nem tudom (pedig botfülű vagyok).

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#148) qantum válasza .LnB (#147) üzenetére


qantum
senior tag

Értem,köszi a választ! Milyen procid van?

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#149) h1mpi válasza .LnB (#147) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Pedig a Gigabyte-ok alaplapban a legjobbak között vannak.

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#150) .LnB válasza h1mpi (#149) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem is mondtam róluk semmi rosszat.

(#148) qantum: i5 6600

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.