Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) #Morcosmedve válasza Montesantos (#850) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Elvileg 1394a-ra kell, ha olyan van a hangkártyán. Mármint belső csati.

© asszongya'hogy

(#852) Montesantos válasza #Morcosmedve (#851) üzenetére


Montesantos
senior tag

nem találtam az alaplapon..... akkor marad a pci-e hátlapi kivezetés

Gabi

(#853) #Morcosmedve válasza Montesantos (#852) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Vagy egy kis back panel. Csak egy kabel es ki is van vezetve hatra.

© asszongya'hogy

(#854) jacint78 válasza Montesantos (#852) üzenetére


jacint78
addikt

Ahogy látom azon a lapon nincs firewire ami érthető, mert már senki sem használja, vannak jobb megoldások helyette. Nem sima hátlapi kivezetés kell, mert olyanod van a házban tulajdonképpen (legflejebb nem hátul), hanem komplett vezérlőkártya amit linkeltél például..

Most nézem, hogy amit linkeltél az PCI-os és PCI nincs a lapodon, tehát PCI-expresszes kártya kell..

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#855) sas55


sas55
aktív tag

Ha valaki használ ilyen lapot:Gigabyte GA-Z170X-Gaming 7 vagy tesztelt írjon már PM-et érdekelne a tapasztalat audió részen.

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#856) jacint78 válasza sas55 (#855) üzenetére


jacint78
addikt

Csak nem zajos?

type your text here..

(#857) sas55 válasza jacint78 (#856) üzenetére


sas55
aktív tag

Mire gondolsz? Lehet cserélném a lapom ha a gaming 7 audió része hozná az SB Recon3D szintjét.

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#858) jacint78 válasza sas55 (#857) üzenetére


jacint78
addikt

Az ALC1150 nem rúg labdába a recon mellett, hiába díszesítik puccos kondenzátorokkal. Ha objektív véleményt akars, ne azt vedd figyelembe, hogy valaki szerint "jól szól"...

type your text here..

(#859) sas55 válasza jacint78 (#858) üzenetére


sas55
aktív tag

Ezt sajnos megtapasztaltam mert ki akartam váltani a Recon-t platform váltáskor bedőltem a
parasztvakításnak(HeadAmp Krait Gaming lap). Aztán sikerült szereznem 1 Asus Stx-et na ez nagyon jó de a Recon is megfelelő nekem. A GA-Z170X-Gaming 7 viszont ugyan az a Core3D processzor dolgozik mint a Recon-ba na erre lennék kíváncsi hogy van-e vkinek tapasztalata. :U

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#860) jacint78 válasza sas55 (#859) üzenetére


jacint78
addikt

Ja, akkor lemaradt amikor rákerestem, amit találtam azon 1150 volt. De ezért miért akarod lecserélni a lapot, ha van rendes kártyád?

type your text here..

(#861) sas55 válasza jacint78 (#860) üzenetére


sas55
aktív tag

Az a bogár..... nem tudnám megmagyarázni miért. :N

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#862) jacint78 válasza sas55 (#861) üzenetére


jacint78
addikt

Áhhá, felejtsd el, főleg, ha gagyibájt lapról van szó.

type your text here..

(#863) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Asus Z170-P lapot használ valaki? Mik vele a tapasztalatok?

(#864) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Helló Emberek!

6700K alá...Asus Z170 Pro Gaming v. ASRock Extreme4? :K
Melyik jobb lap tápellátás tuning,stb!
Ja és javasolt Ram hozzá amivel nem nyafog 2600Hz-től... :B
Köszi szépen!
:R

(#865) Milka 78 válasza ScomComputer (#864) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nagy gondod egyikkel sem lesz,amelyik tetszik azt válaszd.Mindkét lap röhögve bírja az 1.400v-s feszt ott meg a hűtés kezd elfogyni és nagyban függ hogy milyen prociba fogsz belenyúlni.
Asrockban külön tesztelgettem a Corsair LPX ramokat,jól mentek,de ez igaz a Asusra is.3000lpxc15 ami ajánlott,de pl a 2666-os nekem 3200-on megy (igaz nincs nagy difi árban)
Talán annyiba nyer az Asrock,hogy érezhetően olcsóbb (durván 5k),miközben egy dekával sem rosszabb mint az említett Asus.

[ Szerkesztve ]

(#866) ScomComputer válasza Milka 78 (#865) üzenetére


ScomComputer
veterán

Köszi..majd még írok....pü-t.. :R :R

(#867) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kérdés: mennyit fogyasztanak a chipset komponensei? Extraalacsony fogyasztású konfinál, azonos beállítások mellett vajon mérhető a hátránya egy alaposan felcicomázott z170-es lapnak a minimál h110-hez képest? Egyelőre h170 van, viszont lehet, hogy a következő körben egy z270 lenne majd az utódja, uis a mostani elég puritán, se normális m.2, se displayport nincs rajta.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#868) jacint78 válasza t72killer (#867) üzenetére


jacint78
addikt

Mindkettő 6W maximum.

type your text here..

(#869) t72killer válasza jacint78 (#868) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A 6300T se eszik sokkal többet, ha nem nyúzzák túlságosan, ezért számítana egy pontosabb érték:R.

Érdekes, hogy itt inkább a gyártó (Kondik+egyéb, nem-intel gyártmány/szabadon választott áramköri elemek?) számít, mint a chipset, a giga lapok vezetnek.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#870) jacint78 válasza t72killer (#869) üzenetére


jacint78
addikt

Igen üresben vezetnek a giga lapok saját mérés szerint is, de terheléskor már nem annyira. Ez nem a kondikon múlik, haem a DC-DC konverter méretezésén. A híd maximális fogyasztása 6W mindegyiknél és fel nem tudom fogni, hogy az 1-2W különbség mégis miben számít. :D Egyébként azon múlik még, hogy miféle vezérlők vanak a lapra integrálva.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#871) t72killer válasza jacint78 (#870) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"fel nem tudom fogni, hogy az 1-2W különbség mégis miben számít. :D" Inkább fanatizmus ez, ennyire nem extrém, de azért ahol tehetem, a kevesebbet fogyasztó alkatrészeket választom.

Köszi a gigás infót:R.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#872) jacint78 válasza t72killer (#871) üzenetére


jacint78
addikt

Képzeld volt, hogy több processzorból válogattam ki a tunigosabbat ésl a győztes magasabb feszt igényelt, mégis kevesebbet fogyasztott. :C Tehát az sem feltétlenül igaz, hogy az alacsonyabb feszen járó processzor eszik kevesebbet. :D

type your text here..

(#873) t72killer válasza jacint78 (#872) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Elhiszem:R. Válogatni sajna nem tudtam a procik között, meglássuk.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#874) fer válasza jacint78 (#872) üzenetére


fer
őstag

"magasabb feszt igényelt, mégis kevesebbet fogyasztott."
Akkor fizika órán jól palira vettek :O

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#875) jacint78 válasza fer (#874) üzenetére


jacint78
addikt

A netes infók vettek palira, ugyanis nincs két egyformára sikerült szimpla tranzisztor sem, nem ám egy többmillió tranzisztorból áló integrált áramkör. Mit gondolsz miért van az, hogy valamelyik processzor alulfesszel is megy, valamelyik meg nem? A tévedés oka egyszerűen az, hogy a legtöbb "szakmagazin" feltételez, nem mér! Amióta mérek, a neten terjedő általános "igazságoknak" a háromnegyedérül derült ki számomra, hogy butaság. :K

type your text here..

(#876) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Annak van bármi előnye (azon kívül, hogy a nem-intel vezérlő olcsóbb), hogy mind2 gigabites lan csati intel, hanem az egyik realtek?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#877) jacint78 válasza t72killer (#876) üzenetére


jacint78
addikt

Nem valószínű.

type your text here..

(#878) #29810176


#29810176
törölt tag

Valakinek már van tapasztalata a Asus B150M Pro Gaming-al?

(#879) BL@CK


BL@CK
aktív tag

Sziasztok.
Végre kicserélték az Asus z170i pro gaming alaplapomat, mert rossz volt. Egy Gigabyte Z170N Gaming 5-re. Ezzel már végre jobban megy a rendszer. A probléma a következő lenne. Integrált vga-ról minden tökéletesen megy, de ha vgat teszek a gépbe azzal nincs kép. Próbáltam bios resetet, letiltani integráltat a biosban, de semmi. 2 különböző kártyával is ezt csinálja, több vga nincs amibel ki tudnám próbálni, de nem a vgaval van a gond. A legújabb biossal is ez a gond. Szerintem valami bios beállítás a gond. Tudnátok segíteni?

Shatter your limits!

(#880) jacint78 válasza BL@CK (#879) üzenetére


jacint78
addikt

Vagy kontakthiba van a processzornál, vagy szar a lap (a gigánál nem meglepő az ilyesmi, hogy vakon van a vga-val...).

A másik lappal mik voltak a tünetek?

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#881) BL@CK válasza jacint78 (#880) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Asus lapnál simán nem kapcsolt be csak felpörgött a venti és leállt. Aztán cmos clear után elindult amíg 1x újra nem indítottam vagy ki nem kapcsoltam utánna is csak akkor indult el amikor cmos clear volt. Giga lapnál volt már ilyen bajom, hogy nem volt kép az x99 meg x79 nél sem, de ott előbb utóbb elindult. Ezt már szét is szedtem meg összeraktam lábak sértetlenek, kontakt hiba nem valószínű. Valami bios beállításra gyanakszom, de mást nem találok, csak a integrált vga kikapcsolását, a pcie-ra nincsenek beállítási lehetőségek ennél a lapnál(vagy csak én nem találok).

Shatter your limits!

(#882) jacint78 válasza BL@CK (#881) üzenetére


jacint78
addikt

Alapbeállítás, hogy az expresszen keressen vga-t. Gyanítom, hogy kifogtál mégegy hibás lapot, vagy a processzor szar. Amúgy mit mondtak, náluk is szórakozott az asus lap?

type your text here..

(#883) BL@CK válasza jacint78 (#882) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Azt 3 napon belül cseréltettem ki, nem tesztelték. Egy fórumtárs írt hasonló hibát ugyanolyan lappal, csak nála 1 hét után állt meg. Este megpróbálom majd még egyszer szétszedni és összerakni, aztán ha nem akkor megy vissza ez is. Nincs itt valami trükk biosba, hogy valamit ki kell kapcsolni és utánna jó lesz? Szerintem az integrált vga letiltásán kívül nincs más opció. Nagy kérdés számomra akkor, hogy ugyanilyen lapot kérjek másikat vagy asus impact-ot.ugyanazt az asust se szeretnék akkor, asrockot se, mert abból x99 verzióból 4 ment tönkre egymás után az utolsó szó szerint égett, úgy hogy minden alap beállításon volt és csak netezésre volt használva a gép.

Shatter your limits!

(#884) jacint78 válasza BL@CK (#883) üzenetére


jacint78
addikt

Jeszzusúristen. Én hiszek abban, vagy inkább tudom, hogy ki lehet fogni hibás darabot egymás után is, de nem lehet, hogy valami más okozza a gondot nálad? Rossz táp, hiányzó földelés ilyesmik.

type your text here..

(#885) BL@CK válasza jacint78 (#884) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Nem lehet más minden esetben teljesen új hardver volt. A ház áramhálózatát is végig megnézettem. Már nagyon ki vagyok, hogy csúcskategóriás alkatrészek is mind rosszak. Ráadásul újonnan lettek véve. Még az i7 5960x is megállt 2 hónap után.

Shatter your limits!

(#886) t72killer válasza BL@CK (#883) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az égés pedig nekem tápáram-problémának tűnik, annak ellenére, hogy a profilodban szereplő táp komoly darab. Próbáltál másik tápot esetleg? Esetleg bármi sütné, amit rákötöttél? (usb-s eszközök, bármi, ami a lapról kapja a tápellátást)

4db lap egymás után meglehetősen paranormális (világcsúcs-gyanús), vagy a gariba visszaküldött lapokból válogatott a nagyker, vagy erős negatív bioenergetikai hullámok vetülnek a lakásra, esetleg a pincében zajló térkapu-kísérletek zavarnak be.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#887) BL@CK válasza t72killer (#886) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Nem táp volt, minden táp ki lett mérve és az is jó. Konkrétan EVGA 1600 Corsair AX1200 Silverstone SFX 600 Corsair HX1000. Egyik se gagyi táp. Csak emiatt vettem ups-t is. Villanyszerelővel át lett nézetve a ház, de még a lépcsőházban a fő biztosíték is. Rádugott eszköz ugyan az volt ami előtte is volt és évek óta tökéletesen megy. Az az Asrock X99 itx egy hibás lap mást nem lehet rá mondani, hogy mindegyik megadja magát, ráadásul a VRM szállt el mindegyiken. Melegedni se melegedett meg úgy alapból csak netezés volt, nem az hogy a nagy feszt nem bírta tuning miatt.

Shatter your limits!

(#888) t72killer válasza BL@CK (#887) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gariban nem tudtad másfélére elpasszolni?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#889) BL@CK válasza t72killer (#888) üzenetére


BL@CK
aktív tag

Akkor és azóta is csak az az egy itx x99 lap van, valószínűleg nem véletlenül ezek után. A 4. után matxre váltottam, a lap miatt kellett megválnom az ncase m1 modomtól is és jött helyette a caselabs s3 ház.

Shatter your limits!

(#890) t72killer válasza BL@CK (#889) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Áá, jogos, x99 és ITX egy kicsit gyanús, ki van ott dobva pár elem...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#891) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Hali...találtam egy nagyon jó leírást(gyűjteményt) a 170-s lapok tápellátásáról,Vrm-ről,hány fázisú,stb....
Itt a link!!
:R

[ Szerkesztve ]

(#892) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Sziasztok!

Van valakinek Gigabyte Z170 D3H alaplapja? El tudná mondani hogy néz ki az alaplapi hangvezérlő drivere, vagy egy képet tud küldeni róla?

[ Szerkesztve ]

(#893) tkesy válasza CsonkaImo (#892) üzenetére


tkesy
őstag

Pontosan miről is szeretnél képet? Ha még aktuális a dolog...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#894) CsonkaImo válasza tkesy (#893) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Már megoldódott közben, köszönöm! :R Unokaöcsémnek nagyon halk volt minden, és nem tudta hol kel állítani a hangerőt. Gondolom van neki külön szoftvere, mert az intézőben, és a jobb alsó sarokban a hangerő ikonon 100%-on voltak a csúszkák. Én meg csak távolról tudtam neki tippeket adni.

(#895) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Sziasztok!
Erről a lapról van valakinek véleménye tapasztalata,
6700k alá.... :R
Mit jelent "A" ? :B

[ Szerkesztve ]

(#896) Milka 78 válasza ScomComputer (#895) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Teljesen rendben van nem nyúlsz vele mellé.

(#897) #35434496 válasza ScomComputer (#895) üzenetére


#35434496
törölt tag

Jó lap ahogy Milka is mondja. Ui: jobb mint az ASrock. :DDD

(#898) CsonkaImo válasza #35434496 (#897) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Attól függ melyik Asrock.

(#899) Milka 78 válasza #35434496 (#897) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A fentit csak azért írtam, mert ki akartalak csalogatni... be is jött ;]

(#900) #35434496 válasza Milka 78 (#899) üzenetére


#35434496
törölt tag

Jájj! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.