Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) gubabela válasza jacint78 (#449) üzenetére


gubabela
senior tag

Jó, azèrt ez kicsit túlzás elismerem. Akkor maradjunk annyiban, hogy nem sokkal rosszabb. (Legalábbis ami az èn asrockomon van hangrendszerrel összehasonlítva) Persze fontos mèg, hogy mit köt rá, mire használja, mert van ahol/amivel nem venne èszre külömbsèget.

garfield545:
Bios friss rajta?, memtest?, esetleg nèzd meg, hogy ha kiveszel ramot akkor is ezt csinálja? vagy mèg az ssd-t/sata kábelt elenőrizd.

[ Szerkesztve ]

(#452) Ombi5 válasza Maotun (#447) üzenetére


Ombi5
őstag

Win 10 ergot fennt van,5 perc alat tfelkuszott,mindenfele mizeria nelkul,de WIN 7-el cumizok. Neked azzal ment siman?

(#453) jacint78 válasza gubabela (#451) üzenetére


jacint78
addikt

A kettő össze sem hasonlítható, az ALC-ban egy kommersz DAC dolgozik, az ASUS kártyákon csak a DAC kerül többe, mint egy 10-es csík az ALC csippből. :D

type your text here..

(#454) huncut07 válasza gubabela (#451) üzenetére


huncut07
csendes tag

Én fontosnak tartom a hangzást, egy 5.1 Creative hangcucc van rákötve (ami 150 font, átszámítva 40-50e forint volt mikor vettem) tehát nem a legdrágább, de nem is ócska cucc.A hangkártya sem az alap X-fi.
Különben még nem határoztam el magam, mert pár hónap mire megveszem az új gépet, addig meg szorgalmasan olvasom -és gyűjtöm- a tapasztalatokat.

(#455) gubabela válasza jacint78 (#453) üzenetére


gubabela
senior tag

Nem kötekedès kèppen, de akkor szerinted ami drágább az jobb is? Vagy csak mert drágább a chip benne már jobban is szól? Te is tudod, hogy nem így van. A nevesebb gyártóknál ( sabre, wolfson) is igen sokat számít az adott hangchip "kiszolgálása". Mindkettő típusból akad jobb ès rosszabb hangkártya/ dac (pl az smsl sanskrit egy igen jól sikerült dac ès olcsó alkatrèszekből van összerakva). Règebben a realtek hangcuccok tènyleg kritikán aluliak voltak, de ez már egyáltalán nincs így. Tudom, mert ismerem, ahogyan az sb-t is. :R

huncut07:
Ennek örülök ( hogy fontos számodra a jó hangzás) mert akkor ezek szerint nem elègszel meg a gyengèbb hangminősèggel. Ha javasolhatok valamit itt olvass kicsit utána, sok jó ès hasznos infó fogsz találni az összefoglalóban.

[ Szerkesztve ]

(#456) jacint78 válasza gubabela (#455) üzenetére


jacint78
addikt

Kategóriájának egyik legjobb DAC-ja van a legtöbb Xonar-on. :D Magam is ezt építettem meg (PCM1792). Tény, hogy nem mindíg, de ezesetben az ár tükrözi a különbséget.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#457) gubabela válasza jacint78 (#456) üzenetére


gubabela
senior tag

Várj valami fèlreèrtès van, mert huncut07 creative soundblastert (x-fi) említett, èn erre írtam, hogy ennèl nem sokkal rosszabb az alaplapi. Nem volt szó asus xonarokról (főleg nem essence, mert az azèrt már más kategória) :F .

(#458) jacint78 válasza gubabela (#457) üzenetére


jacint78
addikt

Ez igaz, de sokat nem változik a képlet, én valamiért ASUS-ra emlékeztem. :B

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#459) gubabela válasza jacint78 (#458) üzenetére


gubabela
senior tag

Ok, ne offoljuk szèt mèg jobban a topicot, nekem más a vèlemènyem. Ha szeretnèl utánaolvasni mások vèlemènyènek is, akkor itt ès itt találsz alc 1150el kapcsolatban párat összevetve más hangkártyákkal is. :R

(#460) huncut07 válasza jacint78 (#458) üzenetére


huncut07
csendes tag

Igen, említettem az ASUS-t, hogy alaplapként ezt preferálom(tam) eddig :)

(#461) Schalke


Schalke
tag

Sziasztok. Mi a kettő lap közti különbség?
ASRock B150M pro4s vs ASRock B150M pro4 között? Melyiket érdemes megvenni? Köszönöm

Asrock B250M pro4 Intel Pentium G4560 3.5GHz Kingston 2x4GB DDR4 2400MHz Kingston HyperX Fury ssd FSP 300W tápegység

(#462) gubabela válasza Schalke (#461) üzenetére


gubabela
senior tag

Pro4S-en kevesebb hátul a csatlakozó (csak 3 audio jack és nincs d-sub ) és nincs pofás hűtőborda takaró, io armor. A pro4s az olcsóbbik változata a pro4-nek.Egyébként ugyan az.

[ Szerkesztve ]

(#463) demmer123


demmer123
őstag

Asrock z170 Extreme 6 alaplapom nem indul be csak 2odszora.Mindig ezt az üzenetet írja the system failed to boot several times before. Aztán tovább megy ilyenkor mi a teendő?
Lehetséges azért mert a ssd,merevlemezt a sata3_a0 SATA3_A1 Csatlakozóba csatlakoztattam?

Alig akar elindulni a gép 3szor indítsa újra magát és mindig azt az üzenetet írja bekapcsolás után.

Segítsetek légyszíves.

(#464) gubabela válasza demmer123 (#463) üzenetére


gubabela
senior tag

Windows10et használsz? Minden indulásnál ezt csinálja, vagy csak a napi első bekapcsoláskor? Próbáld ki, hogy kikapcsold a fast boot funkciót az uefiben ès windowsban is.

(#465) demmer123 válasza gubabela (#464) üzenetére


demmer123
őstag

Minden indulásnál,újra indításnál és a merevlemez is mint ha maxon járna eléggé hangos. Régi 97 extreme 4 alaplapomnál nem csinálta ezt. Igen Windows 10 64bit.

[ Szerkesztve ]

(#466) gubabela válasza demmer123 (#465) üzenetére


gubabela
senior tag

Ellenőrizd a csatlakozásokat, kábeleket. Elvileg nem kellene gondnak lennie, hogy hová csatlakoztatod a meghajtókat, de az ssd flash topicban javasolják erőteljesen, hogy win telepítèskor csak az ssd legyen csatlakoztatva az 1es sata portra, minden mást le kell húzni addig. Itt találsz infót róla. Mèg nèzz utána hdsentinellel, hogy rendben vannak-e a meghajtók.

(#467) demmer123 válasza gubabela (#466) üzenetére


demmer123
őstag

Fast boot automatikusan disabledre van állítva.Illetve a ram se működik 3000mhz csal 2133-on pedig xmp2.0 be van kapcsolva és akkor se.Fogalmam sincs mi itt a baj.

Hdd sentineltél 202 hiba.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#468) demmer123 válasza gubabela (#466) üzenetére


demmer123
őstag

Sdd írás sebességével és olvasásával is gond van olvasás 400m/s írás 100mb/s holott 500-500 kéne lennie.

Ssd sata3_a0 portba van csatlakoztatva merevlemez sima sata3_5 portba.

[ Szerkesztve ]

(#469) #Morcosmedve válasza demmer123 (#468) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Lehet haldoklik az SSD-d. mindenkeppen a 0-as sata3-tol indulj, hogy mindegyik drive inteles vezerlon legyen, azok gyorsabbak.

© asszongya'hogy

(#470) fer válasza demmer123 (#468) üzenetére


fer
őstag

Tápod miféle?

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#471) gubabela válasza demmer123 (#468) üzenetére


gubabela
senior tag

Windowsban is kapcsold ki a fast bootot [link], ès állíts mindent alapra az uefiben. Driverek, uefi frissek egyèbkènt?

(#472) demmer123 válasza fer (#470) üzenetére


demmer123
őstag

xfx xtr 650

(#473) demmer123 válasza gubabela (#471) üzenetére


demmer123
őstag

Persze.1,90 bios.Kikapcsoltam a windowsban is akkor is fen áll a probléma.Sata 1.sata 2 portba kötöttem a merevlemezt is akkor se jó.

Amikor bekapcsolom és újra indítom a ventik is a gépben max fordulaton mennek amíg betölt a windowsig aztán vissza áll ami sebességet szabályoztam.

Lehetséges hogy a biosban kéne valamit beállítani?Mert elég sok beállítás van ott.

(#474) gubabela válasza demmer123 (#473) üzenetére


gubabela
senior tag

Ha nem állítottál el semmit a biosban(uefi), akkor nem hiszem, hogy ott lenne gond. A ventiket az uefi hwmonitor menüjèben is tudod szabályozni. Proci k-s egyèbkènt? Mert ha nem, akkor a memóriák nem is fognak menni 3k mhz-el. Az újraindulgatást már az összerakás után csinálta, vagy csak kèsőbb jött elő? Egyèbkènt win esemènynaplóban ír hibát az ujrainduláskor?

[ Szerkesztve ]

(#475) demmer123 válasza gubabela (#474) üzenetére


demmer123
őstag

6600k a ram.Amikor csak ki próbáltam mindent hogy működik-e akkor nem csinálta.Csak amikor mindent rá kötöttem stb. akkor jött elő.A ramot hogy tudom beállítani?

(#476) gubabela válasza demmer123 (#475) üzenetére


gubabela
senior tag

Oc tweaker/dram configuration alatt tudod álítani. Ha xmp profilban nem engedi állítani, akkor manuálisan próbáld meg belőni 3e mhz-re, de elvileg nem okozhat problèmát, ha egyelőre csak 2133-al megy, ezzel ráèrsz utána foglalkozni, ha megoldod az ujraindulásokat. Ha tudod, próbáld ki másik kábellel, esetleg másik hddvel. ( mondjuk próbakèppen telepíts másik hddre windowst)

[ Szerkesztve ]

(#477) Brekkk


Brekkk
senior tag

I3 6100 v I5 6500 mellé keresek lapot.
Mivel hosszú távra tervezek vele Z170-ben gondolkodom. (Később akár I7 (K verzió))
Memória 2666-os DDR-4 lenne (Kezdetnek csak RAM tuning és BLCK tuning esetleg). GTX 960 (I3) v 970 (I5)-el karöltve.
Mindenképp Intel LAN kell. A realtek nem játszik már mióta láttam mit is tud egy PCI-e Intel LAN (CT). A Killer NIC esetleg játszhat.
Valami minőségibb hangcucc kellene rá, mert most nem lesz benne egyenlőre külső hangkártya.
Ez a 2 a fontos.

6 SATA port elég. Alap tuning elég lesz. Nem kell full extrás lap. SLI támogatás nem kell!

Mit ajánlotok? Az ASUS Z170-P tetszene, de csak Realtek LAN és Realtek 892-es hang.

(#478) Milka 78 válasza Brekkk (#477) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ha bclk tuning akkor Asrock deszka legyen,e téren ők a legjobbak.Az alaplapi hang az kérdéses.Én pl teljesen jól elvagyok velük viszont a szakértők egybehangzóan azt mondják,hogy játszadozáshoz elég kategória az összes.
Ettől függeetlenül az az Asus deszka nem rossz választás,úgymond egy belépő szintü Z-s lap,egyszerűbb tápszekcióval,amire neked kell arra jó lehet.

[ Szerkesztve ]

(#479) #35434496 válasza Milka 78 (#478) üzenetére


#35434496
törölt tag

Csak az Asrock! Viszlát!

(#480) garfield545 válasza gubabela (#451) üzenetére


garfield545
tag

A leg ujabb bios ssd kábel új ha kiveszek egy ramot ugyan aszt csinálja de egy másik rammal teszteltem azal nincs semmi baj

Mama mindig azt mondta, hogy az embernek csak annyi vagyon kell, amiből megél, a többi csak felvágásra meg fennhéjazásra való.Az embernek előbb maga mögött kell hagynia a múltat, csak akkor mehet tovább.Az élet olyan, mint egy doboz bonbon: az ember nem tudhatja, mit vesz belőle.

(#481) Milka 78 válasza #35434496 (#479) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ez az vazzeee! :DDD

(#482) gubabela válasza garfield545 (#480) üzenetére


gubabela
senior tag

Akkor lehet, hogy nem szereti a ramodat, vagy hibás lehet maga a ram is. Memtest megmondja, ha valami gondja van. De az a biztos, hogy megnèzed az asrock oldalán a kompatibilis ramok listáját. Amit beletettèl ramot azt felismerte rendesen?

(#483) Brekkk válasza Milka 78 (#478) üzenetére


Brekkk
senior tag

Köszi a választ. Marad az ASUS. De azért az Asrock-ot is megnézem.

(#484) Whysperer


Whysperer
addikt

Sziasztok. segítenétek kiválasztani a legmegbízhatóbb ezek közül?

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#485) #Morcosmedve válasza Whysperer (#484) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Egyik sem. Ezt válaszd! :K :)

© asszongya'hogy

(#486) Whysperer válasza #Morcosmedve (#485) üzenetére


Whysperer
addikt

Hjaja meglett utánna privátos 8)

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#487) noby


noby
aktív tag

milyen lapot ajánlatok z170 chipsetben a kiszemeltek asrock fatality k6 esetleg asus 8 ranger
ebben a kategóriában árfekvésben mit ajánlanátok és tudom nem ram topic de szeretnék mellé 8vagy 16gb 3000mhz memót is

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#488) Barokk


Barokk
csendes tag

Sziasztok!

Sajnos nem vagyok hozzáértő, ezért kérdem, hogy az ASUS Z170 PRO-ról mi a véleményetek? Nem igazán találtam róla tesztet sehol, csak a Pro gamingről. Jobb minőségű alkatrészeket használtak hozzá, mint az ASUS Z170 PRO GAMING-hez? Vagy inkább ASUS MAXIMUS VIII RANGER jobban megérné? I5 6600K mellé lenne.

(#489) Milka 78 válasza noby (#487) üzenetére


Milka 78
nagyúr

K6 mellé mehet a Corsair lpx,azokat szereti,akár csak az Asus.

Barokk : Ritka mint a fehér holló és nem hiszem,hogy jobb mint a Pro Gaming,mert az alá van pozicionálva árban is.A lapra ne görcsölj rá nagyon,mert még mindíg a procin múlik a nagyja.Én egy Asrock K4-et használok egy igen lusta procival.Ahhoz képest,hogy realtív olcsó lap így is kirugdostam belőle 4.6ghz-t.Nem hiszem hogy egy drágább lapban jobban menne.
Így első blikkre mindkét lap 10 fázisú tápszekcióval rendelkezik,de pl a 170A csatlakozók terén változatosabb.A Pron a design a feláras.Szerintem a 170A simán jó lehet neked :K

[ Szerkesztve ]

(#490) Milka 78 válasza Barokk (#488) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Bocsi összekevertem a két fehér Asust :B
Na ez főleg ritka darab.Ránézésre ugyan az a 10 fázisú vrm-et használja mint a fenti kettő deszka.A lan kártya köritése ami más és a hangkártya különbözik.Én még mindíg azt mondom,hogy ha spórolni akarsz akkor a fenti két lap közül válogass,mert elég lesz mindenre.Ha viszont pénz nem számít akkor mehet a Pro,legalább lesz némi infó róla,hogy milyen a deszka :)

(#491) noby válasza Milka 78 (#489) üzenetére


noby
aktív tag

ok köszi még egy kérdés lehet tul van lihegve de sok proci hűtést nem ajánlanak hozzá a tulhúzás miatt a csavarokra gondolok nekem enermax liqmax2 240em van ez jó hozzá? és még egy kérdés kb hasonlo konfigom lenne hogy vagy meg elégedve vele /höfokok tuning stb/ ill halottam olyat is win 7 helyett inkább win 10et ajánlanak hozzá te mit használsz?

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom:noby felhasználónak 55 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!a régi rendszerben+az új :)

(#492) Milka 78 válasza noby (#491) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ezt nem tudom,mert egyszer felraktam a H105-öt és azóta ott van rajta.Ha meghajlott jobb nem is látnom,mert sokkot kapok :DDD Mivel nagyon jól hűti a procit magas feszen is inkább nem birizgálom :) Szerintem jó lesz hozzá,max ne tépd agyon a felfogatást.
Az átlaghoz képest nagyobb feszel érem el a 4.6-ot,de az átlagosnál jobban tudom hűteni.Nekem egy nagyon gyenge 3570k-m volt ami kóhó volt 4.5-ön ahhoz képest megváltás.Mondjuk 4.5 volt a minimum amit akattam,de titkon 4.6 amire vágytam.Ez pont össze is jött,de egy centivel sem megy többet.Mindezekkel együtt rég nem voltam ilyen elégedett géppel mint ezzel.Mondjuk ha 4.7-4.8 lett volna a vége akkor minden nap leinnám magam örömömben :DDD
A milyen alaplapos öszefoglalójában van a 1151-es lapoknál egy Win7 telepítési útmutató,olvasd el,mert tud érdekes pillanatokat okozni.Én azt használok a gépen,mert megmentettem a régi rendszerem és tele vagyok félbehagyott játékkal amit ki szeretnék játszani,de ha újra húzom tuti 10-est rakok fel.Nincs mese,ez a jövő,jobb hozzászoknunk.

(#493) #Morcosmedve válasza Milka 78 (#492) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Most linkeljem a 6700k-m 4,7-en? ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#494) #Morcosmedve válasza #Morcosmedve (#493) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Csak, hogy szépet álmodj! ;]

© asszongya'hogy

(#495) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Az a proci nálam 4.8-on menne😉
Az enyém viszont nem biztos hogy menne nálad 4.6-ot,mert féltek a feszeléstől😃

(#496) #Morcosmedve válasza Milka 78 (#495) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nincs ertelme :D 4,4 is eleg, mar kitesztelgettem. :) Tiedet is megtolnam 4.7-re :D

© asszongya'hogy

(#497) #35434496 válasza Milka 78 (#495) üzenetére


#35434496
törölt tag

Nálam 6 GHz-t :K :DDD

(#498) Milka 78 válasza #35434496 (#497) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nálad a hajkreppelő is annyin megy...VISZLÁT!!! :DDD

Mackó : Istenem ha elég a 4.4 add nekem és még adok is pénzt mellé...basszus nektek jó procit,bezzeg én kihasználnám! :DDD
Ui: Hiszi a piszi! :DDD

(#499) #35434496 válasza Milka 78 (#498) üzenetére


#35434496
törölt tag

Azért nem adod kölcsön!? :DDD

(#500) Barokk válasza Milka 78 (#490) üzenetére


Barokk
csendes tag

Szia!
Köszi a választ. Még nem döntöttem, hogy melyiket választom, egyelőre körbenézek, hogy mik a lehetőségeim. :) (Az alaplapi hangkártya minősége nem szempont, mert Creative SB Xi-Fi HD USB hangkarim van.)
Egyébként az asus.com szerint az ASUS Z170 PRO akár 3866 MHz-es DDR4 O.C-t is támogat, míg az ASUS MAXIMUS VIII HERO "csak" 3800 MHz-ig legfeljebb. Ez nem utalhat közvetetten nagyobb stabilitásra?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.