Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) jacint78 válasza -=RelakS=- (#800) üzenetére


jacint78
addikt

Igen, bár a PWM-et lógva is lehet hagyni.

type your text here..

(#802) palwolf


palwolf
tag

Sziasztok!
Asus Z170-A és Pro Gaming lapok eléggé egy árban vannak, így a kérdésem az lenne hogy melyiket érdemesebb venni? Valamelyik problémásabb-e mint a másik? i5 6600K-t tennék bele, értelemszerűen tuning is lenne.
Válaszokat előre is köszönöm!

(#803) Milka 78 válasza palwolf (#802) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Minimális különbség (hangkari, pci slott, design) nem problémásabb egyik a másiktól.

(#804) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sziasztok! Mennyi esély van rá, hogy az ASRock H170M ITX/AC -re jön kaby lake kompatibilis Bios? Az Asrock mennyire szokta követni az új procigenerációkat a induló-kategóriás lapjaival?

Más: ez a lap mennyire jó alulfeszeléshez, energiaspóroláshoz? pl lehet a BIOS-ban deaktiválni az IGP-t, ha nincs dVGA rákötve? Otthoni HTPC+NAS alapja lenne i3 6300T procival.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#805) jacint78 válasza t72killer (#804) üzenetére


jacint78
addikt

Nem lehet VGA nélkül futtatni oprendszert, kivéve, ha olyan a rendszer amihez ez nem kell és értelmes sem lenne, mert nagyon alacsony a fogyasztása már ezeknek ürejáratban..

type your text here..

(#806) t72killer válasza jacint78 (#805) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gondolkoztam parancssoros szerver OS-en:K

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#807) jacint78 válasza t72killer (#806) üzenetére


jacint78
addikt

Akkor el kéne dönteni, hogy HTPC lesz, vagy szerver. :D

type your text here..

(#808) #29810176 válasza jacint78 (#807) üzenetére


#29810176
törölt tag

Legen mindkettő :D

(#809) t72killer válasza jacint78 (#807) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, HTPC-nek meredek lenne a parancssoros OS, grafikus megjelenítés nélkül :DDD

A "HTPC részt" csak hétvégente használnák, akkor át lehetne váltani grafikus módba/aktiválni az igp-t. Mondjuk ha <1W fogyi szintre "el tudja altatni" a hd graphics 530-at használaton kívül, az nekem teljesen okés:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#810) SaGaIn válasza rotor_ (#734) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Nekem Asus Z170-A lapom van a lan itt is problémázik valamiért késve indul el...

Biztos nem hardver hiba... vagy bios vagy nem tudom most frissítek majd a 1.6 ról 1.8 ra

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#811) Shaza


Shaza
senior tag

Sziasztok!

Egy i7 6700k alá keresek alaplapot,első körben 4.4-ig húznám(nem tudom ez mennyire számít nagynak)
A keret 60k köröli,de ha valami megéri a plusz pénzt az is megoldható.
Köszönöm!

(#812) #Morcosmedve válasza Shaza (#811) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

ASRock Extreme 4 teljesen jó! Olyan helyen vedd, ahol nem csalják el a három év garanciát!

© asszongya'hogy

(#813) bombibmw válasza #Morcosmedve (#812) üzenetére


bombibmw
veterán

+1.
Nagyon nem bántam meg, hogy AsRock-ot vettem.

(#814) atka76


atka76
tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne,hogy Vettem egy Asrock H170 Pro4 lapot és nem indul el a gép,illetve pontosítok nincs a monitoron jelem!Az integráltra is rátettem és semmi!A jelenség az,hogy nem is csipog bekapcsolás útán!Kipróbáltam memória nélkül is és adtam kiegészítő áramot is a lapnak!
Az a furcsa,hogy bekapcsoláskor a VGA ventilátorja elkezd pörögni de egy pillatan múlva megáll!Nem lahat táp hiba? Minden vadonat új!

Bendegúz

(#815) jacint78 válasza atka76 (#814) üzenetére


jacint78
addikt

Milyen videókártyát raktál bele? Amikor az integráltat próbáltad kiszedted belőle a kártyát? Az, hogy felpörög a ventilátor, majd utána leáll vagy lelassul teljesen normális. Amúgí igazán leírhatnád a többi részét is a gépnek.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#816) atka76 válasza jacint78 (#815) üzenetére


atka76
tag

Természetesen kivettem a kártyát!

TP-LINK Archer T4U
ASROCK H170 Pro4
INTEL Core i5-6500 3.20GHz 1151 BOX
2 db HyperX 4GB Fury DDR4 2400MHz CL15 HX424C15FB/4
ASUS STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5 GTX970 4GB GDDR5 OC PCIE
THERMALTAKE VN700M1W2N Overseer RX-I

Bendegúz

(#817) Májkii válasza atka76 (#816) üzenetére


Májkii
senior tag

Milyen tápod van?

(#818) jacint78 válasza atka76 (#816) üzenetére


jacint78
addikt

Lehetséges, hogy döglött a lap egyébként, sőt szerintem ez a legvalószínűbb, de ezt biztosra mondani nem lehet.

type your text here..

(#819) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az Asrock H170M-ITX/ac-n lévő miniPCIe slot vajon teljesértékű m.2 megoldás? Ezt írják:
"This Mini-PCI Express Slot supports WiFi and mSATA devices."

A 2015.11.11-i BIOS frissítés viszont ezt állítja magáról: "Improve M.2 and memory compatibility." - vajon ezekszt lehet ráakasztani rendes m.2 SSD-t? vagy egy m.2->usb3.1gen2 adaptert?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#820) atka76 válasza Májkii (#817) üzenetére


atka76
tag

Corsair GS 800

Bendegúz

(#821) atka76 válasza jacint78 (#818) üzenetére


atka76
tag

Szerinted akkor most mi tévő legyek,mert vadi új minden!

Bendegúz

(#822) TomiLi válasza t72killer (#819) üzenetére


TomiLi
addikt

Én úgy értelmeztem az Asrock leírását, hogy osztott az mSata. Vagy a wifi modul, vagy mSata ssd.....

Tárolás: - 1 x mSATA Connector (shared with Mini-PCI Express Slot), support RAID (RAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 10, Intel® Rapid Storage Technology 14 and Intel® Smart Response Technology), NCQ, AHCI and Hot Plug

Az m.2 -öt meg a gyártó a pci-e3.0 16x sloton keresztül képzeli el, átalakítóval.( csillagozva van a specifikációknál, a "Slotok"-nál) A bios frissítés szerintem csak az NVMe miatt tér ki az m.2 ssd-re.

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#823) jacint78 válasza atka76 (#821) üzenetére


jacint78
addikt

El kell vinni olyan helyre ahol tudják tesztelni az alkatrészeket. Vedd fel a kapcsolatot a bolttal ahol vetted, hátha tudnak mondani valami megoldást.

type your text here..

(#824) t72killer válasza TomiLi (#822) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értem, kár:( a 16x-os slotot egy usb 3.1-es adapterrel terveztem kihasználni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#825) TomiLi válasza t72killer (#824) üzenetére


TomiLi
addikt

Esetleg a Gigabyte H170N-wifi-s lapja nem lenne jó? Drágább, de ezen van már m.2 foglalat, és a többi paraméterben (gyors ránézéssel) nagyon hasonló...

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#826) t72killer válasza TomiLi (#825) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Már megvan a lap, csak tájékozódtam:). m.2 ssd nincs itthon kipróbáláshoz.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#827) rico21


rico21
tag

Sziasztok!
A következő lenne a kérdésem:
Van egy Asus Z170-PRO lapom a kérdés az lenne hogy, ha dugok a lapra egy tápot és NINCS benne se ram, se cpu, se vga vagy esetleg van (így is próbáltam ) egy pillanatra be kéne kapcsoljon az alaplap????
Úgy tudom el kéne így is induljon nem, csak sípol veszettül?!

Amilyen mértékkel vásárolsz olyan mértékkel adj is el! Vásárolni legolcsóbban, eladni legdrágábban!! Érdekes nem!?

(#828) Májkii válasza rico21 (#827) üzenetére


Májkii
senior tag

CPU,RAM,táp kell hozzá.

(#829) jacint78 válasza rico21 (#827) üzenetére


jacint78
addikt

Igen, valamit nem ártana csinálnia, ha mást nem egy pillanatra fel kellene pörögnie a ventilátoroknak és jellemző, hogy folyamatosan leáll és újraindul, ha nincs bennük processzor.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#830) Shaza


Shaza
senior tag

Sziasztok!
Azt lehet tudni hogy a következő generációs intel prociknak milyen lesz a socket-e?
Ice Lake Tiger Lake?
Azt tudom hogy a Kaby Lake 1151-es a következő a Cannon (ez is 1151-es?)

Köszi!

(#831) Májkii válasza Shaza (#830) üzenetére


Májkii
senior tag

A Cannon már nem lesz 1151-es. Ami utána jön azzal szerintem még ne foglalkozz.

(#832) Shaza válasza Májkii (#831) üzenetére


Shaza
senior tag

A wiki azt írja hogy 1151-es lesz ,de ki tudja mikor volt az frissítve. :S

(#833) Májkii válasza Shaza (#832) üzenetére


Májkii
senior tag

(#834) t72killer válasza Shaza (#832) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Attól, h uannyi lába lesz, még semmi gari, hogy a mostani lapokba belemegy (ld lga 2011 vs 2011v3). Még ha elvben megvalósítható is lenne, a lapgyártók se biztos, h 2017-ben nekiállnak cannon-t fogadó bios-t írni a zömében 2015-ös eresztésű sunrise point lapokra.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#835) Shaza válasza Májkii (#833) üzenetére


Shaza
senior tag

Köszi az infót ,de a legjobb döntés jelen pillanatban a skylake?

(#836) t72killer válasza Shaza (#835) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Attól függ, mire kell. Ha dvga mellett játékra, akkor bőven jók még a tuningos Haswell-ek. Ha igp-t használsz, akkor szvsz várj 2 hónapot és itt a Kaby a union point lapokkal (ez oda-vissza kompatibilis a skylakkel, viszont újabb lévén esély van rá, h a cannonlake is belemegy majd). A kaby grafikában állítólag lényeges ugrás lesz.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#837) Májkii válasza Shaza (#835) üzenetére


Májkii
senior tag

Igen.

(#838) Joker94Hun


Joker94Hun
tag

Sziasztok!

Sajnálatos módon hozzátok kell fordulnom tanácsért,tegnap összerakásra került a gépem(i5 6500-h170 asrock pro4 illetve 2x4gb hyperx ddr4 ram).Sajnos ha dual chanelben szeretném üzemeltetni a ramokat a gépem nem kapcsolbe csak 3-at sipol,single chanelben viszont simán mennek a ramok.Ismerősömnek szerencsére ugyan ilyen ramjai vannak.Ő gépében tökéletessek voltak a ramjaim és külön külön is mennek.Ez után találtunk egy 2.2-es verzióju bios-t a lapomra amit felis telepítettünk.A probléma annyiban változott hogy már nem sipol 3-at a lap hanem csöndbe van és nem indul el,single chanelben továbbra is működnek a ramok. Szerintetek garanciális probléma lesz a lappal vagy csak nem kompatibilis az alap lapom a ramokal? :(

(#839) t72killer válasza Joker94Hun (#838) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sztem gari.:( A haver ramjait esetleg próbáltátok a te lapodban?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#840) jacint78 válasza t72killer (#839) üzenetére


jacint78
addikt

El is olvastad amit írt? Egyébként kapott már választ másik tpoikban, ráadásul helyeset, a processzor foglalatot kell ellenőrizni, kicsit megmozgani benne a processzort (a lenyomó füllel kell játszani néhányszor) és rendben lesz valószínűleg.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#841) rico21


rico21
tag

Sziasztok!
Már tettem fel kérdést:
Sziasztok!
A következő lenne a kérdésem:
Van egy Asus Z170-PRO lapom a kérdés az lenne hogy, ha dugok a lapra egy tápot és NINCS benne se ram, se cpu, se vga vagy esetleg van (így is próbáltam ) egy pillanatra be kéne kapcsoljon az alaplap????
Úgy tudom el kéne így is induljon nem, csak sípol veszettül?!

Esetleg valaki nem tudná ki próbálni nekem, hogy ram meg proci nélkül mit csinál az alaplapja ha be kapcsolja? meg pörgeti a táp ventit 1x vagy valami, vagy ad valami hangjelzést a beeper ilyesmi köszi előre is!!! :R

[ Szerkesztve ]

Amilyen mértékkel vásárolsz olyan mértékkel adj is el! Vásárolni legolcsóbban, eladni legdrágábban!! Érdekes nem!?

(#842) jacint78 válasza rico21 (#841) üzenetére


jacint78
addikt

Kaptál választ már akkor is. A 775 és korábbi lapok bekapcsolnak és csak megkukulva úgy maradnak amíg le nem kapcsolod, az i processzorok óta a legtöbb elindul, majd 1-2 másodperc múlva leáll, némelyik ezt ismételgeti. Kivételek mindíg vannak, találkoztam már olyan Z6 Z8 csipes lapokkal amik bekapcsoltak és nem áltak le processzor nélkül, de mindegyik bekapcsol, hacsak rövid időre is.

type your text here..

(#843) rico21 válasza jacint78 (#842) üzenetére


rico21
tag

:R :R

Amilyen mértékkel vásárolsz olyan mértékkel adj is el! Vásárolni legolcsóbban, eladni legdrágábban!! Érdekes nem!?

(#844) k.soma


k.soma
senior tag

Sziasztok! Remélem jó helyen járok és kapok valamiféle választ a problémámra.

Adott egy ASUS Z170 Pro Gaming alaplap amiben benne van egy i7 6700 (NEM K-s!!) és még 16GB Corsair Vengeance DDR4 3000Mhz-es RAM van mellécsapva (Samsung 850 Pro SSD-n a rendszer).

A problémám a következő. Ha az automatikus beállításokon hagyok mindent a proci és rampiszkálós részeken a bios-ban akkor 2133Mhz-en futnak a ramok és a gép boot ideje ~1 perc. Viszont ha beállítom az XMP-vel (vagy manuálisan szorókkal, stb piszkálva felfelé) 3000mhz-re a ramokat akkor a bekapcsológomb megnyomásától eltelik 45-50másodperc (nem túlzás, mértem) amíg a bios bejön ( azaz az ASUS logo), addig nincs gép csak a ventik mennek annyit hallani, majd utána indul el a bootolás. Ezután már viszont 3000Mhz-en futnak a ramok és nincs is semmi hiba a dologban, viszont azért baszcsizza a csőröm, hogy egy ilyen konfig ilyesmit tud produkálni, mert nem ezért fejleszt az ember gépet, hogy többet kelljen várjon mint egy korábbi generációs konfigon..

Arra tudok csak gondolni, hogy összeakad a procim nem K-s része és a RAM órajele.. amit én nem akarok a gyárinál nagyobbon futtatni viszont ez a gép(alaplap) már OC-nak veszi.

A válaszokat előre is köszi :)

[ Szerkesztve ]

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#845) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gyors kérdés: az Asrock h170m-itx/ac-m most érkezett meg, az alap 24pines tápcsati mellett van egy 4pines ATX12V-tápcsati. Enélkül is használható a rendszer, vagy ezt is mindenképp etetni kell? Csak azért kérdem, mert paneltápról lesz etetve a kicsike, és szűkében vagyok a tápkábeleknek, egy ilyet kéne beszereznem,ha mindenképp be kell kötni:

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#846) jacint78 válasza t72killer (#845) üzenetére


jacint78
addikt

Az ATX12V mindenképpen kell. Ha paneltápról lesz üzemeltetve, akkor tegyél egy kábelt a tápra a többi mellé és kész, kábelt hibás tápról tudsz bontani.

type your text here..

(#847) t72killer válasza jacint78 (#846) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi, így lesz:R Azért furcsálltam, mert a mATX lapomon egy 8-pines csati van extraként.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#848) jacint78 válasza t72killer (#847) üzenetére


jacint78
addikt

Na jó, de az összefüggés? Az megy a 8-as csatlakozó nélkül? A 8 pines ATX, vagy PCI expressz kiosztású? Ha csak kiegészítő tápcsatlakozás a VGA-nak, hogy ne legyen terhelve az ATX24 csatlakozó, akkor mehet nélküle, ha rendes ATX12V csatlakozó a processzornak akkor nem megy nélküle.

type your text here..

(#849) t72killer válasza jacint78 (#848) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Na jó, de az összefüggés?" ja, sehol ;] , csak ezen is kerestem a 8-pines extra csatit, a 24-es mellett (ahogy a gryphon lapomon van), ennek hiányában nem egészen tudtam hova tenni a nyák belsőbb tájaira helyezett kósza p4-csatit:DDD. A Gryphont nem próbáltam még csatikihúzással, tartok tőle, h a VGA hisztizne (igaz, az ő csatijai is be vannak kötve). A kis ITX nem fog kapni vga-t, csak a procit+ramokat kéne elhajtani, fura, hogy ehhez külön csati kell.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#850) Montesantos


Montesantos
senior tag

Sziasztok!
Van egy MSI Z170A GAMING M7 lapom + cm haf x ház, a ház kimenetei között van firewire csatlakozó (hangkártyához kellene) a csatlakozó belső kábelét hova tudom dugni az alaplapon?

vagy jobban járok ezzel:[link]

alaplap:

házban lévő csatlakozó: (1394a)

[ Szerkesztve ]

Gabi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.