Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Ebben a fórumban bármely alaplap gyártó termékével kapcsolatosan lehet tapasztalatokat megosztani és kérdéseket feltenni, esetleg összehasonlítani.

2015 második felében megjelentek a H170 és Z170-es chipset-el rendelkező Skylake processzorokat támogató alaplapok.

Főbb gyártók ABC szerint:

ASROCK

ASUS

EVGA

GIGABYTE

MSI

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#2) blu79 válasza h1mpi (#1) üzenetére


blu79
addikt

- megszületett :)

-ez már kellett , köszönjük

Asus és Giga lapok a legszebbek, főleg a fehér piros Giga :D

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#3) #Morcosmedve válasza h1mpi (#1) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

:C :R Köszönjük!

© asszongya'hogy

(#4) h1mpi válasza blu79 (#2) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Láttam senki nem csinál semelyik márkának én meg "kívülállókét" nem akartam :P
De nekiestem a témának és szerintem ez jobb, mint külön-külön, ha valaki keres valamit ott a kereső :K

(#3) hpeter10: Mindent a közösségért :D

A kezdőkép, pedig (ha már én csináltam) a szerelmem SOC széria :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#5) #Morcosmedve válasza h1mpi (#4) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Na igen, mert elég jellemző, hogy önmagukban nem nagyon pörögnek ezek a topikok, a hátrány az lehet, ha valaki megkérdi milyet vegyen :DDD

© asszongya'hogy

(#6) h1mpi válasza #Morcosmedve (#5) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ha megnézed a vga-kból sincs márka specifikus topic.

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#7) #Morcosmedve válasza h1mpi (#6) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ja, egyetértés is ritkán van :D Meg ott azért nem 2-3 évre veszik, nekem is mi macera gariba hordani, szerelni, stb. egy lapot. Viszont egybe lesz lathato mindengyik elonye hatranya es szerencsre a tobbseg, aki ezeket veszi nem feltelten fan, hanem el tudja mondani mi a jobb abban az arban :)

© asszongya'hogy

(#8) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Köszönjük a topicot. :R Nekem az Asrock eddig a favorit külsőleg. Nem túl gamer de nem is túl egyszerű. Egyébként ennek az erősített PCI-E sínnek mi a haszna? Tört már le valakinek?

(#9) h1mpi válasza CsonkaImo (#8) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Szerintem, ha normálisan kezeled nem tud letörni. Én már vagy 20x tettem ki be a vga-kat és semmi. Ez gondolom a "találjunk ki valamit" brainstorm eredménye :D

Amúgy ez az első széria, ahol design szempontjából nagyon oda tették magukat a gyártók.

[ Szerkesztve ]

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#10) gk004 válasza h1mpi (#9) üzenetére


gk004
tag

It van pár lap tesztje, elég részletes. [link]
GIGABYTE Z170X-UD5 (Intel Z170)
ASRock Z170 Extreme4 / Extreme4+
GIGABYTE Z170X-Gaming G1
EVGA Z170 FTW
ASRock Fatal1ty Z170 Gaming K6
ASUS ROG Maximus VIII Hero

Ez alapján egyelőre az Asrock Gaming k6 a nyerő nálam, bár még az asus-t nem olvastam.

CMDR Blian

(#11) h1mpi válasza gk004 (#10) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Köszi ez hasznos infó. Sajnos még jól utána kell nézni külföldi fórumokban is alaplap vásárlás előtt, mert a BIOS-ok nem az igaziak...

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#12) gk004 válasza h1mpi (#11) üzenetére


gk004
tag

Á, az a legkisebb probléma, biztos hamar kijönnek a friss BIOS-ok. Vagy UEFI, hogy polkorrekt legyek :DDD

CMDR Blian

(#13) #Morcosmedve válasza gk004 (#12) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

csak ha nem ismeri fel az USB-t akkor nem lesz gépezés :DDD jó, lehet a PS2 fog menni. :)

© asszongya'hogy

(#14) Locutus


Locutus
veterán

Max8gene:

Most raktam össze, win10 fent, de azért még vannak megoldandó gondok...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#15) h1mpi válasza Locutus (#14) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Zseni, gratula! :C

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#16) XXArcAngelXX válasza h1mpi (#1) üzenetére


XXArcAngelXX
tag

Az a piros fehér Giga lap 😏 . Gyönyörű!!! De az ára is brutális.

The brightest flame casts the darkest shadow... Let the Universe Burn!!! BattleTag: Gabriel#21210

(#17) blu79 válasza XXArcAngelXX (#16) üzenetére


blu79
addikt

Jah 160k körűl van. Valóban brutális az ára is. Szerintem az SOC sem néz ki olyan rosszul és annak az ára sem annyira brutális :)

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#18) h1mpi válasza blu79 (#17) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Majd évvége felé egy olyan csere lehet bejátszik :K

[ Szerkesztve ]

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#19) Maotun


Maotun
őstag

Hmmm a hatsó I/O portok feletti műanyag "spoiler" mi célt szolgal?
Pl.: asus hero ettől több meg + 2 sata3 csatlakozóval mint a ranger?
Lényeg mivel tud többet a hero mint a ranger, megéri a több pénzt???

(#20) akoska07 válasza #Morcosmedve (#13) üzenetére


akoska07
nagyúr

PS2 biztos,hogy megy,én is így telepítettem fel a win7-et.

Engem meg az érdekelne,mikor lesznek hajlandók végre kiadni az M9-cet és az XPower-t felhasználásra. :))
Ha tud vki vmit ne tartsa magában. :R

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#21) Landon


Landon
őstag

Üdv Urak,

Hát eddig voltam képes ellenállni... A hétvégén én is belépek a klubba egy msi Z170A Gaming M7-tel + 6700k-val. :)

Memória téren még nem tudtam dönteni. Egyelőre ezeket nézem de nem nagyon tudok dönteni:

HyperX 16GB Fury DDR4 2666MHz CL15 KIT HX426C15FBK4/16 - 4db-os kit
CORSAIR 16GB Vengeance LPX DDR4 2400MHz CL14 KIT CMK16GX4M2A2400C14

Mind 2 darab elég "szegényes"... Holnap felhívom RAMbazárt, hogy a héten tudnak e szerezni egy ilyet: G.Skill - F4-2666C15D-16GVR - RipjawsV VR - 41k, ez nem gyanúsan olcsó ezért a kit-ért? :B

Ezúton is még egyszer köszönöm Akoska-nak a türelmét és segítségét a döntéssel kapcsolatban!

:R

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#22) #Morcosmedve válasza Landon (#21) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Grat, akkor eldolt, kivancsian varjuk! :)

Tudom, hogy nincs sok kozom hozza, nem megmondo emberkent kerdem, kivancsisag, de miert ilyen "gyenge" ramokat vesztek? DDR3-bol is 2400 es kit em volt 2666-on :U (es nem, nem volt dragabb mint egy 1866-os) - szamomra meglepo.

© asszongya'hogy

(#23) akoska07 válasza Landon (#21) üzenetére


akoska07
nagyúr

:R

Kíváncsian várom majd a teszteket.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#24) Landon válasza #Morcosmedve (#22) üzenetére


Landon
őstag

Így van. Maradok a main-stream-en. :D Nem bírtam megállni hiába voltam a z170-re való váltás ellen. :N

Szerintem teljesen jogos a kérdésed! :K Én csak a magam nevében tudom magyarázni a memória kérdést de talán páran lehetnek még így ezzel: az ember úgy van egy kicsit a vásárlással szerintem, hogy a CPU-ra és a lapra inkább ad többet és mire elér a RAM-hoz ott huzza meg a szíjat... Ami egy hülyeség mert persze mindegy lenne itt már, hogy fizetek 40k-t mondjuk egy 2666MHz-es kit-ért vagy 55-öt egy 3GHz-sért (kb. hasra ütés szerűen mondtam valamit). Én a fentebbi kommentembe írt 2 opció közül egyiket sem szeretném igazán ugyanakkor nagyon szeretném hétvégén összepattintani a rendszert és RAM tekintetében a 40-55k range-ben szeretnék maradni, 60k körül már nem szívesen adnék érte.

Mindenképp felhívom ma a RAM bazárt, hogy Péntekre tudnának e szerezni RipJaw VR-t de az kb a csodával lenne határos... :( Ez is egy olyan dolog, hogy az ember fél, hogy megégeti magát a RAM-okkal, hogy mi van ha nem mennek hiába van itt az élő példa/példák, hogy mennek az x99 certified RAM-ok is szépen pláne a legújabb BIOS frissítésekkel. Nem tudom ASUS/Giga hol jár de msi elég gyakran tolja ki magából a BIOS-okat ahogy néztem. Mind ennek ellenére persze én is mélyebben fogok aludni ha azon a nyomorult dobozon rajta lesz, hogy z170 certified. :DDD

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#25) #Morcosmedve válasza Landon (#24) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Koszonom a valaszod! :R Igen valami ilyesmi lehet az oka,mvagy,mhogy azt mondjak, hogy ugy se szamit.
Egyebkent ez a lelki beke sulyos erv szokott lenni :DDD de kb kizart, hogy ezen a heten megjon nekik, de elofordul, nekem szombatra jott meg es az pont munkanap volt :) meg azt mondtak, altalaban kovi het hetfore megjon. De van az a rendeles, amit ketto hetfo ovez, mire megjon. Jo lesz a konfigod egyebkent :)
Asus elegge BIOS tolos fajta, sokat foglalkoznak a lapokkal, giga is szokott, de eltérő, hasonloan az MSI-vel.

© asszongya'hogy

(#26) Old FatBoy


Old FatBoy
aktív tag

Hát elég csücskös ezeknek a Z170-es lapoknak a grafikus képessége.
Drága csúcsproci támogatás/amiben már elég tűrhető Igp van integrálva/ és ennek ellenére a 160K-s csúcs alaplap/Gigabyte G1/ ami Hdmi 2.0-ás kimenettel rendelkezik specifikációjában is ezt olvasom:Maximum shared memory of 512 MB!
És ez van a többi drága lapnál is.
Miért? :(((

Audiophile Troll

(#27) Fandango válasza Old FatBoy (#26) üzenetére


Fandango
veterán

Nekem inkább az furcsa, hogy mi a bánatnak van ezekben VGA? :F

(#28) Old FatBoy válasza Fandango (#27) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Nem a lapban hanem a prociban van.
Állítólag ez a jövő Videokari+Igp = egységben az erő.
Én is szívesen mellőzném de jelenleg be kell érnem vele mert a költségvetésbe nem fér új videókártya a jelenlegi 5850 pedig megy a gyereknek a régi gépemmel.
És a jelenlegi VGA felhozatal nem túl csábító inkább várok még vele.

Audiophile Troll

(#29) Fandango válasza Old FatBoy (#28) üzenetére


Fandango
veterán

Ohh bocsánat kicsit benéztem, munka közbe nem kellene fórumozni. :DD

(#30) Locutus


Locutus
veterán

Azt tudja valaki, hogy az ASUS-ok 2 pines T_SENSOR-jára mit lehet rákötni?

Bármilyen venti vezérlőből megmaradt 2 eres hőmérő kábel jó rá? Szabványos ez?

Sajnos a manualban sincs semmi infó a ráköthető cuccot illetően... csak hogy van ilyen port és kész...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#31) XXArcAngelXX válasza Locutus (#30) üzenetére


XXArcAngelXX
tag

Elvileg bármilyen hőmérséklet szenzor jó hozzá. Ha rajta van utána jön fel az opció a biosban. Legalábbis Rampage 5 Extreme-nél láttam ilyet.

[ Szerkesztve ]

The brightest flame casts the darkest shadow... Let the Universe Burn!!! BattleTag: Gabriel#21210

(#32) blu79


blu79
addikt

Thunderbolt 3 :)

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#33) XXArcAngelXX válasza blu79 (#32) üzenetére


XXArcAngelXX
tag

Egyáltalán a Thunderbolt csatlakozás elterjedt? vagy csak én ismerek kevés embert aki használja?

The brightest flame casts the darkest shadow... Let the Universe Burn!!! BattleTag: Gabriel#21210

(#34) Lauda


Lauda
félisten

Hali!

B150/H170 chipset kozott mi a kulonbseg? Latom B150 kezeli DDR3-at is. Mas egyeb?

Nem tudom ez a pci express lane mit jelent: http://ark.intel.com/compare/90595,90592

Koszi!

[ Szerkesztve ]

(#35) h1mpi válasza Lauda (#34) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nem tudja a vga-t 16x-an kezelni, szvsz felejtős dVGA esetén. IGP-vel viszont elmegy.

[ Szerkesztve ]

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#36) Lauda válasza h1mpi (#35) üzenetére


Lauda
félisten

Na ezt nem ertem miert irjak ott, az alaplapok honlapjan mast irnak: pl :F ;) pl 2

[ Szerkesztve ]

(#37) h1mpi válasza Lauda (#36) üzenetére


h1mpi
nagyúr

ez érdekes, valószínű mind két oldalnak igaza lehet, de a miértet nem tudom :)

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#38) Nwis86


Nwis86
aktív tag

További alaplapok mikor várhatóak? Lesznek egyáltalán? Mert ez a mostani felhozatal nem túl sok, ráadásul szinte mindegyik ronda piros.... Leváltanám öregedő X58-as rendszerem, amúgy is félek már hogy a cpu alatt meghal a lap aztán nézhetek, viszont én leírhatatlanul utálom a piros termékeket, ingyen se raknék a gépbe olyan cuccot ami tartalmas piros színt... Első sorba kék, aztán zöld, vagy esetleg sima fekete lap kéne, na itt kezdődik a gondom, hogy 1151 be eddig nincs kék, zöld meg pláne de azon igazából nem is csodálkozok, régóta nincsenek szép zöld lapok, bezzeg anno X58-ba Gigának voltak... Ha pár hónapon belül nem lesz valami kékes lap, akkor sajnos 1150et fogok építeni, Asrock Z97 Extreme 4-el, esetleg 2011-et, csak azért ez idegesítő... :O

(#39) h1mpi válasza Nwis86 (#38) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Olyan 80%-os lehet a kint lévő lapok száma. Még várható mindenhol egy-egy lap, de magy dolgokra már nem kell számítani.

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#40) Landon


Landon
őstag

Azt hiszem holnap modositom az iponos rendelesem msi gaming M7-rol egy Asus Deluxe-ra. :) Remelem meg engedni fogjak... 20k-val olcsobb volt a ram+cpu igy miert ne. :DDD

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#41) #Morcosmedve válasza Landon (#40) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Semmi nehezseg nem lesz, az uj rendelesnel ird be megjegyzesbe h melyik rendeles nem kell, ha bonyolultabb, a mar megrendelt arut mailben mond le. De mindekepp erdemes megrendelni, addig amig az az ar ami neked kedvezo, mert mailben nem fognak neked joarasan nezni semmit.

© asszongya'hogy

(#42) Landon válasza #Morcosmedve (#41) üzenetére


Landon
őstag

Hmm rendben, akkor lehet ma meg is rendelem bar igazabol mindegy mert most inkabb kicsit fentebb van az ara. Koszi az infot! :R

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#43) #Morcosmedve válasza Landon (#42) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ezt te tudod, meg eleg heltikusak a z170 arak, szoval nem meglepo. Majd okosan dontesz :) Nm. :)

© asszongya'hogy

(#44) Landon válasza #Morcosmedve (#43) üzenetére


Landon
őstag

Hát kolléga ha én 100%-ig okosan és ésszerűen döntöttem volna eddig akkor most nem ebben a topicban beszelgetnénk azt hiszem. :D

Szerk: most nézem az ár grafikont és egyáltalán nem mozgott eddig nagy range-ben az asus deluxe ára úgyhogy ennek fényében nincs mit vesztenem a rendelés időzítésével. :) Viszont attól parázok, hogy mivel az msi-t külföldről rendelték be azért le leszek ugatva ha lemondom... bár gondolom akkor meg berakják raktárra. Nekik végülis mindegy.

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#45) #Morcosmedve válasza Landon (#44) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Haha, hat akkor meg rendeld be a Gigabyte G1-et 160k-ert :DDD

Szerintem jobban sirnanak, ha vissza vinned, mert neked a Deluxe kell, illetve ok is siman lemondjak a rendelesed, ha elirjak az arat vagy teves a beszallitoi informaciojuk a termek elerhetoseget illetoen.

Sztem megy vissza a disztributorba/nagykerbe, egy kis logisztika a hatrany max, de sztem naponta jarogatnak ilyen helyekre.

A stagnalas azert hulyeseg, mert az ejfelkor jegyzi az adott arat, tehat a napi 3-4 arvaltozast nem.

© asszongya'hogy

(#46) Landon válasza #Morcosmedve (#45) üzenetére


Landon
őstag

Ja szerintem se lesz para. Ahogy nézem van erre egy külön topic ahol xy csak odaböffenti, hogy #xxxxx-t le mondja. Én ettől udvarjasabb leszek és felhívom őket biztos ami biztos.

Ahh ezt nem tudtam! Hát ez elég hoki rendszer akkor így valóban... Átb.szós. :) iPon-nál akkor ezek szerint éjfélkor van piac-zárás és csak napi closing price-t mutatnak semmi daily high/low. :DDD

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#47) #Morcosmedve válasza Landon (#46) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Hat igen, eleg hoki... en azert mailben irnek nekik az a tuti es korrekt.

© asszongya'hogy

(#48) Patesz1337


Patesz1337
tag

Hali.

Új gép, új win. msi z170a gaming m3as lap. hátlapi hang kimenetelle van gondom. Feltelepítem a drivert, újraindítom a gépet és a hangoknál azt írja, hogy nincs telepített hangeszköz.
Drivert próbáltam ami az alaplapi dvd-n van és honlapról letöltöttem is, mindkettőnél ezt játsza el.
Valakinek tipp, hogy mi lehet a baja?
Hang nélkül nem az igazi az élet :)

(#49) h1mpi válasza Patesz1337 (#48) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Szokásos MSI probléma. Uninstalláld a Realtek drivert és próbáld meg sima Win driverrel. Én anno ezért adtam el a Z87-est.

[ Szerkesztve ]

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#50) Patesz1337 válasza h1mpi (#49) üzenetére


Patesz1337
tag

eszközkezelőbe rámegyek a hang, videó részre, ott van egy Hihg Definition Audio hangeszköz, ezt eltávolítom, újraindítom a vasat és megint ott van.:S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.