Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) totya1980 válasza Milka 78 (#350) üzenetére


totya1980
tag

Hali.Feszültséget kellett emelni.De alapfeszen kb.4-4.2Ghz-et ment.Amúgy igen ennyi.Asrock oldalàn olvastam,remélem jól hogy tuningnál az integràlt grafikus chip felejtős.Csak videokàrtyával megy.Mondjuk az integràltat amúgy se hasznàltam.Meg minden energiatakarékos fiszfaszt kikapcsoltam.De lényegébe ennyi.Ki kéne próbálni egy i5-ös procival is.Ja meg pesze az új bios.

[ Szerkesztve ]

(#352) Hunter2 válasza totya1980 (#348) üzenetére


Hunter2
addikt

milyen asrock lapok támogatják a non-K procik tekergetését?
Neked pontosan milyen lapod van?

(#353) totya1980 válasza Hunter2 (#352) üzenetére


totya1980
tag

Szia nekem asrock fatality z170 gaming k6 van.Szerintem az összes z170-es asrock lapra jött sky oc bios.De úgy tudom hogy egyenlőre csak a z170-es lapok támogatják.

[ Szerkesztve ]

(#354) totya1980 válasza Hunter2 (#352) üzenetére


totya1980
tag

http://www.asrock.com/news/events/SkyOC/

(#355) ergoGnomik


ergoGnomik
tag

Üdv!

Nekem csak egy pronyó GA-H170-HD3 DDR3 lapom van, nem olyan tuning csoda mint amilyenekről eddig szó esett. A kérdésem a lemeztitkosításra vonatkozna. Adott egy W8.1 telepítés egy SSD-n (SATA Port 0), és egy W7 telepítés egy másik SSD-n (SATA Port 1). Elvileg mindkettő SSD SED típus. A dual boot-ot az F12-re előugró menüből oldom meg. Hogyan lehetne beállítani a gépet úgy, hogy csak a W8.1-es SSD-n kapcsoljam be az öntitkosító funkciót, és megmaradjon az eddigi dual boot képesség? Lehet egyáltalán ilyet? Vagy ha nem itt kellene érdeklődnöm, hol tegyem fel a kérdésemet?

Előre is köszi!

(#356) Maotun


Maotun
őstag

NOS
asus sabertooth z-170 ről dió héjban :
out of the box bios friss és xmp profil és ennyi .... 1 óra BF4 alaplapi hőmérséklet 34c,
cpu 44c (ez a phanteks-és a ház érdeme) vga max 63 c (ez meg a Palit-é)
jelenleg stock bios 1,235v -t kap a cpu.
vannak itt még tartalékok csak időm legyen (még hogy nem tuning lap majd kiderül...)
alaplapi ventik kicsit hagosak de UFI-ben szabályozhatóak...
viszont a thermal armore nem marketing maszlag pont annyival hoz többet a hero nál mint amivel többe kerül.
pl.: 2 db M.2 pcie lehetőség.... stb

[ Szerkesztve ]

(#357) Milka 78 válasza Maotun (#356) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Őőő...1 óra ibt maximum,1.328v fix proci,pch 1.0025 fix,alaplap 33-34 fok ,mindez egy 42 ropis fata1ity k4-től amin nincs armor,sőt kb faék egyszerű alaplapi hűtése van. :)
Ha simán csak játszok akkor még lejjebb kúszik.

(#358) nortberg


nortberg
csendes tag

Hali
Van egy Asus z170 pro gaming lapom, és egy CM Storm Devastator egér-bill kombóm( [link] [link]).
Az lenne a kérdés, hogy amikor kikapcsolom a gépet a bill elalszik, de az egér világít tovább, és az alaplapi ledek is villognak tovább. Mit kéne átállítani a biosban? A Legacy USB Support-ot átállítottam disabled-re, de az egér ugyanúgy világít. Az alaplapi ledeknél pedig pulzáló, folyamatos vagy off módok vannak.

(#359) Maotun


Maotun
őstag

ahhoz képest hogy nem tuningos a saber:

(#360) Maotun válasza Milka 78 (#357) üzenetére


Maotun
őstag

az nagyon jó egy "faéktől" :R

(#361) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Eddig nem csalódtam benne,pedig csak közép/belépő szintű lap:K
Mondjuk most is inkább a procin múlik minden.Ha jófajtát fogsz ki egy vágódeszkán is megy a proci.Ha gyenge akkor a világ legjobb lapja sem lesz jó alá.
Amúgy félreérted.Saber tuningos,minőségi lap,egyedi színvilággal,kiterjesztette garival.Inkább az ára ami mellbevágó,de ismerem a "márpedig nekem ez kell" érzést így megértem,hogy miért választottad :K

[ Szerkesztve ]

(#362) Maotun válasza Milka 78 (#361) üzenetére


Maotun
őstag

igen, a cpu átlagos nálam is 1.325v stabil 4,6 ghz. IBT játékok rendben IBT alatt 80c a legmelegebb mag. ez ok.
A 4,8ghz is megvolt, biosz 1,360v ami cpuz ,HWInfo64 szerint terhelésen már 1,426v volt :Y és itt már belenyalt a maghő a 90 c.-be. igaz IBT 5.kör nél érte ezt el így kiszálltam a 4,8 Ghz-ből.
vagy finomhangolni kéne , meg vízhűtés...
de doszt ölég a 4,6 de még alapon is 100% kihajtja a 980 ti-t.

(#363) ergoGnomik válasza ergoGnomik (#355) üzenetére


ergoGnomik
tag

Akkor senkinek sincs ötlete? Annyi se hogy merre próbáljak érdeklődni? :O

(#364) jacint78 válasza ergoGnomik (#363) üzenetére


jacint78
addikt

Mivel a windows titkosít, ott kellene feltenned a kérdést, ennek semmi köze az alaplaphoz szerintem.

type your text here..

(#365) ergoGnomik válasza jacint78 (#364) üzenetére


ergoGnomik
tag

Hát, nem teljesen. Amennyiben a BitLockert használod titkosításra, akkor igazad van, de én ezt pont ki szeretném kerülni.

A SED Self-Encrypting Drive-ot jelent, ami nyilvánvalóan egy olyan meghajtó, aminek van beépített titkosító funkciója. Találtam néhány notebookkal kapcsolatban ilyen-olyan fórumokon utalást arra, hogy a BIOS-ban valahol jelszó megadásával aktiválható ez a szolgáltatás. Ezt hol keressem az én alaplapom BIOS-ában, illetve hogy lehet úgy beállítani hogy csak az egyik meghajtómra vonatkozzon? Ez lenne az én kérdésem. Ez biztosan nem Windows téma.

De azért köszi, hogy legalább próbálkoztál!

(#366) jacint78 válasza ergoGnomik (#365) üzenetére


jacint78
addikt

Értem. Szerintem azt ne a biosban keresd, hanem a megahjtókhozz keress valami szoftvert amivel ezt be lehet álítani, legalábbis rövid netes kutatás után ez jött le.

type your text here..

(#367) Maotun válasza Milka 78 (#361) üzenetére


Maotun
őstag

boldog karácsonyt topiktárs!
bejgli után megtudtam, alaplapom nem saber, nem is asus, hanem TRIÁL :DD

(#368) pigatt


pigatt
őstag

Sziasztok!

Tervezgetem a Z170-re váltást és a memória választásban, lenne egy kérdésem.
Annak idején amikor a Sandy-t vettem (4 éve), akkor mindenki azt sulykolta, hogy a RAM feszültség NE legyen több mint 1,5V, mert ha magasabb az már káros lehet más alkatrészekre.
Ez most mennyire kőbevésett szabály a Z170-nél az 1,2V-al? Mert azok a memóriák amik tetszenének szinte kivétel nélkül 1,35V-on mennek a gyártói specifikációk alapján.

Válaszokat előre is köszönöm!

i9 / 4080 / 32"

(#369) Milka 78 válasza pigatt (#368) üzenetére


Milka 78
nagyúr

1.350v simán mehet,de pl én napok óta 1.374v-n járatom és köszöni szépen jól van.Majd minden 2666mhz fölötti szett 1.350v-n megy.Ez OC-nak minősül,de belülesik kívül az Intel által meghatározott feszhatárnak.

(#370) pigatt válasza Milka 78 (#369) üzenetére


pigatt
őstag

Rendben köszi szépen.

i9 / 4080 / 32"

(#371) totya1980 válasza pigatt (#370) üzenetére


totya1980
tag

Hali.Nálam az 1.4v-ot is bírják.Nem melegszik.

(#372) Tukolp


Tukolp
aktív tag

Sziasztok,

Van egy ilyen lapom : Giga Z170X-UD3.
Annyi " bajom" lenne vele, hogy a felső hűtőborda, ami itt a képen is látszik, amire rá van írva, hogy "Ultra Durable" kicsit mozog, de csak akkor ha mozgatom, amúgy kontaktban van az alatta lévő alkatrészekkel.
Kérdem én ez gond-e, vagy ne törődjek vele?
Igazából ha rányomom a helyére, akkor úgy tűnik, hogy a helyén marad és érintkezik az alatta lévő alkatrészekkel.
Gondolom azért mozog, mert csak 2 rugós pinnel van odafogatva, gyárilag.
Itt a kép: [link]

Köszi a véleményeket.

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

(#373) jacint78 válasza Tukolp (#372) üzenetére


jacint78
addikt

Meg is válaszoltad a kérdésedet. Mivel két kis pöcök fogja két gyenge rugóval, ezért tud mozogni, értelmesebb gyártók túloldalon merevítőt és csavarokat használnak, ha nincsenek összefogatva hőszővel a bordák. Ne foglalkozz vele jó az.

type your text here..

(#374) Tukolp válasza jacint78 (#373) üzenetére


Tukolp
aktív tag

Hősző ?
Az micsoda ? :)

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

(#375) jacint78 válasza Tukolp (#374) üzenetére


jacint78
addikt

Hőcső. :)

type your text here..

(#376) Tukolp válasza jacint78 (#375) üzenetére


Tukolp
aktív tag

:D :D
Nincs amúgy rajta, visszanyomtam a helyére. Akkor nem törődök vele.
Köszi. :)

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

(#377) Gerisz


Gerisz
addikt

Sziasztok!

Asus Z170 Pro Gaming lapom van. Az már tény, hogy hibás a lap, mert kettő memória slot nem működik rajta, de olyan gondom is van ,hogy a Razer Taipan nem működik rendesen. Kimaradnak mozdulatok, kattintások. Nincs másik vezetékes egerem amit kipróbáljak, de az egér tökéletes a laptopokba és a régi géppel is. A vezeték nélküli egér viszont működik a géppel MX Performance.
USB driver, bios? Merre keresgéljek?

(#378) #Morcosmedve válasza Gerisz (#377) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

BIOS-t felfrissitetted? :U
Lehet ez is a lap hibaja, hogy nem birja azt a magas pollingot, mert valamiert ugy amugy gondja van a kapcsolatokkal, lasd DIMM slotok, fene tudja, minden esetre meg kéne nezned masik egerrel. Majd a csere lappal lesz erdekes, ha az jo, es ott is csinalja. Illetve az is furi, hogy a hangkimeneted se 100-as...

© asszongya'hogy

(#379) jacint78 válasza Gerisz (#377) üzenetére


jacint78
addikt

Szerintem kezd te is azzal, hogy kiszeded a processzort és megpucolod és ellenőrzöd a foglalatban a lábakat, utána tedd vissza és csekkold megint a nem működő memóriafoglalatot.

type your text here..

(#380) Gerisz válasza #Morcosmedve (#378) üzenetére


Gerisz
addikt

Felfrissítettem, az volt az első. Megnézzek régebbieket is?
Az az érdekes, hogy van amikor elindul semmi baja, újraindítás után van, hogy meg se mozdul a mutató. Nem is állítottam semmit sem a bios-ban direkt ezért, mert alapon se jó minden.

jacint78: Gondolod gyárilag el vannak hajolva a lábak a foglalatban?
Most raktam össze a gépet szerda este. A memória foglalaton mit keressek? A lábakat, hogy meg van-e mind?

[ Szerkesztve ]

(#381) jacint78 válasza Gerisz (#380) üzenetére


jacint78
addikt

A memória foglalaton semmit, a processzor foglalatban keresd a bakit. Egy kis szösz belesik a foglalatba, vagy kis zsír van a processzor alján az ujjadról és máris kontakthiba van. Már elég régóta a processzorban van a memóriavezérlő, tehát a memóriák közvetlenül a processzorra vannak "kötve", ha bárhol van egy kis kontakthiba, már nem megy az egyik csatorna, klasszikus hibajelenség minden 775 utáni intel platformnál. Ezért szoktam megvenni olyan lapokat amiken "nem megy két foglalat" mert kétszer ráfújok a lábakra, vagy picit megigazgatom őket és voálá el is indul a féláron vett "hibás" lap. :D

Az az érdekes, hogy van amikor elindul semmi baja, újraindítás után van, hogy meg se mozdul a mutató. Nem is állítottam semmit sem a bios-ban direkt ezért, mert alapon se jó minden.

Ha az USB vezérlő a processzor valamelyik PCI express sávján van, akkor dettó klasszikus hiba, hogy egyszer megy, egyszer nem megy, szóval nézd csak meg azt a foglalatot. :K

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#382) Gerisz válasza jacint78 (#381) üzenetére


Gerisz
addikt

Megnéztem, semmit nem látok rajta. Én is láttam még 775-nél jártunk úgy, hogy beleejtettük a procit a foglalatba és tűkkel kellett varázsolni. Sajnos AMD lábat könnyebb egyengetni. A ramok sajnos ugyan úgy nem mennek csak az első kettő foglalatban. Van itthon isopropyl azzal áttöröltem a procit.
A lap még garis.

(#383) jacint78 válasza Gerisz (#382) üzenetére


jacint78
addikt

Akkor irány vissza a lappal.

type your text here..

(#384) Gerisz


Gerisz
addikt

Az milyen már, hogy elkezdtem mérgemben állítani az érzékenységét az egérnek és egyszer csak elindult rendesen. Legalábbis újraindításig. Mondjuk nem lehet azt mondani, hogy a második állításra. Van, hogy sokára lesz csak jó.

jacint78: Az lesz, lehet nem is ilyet kérek hanem nézek mást. A Z170-A elsőre is jobban tetszett. Vagy ráfizetek és hozok egy Maximus VIII Rangert.

[ Szerkesztve ]

(#385) #Morcosmedve válasza Gerisz (#384) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Sajnalom, gazos az a lap, remeljuk nem a CPU. Siman lehet foglalattal is valami... csereljek szepen, minel elobb! :)

© asszongya'hogy

(#386) Old FatBoy válasza Gerisz (#384) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Nem lehet,hogy az új usb2/3 kombinált port okozza a gondot?
Én is tapasztaltam hibákat a giga gaming 7-el régebbi logitech egérrel és a billentyűzetem is furcsán viselkedett csak későn éledt fel, az alaplap setup-ba be sem tudtam lépni ez miatt.
Úgy oldottam meg,hogy az alaplapra dugtam egy régebbi usb2 portot azóta nincs gondom vele.

Audiophile Troll

(#387) Gerisz válasza Old FatBoy (#386) üzenetére


Gerisz
addikt

Ezen elvileg van önálló USB 2. De próbáltam azt is, hogy a házon lévő portra csatlakoztattam, azzal se jó elsőre. Csak azt nem értem miért "indul el". Olyan mintha megtanulná az egeret, nem értem.
Pedig Giga Gaming 5-re is gondoltam cserébe. Az se oldja meg akkor itt a z170 lehet a ludas nem?
Eddig is 990FXA-UD rev 3.0-as lappal használtam azzal semmi gond most sem.

Most a Skylake topikban felmerült az is, hogy nem okozhat gondot az Asus proci illesztő műanyag kütyüje?
Estére megpróbálom, hogy nem használom -eddig se kellett egyik gépnél se a vakvezető.

[ Szerkesztve ]

(#388) #Morcosmedve válasza Gerisz (#387) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

En ki se vettem a dobozbol azt a micsodat :DDD

Amugy Win7 alatt csinalja v bios ban? Skylakenel usb3 a host ezert macerabb az OS szint is. Win10-el jo, 1511-tol biztos.

© asszongya'hogy

(#389) demmer123


demmer123
őstag

Valaki tudna segíteni nekem?Alaplap illetve ram vásárlás előtt állok.Kinéztem ezt az Asrock z170 Extreme 6-os alaplapot.Nagyon megtetszett és eléggé jónak tűnik nekem ezt szeretném megvásárolni majd.Csak néztem a hivatalos oldalán a memória támogatási listát és nem szerepel ott a ram a listán amit akarok bele rakni.Fog jól működni hogy nincs a listán?

Illetve mennyire lesz káros az alaplapnak illetve procinak hogy 3200mhz ramot rakok bele?Intel oldalán 6600k 3200mhz nem támogat.

[link]

Ezt a ramot szeretném.

Alaplap

[link]

(#390) Milka 78 válasza demmer123 (#389) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Semennyire sem káros a lapnak,procinak.Én Fatal1ty k4-et használok lpx 2666-os szettel 3200c16-on és köszöni szépen jól van.
Hogy jól fog e arra nincs garancia,de eddig az Asrock lapok szépen mentek a Vengeance lpx ramokkal mindenkinek.

(#391) eldarin


eldarin
tag

Sziasztok!

Találkozott már valaki azzal a jelenséggel, hogy Asus Maximus Hero VIII-nál az egér/billentyűzet kap áramot az után is, hogy ki lett kapcsolva a gép? Egyszerűen néha kikapcsolás után ugyanúgy világít az egerem meg a billentyűzetem is. Esetleg csak valamit ki kéne kapcsolnom a biosban?

(#392) #Morcosmedve válasza eldarin (#391) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem csak VIII Hero-nal, mas lapnal is elofordulhat. Ugye a legtobb gamer eger-bill sajat kis gepezet, aztan ezert nem engedi el ugy a lapot, szerintem.

© asszongya'hogy

(#393) totya1980 válasza eldarin (#391) üzenetére


totya1980
tag

Nekem volt olyan alaplapom amelyiknél bizonyos usb porton kikapcsolt állapotba is lehetett telefont vagy akármit tölteni.Kikapcsolt állapotba is volt benne áram.Lehet hogy ez lehet nálad is.

(#394) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Nálam is ezt csinálja a Faty K4.Akár mit tiltok a biosban a kalvim,meg mindenm világit és lövésem sincs miért.Legalább egy jumpert rárakhattak volna.Hozzátezem az egér/klavi a nekik tervezett portokra van dugva.
Marha mód kéne megoldás erre,bár szerencsére a világítás kapcsolható...

(#395) Gerisz


Gerisz
addikt

Beszéltem a Hardverkerrel, ők is fórumoztak az ünnepek alatt. Az volt a kérdés, hogy a foglalat rendben van-e. Jövő hét elején visszaviszem a procival rammal együtt, nézzék meg.

(#396) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Ugyan B150-es chip, de nem találtam más, gyártófüggetlen s1151-es topikot, szóval itt kérdezném: új rendszerhez Asrock B150 Pro4 lap ajánlott 26k-ért?
Játékra, általános felhasználásra lenne használva, fontos a megbízhatóság, de akár H110-es is lehet.

Esetleg ugyanennyiért, vagy olcsóbban (Aqua.hu-ból) más lap ajánlottabb?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#397) Milka 78 válasza AxBattler (#396) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Eddig vészes hibára nem panaszkodtak Asrock-nál,de ugye itt inkább a Z170 Extreme/Fatal1ty séria pörög.Arra figyelj,hogy 2133-as modult válasz bele (magasabb órajelűt nem kezel,sőt még frixit is okozhat).
A pontosság kedvéért ez ugye B150M Pro4 ugye?Ha nagyon árérzékeny vagy akkor a B150M Pro4s is mehet,mert tök ugyan az a lap,csak egyszerübb a vrm borda rajta (ohne oc,így sok vizet nem zavar) és lesporolták a csicsát róla.

(#398) AxBattler válasza Milka 78 (#397) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi!
Már eldőlt: 2133-as HyperX-et választottam hozzá, és a hűtőbordás verzió lesz.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#399) Gerisz


Gerisz
addikt

Most volt időm levenni a fekete műanyagot a prociról és nem hiszem el, de működik rendesen a lap. Megy a másik két memória foglalat is. Valami nagyon szar lehet ezzel.
Most indítok teszteket, de ez hogy lehet?
Az egerem is jó!!!!
Minek adnak ilyet hozzá, ha csak problémát okoz?

(#400) jacint78 válasza Gerisz (#399) üzenetére


jacint78
addikt

Mint látod nem mindíg okoz problémát, lehet, hogy csak sorjás volt a műanyag és valami pöcök belógott a lábak alá, vagy valamelyik részénél nem szorította le rendesen miatta.

type your text here..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.