Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) alfiboy válasza Májkii (#750) üzenetére


alfiboy
aktív tag

:R
Pontosan az Asus Z170M-Plus-nál érdekelne.

Szerk: Már az 1.4 is elegendő, amire kell.

[ Szerkesztve ]

...

(#752) Májkii válasza alfiboy (#751) üzenetére


Májkii
senior tag

Ha jól látom az 1.4-es, de itt meg tudod nézni pontosan mit tud.[link]

(#753) alfiboy válasza Májkii (#752) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Köszi szépen segítséged!
:)

...

(#754) Dzsee326


Dzsee326
tag

Sziasztok, olyan kérdésem lenne, hogy ez a ram kit [link] jó lenne-e a lapomhoz? A support list-ben a 4 darabos verzió van, attól függetlenül ez jó lenne? Esetleg valami mást ajánlanátok? Bocsi, hogy itt kérdezem, de a memóriás topi kelég kihalt

(#755) Májkii válasza Dzsee326 (#754) üzenetére


Májkii
senior tag

Én Corsair LPX-et ajánlok, jól mennek az Asrock lapokban.

(#756) Dzsee326 válasza Májkii (#755) üzenetére


Dzsee326
tag

Köszönöm!
Akkor pl ez jó lenne? Mert akkor már rendelem is :)

(#757) Májkii válasza Dzsee326 (#756) üzenetére


Májkii
senior tag

Persze! :K

(#758) B.Gaboo válasza Májkii (#757) üzenetére


B.Gaboo
tag

Van egy MSI Z170M mortar lapom ami elvileg az új bios-sal képes bclk tuningra (non-k procik). Viszont amikor beállítom az emelt blck-t nem történik semmi. Cpu-z továbbra is csak az alap 100-at látja. ha visszamegyek a bios-ba akkor viszont az emeltet látom, tehát mentve van.

Tudja valaki, hogy mi lehet a problem? (Tudom h csak beta feature egyelőre a NOC, de azért szeretném működésre bírni)

̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿

(#759) jacint78 válasza B.Gaboo (#758) üzenetére


jacint78
addikt

Már béta sem, tiltva lett azóta..

type your text here..

(#760) Ghost84


Ghost84
aktív tag

Nekem tegnap jött meg az Asus z170 pro Gaming-em eddig minden jó csak az zavar, hogy kikapcsolt állapotban is van áram az usb portokba nem lehet ezt kikapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#761) jacint78 válasza Ghost84 (#760) üzenetére


jacint78
addikt

Eup vagy Erp-t keress a bios-ban és kapcsold be.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#762) Ghost84 válasza jacint78 (#761) üzenetére


Ghost84
aktív tag

Köszi megnézem

(#763) B.Gaboo


B.Gaboo
tag

Gyártó honlapról most elérhető verzió. Szóval ennél a típusnál eddig nem tiltott.

̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿

(#764) B.Gaboo


B.Gaboo
tag

@jacint78

̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿

(#765) jacint78 válasza B.Gaboo (#763) üzenetére


jacint78
addikt

Viszont amikor beállítom az emelt blck-t nem történik semmi.

Ezt te írtad, tehát hiába álítod be, ha nem k a processzor, nem mukodik.

type your text here..

(#766) #29810176


#29810176
törölt tag

Hello!
Hangminőségben mennyire különböznek?
SupremeFX, Purity Sound 3, Audio Boost 3, sima ALC1150?
Ahogy nézem SupremeFX-ből is szinte mindegyik más. Van köztük észrevehető különbség? Melyik a legfontosabb tulajdonsága ezeknek? (tudom, hogy mindegyik ALC1150, kivéve a Gigabyte-nek a komolyabb lapjain)

(#767) jacint78 válasza #29810176 (#766) üzenetére


jacint78
addikt

Teljesen mindegy, hogy melyik ALC van rajta, analóg szekció szempontjából mind ugyanaz. Olyat keress amin rendes DAC van (X-fi, Xonar).

type your text here..

(#768) #29810176 válasza jacint78 (#767) üzenetére


#29810176
törölt tag

És van olyan? Még olyat nem láttam.

(#769) jacint78 válasza #29810176 (#768) üzenetére


jacint78
addikt

Amiket én mondtam azok hangkártyák az alaplapi puccoskodásnak semmi értelmét nem látom amit manapság műávelnek a gyártók. Mellesleg ha digitális kimenetet használsz, akkor pláne mind ugyanolyan.

type your text here..

(#770) #29810176 válasza jacint78 (#769) üzenetére


#29810176
törölt tag

Csak analog. És a különböző fejhallgató erősítők, kondik. Esetleg dac a lapokon? Órajelgenerátor, szigetelés?? Pattogás elleni relé?

[ Szerkesztve ]

(#771) jacint78 válasza #29810176 (#770) üzenetére


jacint78
addikt

A lapokra nem szoktak külön DAC-ot építeni, csak szines kondenzátorokat meg takarólemezeket. :) Ne alaplapi hangkártya alapján válassz lapot! Ha tényleg érdekel a minőség és az analóg szekciót használod, akkor keress valami rendes hangkártyát. Amennyivel többe kerülnek az ilyen lapok annyival többre mennél akár egy olcsó ASUS hangkártyval, mivel az analóg szekció és a DAC is mérföldekkel jobb, mint az alaplapi recsegőké.

Ami a koppanás elleni megoldásokat illeti, manapság feature-ként árulnak olyan dolgot aminek alapnak kellene lennie, de a hangminőségnek nyílván nincs köze hozzá.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#772) #29810176 válasza jacint78 (#771) üzenetére


#29810176
törölt tag

Pedig a rogokon van. Nem fogok külön hangkártyát venni. Amúgy is mindenkép rogot fogok venni. Nem csak a hang végett. Csak kiváncsi vagyok csak szoftveres kül van e?

[ Szerkesztve ]

(#773) k.soma


k.soma
senior tag

Sziasztok!

Megpróbálok itt segítséget kérni, nem találtam megfelelőbb topicot.

Nemrégiben egy ASUS Z170 Pro Gaming alaplap tulajdonosa lettem és az ASUS kiadott egy programot hozzá (nem csak ehhez a szériához, régebbinél is van ilyen tudtommal) aminek a neve az, hogy RAMCache.

Nem túl bőbeszédű a prorgam, elindítás után látni benne a gépben lévő tárolókat amik közül lehet (talán) választani ha rákattintunk, majd alul egy csúszkán lehet állítani hogy valami hány MB legyen. Efölé a csúszka fölé az van írva, hogy DRAM cache allocation... számomra ez nem mond semmit, ebben kérném a segítségeteket, hogy ez a program mire jó?! :U

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#774) #29810176 válasza k.soma (#773) üzenetére


#29810176
törölt tag

A marod egy részéből szupergyors tárolót készíthetsz. Sokszorosa egy m.2 ssd-nek a sebességének is. Egyenetlen hátránya van. Minden ki-be kapcsoláskor törlődik belőle minden. [link]

[ Szerkesztve ]

(#775) k.soma válasza #29810176 (#774) üzenetére


k.soma
senior tag

Áh értem.. Igazából akkor hasznát még nem látom egy ideiglenes szuper gyors adattárolásnak.. de majd ha kéne mégis akkor ezt fogom használni. Köszönöm a gyors választ és magyarázatot.

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#776) #29810176 válasza k.soma (#775) üzenetére


#29810176
törölt tag

Pl. Ha van 16gb ramod beraksz 4-et ramdisknek, akkor a rendszer csak 12-őt használhat. Renderelésnél szerintem lehet haszna.

(#777) Misy


Misy
tag

Üdv mindenkinek!

Olyan problémám van hogy, Z170 MAXIMUS VIII HERO ALPHA és 6700K komboval próbáltam Win 7 és 8.1 telepíteni ami minden gond nélkül megtörténik a driverek is simán fel mennek, de ha bele piszkálok a WIn-be akár loader-rel akár egyéb más megoldással akkor onnantól kezdve nem bootolbe a rendszer.
Win7 esetében ha csak a 30 napos trailba használom nincs semmi probléma minden megy ahogy kéne,
Win 8.1 nél szintén nincs probléma ha nincs aktiválva meg semmi.

Csak teljesen jogtiszta Wint engedne használni?

Üdv.:Misy

140 mm Slim ventit keresek

(#778) #Morcosmedve válasza Misy (#777) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

1. Warez téma tiltott.

2. UEFI módban a Win magához köti a lapot, amit nem értelmez a loader vagy a lap bootja (forditva).

Megoldás, legacy módban telepíteni, ezt állítsd be a BIOS Boot eszközök fülnél.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#779) -Gabesz-


-Gabesz-
senior tag

Hello!

Van valakinek tapasztalata Asrock z170 oc formula lappal?

(#780) bindike01


bindike01
aktív tag

Sziasztok még teljesen új vagyok az intel világában. Mármint 775 és 1366 óta nem volt intel procim. A processzor már megvan egy i3 6100 a nyertes. Na most olvastam itt a hozzáértőket hogy milyen márkájú lapot illetve Chipsetű lapot vegyek hozzá. Úgy vettem észre hogy az ajánlott termékek a következők.
i3 6100 hoz
Asrock B150M PRO4S Ezt is ajánlották ebben a Chipset ben.
Asrock B150M PRO4S/D3 Mi a vélemény ?
Asrock B150M-HDV Mi a vélemény?
Asrock B150M PRO4 Ezt ajánlották ebbem a Chipset ben.

Ram hozzá ez lenne .Corsair 2x4GB DDR4 2400MHz Vengeance LPX Black CMK8GX4M2A2400C14

Vagy van z170 Chipsettel rendelkező Asrock alaplapok nem tudom mennyire érdemes erre költeni mivel ha z170 akkor non k s processzort szeretnék benne húzni . Ez i3 6100 lenne . Na most a felsorolt z170 lapok közül valamelyikével ez lehetséges?

Asrock Z170A-X1
Asrock Z170A-X1/3.1

Ram hozzá ez lenne. 8GB 3000MHz DDR4 RAM Corsair Vengeance LPX Black CL15 (2x4GB) (CMK8GX4M2B3000C15)

8GB 2400MHz DDR4 RAM Corsair Vengeance LPX Black CL14 (2x4GB) (CMK8GX4M2A2400C14)

Az alaplap limitem 30 K Kb . Ettől többet nem szánnék rá. Válaszotokat előre is köszönöm ha más gyártót is ajánlotok akkor írjátok meg . Ha más ramot is ajánlotok bármely laphoz azt is szivesen meghallgatom.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#781) Milka 78 válasza bindike01 (#780) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Non-k oc kifújt és ha még lehetne is akkor ahhoz Extrem 4/Fatal1ty K4 vagy e fölötti lap kéne hozzá (meg egy régebbi mod bios) . Egyedül a magasabb órajelű ram amiből profitálhatsz.
Ez estben a Z170Pro4s ami okés.
Ha maradsz a B150-nél akkor a pro4/pro4s. Egész tisztességes lapok ebben az ársávban.
A memóriák mindkét esetben okéssak.

[ Szerkesztve ]

(#782) #29810176 válasza Milka 78 (#781) üzenetére


#29810176
törölt tag

Egyébként mi van az új 150/H170-es AsRock Hyperekkel. Elvileg vissza akarják hozni a non-k tuningot.

(#783) sb


sb
veterán

Sziasztok!

Ugyan csak H110, de szerintem itt választ kapok.
Kicsit elkeveredtem az M.2 szabványokban.

Adott ez a lap: MSI H110I Pro
A leírás szűkszavú, csak 2db pci-e sávot ír.
Ez azt jelenti, hogy csak pci-e felületű M.2 SSD mehet bele? Esetleg csak nem írták oda a sata felületet? (A manualban sincs több) Több lapnál általában mindkettőt támogatja a leírás szerint.
(a ph-s leírást is néztem, de nem egyértelmű számomra, hogy a pci-e felület mindkét oldalra vonatkozik-e: a chipset felé és az ssd felé is)

Ill. ha jól tudom a H110 összesen 16 sávot kezel, ha ez kettőt elvisz akkor a vga 8x módban megy?

Köszi!

ui: Tudom, hogy a 4x M.2 az igazi és NVMe felület, de csak a méret miatt kellene M.2-es megoldás, nem a sebesség miatt. Tehát nekem a sima SATA is tökéletes lenne.

szerk: Esetleg vmi más ITX vagy nagyon kicsi mATX H110 lapot tudtok ajánlani SATA M.2-vel? Asrock-okon nem láttam H110 mellett.

[ Szerkesztve ]

(#784) Laccoss válasza sb (#783) üzenetére


Laccoss
addikt

Én egy ilyet néztem ki: Asrock H170M Pro4

Nem tudom méretben megfelelő e neked, ill. felszereltségben.

If M2_1 is occupied by a SATA-type M.2 device, SATA3_0 and SATA3_1 will be disabled.

1 x Ultra M.2 Socket, supports M.2 SATA3 6.0 Gb/s module and M.2 PCI Express module up to Gen3 x4 (32 Gb/s)

(#785) bindike01 válasza Milka 78 (#781) üzenetére


bindike01
aktív tag

Milka 78 Nagyon szépen köszönöm hogy segítettél , nagyon hálás vagyok érte. Próbálom minnél jobban kihozni az i3 6100 teljesítményét. Ezért mindenképp a magasabb órajelű ramokat választom hisz mi értelme lenne akkor a ddr4 váltásra?:) Meg amúgy is jobban teljesít magasabb órajelű ramokkal ez a cpu. Mégegyszer köszönöm a segítséget és a lap amit írtál valóban kitűnő :) :C :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#786) #29810176 válasza bindike01 (#785) üzenetére


#29810176
törölt tag

Amire figyelj: A B150/H170 alatt csak 2133MHz-s ramot használhatsz. Néhány lapon van XMP támogatás azt nem teljesen értem. Mégis futna 2133Mz felett :F
Egyébként elvileg nem.

[ Szerkesztve ]

(#787) bindike01 válasza #29810176 (#786) üzenetére


bindike01
aktív tag

Igen ezt tudom :) Köszönöm. :))

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#788) Milka 78 válasza #29810176 (#782) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Elérhető, de 36 ropi nem kevés és igazság szerint még nem láttam működés közben. Megjegyzem ez a hyper izé benne volt eddig is az Exreme 4/6/7/K6/I7 deszkákba, tehát nem új dolog. Véleményem szerint nem fog úgy muzsikálni mint a Sky OC, nincs is úgy hypeolva.

[ Szerkesztve ]

(#789) Misy válasza #Morcosmedve (#778) üzenetére


Misy
tag

Üdv!

Oké értem bocsánat!

Win 10 alatt(eredeti)-el hiba nélkül megy eddig.

.

140 mm Slim ventit keresek

(#790) Locutus


Locutus
veterán

Win7 userek jobb ha vigyáznak...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#791) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Vettem egy Gigabyte Z170 alaplapot, amin az összes venti csatlakozó 4 tűs.
Azonban feltűnt a leírásban egy furcsaság:
CPU hűtő: 1: GND, 2: +12V, 3: Sense, 4: Speed Control
rendszer hűtők: 1: GND, 2: Speed Control, 3: Sense, 4: VCC

Most akkor mi van?!
Nekem a CPU hűtő tűnik hagyományos kiosztásúnak, a rendszerhűtők meg ... gyors guglizással hasonlót sem találtam O_o
Az ötlet az volt, hogy lecserélem a ház ventilátorait olyanra, amit az alaplap vezérelhet hőmérséklet függvényében, de most akkor ehhez mit?
Vagy akármelyik 4 tűs PWM venti megteszi?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#792) Locutus válasza -=RelakS=- (#791) üzenetére


Locutus
veterán

Szerintem ez csak elírás lehet.

Normál PWM-es ventit minden csatiról kell tudnia vezérelni.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#793) jacint78 válasza -=RelakS=- (#791) üzenetére


jacint78
addikt

A PWM ventilátor akkor pörög maxon, ha a PWM magason, tehát tápfeszen van és a tápfeszt szokták VCC-nek hívni. Igazából a 4 tűs csatlakozó mondhatni kamu, mert azokon csak fesszel vezérel fordulatot.

type your text here..

(#794) -=RelakS=- válasza Locutus (#792) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

de akkor kétszer is elírták, mert a vízhűtő venti csatlakozóra is a házhűtő lábkiosztását írták.

Mondjuk ennyi erővel kitölthette hozzá nem értő, majd kopipészt :)

jacint78
Ebben is lehet valami, de akkor meg miért nem NC a 4. pin, és +12V / VCC a 2.?

Mind1, szerintem ebből az lesz, hogy veszek egyet, és kipróbálom, mit alkot :)

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#795) Locutus válasza -=RelakS=- (#794) üzenetére


Locutus
veterán

Megnéztem az enyémet, ezen így írják:

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#796) -=RelakS=- válasza Locutus (#795) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Igen, hasonló képet én is találtam, de ezen semmi spécit nem látok, mindegyikre azt írták, amire számítottam.

Azért köszi :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#797) jacint78 válasza -=RelakS=- (#794) üzenetére


jacint78
addikt

A +12 a szokásosszál, viszont a VCC 5V lesz csak a PWM lábon szabvány szerint.

type your text here..

(#798) -=RelakS=- válasza jacint78 (#797) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Szóval a VCC-n a PWM TTL feszültségszinten megy? :DDD

Csak hogy legyen elég betűszó ;]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#799) jacint78 válasza -=RelakS=- (#798) üzenetére


jacint78
addikt

Így van, a fordulat visszajelzés érdekes, mert az meg 12V-ra van húzva szabvány szerint (5V-al is megy), de minek?.. :F

type your text here..

(#800) -=RelakS=- válasza jacint78 (#799) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Szerintem értem, mi folyik itt :DDD

A PWM vezérlést ha konstans 5V-ra húzzuk, akkor gondolom kiiktatjuk, és a venti folyamatosan teljes gázon megy. Viszont ha az alaplap a +12V-ot változtatgatja "speed control" álnéven, akkor 3 vezetékes ventit is tud szabályozni.
És ami azt illeti, most az összes ventit feldugtam az alaplapra, és nem teljes sebességgel pörögnek, hanem szinte minimumon.

Szóval Gigabyte-ék gyakorlatilag kiiktatták a PWM-et, és így minden ventit tudnak vezérelni.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.