Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-15 18:25:26

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 670 / 680 / 760 / 770 (GK104) téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) Nippon válasza Keksz03 (#1400) üzenetére


Nippon
őstag

A hűtése jó de semmi több, úgy látszik "normál" tuning esetén elég a 6+6.

(#1402) nyufka69 válasza Keksz03 (#1400) üzenetére


nyufka69
tag

hopp benéztem semmi. azthittem ref.

[ Szerkesztve ]

(#1403) RECSKA válasza Nippon (#1401) üzenetére


RECSKA
veterán

1250-ig elment ezzel is, nem rossz...

Bár ezek a ventik a gigánál nagyon szeretnek csapágyasak lenni... :(

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#1404) Nippon válasza RECSKA (#1403) üzenetére


Nippon
őstag

Nem rossz csak épp semmivel sem jobb, mint a refek...

(#1405) Def26 válasza RECSKA (#1403) üzenetére


Def26
félisten

Nekem ugyanez a hűtés van a HD 7850 -en. Éppen ma gyanakodtam arra, hogy lehet csapágyas a venti, mert iszonyatosan kerreg.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#1406) RECSKA válasza Def26 (#1405) üzenetére


RECSKA
veterán

sokan jönnek vissza ezzel a problémával :(

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#1407) monguz82 válasza Keksz03 (#1398) üzenetére


monguz82
tag

Ha már az alaplapoknál kezdenek leszokni erről az ordenáré kék NYÀKról, a VGA vonalon mért kell erőltetni?

ZTE Nubia Z60 Ultra 16GB / 512GB --- Hell is Coming -- Xiaomi Pad 5 Pro 4G

(#1408) ricshard444 válasza monguz82 (#1407) üzenetére


ricshard444
veterán

Sok kék pcb maradt raktáron :DDD

Vannak dolgok...

(#1409) Keksz03 válasza monguz82 (#1407) üzenetére


Keksz03
senior tag

nekem sem tetszik, plusz én szeretem ha van egy vga-n backplate! nem egy nagy összeg, igazán elférne!

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#1410) helkis válasza monguz82 (#1407) üzenetére


helkis
addikt

mert ez a giga saját védjegye? :B
gainward meg piros, leadtek meg zöld.. és? ezt nézegeted egész nap? :D

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1411) Keksz03 válasza helkis (#1410) üzenetére


Keksz03
senior tag

plexiről hallottál? hát az összhatásról? :)
értem én h ha nem jó a kék akkor ne vegyél kéket, spec én nem a színe miatt nem veszek többé gigabyte kártyát sőt lapot se se semmit! :DDD
viszont egy fekete backplate jól nézne ki mindegyik kártyán!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#1412) helkis válasza Keksz03 (#1411) üzenetére


helkis
addikt

nem hallottam ;]

egy giga lapba pl pont jól mutat egy giga kártya, az más kérdés, hogy a saját nyákjukról le van spórolva minden, de referenciát nyugodtan lehet venni tőlük is.. (az meg fekete :D)
ha egy gigán lenne fekete backplate a többin nem, megvennéd? :B

szerk: ilyet bármikor vehetsz: [link]
itt tudsz rendelni: [link]

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1413) Keksz03 válasza helkis (#1412) üzenetére


Keksz03
senior tag

:N

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#1414) Nippon válasza helkis (#1412) üzenetére


Nippon
őstag

A jobb giga lapok feketék, azokhoz sem megy annyira. Egyébként folyton ezt hallom, hogy a Giga szar, ez meg az van lespórolva róla. Konkrétan mi a baj azzal az OC-s GTX kártyával, miben silányabb, mint a referencia? A 79xx WF kártyákon minőségi cuccok vannak, semmi nincs lespórolva róluk.

(#1415) schwartz válasza helkis (#1412) üzenetére


schwartz
addikt

az más kérdés, hogy a saját nyákjukról le van spórolva minden

A SOC szeria talan kivetel ez alol.

If he dies, he dies.

(#1416) helkis válasza Nippon (#1414) üzenetére


helkis
addikt

ez nem csak a gigára vonatkozik, hanem a többiekre is, akik eltérnek a referenciától, nem először derül ki, hogy pl egy erős dx11-es game csak referencián megy rendesen, az egyedieken meg fagy (mert ugye a fejlesztők refekre fejlesztenek), kilépked, stb.. lehet a markok jól mennek, de az egyedieket nem az nvidia ajánlásával készítik csak olyan gpu-val, a mérnökök megnézik hogy kb ugyanazt a tudást, mennyiből lehet már kihozni (egy kis OC is belefér), tehát adott vga-t mennyivel lehet olcsóbban gyártani, aztán megy rá egy chiptuning, meg sötétített ablakok, dögös alufelni, illetve peres gumi, +nagydudás marketingcsaj mosogatja, és viszik mint a cukrot, drágábban mint a refeket, amit ráadásul olcsóbban is van előállítva.. régi recept ez már..

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1417) TomiLi válasza helkis (#1416) üzenetére


TomiLi
addikt

Egy saját egyedi eset: Asus GTX 580 DCuII - P67-es lapban nem volt hajlandó képet adni az elsődleges (16x sebességű) pci-e slotban. :F Szerencsére rendesek voltak az üzletben és csere lett a vége.

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#1418) helkis válasza TomiLi (#1417) üzenetére


helkis
addikt

kerestelek egyébként, mert a dcu2-es 7970-esekkel is volt ilyen gond, csak nem emlékeztem hogy nálad jött elő.. ráadásul szintén asus lapban, ha jól emléxem.. :B

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1419) AMATŐR


AMATŐR
őstag

A 4GB -s verziókból lesznek ref. karik, vagy csak egyedi tervezésűek?

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#1420) Nippon válasza helkis (#1416) üzenetére


Nippon
őstag

GPU-ra fejlesztenek nem a PCB-re...

(#1421) ÁdiBá válasza AMATŐR (#1419) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Szerintem is - is.
Csak a memória méretét duplázzák meg. Így valamelyik gyártó felkínál extrém hűtést, valamelyik referenciaként fogja árulni.
Csak 4Gigás.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#1422) TomiLi válasza helkis (#1418) üzenetére


TomiLi
addikt

Nem kimondottan az asus lappal, hanem magával a P67-GTX 580DCII kombóval volt gond, az utóbbi kontójára.

Bogyóka

(#1423) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Akkor maradok én is a refnél :)

(#1424) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Galaxy Geforce GTX 680 4GB ;]

Ha jól látom 2 slotos :U

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#1425) zolee5016 válasza Keksz03 (#1409) üzenetére


zolee5016
őstag

Szia .Most,hogy szóba hoztad ezt a backplate dolgot:ha egy ref hütésű Evga-ra teszek,az nem korlátozza a nyák hőleadó képességét? Nem melegszik tőle jobban a vga? Víznél ugye értem is hiszen oda elengedhetetlen hogy ottlegyen,de légnél?

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#1426) Keksz03 válasza zolee5016 (#1425) üzenetére


Keksz03
senior tag

többnyire 2-3 fokot segít plusz sokkal jobban néz ki egy vga ha van rajta egy backplate! és igen, van aki nézi, van akinek számít h mi hogyan néz ki! sőt van olyan akinek úgy is fontos h nem látja...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#1427) TTomax válasza Keksz03 (#1426) üzenetére


TTomax
nagyúr

Dehogy hoz az annyit...nem hoz az kb semmit... dekoráció kategória...Föleg amikor a hátoldalon nincs is effektiv semmi amire fel tudna feküdni,és hüteni is kell... jól néz ki,meg esetleg véd a csavarhuzoval közeledö informatikus ellen,hogy ne szántsa le azt a nem tul sok smd alkatrészt ami a hátoldalon van,de gyakorlati hatása a hütési teljesitményre urban legend...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#1428) ricshard444 válasza TTomax (#1427) üzenetére


ricshard444
veterán

:DDD :DDD

Vannak dolgok...

(#1429) Keksz03 válasza TTomax (#1427) üzenetére


Keksz03
senior tag

külföldi fórumokon írták backplate tulajok, elhangzott ugyanez a kérdés...azt mondták pár fokot hozhat de amúgy csak kinézet, mint ahogy azt én is írtam!
aki ilyet vesz az azért veszi h jól nézzen ki a kártyája nem a hőfokok miatt tehát kár vitázni!

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#1430) ricshard444 válasza Keksz03 (#1429) üzenetére


ricshard444
veterán

Valóban hoz 2 fokot még régen olvastam valamelyik topikban más kártyánál..,tény,hogy kinézet miatt érdemes csak venni.

Vannak dolgok...

(#1431) schwartz válasza Keksz03 (#1429) üzenetére


schwartz
addikt

Kulfoldi forumokon irtak 10-20 foknyi kulonbsegrol is, majd kiderult, hogy az egesz csak vakujj-paraszt kategoria... Ettol fuggetlenul, abban igazad van, hogy jol nez ki.

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#1432) Keksz03 válasza schwartz (#1431) üzenetére


Keksz03
senior tag

jah most látom h kamuhír...azt hittem h a venti miatt ott lehetett vmi, sajnos a képekből nem sok látszik GTX295-höz meg sajna nem volt közöm! egy gtx680on nagyon max 4 fokot hozna talán, de az is nagyon max legalábbis erről lehet olvasni! mondjuk lefogadom h sokat számít ha mellé jó a házszellőztetés! végülis a Sabertooth lapoknál sem rossz az a thermal armor.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#1433) TTomax


TTomax
nagyúr

Igen ott hozhat két fokot ahol van a hátoldalon memoria és felfekszik rá,de ahol semmi ott nem nagyon... egyébként egy high-flow brakett többet ér... bár az is tipusonként változik,mire éri meg felrakni,és mire nem.Ha jól látom kb 15-20font egy ilyen backplate,kb a duplájáért aftermarket hütést kapsz,én biztos hogy nem vennék ilyet,mert ugy sem látszik a HAF-Xben....aki meg design-re ad,az meg lehet gyártat inkább de ebben már jones965 kolléga a szakértö...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#1434) helkis válasza Keksz03 (#1432) üzenetére


helkis
addikt

ó te nagy varázsgömb! mutasd meg, hogy 4fokot hozna egy 680-on egy backplate, ami igaz hogy alapban is alig melegszik + alig fogyaszt, de had írjak be 4fokot a topicba! ;]

de komolyan, honnan a fenéből számoltad ki ezt a 4fokot?
(a "talán" mértékegység az egész, tized vagy századra utal? )

van időjárás-jelentés-műsorod? :D

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#1438) warcat


warcat
veterán

Hm, 80-100 angol fontnyi árkülönbséget látok a 2 Gb és 4 Gb modellek között,ez elég sok lesz.

EA: It's in the crate!

(#1439) Tirexi


Tirexi
addikt

Reggelt all. :)

A mai napon ha nem bánjátok csatlakoznék a topic-hoz ezzel a két VGA-val:
[link] [link]

Tesztek hamarosan jönnek. :R

(#1440) deicide válasza Tirexi (#1439) üzenetére


deicide
veterán

Csapasd neki... :C

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1441) kockaharcos válasza Tirexi (#1439) üzenetére


kockaharcos
senior tag

Grat hozzá, holnap már én is csatlakozom ;]

(#1442) Speed® válasza Tirexi (#1439) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Újraértelmeződik a CPUlimit ezekkel :) FHDra nem lett volna elég 1 :F gr

(#1443) Tirexi válasza Speed® (#1442) üzenetére


Tirexi
addikt

A tesztek szerint nem de majd erről én is meggyőződök. ;)

(#1444) Speed® válasza Tirexi (#1443) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Szerintem nem igazán találsz olyan játékot, ami egyáltalán megizzasztja..
Azt gondolom, hogy egy 3D-surround setupnál van már értelme az SLInek.
Persze ha mondjuk befogod videókat konvertálni őket, akkor biztos ütnek..

(#1445) Tirexi válasza Speed® (#1444) üzenetére


Tirexi
addikt

3D az tervben van meg a videókonvertálásnál is jelentős szerepük lesz.
Sajna 7970-nél nem volt ilyen támogatás Adobe termékeknél és az 1 órás videó konvertálása gyakran 2 óráig is eltartott.
580-al meg a konvertálás mindig annyi volt mint az eredeti videó hossza vagy kevesebb de több nem igen.
Azért nem mind1. :)

(#1446) Speed® válasza Tirexi (#1445) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Igen, sajnos AtiAMD oldalon az innováció mindig megvan, ha ki nem használható fjúcsörökről van szó, miközben arra, amire kellene/lehetne, nem fekszenek rá..a kezdetektől így van ez, azért rögzülhetett be, hogy melóra nV..

1 kártyával is bő 50-55% előnyöd lett volna az 570hez képest..erre az SLIvel ráduplázol durván..nem apróztad el..mondjuk nem is akarom tudni, mennyit költöttél rájuk ;p Az egyébként durva, hogy 2560x1600on jobban skálázódik az SLI, mint 5760x1080on..lehet 7680x1600ban futná csak ki magát :U

[ Szerkesztve ]

(#1450) cut válasza Tirexi (#1445) üzenetére


cut
aktív tag

Tőkéletesen igazad van. Nividával gyorsabb a video renderelés, csak tudni kell , hogy hol állitod be a programba.
1 órás SD anyagot 5 perc kirenderelni.
3o perces HD anyagot 20 perc.

Persze a proci se mind1. :R

[ Szerkesztve ]

134 piros pötty :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.