Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) 04ahgy válasza Cronos2122 (#450) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Frissíts BIOS-t a legutolsó kiadottra (akkor is, ha az még béta). Load XMP Profile1-et kell állítanod, semmi mást. Ugyanakkor nincs garancia arra, hogy stabilan fog menni, mert a CPU 1600MHz-ig támogatja a RAM-ot, afölött minden MHz tuning, és vagy megy, vagy nem. Garancia nincs rá.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#452) Cronos2122 válasza 04ahgy (#451) üzenetére


Cronos2122
csendes tag

A bios már meg volt, F7 a legutolsó. Próbáltam az XMP-t is, néha elindult néha nem. Minden CPU csak 1600 Mhz-ig támogatja (i7 4790K)?

(#453) 04ahgy válasza Cronos2122 (#452) üzenetére


04ahgy
nagyúr

LGA1150-be nem tudsz olyan CPU-t tenni, ami hivatalosan 1600Mhz fölött támogatná. Nézd meg, hátha van két XMP profil a RAM-odban, ha így van, akkor általában 2133MHz-es szokott lenni a másik. Ha nincs, akkor még egy javaslat: XMP-t aktiválod, de manuálisan 2133MHz-re átrakod a frekvenciát. Nagyobb az esélyed a stabilitásra.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#454) Cronos2122 válasza 04ahgy (#453) üzenetére


Cronos2122
csendes tag

Koszonom a választ! Ugy van ahogy mondtad. Már nem is foglalkozom vele, legalább ezt is megtudtam.
Lenne viszont egy másik kérdésem is. Usb 3.0. A lapon integrálva vannak a csatlakozok, és meglátásom szerint csak 2.0-ban működnek. Ha jól gondolom, az uefi-ben az xhci-t kell bekapcsolni, mégsem adja azt az adatátviteli sebességet ami elvárható lenne tőle. Kell még máshol is állítani valamit? Felraktam a gyári lemezről mindent...

(#455) 04ahgy válasza Cronos2122 (#454) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A weboldalról kellene a legfrissebb drivert telepíteni, nem a lemezről.

Mekkora sebességet kapsz, milyen programmal mérve és milyen eszközzel? Mennyinek kellene lennie szerinted?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#456) fauv


fauv
őstag

Hali !

Szombatra kész lesz az új gépem , 4690K hozzá ez a lap [link] és 2 x 4GB [link] ..

Mind a 3 új, bontatlan.

Remélem jól választottam,és így jó gépet kapok.

A lapról, ha van valakinek esetleg valami tapasztalata, esetleg valami vele kapcsolatos tanácsa szívesen venném.

Köszi előre is

[ Szerkesztve ]

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#457) MK VII válasza fauv (#456) üzenetére


MK VII
veterán

Szia.
Nem ismerem konkrétan azt a lapot, de 4690K alá én személy szerint azért picit komolyabbat tettem volna.
Memória pedig bőven elég egy 1866mhz cl9. Az a 2133mhz cl11 nem a legjobb választás bár finomhangolással jobb értékeket ki lehet hozni belőle.

(#458) fauv válasza MK VII (#457) üzenetére


fauv
őstag

Sajnos voltak korlátok , ami már nem engedte meg komolyabb lap vásárlását, de nekem mindenki azt mondta, hogy a lényeg a Z97 , csak ilyen lapot szabad megvenni. :D

Nagyon néztem én is az sli-s lapot de az további 12 ezer lett volna, sajna már nem ment, de azért bízok benne, hogy ez se lesz rossz.

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#459) MK VII válasza fauv (#458) üzenetére


MK VII
veterán

Én még anno jókor vásároltam az SLI-s deszkát. 26 ezrembe került..

Mindenesetre sok sikert a konfighoz.. Egy jó hűtőt azért szerezz még be arra a kockára! :)

(#460) Promi válasza fauv (#456) üzenetére


Promi
aktív tag

Az enyém Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3, és van benne új szabványú M.2 SSD csatlakozás amibe raktam egy SSD-120GB. Kingston M.2 SSD kártyát, erre rá a Win10x64. 11 sec. alatt betölti a rendszert, piszkosul gyors.

(#461) 04ahgy válasza fauv (#456) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Rosszul semmiképp sem választottál, az biztos. Ha az a +12e csak az általad ki nem használt extrák miatt kellett volna (Multi GPU, SLI, M.2, Intel LAN, stb.), akkor nem gond, hogy nem adtad ki feleslegesen. A hűtés megválasztásánál azért figyelj, hogy top-down légáramlású legyen, hogy a VRM komponenseket is hűtse. Ha kompakt / egyedi víz, vagy toronyhűtő, akkor neked kell a VRM NYÁK szekcióját közvetlenül érő légáramlatról gondoskodnod.

Amúgy valószínűleg a BIOS-a a komolyabb modellekhez képest butább lesz (ez leginkább tuningopciók beállítási lehetőségei terén érhető tetten), de egy nem túl vadulós, egészséges tuning biztosan bele fog férni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#462) fauv


fauv
őstag

Köszi, Urak, megnyugodtam. :R

A hűtésről ő fog gondoskodni, [link] , jelenleg is ő hűti a i7 940-est 40 C foknál még nem volt melegebb.

Nem tudom, még nem néztem utána, de gondolom egy stabil 4500-4600-as egészséges tuning bele fog férni.

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#463) 04ahgy válasza fauv (#462) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Kérlek értelmezd a leírtakat is! "Ha kompakt / egyedi víz, vagy toronyhűtő, akkor neked kell a VRM NYÁK szekcióját közvetlenül érő légáramlatról gondoskodnod." ---> tehát ha nem gondoskodsz a VRM hűtésről a leírtak szerint, akkor ne csodálkozz majd, ha elpukkan az alaplap.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#464) fauv válasza 04ahgy (#463) üzenetére


fauv
őstag

Köszi, hogy szóltál, a nagy fiamat már rá is ugrasztottam a témára :D

Egyébként erre már alapon is szükség van, vagy csak erős tuning esetén?

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#465) fauv


fauv
őstag

Tudnátok linkelni nekem egy olyan hűtőt, ami jó lenne a 4690k procira és tuning esetén jól hűtené a procit és a vrm-eket is?

[ Szerkesztve ]

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#466) MK VII válasza fauv (#465) üzenetére


MK VII
veterán

Esetleg ez!
Pontos adatokat nem találtam a lapodról, de ahogy én látom csak oldalt vannak VRM-ek azon a lapon ami azt engedi következtetni nekem, hogy 4+0 fázisú a lap. Ami nagyobb tuning esetén kevés lehet és ezért fog melegedni jobban mint egy 4+0/4+0 összességében 8 fázisú VRM-el ellátott lap.
Igazából ezért írtam ,hogy megérdemelt volna az a proci egy komolyabb lapot.
Mindenesetre próbáld ki benne a tuningot és, ha esetleg nem válna be akkor még eladhatod és vehetsz egy komolyabbat.

Ha hülyeséget írtam volna akkor majd kijavítanak a nálam okosabbak! :)

[ Szerkesztve ]

(#467) fauv válasza MK VII (#466) üzenetére


fauv
őstag

Köszi :R

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#468) fauv válasza MK VII (#466) üzenetére


fauv
őstag

Ő lenne az : [link]

Viszont amit linkeltél hűtőt , nem találtam senkit aki forgalmazná

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#469) MK VII válasza fauv (#468) üzenetére


MK VII
veterán

Lapod az megvolt.. Mármint utána néztem, de pontosabb adatokat nem találtam a VRM részéről.

Igen sajnos én is most látom, hogy még nem forgalmazzák bár szerintem hamarosan kapható lesz.. Olyan 12-13 ezer forint körüli árban lesz.

(#470) fauv válasza MK VII (#469) üzenetére


fauv
őstag

Ja értem, azért köszi.

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#471) fauv


fauv
őstag

Ezt találtam

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#472) MK VII válasza fauv (#471) üzenetére


MK VII
veterán

A pontos adatot úgy értettem, hogy hány fázisú tápellátása van a lapnak.. Arról nem találtam infót.
Tehát.. Amit kékkel karikáztam be az alatt vannak a VRM-ek. Amit pirossal ott pedig nincs.
Ebből arra a következtetésre jutottam, hogy egy szegényebb tápellátással rendelkező a lap.

Pl az SLI lapon ott is vannak VRM-ek.

Ami hűtőt ajánlottam az ugye hátrafelé is fúj mivel a lamellák úgy vannak kialakítva viszont neked ott pont nincs kb semmi amit hűteni kéne.

Ezért írtam azt, hogy próbáld ki a lapot tuning terén és, ha melegedne vagy úgy látod, hogy kevés a proci alá akkor szerintem cserélj.

Illetve amit 04ahgy írt fentebb, hogy a BIOS valószínűleg kicsit fapadosabb.. Lehet, hogy finomabb beállításokat nem enged.

[ Szerkesztve ]

(#473) #Morcosmedve válasza MK VII (#472) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

szerintem ugyan annyi van, csak az elso kepen levonel, mind felulre kerult. :U

© asszongya'hogy

(#474) MK VII válasza #Morcosmedve (#473) üzenetére


MK VII
veterán

Van egy listám a z97-es lapok tápellátásáról, de sajnos csak a komolyabb lapokról van adat.
Lehet, hogy igazad lesz.
Azért is írtam feljebb, hogy arra következtettem, hogy talán kevesebb fázisú a lap.

(#475) #Morcosmedve válasza MK VII (#474) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Azok a kockák a VRM, de inkább a fuse része, a hűtő alatt tranzisztorok vannak, ebből látszik, hogy mind a két lapnál 4+1 van, csak máshogy elrendezve, a +1 a Dimm-eknek van.

© asszongya'hogy

(#476) MK VII válasza #Morcosmedve (#475) üzenetére


MK VII
veterán

Na látod ezért írtam ,hogy egy nálam okosabb majd kijavít. :)

(#477) fauv


fauv
őstag

Köszi a válaszokat. :R

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#478) fauv


fauv
őstag

Kérdeznék tovább :D

Gyakorlatban majd ha megy a gép, megtudom én mérni, nézni, hogy a VRM-ek milyen hőmérsékleten vannak? Van esetleg erre valami progi?

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#479) MK VII válasza fauv (#478) üzenetére


MK VII
veterán

Elvileg kell lennie szenzornak ami a VRM hőfokát méri.
Az én lapomon van vagy 10db szenzor.. Pontosan nem tudom melyik mutatja a VRM hőmérsékletet.
A tieden is biztos, hogy lesz szenzor ami azt mutatja..
Aki jártasabb ebben majd írja úgyis, hogy melyik érték a VRM-é.
Mondjuk erre én is kíváncsi lennék. Bár, ha egyszer végre hazaérek majd kisakkozom és jelzem :)

[ Szerkesztve ]

(#480) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Egy kis segítséget hadd kérjek már, tudom, hogy nem pontosan Gigabyte specifikus, de hátha a márkatársaság miatt segít nekem valaki.
Van egy GA-H97-D3H alaplapom, és ez ugye elvileg UEFI "biost" tartalmaz.
Viszont eddig még akárhányszor próbáltam a W7-et pendrive-ról felrakni rá (na jó csak egy éve, amikor vettem, de akkor kb egy órát elpróbálkozgattam vele), sosem sikerült.

Tudnátok nekem linkelni egy bővebb leírást (akár angolul is, mert már ott elakadok a rufusban, hogy MBR vagy GPT kell nekem, próbáltam mindkettőt, de a BIOS-ban nem tudtam úgy beállítani, hogy hajlandó legyen elindulni az USB-ről), vagy címszavakba leírni, hogy mit és hogyan kellene csinálnom, hogy pendrive-ról is tudjam telepíteni a W7-et, mivel ami van hozzá DVD az már nagyon régi, és kb 2 órán keresztül tölt és frissít, akkor már felraknám USB-ről egy friss ISO-ból.

A W7 már nagyon le volt lakva, és amúgy is ki akartam próbálni a w10-t, és ráengedtem, hogy frissítse magát, nem rossz, de van néhány bosszantó hibája, és nekem hiányzik a virtuális XP, ami kell egy 32 bites programhoz, így szeretnék a W7-hez visszatérni, de akkor már egyúttal ezt is ki akarom próbálni/meg akarom tanulni.

Köszönöm ha valaki segít! :R

;) - The Power of the Light Side

(#481) MK VII válasza Anonymus23 (#480) üzenetére


MK VII
veterán

Üdv.
Rufusban MBR paríció UEFI-s vagy BIOS-os rendszerhez. Ez válaszd ki.
BIOS-ban pedig a bootolási sorrendet állítsd át. Mikor bent van az USB akkor ki fogja írni a BIOS-on belül, hogy UEFI Windowsos xy meghajtó. Azt tedd legfelülre!
Mennie kellene.

(#482) Anonymus23 válasza MK VII (#481) üzenetére


Anonymus23
veterán

OK, értem, akkor már csak egy kérdés.
W7-et is lehet így telepíteni, vagy csak feljebb W8/8.1/10?

Pl,írják töben is, hogy W10-nél az asztali ikonok állandóan visszarendeződnek indítás után, és ha újrarakják a W10-et, meghagyva a beállításokat és programokat, akkor helyreáll... Ezzel ki tudom próbálni...

;) - The Power of the Light Side

(#483) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Kingston KHX1600C9D3T1K2/8GX ramok vannak a gépben, ami tudja az 1600 MHz-et XMP profil szerint.
Bekapcsoltam, és tesztekben azért jelentős a javulás minden szinten.

Kérdezném azért, hogy van-e értelme? Mármint azt látom, hogy esetekben 20-25%-os javulást okoz, de számíthatok innentől kezdve esetleg fagyásokra, kékhalálra, vagy mivel ezt alapból tudja a ram, ezért gyakorlatilag ugyanúgy tennie kell a dolgát mint eddig.

Az 1,5V-hoz képest az 1,65V-nak van jelentős többletfogyasztása? Mármint, ami mondjuk villanyszámlán meglátszana, vagy ez alapból teljesen elhanyagolható amúgy is? Ahogy a termék lapját olvasom most ott valami 1,41W-ot írnak, az mondjuk nem sok..
Bocs a láma kérdésekért, de ezen részében nem igazán vagyok benne.

;) - The Power of the Light Side

(#484) fauv válasza MK VII (#479) üzenetére


fauv
őstag

Köszi, majd rálesek.

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#485) 04ahgy válasza MK VII (#472) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A GA-Z97X-SLI is 4 fázisú, sőt, a GA-Z97X-SOC is! Elég a 4 fázis otthoni léggel-vízzel való tuningra, i7-4790K-val is. Nitróztam is a sajátomban, mármint a SOC-ban, és azzal sem volt gondja.

(#478) fauv és (#479) MK VII nem tudod szoftveresen kiolvasni. A bordát is hiába tapogatod, nem melegszik át kellőképp. A beillesztett képen a piros és a kék karika találkozásánál kell megtapintanod magát a NYÁK-ot (akár alulról), vagy a borda alatti részt alulról. Hidd el, toronyhűtővel, 4 magos CPU-val, pár tíz perc prime95 in-place futtatás után igencsak sütni fog.

(#464) fauv: Alapon is szükség van rá, de alapon nincs ellenjavallat a gyári hűtőre sem, ami meg a kívánt légáramlatot eleve biztosítja, hiszen szétterülő a levegőfúvása.

(#483) Anonymus23: Nyugodtan mehet az XMP, 1,65V-tól nem lesz semmi baja. Instabilitásnak ilyen órajeleken csak hibás RAM vagy inkompatibilitás fennállása esetén szabad lennie. Ezek már kiderültek volna XMP nélkül is.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#486) fauv válasza 04ahgy (#485) üzenetére


fauv
őstag

Köszi

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#487) MK VII válasza 04ahgy (#485) üzenetére


MK VII
veterán

Tanulságos hozzászólás.. Köszönjük... :) :R

Esetleg, ha valakit érdekel ide teszem a listát amiről fentebb írtam.
Alaplapok tápellátásának listája. Meg minden egyéb elektronikai adat.
Ha valakit esetleg érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#488) Francesco03


Francesco03
csendes tag

Sziasztok!
Most raktam össze egy teljesen új PC-t és az lenne a gondom, hogy nem ad képet :/

A gépet egyenlőre videokártya nélkül szeretném használni egy intel i5 4460-as proci integrált videó vezérlőjével.
/integrált kártyával ezidáig nem volt dolgom/

Alaplapon csak HDMI kimenet van, ezen keresztül kötöttem össze monitorral, de azt jelzi nincs jel.

A gép főbb jellemzői:
Intel i5 4460
Gigabyte Z97P-D3
Keep Out 850W tápegység
1 TB Toshiba HDD

A csatlakozókat helyesen kötöttem be, többször is ellenőriztem. Nem tudom mi lehet a gond :/

(#489) szasanyi válasza Francesco03 (#488) üzenetére


szasanyi
félisten

Lehet laphiba, én már kaptam gyári hibás lapot amiben mentek a ventik, világított a LED de ugyanígy nem adott képet. Lehet CPU hiba is, bár ez kevésbé jellemző.
BIOS CMOS reset volt-e? A monitor típusa milyen, ill milyen a kábel amit az összekötésre használsz?

MK VII: ha megnézted volna a lapot látnád, hogy csak HDMI kimenete van. Ha pedig ott nem ad képet, elég nehéz a BIOS-ban bármit megnézni / állítani... :U

[ Szerkesztve ]

(#490) MK VII válasza Francesco03 (#488) üzenetére


MK VII
veterán

Bios resetet próbáltad?

Amúgy nem vagy egyedül a problémával.. Nekem is voltak ilyen gondjaim, hogy alaplapi HDMI kimenetről nem jött kép.. Igaz sokat nem is foglalkoztam vele, mert van dVGA-m csak egyszer egyik havernál próbáltam így összekötni a gépem egy monitorral és nem sikerült.. Illetve egy idő után valami varázsütésre egyszer csak adott képet alaplapi HDMI-ről.. Szóval sajnos nem tudom neked megmondani, hogy hogy sikerült...

Esetleg próbáld meg DVI vagy D-Sub kimenetről összekötni a monitorral a gépet és a BIOS-ban valamit állítani a kimenetekkel kapcsolatban..

Szerk.: Illetve amit az előttem szóló felhozott, hogy milyen a HDMI kábel? Lehet, hogy az a ludas, ha valami olcsó darab.

Mellesleg megjegyezném.. Szerintem a Gigabyte hadilábon áll az alaplapi HDMI kimenet működtetésével.. Szerintem.. :(((

(#489) szasanyi
Igaz nem néztem meg csak gondoltam, hogy van rajta, mert a legtöbb lapon nem csak HDMI kimenet van..
Viszont akkor nincs más megoldás.. Be kell szereznie egy dVGA-t , hogy utána járjon a problémának.

[ Szerkesztve ]

(#491) Francesco03 válasza szasanyi (#489) üzenetére


Francesco03
csendes tag

BIOS es CMOS reset most fog következni, eddig még nem volt. Következő lépés pedig haver videokártyájának beépítése lesz :)
A hdmi kábel Delock márkájú, mind két végén male csatlakozó.
Monitor pedig HKC 2612A

[ Szerkesztve ]

(#492) szasanyi válasza Francesco03 (#491) üzenetére


szasanyi
félisten

Azt nem kérdeztem, de gondolom a rendszer (PC) szakszerűen és helyesen van összeállítva, bekötve. Nem mondtad mire van kötve... az biztosan jól működik? Ez talán vicces vagy túlzásnak tűnő lehet, de hidd el nem az (tapasztalatból mondom) és nem ismerlek, így nem tudhatom mekkora jártasságod e téren.
Ha ezek mind rendben vannak és a CMOS reset után sincs kép, akkor ott vami gond lesz. Ti. dVGA és bármiféle hókuszpókusz nélkül lennie kell képnek.
Amit még tehetsz az ez: dVGA be, és ha az ad képet BIOS frissítés a lapon, újra reset és próba dVGA nélkül. Jónak kell lenni, vagy vmi hibás - persze ha a dVGA beszerelése után lesz kép.

MOD - ez a monitor és a táp érdekes választás volt, de Te tudod. Viszont nincs HDMI bemenete, így gondolom HDMI - DVI átalakítót használt, ami adott esetben lehet problémás. Ezért egy másik kijelzővel (pölö TV ha van HDMI bemenete) is javaslom a tesztelést.

MOD 2 - no, akkor rendben van, így nyilvánvaló nincs hiba. Én egy alaplapi BIOS frissítést azért megcsinálnék, ha van frissebb (nem BETA) BIOS a lapodhoz.

[ Szerkesztve ]

(#493) Francesco03


Francesco03
csendes tag

Köszönöm a tippeket, BIOS reset megoldotta a problémát. :)

(#494) 04ahgy válasza Francesco03 (#493) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A BIOS-t a gyártó oldaláról, FAT32 pendrive-val, Q-Flash-t használva frissítsd a legfrissebbre.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#495) Cronos2122 válasza 04ahgy (#455) üzenetére


Cronos2122
csendes tag

Továbbra is köszönöm a választ!
Letöltöttem a webről is a legfrissebb drivereket. Nem igazán segített. Külön programot a méréshez nem használtam. Kizárólag a total commanderben néztem másoláskor a sebességeket. Az egyik próbálkozásom egy 32 GB-os kingston pendrive. 32000 kbyte-tal kezdi és visszamegy 8000-re. Ez az érték akkor van, ha hdd-ről másolom pen-re. Érdekes, hogy visszafelé folyamatosan tertja a 90000 kbyte-ot.
A másik egy 1TB-os seagate külső vinyó. kifelé másolva (kulső vinyóra) 90000 kbyte szinte folyamatosan, visszafelé 96000 kbyte. Ezt most mértem, meg is lepődtem.... lehet hogy mégis csak jó, és valamit elbénáztam?
:O Esetleg nézzem meg valami rendes sebességmérő programmal?
ui: persze mindegyik USB 3.0-as

(#496) 04ahgy válasza Cronos2122 (#495) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Egy Crystal Disk Mark mérést tegyél fel a külső HDD-t mérve, az lehet az összehasonlítási alap.

A 96MB/s már bőven USB 3.0 sebesség (30MB/s felett az).

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#497) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Egy kérdés:
Szeretném megduplázni a memóriát a gépben, és ahogy nézegettem 2 RAM jöhet számításba (igazából 3, de a 3. szerintem felesleges opció)

Kingston mindegyik, ár szerint növekvőben írom:
1., Hyper X Beast Black 1600MHz - KHX16C9T3K2/16X
1., Hyper X Savage Red 1600MHz - HX316C9SRK2/16
2., Hyper X Savage Red 2400MHz - HX324C11SRK2/16

Az első kettő között 200 Ft az eltérés, a 3. kb 1500 Ft-al drágább mint a 2.
A 2400 MHz mondjuk totál feleslegesnek tűnik.

Melyiket érdemesebb megvenni vajon?

A jelenlegi 2x4GB kit-et meg eladnám...

;) - The Power of the Light Side

(#498) 04ahgy válasza Anonymus23 (#497) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Én az 1600-as Savage-et venném.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#499) Anonymus23 válasza 04ahgy (#498) üzenetére


Anonymus23
veterán

Köszönöm a gyors választ, nekem is az tűnik szimpatikusnak...

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#500) MK VII válasza Anonymus23 (#499) üzenetére


MK VII
veterán

+1 a Savage-re! :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.