Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) szasanyi válasza ToXeN (#100) üzenetére


szasanyi
félisten

És a tápod készenléti fogyasztása mennyi? Csak mert nem is biztos, hogy a lap miatt van.

(#102) ToXeN válasza szasanyi (#101) üzenetére


ToXeN
tag

Az az érdekes dolog történt, hogy újramértem mindent és a korábbi mérési eredményekhez képest (ami kb 3 hete volt) most 0,05A-el kevesebb fogyasztást jelzett a műszer.
Idle windows asztalon 0,3A-ról 0,25A-re csökkent, Sleep és Off 0,07A-ről 0,02A-re, ami azt jelenti, hogy jelenlegi álláspont szerint 5W a fogyasztás power-OFF esetén. Akkor is ha kikötöm az alaplapot, azaz ez a táp készenléti fogyasztása egyedül. (FSP RAIDER 550).
Nem értem mitől csökkenhetett 50mA-t a fogyasztás mindenhol, hiszen semmit nem változtattam hardvereken, de majd azért időszakosan ismétlem a mérést és ha marad ennyi az már elfogadható.

"The days are long but the years are short"

(#103) szasanyi válasza ToXeN (#102) üzenetére


szasanyi
félisten

Vagy is lehet, hogy csak szimplán pontatlan a műszer amivel mérted. Ahogy láttam, olyan ~15k fogyasztásmérők +-1% vagy annál nagyobb hibahatárral dolgoznak, és akár 1,8W a műszer maga. Ilyesmivel kalkuláltál?

(#104) ToXeN válasza szasanyi (#103) üzenetére


ToXeN
tag

Multiméterrel mértem ezeket, ami eddig nem hibázott, de akkor kerítek egy másik műszert és lemérem azzal is. Igazából nem az alaplap a hunyó, úgyhogy elhagyom ezt a topicot. Köszi a tippeket.

"The days are long but the years are short"

(#105) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

Gigabyte Z97X-GAMING 7-ről vélemény? :)

ASUS Z97-A és ASUS SABERTOOTH Z97 MARK 2 között agyalok asus oldalon. Giga valahogy jobbnak tűnik.

(#106) Mate válasza Mate (#105) üzenetére


Mate
nagyúr

Kicsit halott a topic :D

(#107) #Morcosmedve válasza Mate (#106) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Haha :DDD

Szerintem veheted, de én Z97 SOC Forcc-t vennék a helyedben! Illetve volt valami a hangvezérlővel, hogy valami mókolni kellett vele, erről HSM tud mesélni.

© asszongya'hogy

(#108) h1mpi válasza Mate (#105) üzenetére


h1mpi
nagyúr

SOC-FORCE-ot vedd nagyon jó lap, én maximálisan elégedett vagyok vele. Mindenből kihozza a maximumot. :K

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#109) Mate


Mate
nagyúr

Húha. Hát az lehet, hogy jó, de baromi drága is :D Kb. 12K-t kéne ráfizetnem :D

Ma már abba az árkategóriába elmennék, akkor lassan kijönne egy evga, amire vágyom :D

[ Szerkesztve ]

(#110) h1mpi válasza Mate (#109) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nem biztos, hogy jobban járnál vele, ez a lap elég komoly tiszteletet vívott ki a tuningosok körében.

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#111) Mate válasza h1mpi (#110) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem fogom annyira húzni a dolgokat, közepes tuning lesz csak.

Az a baj, hogy márciusra terveztem lecserélni a gépet. Erre 270K-nál tartok és ebben nincs benne a ház, a táp, hdd, ssd, monitor semmi :D

45K-t lőttem be max. árnak.

A GIGABYTE GA-Z97X-Gaming 7 42K-ért tudom megvenni, a SOC Force már lenne kb. 55K.

Asus oldalán leszűkítettem a dolgokat és ASUS Z97-A jöhet még szóba.

Tehát ASUS Z97-A vs GIGABYTE GA-Z97X-Gaming 7. Giga komolyabb lapnak tűnik illetve asus ha jól tudom eléggé elszúrta a biost z97-es lapoknál. Így inkább hajlok gigára.

Asrock-ot és MSI-t kizártam. Evga megfizethetetlen.

(#112) h1mpi válasza Mate (#111) üzenetére


h1mpi
nagyúr

A Giga Z97-es lapok nagyon jók lettek. Alaplapban mindig is jó stabil gyártó volt a Giga.

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#113) Mate válasza h1mpi (#112) üzenetére


Mate
nagyúr

Nekem is szimpatikusabb, mint az asus. Mint márka mindig is olcsó gyártóként tartottam számon gigát, de tavaly tőlük vett gtx 770 illetve alaplap meggyőzött. Nagyon profi, hiába olcsó :)

Akkor el is dőlt a dolog véglegesen. Maradok giga mellet. Remélhetőleg 2 héten belül meglesz az új gép, mert mostani Q9400 számomra már kevés :)

(#114) #Morcosmedve válasza Mate (#113) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Bár sokallhatod az árát, megis ugy van amit h1mpi mond, illetve ar/ertekben igy is a legjobbak kozt van!

© asszongya'hogy

(#115) idegbeteg18


idegbeteg18
tag

A héten én egy Gigabyte Z97X-UD5H-BK-val szállok be szerintem ez is egy korrekt alaplap ár/érték arányban.

(#116) Dr. Student


Dr. Student
senior tag

Üdv Mindenkinek!

Tegnap vásároltam egy Z97P-D3 alaplapot.
A proci hozzá: i5 4590 3,3ghz
Memória: 8GB 2x4 Kingston Beast 2400

A kérdésem az lenne, hogy lehetne beállítani, hogy a
proci kb. 4ghz menjen és a memória pedig 2400mhz-en.

Tudom, hogy nem (K) a procim, de ez nem volt gond az előző kombónál se. A cél 3,6-4ghz körüli sebesség.

:R :R

Dr. Student

(#117) MK VII válasza Dr. Student (#116) üzenetére


MK VII
veterán

Itt Próbálkozz! ;)

(#118) Mate válasza Mate (#106) üzenetére


Mate
nagyúr

Felpörgött :D

(#119) Dr. Student válasza MK VII (#117) üzenetére


Dr. Student
senior tag

Köszi! már feltettem a kérdést. :R :R

Dr. Student

(#120) Lalaboy válasza h1mpi (#112) üzenetére


Lalaboy
őstag

+1 Ezzel en is egyetertek! :K

(#121) nTom


nTom
aktív tag

sziasztok

Giga lapból tuningra melyiket érdemes megvenni. Csak játékra, minél nagyobb tuning, 1 videokártya, de azért legyen még rajta legalább egy PCI-E x4 is, PCI foglalat nem kell (játékhoz felesleges)

(#122) Tomika86


Tomika86
senior tag

Sziasztok!

Tegnap rendeltem meg a gépemet, ezeket vettem:
- FSP 600W Hyper 600 tápegység
- Gigabyte GA-Z97-D3H alaplap
- Intel Core i5-4460 processzor
- Kingston 4GB DDR3 1866MHz HyperX Savage HX318C9SR/4 memória

Remélem nem lesz gond semmivel.
RAM később majd bővül, mert így gyenge a 4Gb. Videókártya lehet nem lesz mostanában.

PCX-nél nem találtam olyan RAM-ot ami a Gigabyte oldalán fent lett volna ennél az alaplapnál. Jó lesz ez bele?

Köszönöm a segítséget!

(#123) idegbeteg18


idegbeteg18
tag

Hétfőn megjött a Gigabyte Z97X-UD5H BK (rev.1.0) lapom, kiválóan működik.
F4-es BIOS volt rajta gyárilag, ha esetleg segít valakinek (haswell refreshes proci támogatása miatt), szóval alapon minden processzorral elindul.
Elvileg ezek kivételével (F5 BIOS-t kérik): Core i7-4790K, Core i5-4690K, Pentium G3258.
Igaz egyelőre csak egy Celeron van benne anyagi okok miatt, de majd eljön az i7 4790K ideje is.

[ Szerkesztve ]

(#124) Terek


Terek
tag

csao.
adott egy gigabyte g1 sniper z97 lap.
benne i5 4690k,2x4gb kingston 1600-os ram.
minden frankón összerakva,táp minden csatlakoztatva,C0 hibaüzenetet ír.
füzet annyit ír hogy reserved.ez mit takar pontosan?

(#125) idegbeteg18 válasza Terek (#124) üzenetére


idegbeteg18
tag

Cserélgesd a ramokat a slotokban, próbáld ki több variációban. Elvileg ez megoldja a problémát.

(#126) idegbeteg18 válasza Tomika86 (#122) üzenetére


idegbeteg18
tag

Működnie kell vele, ritkaság számba megy az inkompatibilitás Kingston ramokkal.

(#127) Terek válasza idegbeteg18 (#125) üzenetére


Terek
tag

Cserélgettem,és valóban működik.
Csak egy nagy probléma van vele,hogy csak single channelben hajlandó indulni.
Dualban az istennek se indul el,se a két fekete slotban se a kettő szürkében.
Sőt single-ben is csak az alsó kettő slotban,vagyis a slot 3-4 ben...............
Erre esetleg valami megoldás?
Mert ha nem hajlandó működni dualban akkor kb kuka kategória.........

(#128) idegbeteg18 válasza Terek (#127) üzenetére


idegbeteg18
tag

Ha van lehetőséged rá akkor próbáld ki a ramokat másik lapban, és a jelenlegi lapodat próbáld ki másik rammal/ramokkal, benne van a pakliban hogy a lap nem szereti a ramjaidat.

(#129) idegbeteg18 válasza Terek (#127) üzenetére


idegbeteg18
tag

Illetve próbálj meg BIOS-t frissíteni.

(#130) Terek válasza idegbeteg18 (#129) üzenetére


Terek
tag

Igen rajta vagyok a legújabb bios-on,csak valami nevetséges hogy az internettel is lett valami mióta feltettem a lap lan driverjét......
A bios-os Qflash az jó frissíteni?

(#131) idegbeteg18 válasza Terek (#130) üzenetére


idegbeteg18
tag

Persze, hogy jó.
Pakold pendrivera a kibontott biost aztán nyomjad neki.
Remélem megoldódik a problémád!

[ Szerkesztve ]

(#132) Terek válasza idegbeteg18 (#131) üzenetére


Terek
tag

hát sajnos ezzel sem jó.
rejtéjes módon csak a slot 3-4 megy.
ha másik 2-be rakom a 3-4es kombinációval akor sem jó.
majd holnap több időm lesz megnézem másik rammal a régi gépből.
valahogy sanszos hogy ramcsere lesz már megint.
garanciába nemküldhetem vissza,mert végülis baja nincs,csak nem megy dual channel módban.

(#133) Lalaboy válasza Terek (#132) üzenetére


Lalaboy
őstag

Ugyanez a bajom nekem is! Az OC (nararancssarga) slot-okba rakom a ramokat, akkor allando C0! Ha atrakom oket a feketekbe, vigan mukodnek! Megprobaltam kitakaritani a problemas slot-ot, ideig-oraig mukodott es ujra C0! Most a feketekben hasznalom oket, tokeletesen mukodnek dual-ban, de a tuningal bajom akadt.....

(#134) idegbeteg18 válasza Lalaboy (#133) üzenetére


idegbeteg18
tag

Nálam szerencsére nincs ilyen probléma ezzel: Gigabyte Z97X-UD5H BK.
Másféle rammal próbáltad?
Ha azzal se jó akkor ez mind gyári hiba (elvileg)... :(

(#135) Lalaboy válasza idegbeteg18 (#134) üzenetére


Lalaboy
őstag

Nekem garibol jott vissza a lap, elotte nem volt ilyen gondom... Valami szutyok mehetett bele, mert ha kifuvatom, akkor mukszik, de csak ideig-oraig. Tegnap kufuvattam, de C0! Van tartalek(?) ramom, azokkal is ugyanez a szitu! :(

(#136) idegbeteg18 válasza Lalaboy (#135) üzenetére


idegbeteg18
tag

Akkor passz...
Fuss egy új kört garival akkor, ez előtt mi volt a probléma?

(#137) Lalaboy válasza idegbeteg18 (#136) üzenetére


Lalaboy
őstag

Tapegyseg! Tonkrevagta az alaplapot es a forum egyik legjobb (ha nem a legjobb) 4790K-jat! :O

[ Szerkesztve ]

(#138) ToXeN válasza Terek (#132) üzenetére


ToXeN
tag

Én is csatlakoznék ezzel a problémával, de már korábban írtam erről, azóta lenyugodtam és Single Channelbe járatom. Minden CPU láb a helyén, úgyhogy vagy fizikailag rossz 2 foglalat vagy az alaplap nem kompatibilis dual channel-ben ezzel a RAM-mal. Nálam ugyanígy nem megy 2 foglalat, de olvastam olyan hogy először az első kettő foglalatot kell feltölteni RAM-mal hogy működjön a 3-4-es foglalat is Single-ben. Kipróbálni nem tudtam harmadik stick hiányában.
Elviekben bármennyi RAM-nak kellene működni bármelyik foglalatban? Vagy van igazság abban amit írtam?

[ Szerkesztve ]

"The days are long but the years are short"

(#139) Terek


Terek
tag

Na megnéztem a másik majdnem zsír új ramommal,ami eddig a másik gépben volt,és nevetséges de azzal se jó.
Ugyanúgy C0 miközben a másik lapban sima liba dual channel.........
Ez konkrétan garancia lesz?
Ha igen akkor milyen címszóval lehet begariztatni?Mert szerintem erre nemfogják garanciázni :(
A dual channel mód semmilyen úton módon nem elérhető.
Két fekete slot x
Két szürke slot x
Ramok felcserélgetve x
A single channelt meg kb feldughatom mert így lasabb mint a régi c2d e8500-al............
Már eléggé fogytán van a türelmem főleg napi 12 óra meló után.........

(#140) Terek válasza Lalaboy (#133) üzenetére


Terek
tag

A te eseted jóval jobb mint az enyém,mert nálam csak a két alsó slot megy(slot 3-4),két azonos színű offos(fekete,szürke)így buktam a legfontosabbat a dual channelt........

(#141) idegbeteg18 válasza Terek (#139) üzenetére


idegbeteg18
tag

Szerintem egy próbát megér.
Mondod nekik, hogy hibásak a foglalatok és ennyi.
A dual channel egyik funkciója az alaplapnak, szóval ha az nem működik akkor kötelező fogadniuk gariba.

(#142) Terek válasza idegbeteg18 (#141) üzenetére


Terek
tag

Majd hétvégén szétkapom fullosan,aztán ha akkor se akkor gar.
Olvastam olyat is hogy lehet hogy a proci van szarul rögzítve.De jobban belegondolva akkor el se indulna szerintem.

(#143) Terek válasza idegbeteg18 (#141) üzenetére


Terek
tag

Na elég szar a helyzet.
Végignéztem a slotokat egy modullal.
Slot 1-2 meg se mukkan,C0.
Akkor ez garancia igaz?
Az nem lehet hogy én csesztem szét mikor rögzítettem a Zalman hűtőt igaz?(miközben húztam meg a csavarokat)

(#144) idegbeteg18 válasza Terek (#143) üzenetére


idegbeteg18
tag

Vidd vissza ne bajlódj vele tovább, csak rontja az idegállapotot...
Nem hiszem, hogy elrontottad volna.

(#145) Terek válasza idegbeteg18 (#144) üzenetére


Terek
tag

Na.
Hallelujah.
Szétszedtem a gépet,procit kivettem,és mi fogadott?
Egy görbe processzorfoglalat tüske :W
Visszahajlítottam,és most megy faszán,dual channel pipa :DD

Szóval ezt ajánlom mindenkinek akinek hasonló gondja van/volt,mert nagyon nagy a valószínűsége hogy behelyezéskor meggörbült egy láb!

[ Szerkesztve ]

(#146) idegbeteg18 válasza Terek (#145) üzenetére


idegbeteg18
tag

Na ez jó hír!
Örülök, hogy megoldódott a problémád, így azért időhatékonyabb mint, ha gari lett volna belőle. Szerintem be se vették volna a meghajlott tüske miatt.

[ Szerkesztve ]

(#147) r4z


r4z
nagyúr

Sziasztok!

Van itt olyan H97N-WIFI vagy Z97N-WIFI tulaj, akinek van tapasztalata a Thermalright AXP-200 Muscle hűtővel? Nem feszül, nem érintkezik a lappal feleslegesen? A daughterboardos Asusokon probléma szokott lenni a mérete. Ezeknél ugyan nincs külön függőleges áramköri lap a WiFi modult kivéve, de azért szeretnék biztosra menni :)

:R

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#148) cildren


cildren
tag

Olyan kérdésem lenne, hogy valaki próbálta Z97M-D3H alaplappal HYPER-V-t használni? Esetleg más Z97-es chipsetű Giga alaplappal? Hackintosh miatt ez lenne a jó választás de mellette szoktam HYPER-Vzni is és érdekelne, hogy működik-e mivel egy külföldi fórumon azt írták, hogy nem megy.
Előre is köszi
Üdv, Dávid!

(#149) csordasok88 válasza Sz_Imre (#69) üzenetére


csordasok88
újonc

Sziasztok!!!

Nálam is hasonló a helyzett ( GA-H97-HD3 ) Csak nekem I5 4460 a cpu, HiperX Fury 2x4gb dual kit a ram, és egy Super Flower Atlas 85+ Moduláris Táppal hajtom ezek mind újjak még is kb 1 percet várok mire elindul de ha resetelem egyből elindul a gép miért? Minden új a gépbe próbáltam úgy is ha lehúzok róla mindent csak a lap és VGA megy de úgy is ez a baj! Javaslat?

(#150) #Morcosmedve válasza csordasok88 (#149) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

BIOS verzio a legfrissebb?

© asszongya'hogy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.