Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Killer01


Killer01
őstag

Kérdés GA-Z97X-UD5H deszkával kapcsolatban: mehet rá a legújabb bios függetlenül a rajta lévőtől? F10 az utolsó, de az előtte lévőre -F9- írja hogy nem lehet a felrakása után régebbit feltenni.

(#502) #Morcosmedve válasza Killer01 (#501) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Szerintem mehet. Giganal nem probaltam meg regebbit vissza tenni, de ha kulon irja, hogy nem lehet, akk nem lehet downgrade elni.

© asszongya'hogy

(#503) MK VII válasza Killer01 (#501) üzenetére


MK VII
veterán

Én addig nem tenném fel amíg a jelenlegivel semmi gondod nincs.

(#504) Killer01 válasza MK VII (#503) üzenetére


Killer01
őstag

öö..még nincs meg a lap, csak előregondolkozok :D Lehet megszívom, mert csak refresh Haswell van itthon..ha nagyon régi a bios el sem tudom majd indítani.

(#505) #Morcosmedve válasza Killer01 (#504) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Plusz nem tudom milyen procedúra kell Refresh CPU-khoz való fogadásra, Asus-nál pl OS alól, updater-rel lehetett csak, és kellett egy plusz driver is mellé...

© asszongya'hogy

(#506) 04ahgy válasza Killer01 (#504) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A Z97 alapból indul a refresh Haswellel is. Az F9 BIOS adja a mikrokód + IMEI-F (Intel Management Engine Interface Firmware) frissítést a Broadwellhez, azért nem tudod a régebbi BIOS-t visszatenni. Én a legfrissebb, F10-re frissíteném minden további nélkül.

Ha jól látom, amúgy is kapcsolós rajta a BIOS, szóval Q-Flas-t használva lehet, hogy (azaz elvileg) csak az egyiket frissíti. DOS alól biztosan frissíti mindkettőt, kapcsoló ide vagy oda!

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#507) Killer01


Killer01
őstag

Köszi :R

(#508) olajecset


olajecset
tag

Sziasztok!
Nekem is van egy H97-es, és a következő kérdésem lenne. Nem lesz-e baja az alaplapnak ha a sztereó hangkimenetre csatlakoztatok egy 5m-es jack hosszabbító kábelt a hangfalakhoz?
:F

(#509) Anonymus23 válasza olajecset (#508) üzenetére


Anonymus23
veterán

Mi baja lenne tőle?

;) - The Power of the Light Side

(#510) olajecset válasza Anonymus23 (#509) üzenetére


olajecset
tag

Gondoltam ki megy végfok a hangkártyán, ha növekszik a kábel hossza és az ellenállása.

(#511) 04ahgy válasza olajecset (#510) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az pár tized ohmot jelent csak. Elhanyagolható. De vihar, zivatar esetén azt is ki kell húzni!

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#512) olajecset válasza 04ahgy (#511) üzenetére


olajecset
tag

Megpróbálok valami komolyabb kábelt szerezni, elméletileg ha vastagabb jobb is. Nem gondoltam, hogy vihar esetén ki kell húzni! :U A gépet is csak kikapcsolni szoktam.

(#513) fauv válasza 04ahgy (#461) üzenetére


fauv
őstag

Köszi a tanácsot. Meg van az új 4690K szépség , 4400-on ketyeg a lelkem a nagy fiam megoldotta a hűtést, alapon sima netezés stb 22-25 fokos a proci játékkal / eddig 40 percet játszottam a witcher 3-al / 40-45 fok.

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#514) 04ahgy válasza olajecset (#512) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A villám több százezer A-es árama olyan mágneses teret kelt, hogy komoly feszültségtüskéket indukálhat az ilyen vezetékkígyókban, hurkokban. Ha vastagabb, akkor jobb, persze, de fülhallgatónál ez elhanyagolható!

(#513) fauv: A VRM-et is kell hűteni, szóval nagyon helyes.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#515) fauv


fauv
őstag

Srácok olyan gondom akadt, hogy lefrissítettem a win10-et. Nagyon szép, meg jó stb, de amikor beakarok menni a bios-ba indításkor lefagy a bios-om.

A gép nagyon szépen stabilan megy 4400-on a 4690K val, 1.16 V-al szal azzal nincs gond.

F6 volt rajta, most F7-re frissítettem, de az nem oldta meg a problémát.

Próbáljam az F8-at vagy esetleg tudtok valami ötletet adni?

Gigabyte Z97P-D3 a lapom.

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#516) 04ahgy válasza fauv (#515) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Vedd ki az elemet fél órára, úgy, hogy a gépet a konnektorból is kihúzod.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#517) fauv válasza 04ahgy (#516) üzenetére


fauv
őstag

Köszönöm, kipróbálom.

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#518) 04ahgy válasza fauv (#517) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ez után persze tuning nélkül teszteld, és ha stabil, a BIOS-t frissítheted a legutolsóra.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#519) Cronos2122 válasza 04ahgy (#496) üzenetére


Cronos2122
csendes tag

Köszönöm!
Futtattam a tesztet, és minden jónak tűnik!

(#520) p81er


p81er
csendes tag

Sziasztok!

A következő összeállításra melyik alaplapot ajánljátok és miért:

i5 4460 proci és Gigabyte GTX960 2GB DDR5 GV-N960WF2OC-2GD videokártya

Vagy

i5 4590 proci és Gigabyte GTX960 2GB DDR5 GV-N960WF2OC-2GD videokártya

Üdv.

Gigabyte H97M-D3H, i5 4690, Alpenföhn Brocken Eco, Gigabyte GTX960 4GB WF2, Corsair 2x4GB DDR3 1600MHz Vengeance LP, Super Flower FX 550W Bronze, LG 23MP47HQ-P

(#521) 04ahgy válasza p81er (#520) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Bármelyiket, aminek a foglalata kompatibilis, és a felszereltsége az igényeidnek megfelel. És azért, mert tuningolni úgy sem fogod tudni ezt a CPU-t.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#522) fauv


fauv
őstag

Hali !

Arra lennék, kíváncsi, hogy egy adott procit ha átrakunk egy másik alaplapba, akkor megváltoznak e a tuning-gal kapcsolatos fesz. beállítások.

Pl Ha az én 4690K procimat, ami 4500-on 1,197 V -on stabil a jelenlegi Gigabyte Z97P-D3-as lapomba, ha átrakom mondjuk egy Gigabyte Z97 gaming 5 lapba, akkor változhat ez a proci feszültség érték, vagy ez csak teljesen procitól függ?

Ha van olyan, aki már próbálta gyakorlatba, hogy lapot váltott, megköszönném a véleményét.

[ Szerkesztve ]

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#523) h1mpi válasza fauv (#522) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Igen változhat. Még egy bios frissítés is módosíthatja a fesz értéket.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#524) scabi78


scabi78
senior tag

Sziasztok!
Egy i5 4460 procihoz GIGABYTE GA-H97M-D3H vagy GIGABYTE GA-Z97P-D3 illik? Melyik jobb? Ugyanannyiba kerülnek, 25 ezerbe. köszönöm.

Tiszta Windows, rendes ház!

(#525) fauv válasza h1mpi (#523) üzenetére


fauv
őstag

Köszi, ezt szomorúan hallom.

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#526) Anonymus23 válasza scabi78 (#524) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ha árban egyformák, akkor már inkább a Z97-es. Szerintem.

;) - The Power of the Light Side

(#527) 04ahgy válasza fauv (#522) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Változhat, ahogy már kaptál is választ, de itt apró változásra kell gondolni. Az is változás, hogy a jobb lapban kevesebb feszültséget kér egy hangyányival, meg az is, hogy ugyanolyan fesszel egy parányit jobban tuningolható. Mivel Haswellről van szó, az 1,197V-ot maga a CPU állítja elő, tehát ha a VRin elegendő, akkor csak kis változás lehetséges.

(#524) scabi78: i5-4460-hoz a két lap mindegy, mert tuningolni a Z97-ben sem fogsz tudni, ellenben a GA-H97M-D3H kicsit felszereltebb: [link]. Normális, 6 jackes a hangkimenete, több USB3.0, bőségesebb az IGP kimenetek száma.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#528) fauv válasza 04ahgy (#527) üzenetére


fauv
őstag

Akkor megnyugodtam, mert attól féltem, hogy esetleg lap csere esetén nem fogom tudni ezen, vagy hasonló eredményeken futtatni a procit, azaz esetleg 4500-ra esetleg már 1.25-öt kérjen vagy hasonló.

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#529) Killer01 válasza 04ahgy (#506) üzenetére


Killer01
őstag

Infónak is: megjött a Gigabyte GA-Z97X-UD5H alaplap, ahogy elhangzott itt rev 1.0 lett (nekem nem probléma). F7 bios volt rajta gyárilag, gond nélkül vitte a 4790/4790S/4790T/4770/4460 procikat, de feltoltam penről az F10-et :) Korrekt deszka, tetszik :K

(#530) 04ahgy válasza Killer01 (#529) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Mind a Z87, mind a Z97 termékvonal nagyon jól sikerült a GIGABYTE-nak, méltán kiédemlik az elismerést! :R

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#531) Cronos2122


Cronos2122
csendes tag

Sziasztok!
Voltam a VGA topicban, érdeklődtem ott is (sajnos túl sok mindenre nem jutottam/tunk, de itt is szeretném feltenni a kérdésem.
Miért csak 8x-ben látja a gpu-z a vga-mat (Asus GTX 960)?
A lap z97x. Legfrissebb (F8 bios) és a 16x-os slotban van a kártya. Próbáltam tesztet is, de az sem mutatja hogy 16x-ban lenne.
Tudtok rá mondani valamit?
Előre is köszönöm!

(#532) 04ahgy válasza Cronos2122 (#531) üzenetére


04ahgy
nagyúr

- Pontosan melyik alaplap (linkeld lehetőleg a GIGABYTE weboldalát), és hanyadik hosszú slotban van a VGA a CPU foglalattól számolva?
- Melyik program mutatta x8-nak a sávszélességet?
- A VGA más gépben is csak x8 sávszélességen megy-e?
- Ebben a gépben más VGA x16 sávszélességen megy-e?

Lehet a váalszaidtól függően sérült LGA láb, sérült VGA kondenzátor a PCIe foglalat fölött, lehet sérült vezetősáv az alaplapon vagy sérült érintkező a PCIe slotban, és akár lehet VGA hiba is, vagy CPU hiba is (ezeknek van a legkisebb esélyük).

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#533) Cronos2122 válasza 04ahgy (#532) üzenetére


Cronos2122
csendes tag

Alaplap:
http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4978#ov
A cpu-tól az első hosszú sorban van a VGA.
A GPU-Z 0.8.5
A többi kérdésedre sajnos nem tudok válaszolni. Nincs csere alkatrészem, és másik kártya sem volt még ebben a lapban.....

hogyan tudok képet idetölteni?

(#534) Cronos2122 válasza 04ahgy (#532) üzenetére


Cronos2122
csendes tag

Odáig sikerült eljutnom, hogy betettem a vga-t egy másik lapba, ahol teljesen jól működik. Alapból ment az x16.
Megnéztem a GPU-z progival. Sajnos másik kártyát nem tudok szerezni, pedíg az is sokat segítene!
Szétszedtem az egész gépet, kivettem a procit is. Volt egy tüske elhajlás, azt sikeresen visszaállítottam. Bár még most is csak x8-van.
Furmark 1.17-sel csináltam egy tesztet. 2569 lett. Nem tudom másoknak mennyi....

(#535) Killer01 válasza Cronos2122 (#534) üzenetére


Killer01
őstag

ötlet:
nézz rá mással is (pl Aida), illetve kapcsolj ki minden pcie-re vonatkozó energiamegtakarítási lehetőséget.

(#536) 04ahgy válasza Cronos2122 (#534) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Sejtettem, hogy a foglalatban lesz a probléma. Nem biztos, hogy 100%-os lett. A foglalatról tegyél fel éles, közeli, nagy felbontású képet. Más weboldalra is feltöltheted, linkelni elég.

A VGA kizárva, mint hibaforrás, már ez is előrelépés.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#537) Cronos2122


Cronos2122
csendes tag

Végre sikerült megoldanom a gondot. Megint szétszedtem a proci foglalatot és még egy picit állítottam a tüskén. Sikerült, most már x16 :DD
Mindenkinek köszönöm a segítséget!!!!!! :R

(#538) MK VII válasza Cronos2122 (#537) üzenetére


MK VII
veterán

Juppi!! ;) :)

(#539) fauv


fauv
őstag

Srácok van APP center progi a giga z97 lapomhoz és van egy olyan funkció, hogy auto tuning.

Valaki próbálta már ezt a funkciót? Mit csinál egyáltalán ? őszintén megmondom én egy kicsit tartok a nagy piros gomboktól :D

[ Szerkesztve ]

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#540) #Morcosmedve válasza fauv (#539) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Szerintem nem kéne használni, instabil lehet. Maradj a BIOS aloli, manualis tuningnal!

© asszongya'hogy

(#541) joydrv


joydrv
tag

Új konfigot készülök összeállítani.Egy 7-8 éves AMD-ről váltok most Intelre.

Alaplapok közül a Giga GA H97-HD3 lapra esett a választásom a felszereltsége és nem utolsó sorban a többféle monitor csatolási lehetőség miatt, D-Sub kell a jelenlegi monitoromhoz és a prociba integrált igp lesz, egyelőre egy olcsóbb pentium, amíg össze nem jön egy i5-ös ára.

Az alaplappal kapcsolatban kérdezném, hogy RAM-ból érdemes hozzá 1600-as DDR3-nál gyorsabbat választani? A gyártói leírásában ugyanis az szerepel, hogy 1600-ast és 1333-ast kezel. Nem vagyok egy nagy játékos, így 1-2 fps nem jelent nekem sokat. Nem szándékozom komolyabban tuningolni sem ez miatt.
De ha a van értelme, akkor természetesen rendelek hozzá 1866-ost vagy 2133-ast.

Ennek az alaplapnak egyébként van valamilyen hátránya vagy gyenge pontja?
Ahogy visszaolvasgattam nem találtam ilyen a hozzászólásokban, de akik pár hónapja használják már több tapasztalattal rendelkezhetnek. :DD

(#542) MK VII válasza joydrv (#541) üzenetére


MK VII
veterán

Szia..
Egy picivel drágábban esetleg egy GA-Z97P-D3 talán abból a szempontból jobb választás, hogy, ha a későbbiekben egy K-s processzorra esne a választásod akkor ebben tudod tuningolni is..
Alapvetően 1600mhz-es ram elég egy ilyen konfigba, de a Z-s lapban magasabb mhz-es ramokat is ki tudod használni illetve ebbe, ha most az elején egy G3258-as procival nyitnál és van benned ambíció a tuningal kapcsolatban akkor el tudod vele kezdeni..
Ez csak egy lehetőség pici plusz költséggel... Természetesen, ha egyáltalán nem vagy a tuningolós akkor a H97-es lap is tökéletesen jó szorzózáras processzorokhoz.
Memória tekintetében 1600mhz-es cl9 körül nézelődj. Esetleg 1866mhz cl9.

(#543) fauv válasza joydrv (#541) üzenetére


fauv
őstag

Nekem ez a lap van, nagyon elégedett vagyok vele GIGABYTE GA-Z97P-D3

és amint látod 2133-as RAM-ok vannak benne.

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#544) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Sziasztok!

Kicsit zöldfülű vagyok az Uefi Bios témában és a segítségeteket szeretném kérni a beállításában. Egyelőre Win telepítés előtt állok SSD-re, de szeretnék pár dolgot beállítani előtte a Bios-ban.

Olyan problémám van, hogy a Bios-ban a memória órajele alapbeállításon 1333 Mhz valamiért és egyébként 1600 Mhz-nek kellene lennie. Mi ennek az oka? Hogyan tudok állítani rajta?

Hol kell engedélyezni a S.M.A.R.T információkat és a SATA AHCI üzemmódot?

Alaplap: GIGABYTE H97M-D3H alaplap.
Bios version: F5
Bios date: 10/22/2014
Bios ID: 8A06AG03

Ram: Corsair Vengeance LP 2x8 GB DDR3L 1600 Mhz CL9 1,35 V
CPU: Intel i5-4590

(#545) #Morcosmedve válasza nemethchek19 (#544) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Memory-t tedd at XMP-re.

Alapbol Ahci es Smart az uefi beallitas, de meg tudod nezni a storage resznel.

© asszongya'hogy

(#546) nemethchek19 válasza #Morcosmedve (#545) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Olyan hülye vagyok jajj.

Eddig is ezt csináltam, átkapcsoltam profile1-re, mutatta szürke színnel az 1600 Mhz-et, de 1333 Mhz maradt továbbra is. Hát nem mentettem és indítottam újra a Bios-t. Így most már átváltott a gyakorlatban is. Elnézést kérek a buta kérdésért, abszolút kezdő vagyok. :D

(#547) #Morcosmedve válasza nemethchek19 (#546) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Semmi gond! :) Lényeg, hogy megy :K

© asszongya'hogy

(#548) nemethchek19 válasza #Morcosmedve (#547) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Storage részt, hol találom?

(#549) #Morcosmedve válasza nemethchek19 (#548) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Peripherals fül:

SATA Mode Selection -> AHCI

SMART-ot nem találtam, mert szerintem azt tudja alapbol es azt használja.

© asszongya'hogy

(#550) joydrv válasza MK VII (#542) üzenetére


joydrv
tag

Üdv!

Most volt időm kicsit jobban utána olvasni annak a G3258-as procinak, amit említettél. Egy kicsit leesett az állam, hogy az 53 W-os fogyasztása mellett képes simán meghajtani akár egy GTX 750-es VGA-t is. Pont egy ilyesmivel akartam párosítani a későbbiekben egy i5-öst. De lehet, hogy végül nem is lesz szükség erősebb procira.
Egy kis húzással úgy látom az én igényeimet képes lesz kiszolgálni ez a G3258 is egy jódarabig.

Viszont így valóban szükség lesz egy Z97 szériás lapra hozzá. Találtam végül még éppen elfogadható árban (27.000 pénz) egy olyat, ami sok IGP kivezetést tartalmaz, GA Z97M-DS3H .

Remélem ezzel a lappal párosítva a G3258-at és hozzá 2*4 GB Kingston HiperX 1600 CL9-es RAM-mal jó csapatot fognak alkotni. :DD

Jövőhéten akarom megvenni ezeket az alkatrészeket. Addig, ha van valami észrevétel, ellenjavallat szívesen veszem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.