Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) SaGa59 válasza MK VII (#800) üzenetére


SaGa59
őstag

Az a gond, hogy csak fordítva tudom nézni, ezzel a táppal próbáltam másik lapot, ment vele rendesen. A másik tápommal, ami még a régi laphoz van, meg se reccent ez a lap, igaz, rövidebb is az ATX tápcsatija, mint kellene.

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#802) -Solt-


-Solt-
veterán

Üdv Urak,

Egy 4770K-t szeretnék egy kicsit megkínozni egy Giga Z97 G7-s lapban. 4.4GHz a cél, a kérdésem pedig az lenne, hogy ehhez elég VCore-t emelni, vagy érdemes más feszültség értékkel is "játszani"? (VRIN, Ring Voltage)

www.smart-bus.hu

(#803) MK VII válasza -Solt- (#802) üzenetére


MK VII
veterán

Üdv.
Itt tedd fel a kérdéseidet! ;)

(#804) -Solt- válasza MK VII (#803) üzenetére


-Solt-
veterán

:R

www.smart-bus.hu

(#805) Vigneau


Vigneau
félisten

Sziasztok!

EasyTune-t használja itt valaki a ventilátorok kordában tartására?

Vigi

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#806) Vigneau válasza Vigneau (#805) üzenetére


Vigneau
félisten

Pontosítok:

A System Information Viewer-re gondoltam. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#807) Vigneau válasza Vigneau (#806) üzenetére


Vigneau
félisten

Azt kell mondjam, remek kis program. Hogy ez eddig nem tűnt fel nekem. Remekül leszabályozza még a FD Kelvin S24 szivattyúját is. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#808) SirKero


SirKero
őstag

Üdv.
H97-HD3 alaplap. Egyszerűen nem tudom letiltani,hogy a bekapcsolásnál ne kezdje jégig ellenőrizni az összes portot ahonnan bootolni lehet és így percek telnek az eső indítással. Ha újra indítom akkor már pikk-pakk fel áll a rendszer. Hiába állítom disabledre az előlapon lévő kártyaolvasót ( természetesen el is mentem )vissza áll magától és újra elkezdi egyenként végig ellenőrizni az első indításnál :W
Mit csinálok rosszul :U

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#809) NFree válasza SirKero (#808) üzenetére


NFree
addikt

Próbálj meg szerintem egy bios frissítést hátha segít. Vannak anomáliák sajnos találkoztam már én is 1-2x. :R

vga

(#810) Vigneau válasza Vigneau (#807) üzenetére


Vigneau
félisten

Elkiabáltam, csak most tűnt fel a bug. :B

Van megoldás rá, hogy reboot után is megmaradjanak a ventiprofilok? Mert a neten olvasva nem én vagyok az egyetlen, akinek csak akkor megy újra minden venti az előre beállított profilon, ha az AppCenter-ben ismét rákattint a SIV-re. Ez így elég fura és nem találtam még rá javítást... :W

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#811) -Solt-


-Solt-
veterán

Igen, veszel egy Asus lapot, vagy egy venti vezérlőt. Valamilyen rejtélyes okból kifolyólag a Gigabyte képességeit meghaladja a venti vezérlés kérdésköre.

www.smart-bus.hu

(#812) Vigneau válasza -Solt- (#811) üzenetére


Vigneau
félisten

Szóval a mai napig nincs erre megoldás ezek szerint? Ejnye... :U

BIOS-ban is az a halálom, hogy PWM value /°C beállítások vannak. Ez a Feleségem B85-ös ASRock lapjában alapból RPM % /°C és még tartja is a beállításokat...

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#813) -Solt- válasza Vigneau (#812) üzenetére


-Solt-
veterán

A Z97 Gaming 7-m elvileg egy "csúcs" lap, a mai napig bugos a venti vezérlése, pedig jött már pár frissítés a SUV-hoz, meg a BIOS-hoz is...

Az Asus lapok tökéletesen megoldják ezt, tehát a feladat nem lehetetlen, más kérdés, hogy manapság az Asus minőségre már nem az ami volt akár csak 5-6 éve. Tehát vagy váltás, vagy venti vezérlő és akkor ahhoz mindegy milyen lapot veszel. [link]

www.smart-bus.hu

(#814) Vigneau válasza -Solt- (#813) üzenetére


Vigneau
félisten

Igen, ASUS vonalon nekem egy GRYPHON Z87-tel gyűlt meg a bajom RAM kezelés terén. ABIT halála óta meg ASRock párti voltam sokáig.

Szóval ezen agyalok én is, vagy minden bekapcsoláskor rákattintok a SIV-re... :U

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#815) Vagany válasza Vigneau (#814) üzenetére


Vagany
őstag

Ajánlom a speedfan nevű programot mindent hajszálpontosan be lehet paraméterezni rajta, teljesen automatikusan a hőmérsékletek függvényében. [link]

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#816) NFree


NFree
addikt

Egyébként miért nem favorizáljátok a külső venti szabályzókat? Jó, tudom + költség de szerintem megéri . Egynémelyik meg még jól is néz ki. :R

vga

(#817) MK VII válasza NFree (#816) üzenetére


MK VII
veterán

Nekem is tettszenek, bár használni nem tudnám...
A processzor, VGA és a tápon kívül egy darab venti sincs pluszban a gépben. Tök felesleges. :)

[ Szerkesztve ]

(#818) Vigneau válasza NFree (#816) üzenetére


Vigneau
félisten

Nálam pl. kiesne az ODD, vagy olyan vezérlőt kellene találnom, ami max. 35mm mély, a nyákon alulról számítva 3-6mm-ig nincs semmi kitüremkedő és nem telibe lemezelt az alja, hanem csak két oldalsó fül rögzíti. Útban van a 240-es radiátor.

Vagany:
Tegnap belenéztem, de jobban át kellene futni, hogy miként is csináljak benne profilt.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#819) NFree válasza Vigneau (#818) üzenetére


NFree
addikt

Gondoltam, hogy ilyen problémák is szóba jöhetnek :B Szép rendezett kuckó :C Akkor nincs más hátra mithogy biosba kell matatni, hátha sikerrel jár az ember.

(#817) MK VII
Igen ha belegondolok , jelenleg nekem is (szétszedtem a vizet) minden a lapra van dugva 3 venti és kifujt . Valakinek meg nincs is szüksége töbre .

[ Szerkesztve ]

vga

(#820) Vigneau válasza NFree (#819) üzenetére


Vigneau
félisten

Köszönöm szépen, agyaltam is rajta, mire sikerült így összehozni. :B

BIOS terén ASRock lenne jobb, Feleségem gépét szépen le is szabályoztam onnan. :K

Itt végül ezt a megoldást találtam ideiglenesen, bár nem kizárt, inkább SpeedFan-ozok, mert mindig felugrik így a SIV ablaka, valamint folyamatosan az Update-et ajánlja fel az AppCenter. :DDD

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#821) SirKero válasza NFree (#809) üzenetére


SirKero
őstag

A legutolsó végleges bios ( F8 ) van rajta. Utána még van egy F9c de az béta így nem merem feltenni.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#822) NFree válasza SirKero (#821) üzenetére


NFree
addikt

Akkor meg kéne próbálni egyel régebbit feltenni. z87 ud5 h nál volt gondom, pl hogy nem ismerte az újabb procikat na akkor frissítettem biost, látta a procit de nem lehtett tuningolni, lett még 1 bios. de azzal nem lehetett elmenteni az oc profilokat , na akkor kaptam egy bátát külön a suportól , mert még nem is volt kint az oldalon. azzal tán jó lett , de utánna sem volt minden oké. rá pár hétre meghalt a lap :W
Jelen esetben , meg z97 gaming gt-m be nem tudom álítani a másodlagos ram időzítéseket, mert ha uefiben csinálom akkor egyszerüen odakatintok az egérrel amit változtani szeretnék és felugrik a lap tetejére, na akkor átkapcsolom régi módba ott be tudom állítani de nem menti el . :W
Sajnos azt kell mondjam hogy a giga nem áll a helyzet magaslatán , nagyon szeretem a lapokat , mert proci tuningal nagyon ki vagyok békülve de a többi dolgon amit irtok meg sem lepődök lassan . :(
asszem ez volt az utolsó giga lap .

vga

(#823) Vigneau válasza Vigneau (#820) üzenetére


Vigneau
félisten

No, amondó vagyok, hogy a SIV, SpeedFan és az előlapi vezérlőpanelek is bek@phatják... :DDD

Visszatértem a korábbi megoldásomhoz. Viszont az AIO csere (Kelvin S24 --> SL 240mm) után a poti inkább már nem a szivattyúhoz kell, hanem az Apache-okhoz. Így megvan a 600RPM és nyugi van... :K

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#824) r92king


r92king
tag

Üdv. Z97X Gaming 3-as deszkám van és M.2 SSD vásárlásán gondolkozok. Az alaplap leírásában az áll M.2, SATA Express vagy Sata 4/5 portok közöl csak 1 lehet aktiv egyszerre. De nekem kéne mind a 6 SATA III-as port. Ha PCI-E M.2 SSD-t veszek akkor is ez áll fent, valaki próbálta?

À tout le monde, à tous mes amis, je vous aime, je dois partir

(#825) Ano válasza nemethchek19 (#605) üzenetére


Ano
őstag

Rég jártam errefelé, de örülök hogy végre megtaláltam a megoldást általad ... köszi szépen az infót!! :)

Esetleg arra valakinek ötlete, hogy WIN10 hibernálás után ne induljon el a gép egérre vagy billentyűzetre?

[ Szerkesztve ]

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#826) justflash válasza Ano (#825) üzenetére


justflash
tag

Biosban energiagazdálkodásnál wake on keyboard / mouse opciót kapcsold ki.

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#827) hippo0315


hippo0315
senior tag

Sziasztok!

Adott egy GA-Z97X-Gaming 3 alaplap, Windows 10 Home alatt a hálókártya véletlenszerűen (van hogy hónapokig semmi, de van hogy naponta) megáll, törlés és újra telepítés után minden működik tovább.

Mi lehet a probléma?

ui.: ezt sem Windows 7 sem Linux alatt nem csinálja.

(#828) batyus086


batyus086
csendes tag

Sziasztok!

Van egy hibás Gigabyte GA-H97M-D3H alaplapom, még 2 évig garanciális. A BIOS-ig sem jut el a gép. Ha elküldöm az üzletbe gariztatni, akkor egy új alaplapra fogják cserélni, vagy majd javítgatni fogják? Mert inkább egy újhoz ragaszkodnék ha lehetséges.

(#829) robyg válasza hippo0315 (#827) üzenetére


robyg
senior tag

Hello.

Nem próbáltad frissíteni a driverét?

(#830) JHONNY 79


JHONNY 79
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Adott egy konfig, Gigabyte Z97 Gaming 3 lap, i7 4790 K proci, 2×4 Gb Corsair Vengeance LP CML8GX3M2A1866C9 memória és egy RX 460 videókártya. Ezek működtek rendben a gépemben, de kikerült a videókártya (eladom), alaplapit használtam, majd ment még bele 2×4 Gb Corsair Vengeance CMZ8GX3M2A1866C9B memória. Ezek után a gép nem kapcsolt ki, újraindult, néha összeomlott a böngésző, kék halál is előjött néha. Gondoltam rossz a memória, így leteszteltem az új modulokat Memtest86+5.01 progival, de hibátlanok. A gyártó oldalán az újonnan beletett memóriák az ajánlottak között szerepelnek. Néztem bios frissítést, jelenleg F7 van, de ettől egy újabb van, az F8d , ami ha jól látom béta. Az Ati videókártya driver törölve, alaplapi frissítve. Megpróbáljam a bios reset-et, tegyen újra a win 10-et, frissítsem beta-ra a biost, vagy mit tudok tenni a géppel?

(#831) veilside03 válasza feel2006 (#288) üzenetére


veilside03
csendes tag

Hello! Tudom már 3 éves post, de énis szeretnék WOL-t használni Gigabyte alaplappal (Z97M-DS3H). Ugyanabban a cipőben járok, mint amiben te jártál., nincs ilyen menüpontom a BIOS-ban. Tudnál segíteni, hogyan oldottad meg végül? Remélem még emlékszel! :D Köszönöm!

(#832) Gabady


Gabady
aktív tag

Sziasztok!

Olyan problémám volna, hogy egy i5 4460 procit cseréltem Xeon E3-1240v3-ra, Gigabyte Z97M-D3H deszkában és minden fasza, teljesítményben is majd 2x akkorát nyom, és most jön a DE.
A hőfokok irreális értéket mutatnak és irreálisan ugrálnak. Friss paszta, Artic Freezer v7 hűtő, ami az i5-öt 50 fok fölé nem engedte.
Alapból kb 40 fokkal indulunk. Mihelyt stresszelem 80 fokig felkúszik, de 1-2 mp-en belül. Viszont kézzel megfogva a hűtőt semmi melegséget nem érzek. Hol keressem a hibát ??

Legújabb Bios, hűtőt már másodjára tettem fel.

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#833) Ano válasza Gabady (#832) üzenetére


Ano
őstag

Néztem, hogy ez a Xeon a HT-n kívül nem tud sokkal többet mint egy akkori I5 (vagyis I7 ebben az esetben)... érdemes ettől még cserélni?

Mennyiért vetted és hol? (már ha szabad ilyet kérdezni ... esetleg ha nem publikus akkor Priv-ben megírhatnád)

Btw.: a problémádra visszatérve ... ezeket nem kellett delidelni mint az I5-I7-eket?

Nekem delid előtt simán 95+ volt a max hőfokom az I5-nél ... utána már a 80-at is alig nyaldosta ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#834) Gabady válasza Ano (#833) üzenetére


Gabady
aktív tag

Szia,

Az i5-öm sikerült eladni 30-ba, ezt pedig megvettem 34e-ért.
Szal konkrétan 4ezer ft-omba került, itt vettem PH-n.
Ez a Xeon egy i7 4770-ek felel meg.
Valóban így van, órajelben nem nagy upgrade, (3,2-3,4 -> 3,4-3,8) talán annyiból, hogy itt az all core turbó 3,3 helyett 3,6 GHz. Viszont amik kihasználják a több szálon való futtatást, illetve a physics, na abba durva előrelépés volt. Ha érdekel, előkeresem a 3D mark teszteket.

Az i5-öm nem volt delidelve és 60 foknál így sem volt sosem melegebb.(Bár sose volt nyúzva, volt hogy hetekig nem is ment a gép.)
A xeon viszont 100fokba is benézett, delid után kb 25 fokkal lett hűvösebb és maradt az arctic hűtőm. Ha tovább olvasol, akkor tettem fel before-after képeket is.(hopsz, az a processzoros topicba volt... :C )

[ Szerkesztve ]

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#835) Ano válasza Gabady (#834) üzenetére


Ano
őstag

THX! :R

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#836) defekto


defekto
csendes tag

Üdv.

Adott egy Giga Z97X Gamer 3 lap, I7 4790K processzor és Gainward GTX1070 8gb kártya, GPU-Z szerint a pci-e 16x 3.0 busz terhelésen 8x 3.0-n terhelés nélkül 8x 1.1-n működik. Van esetleg ötletetek, hogy ezt mi okozhatja?

köszi előre is, üdv

Peti

[ Szerkesztve ]

Üdv, Peti

(#837) Gabady válasza defekto (#836) üzenetére


Gabady
aktív tag

Szia,

Energiagazdálkodás. Futtass valami 3d-s programot, és egyből felugrik mad 16x 3.0-ra.

*** Megane 2 2.0 16V *** iPhone 11 Pro - Airpods Pro 2 *** DellbookPro15,2 i5-6300U - 16GB DDR4 - UHD 520 - 500GB NVme *** Ryzen 7 5700X - 32GB DDR4 - RX6950XT - 480GB NVMe - 2TB NVMe - 2TB HDD ***

(#838) defekto válasza Gabady (#837) üzenetére


defekto
csendes tag

Sajnos nem, Battlefield 5 alatt sem emelkedett sajnos, bár nem volt gond az fps-el, ment szépen, csak épp zavar. M.2 ssd nem zavarhat bele?

Üdv, Peti

(#839) Whysperer


Whysperer
addikt

Sziasztok. Segítenének mi lehet a probléma? [link] felpörög lekapcsol, felpörög lekapcsol.

Vagy hogy lehet mindent resetelni? Átraktam a jumpert , kivettem a elemet,de akkor nem tudom elindítani csak ha bent can az elem.

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#840) Ano válasza Whysperer (#839) üzenetére


Ano
őstag

Próbáld meg elsőnek 1 RAM modullal és az integrált VGA-val (már ha van) és minden meghajtót húzz le ...

Próbálgasd végig az összes RAM modult egyesével mindegyik slotban is ...

Ha úgy elindul, akkor egyesével tegyél vissza dolgokat és nézd meg hogy mikor akad le ... hátha meglesz, hogy melyik alkatrész szar ...

Ha így sem lesz meg a hunyó, akkor kellene másik lap (hasonló) és ott kipróbálni, hogy mi a rossz nálad, esetleg másik tápegység ...

Remélem sikerült segítenem!

Ui.: esetleg nem látszik, hogy valamelyik kondenzátorod "kipukkant" ?

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#841) robyg


robyg
senior tag

Sziasztok.

Tudnátok nekem segíteni van egy Gigabyte GA-Z97X Gaming 3as lapom.

Vettem egy Kingston 500GB SKC2000M8/500G NVMe M.2 SSD-t amit a gyári M.2es slotba raktam be.
A bios látja ag SSD-ét.
A problémám a Windows 7 telepítésével van.
Pendriveról raktam.
Amikor elérek oda hogy kiválasszam hova telepítse a Win7et nem látja azt formázatlan 465Gigát.
Tudnátok segíteni mi lehet a gond?
Elöre is köszönöm.

(#842) Ano válasza robyg (#841) üzenetére


Ano
őstag

Én még sosem telepítettem M.2 -es SSD-t, de lehet hogy hasonlóan kellene, mint annak idején a RAID-es esetében, hogy van egy pont a telepítőnél (még az elején), ahol hozzá adhatsz driver-t ami aztán képes kezelni és látni a RAID kártyát, csak esetedben ezt az M.2-es vezérlővel kellene megtenni ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#843) robyg válasza Ano (#842) üzenetére


robyg
senior tag

Köszi.
Már megoldódott. A Win7ben nincs NVMe driver gyárilag. Csak a Wiin 10be.
A Samsung ad gyári drivert a Win7hez csak körülményes felrakni az op rendszert mert klónozással lehet.

[ Szerkesztve ]

(#844) dodomitiszo válasza csordasok88 (#162) üzenetére


dodomitiszo
csendes tag

Hali! Már nagyon régi bejegyzés, de nekem pont most jött jól! Köszi! A DIMM-ek számozása... :) :W

(#845) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Sziasztok!

Van egy gigabyte zg7 hd3 lapom. be van kapcsolva rajta a a mindennapi bekapcsolás 7:00-kor. Kb hetente, kéthetente nem kapcsol be. Az elem feszültsége elvileg rendben van, az óra mindig pontosan jár. Mitől lehet ez?

(#846) Warface


Warface
csendes tag

Sziasztok!
Van egy MSI H97 Gaming3 alaplapom.

BIOS beállítások kapcsán lennének kérdéseim.
-Van értelme az Intel Rapid Start-nak akkor ha nálam az autómata alvás és rendszeremez (ami SSD) leállítás ki van kapcsolva?
Mi az a "Windows 8/8.1/10 Configuration"?

A PCI-t milyen beállításokkal érdemes használni egy GTX 1060 6Gb melett?
-Érdemes bekapcsolni az Intel Thunderbolt"-ot?
Elméletileg ez egy újabb (újabb volt annó) technológia, érdemes bekapcsolni? (ha igen akkor a "security Levelt" mire kell állítani?)

- Itt mást is kell engedélyezni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.