Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Anonymus23 válasza radgyulaba (#248) üzenetére


Anonymus23
veterán

Csak azért kérdeztem, mert nekem azzal tökéletesen működik...
De ha másikkal is megy, a lényeg, hogy megy.

;) - The Power of the Light Side

(#252) radgyulaba válasza Anonymus23 (#251) üzenetére


radgyulaba
tag

Lehet elvan állitva nállam Bioszbol,majd kitapasztalom még,alig 2 honapos az alaplap.De eddig mással nincs bajom tehát teszi a dolgát.

Ford Mondeo 1995

(#253) Mahrenburg


Mahrenburg
senior tag

Hello!

A "H" és "B" PCH-lapkával szerelt 8-as és 9-es sorozatú Gigabyte-alaplapokon a legújabb BIOS-okban is megmaradt a CPU-órajel emelésének lehetősége "K"-s CPU-k használata esetén?

Előre is köszönöm!

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#254) biowiet


biowiet
csendes tag

Sziasztok,

van valakinek tapasztalata a GA-Z97X-Gaming G1 lappal? 4790K-t hajtanék vele. Baráti 200 eurós áron juthatnék hozzá gyári bontatlan darabhoz, garival mindennel, mit gondoltok?

(#255) MK VII válasza biowiet (#254) üzenetére


MK VII
veterán

Üdv.
Tapasztalatom konkrétan ezzel a lappal nekem nincs. Én egy Z97X-SLI-t használok teljes megelégedéssel. Szerintem a Gigabyte nagyon eltalálta a 1150-es lapjait, főleg a Z97-et.
Annyit azért hozzátennék,hogy tudtommal a GAMING lapok memóriatámogatottsága valamiért nem tökéletes. Asus Z97- Gaming Proval sokat szívnak és azt az információt kaptam,hogy a többi lapoknál is a GAMING kiadásúak macerások memória téren. Csak ne lenne igazuk. Gigabytenál nem tudom mi a helyzet,mert mint látod ez a topik nem pörög annyira. Vélhetően azért,mert minden rendben van a lapokkal vagy keveset adtak el belőlük. Amúgy szerintem,ha csak nem sok a pénzed és szórni akarod, akkor tök felesleges egy 100 ezres lapra költeni mikor egy 35-40 ezres lapban is tökéletesen lehet húzni a K-s processzorokat. Az meg,hogy 4 VGA slot van rajta szerintem nem előny. Több kártyás rendszerek úgyis leáldozóban vannak. Wifit is meg lehet oldani egy stick-el,ha nagyon kellene.
Ez az én személyes véleményem. Természetesen úgyis el fogod tudni dönteni mi a jó neked. ;)
Amúgy 200 euróért tényleg nem rossz vétel az a lap viszont ki fogod használni? Mert,ha nem akkor egy 40 ezer körüli is szerintem ugyan úgy megteszi.
Annyit még hozzátennék,hogy ha külföldön veszed akkor még van egy ilyen lehetőséged is. Viszonylag sok országban élhetsz ezzel.
Ebbe pont beletartozik a Gaming G1 szóval,ha később platformot váltanál ahhoz jól jöhet..
Csak regisztrálnod kell a lapodat és a legközelebbi alaplap cserénél kapsz egy új lapot a régi helyett.. ;)
Remélem valamit tudtam segíteni :)

[ Szerkesztve ]

(#256) Artcore


Artcore
újonc

Sziasztok.

Hal istennek sikerult osszekarcolnom a tegnap vasarolt z97x gaming3 hatuljat beszereles kozben a tavtartoval. Lejott a fekete vedoreteg de az alatta levo "szalazasok?" (nem tudom pontossan a nevet.) nem serultek. Ez instant garanciavesztes ezt tudom viszont az a kerdesem h bar most mukodik az alaplap lehet ennek kesobb kovetkezmenye? illetve hogyan tudom ezt kijavitani/kijavittatni?

Elore is koszi a segitseget :S

(#257) MK VII válasza Artcore (#256) üzenetére


MK VII
veterán

Üdv.
Színtelen körömlakkal áthúzod és kész. Amúgy elvileg nem érhet hozzá semmi szóval így sem lehet baja.

Még jó pár éve egyik Asrock lapom hátulján kiégett egy szál túlfeszültségtől egy rossz táp miatt.
Javítottam és lekentem körömlakkal.. Azóta is működik a lap.. :)

[ Szerkesztve ]

(#258) Artcore válasza MK VII (#257) üzenetére


Artcore
újonc

Nagyon nagyon koszonom. :R :R :R :R :R :R Szintelen koromlakk? olyan amit pl a baratnom is hasznal? Am ennek tetejeben egy tusket is el sikerult elhajlitanom de visszacsinaltam es minden mukodik. Kerdes h meddig. Hallottam hogy ha egy tuske elhajlik az pl okozhat oylat h memoriat nem kezeli dual channelben. Nezegettem Aidaban hogy most akkor mivan de nem lettem okosabb. Lapkakeszletnel irja hogy memoriavezerlo: Dual channel 128bit az alaplap fulon pedig Memoriabusz tulajdonsagai: Dual ddr3 sd ram 128bit. akkor most ez igy rendben van? Sajnos a memoria fulon semmi Dualra utalo jelet nem latok :(

(#259) MK VII válasza Artcore (#258) üzenetére


MK VII
veterán

Tyűha.. Szépen elbántál azzal a lappal... :U :F

Igen.. Ha egy tüske tized milliméterrel is odébb van lehet, hogy beér a processzoron egy másik érintkezőhöz és okozhat galibákat.
Igen akár a memóriakezelésbe is beleszólhat, ha pont annak a kivezetésénél van a hiba.
Én azt mondom, hogy nézz körül HA-n és találsz hírdetést aki foglalkozik lábak visszahajlítgatásával.
Amúgy én is belefutottam egy ilyen lapba. Itt vettem HA-n és a srác nem közölte, hogy össze van kócolva a procifoglalat.. Szerencsére sikerült tökéletesen visszahajlítgatnom a lábakat.

(#260) ToXeN válasza MK VII (#259) üzenetére


ToXeN
tag

Nekem a mai napig nem működik a Dual channel, és a 3-as 4-es SLOT. Milliószor ellenőriztem minden lábat a processzor foglalatban, a memória foglalatban, sehol semmi hiba, mégsem megy. Különösebben nem zavar, csak mégis volt vagy 35 pénz és akkor ezt kapod, garancia erre nincs, úgyhogy ez van.

[ Szerkesztve ]

"The days are long but the years are short"

(#261) Artcore válasza MK VII (#259) üzenetére


Artcore
újonc

Ahogy elneztem ugyan ugy all most a tuske mint eredeti poziciojaban de hat szemmel tizedmilimetert nem veszek eszre. nincs valami tesztprogram ahol kibukhatnak az esetleges hibak iylen esetekben?

(#262) h1mpi válasza Artcore (#261) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Cink_Elek lesz a Te embered itt a Hardveraprón

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#263) Artcore válasza h1mpi (#262) üzenetére


Artcore
újonc

Igen. mar megtalaltam es irtam is neki emailt. Tanulsagnak jovolt majd beleirom a hogyan ne csinald konyvembe. Am siman megy a gep Dualban kezeli a memoriakat minden ok. legalabbis az volt de egyszer html player (mert meg adobe flasht nem raktam fel) videolejatszas es toltes kozben beszaggatott meg az eger is ugralt amikor mozgattam majd szepen ujraindult a gepem. i7-4790k m van alap gyari hutessel. lehet a turboboost soka gyari hutesnek vagy az alaplap serult reszei bezavartak. :S

(#264) MK VII válasza Artcore (#263) üzenetére


MK VII
veterán

Tedd fel itt a késdésed a melegedéssel kapcsolatban. Vannak ott sokan akik 4790K-t hajtanak és a hőfokokról és hűtésről fel tudnak világosítani,hogy mi a jó mi a rossz.
Egyébként lehet, hogy kevés a gyári hűtés turbó órajelen.

(#265) Artcore válasza MK VII (#264) üzenetére


Artcore
újonc

Lemonitoroztam feladatkezeloben a memoria kihasznaltsag felszokik 99%ra szaggat majd ujraindul. biosban kikapcsoltam a turbo boostot megcsereltem a ramokat (2x4 gb HyperX Genesis) illetve beallitottam hogy a stabilitast reszesitse elonyben a teljesitmeny helyett. Megnezem mi tortenik. Csak az a baj h nem tudom hogy produkaltam a jelenseget :D

(#266) h1mpi válasza Artcore (#265) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Elek rendbe rakja a rétegeket és jó lesz :K

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#267) Artcore


Artcore
újonc

Nagyon bizom benne. Amint tudok konkret idopontot irok is neki. Amugy ha nem 13 ora munka utan allok neki szerelni hanem ma nyugodtan pihenonapon semmi baj nem lenne csak atmentem 6 eves kisfiuba aki orul az ujdonsult matchboxnak csak ez a matchbox telibe kapta a falat. :/

(#268) StarWolf155


StarWolf155
csendes tag

Hali :D

GIGABYTE GA-Z97P-D3 Alaplapról vélemény ? Elsőnek egy 4460-lesz benne de késöbb tervezem a K-s procit..mennyire helytálló ?

(#269) #Morcosmedve válasza StarWolf155 (#268) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Szerintem 8 fázisú lapnál gyengébbet ne vegyél!
Csak Giga jöhet szóba?

© asszongya'hogy

(#270) StarWolf155 válasza #Morcosmedve (#269) üzenetére


StarWolf155
csendes tag

Nem , Nyitott vagyok másra is , annyi kikötéssel hogy csak uj legyen... és a keret is 25-30 k :( Eleinte Asrock-ot néztem. és őszinte leszek a fázisos rész nekem még magas :D szóval nem tudom mi a kólönbség köztük.

(#271) #Morcosmedve válasza StarWolf155 (#270) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

K-s procihoz megéri picit rákölteni, mint később szenvedni a lapcserével. A lényeg, hogy stabilabb lesz a gép.

GIGABYTE GA-Z97X-Gaming 3
Relatíve olcsó, lement az ára, én ennyit kipasszíroznék a helyedben!

© asszongya'hogy

(#272) szasanyi


szasanyi
félisten

Üdv srácok! Gyártói garival / gariztatással kapcsolatban van-e vkinek pontos infója / tapasztalata? Vehetnék egy új, Gigabyte Z97MX Gaming 5 lapot jó áron (értsd: nettó ár alatt) viszont sem számla sem garpapír nincs hozzá csak 1 hónapos próbagari.
Az érdekelne, hogy ha később probléma lenne a Gigabyte közvetlen módon (és az említett papírok hiányában) hogyan intézi - vagy intézi-e a garanciális javítást / cserét?

(#273) szasanyi válasza szasanyi (#272) üzenetére


szasanyi
félisten

5 nap eltelte után is semmi... létezne olyan, hogy senkinek sincs semmi infója a kérdésemmel kapcsolatban vagy a topik ennyire halott? :F Mondjuk akár ez akár a végeredményt nem befolyásolja.

(#274) #Morcosmedve válasza szasanyi (#273) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem nagyon nézik, én igen, de nem tudok választ. Csak egy öteetek van, szóval a kérdések azonnali topicba tedd fel, esetleg haswell desktop forum, offban! Nem leszel kitiltva mert tajekozodsz...ezekben a topikokban lehet nő az eselyed. Azt nem tudom garis topik van-e!? :U

© asszongya'hogy

(#275) szasanyi válasza #Morcosmedve (#274) üzenetére


szasanyi
félisten

OK köszi!

[ Szerkesztve ]

(#276) #Morcosmedve válasza szasanyi (#275) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

pár ötletem*

Nincs mit, hajrá! :)

© asszongya'hogy

(#277) MK VII válasza szasanyi (#273) üzenetére


MK VII
veterán

Én is folyamatosan olvasom ezt a topikot, de sajnos érdemben nem tudtam hozzászólni a kérdésedhez.. :(
A kolléga amit írt azt próbáld meg.

Amúgy hál' istennek nem pörög a topik... Ebből az jön le, hogy a Giga alaplapok jól működnek! :)

(#278) szasanyi válasza MK VII (#277) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, a fiam gépében nekünk is van egy Z97N Gaming5 és azt kell mondjam príma kis jószág. :K Egyedül a BIOS az ami nem tetszik annyira (nem rossz, csak kevésbé jó) mint az új ASUS lapokon. Az integrált AUDIO viszont nagyon jó, aki nem audiofil annak minden igényét kielégíti. Ezért is gondoltam a lapom cseréjére és az említett típusra.

[ Szerkesztve ]

(#279) Skilly


Skilly
aktív tag

Sziasztok!

Hasznal valaki Z97MX-Gaming 5 lapot? Velemenyek? Egy ilyet szemeltem ki magamnak...

Udv Skilly

HyperX

(#280) #Morcosmedve válasza Skilly (#279) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Milyen CPU lesz benne? Az mATX fontos szempont? Mennyi a keret?

© asszongya'hogy

(#281) Skilly válasza #Morcosmedve (#280) üzenetére


Skilly
aktív tag

Jelenleg egy GA-B85M-D3H lapom van egy i5 4440-es procival. Csak azert vennek ilyen lapot, mert jobb a minosege plusz kesobb egy K-s procira cserelnem. Igen a m-atx fontos. :) Keret olyan 45e HUF.

HyperX

(#282) #Morcosmedve válasza Skilly (#281) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Szerinetm mATX méretben csakis az MSI Z97M Gaming alaplapja a nyerő, igaz most picit fentebb ment az ára, valószínűleg hiányosak a készletek, de így is kiváló lap. K-s procihoz ez alatt egyik lap se az igazi :(

© asszongya'hogy

(#283) Skilly válasza #Morcosmedve (#282) üzenetére


Skilly
aktív tag

Tehat minimum egy ilyen MSI lapot kell vennem, hogy normalisan lehessen huzni a procit? Igy a giga lap se igazan johet szoba, szomoru. :(

Koszi :R

[ Szerkesztve ]

HyperX

(#284) #Morcosmedve válasza Skilly (#283) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nm! :)

Úgy mondom, hogy nagy valószínűséggel jobban stabilizálható egy k-s CPU az MSI lapban, illetve jobbak a szolgáltatásai es a portjai.

Szerk.:
Haswell desktop topikban még rákérdezhetsz off-ban, hátha van valami ötlet, javaslat/ellenjavaslat, mert ez a ropci nem nagyon pörög, de ettől még ide is jöhet válasz! :)

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#285) szasanyi válasza #Morcosmedve (#282) üzenetére


szasanyi
félisten

Több tesztben bizonyították, hogy a sok fázis nem vagy alig befolyásolja a tuning végeredményt mert alapvetően CPU üggő nem lapfüggő. Tehát egyáltalán nem biztos, hogy a drágább lapban jobb tuningeredménye lesz ua. a procival ezt jó ha tudja.

(#286) Bálnaborjú


Bálnaborjú
tag

Üdv !

Egy Gigabyte H97 v. Z97 lapot készülök venni, és több ilyen lap kézikönyvének átnézése után sem világos, hogy a 4 tűs rendszerhűtő csatlakozókra dugott ventillátor sebességét szabályozza-e....

a) 3-tűs (fesz. szabályozós)
b) 4-tűs (PWM)

ventillátor esetében. Nem arra gondolok, hogy kiválaszthatsz egy konstans sebességet a BIOS-ban, hanem hogy automatikusan, hőmérséklettől függően vezérli.

Akinek ilyenje van, kérem, írja meg a tapasztalatait, köszönöm !

[ Szerkesztve ]

(#287) h1mpi válasza Bálnaborjú (#286) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ahhoz, hogy hőmérséklettől függően vezérelje kell, hogy valahonnan vegye a hőfokot vagy olyan venti szükséges, amin van ilyen érzékelő. Általában a cpu hőfokot szokták alapnak venni és ahhoz állítják be a venti vezérlést.

Nekem Z97-es lapom van és a házhűtés egy külön venti vezérlőn van, mert azzal jobban be lehet állítani.
A H110-es hűtés ventijeit viszont a lap irányítja automatikusan.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#288) feel2006


feel2006
tag

Sziasztok,
A múlt héten vettem egy GA-Z97-D3H microATX lapot.
Sajnos sehogy sem tudom a Wake On Lan-t engedélyezni. Windows alatt a beállítások már rendben WOL sniffer látja a magic packeteket.

A gondom, hogy a gyári manual (ami 2014-es), azt írja itt, az 56. oldalon, hogy van Wake on Lan sor ami enable/disable.
De ez a sor nálam nincsen a csatolt képen látszik.

Van valakinek ezzel a lappal tapasztalata hogy lehetne a WOL-t életre kelteni?

Köszi

[ Szerkesztve ]

Mikrotik-Hu | -unofficial- | https://www.facebook.com/groups/mikrotikhu/

(#289) JeRIChO.#


JeRIChO.#
csendes tag

Sziasztok!

Új alaplapot szeretnék venni a gépembe, de nem tudom eldönteni melyiket vegyem. Megtudnátok mondani mi a különbség a Gigabyte H97-HD3 és a Gigabyte H97-D3H alaplapok között? Egy Intel i5-4590 vagy intel i5-4460 lesz beleszerelve. Illetve megérné Z97-esre rákölteni? Mennyivel jobb egy Z97-es lap a H97-snél?

Köszönöm előre is! :)

(#290) feel2006 válasza feel2006 (#288) üzenetére


feel2006
tag

No, WOL működik! Igaz nem a Gigabyte support által írottak, hanem a kísérletezésben tapasztaltak szerint. :)

Viszont mióta W7 helyett w10 van a gépen, nem hagyja világítani a power ledet, inkább összevissza ki/be kapcsolja és villogtatja. :)

Mikrotik-Hu | -unofficial- | https://www.facebook.com/groups/mikrotikhu/

(#291) feel2006 válasza JeRIChO.# (#289) üzenetére


feel2006
tag

Szia,

Szerintem legjobban magyarul itt össze tudod hasonlítani: http://hu.gigabyte.com/

Ahogy én látom ennyi eltérés van:
GA-H97-D3H (Rev. 1.0)
Hang: Realtek® ALC1150 codec
LAN: Intel® GbE LAN chip
Ebben van még 1db-al "3 x PCI slots"
Talán, ha szükséges több Storage csatlakozóval felszerelt, mint a másik.

GA-H97-HD3 (Rev. 1.0)
Hang: Realtek® ALC887 codec
LAN:Realtek® GbE LAN

Talán az első jobban felszerelt.

Én a Z-s (Z97M-D3H)-s alaplapot vettem, kimondottam a microAtx ház és a i5-4690K processor miatt az esetleges jövőben történő szórzózármentes státuszuk miatt. Ha nem tervezel K-s procit, sztem ne is költs Z-s lapra.

Ha tanácsatlan vagy, még tudom az itt szereplő összefoglalót ajánlani, jó kiindulási alap.
http://prohardver.hu/tema/milyen_alaplapot_ilyen_arban/index.html

üdv

[ Szerkesztve ]

Mikrotik-Hu | -unofficial- | https://www.facebook.com/groups/mikrotikhu/

(#292) JeRIChO.#


JeRIChO.#
csendes tag

Ezer köszönet! :R Z-s lesz úgy érzem 2-3K-val drágább de lehet hogy K-s proci lesz a jövőben! igazság szerint nem számítanak azok a slotok. legyen SATA 3 2 db videókártyának való slot és 4 memória foglalat és kész :)

(#293) MK VII válasza JeRIChO.# (#292) üzenetére


MK VII
veterán

Jól döntöttél..
Itt a lényeg: "Z-s lesz úgy érzem 2-3K-val drágább de lehet hogy K-s proci lesz a jövőben!"
Én ugyan ezt mondom mindenkinek aki H97-et akar venni.. Pár ezer forinton ne múljon már, hogy a későbbiekben akár egy K-s procit szépen meg lehet benne húzni..

(#294) Winchester95


Winchester95
őstag

Sziasztok!
Gigabyte Z97X-UD3H-Black Edition vélemény?
Egy i5 4670K-t hajtok alapon, gyári hűtővel.
Persze majd később lesz rá normális hűtő is ha nagy tuningra kerülne a sor.
Max 69fokos így teljes terhelés mellett.
Van rá esély hogy esetleg 4Ghz-ig hajtsam a procit?
Ha igen tudnátok mondani pár beállítást?
(ramok kingston 1886mhz hyperx fury)
egy gigabyte gtx n960wf2 oc 4gb társaságában.

(#295) #Morcosmedve válasza Winchester95 (#294) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Haswell topicba menj at, illetve olvasd el az ottani osszefoglalot.
4Ghz sztem okes, de a lenyeg, hogy a feszultseget kell optimalizalni, hogy ne futson ugy!

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#296) Vigneau


Vigneau
félisten

Sziasztok!

Beléptem én is a klubba egy Kedves Barátom sugallatára, méghozzá egy pöttöm GA-Z97M-D3H személyében.

Első kérdésem, fixen nem lehet beállítani a BIOS menüjét, hogy mindig klasszik kinézetű legyen? Állandóan F2-vel kell majd váltogatni?

Vigi

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#297) szasanyi válasza Vigneau (#296) üzenetére


szasanyi
félisten

Helló itt (is)! :) Szerintem nem, ez ilyen. Én is összeraktam a fiamnak a Z97N Gaming5-öt és az is ilyen.

(#298) Vigneau válasza szasanyi (#297) üzenetére


Vigneau
félisten

Szia Sanyi!

Még a végén sűrűn fogunk összefutni, ahogy elnézem! ;)

No, sebaj, maximum eggyel több F2-t kell majd nyomnom.

Holnap lesz az ismerkedés tuning terén a lappal. Most az a lényeg, hogy alapon ne legyen gond. A Gryphon Z87-tel voltak nyűgjeim az elmúlt pár nap során... :U

Üdv: Vigi

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#299) szasanyi válasza Vigneau (#298) üzenetére


szasanyi
félisten

No, ez legyen a legnagyobb problémánk! ;) Azt jó lapnak gondoltam, no de nem tuti itt már egyik sem. Jó látom, hogy Pentium G3258 -al tolod? Mi ez a nagy downgrade? Nem játszol már?

(#300) Promi válasza Vigneau (#296) üzenetére


Promi
aktív tag

Tovább kell nyomkodni az F2 gombot, míg elő nem jön egy defaultra való beállítási lehetőség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.