Hirdetés

2019. október 19., szombat

Gyorskeresés

(#1) h1mpi

h1mpi
(nagyúr)

Ide jöhet minden, ami az új chipsetes alaplapokkal kapcsolatban felvetődik kérdés, tapasztalat vagy teszt.
Illetve szeretném, ha itt osztanánk meg az OC-s tapasztalatokat és beállításokat kicsit áthozva ide a külföldi fórumok tapasztalatait.

A kategória érdekesebb alaplapjai:

Overclocking széria:

GA-Z97X-SOC Force

GA-Z97X-SOC

GA-Z97X-SOC Force LN2 (kereskedelmi forgalomban nem/vagy nehezen elérhető)

Ultra Durable széria

GA-Z97X-UD7 TH

GA-Z97X-UD5H-BK

G1 Gaming széria:

GA-Z97X-Gaming G1 WIFI-BK

G1.Sniper Z6

G1.Sniper Z97

GA-Z97X-Gaming 7

GA-Z97X-Gaming 5

GA-Z97X-Gaming 3

[ Szerkesztve ]

Mazda 6 & iPhone = relax

(#2) #Morcosmedve

#Morcosmedve
(veterán)

ajjaj, második topicod, grat!

© asszongya'hogy

(#3) bombibmw válasza h1mpi (#1) üzenetére

bombibmw
(veterán)

UP a topicnak!
Milyen az új lapod?
Beneveznék én is egy olyanra,ha nem narancs lenne a színe. :D
Mondjuk alapvetően nincs vele semmi baj,csak mindent cserélni kéne a házban ilyen színűre. :)

(#4) h1mpi válasza bombibmw (#3) üzenetére

h1mpi
(nagyúr)

Nagyon elégedett vagyok vele, bár az MSI is hibátlan volt, de itt azért le tudtam menni az 1.22v-ról 1.208v-ra.
Rendeltem hozzá naracs ramot a ventik feketék, a Strix is 95%-ban fekete szóval jó lesz ez :))
Könnyen kezelhető és totál egyértelmű az uefi, és a Tweak Launcher progi nagyon jó segítség az "online" tuninghoz. Pillantatok alatt ki lehet tapasztalni a cpu-t nem kell állandóan belépegetni az uefi-be. Egyszóval nem bántam meg, sőt úgy érzem előre lépés tápellátás terén is :K

[ Szerkesztve ]

Mazda 6 & iPhone = relax

(#5) bombibmw válasza h1mpi (#4) üzenetére

bombibmw
(veterán)

Az biztos,hogy nem keveset sikerült lejjebb menned a Vcore-al.
Ennyit számítana a tápellátás?
Úgy értem,biztosan számít,de ennyit?
Még lehet,hogy SOC Force-ot veszek a végén. :D
És most egy kis off:
Szerinted egy Hero-ban jobban menne a tuning,mint az AR-ben? ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6) h1mpi válasza bombibmw (#5) üzenetére

h1mpi
(nagyúr)

Szerintem, ahogy Neked megy a procid oda felesleges pénzkidobás, főleg az egy jó lap, amid van. Én ezt lalaboy dícsérete miatt illetve a jó külföldi tesztek miatt vettem illetve azért, hogy kipróbáljam a 4790K-kat, hogy az MSI nem partner a jobb eredményekben. Úgy voltam vele, hogy ha ebben se megy jobban vagy megy vissza a boltba vagy eladom. De megszerettem, pedig az MSI után nem hittem volna, hogy más lap is megtetszik. Amúgy szerintem amennyit nyertem annyit tud hozni az, hogy ezt a lapot OC-ra tervezték a MSI meg gaming széria volt.
Szerintem a Heroban se fog jobban menni, de az Asus lapokat nem ismerem. Itt ahogy látom főleg a tápellátás számít.

[ Szerkesztve ]

Mazda 6 & iPhone = relax

(#7) Bélaaaa

Bélaaaa
(őstag)

Ideológiailag nem vagyok elég képzett, de nem találom, mi az eltérés a két lap között az árán kívül. Segítenétek?

GIGABYTE GA-Z97X-Gaming GT

GIGABYTE GA-Z97X-Gaming 7

Köszi

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#8) csigi

csigi
(addikt)

No, azt hittem már sosem lesz ilyen topik...
Innentől figyelemmel kísérem, hajrá! :C

nofene

(#9) h1mpi válasza Bélaaaa (#7) üzenetére

h1mpi
(nagyúr)

Ha megnézed más a felépítése. A GT-n komolyabb a hűtés pl.

csigi: mindig akkor van új topic, ha olyan deszkát veszek :DDD
MSI-t is én nyitottam :))

[ Szerkesztve ]

Mazda 6 & iPhone = relax

(#10) h1mpi válasza h1mpi (#9) üzenetére

h1mpi
(nagyúr)

Illetve a GT-n 4db Pcie slot van a Gamingen 3db és a mini Pcie és normál pci slotban is van difi. Az ára miatt egyértelmű, hogy a Gaming 7 éri meg.

Mazda 6 & iPhone = relax

(#11) akoska07

akoska07
(nagyúr)

Ha majd egyszer újra lesz Giga lapom akkor fej vesztve fogok ide rohanni. :K

Addig is kellemes időtöltést kívánok mindenkinek a Giga lapokkal.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#12) h1mpi válasza akoska07 (#11) üzenetére

h1mpi
(nagyúr)

Légy üdvözölve, de Giga lap nélkül is részese lehetsz a topicnak :K

Mazda 6 & iPhone = relax

(#13) #Morcosmedve válasza h1mpi (#9) üzenetére

#Morcosmedve
(veterán)

:DDD :DDD

© asszongya'hogy

(#14) Maotun

Maotun
(őstag)

Hali !
Aki soc force lapot szeretne léghütéssel erre figyeljen:
http://www.kitguru.net/wp-content/uploads/2014/04/main-image1.jpg
A képen latszik hogy 150 mm széles noctua éppen elfér a 16x pcie sott melett, phanteks 140 mm ezek szerint ok! De a thermalright 140-es mar a 155 mm szélességèvel belelóg a vga-ba.
H1mpi! azért ha ràmérnél megöszönném!

[ Szerkesztve ]

(#15) svensson válasza Maotun (#14) üzenetére

svensson
(félisten)

Kimaradt a linkből egy kettőspont.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#16) Maotun válasza svensson (#15) üzenetére

Maotun
(őstag)

Bocs tabról bénazok
[link]nem tudom belinkelni :W

[ Szerkesztve ]

(#17) h1mpi válasza Maotun (#14) üzenetére

h1mpi
(nagyúr)

Oké bocsi írtam priviben is, hogy este megmérem :K

[ Szerkesztve ]

Mazda 6 & iPhone = relax

(#18) Maotun válasza h1mpi (#17) üzenetére

Maotun
(őstag)

THX :R

(#19) h1mpi

h1mpi
(nagyúr)

Úgy néz ki ma megadta magát a Z97 SOC-FORCE lapom. Minden előjel nélkül nem kapcsolt be a gép, nem kapott áramot a lap. Szétszedtem összeraktam a gépet és semmi. Már akartam szállításra összekészíteni és rápróbáltam még egyszer elindult, de csak 800 Mhz-en megy benne a 4790K (kettőt is kipróbáltam). Hiába teszem be 4.6 Ghz-re, akkor se megy többet. A bios switch se segít, valami megadta magát benne. Sajnálom, de kap még egy lehetőséget, mert megszerettem.

[ Szerkesztve ]

Mazda 6 & iPhone = relax

(#20) h1mpi válasza h1mpi (#19) üzenetére

h1mpi
(nagyúr)

Fals volt az egész jó a lap:

Megoldódott a probléma. A nagy szerelés közben a TGR Trigger switchet véletlenül átkapcsoltam safe módba :B és azért tette a legalacsonyabb biztonsági órajelre... Most minden jó már csak azt nem tudom , miért nem kapcsolt be? Talán sose fogom megtudni...

[ Szerkesztve ]

Mazda 6 & iPhone = relax

(#21) Maotun válasza h1mpi (#20) üzenetére

Maotun
(őstag)

V@zzzzze mar majdnem letettem a soc gorce laprol én is, az biztos hogy nem unalmas ez a deszka :C

(#22) Motaba78

Motaba78
(őstag)

Sziasztok

Érdeklődnék erről a lapról van-e tapasztalat ?

Gigabyte GA-Z97-D3H

i7 4770K cpu lenne benne
memória ilyen lenne: Corsair 8GB DDR3 1600MHz CML8GX3M1A1600C10B ez 1,5 és 1,35V-os.

Előre is köszi.

(#23) akoska07 válasza Motaba78 (#22) üzenetére

akoska07
(nagyúr)

Túl sokat nem kell várni majd az alaplaptól,nem egy erős darab.

Ramokkal biztosan nem lesz gondod,elég sokfajtát megesznek a giga lapok.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#24) Motaba78 válasza akoska07 (#23) üzenetére

Motaba78
(őstag)

köszi a választ

(#25) Lalaboy válasza Motaba78 (#22) üzenetére

Lalaboy
(őstag)

En inkabb az UD3H-t ajanlanam, vetekszik az alsobb arkategorias lapokkal eleg szepen, sot........ :)

(#26) Motaba78 válasza Lalaboy (#25) üzenetére

Motaba78
(őstag)

köszi neked is, változott a dolog, h97 chipset lett más gyártótól, i7 4790 non k cpuval.

(#27) h1mpi

h1mpi
(nagyúr)

Szerintetek hol tudom az UEFI-ben kikapcsolni azt, hogy az USB ne kapjon feszt, ha le van kapcsolva a gép?
Így világít a billentyű és zavar :)

Mazda 6 & iPhone = relax

(#28) akoska07 válasza h1mpi (#27) üzenetére

akoska07
(nagyúr)

Ez jó kérdés,sosem foglalkoztatott ilyesmi. :)

Amúgy meg minek vettél világítósat. :D

(#29) h1mpi válasza akoska07 (#28) üzenetére

h1mpi
(nagyúr)

Mert mindegyik ilyen cirkuszi :D

Mazda 6 & iPhone = relax

(#30) h1mpi válasza h1mpi (#29) üzenetére

h1mpi
(nagyúr)

Elvileg megvan: a power mangement alatt található, ErP funkciót kell enabledre tenni.

ErP:
Determines whether to let the system consume least power in S5 (shutdown) state. (Default: Disabled)
Note: When this item is set to Enabled, the following functions will become unavailable: PME event wake
up, power on by mouse, power on by keyboard, and wake on LAN.

[ Szerkesztve ]

Mazda 6 & iPhone = relax

(#31) #Morcosmedve válasza h1mpi (#29) üzenetére

#Morcosmedve
(veterán)

A powernél vannak ilyen requestek, most meg nem mondom fejből, ott kell átváltani, hogy sleepben mit csináljon. :)

© asszongya'hogy

(#32) h1mpi válasza h1mpi (#30) üzenetére

h1mpi
(nagyúr)

Beálítottam és működik olyannyira, hogy az alalap ledek és minden más se kap feszt.
Ezzel csak az az egy gondom van, hogy bekapcsnál ugymond másodszorra indul el a gép. Felpőrög a venti, majd megáll és utána indul a gép. Mint alalap vagy proci csere után az első indításnál. Ez okozhat bármiben meghibásodást? SSD, HDD vagy másban?

Mazda 6 & iPhone = relax

(#33) Bélaaaa válasza h1mpi (#32) üzenetére

Bélaaaa
(őstag)

Igen, nem egészséges, hogy így indul.

(#34) h1mpi válasza Bélaaaa (#33) üzenetére

h1mpi
(nagyúr)

Meg tudod indokolni, hogy miért? Illetve az nem értem, hogy miért nem csak az USB-től veszi el a feszt?!
Olyan, mintha teljesen levenné a lapról a feszt, mert a vga ledjei se világítanak...

[ Szerkesztve ]

Mazda 6 & iPhone = relax

(#35) Bélaaaa válasza h1mpi (#34) üzenetére

Bélaaaa
(őstag)

Most gondold el, felpörög/áram alá kerül minden, mikor épp észhez térne a rendszer, az áram eltűnik. Még le sem állt a rendszer, már újra is indul.

Egy hasonlat: egy diesel motort elindítasz, majd azonnal leállítod, hogy újra is indítsd.

A tuningot vedd vissza egy picit.

[ Szerkesztve ]

(#36) h1mpi válasza Bélaaaa (#35) üzenetére

h1mpi
(nagyúr)

Akkor inkább lekapcsolom a ledeket és marad az ERP disableden :) Tuning marad :DDD

Mazda 6 & iPhone = relax

(#37) #Morcosmedve válasza h1mpi (#32) üzenetére

#Morcosmedve
(veterán)

Szerintem ez általánosságban így van sajnos... Nem tesz jót, ahogy a kolléga is mondta. PL asus-nál, ha lenyomom a tápot, egyszer ujraindul, szóval ikább hagyom, de ez levesz minden villogást, cska pulzál, meg az OC panelt lehet bekapcsolni.

© asszongya'hogy

(#38) h1mpi válasza #Morcosmedve (#37) üzenetére

h1mpi
(nagyúr)

Akkor marad bekacsolva a világításokat ki lehet kapcsolni egy gombbal :))

Mazda 6 & iPhone = relax

(#39) Drenadar

Drenadar
(veterán)

GIGABYTE GA-Z97X-UD5H

erről az alaplapról vannak tapasztalatok? mit lehet tőle elvárni? i7-4790K -t szeretnék beletuszkolni.

Másik: honnan lehet megtudni hogy mekkora m.2 ssd kártya megy bele? nem találok speci-k között semmi ilyen adatot. (bocsi ha baromságot kérdezek)

Alienware 13 R3 & :) Xiaomi Mix 2

(#40) neo3600

neo3600
(újonc)

Hellósztok. Összeállítottam egy gépet, amit megszeretnék venni.
Proci: Core i7 4790k
Alaplap: Gigabyte Z97M-DS3H
Ram: Corsair Vengeance 2x4gb 1600mhz
HDD: Western Digital 2TB
Tudom, hogy a procihoz ez az alaplap kevés, de sajna csak ennyit tudok rászánni. Néztem az alaplap weboldalán, hogy a gyári bios nem támogatja a procit. Néztem több alaplapot Maximus Ranger-t, Gigabyte SOC Force-t, Gigabyte Z97X- Gaming 3-at, és ezek sem támogatják a Core i5 4690k-t és a Core i7 4790k-t a gyári biossal. Szerintetek mi a legjobb megoldás, szóljak ismerősömnek hogy az ő 4770k-s procivál frissitsük a biost, vagy valaki már próbálkozott ilyen alaplappal?

(#41) csigi válasza Drenadar (#39) üzenetére

csigi
(addikt)

Alaplapomra (UD3H) rá van szitázva az M.2 foglalatnál a három rögzítési ponthoz sorban: 42,60,80.
Gondolom ekkora méretű a beletehető kártya...

neo3600: Tudom más lapot írtál, de az enyém sem támogatta, mégis ment benne a 4790K. Így tudtam vele új bioszt is beleírni. Próbáld meg.

nofene

(#42) neo3600 válasza csigi (#41) üzenetére

neo3600
(újonc)

Köszi, mindenképp megfogom próbálni.

(#43) akoska07 válasza neo3600 (#40) üzenetére

akoska07
(nagyúr)

Grat az új cuccaidhoz.
Elég lesz a lap a proci alá.

Mivel Z97,támogatnia kell a procit frissítés nélkül.
Úgyhogy rakd csak bele.

Ha mégsem menne (amin csodálkoznék),akkor igénybe veheted a barátod segítségét.

(#44) MK VII

MK VII
(veterán)

Üdv.
Nemrég cseréltem le a hőn szeretett 775-ös konfigomat egy új Intel Haswell-re.
A Gigabyte Z97X-SLI lapra esett a választásom és egy G3258-as procira.
Memóriáim G.Skill Ripjaws 2x4GB 1600mhz cl9.
Igen tudom... A Haswell szorzózás mentes procik legalja a G3258-as,de kipróbálási célból döntöttem ez mellett..
Nem folytam még bele az alaplap rejtelmeibe,de így első blikkre 3.8Ghz-en gyári hűtéssel alap feszen simán megy... Sőt úgy tudom tovább is megy.. Természetesen kap egy jobb teljesítményű hűtőt amit a későbbiekben egy erősebb procira tudnám használni..
Ha már itt tartunk.
Kérdés. Milyen hűtőt ajánlatok mondjuk egy későbbiekben nagyobb teljesítményű processzorra? Sima lég hűtésre gondolok.. Nem akarok csúcsra törni a processzorral csak,ha néha unatkozok tudjam tesztelni az aktuális konfigom,hogy mit bír.. :)
Előre is köszi a válaszokat! :R
;)

(#40) neo3600
Én mikor összeraktam a gépem, nem tudtam miért nem tudom húzni a procim.. F3-as BIOS volt a lapon és frissítettem F5-re. Azóta engedi a BIOS-ban állítgatnom a processzort.
Szerintem neked is egy BIOS frissítés kell.

[ Szerkesztve ]

(#45) h1mpi válasza MK VII (#44) üzenetére

h1mpi
(nagyúr)

Hello!

Grat. a alaphoz! Mennyi a kereted a léghűtésre? Általában egy CM Hyper 212 (10K) megfelel erre a célra. Alá nem nagyon mennék, felette, pedig a Noctua NHD14-15 (23-30K) vagy Scythe Ashura (14K), Phantenks hűtések PH-TC12 (17K) vagy PH-14PE (26K).

[ Szerkesztve ]

Mazda 6 & iPhone = relax

(#46) Drenadar

Drenadar
(veterán)

Bocsi a hülye kérdésért ezekre az alaplapokra csak a pci-os m.2-es ssd-k mennek fel? :F

Alienware 13 R3 & :) Xiaomi Mix 2

(#47) Thaddeuss

Thaddeuss
(tag)

Na ma fogok váltani végre 8 év után (GA-P35-DS3L lap, Q9550 prociról) egy GA-Z97X-Gaming 5-ös lapra és i7-4790k processzorra, úgyhogy már nagyon várom :D
Valszeg egész éjjel fent leszek és bújom a BIOS-t :)

(#48) MK VII válasza h1mpi (#45) üzenetére

MK VII
(veterán)

Köszönöm! :)
10-15k körül gondoltam léghűtést vásárolni majd.
Az a Cooler Master elég tetszetős..
Köszi a segítséget! :)

(#49) Thaddeuss válasza Thaddeuss (#47) üzenetére

Thaddeuss
(tag)

Meg is van, hát ez bizony fantasztikus, hihetetlenül gyors az egész, a bootolás 15 mp, az UEFI gyönyörű, testreszabható, a játékoknál 2x annyi fps-em van magasabb grafikai beállítások mellett.

(#50) h1mpi válasza Thaddeuss (#49) üzenetére

h1mpi
(nagyúr)

Gratula! Mennyit megy a proci és milyen fesz mellett?

Mazda 6 & iPhone = relax

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.