Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

A következő probléma megoldását lehet nem az alaplapnál kell keresni, de ez volt az első gondolatom.

Van 2 usb midi kontrollerem. Az áramot usb-n keresztül kapják. A gép kikapcsolása után is áram alatt tartja őket. Elnézést ha butaságot kérdezek, de ezt ki lehet valahogy kapcsolni az alaplapnál? Illetve valakinek valami ötlete, hogy merre keressem a probléma okát?

Alaplap: Gigabyte H97M D3H

Midi kontrollerek:
Novation Launchkey Mini
Korg Nanokontrol 2

(#602) traktorgumi


traktorgumi
aktív tag

Sziasztok
Valaki tudna kuldeni egy bios bealitast erre a konfigra?
Win 10
I5 4570
16gb 1600 hyperx
Gigabite h97
R9 280x
Nagyon koszonom

(#603) nindzsavagyo válasza 04ahgy (#564) üzenetére


nindzsavagyo
tag

Hali
Pendrivel lehet frissíteni a bioszt egy H81M-s1 lapon?Jelenleg F3van rajta és sehogy sem akar elindulni vele a i3 4170 semit nem csinál bekapcsolás után csak felpörögnek a ventilátorok.A monitor jelet nem kap és sípoló hiba üzenet sincs.
Persze más processzorom nincs hogy azzal feldakjak egy újabb biosz..
Másik topicban arra jutottunk hogy ez lehet azért mert a 4170-nek F5bios kell.
Köszönöm

(#604) nemethchek19 válasza nemethchek19 (#601) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Erre valakinek valami ötlete?

Tehát, hol kell kikapcsolni a Gigabyte H97M D3H alaplap BIOS-ban azt, hogy kikapcsolás után áramtalanítsa az usb portokat?

(#605) nemethchek19 válasza nemethchek19 (#604) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Közben megtaláltam.

Úgy csináltam, hogy az energiagazdálkodásnál az "ERP" funkciót bekapcsoltam, így áramtalanítja az usb portokat. Tulajdonképpen ez a funkció akkor mit jelent? Lehet e valami probléma abból, hogy bekapcsolom?

Kikapcsoltam/bekapcsoltam a gépet. Látszólag semmi probléma.

[ Szerkesztve ]

(#606) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Gigabyte H97-HD3-as alaplaphoz szeretnék venni 2 x 8 GB memóriát. Szerintetek milyet érdemes venni? Kinéztem pl egy ilyet, de nem tudom felismerné-e?

https://ipon.hu/webshop/product/kingmax_8gb_ddr3_1600mhz_cl11/266174

(#607) Atomantiii válasza Atomantiii (#606) üzenetére


Atomantiii
őstag

Vagy HyperX-et próbálta már valaki vele?

https://ipon.hu/webshop/product/hyperx_8gb_fury_ddr3_1600mhz_cl10_hx316c10f_8/631439

(#608) MK VII válasza Atomantiii (#606) üzenetére


MK VII
veterán

Üdv.
Most csak telefontól vagyok, nem tudok linkelni, de kitet vegyél mindenképp.
Pl.: Curcial ballistix spot 1600mhz CL9 2x8gb vagy HyperX Savage 1600-1866mhz CL9..

(#609) Atomantiii válasza MK VII (#608) üzenetére


Atomantiii
őstag

Köszi, a kitet úgy érted, hogy 2 x 8 GB egyben érdemes keresni vagy két darab 8 gigásat külön?

Erre gondoltál ugye?
https://ipon.hu/webshop/product/hyperx_8gb_savage_ddr3_1600mhz_cl9_hx316c9sr_8/774486

[ Szerkesztve ]

(#610) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Közben megvan kitben is: https://ipon.hu/webshop/product/hyperx_16gb_savage_ddr3_1866mhz_cl9_kit_hx318c9srk2_16/776490

Csak az a kérdés biztos ismeri-e az alaplap? Nem szeretnék zsákbamacskázni.

(#611) MK VII válasza Atomantiii (#610) üzenetére


MK VII
veterán

Ismeri.. Nyugodtan veheted.. ;)

[ Szerkesztve ]

(#612) Atomantiii válasza MK VII (#611) üzenetére


Atomantiii
őstag

Köszönöm még egyszer :K Akkor majd beruházok egy kitbe hamarosan.

(#613) -Solt-


-Solt-
veterán

Üdv Urak!

Smart Fan program csak engem szívat, vagy van akinél működik rendesen? :)

www.smart-bus.hu

(#614) MK VII válasza -Solt- (#613) üzenetére


MK VII
veterán

Üdv.
Azt nem használom, de szerintem venti vezérlésre a SpeedFan-nál nincs jobb..

(#615) -Solt- válasza MK VII (#614) üzenetére


-Solt-
veterán

Ahhoz nincs türelmem! :D Első ránézésre túl bonyolult, ennyit az egész venti kérdés nem ér a drága időmből! :B

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#616) MK VII válasza -Solt- (#615) üzenetére


MK VII
veterán

Nincs türelmed? Telepítés után 2 perc a beállítása..
Szenzorokhoz tudod igazítani a ventiket és melegedés függvényében emeli a fordulatot, ha PWM-es a venti ugye..
Tényleg jó kis program. :)

(#617) -Solt- válasza MK VII (#616) üzenetére


-Solt-
veterán

Nincs, már próbálkoztam vele, de semmi nem történt, így le is töröltem! :)

Az előző Asus lapom programja tökéletesen végezte a dolgát, a Giga programja sem lenne rossz, de újraindítás után rá kell kattintani a programra, mert hiába töltődik be, a ventik szabályozását nem kezdi el... :S

Várok még egy kicsit, ha nem javítják, inkább veszek egy előlapi panelt! :B

Azért köszönöm a segítő szándékot! :R

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#618) MK VII válasza -Solt- (#617) üzenetére


MK VII
veterán

User error...
Előlapi panel kell neked én látom.. :D

(#619) -Solt- válasza MK VII (#618) üzenetére


-Solt-
veterán

Biztos, hogy az, mert eleve már úgy álltam hozzá amikor megláttam a felületét, hogy mi ez a szar! :B A ventik szabályzásához az én agyamban grafikus felület társul... két kattintás, és kész, ennél több időt nem érdemel az egész! :DDD

www.smart-bus.hu

(#620) pistabyte


pistabyte
tag

Sziasztok.
Intel Pentium G3258 procihoz tudnátok ajánlani egy olcsóbb alaplapot amivel lehetne húzni a procit?
Nem tudom,hogy B85,H81,H87,H97 között van e ilyen alaplap. Kb 20 ezer lenne rá a keret max 25.

Csak Gigabyte és Msi alaplapokat szeretnék.

(#621) Atomantiii válasza MK VII (#611) üzenetére


Atomantiii
őstag

Meg is érkezett a kiszemelt memória :)

(#622) kriszbon


kriszbon
őstag

Sziasztok!

Valaki legyen olyan jó, és árulja el nekem miért nem tudom működésre bírni egy Gigabyte Z97P-D3 lapban a G3258 proci Vga vezérlőjét?
Hiába állítom be az IGFX-et, meg bekapcsolom a prociba integrált Vga-t, de az istenért sem akar működni, csak dVga kártyával.
Egyáltalán kompatibilis egymással a lap és proci, működnie kellene az integrált vezérlőnek?
A telepítő majdnem teljesen lefutott, csak mikor az asztalt konfigurálta első használatra(vagy valamikor a körül), ott újraindult és már csak újraindítgatja magát.
A post felvillan, kurzor villog párat balra fent, és újra is indul az egész kóceráj. :F
Ezt 2db azonos lapnál is csinálta, így azt hittem hibás a proci, és visszaküldtem, de úgy látszik hiába vártam 1 hetet rá, mert ezzel is azt csinálja.
A monitor HDMI-DVI kábellal van rákötve a lapra, a külön kártya HDMI kimenetén megy rendesen a rendszer.
Egyszerűen fogalmam sincs mint baltázok el, vagy mit nézek félre, teljesen tanácstalan vagyok. :B

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#623) MK VII válasza kriszbon (#622) üzenetére


MK VII
veterán

Nem lehet, hogy a HDMI-DVI átalakítód nem megfelelő?

(#624) kriszbon válasza MK VII (#623) üzenetére


kriszbon
őstag

Nem tudom, ezekhez a kütyükhöz nem értek annyira. :B
Az biztos, hogy a kártyámról megy rendesen az azonos kábel+monitor kombináció, persze ettől még lehet gond.
Az érdekes hogy a telepítés szinte teljesen befejeződik, de utána már nem megy(igaz olyankor a felbontás alacsony ha jól tudom).
Találtam pár fórumot ahol szintén gond volt azonos konfiggal, és mintha azt bogarásztam volna ki, hogy lehet a monitor végett van, mert volt akinek TV-n működött(nekem nincs olyan) monitoron meg nem.
Azért furcsállom, mert kb. akkor indul újra, mikor megjelenne a Windows indítása szöveg, ezt abból spekulálom ki, hogy mikor kártyával indul, és ott kb. mennyi idő is telik el addig(pár pillanat csak).
Érzékelheti/érzékeli egyáltalán ha nem megfelelő a felbontás, vagy a kábel? :F

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#625) ericdrawen74


ericdrawen74
senior tag

A gigabyte z97x gaming 5 lapomba vettem 2x8gb hyperx memóriàt, de el sem indul vele. Szükségem lenne egy kis segítségre. Előre is köszönöm.

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#626) robyg válasza ericdrawen74 (#625) üzenetére


robyg
senior tag

Próbáld ki,hogy egyessével rakod be lapba és minden foglalatba.

Ha így se megy kérj meg egy barátot akinek van ramja,hogy próbáljátok ki az övével.

Ha még akkor se akkor ahol vetted a ramot cseréltesd ki érdemes bevinni a gépet,hogy lássák nem kamu.

Nem tudom benne vagy a három napba a ram vásárlásával?

(#627) Vigneau válasza ericdrawen74 (#625) üzenetére


Vigneau
félisten

Előtte milyen RAM-ok voltak benne? BIOS reset gondolom megvolt már.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#628) ericdrawen74 válasza Vigneau (#627) üzenetére


ericdrawen74
senior tag

Új a lap a 4x4gb geil ramokkal semmi gond, de a 8gb-osakkal el sem indul, még a bios-ig sem jutok. A ram:

[link]

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#629) Vigneau válasza ericdrawen74 (#628) üzenetére


Vigneau
félisten

Én is ezeket a modulokat használom, csak egy mATX verzióban. Ott elsőre felismerte a lap és utána betudtam állítani mindkét profilt is.

A lapon milyen BIOS van jelenleg?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#630) ericdrawen74 válasza Vigneau (#629) üzenetére


ericdrawen74
senior tag

A legutolsó F7

[ Szerkesztve ]

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#631) Atomantiii válasza ericdrawen74 (#628) üzenetére


Atomantiii
őstag

Én is most vettem ilyet, igaz ilyen alaplapom van:
http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4954#ov

De gond nélkül megy 32 GB.

(#632) Vigneau válasza 04ahgy (#599) üzenetére


Vigneau
félisten

Néha még szívat a G3258, Z97, Savage trió. Legutóbb MKV --> AVI konvertálás közben kaptam strandkorlátkék képernyőt Windows 10 alatt. Utána emeltem a VRIN-t 2.0V-ra és várom majd a szebb jövőt, addig nem jelentkezett semmi huncutság. 1600MHz 9-9-9-27-2T profillal használtam amúgy is, hogy ne legyen panasza az IMC-nek...

Persze, töröm a fejem, mi lehet a gond, nem használok túl alacsony feszültségeket. CPU Uncore-t is 3.2GHz-en használom alapból, bár az alkalmazott 1.2V-os CPU RING mellett simán mennie kellene 3.6-3.8GHz környékén.

Az idő Téged fog igazolni, no meg valóban nem ártana már egy MemTest-et kipróbálnom, de 24 órát nem hiszem, hogy tudok vele futtatni, ki is dobna vele együtt az Asszony... :DDD

ericdrawen74:
Egyelőre nincs több ötletem... :B :(

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#633) ericdrawen74 válasza Atomantiii (#631) üzenetére


ericdrawen74
senior tag

A giga oldalàn 32gb max ram van megadva, viszont a hyperx nincs a listàban.

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#634) robyg válasza ericdrawen74 (#633) üzenetére


robyg
senior tag

Ha nincs a listában akkor lehet ezért nem ismeri fel.

Úgy tudom a chip se mindegy a ramon.

Én is jártam így rammal. Egy régi giga ga-p35c-ds3r lapom volt. Ez csak 4Gbig támogatta a ddr3at.
Viszont olvastam a lap fórumán,hogy bizonyos 2*4Gbos modullal megy.

Uncsimnak volt Kingstone ramja 2*4Gbos. Heccből kipróbáltuk,hogy látja-e. Látta. Na gyorsan felirtam a pontos tipusát és vettem kettőt.
Nem működött vele.

Be kellett vinnem a gépemet,hogy talájanak jó ramokat végül találtak,Kingmaxal működöt.

Hozzá kell tennem,hogy az uncsim vagy 2-3 éve vette azokat a ramokat amikkel ment. Valszeg a chippek már mások voltak az uncsim ramjaihoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#635) Atomantiii válasza ericdrawen74 (#633) üzenetére


Atomantiii
őstag

Az enyémnél sincs a listában, de szerencsére mégis ismeri.

(#636) R3plica70 válasza ericdrawen74 (#625) üzenetére


R3plica70
aktív tag

Én is így jártam :W
Giga Z97X Gaming 3 alaplapban lecsipog a 2x8GB Kingston Hyperx Savage 2400-as RAM.
Külön külön is, legújabb BIOS :O
Ment vissza bele a 4x4GB Crucial...sztem a 8GB-s modulokkal lehet valami gondja a lapnak.

(#637) ericdrawen74 válasza R3plica70 (#636) üzenetére


ericdrawen74
senior tag

A ram kompatibilitási listàból vàlasztottam 2x8gb memóriàt, holnap nyilatkozom. A szakirodalom szerint nem mindegy a chip.

[ Szerkesztve ]

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#638) Vigneau válasza ericdrawen74 (#637) üzenetére


Vigneau
félisten

A korábbi HyperX verzió 2x8GB-je is ment a lapomban, a Fury. Furcsa ez a kompatibilitási gond...

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#639) MK VII


MK VII
veterán

Akkor én örüljek? :)
Nekem amit eddig beletettem mindent szépen megevett..
OCZ Gold 1333mhz 2x2gb
OCZ Gold 1600mhz 2x4gb
G.Skill ami jelenleg van 1600mhz 2x4gb
G.Skill Ares 2133mhz cl9 2x4gb
HyperX Genesis 1333mhz 2x2gb
HyperX Blu 2x2gb 1333mhz
Kingston 1600mhz 2x4gb
Silicon Power 1x2gb 1333mhz
Fury 1600mhz 1x4gb
.......

[ Szerkesztve ]

(#640) ericdrawen74 válasza Vigneau (#638) üzenetére


ericdrawen74
senior tag

+ MK VII

A 2x8gb Corsair Vengeance ramokkal símán megy.
A 2x8gb HyperX Savage ramjaim "baráti" áron 5 év garival eladóvá váltak.

[link]

[ Szerkesztve ]

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#641) Vigneau válasza ericdrawen74 (#640) üzenetére


Vigneau
félisten

2*4GB Corsair Vengeance White LP-vel is rendben működött a lapom. Kár az anomáliádért, de legalább megoldódott a probléma... :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#642) steeweegee


steeweegee
csendes tag

Hát gyerekek most kicsit megilyedtem tényleg ennyi gond van a giga lapokkal, mert épp azt szeretnék venni?
Ezt néztem ki. http://www.arukereso.hu/alaplap-c3128/gigabyte/ga-z97-hd3-p229767817/?gclid=CJD61smak8oCFRLhGwodnS8O7w Valaki írna róla véleményt, észrevételt, tuningban lévő teljesítményt. 4670k-val lesz használva szeretném húzni a procit. 4,3-4,5-ig. Kérnék pár sort írni róla. Nagyon köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#643) ericdrawen74 válasza steeweegee (#642) üzenetére


ericdrawen74
senior tag

Nincs gond a giga lapokkal. Használtam Asust is, amit lecseréltem egy z97x gaming 5re, de azt gondolom az Asus biosa nekem már kicsit sok.

[ Szerkesztve ]

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#644) steeweegee válasza ericdrawen74 (#643) üzenetére


steeweegee
csendes tag

Értem tehát ne féljek tőle? Egyébként a proci costa rica-i nem tudom ez számít valamit? Tehát ez a lap jó lesz tuningra is?

[ Szerkesztve ]

(#645) ericdrawen74 válasza steeweegee (#644) üzenetére


ericdrawen74
senior tag

Nézd meg itt az összefoglalót: [link]

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#646) MK VII válasza steeweegee (#642) üzenetére


MK VII
veterán

Milyen gondra gondolsz?
Szerintem pont a giga lapokkal van a legkevesebb probléma.
De tényleg miből szűrted le, hogy gond van velük?

(#647) Vigneau válasza MK VII (#646) üzenetére


Vigneau
félisten

Gondolom, a topikban mostanság jelentkező RAM mizériát olvashatta.

Apropó, az én 1866-os Savage kitem is úgy 100% stabil 1600MHz-en, ha a VSA, VIOA és VIOD kap 0.1V-ot - de főleg a VSA. Erről sok G3258 tuning oldal is említést tesz, hiszen RAM tuninghoz elengedhetetlen ezen értékek piszkálása. Én meg a hivatalos 1333MHz-es támogatáshoz képest az 1600MHz-et már tuningnak venném ebben az olvasatban. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#648) steeweegee válasza Vigneau (#647) üzenetére


steeweegee
csendes tag

Nos igen. A ramokkal kapcsolatban olvastam hogy valakinek nem ismeri fel.
z97 hd3-at néztem ki: http://www.arukereso.hu/alaplap-c3128/gigabyte/ga-z97-hd3-p229767817/?gclid=CJD61smak8oCFRLhGwodnS8O7w

Tuning is lesz mindenképp.
1866-os hyperx ramokkal.

[ Szerkesztve ]

(#649) MK VII válasza Vigneau (#647) üzenetére


MK VII
veterán

Milyen értékek piszkálása elengedhetetlen a ram tuninghoz? :)
Hát nemtom.. Én eddig akármit csinálhattam a memóriáimmal, azok szépen mentek..
1600-as G.Skilleknek feltettem 2133mhz-re a frekijét, kaptak 1,62 voltot meg belőttem CL10-re őket és semmi mást nem állítottam.. Szépen pörögnek... Én még pont nem tapasztaltam semmi anomáliát a lapomnál.. Proci tuning is megy szépen meg a memória tuning is.. Semmi különösebb állítgatás nélkül..

(#650) Vigneau válasza MK VII (#649) üzenetére


Vigneau
félisten

Azok, amikhez korábban sem nyúltál. ;)

Én hiába emeltem fel a RAM feszt 1.6V-ra, nem jutottam előrébb. Ekkor jutott eszembe a VSA, VIOA és VIOD, mert olvastam már róluk korábban. A RAM fesz maradt gyári 1.5V és a többit emeltem meg 0.1V-tal, valamint a CPU RING 1.15V. Ennyi kellett az üdvösséghez nálam 1600-on.

1866MHz-hez szvsz nálam 1.25V-os CPU RING kellene, no meg +0.2V a többi 3 értékhez. Legalábbis 1.2V-os CPU RING-nél az OCCT még BSOD-zik nálam.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.