Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) csordasok88 válasza #Morcosmedve (#150) üzenetére


csordasok88
újonc

Igen a legfrissebb F5 van rajta Próbáltam a memóriákat ide is meg oda is rakni de reménytelen ha 10 15 ig ki van kapcsolva a gép akkor is ugyan ezt produkálja!

(#152) csordasok88 válasza csordasok88 (#151) üzenetére


csordasok88
újonc

Most Nézem hogy a H97 HD3 nem támogatja az Nvidia Grafikus vezérlőket?

Mert egyes oldalon ezt olvasom máshol meg azt írják igen!

Van itthon egy Low Profile ATI Kártyám kipróbáltam azzal elsőre ment ezzel meg alig akar most akkor mi is van?

(#153) #Morcosmedve válasza csordasok88 (#152) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

1.Support for 2-Way AMD CrossFire™ technology - ennyi van, azaz Crossfire-t támogat, SLI-t nem, de single (egykártyás) GPU-nál nem lehet ilyen kikötés.

Az elindulásra, nagy valószínűséggel valami inkompatibilitás az ok, amit mikor már lassan sima elindításnál betöltött és restartolsz, már tullépett vizsgálattal és azért nem vár.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#154) csordasok88 válasza #Morcosmedve (#153) üzenetére


csordasok88
újonc

Szia csatolnék egy linket: http://www.game-debate.com/motherboard/index.php?mot_id=2724&motherboard=Gigabyte%20GA-H97-HD3%20%28rev.%201.0%29

http://www.pc-specs.com/mobo/GigaByte/Gigabyte_GA-H97-HD3_%28rev._1.0%29/2724

Mert elméletileg támogatja az SLI-t de azt még mindig nem értem hogy első indításnál miért csinálja ezt mert ha kikapcsolom és utána megint be akkor megint jó!
Csak akkor kezdi el ha huzamosabb ideig van kikapcsolva!

[ Szerkesztve ]

(#155) #Morcosmedve válasza csordasok88 (#154) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

SLI-t gyárilag nem támogatja, de ettől még lehet, hogy működik valami okossággal, vagy csak szimplán
DE mint írtam egy darab VGA-ra nincs ilyen megkötés...

Áhá, szóval kikapcslás után is. Áramtalanítani szoktad a gépet? Kis piros gomb, vagy táp lenyomásával?

© asszongya'hogy

(#156) csordasok88 válasza #Morcosmedve (#155) üzenetére


csordasok88
újonc

Nem szoktam kikapcsolni a tápot!

Reggel bekapcsolom 1 perc és boot-ol megnézem mail stb.. kikapcs utána megint be és megint megy rendesen! Hazajövök a boltbol és utána megint 1 percig boot-ol!

Na ez mi??

Egyépként gigabyte oldalán is sli supportnál a Chros Fire lapokat dobja be!

http://www.gigabyte.us/products/comparison/main.aspx?ck=2

[ Szerkesztve ]

(#157) #Morcosmedve válasza csordasok88 (#156) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Hát, valami tényleg nem oké... minden tuti jól van összekötve, nincs instabilitás, nem kékhalálozik, akkor passzolom, esetleg valami energia gazálkodást szorakozhat, de nem tudok többet sajna :(

© asszongya'hogy

(#158) csordasok88 válasza #Morcosmedve (#157) üzenetére


csordasok88
újonc

Nem lehet hogy a Bios a probléma?

Energiát nekem ne spóroljon úgy hogy másfél óra lesz a betöltés mert akkor minek gyártották gyors lapra ha lassú! egyépként a Super Flower atlas 580W táp jó nem?

(#159) #Morcosmedve válasza csordasok88 (#158) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Én újratenném a bios-t és alabeállításokkal kipróbálnám, csak a boot sorrend beállítását csináld meg.

Hát, ha nincs baja, akkor "jó", de nem egy világmárka, igaz én más árfekvésben mozgok, de akkr is egy tápon nem lehet spórolni, szvsz én nem bíznám rá a gépem. Mikori vétel? Ha új, meg nem zajong, akkor lehet jó, illetve nem tudom ettől csinál-e ilyen random indulási lassulásokat.

© asszongya'hogy

(#160) csordasok88 válasza #Morcosmedve (#159) üzenetére


csordasok88
újonc

sok helyen dicsérik ezt a márkát azért vettem egy 20 ért kb 1 hónapos vagyis új! előtte volt egy HKC 550W tápom az P45 DS3 alaplapot Core 2 Quad Q660 hajtott vígan pedig azt meg lenézték szóval most nem értem mi a helyzet.. tanácstalan vagyok az SLI megoldást azért kérdeztem mert a gigabyte oldalán az SLI supporthoz bedobálta a Chros Fire alaplapokat is akkor ezek szerint dolgozik vele egyépként meg Kettő GTX 660-at szeretnék bekötni!

(#161) #Morcosmedve válasza csordasok88 (#160) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

aha, hat ha nem vt baj vele akkor hasznald, en nem ismerem annyira... :)
SLI hez azert jarj utana, mert a weblapon en nem latom es jelzeskeppen az alaplapon sincs matrica az nvidiarol!

© asszongya'hogy

(#162) csordasok88 válasza #Morcosmedve (#161) üzenetére


csordasok88
újonc

Szia!

Először is köszi a tippeket meg a türelmet, másrészt meg lett hogy mi volt a baj!
Az alaplapon rosszul lett felgravírozva hogy melyik ramot hová kel rakni, ugyanis a DIMM-1 2 3 4 úgy van ábrázolva hogy a tápcsati-tol kezdődik az 1-es, és kiderült hogy nem!
Mert ugyan úgy vannak mint régen hogy processzor felől kezdődnek, ráadásul azt is úgy értük el hogy, táp kikapcs, ram ki, megnyomod a bekapcsolásgombot, (akkor felvillan egy pillanatra a gép hogy lemerítse a kondikat, stb) ramok vissza másik foglalatba táp visszakapcsol, bekapcsoltuk a gépet, egyből el is indult! akkor go bios, ott a memóriát performance módra lett állítva, és most reggelre meg tökéletesen első röffenésre megy is, sőt kicsit gyorsabb is lett! :)

SLI Cross Fire Kérdésre meg pár helyen kutatgattam meg telefonálgattam és azt mondták amin kettő PCI-E csatlakozásra van lehetőség azokon mindegy mit használsz hogy ATI vagy Nvidia mert az összekötő kábel meg program dönti el!

Tehát SLI-hez és Cross Fire-hez 4 dolog kel:
- Összekötő kábel
- 2 Vga Bios azonos kártya
- Program
- Tápegység ami képes meghajtani ennyi lovat :)

Remélem ez a tipp másnak is segített! :)

(#163) #Morcosmedve válasza csordasok88 (#162) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Szia,

Nm. Akkor tenyleg kompatibilitasi baja vt, most mar jol hasznalhatod!
Elvileg tenyleg igy megy a tobbvga-s rendszer, de mivel nem lattam kulon kiirva, ezert nem javaslom, mert szemelyes tapasztalatom nincs azzal a lappal. De ettol meg mukodhet :)

© asszongya'hogy

(#164) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

GIGABYTE GA-Z97P-D3
mennyire van vele tapasztalat?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#165) Lalaboy válasza bajnokpityu (#164) üzenetére


Lalaboy
őstag

En ezert a lapert tuzbe teszem a kezem! Nagyon jol huzhato, kituno a mermoria-kompatibilitasa, jol banik a K-s procikkal.......[link]

[ Szerkesztve ]

(#166) cildren válasza cildren (#148) üzenetére


cildren
tag

Az én kérdésemre valami?

(#167) MK VII válasza cildren (#166) üzenetére


MK VII
veterán

Valószínű azért nem kaptál választ,mert nem tudtak válaszolni!

Próbálok neked választ találni bár eddig,ha nem írod le azt a két szót,hogy HYPER-V és,hogy Hackintosh akkor azt sem tudom szerintem míg meghalok,hogy mi az,de utána néztem neked.

Itt elvileg z97-es lappal futtattak le Sisoft Sandra tesztet amiben van HYPER-V virtualizáció? És lement a teszt..
Tényleg ne szólj le,ha hülyeséget írok,mert fogalmam nincs az egészről.

Remélem tudtam valamit segíteni... Ha hülyeséget írtam akkor hagyd figyelmen kívül a hsz-em! ;) :R

(#168) cildren válasza MK VII (#167) üzenetére


cildren
tag

HYPER-V egy Windows 8-tól beépített virtualizációs környezet amit a szolgáltatások között lehet bekapcsolni. Hackintosh pedig OS X futtatása nem Mac-en.

(#169) MK VII válasza cildren (#168) üzenetére


MK VII
veterán

Igen.. Köszönöm... Bár már tudom,mert utána néztem.. De tényleg,ha Te nem írod én hülyén halok meg.. Szó szerint! :D :R

(#170) MK VII


MK VII
veterán

Skacok!
Van olyan lehetőség,hogy bent hagyom a videó kártyám a gépbe,de lehúzom a tápkábeleket és a monitor kábelt átdugom az alaplapiba és azt használom?
Kicsit hangos a videó kátyám és már nem játszok olyan sokat viszont állandóan kiszedni mikor csak úgy netezgetek aztán vissza mikor játszanék nem túl kellemes dolog.. Igen tudom... Vegyek új hűtőt a VGA-ra és fogok is csak jelenleg nem úgy állok meg jön a karácsony is és más dolgokra jobban kell a pénz..
Tehát. A BIOS-ban lehet valamit állítani,hogy ne a pci-os vga-t használja hanem az alaplapit anélkül,hogy kiszedném a VGA-t? Választ előre is köszi. ;)

(#171) Reyhach


Reyhach
csendes tag

Sziasztok!

Egy ASUS h97-pro és egy Gigabyte GA-H97-D3H között vacilálok(egy i5-4460 mellé), tudnátok a Gigabyte alaplapról véleményt illetve tapasztalatot írni? Illetve olyan kérdésem lenne hogy a fent említett Gigabyte lap is támogatja teljesen ezeket a technológiákat: Intel® InTru™ 3D, Quick Sync Video, Clear Video HD Technology, Insider™ ?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#172) Lalaboy válasza MK VII (#170) üzenetére


Lalaboy
őstag

Persze, hogy lehet! BIOS-ban belehet allitani, hogy csak a belso integraltat hasznalja! :K En is a belsot hasznalom!

[ Szerkesztve ]

(#173) laci.csabi


laci.csabi
tag

Sziasztok!

Ti melyik lapot ajánalanátok z97x gaming 3-mat vagy gaming 5 mert nekem midegyik tetszik csak nem 5k megér-e az jobb hütés vagy esetleg az udh3 tuning is lenne azért kérdezem.

Válaszokat előre köszönöm.

Üdv.

(#174) TwentyFour


TwentyFour
tag

Sziasztok, egy GA-H97N-WIFI-vel szemezek. A lappal 2független, valamint 2db RAID1-ben lévő meghajtót szeretnék használni SSD+HDD1+RAID1(HDD2+HDD3) Kérdés, hogy az alaplap tudja-e kezelni a raid tömböt és a másik kettő meghajtót egyszerre? Vagy ehhez külön raid kártya kéne?

(#175) #Morcosmedve válasza laci.csabi (#173) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Szerintem 5k-t megér a Gaming 5 felára!

© asszongya'hogy

(#176) laci.csabi válasza #Morcosmedve (#175) üzenetére


laci.csabi
tag

Köszönöm, szerintem is :)

(#177) #Morcosmedve válasza TwentyFour (#174) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Lehet, de nézd meg itt, 57-ik oldal..!

(#176) laci.csabi: Nincs mit! :) Tapasztalatokat majd ossz meg!

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#178) laci.csabi válasza #Morcosmedve (#177) üzenetére


laci.csabi
tag

Mindenképpen. Holnap elvileg beszerzem aztán remélem jól szuperál majd.

(#179) Gabkatittof


Gabkatittof
csendes tag

Van egy gigabyte GA H97 HD3-as alaplap egy i5-ös 4670-es proci.

Egy ilyen procinál mennyi lehet az ideális hőfok?

Mert próbáltam a gyári hűtőjével, amikor alapjáraton megy a proci akkor a bios szerint kb 45 °C-os a rendszer, ha pedig win 7 alatt nézem open hardware monitorral akkor kb 35 °C-ot mutat.

Ha teljes kihasználtságon megy a proci akkor open hardware szerint 60 °C-ot ír ki.

Illetve most próbálok egy deep cool S40-es hűtőt, mert a gyári hűtő túl hangos volt normál modban, de a biosban azonnal 55 °C-on indul, majd kb 20 mp múlva már 60°C-ot mutat és azt tartja. Win 7 alatt az open hardware 35°C-40°C közötti értékeket ír ki ha alapjáraton megy a proci, leterhelve még nem próbáltam.

A biosban lehet állítani a ventilátor fordulatszámát, most normál módban van, de kicsit hangos és szeretném a csendesbe tenni, hogy halk legyen, de most nem tudom mely hőmérséklet értékek az igazak vajon?

(#180) MK VII válasza Gabkatittof (#179) üzenetére


MK VII
veterán

Bios-ban mindig magasabb az érték bár az 55 fok az BIOS-ban is szerintem sok. Nem lehet,hogy rosszul tetted fel a hűtőt a lapra? Mondjuk az egyik láb/felfogatás laza és nem fekszik fel rendesen a procira?

(#181) Gabkatittof válasza MK VII (#180) üzenetére


Gabkatittof
csendes tag

Elvileg rajta van rendesen, de nincs kizárva, hogy mégsem teljesen jó.

Ez a beleszúrós - elforgatós verzió, csak az a baj vele, hogy nem tűnik valami stabilnak az egész, a viszonylag nagy súly miatt van hogy elengedi az egyik vagy másik pöcköt, bár most elvileg fogja.

Illetve arra gondoltam, hogy a negyedik pöcök, amit a súlya kicsit elhúz lehet helyettesíteni kellene egy kis 3-as átmenő csavarral, csak alá kellene tenni valami kis szigetelt cuccot a csavarra még, hogy meglegyen a megfelelő magassága és akkor biztos nem húzná el a súly.

De normál körülmények között mennyi az a hőmérséklet tartomány ami ideálisnak mondható?

(#182) Gabkatittof válasza MK VII (#180) üzenetére


Gabkatittof
csendes tag

Helyreállt a rend, az egyik pöcök fel volt lazulva, kicseréltem inkább a pöcköket csavarra és mindjárt lement 38-40°C-ra a cpu hőmérséklet a biosban is.

Illetve azt jól tudom, hogy a gigabyte easy tune programmal lehet a ventik fordulatszámát is szabályozni? Mert ha igen akkor felrakom.

[ Szerkesztve ]

(#183) MK VII válasza Gabkatittof (#182) üzenetére


MK VII
veterán

Na ugye,hogy ugye? :)
Én nem találtam Easy Tune-ban ventilátor fordulat szabályzást.. Ez nem azt jelenti,hogy nincs benne,de én nem találtam.. Mondjuk nagyon nem is használom,mert BIOS-ból tuningolok..

(#184) Atomantiii válasza MK VII (#183) üzenetére


Atomantiii
őstag

Esetleg speedfan progi?

(#185) Anonymus23 válasza MK VII (#183) üzenetére


Anonymus23
veterán

Az utolsó előtti oldalon lehet átállítani, felhasználói profilként, és ott lehet vele játszani, hogy milyen hőfoknál, hogyan pörögjön a venti. Ilyen diagramszerű a kijelzése,

;) - The Power of the Light Side

(#186) Atomantiii válasza Anonymus23 (#185) üzenetére


Atomantiii
őstag

Alkalmazásokból melyiket érdemes felrakni? Mármint úgy látom van egy jó pár, csak sokról azt se tudom micsoda.

(#187) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Közben megoldódott amit kérdezni akartam...

[ Szerkesztve ]

(#188) Atomantiii válasza Anonymus23 (#185) üzenetére


Atomantiii
őstag

Itt valahol?

[ Szerkesztve ]

(#189) Anonymus23 válasza Atomantiii (#188) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem, most nézem, hogy sajnos az újabb verziókból kivették, a 12-esben még benne volt :(

Azért nem tűnt fel, mivel másik lapom (P55A-UD4) volt korábban, és annak jóval hagosabb volt a proci hűtője, és ott mindig be kellett állítani, de ahhoz még a 12-es verziós ET volt, ennél a mostaninál, meg alapból képes leállítani magát ha csak pl. netezek. Sorry.

Szerk:
Visszavonom, átették máshova:
AppCenter / System Information Viewer / Smart fan Advanced és itt a Smart Fan Advanced.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#190) Atomantiii válasza Anonymus23 (#189) üzenetére


Atomantiii
őstag

Köszi, megnézem az appcenterben akkor. Bár gondolom külön fel kell telepíteni a utility-k között, mivel most nincs benne ilyen amit írsz nálam.

(#191) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Az mitől lehet, hogy ha dvd-ről telepítek Win 7-et, akkor az első próbálkozás alkalmával mindig lefagy a telepítés?

Eljut odáig, hogy nyomok egy billentyűt, hogy induljon el a telepítés, majd továbbmegy, hogy windows loading files - végigfut a csík, ekkor az egérről és a billentyűzetről elveszi a tápot, folytatja, hogy starting windows és microsoft corporation és amikor feljön a windows telepítése ablak, ahol a tovább gombra kellene kattintani nincs egér, se billentyűzet és nem reagál semmire.

Újraindítom, végigcsinálom ugyanezt, csak amikor elveszi a tápot az egérről és a billentyűzetről kb 3 mp múlva visszaadja és simán megy tovább.

Ha meg csinálok rufussal egy telepítő pendrive-ot, akkor akárhányszor indítom újra lefagyás után mindig csak addig a pontig jut el.

(#192) Anonymus23 válasza Atomantiii (#191) üzenetére


Anonymus23
veterán

Hibás a win7 release, "vegyél" másikat.

;) - The Power of the Light Side

(#193) Atomantiii válasza Anonymus23 (#192) üzenetére


Atomantiii
őstag

Már vettem kettőt, de elmegyek a boltba akkor még egyszer :D

(#194) gder


gder
újonc

Sziasztok!
Kérdésem a következő. Lehetséges e az, hogy a GA Z97 D3H alaplap nem érzékeli a ramok hőmérsékletét.
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#195) akoska07


akoska07
nagyúr

Ezt láttátok már ?

Free next gen upgrade

Lehet eladom az MSI lapomat. :))

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#196) h1mpi válasza akoska07 (#195) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Az komoly ajánlat :Y Ha nem lennék megelégedve a mostanival tuti cserélnék.

[ Szerkesztve ]

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#197) #Morcosmedve válasza akoska07 (#195) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ha itthon veszek, de bereggelem is vonatkozik? Illetve hogy történne a csere?!

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#198) akoska07 válasza #Morcosmedve (#197) üzenetére


akoska07
nagyúr

Magyarország sajnos nincs rajta a regisztrációs listán,viszont Ausztria igen.

Ha upgrade-lni akarsz akkor elküldöd a lapot szerintem a Gigabyte-nak (vagy a boltnak) és ők majd küldik amit szeretnél,illetve gondolom lesz egy lista amiből választhatsz. Gondolom nem a csúcslapot kapod meg.
Illetve sztem kb azzal azonos kategóriájú lapot kapsz amit beküldesz.

#196 h1mpi : Jah,eléggé csalogató.

5év gari,abból 3év free upgrade gari,nem semmi.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#199) h1mpi válasza #Morcosmedve (#197) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Megrendelheted Casekingtől is az viszonylag gyorsan szállít és 5K a posta költség.

[ Szerkesztve ]

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#200) akoska07


akoska07
nagyúr

Ingyen válthatsz alaplapot ezáltal platformot is,és nem kell bajlódni a lapod eladásával. :))

Közben megtaláltam a feltételeket.

Gigabyte-hoz kell majd elküldeni.
Kiválasztasz valamilyen lapot és ha az drágább akkor a Gigabyte kiszámlázza neked a különbséget.
A lapnak természetesen működnie kell,dobozában hiánytalanul kell vissza küldeni tökéletesen becsomagolva.Tesztelik,majd az esetleges árkülönbséget rendezi a tulajjal és küldi az új lapot.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.