Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Akinek Win10-e van, ki tudja próbálni, hogy az appok települnek-e? Pl. GTL 2.0 verzió?

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#402) MK VII válasza h1mpi (#401) üzenetére


MK VII
veterán

Igen.. Szépen feltelepült a GTL 2.0.

(#403) h1mpi válasza MK VII (#402) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Akkor nálam más a probléma... csak nem tudom, hogy mi... semmilyen Gigabyte program nem akar települni...

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#404) #Morcosmedve válasza h1mpi (#403) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Igaz, X99, de nekem is ment a Gaming-5P-re minden.

© asszongya'hogy

(#405) h1mpi válasza #Morcosmedve (#404) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Feladom :D Minden más megy csak ezek nem akarnak települni.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#406) #Morcosmedve válasza h1mpi (#405) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ne tedd! :D Chipset driverbol van ujabb tedd fel meg az intel management legujabbat. az elozo giga appok meg ne legyenek fent.

© asszongya'hogy

(#407) 04ahgy válasza powerray (#398) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A videoban nem olyan alaplap van, mint neked! Ami a narancs kezelőfelületen van, az pontosan ugyanazt, sőt kevesebbet tud, mint a klasszikus.

(#399) Vigneau: Ezt mondom mióta. :U 2V alatt ne legyen a CPU VRIN, mert akkor elfogyhat a Vcore. Az 1,8V TDP limit + alapfesz mellé van kitalálva. A lecsökkentett CPU VRIN LLC sem a stabil fesz tartásában segít. Persze műszeres méréssel azonnal kiderült volna, amit amúgy is javasoltam. ;) A programok által kiírtak csak iránymutatók!

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#408) Vigneau válasza 04ahgy (#407) üzenetére


Vigneau
félisten

Jóvanna... Csak próbáltam a szokásos kiéheztetésem megcsinálni. :B

Amúgy az alapfesz G3258 esetében kb. mekkora érték tól-ig? Nagyjából 1.050-1.125V lehet? Sok pontos infóval erről még nem találkoztam...

Amúgy melegedés terén a 2.000V-os CPU VRIN igazán nem tesz semmi számottevőt az alap 1.800V-hoz képest?

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#409) 04ahgy válasza Vigneau (#408) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A VRIN kiéheztetés nem igazán játszik, mert minden más feszültséget őbelőle állít elő a CPU, és nem tudhatod, melyik fogy el.

Nagyon kicsit számít, de hűtés és CPU függő. Próbáld ki, adj neki a beállított helyett 2,2V-ot, és teszteld ugyanúgy az összevethetőség érdekében.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#410) Vigneau válasza Vigneau (#408) üzenetére


Vigneau
félisten

Lekéstem a módosítást...

Jól van, ezt meg fogom próbálni. Bőven lesz mozgási terem, mert 1.900V-nál magasabb CPU VRIN-em még nem volt, ha jól emlékszem.

A CPU ugye adott, a hűtésről meg a jó öreg Matterhorn-om gondoskodik. Azért még mindig jó kis hűtő ez, szerintem. :K

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#411) szmayer1


szmayer1
senior tag

Sziasztok

GA-H87M-D3H alaplapon otthoni keretek között, vissza lehet rakni valahogy egy régebbi BIOS-t?? F11 helyett a lementett F3-at?

Felfrissítettem a legújabbra, és sok mindent nem enged állítani amit eddig tudtam, illetve a procit (i5 4570) nem engedi a turbo boost sebessését a maximumra 3600MHz, csak 3400MHz-ig. :O

Üdv

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#412) 04ahgy válasza szmayer1 (#411) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ez egyrészt nem az a topik. Másrészt miért frissítettél, ha nem volt gondod, vagy nem jártál utána kellően? Nem lehet visszatenni a régebbit!

De ha szerzel egy forrasztópákát, kiforrasztod az EEPROM-ot, akkor binárisan beleírhatod EPROM íróval a régebbit.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#413) szmayer1 válasza 04ahgy (#412) üzenetére


szmayer1
senior tag

Sajnos figyelmetlen voltam. Frissítettem a rendszert win 10-re, és lassabban indult, mint a 8.1-el. Mikor töltöttem le a drivereket az alaplaphoz, akkor lettem figyelmes arra, hogy van új BIOS, ami már támogatja a win 10-et. Sajna én meg lefrissítettem :W

Azért köszi.

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#414) 04ahgy válasza szmayer1 (#413) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A régebbi is támogatja.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#415) szmayer1 válasza 04ahgy (#414) üzenetére


szmayer1
senior tag

Most már tudom, csak ez a szöveg fogott meg: "Update CPU microcode for win10 support with Pentium AE"

Szerk:
De ilyet csinálhat egy alaplapgyártó, hogy a procinak a megadott órajelét, bios frissítés után nem lehet elérni, csak lassab frekin futhat??? Azért ez szerintem nem lenne szabad.

[ Szerkesztve ]

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#416) 04ahgy válasza szmayer1 (#415) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Lehet, hogy nem szándékos, BUG, vagy valamit nem állítasz be jól. Az F8-asig vissza tudsz tenni régebbi BIOS-t.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#417) Vigneau válasza 04ahgy (#409) üzenetére


Vigneau
félisten

Eddig azt tapasztaltam, hogy CPU VRIN esetében 1.800V --> 2.000V kb. plusz 2-3°C-ot hoz.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#418) szmayer1 válasza 04ahgy (#416) üzenetére


szmayer1
senior tag

Köszi, ez jó ötlet. Nem is tudtam, hogy f8-ig vissza lehet állni. Megpróbálom, remélem megoldódik a problémám, mert már teljesen kész vagyok, és nem ez az egyetlen probléma ami "kikészít".

Mégegyszer köszi.

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#419) Vigneau


Vigneau
félisten

Elég olcsónak tűnik ez a RAM-ocska. Használja itt valaki - lehetőleg párban?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#420) MK VII válasza Vigneau (#419) üzenetére


MK VII
veterán

Nagyon sokan használják.. Elég jó ramok!! Nyugodtan megveheted, ha ez lett volna a kérdés! :)

(#421) 04ahgy válasza Vigneau (#419) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szerintem a márkatárs Fury-nál sokkal jobb.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#422) MK VII válasza 04ahgy (#421) üzenetére


MK VII
veterán

+1 :K

(#423) Vigneau válasza MK VII (#420) üzenetére


Vigneau
félisten

Aranyosak vagytok, hogy támogattatok! Így legalább tudom, mi lehet jó alternatíva a jövőben. :R

Viszont most még nem lesz belőle semmi. Mire rendelhettem volna, felvitték közel 15k-ra az árát. :W

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#424) h1mpi


h1mpi
nagyúr

A Z97 Soc-Force lapomon a H110-nek a 2 ventije a Cpu és a Cpu OPT-ra van rákötve. Melyik az a beállítás biosban, hogy a hőfokkal egyenes arányban emelje a venti fordulatot? Én most kipróbáltam pár lehetőséget /Normal, Manual (2.5X PWM), FULL speed/, de mindig azonos az RPM és nem változik IBT alatt, pedig 60-90 fok között van a cpu magok hőmérséklete.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#425) 04ahgy válasza h1mpi (#424) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ez a jó beállítás pedig, itt kell babrálni! A szivattyú hova csatlakozik?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#426) h1mpi válasza 04ahgy (#425) üzenetére


h1mpi
nagyúr

A System1-re az maxon megy (1500 rpm). Valamiért nem akarja növelni az RPM-et. Ugyanúgy 830-850 rpm 30 fokon és 80 fokon is...

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#427) h1mpi válasza h1mpi (#426) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Így van beállítva a BIOS:

A 1st system az a pumpa, a 2nd system az ahátsó házventi. A másik kettő meg a H110 két ventije. Pl. jó lenne manuálisan megadni a fordulatszámot a hőfok változásával. Ilyen szempontból rossz csak ez a BIOS.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#428) 04ahgy válasza h1mpi (#427) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Hát passzolom. Nekem a gyári hűtőt szépen felpörgeti terhelésre, Load Optimized Defaults betölzése után.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#429) Vigneau válasza 04ahgy (#428) üzenetére


Vigneau
félisten

HGyu! Az eddigi tapasztalataid szerint mennyire van értelme az Uncore frekvencia emelésének a gyakorlatban? Pl. 3.2GHz --> 3.8GHz+ értéken, 4.0GHz+ CPU frekvenciánál.

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#430) 04ahgy válasza Vigneau (#429) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Semennyire. SuperPi és PiFast alatt érezni. ;)

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#431) Vigneau válasza 04ahgy (#430) üzenetére


Vigneau
félisten

Akkor ennyi erővel simán vissza lehet állítani a gyári 3.2GHz értékre, és ezáltal csökkenteni a CPU RING-et?

Super Fast vagy! :C

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#432) 04ahgy válasza Vigneau (#431) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Pontosan. És ezáltal csökkenteni a hőtermelést is.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#433) Vigneau válasza 04ahgy (#432) üzenetére


Vigneau
félisten

Akkor délután ezt fogom tenni.

Amúgy ennyire jutottam eddig - WoT alatt is tesztelgetem:

4.2GHz@3.8GHz Cache - 1600MHz RAM (1.35V, 9-9-9-24-2T)

CPU VRIN LLC: Turbo
CPU VRIN: 1.800V
CPU Vcore: 1.205V
CPU RING: 1.200V

C1E, C3 és EIST: Enable

C6/C7 és CPU Thermal Monitor: Disable

VSA, VIOA és VIOD: Auto

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#434) 04ahgy válasza Vigneau (#433) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Profil 1-8-ig ments rendre egy-egy 3800 és egy alap uncore-ost, felváltva. Becsukott szemmel egérrel bökj rá valamelyikre, töltsd be és teszteld. Ne nézd meg, hogy mennyin megy az Uncore! Csak érzésre saccold meg, hogy min mehetett. Egy nap után nézd meg milyet sikerült beállítani, írd fel, és jöhet új random teszt. A végén a következtetéseket vond le, hogy helyesen érezted-e vagy sem, hogy meg volt emelve az Uncore. Ha mindig eltaláltad érzésre, akkor van értelme emelni, ha nem, akkor nincs, többet nyersz a kisebb fogyasztással, melegedéssel.

Mondtam, hogy a VRIN 2V alatt ne legyen, de nem fogadtad meg, kiteszteltél olyat, ami neked szimpi, és a saját tesztjeid téged igazolnak. Most mondtam, hogy az Uncore tuningnak nincs a gyakorlati alkalmazásokban értelme, de úgy is ki fogod tesztelni... ;) :)

Mindez azt bizonyítja, hogy nem biztos, hogy az én megközelítésem a helyes. Lehet, hogy a saját teszteddel arra a következtetésre jutsz, hogy van értelme – számodra. Ez így helyes.

Én pl. nem érzem a különbséget az integrált audio és a 35e Ft-os Creative közt. Nem zavar a referenciafelépítésű HD7970 ventihangja full terhelésnél és nem zavar a táp / alaplap cicergése. ;)

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#435) Vigneau válasza 04ahgy (#434) üzenetére


Vigneau
félisten

Kipróbáltam amúgy a 2.000V-os VRIN-t is, azaz hallgattam ám Rád. :K

Ott 2-3°C melegedést tapasztaltam az 1.800V-os értékhez képest. Amit Te is előrevetítettél, és be is igazolódott. Nálad egyébként az 1.800V-os VRIN instabilitást okoz?

Uncore-nál max. arra tudok gondolni, hogy az AIDA64 szintetikus tesztjeinél érhet valamit - esetleg. De az élet majd igazol, vagy meghazudtol. ;)

A Te megközelítésed nagyon is helyes (sőt), viszont a célunk eltérő - azonban Te vagy az én bázis referenciapontom (hatalmas adat és tapasztalatmennyiséggel fűszerezve). Amennyire észrevettem, Te a maximumra törekszel, bármi áron, én viszont a kis melegedés melletti energiatakarékos tuningot próbálom megcélozni pár éve (feszültség elspórolással) - több-kevesebb sikerrel.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#436) 04ahgy válasza Vigneau (#435) üzenetére


04ahgy
nagyúr

"Nálad egyébként az 1.800V-os VRIN instabilitást okoz?" Amikor nem alapórajelen vagyunk, nálam nem kapott 2,1V alatt... ;)

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#437) Vigneau válasza 04ahgy (#436) üzenetére


Vigneau
félisten

Vágom, akkor nem lépcsőzetesen tuningoltál, hanem a "hadd szóljon effektus" játszott be. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#438) Vigneau


Vigneau
félisten

Kis érdekesség:

4.2GHz@3.8GHz Cache - 1600MHz RAM (1.35V, 9-9-9-24-2T)

CPU VRIN LLC: Turbo
CPU VRIN: 1.800V
CPU Vcore: 1.200V
CPU RING: 1.200V

C1E, C3 és EIST: Enable

C6/C7 és CPU Thermal Monitor: Disable

VSA, VIOA és VIOD: Auto

4.2GHz@3.2GHz Cache - 1600MHz RAM (1.35V, 9-9-9-24-2T)

CPU VRIN LLC: Turbo
CPU VRIN: 1.700V
CPU Vcore: 1.205V
CPU RING: 1.050V

C1E, C3 és EIST: Enable

C6/C7 és CPU Thermal Monitor: Disable

VSA, VIOA és VIOD: Auto

LinX-ben nem tapasztaltam értékbeli eltérést az Uncore hatására, de IBT-ben kisebb Uncore-ral picit kisebb eredményeket értem el.

Ami pedig a VRIN-t illeti, 1.700-re csökkentve kisimultabbak lettek az eredmények - hacsak nem a 3.8GHZ-s Uncore is beleszólt ebbe (bár a CPU Vcore is kapott +0.005V-ot). Érdekes, anno volt már egyszer magasabb (2.000V+) VRIN-nel újraindulásom is LinX alatt...

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#439) 04ahgy válasza Vigneau (#438) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Jó eséllyel a magasabb Vcore a kisimultabb eredmények oka, a fluktuáció instabilitást jelent.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#440) Vigneau válasza 04ahgy (#439) üzenetére


Vigneau
félisten

Ezek szerint ennyit jelent a +0.005V. Pont eltaláltam a határértéket, úgy látszik.

A csökkentett VRIN ötlete a Haswell topikból jött, egyesek az CPU Core és Uncore Ratio 400-600MHz-es difije mellett a CPU Vcore és CPU VRIN közötti 0.4-0.6V-os difiről is írogattak néha. Gondoltam, kipróbálom ezt is, veszteni nem vesztek sokat.

Viszont az tény, hogy 4.2GHz környékén kb. akkora CPU RING kell, mint amekkora a CPU Vcore, ha közel azonos értéket (azaz 4.0-4.2GHz) akarok elérni.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#441) Killer01


Killer01
őstag

Sziasztok,
ismeretlenek számomra a giga lapok (csak vidkarim volt tőlük), most viszont a felszereltség miatt (PCI port, deszkán lévő bekapcs gomb; sata és pcie módban is működő M.2 foglalat) ő lenne a kiszemelt: GA-Z97X-UD5H Van valami, amit tudnom kell a deszkáról? Vannak vele problémák vagy gyenge oldala?

Köszi,K

(#442) 04ahgy válasza Vigneau (#440) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az 0,4-0,6V a differencia, amiről írtak, a minimum betartandó eltérés. Ez kell ahhoz, hogy elő tudja állítani a megfelelő feszültségeket az FIVR.

(#441) Killer01: Semmi nem szól ellene. Nincs különösebb dolog, ami eszembe jutna a lappal kapcsolatban. Klassz cucc.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#443) Killer01 válasza 04ahgy (#442) üzenetére


Killer01
őstag

Köszi :) a revíziók között van lényeges különbség? Netről rendelném, így gondolom lutri milyet kapok.

(#444) 04ahgy válasza Killer01 (#443) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Minimális.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#445) Kront válasza Killer01 (#443) üzenetére


Kront
tag

az 1.1-esenen világít a csík, ami elválasztja a nyákon az audió beépítést a többi elemtől. (imho semmi értelme, pláne, ha zárt házba teszed)

az 1.2-esen a világító csíkon kívül jobb (kevésbé zajos, nichicon) kondikat használnak az audió erősítő részén (ha hangkártyát használsz, detto semmi értelme és azért ezektől a kondiktól sem kell elájulni, filléres kommersz darabok, a legtöbb középkategóriás lapokat már ezzel szerelik)

az 1.0-áson még korábbi bios lehet, mint a másik kettőn. talán 4-es (van amit már gyárilag frissítettek, szóval ez nem minden 1.0-áson igaz), ezért a K-s procik előtt kell rá egy frissítés.

hazai nagykerben még az 1.0-ás van, ezért nagy valószínűséggel azt fogsz kapni.

(#446) 04ahgy válasza Kront (#445) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A kiadott BIOS verziók egyeznek: [link]. Melyik K-s procira gondolsz? A Z97 a Haswell-R-eket is out-of-box támogatja.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#447) Kront válasza 04ahgy (#446) üzenetére


Kront
tag

a biosok ugyan azok. még a driverek is. nekem 1.0-ás (BK végű, de ez a kérdést tekintve nagyjából mindegy) van. a 4790K meg sem nyekkent vele. a forgalmazó frissítette le a biost garanciában F6-ra. (F2-ről vagy F4-ről, már nem emlékszem, hogy pontosan melyiket mondta. látni értelemszerűen nem láttam, mert nem volt nálam csak ez az egy lga1150-es proci, a lap pedig nem indult el.) F6-tal már látta és hibátlanul ment. (azóta már F7 van rajta.)

azt mondta a forgalmazó, hogy az 1.0-ások között is van, ami már újabb biossal jön, azokat értelem szerűen nem viszik vissza hozzájuk.
mivel az 1.1-es és 1.2-es reviziók 2014 május utániak, ezért azokat már nem F2-es vagy F3-as biossal helyezték forgalomba, hanem F5-tel vagy későbbivel. (BK-sról beszélek, de elnézve a bios verziókat, a simánál is ez lehet a helyzet)

[ Szerkesztve ]

(#448) MK VII válasza Kront (#447) üzenetére


MK VII
veterán

Nekem Z97X-SLI lapom van és a G3258-as procit igaz felismerte, de húzni nem tudtam benne amíg nem frissítettem a BIOS-t.
Nem engedte a szorzót állítani meg gyakorlatilag semmit bios frissítésig.

(#449) 04ahgy válasza Kront (#447) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Akkor úgy fogalmazok, hogy finomítottak a Haswell-R támogatásán, amit #448-ban MK VII megerősít.

(#448) MK VII: Nekem is ez a kombóm van!

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#450) Cronos2122


Cronos2122
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot ill segítséget kérni Tőletek!
Van egy Z97X-UD5H-BK lapom kb 2 hete. Nem tudom megfelelően beállítani a RAM-ot a bios-ban.
2x4 Gb HyperX CL11 2400 Mhz-es. Eddíg UEFI -vel nem találkoztam, nem ismerem megfelelően. Alapból 1.5 V-on megy és csak 1600 Mhz. Próbáltam feszültséget növelni, szorzót, de ha sikerül beállítanom a 2400 Mhz-t már nem indul normálisan a rendszer.
Előre is köszönöm a válaszokat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.